Michael (Air) Jordan

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la dema » 29 mar 2011, 00:13

Titova-Juga je napisao/la:
NBA jest pao po kvaliteti ali zato su igraci 100x spremniji i fizicki jaci...nema sanse da bi neko mogao igrati sa 50 na nekom zadovoljavajucem nivou.

Isto su govorili za doticnog i prije 7, 8 godina da ce se samo prosuti bezveze, a on je trpao 23 poena svake noci.
Osnove su veoma bitne, a Jordan ih je uvijek imao. U pravu si da je danas nba ali i nace sport fizicki zahtjevniji, ali slazem se sa likom iznad da Jordanu ne bi bio problem i u takvom okruzenju davat do 13 poena i u tim godinama. Ipak je jedan Michael.
eto sad fizicki spremniji neko od dream teama

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la Admir_Sa » 29 mar 2011, 00:15

Jesu fizicki jaci, al po kosarkaskoj inteligenciji i shvatanju kosarke su slabiji 50 puta i to je razlog sto bi oni igraci iz devedesetih sada hladno izdmonirali ove danas. Pa Olajuvon uci Howarda osnove ledjne tehnike, a ovaj vev 4-5 sezona igra u ligi :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la adnan24 » 29 mar 2011, 00:22

Admir_Sa je napisao/la:Jesu fizicki jaci, al po kosarkaskoj inteligenciji i shvatanju kosarke su slabiji 50 puta i to je razlog sto bi oni igraci iz devedesetih sada hladno izdmonirali ove danas. Pa Olajuvon uci Howarda osnove ledjne tehnike, a ovaj vev 4-5 sezona igra u ligi :mrgreen:


Howard je bas pravi primjer onoga sto sam pisao...covjek nema nikakvu ledjnu tehniku i u sustini je los kosarkas ali sta ti to vrijedi kad je fizicki superioran...Westbrook je preglup igrac dosta loseg suta ali i njega malo ko moze cuvati jer je samo takva atleta.Naravno kvalitet je i dalje mnogo vazniji od same fizike ali meni je ipak pretjerano reci da bi Jordan imao 12-13 poena i sa 50 godina...tu ne mislim samo na te poene,nego da bude ravnopravan u svim segmentima igre dok je na parketu.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la MaGiCa » 29 mar 2011, 00:23

Admir_Sa je napisao/la:Jesu fizicki jaci, al po kosarkaskoj inteligenciji i shvatanju kosarke su slabiji 50 puta i to je razlog sto bi oni igraci iz devedesetih sada hladno izdmonirali ove danas. Pa Olajuvon uci Howarda osnove ledjne tehnike, a ovaj vev 4-5 sezona igra u ligi :mrgreen:
O'Neal je sa 40 godina je 4-5. centar lige. :lol:

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la adnan24 » 29 mar 2011, 00:26

MaGiCa je napisao/la:
O'Neal je sa 40 godina je 4-5. centar lige. :lol:


Howard,Bynum,Nene,Camby,Noah,Chandler,Perkins,Okafor,Gortat.........

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la MaGiCa » 29 mar 2011, 00:30

adnan24 je napisao/la: Howard je bas pravi primjer onoga sto sam pisao...covjek nema nikakvu ledjnu tehniku i u sustini je los kosarkas ali sta ti to vrijedi kad je fizicki superioran...Westbrook je preglup igrac dosta loseg suta ali i njega malo ko moze cuvati jer je samo takva atleta.Naravno kvalitet je i dalje mnogo vazniji od same fizike ali meni je ipak pretjerano reci da bi Jordan imao 12-13 poena i sa 50 godina...tu ne mislim samo na te poene,nego da bude ravnopravan u svim segmentima igre dok je na parketu.
Ja sam mislio samo na poene, ne na ravnopravnost u svim segmentima igre.
Prvo procitaj sta je napisano, pa onda repliciraj. 8-)

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la KK_Bosna » 29 mar 2011, 00:30

adnan24 je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:
O'Neal je sa 40 godina je 4-5. centar lige. :lol:


Howard,Bynum,Nene,Camby,Noah,Chandler,Perkins,Okafor,Gortat.........
od nabrojanih samo su prva dvojica bolja od njega (na 48 minuta).

na 15 minuta niko nije bolji od shaqa i dan-danas :!:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la MaGiCa » 29 mar 2011, 00:34

adnan24 je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:
O'Neal je sa 40 godina je 4-5. centar lige. :lol:


