Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

seven
Postovi: 1559
Pridružen/a: 15 jul 2010, 13:24
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la seven » 26 avg 2011, 12:20

UPS je napisao/la:
nime_tm87 je napisao/la:Prije su se teško uzimali bodovi sa strane i bilo je PREVIše domacinskog suđenja dok je danas drugačije.
ma hajde, a kako je drugacije? Penal za vas na grbavici nije domacinsko sudjenje?? vas sam samo onako uzeo za primjer a zalbi drugih klubova je vec bilo i previse za 4. kola ... ja sudijama, odnosno klubovima, ne vjerujem sve dok SANKCIJE protiv istih ne isplivaju. tek onda se moze reci da je drugacije i da se nesto po tom pitanju poboljsalo. na kraju moj klub svake sezone redovno donosi 12-16 bodova sa strane pa ne znam kako se to 'tesko' uzimaju bodovi?! Da ne ispade da tvoj klub sezonama nije uzimao bodove jer je bilo 'tesko'.... hajmo malo ralnosti. Ulaganje je problem ;) ove godine samo su 3 kluba nesto ulozila, ostali nista - a tu racunam i moj klub naravno ;)

ima smisla i tvoje rezonovanje

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1065
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la slogauskoplje » 26 avg 2011, 13:48

neutralan__ je napisao/la:Kada se sve sagleda sabere/oduzme ipak se vidi napredak.Kao što neko reče nema više onih "vještačkih" klubova Orašja,Posušja,Žepča itd.Odmah nema ni "ciganluka".

Iako rezultati naših predstavnika u Europi ne pokazuju neki značajan napredak,ipak ima napredka dosta.
po čemu su to oni umjetni klubovi? Orašje i Žepče su igrali i u Europi i naravno ispadali od levatina ko i ostali "pravi klubovi sa povjesti i trofejima". Najmanje je tu do klubova, najkrivlji su ljudi koji to dopuštaju ;) I kako neko reće dok ih ne kazniš bolje biti neće.

Općenito je nogomet u svijetu napredovao, pa je tako i naš napredovao. Malo, ali je napredak u nekim segmentima vidljiv 8-)
Sloga Uskoplje

Avatar
ramiral
Postovi: 6441
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la ramiral » 26 avg 2011, 14:00

Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Papalukas
Postovi: 671
Pridružen/a: 19 nov 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Papalukas » 26 avg 2011, 19:40

Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
Tad je Leotar imao ekipu kakvu niko nece imati jos dugo u ligi BiH

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la bhfanatic14 » 26 avg 2011, 20:00

Papalukas je napisao/la:
Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
Tad je Leotar imao ekipu kakvu niko nece imati jos dugo u ligi BiH
Kerkez,Mulina,Stojanovic,krunic ako se dobro sjecam ;)
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Devil » 26 avg 2011, 20:03

bhfanatic14 je napisao/la:
Papalukas je napisao/la:
Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
Tad je Leotar imao ekipu kakvu niko nece imati jos dugo u ligi BiH
Kerkez,Mulina,Stojanovic,krunic ako se dobro sjecam ;)
Bozovic na golu,Saraba,Vucinic,Andric,Golubovic,Ninoslav Milenkovic...
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Bianconeri1988
Postovi: 9818
Pridružen/a: 29 nov 2008, 00:44
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Bianconeri1988 » 26 avg 2011, 20:10

Moje mišljenje je čim neka ekipa uspije odbraniti titulu prvaka tek će onda biti napretka.

Što se tiče navijača tu je napredak nemoguć, jedino da Tito ustane iz groba! :D
Ž '21!
Senza Fachetti niente scudetti, con Gasperini e Ranieri torni dove eri!
★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Papalukas
Postovi: 671
Pridružen/a: 19 nov 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Papalukas » 26 avg 2011, 20:22

Bozovic na golu,Saraba,Vucinic,Andric,Golubovic,Ninoslav Milenkovic...
Slavoljub Djordjevic Devilov omiljeni stoper.... :D
Zadnja izmjena: Papalukas, dana/u 26 avg 2011, 20:23, ukupno mijenjano 1 put.

