BiH ostala bez 92 košarkaša

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 20 dec 2012, 18:27

Dobro, takvih ce uvijek biti kao Emir. Srecom nisu cesti.
Sport je lijek za tijelo i duh.

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 dec 2012, 09:06

@storm druže, otišao si predaleko. Izvini možda i na mojih par rečenica koje su te vidim dotakle i pogodile čim si ispisao toliko. Vidim i da ti je ego poprilično visok čim spominješ slažemo se i slažem se ja sa tobom. Evo slažem se ja sa tobom ako ti je lakše mada ne vidim razliku sem da si ti prvi napisao mišljenje. Poprilično ti fino pišeš tj dosta toga je tačno što se tiče košarke (ovo prepucavanje na ličnoj osnovi ću preskočiti), ali dvije stvari mi nisi ponovo rekao a na njih ja od početka stavljam akcenat, pa mislim i da ne znaš. Definiši mi talenat i navedi jedan primjer kad je babin sin igrao prije talenta ali pravog talenta a ne tih tvojih Peza i Močevića. Sam si rekao da su se i Nadan i Močević posvetili nauci. Što se to Muha nije posvetio? najviše me ponukalo na reakciju to što si rekao da se MUha strepio (ne sjećam se tačno koju si riječ upotrijebio) od Nadana. Ti Muhu očigledno ne poznaješ taj se na terenu ne boji ni Jordana, a sigurno je bio veći talenat od Nadana i na tvoju žalost primjer je kako momak koji nije nikada imao nikoga za leđima može da uspije i dosegne svoj maximum (a on ga još nije dosegao ali hoće aBd) a imao je skoro pa oste trenera kao i ti talenti št si ih nabrojao.
I još nešto ja ne pišem ovdje da bi imao neki autoritet na forumu (ako si primjetio vrlo rijetko pišem a i kakv je to autoritet na forumu kad te niko ne zna tj ne zna ko si) nego čisto da ponekad nešto prokomentarišem što mi para uši a niko da odreaguje pa se onda počne komentarisati kao da je to istina. @neno je autoritet ovdje, nermin i još par sličnih a nisam siguran i za njih da im je baš to cilj pisanja ali su to postali vremenom ali sam i njima odgovarao kad nešto napišu što nije tačno jer ipak oni formiraju mišljenje većine ovdje na forumu. Tačnije mislim da nerminu i nisam odgovarao nego samo @neni par puta.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 21 dec 2012, 13:08

Sve ja to postujem, nije to do ega, vec je to nekada jedini nacin da se zaustavi ta neka licna prepirka koju si ti poceo. Ja nikada ne silazim na licni nivo, pogotovo ne preko foruma, pogotovo ne s nekim ko iole poznaje kosarku.
Sto se Muhe tice, ja sam bio blizak Bosni, i danas sam blizak Bosni i Nadana (koji je iz Zenice) i malog Muhu znam sigurno 20tak godina, tako da vrlo dobro znam sto pisem. To ti moze da potvrdi bilo ko od tih sto si nabrojao (neno, nermin, itd.). Meni je drago sto je Muha uspio, i ja bih volio da napravi jos mnogo vise, prvo jer smo privatno dobri prijatelji, a drugo jer cemo svi da od toga profitiramo (reprezentacija), a i volim povremeno kad sam u Sa da s njim odigrama basketa na Dobrinji (kada je i on tu naravno). Ono sto sam napisao da je njemu mrak na oci padao, je istina. Ako znas Muhu, slobodno ga pitaj o Nadanu i vidjet ces sta ce ti reci. Nije to sada ni bitno, vec kad si vec zapeo za to. Steta za sve sto je prestao da se bavi sportom, ali dosao iz Amerike, vidio tamo sistem, pa onda vidio vamo i izgubio volju, a i nauka je tu.

Sto se tice Peze, ja tvrdim da poslije rata do 88- generacije nije bilo veceg talenta. Na stranu sto smo mi privatno prijatelji, trudim se biti objektivan, a i dugo sam u ovome svemu da bih sebi nesto drugo dopustio. Nema potrebe da o tome pricamo, ako ne znas ko je decko. Sto se tice talenata koji su sjedili na klupi, zaista nema smisla da ti nabrajam, prvo par ljudi ovdje zna moj identitet, a i ja sam privatno dobar prijatelj sa dosta te "djece". Mnogi od tih koji su igrali naustrb te djece nisu uspjeli, ali smo izgubili velike talente. To je samo sto se tice KK Bosne, a recimo meni nikad nije postalo jasno zasto jedan Vreca nije postao dobar igrac. Bio je nizak, ali opet... Dronjic je samo jedan primjer Mensurovih gluposti. Ko je blizi Bosni znace imena Filipa Condrica, Damira Palate, Guhdije, Ivana Koraca, itd.

