SG Dynamo Dresden

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo

Avatar
famarillo
Postovi: 26
Pridružen/a: 07 jan 2011, 15:17
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la famarillo » 21 jul 2011, 15:40

geronimo je napisao/la:
famarillo je napisao/la:Mnogi neznaju da je ovo jedan od najvecih Njemackih klubova, a danas zivotari u trecoj ligi.
Isto kao sto i ti ne znas u kojoj se ligi takmici ovaj klub.
nepratim nizerazredni fudbal, al kaze se ono treca liga, da nekazem lijeva liga ;)
ionako su igrali toliko godina u toj trecoj, pa covjeka vise samo rijec povuce :D
neki na forumu su odrasli pa i nema se bas vremena pratiti sve izve lige, al ono iz dosade...
Klub koji nosi boje, koje se i nalaze na zastavi Bosne i Hercegovine, Villarreal CF.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la geronimo » 21 jul 2011, 23:44

Ne znam da li iko prati desavanja u nizerazednim takmicenjima. Takvih strastvenih "zaludjenika" je sve manje.
I da te opet ispravim, Dynamo nije jedan od najvecih njemackih klubova. Mozda one tamo DDR-a........
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
rase.king
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 maj 2011, 19:50
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la rase.king » 22 jul 2011, 22:13

24.07. u velikom istocnonjemackom derbiju protiv Hanse iz Rostocka, Dynamo ce promovisati posebne dresove koji ce nositi natpis "LOVE DYNAMO - HATE RACISM". Ovo nije prvi put da Dynamo zajedno sa svojim sponzorima provodi kampanju protiv rasizma i drugih oblika mrznje i ovim zele da pokazu da tome nema mjesta u Dresdenu. Svaka cast :!:
:arrow: http://www.dynamo-dresden.de/de/aktuell ... acism.html

Avatar
efedroni
Postovi: 76
Pridružen/a: 23 jul 2011, 13:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la efedroni » 23 jul 2011, 14:01

koliko sam ja upoznat ta dva klub bas i imaju ekscentricne navijace bas po pitanju rasisma i nacionalizma, al eto, vremena se mjenjaju izgleda...
Metropole

Avatar
rase.king
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 maj 2011, 19:50
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la rase.king » 23 jul 2011, 16:06

efedroni je napisao/la:koliko sam ja upoznat ta dva klub bas i imaju ekscentricne navijace bas po pitanju rasisma i nacionalizma, al eto, vremena se mjenjaju izgleda...
Upravo se zbog toga organizuju ovakve akcije ;)

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la samo_lijevo » 24 jul 2011, 00:08

Dynamo-Hansa :D

Stadion rasprodat (29.000),gostima samo 1,700 umjesto 2,900,zbog problema iz prosle sezone.
Oba tima cekaju prvu pobjedu.Do sada 52 utakmice od toga 46x u DDR oberliga i po 2x u 1.,2. i 3. bundesligi.
15 pobijeda Hanse,16 nerijesenih i 21 pobijeda Dinama.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Monolog » 24 jul 2011, 20:16

Koliko je samo bolji bio Dresden u prvom poluvremenu, pravo čudo je što nisu zabili barem jedan gol. Keller je propustio 2 stopostotne prilike, a jednu je zapuc'o i Koch. S druge strane, Mintal (nekoć saigrač našeg Misketa u Nurnbergu) je im'o jednu sjajnu priliku, a jednom je odlično glavom spustio za nekog Nemampojmovića. :mrgreen:

Al' koja strahota nakon gola Hanse. Frajer (Ziegenban) zabija iz slobodnjaka i provoira igrače Dresdena. :mrgreen: :mrgreen: Na kraju i sudija pada na zemlju u svoj toj gongoli. :mrgreen: :mrgreen:

Dresden izjednačio smiješnim pogotkom. Lopta napucala prvo odbrambenog igrača Hanse, a poslije napucala i golmana i odbila se u gol. To je bilo za konačnih 1:1.

U 2. poluvremenu Hansa mnogo bolja, čak su s linije čistili igrači Dresdena. Btw, nisam znao da je Beinlich trener Hanse. :roll:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
STEVIE
Postovi: 4281
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:53
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la STEVIE » 24 jul 2011, 20:24

vidim da je opet bio "show" navijaca hanse danas bas kao i prosle sezone... uglavnom oba tima po jedan bod nakon dvije utakmice, ocekivao sam vise
"I'm a man who believes that I died twenty years ago.
And I live like a man who is dead already.
I have no fear whatsoever of anybody or anything." - Malcolm X

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la samo_lijevo » 24 jul 2011, 21:59

Monolog je napisao/la:Koliko je samo bolji bio Dresden u prvom poluvremenu, pravo čudo je što nisu zabili barem jedan gol. Keller je propustio 2 stopostotne prilike, a jednu je zapuc'o i Koch. S druge strane, Mintal (nekoć saigrač našeg Misketa u Nurnbergu) je im'o jednu sjajnu priliku, a jednom je odlično glavom spustio za nekog Nemampojmovića. :mrgreen:

Al' koja strahota nakon gola Hanse. Frajer (Ziegenban) zabija iz slobodnjaka i provoira igrače Dresdena. :mrgreen: :mrgreen: Na kraju i sudija pada na zemlju u svoj toj gongoli. :mrgreen: :mrgreen:

Dresden izjednačio smiješnim pogotkom. Lopta napucala prvo odbrambenog igrača Hanse, a poslije napucala i golmana i odbila se u gol. To je bilo za konačnih 1:1.