Howard,Bynum,Nene,Camby,Noah,Chandler,Perkins,Okafor,Gortat.........
Ovi su bolji od njega. Ostali su slabiji.
Dodaj i Gasola starijeg, Horforda i Al Jeffersona, jer sam se zabrojao. Tu se lista zavrsava.
Dakle 7 boljih igraca od njega, a covek ima 40 godina.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la adnan24 » 29 mar 2011, 00:38

MaGiCa je napisao/la:
Ja sam mislio samo na poene, ne na ravnopravnost u svim segmentima igre.
Prvo procitaj sta je napisano, pa onda repliciraj. 8-)


A jbg. sad normalno da moze pogoditi par otvorenih suteva i zabiti neke poene ali pod uslovom da ne mora igrati nikakvu odbranu pa da bude relativno svjez za napad...bezveze ode ova prica,sta bi bilo kad bi bilo ;)

@KK Bosna

Daj nemoj pretjerivati...Howard i Bynum bi ga pojeli nebitno na odigrane minute...i protiv ovih ostalih nema mnogo sansi,covjek je preeespor za sve ove igrace i ne moze ni snagu da koristi kao nekad.

P.S. Magica

Gasol stariji i Horford su vise cetvorke pa ih zato nisam nabrojao...on mozda i jest medju 10 centara lige trenutno ali problem je sto danas ima ukupno 15 pravih centara(maksimalno)...

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la Titova-Juga » 29 mar 2011, 00:41

Adnane, nije sve u fizickoj spremi i atleti, mada se sve izgleda oko toga danas vrti, igraci kao Michael u tim godinama bi dokazali suprotno!
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la adnan24 » 29 mar 2011, 00:44

Titova-Juga je napisao/la:Adnane, nije sve u fizickoj spremi i atleti, mada se sve izgleda oko toga danas vrti, igraci kao Michael u tim godinama bi dokazali suprotno!


Naravno da nije...100% se slazem,ima i danas mnogo odlcinih kosarkasa koji dominiraju kvalitetom a ne fizikom...ali jbg. ako Shaq igra protiv Howarda u ovim godinama djaba njemu sto je 100x bolji u svim segmentima od njega kad ce ga Howard unistiti svojim misicima...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la KK_Bosna » 29 mar 2011, 00:52

adnan24 je napisao/la:@KK Bosna

Daj nemoj pretjerivati...Howard i Bynum bi ga pojeli nebitno na odigrane minute...i protiv ovih ostalih nema mnogo sansi,covjek je preeespor za sve ove igrace i ne moze ni snagu da koristi kao nekad.
ja pretjerujem?

shaq ima sada najbolji FG u citavoj karijeri (66,2%) zato jer igra 20mpg na cistu svjezinu...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la Admir_Sa » 29 mar 2011, 00:53

Prije si igraca mogao dodirivati za ruku i nije bio faul, a opet jordan i ekipa postizali 25+ poena po tekmi, a sada igraca ne smijes dirati po rukama, a wade i ekipa postizu 25+ poena. E sad razmisli sta te vishe koci kada ti neko odbranu na tijelu igra ili kada neko samo trci pored tebe. Pa Jordan u najboljim godinama bi danas zabijao 45+ ko iz shale
nema potpisa

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la MaGiCa » 29 mar 2011, 00:57

adnan24 je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:Adnane, nije sve u fizickoj spremi i atleti, mada se sve izgleda oko toga danas vrti, igraci kao Michael u tim godinama bi dokazali suprotno!


Naravno da nije...100% se slazem,ima i danas mnogo odlcinih kosarkasa koji dominiraju kvalitetom a ne fizikom...ali jbg. ako Shaq igra protiv Howarda u ovim godinama djaba njemu sto je 100x bolji u svim segmentima od njega kad ce ga Howard unistiti svojim misicima...
Problem je u tome sto je i Shaq bio tele isto kao i Howard.
Pravi centri u devedesetim su ga kidali na znanje - Ewing, Olajuwon, Robinson, Smits, Sabonis.
On im je vracao na snagu. To je bila bitka znanje - snaga, u kojoj je O'Neal morao mnogo da napreduje da bi postao dominantan.
Ovo sto radi Howard, radi samo na snagu. On za dominantnost nije morao da napreduje. Fundamente basketa ne zna dovoljno dobro, a ljudi bi da ga izaberu za MVPa.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la dema » 29 mar 2011, 00:58

niko nije danas spremniji od jordana i njegove generacije,nemoj sad da moram pisat periodizacije treninga i kad su usavrsene i ko ih je primjenio itd,jordan je igrao bolestan,neoporavljen dok je jamesa prosle sezone brown odmarao za play off,idem sam sebi na zivce o cemi mi pricamo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la MaGiCa » 29 mar 2011, 01:00