Toga sam se svega dotakao da bismo shvatili koliko smo djece izgubili, sto zbog nerada KS, sto zbog lose situacije u klubovima i neulaganja u iste, sto zbog poslovnih, obiteljskih i ne bi vjerovao ljubavnih veza sa trenerima. :D
Dosta djece koji su imali priliku je otislo vani, Sinanovic, Begic, pa i pola reprezentacije Slovenije, je otislo zbog toga. Ima tu igraca koji su otisli i zbog politickih razloga, to je sigurno, ali ne mnogo. Kada pogledas taj broj i saberes sve, to je ogromna cifra za jednu drzavu od 52 hiljade kvadratnih kilometara. Izgubili smo mnogo, a ja ne mogu da prezalim svu tu djecu ni dan danas, i srce mi puca kada ih vidim po basketima... Eto Vuleta je sada u KK Bosni, ali gotovo sad, njegovo vrijeme je proslo, 2-3 godine bez aktivne kosarke, 2 puta lom noge na basketu na Staroj Breci.

92/93 broj je samo minimum, ali Harun zna da je to mnogo vise. Volio bih da se javi Dejan i napise kako se preziva decko iz Mrkonjic grada koji je prije 9 godina dosao na prvo okupljanje Kadetske reprezentacije u Historiji BiH. Bio je visok oko 210 imao odraz od 115 cm iz mjesta. Takodjer bih volio da se javi @samoradnik koji me je prozvao da dodjem na ovu temu. :mrgreen:

Nazalost tema je otisla malo u offtopic, pa hajde da je vratimo gdje treba.
Sport je lijek za tijelo i duh.

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 dec 2012, 13:43

storm_raider je napisao/la:Sve ja to postujem, nije to do ega, vec je to nekada jedini nacin da se zaustavi ta neka licna prepirka koju si ti poceo. Ja nikada ne silazim na licni nivo, pogotovo ne preko foruma, pogotovo ne s nekim ko iole poznaje kosarku.
Sto se Muhe tice, ja sam bio blizak Bosni, i danas sam blizak Bosni i Nadana (koji je iz Zenice) i malog Muhu znam sigurno 20tak godina, tako da vrlo dobro znam sto pisem. To ti moze da potvrdi bilo ko od tih sto si nabrojao (neno, nermin, itd.). Meni je drago sto je Muha uspio, i ja bih volio da napravi jos mnogo vise, prvo jer smo privatno dobri prijatelji, a drugo jer cemo svi da od toga profitiramo (reprezentacija), a i volim povremeno kad sam u Sa da s njim odigrama basketa na Dobrinji (kada je i on tu naravno). Ono sto sam napisao da je njemu mrak na oci padao, je istina. Ako znas Muhu, slobodno ga pitaj o Nadanu i vidjet ces sta ce ti reci. Nije to sada ni bitno, vec kad si vec zapeo za to. Steta za sve sto je prestao da se bavi sportom, ali dosao iz Amerike, vidio tamo sistem, pa onda vidio vamo i izgubio volju, a i nauka je tu.

Sto se tice Peze, ja tvrdim da poslije rata do 88- generacije nije bilo veceg talenta. Na stranu sto smo mi privatno prijatelji, trudim se biti objektivan, a i dugo sam u ovome svemu da bih sebi nesto drugo dopustio. Nema potrebe da o tome pricamo, ako ne znas ko je decko. Sto se tice talenata koji su sjedili na klupi, zaista nema smisla da ti nabrajam, prvo par ljudi ovdje zna moj identitet, a i ja sam privatno dobar prijatelj sa dosta te "djece". Mnogi od tih koji su igrali naustrb te djece nisu uspjeli, ali smo izgubili velike talente. To je samo sto se tice KK Bosne, a recimo meni nikad nije postalo jasno zasto jedan Vreca nije postao dobar igrac. Bio je nizak, ali opet... Dronjic je samo jedan primjer Mensurovih gluposti. Ko je blizi Bosni znace imena Filipa Condrica, Damira Palate, Guhdije, Ivana Koraca, itd.