Tetrijeb
Postovi: 86
Pridružen/a: 25 avg 2011, 10:49
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Tetrijeb » 26 avg 2011, 20:23

Bianconeri1988 je napisao/la:Moje mišljenje je čim neka ekipa uspije odbraniti titulu prvaka tek će onda biti napretka :D
Onda to trebamo ocekivati ove godine 8-)

UPS
Postovi: 1611
Pridružen/a: 15 maj 2010, 00:13
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la UPS » 27 avg 2011, 19:07

Bez uvrede za rodjene ali njihovo trenutno stanje na tabeli najbolji je pokazatelj koliko je nasa liga zaista losa.

Sa 0 KM ulaganja u tim budes pri vrhu ;) . Ova liga ce biti bolja samo onda kad klubovi budu po sezoni ulagali minimalo od 1 pa do 5 miliona. do tada je sve samo privid...

Avatar
Galion
Postovi: 2774
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Galion » 27 avg 2011, 19:14

@UPS kad će to biti kad se kod nas proračuni najbogatijih klubova kreću od milijun i pol do 2 milijuna maraka koliko sam ja upućen :?: :!:

Avatar
Adin_BiH
Postovi: 392
Pridružen/a: 01 nov 2009, 16:32
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Adin_BiH » 27 avg 2011, 19:15

UPS je napisao/la:Bez uvrede za rodjene ali njihovo trenutno stanje na tabeli najbolji je pokazatelj koliko je nasa liga zaista losa.

Sa 0 KM ulaganja u tim budes pri vrhu ;) . Ova liga ce biti bolja samo onda kad klubovi budu po sezoni ulagali minimalo od 1 pa do 5 miliona. do tada je sve samo privid...
I nije se trosilo na transfere , trebale su pare za plate , sam skontaj da nije malo dati platu : Merzicu , Cericu , Spahicu , Rovcaninu , kao i nekim malo manje zvucnijim pojacanjima . Takodje , potpisani su i bolji ugovori sa starim igracima i cetverogodisnji sa juniorima . Mozda to nije ulaganje u prelaznom roku , ali je ulaganje koje ce se osjetiti svaki mjesec , jer treba obezbjediti platu redovno . ;)
Rodjen u Mostaru,u najljepse doba , Mostar u srcu Velez do groba !

Avatar
Bliss
Postovi: 1177
Pridružen/a: 21 jul 2011, 17:16
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la Bliss » 27 avg 2011, 22:12

UPS je napisao/la:Bez uvrede za rodjene ali njihovo trenutno stanje na tabeli najbolji je pokazatelj koliko je nasa liga zaista losa.

Sa 0 KM ulaganja u tim budes pri vrhu ;) . Ova liga ce biti bolja samo onda kad klubovi budu po sezoni ulagali minimalo od 1 pa do 5 miliona. do tada je sve samo privid...
Cuj Velez 0 KM ulozilo u ekipu :roll: A to da je liga slaba jer je prvi "slabi" Velez, znaci da je liga slaba i kad je Sarajevo prvo, jer vidili smo kako je prosao derbi izmedju te dvije ekipe.
ROĐEN U MOSTARU U NAJLJEPŠE DOBA MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2355
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la DRHAUSE » 28 avg 2011, 10:25

Galion je napisao/la:@UPS kad će to biti kad se kod nas proračuni najbogatijih klubova kreću od milijun i pol do 2 milijuna maraka koliko sam ja upućen :?: :!:
Netačno .Željo i Sarajevo imaju oko 3 ,miliona godišnje .Željo nešto više nego Sarajevo .Vjerujem da su i Zrinjski i Široki tu negdje a i Borac. 8-)
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
ramiral
Postovi: 6441
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la ramiral » 28 avg 2011, 11:05