Admir_Sa je napisao/la:Prije si igraca mogao dodirivati za ruku i nije bio faul, a opet jordan i ekipa postizali 25+ poena po tekmi, a sada igraca ne smijes dirati po rukama, a wade i ekipa postizu 25+ poena. E sad razmisli sta te vishe koci kada ti neko odbranu na tijelu igra ili kada neko samo trci pored tebe. Pa Jordan u najboljim godinama bi danas zabijao 45+ ko iz shale
Hand checking je nesto sto je najvise zaustavljalo Jordana. Bez hand checkinga, to je 45-50 ppg igrac, jer je sa linije za slobodna bacanja imao oko 82-83%.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la adnan24 » 29 mar 2011, 01:04

KK_Bosna je napisao/la:
ja pretjerujem?

shaq ima sada najbolji FG u citavoj karijeri (66,2%) zato jer igra 20mpg na cistu svjezinu...[/quote]

Jesi li gledao Shaqa ove sezone?-covjek uopste ne igra vise 1 na 1...njegov pos'o u Bostonu je da odigra odbranu,da pokupi skok i da poentira ako dobije neku asistenciju...zato i ima ovako visok FG%.

S druge strane gdje je taj Shaq citavu sezonu...vuce povredu vec dugo vremena jer ocigledno da u ovim godinama ne moze da podnese ovaj ritam...znaci ja ne govorim o Shaqu prije 10 godina koji bi dominirao ligom da sad igra ali ovaj Shaq danas nije ni blizu top centra...

@magica

Ja to ne sporim...Shaq je doktor za Howarda ali u ovim godinama mu to ne vrijedi...

@dema

Igra i Kobe sa 100 nekakvih infekcija i slicno kao i mnogi drugi igraci...James je neka druga prica.

EDIT: Ne mora znaciti da su ovi igraci danas spremniji ali jednostavno su fizicki mnooogo potkovaniji nego oni u 90.-im.
Zadnja izmjena: adnan24, dana/u 29 mar 2011, 01:09, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la LBJ MVP » 29 mar 2011, 01:04

Admir_Sa je napisao/la:Prije si igraca mogao dodirivati za ruku i nije bio faul, a opet jordan i ekipa postizali 25+ poena po tekmi, a sada igraca ne smijes dirati po rukama, a wade i ekipa postizu 25+ poena. E sad razmisli sta te vishe koci kada ti neko odbranu na tijelu igra ili kada neko samo trci pored tebe. Pa Jordan u najboljim godinama bi danas zabijao 45+ ko iz shale
Ma sigurno ono su bili gladijatori danas pogledaš mrko nekog dobiješ faul :roll:
Postavio je bio neko video neda mi se sad tražit sa nekim faulovima iz tog vremena pa danas bi Wade(ili neki drugi nebitno ko njega samo za primjer uzimam jer je iznad naveden)kad bi samo vidio Tomasa ili tadašnju ekipu Pistonsa napustio teren i predao utakmicu :lol:
I Pistonse sam uzeo za primjer kao tadašnje bad boyse
[youtube][/youtube]
Evo našao sam neki klip :lol:
Najveći problem današnje košarke više nema emocija pa sad za obično gdje je faul se dobija tehnička :roll:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13144
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la Admir_Sa » 29 mar 2011, 01:06

Te su generacije u devedesetim trenirale ludo, bez nekih posebnih psihologa, trenera za ovo, trenera za ono, jednostavno izadjes na parket i pucaj, vjezbaj odbranu i cao. A danas milion nekih trenera za svasta, igraci vishe vise po twiteru nego po treningu i slicno, cast izuzecima tipa Kobi koji je radnik 1/1
nema potpisa

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: MICHAEL (mr.air) JORDAN

Post Postao/la Titova-Juga » 29 mar 2011, 01:08

adnan24 je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:Adnane, nije sve u fizickoj spremi i atleti, mada se sve izgleda oko toga danas vrti, igraci kao Michael u tim godinama bi dokazali suprotno!


Naravno da nije...100% se slazem,ima i danas mnogo odlcinih kosarkasa koji dominiraju kvalitetom a ne fizikom...ali jbg. ako Shaq igra protiv Howarda u ovim godinama djaba njemu sto je 100x bolji u svim segmentima od njega kad ce ga Howard unistiti svojim misicima...

Da, ali niko ne kaze da bi Jordan sada recimo bio bolji od Kobija, samo kazem da Jordanu ne bi bio veliki problem dat 12, 13 po utakmici svojim osnovnim kvalitetama.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Odgovori

Natrag na “Chicago Bulls”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.