Toga sam se svega dotakao da bismo shvatili koliko smo djece izgubili, sto zbog nerada KS, sto zbog lose situacije u klubovima i neulaganja u iste, sto zbog poslovnih, obiteljskih i ne bi vjerovao ljubavnih veza sa trenerima. :D
Dosta djece koji su imali priliku je otislo vani, Sinanovic, Begic, pa i pola reprezentacije Slovenije, je otislo zbog toga. Ima tu igraca koji su otisli i zbog politickih razloga, to je sigurno, ali ne mnogo. Kada pogledas taj broj i saberes sve, to je ogromna cifra za jednu drzavu od 52 hiljade kvadratnih kilometara. Izgubili smo mnogo, a ja ne mogu da prezalim svu tu djecu ni dan danas, i srce mi puca kada ih vidim po basketima... Eto Vuleta je sada u KK Bosni, ali gotovo sad, njegovo vrijeme je proslo, 2-3 godine bez aktivne kosarke, 2 puta lom noge na basketu na Staroj Breci.

92/93 broj je samo minimum, ali Harun zna da je to mnogo vise. Volio bih da se javi Dejan i napise kako se preziva decko iz Mrkonjic grada koji je prije 9 godina dosao na prvo okupljanje Kadetske reprezentacije u Historiji BiH. Bio je visok oko 210 imao odraz od 115 cm iz mjesta. Takodjer bih volio da se javi @samoradnik koji me je prozvao da dodjem na ovu temu. :mrgreen:

Nazalost tema je otisla malo u offtopic, pa hajde da je vratimo gdje treba.
Izvini, u pravu jesam ja prvi bocnuo ali nisam mislio da će te toliko pogoditi. Eto izvini još jednom. Muhu neću pitati, jer znam ja vrlo dobro šta se sve dešavalo i baš zbog toga znam da mu nije padao mrak ali da ga je cijenio jeste. Tačnije svi su Nadana cijenili ali nije bio za velika dostignuća u košarci. Vi kao igrači to niste znali tada, ali Nadan je izuzetno pametan momak. Bio je u juniorima i kadetima, ali u seniorima nije mogao biti bolji od Muhe i evo to se pokazalo, na stranu sada jesu li lični ili drugi razlozi za to. Da je on bio toliki talenat tržaio bi njega neko ne bi se vraćao u BiH. Od ovih ostalih što si nabrojao niko, ama baš niko nije mogao biti igrač za repke. Pogotovo Čondrić. Nije talenat samo fizika i vođenje lopte, nego i glava a on je nije imao (ne kažem daj eglup za matematiku i školu već košarkaški). Bio je i u Sloveniji pa što to ne ostade, oni ne možeš reći da ne prepoznaju talente. Vjeruj i da ih znam sve vrlo dobro. A talenti poput Zime i sl koji su mogli biti Euroliga su propali prije svega zbog politike kluba KK Bosna, a ne zbog toga što je neko guro babine sinove. I zbog tog famoznog prelaza iz juniora u seniore koje je bilo a i sada je katastrofa to jeste ne pruža se talentu šansa da se vidi može li ili ne.
Poštujem nemoj pričati o imenima pogotovo ako te znaju, ali nema ih u rubrici zbog babinog sina vjeruj. Bar u Sarajevu i to pogotovo u to vrijeme jer za ostale gradove sam manje upoznat. Eto ti ako imaš još nešto reći reci ja sam svoje završio.

lumani
Postovi: 14964
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la lumani » 21 dec 2012, 13:54

Za mene je talenat ,netko ko je igrao utakmice a nije izvukao maksimum''Sesar' je jedan primjer.
Svi ovi gore su talenti sa Basketa ,treninga!



Storm ,naveo sam gore 3 talenta (uzvikana),ako mozes daj mi svoj stav u vezi ta 3 igraca. ;)
P.S sa Harunove liste 50%igraca nije ni igralo Prof Kosarku ,a za druge mozemo reci RAT JE UCINIO SVOJE!

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 21 dec 2012, 14:39

zaboljisportuBiH je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Sve ja to postujem, nije to do ega, vec je to nekada jedini nacin da se zaustavi ta neka licna prepirka koju si ti poceo. Ja nikada ne silazim na licni nivo, pogotovo ne preko foruma, pogotovo ne s nekim ko iole poznaje kosarku.
Sto se Muhe tice, ja sam bio blizak Bosni, i danas sam blizak Bosni i Nadana (koji je iz Zenice) i malog Muhu znam sigurno 20tak godina, tako da vrlo dobro znam sto pisem. To ti moze da potvrdi bilo ko od tih sto si nabrojao (neno, nermin, itd.). Meni je drago sto je Muha uspio, i ja bih volio da napravi jos mnogo vise, prvo jer smo privatno dobri prijatelji, a drugo jer cemo svi da od toga profitiramo (reprezentacija), a i volim povremeno kad sam u Sa da s njim odigrama basketa na Dobrinji (kada je i on tu naravno). Ono sto sam napisao da je njemu mrak na oci padao, je istina. Ako znas Muhu, slobodno ga pitaj o Nadanu i vidjet ces sta ce ti reci. Nije to sada ni bitno, vec kad si vec zapeo za to. Steta za sve sto je prestao da se bavi sportom, ali dosao iz Amerike, vidio tamo sistem, pa onda vidio vamo i izgubio volju, a i nauka je tu.