U 2. poluvremenu Hansa mnogo bolja, čak su s linije čistili igrači Dresdena. Btw, nisam znao da je Beinlich trener Hanse. :roll:
Nije Beinlich trener nego sportski direktor
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Hare_BvB » 30 jul 2011, 17:55

Kakvo ludilo u Dresdenu!!! :shock: :mrgreen: Dynamo okreće na 4-3 protiv Guzena u 117. minuti. Gubili su 3-0 do 70 minute. :lol:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16803
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la ronaldo99 » 30 jul 2011, 17:58

Dynamo Dresden ..... braca luduju sad....

Avatar
rase.king
Postovi: 179
Pridružen/a: 15 maj 2011, 19:50
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la rase.king » 30 jul 2011, 18:01

Koja drama, uvali ga "Šnicla" na kraju :D
Bravo za Dynamo.
Robinu se crno pise kao i Magathu :ugeek:

Avatar
HzBvB
Postovi: 1323
Pridružen/a: 15 okt 2010, 22:46
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la HzBvB » 30 jul 2011, 18:01

ronaldo99 je napisao/la:Dynamo Dresden ..... braca luduju sad....

Cuda se dogadjaju... :lol: :lol:

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Megamon » 30 jul 2011, 18:02

Sta ti je mentalitet Svabe.Za njih nikad utakmica nije gotova.Puno srece Dynamu i da dodju sto dalje.
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la effe_sa » 30 jul 2011, 19:12

fantastična utakmica danas...gledao sam veči dio utakmice i zaista je dresden napravio čudo i na kraju kada je leverkusen pritisnuo i kad su ostali svi na polovici dresdena sijevnula je kontra i lobom je schnetzler zapečatio sudbinu leverkusena i to je bio šlag na tortu jedne sjajne utakmice
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la sarajlija89 » 30 jul 2011, 20:39

Strasan preokret, ni njima nije jasno kako su okrenuli. :lol: :roll:

Malo mi je sumnjiva tekma, ali ok...nije ni vazno :mrgreen: . Dresden mi je simpatican, a isto tako mi je zao i Neverkusena, steta da jedna od boljih ekipa ispadne tako rano...70 minuta bili bolji, domaci se nisu sastavili sa loptom i onda za dvije minute dva gola prime, a u finisu i treci jbg, tako da se otislo na produzetke.

Onaj golman Leverkusena je katastrofalan, bar 2 od 3 gola, mogao je bolje reagovat, ne zna hocel krenut na loptu ili ne, strasno. :roll:

Schmelzer zabio golcinu, u maniru rasnog strijelaca, nakon odlicne kontre, za veliko slavlje domacih navijaca.

Cestitke Dresdenu, ali vec sljedece kolo, realno, ispadaju. :mrgreen:

Gdje ste pitari, niste gledali tekmu??? :lol:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Burgija
Postovi: 93
Pridružen/a: 28 jul 2011, 21:07
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Burgija » 31 jul 2011, 11:36

Kakve se sve teme nece otvoriti :roll:

Avatar
Megamon
Postovi: 4944
Pridružen/a: 15 sep 2010, 21:28
Lokacija: Izmedju planina u srcu doline
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Megamon » 31 jul 2011, 11:37

Burgija je napisao/la:Kakve se sve teme nece otvoriti :roll:

Znas onu novac vrti gdje burgija nece zato ako nemas sta pametno napisati onda zaobidji.
Kada dodje sudnji dan, kad' dusa napusti tijelo Bog ce da nam kaze da je krep'o Zeljo, na taj dan sve plave boje se gase, a ostat ce BORDO da lijepi Dzenet krase!

Burgija
Postovi: 93
Pridružen/a: 28 jul 2011, 21:07
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Burgija » 31 jul 2011, 11:44

Nadlezni da li smijem da otvorim temu Babelsbera tima koji igra u 4.ligi sjever :lol:
Tema je stvarno nepotrebna i otvorili su je pitari zbog svoji emocija sa Dresdenovcima i cak ima 15 postova za mjesec i nesto vise dana :roll:

Avatar
Schwarz
Postovi: 1430
Pridružen/a: 31 jan 2011, 16:39
Kontakt:

Re: SG Dynamo Dresden

Post Postao/la Schwarz » 31 jul 2011, 11:46

Kakva tekma jučer!Ono samo kod Švaba se može desiti onakav preokret.Drago mi je da je Dynamo prošao,jer ipak je to ekipa koja je nekad žarila i palila u Njemačkoj a i mnogi velikani su igrali za njega.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge."

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.