Sloboda Dita Tuzla

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,ultrasstyle_tz

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la nerminh74 » 23 jun 2008, 09:28

e ovdje se vecim djelom slazemo, ali ponavljam ti nesto sto licno veoma dobro znam, imamovic je sada jedina pozitiva, ranije je to donekle bio konakovic, ali sada je jedina
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la ars01 » 23 jun 2008, 09:59

Doista je smiješno da se uspoređuju Bosna i Sloboda, i to koliko vidim od najvjernijih navijača KK Bosne.
čak i po pitanju igračkog kadra i potencijala se ne mogu porediti.
Jedan Đedović je završio u Barci(prije par dana na klupskom U20 Španije najbolji strijelac sa preko 20pg), a u rosteru KkBosne su Majstorić,Čamđić,Klinac,Marić,Anđelić,Buza koji su ove godine se jako dobro prezentovali u Španiji,Italiji i Hrvatskoj(Pula), bilo je tu i pobjeda protiv jakih talijanskih juniorskih ekipa koje imaju buđet preko 2,0 M Eura,kao i protiv FMP, Partizan, tako da je izlišno i pričati i upoređivati sa Slobodom i Halilovićem.
Ono što sam tokom cijele sezone pričao je pogrešan odabit pojačanja(Hil,Greer,Veal,Tomović,Jackson,Jefferson) a što je potvrdio i Imamović u današnjem Avazu, za koji su ipak najviše odgovorni treneri i stručni štab,dakle Zdovc i co.
Ovo oko Lerića je malo prenapuhano, iako je isti daleko bolja solucija nego naš GIGANT Đeno kojeg ovi vrli poznavaoci košarke proizvedoše u igrača, prepoznaće se ;) ;) ;) .
Nije samo dovoljno pisati nebuloze, jer se na kraju pokaže, u finalu pleyofa, ko je kakav igrač(Gigant, Tomović i sl.).
Slobodi želim svaku sreću jer je ipak poslije Bosne moj favorit, i nadam se da će izrasti u doista jak kolektiv na dobrobit B&H košarke i nek nastavi sa afirmacijom mladih igrača, jer oni ipak na kraju igraju za našu B&H.
Koliko vidim , izgleda da će doći do raskida sa Slovencem, i moj favorit je NENO MARKOVIĆ , ako je to ikako moguće.
Imao je i Neno svojih grešaka dok je vodio Kk Bosnu, ali i veliki peh da mu se povrijedi Bremer i Zimić, i da na doista nevjerojatan način izgubimo titulu. U Panionisu je pokazao da je sazrio kao trener, jer nije šala biti ispred Arisa i Marusija koji su imali viši buđet od njegove ekipe.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la storm_raider » 23 jun 2008, 14:51

Vujosevic je izjavio neki dan da bi volio vidjeti Milosevica u Partizanu tako da se vjerovatno i Partizan ukljucuje u borbu za njega.
Sport je lijek za tijelo i duh.

ti nisi patka
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 jun 2008, 22:51
Lokacija: Grbavica, Sarajevo
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la ti nisi patka » 23 jun 2008, 16:19

nerminh74 je napisao/la:fiftisent
ocigledno me ne poznajes, ali ima dosta ovdje onih koji znaju koliki sam i koliko sam veliki fanatik bosne, ali sam ipak i realan

KK Bosna je sampion (hvala bogu) ali i KK Bosna u ove dvije godine ima budzet koji varira izmedzu 1,5-1,6 mil. KM, dok je ovogodisnji budzet Slobode 500 000 KM, a proslogodisnji 300 000, razliku su napravili jer su prodali kikanovica za 400 000 € u periodu od 4 god., pa su bili 4 obije godine za redom sa 4 puta manjim budzetom, u medzuvremenu bosna je prosle godine sa duplo vecim budzetom izgubila od momcadi Sirokog, takodzer uzadnje 2 godine kojeg je bosna izbacila djedovic za kojeg je bosna uzela 400 000 KM (znaci duplo manje od kikanovica), umjesto da je sacuvan i sakrivan pa kada je potpisao sa 18 visegodisnji ugovor mogla uzeti 3x toliko (pogledaj za baraca je uzeto 1,2 mil.€), dok je sloboda izbacila kikanovica za gore navedenu sumu, sada moze prodati milosevica za 200 000 €, za god-dvije ce moci prodati halilovica za istu sumu kao kikanovica, ako ne cak 2-3 puta vecu (kazu mali je nevidzeni talenat)
zatim kroz bosnu u zadnje 3-4 god je proslo oko 70-tak igraca i uvjek se sljedece sezone pravila nova ekipa, dok je kod slobode uvjek ostajao kostur koji se nadopunjavao sa 2-4 igraca, zatim sloboda je napravila jasan plan koji predvidza da se vrate u nlb ligu za 2-3 godine i puno rade na tom planu
dok se kod bosne do pred sami pocetak sezone ne zna koliki je budzet sloboda najcesce zna na samom pocetku, pa cak se mjenja vise puta u toku sezone (najbolji je primjer ova sezona kada se bufzet promjenio otprilike 4 puta)

evo ti jos bolji primjer ova sezona sto se zavrsila, sloboda je vec otpustila 3 igraca + 4 zato sto je trazio previse para, ali je vec nabavila najboljeg BiH pleja u BiH ligi (jovanovica), dovela starog, ali kao sto je ova sezona pokazala veoma iskusnog centra lerica, tako da mogu izgurati ligu 14 dobro, a onda dovesti neko pojacanje pred ligu 8 jer ce sa lericem i ustediti i vec su rekli da ce mladi halilovic dobijati 15-20 minuta sljedece godine, jos im fali 1-2 igraca i oni su zakljucili kompletan roster, a kod nas se nezna imamo li uopste trenera, 80% igraca i uopste koliki ce nam biti budzet!!!