Sto se tice Peze, ja tvrdim da poslije rata do 88- generacije nije bilo veceg talenta. Na stranu sto smo mi privatno prijatelji, trudim se biti objektivan, a i dugo sam u ovome svemu da bih sebi nesto drugo dopustio. Nema potrebe da o tome pricamo, ako ne znas ko je decko. Sto se tice talenata koji su sjedili na klupi, zaista nema smisla da ti nabrajam, prvo par ljudi ovdje zna moj identitet, a i ja sam privatno dobar prijatelj sa dosta te "djece". Mnogi od tih koji su igrali naustrb te djece nisu uspjeli, ali smo izgubili velike talente. To je samo sto se tice KK Bosne, a recimo meni nikad nije postalo jasno zasto jedan Vreca nije postao dobar igrac. Bio je nizak, ali opet... Dronjic je samo jedan primjer Mensurovih gluposti. Ko je blizi Bosni znace imena Filipa Condrica, Damira Palate, Guhdije, Ivana Koraca, itd.

Toga sam se svega dotakao da bismo shvatili koliko smo djece izgubili, sto zbog nerada KS, sto zbog lose situacije u klubovima i neulaganja u iste, sto zbog poslovnih, obiteljskih i ne bi vjerovao ljubavnih veza sa trenerima. :D
Dosta djece koji su imali priliku je otislo vani, Sinanovic, Begic, pa i pola reprezentacije Slovenije, je otislo zbog toga. Ima tu igraca koji su otisli i zbog politickih razloga, to je sigurno, ali ne mnogo. Kada pogledas taj broj i saberes sve, to je ogromna cifra za jednu drzavu od 52 hiljade kvadratnih kilometara. Izgubili smo mnogo, a ja ne mogu da prezalim svu tu djecu ni dan danas, i srce mi puca kada ih vidim po basketima... Eto Vuleta je sada u KK Bosni, ali gotovo sad, njegovo vrijeme je proslo, 2-3 godine bez aktivne kosarke, 2 puta lom noge na basketu na Staroj Breci.

92/93 broj je samo minimum, ali Harun zna da je to mnogo vise. Volio bih da se javi Dejan i napise kako se preziva decko iz Mrkonjic grada koji je prije 9 godina dosao na prvo okupljanje Kadetske reprezentacije u Historiji BiH. Bio je visok oko 210 imao odraz od 115 cm iz mjesta. Takodjer bih volio da se javi @samoradnik koji me je prozvao da dodjem na ovu temu. :mrgreen:

Nazalost tema je otisla malo u offtopic, pa hajde da je vratimo gdje treba.
Izvini, u pravu jesam ja prvi bocnuo ali nisam mislio da će te toliko pogoditi. Eto izvini još jednom. Muhu neću pitati, jer znam ja vrlo dobro šta se sve dešavalo i baš zbog toga znam da mu nije padao mrak ali da ga je cijenio jeste. Tačnije svi su Nadana cijenili ali nije bio za velika dostignuća u košarci. Vi kao igrači to niste znali tada, ali Nadan je izuzetno pametan momak. Bio je u juniorima i kadetima, ali u seniorima nije mogao biti bolji od Muhe i evo to se pokazalo, na stranu sada jesu li lični ili drugi razlozi za to. Da je on bio toliki talenat tržaio bi njega neko ne bi se vraćao u BiH. Od ovih ostalih što si nabrojao niko, ama baš niko nije mogao biti igrač za repke. Pogotovo Čondrić. Nije talenat samo fizika i vođenje lopte, nego i glava a on je nije imao (ne kažem daj eglup za matematiku i školu već košarkaški). Bio je i u Sloveniji pa što to ne ostade, oni ne možeš reći da ne prepoznaju talente. Vjeruj i da ih znam sve vrlo dobro. A talenti poput Zime i sl koji su mogli biti Euroliga su propali prije svega zbog politike kluba KK Bosna, a ne zbog toga što je neko guro babine sinove. I zbog tog famoznog prelaza iz juniora u seniore koje je bilo a i sada je katastrofa to jeste ne pruža se talentu šansa da se vidi može li ili ne.
Poštujem nemoj pričati o imenima pogotovo ako te znaju, ali nema ih u rubrici zbog babinog sina vjeruj. Bar u Sarajevu i to pogotovo u to vrijeme jer za ostale gradove sam manje upoznat. Eto ti ako imaš još nešto reći reci ja sam svoje završio.
Ma daleko od toga da me "pogodilo", vec to je jedan od nacina da se prekine takva komunikacija. Nadan se vratio u BiH zbog pritiska roditelja, kao i sve ostalo sto je radio je upravo zbog toga bilo. Rekao sam ti da znam Nadana 20tak godina, kao i Muhu, tako da znam koliko su obojica pametni i inteligentni, sto kosarkaski, sto uopce. Ovo sto Muha sada radi je nesto potpuno drugo, ja pricam o njihovom razvijanju i prednostima, sto fizickim sto po kosarkaskoj inteligenciji.