Papalukas je napisao/la:
Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
Tad je Leotar imao ekipu kakvu niko nece imati jos dugo u ligi BiH
I tri boda zagarantirana od timova iz RS-a kad je gusto, uslov da mora klub iz RS-a biti prvak prve sezone po ujedinjenju - uslov da se liga ujedini, i zadnje kolo igrarija od 150.000 KM 8-)
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2355
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la DRHAUSE » 28 avg 2011, 11:12

ramiral je napisao/la:
Papalukas je napisao/la:
Pa s obzirom da je u osvajanju titula itekako i dalje bitan nacionalni ključ nije krenulo na bolje.. svi znamo kako je Leotar osvojio titulu 2002/2003, praksa se i dalje nastavila u manjoj ili većoj mjeri.. nažalost
Tad je Leotar imao ekipu kakvu niko nece imati jos dugo u ligi BiH
I tri boda zagarantirana od timova iz RS-a kad je gusto, uslov da mora klub iz RS-a biti prvak prve sezone po ujedinjenju - uslov da se liga ujedini, i zadnje kolo igrarija od 150.000 KM 8-)
I neko kaže da liga nije napredovala. 8-)
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
FIFA/UEFA
Postovi: 541
Pridružen/a: 09 nov 2010, 10:37
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la FIFA/UEFA » 28 avg 2011, 11:16

DRHAUSE je napisao/la:
Galion je napisao/la:@UPS kad će to biti kad se kod nas proračuni najbogatijih klubova kreću od milijun i pol do 2 milijuna maraka koliko sam ja upućen :?: :!:
Netačno .Željo i Sarajevo imaju oko 3 ,miliona godišnje .Željo nešto više nego Sarajevo .Vjerujem da su i Zrinjski i Široki tu negdje a i Borac. 8-)
imaju prihode od 2-3 miliona ali to nije "budzet"
treba nam jos igraca iz BiH

Avatar
ramiral
Postovi: 6441
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la ramiral » 28 avg 2011, 11:20

Ta godina je bila ono baš.... bosanski lonac... jedina dobra tačka su bili evropski nastupi Sarajeva, Želje i širokog.
A liga igrarija i smijurija.. bodovi tam, bodovi ovam'.. i sada se sjećam onog trenera Borca mislim Smilevski kako je grmio na čelnike FS RS i ta izjava otišla na BHT ''Kako su mogli dopustiti da Srpski timovi ispadnu iz lige..'' Po sjećanju 4 ''srpska'' kluba i 2 ''bošnjačka'' su ispali..
Iduće godine se opet prvak nazirao nakon nekoliko kola
i iduće naredne opet.. i tako u začarani krug..
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
DRHAUSE
Postovi: 2355
Pridružen/a: 02 avg 2011, 20:49
Lokacija: Century City
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la DRHAUSE » 28 avg 2011, 13:56

ramiral je napisao/la:Ta godina je bila ono baš.... bosanski lonac... jedina dobra tačka su bili evropski nastupi Sarajeva, Želje i širokog.
A liga igrarija i smijurija.. bodovi tam, bodovi ovam'.. i sada se sjećam onog trenera Borca mislim Smilevski kako je grmio na čelnike FS RS i ta izjava otišla na BHT ''Kako su mogli dopustiti da Srpski timovi ispadnu iz lige..'' Po sjećanju 4 ''srpska'' kluba i 2 ''bošnjačka'' su ispali..
Iduće godine se opet prvak nazirao nakon nekoliko kola
i iduće naredne opet.. i tako u začarani krug..
I kad smo konačno došli do iole normalnog šampionata neki bi da nas vrate u prošlost. 8-)
“You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking.”

Dr. Gregory House

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: Analiza od 2002/03- dal je krenulo na bolje

Post Postao/la tm84 » 28 avg 2011, 14:08

fudbal u bosni je poznat da ima vise fudbalskih centara, sarajevo-banja luka-tuzla-mostar-zenica, to je vec 7 klubova, koji bi se trebali boriti za evropu...

za razliku od srbije (gdje dva kluba vladaju fudbalom) ili hrvatske (gdje su vladala 2 kluba a sada 1) u bosni je tesko biti 2-3 puta zaredom prvak... to je jedino zeljo uspio samo zato sto je imao ekipu i trenera, koji je znao i to doba da igra na rezultat...

nije nista lose ako svake godine imamo drugog prvaka, ukoliko je to zasluzeno onda je fer i posteno...
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AVNOJ i 24 gosta.