nekazem da kod njih cvatu ruze jer zare je jedan veliki fakin i ima on dobrog udjela u talovima (ali u slobodi je jedini on koji ima 80% talova dok u bosni ima daleko veci broj parazita), a stojkovic je najvise kriv zasto je rossova forma pala radi njgovih vredzanja i zasto sloboda daleko vise saradzuje sa srbijom nego BiH, a muminovic radi njihovih talova nije mogao dovesti iz leotara veoma perspektivnog BiH U18 reprezentativca vrecu nego su morali dovesti mladzu krampu tomovica

ukratko drago mi je sto sloboda skoro svake godine izbaci jednog perspektivnog reprezentativca (hukic, teletovic, kikanovic, sada milosevic, ...), ali me neraduje uopste kako radi njihova uprava, ali da je sposobnija od nase jeste mada je i lakse jer oni nemaju pritisak rezultata kao sto imamo mi, a ako nastave ovako dizati stepenicu svake godine, eto njih za koju godinu u nlb lizi i iskreno jedva cekam jer njih najvise favorizujem poslje bosne

svaka cast upravo
Ivan Opacak, Elmedin Kikanovic, Henry Domercant, Kenan Bajramovic... mnogo smo jaki!

bosnas_
Postovi: 4038
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la bosnas_ » 02 avg 2008, 02:35

Bilo bi za njega najbolje da dodje u Bosnu,ali on ce zavrsiti u Srbiji,ocigledno!

Institut
Postovi: 152
Pridružen/a: 08 avg 2008, 22:04
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la Institut » 08 avg 2008, 22:06

sloboda dovela pajovica... nisam ga jos vidio kako igra ali ako je u reprezentaciji onda mora da je dobar :D

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5330
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la TaRgEt_ » 23 avg 2008, 18:02

Ev nakon ovih svih procitanih Topica odlucih da napisem i ja nekoliko stvari .. prvo fifti sent da razjasnimo neke stvari Sloboda je ucestvovala jednu sezonu u NLB ligi osvojila 5. mjesto prva sezona NLB kad je Bosna bila zadnja kad su je svi derali po 50 razlike i nabijali kos razliku ... da ne bude zabune ja nemam nishta protiv Bosne.. niti sam kad sta imao imam protiv onih ljudi koji se predstavljaju ko prave sarajlije i navijaci a ustvari su sa okolinih sela i kvare neshto i daju neke neumjesne komentare ... kako je Sarajevo nedodirljivo .. i ti si me uvrijedioo sa tim mene licno pa sve ostale navijace Dite a vjeruj mi ima ih punoo i Dita nije bila nikad mali klub kad ste dolazili ovdje kad smo vas derali po 50 razlike kad ste na utakmicama imali 20 ljudi kad je rimac igrao al ne slaven da ne dodje do zabune .... druga stvar koja kod vas ekipa osim Sirokog i Igokea posljednih godina napuni dvoranu ??? a treca stvar diti se desilo isto sto i Bosni kad je tavorila na Dnu tako da .. prijenosi uvijek budu na TK dovoljno je nama Tuzlacima .. a Tk kanal se vidi na daleko ....Ja sam bio ponosan kad je Bosna Dobila gran kanariju u uleb kupu to je bilo za dobrobit nase kosarke al sto vi pojedine sarajlije radite i pricate nije uredu Hvala punooo ...


P.S Ako sam koga uvrijedio ja se izvinjavam pozdrav svim ljudima dobre voljeee
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la BrigateBL » 09 sep 2008, 19:14

Doveli ste Velimirovica umjesto Pajovica i sad cete biti zeznuta ekipa. Zlaja Leric, Ranjo su iskusni igraci i Sloboda ce biti tvrd orah svima
Milosevic po svemu sudeci ide u Zvezdu
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la obannon » 22 sep 2008, 22:41

u **** te 38 razlike pukli od metalca iz valjeva
- " $...

Melo15
Postovi: 1483
Pridružen/a: 28 apr 2008, 19:22
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la Melo15 » 23 sep 2008, 17:55

kolko je dao Panic?????
>>>the first 40 games of my career I sat on the bench, they thought I was a zero. Instead of being bitter I just practiced and practiced, it wasn't even 'bout basketball anymore it was by proving them wrong. Impossible is nothing

Institut
Postovi: 152
Pridružen/a: 08 avg 2008, 22:04
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la Institut » 24 sep 2008, 19:28

eto milosevic potpiso za zvezdu...sta cemo sad :(

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la obannon » 25 sep 2008, 00:13

Institut je napisao/la:eto milosevic potpiso za zvezdu...sta cemo sad :(
pa navijati za Zvezdu ;)
- " $...

hornet8/16
Postovi: 16
Pridružen/a: 08 avg 2008, 19:58
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la hornet8/16 » 30 sep 2008, 17:29

jel zna neko sta se desilo sa dejanom jefticem???
*** PER ASPERA AD ASTRA ***

denis
Postovi: 1
Pridružen/a: 01 okt 2008, 15:15
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la denis » 01 okt 2008, 15:29

Jeftić je povrijedio Ahilovu tetivu. Operisan je 30.09.2008. Bit će odsutan najmanje 5 mjeseci. Tako mi je žao, jer je dobro krenuo sa igrom.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la storm_raider » 01 okt 2008, 19:18

Iz kluba kazu da je Jeftic izgubljen za ovu sezonu. Steta...
Sport je lijek za tijelo i duh.

hornet8/16
Postovi: 16
Pridružen/a: 08 avg 2008, 19:58
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la hornet8/16 » 01 okt 2008, 19:22

Operiran Jeftić, potpisao Marković

Sinoć (29. septembar) na Odjelu ortopedije i traumatologije UKC Tuzla operiran je 19.godišnji košarkaš Sloboda Dite, Dejan Jeftić. Povezivanje tetive lijeve noge uradio je kirurg dr. Hajrudin Kačar, specijalist za ovakve ozljede sportaša.

Operacija je uspješno obavljena i Jeftić će nastaviti košarkašku karijeru nakon neophodne rehabilitacije, izjavio je dr. Kačar.

U Sloboda Diti vjeruju da će se Jeftić priključiti momčadi u drugom dijelu prvenstva, a do tada žurno su morali popuniti prazninu nastalu ozljedom Jeftića i odlaskom u Crvenu zvezdu Milana Miloševića.

Direktor tuzlanskog kluba Žarko Vujović priopćio je da je potpisan jednogodišnji ugovor s 24.godišnjim Milošom Markovićem (201 cm), igračem koji uspješno igra na pozicijama trojke i četvorke.

Marković je Užičanin koji je košarkašku karijeru brusio u beogradskom Partizanu, s kojim je slavio naslov prvaka Srbije 2004. godine, te Hemofarmu iz Vršca. Nastupao je za mladu reprezentaciju Srbije na Europskom prvenstvu. Ima iskustvo nastupa u najelitnijim europskim natjecanjima.
*** PER ASPERA AD ASTRA ***

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la nerminh74 » 01 okt 2008, 20:14

hornet8/16 je napisao/la:Operiran Jeftić, potpisao Marković

Sinoć (29. septembar) na Odjelu ortopedije i traumatologije UKC Tuzla operiran je 19.godišnji košarkaš Sloboda Dite, Dejan Jeftić. Povezivanje tetive lijeve noge uradio je kirurg dr. Hajrudin Kačar, specijalist za ovakve ozljede sportaša.

Operacija je uspješno obavljena i Jeftić će nastaviti košarkašku karijeru nakon neophodne rehabilitacije, izjavio je dr. Kačar.

U Sloboda Diti vjeruju da će se Jeftić priključiti momčadi u drugom dijelu prvenstva, a do tada žurno su morali popuniti prazninu nastalu ozljedom Jeftića i odlaskom u Crvenu zvezdu Milana Miloševića.

Direktor tuzlanskog kluba Žarko Vujović priopćio je da je potpisan jednogodišnji ugovor s 24.godišnjim Milošom Markovićem (201 cm), igračem koji uspješno igra na pozicijama trojke i četvorke.

Marković je Užičanin koji je košarkašku karijeru brusio u beogradskom Partizanu, s kojim je slavio naslov prvaka Srbije 2004. godine, te Hemofarmu iz Vršca. Nastupao je za mladu reprezentaciju Srbije na Europskom prvenstvu. Ima iskustvo nastupa u najelitnijim europskim natjecanjima.
stvarno mi je zao jeftica, ali markovic je veoma dobro pojacanje za ligu 13 ili 14 kako se vec zove, samo sada sloboda ima samo 3 igraca na vanjskim pozicijama sto je ipak premalo, neznam sto ne angazuju opet tanisilovica koji nema jos agazman
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la BrigateBL » 02 okt 2008, 17:40

Bice sloboda dobra samo ako prezivi pripremni period :D rece mi jedan igrac da su bas pretjerali sa fizickim pripremama umjesto da opusta ekipa Muminovic drzi kondicione treninge....
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

davidoff
Postovi: 4
Pridružen/a: 15 okt 2008, 16:45
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la davidoff » 15 okt 2008, 16:57

imal u diti koga iz tz

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: Sloboda Dita Tuzla

Post Postao/la BrigateBL » 20 okt 2008, 12:21

Jovanovic u dva kola pokazao zasto mi je neizmjerno zao sto je otisao iz Borca
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.