Ti momci sto sam nabrojao, svi su bili kalibar za reprezentaciju, a daleko najveci je bio mali Dronjic. Sto se tice Condrica, tu si pogotovo fulao, vise nego u svemu ostalom. "Mali" Condric, visok 214 cm, sa neobicno mekom rukom za tri poena, je prestao da se bavi kosarkom nakon neugodne operacije sinusa. Imao je neki defekt kod nosne supljine, sto valjda nikad nije uspio da rijesi. Sjecam se kada sam ga jednom obisao u bolnici da je rekao da se boji da vise kosarku nece moci igrati. Otisao je u Sloveniju, ali nikad to vise nije bilo to. Doduse, na svojih 214 cm imao je jedva 90kg, sto opet dobar rad u omladinskom pogonu moze i mora da "popravi". Sve su to djeca za koje Harun preuzima odgovornost, iako je on tada bio nemocan. Sto se tice "babinih" sinova toga je bilo najvise u omladinskim pogonima KK Bosne, pa onda ostalih klubova, uvjeravam te. Ovo su cinjenice, a u prilog tome ide to da Bosna osim Djedovica nije napravila igraca (iako je on RIN-ov igrac). Bavcic?? Dijete KK Ilidza, i sa 18 godina dosao u KK Bosnu. Ili sarajevska omladina ne zna igrati kosarku, ili su ta djeca sjedila na klupi dok su manje talentovanija igrala i automatski bili krivi za propast te talentovane. Pasalic? Dijete Cenexa, dosao u KK Bosnu u juniorima, ali to je opet malo u odnosu sta je KK Bosna morala da da. Pogledaj Slobodu i njihov rad sa omladinom. Nista talentovanija ta djeca nisu od sarajevske. Era KK Bosne je trajala 6-7 godina, i tu je godisnje moglo da izadje 5-6 vrhunskih igraca. Faruk Basic? Uh...

Eh, da, ja ovo ne pricam kao igrac, jer nikad nisam bio gotov igrac, vec vise kao neko ko je u ovome od svoje 10te godine i blisko vezan sa KK Bosnom dusom i srcem, plus poslom sa KS. A, i stariji sam od svih sto sam nabrojao. Ti pricas iz profila obicnog navijaca koji vecinu stvari zna iz rekla-kazala. Ako nije tako, izvinjavam se, mada 80% cinjenica sto si napisao za klince nisu tacne. Da, tu je bio i tada mali "Brkic" koji je jednom juniorima Bosne u Sirokom utrpao oko 45 poena. Dalje nije bitno.

@lumani, Sova je igrao par godina u Drugoj Ligi Njemacke i bio medju najboljim igracima. Njega nikad nista vise od basketa svakako nije ni zanimalo, iako je bio talenat. Cesto je znao dok mu klub igra utakmicu u prvenstvu da basketa na Staroj Breci, jer je kao povrijedjen. Mirkovic je povrijedio ledja i posvetio se vjeri, to i sam znas.
Sesar? Nevjerovatan talenat, nevjerovatne predispozicije, ali suplja glava. Ono sto je on mogao da uradi u kosarci spada u sami vrh europske kosarke. NBA potencijal, ali zbog lude glave nikad nije uspio da uradi ono sto je mogao. Rekao bih da je iskoristio 15% svog potencijala u karijeri. Slicno kao Sova, samo sto je 5 puta talentovaniji bio.
Sport je lijek za tijelo i duh.

lumani
Postovi: 14964
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la lumani » 21 dec 2012, 14:50

U vezi Sesara se slazem 100% sa tobom,jedini kojeg smo mogli barem malo prediti sa Drazenom!Sova je mogao vise,Mirkovica su gurali.....Ali bice bolje,valjda ce se netko barem razviti na collegu u Americi,ima jedan bivsi kosarkas Celika sada je trener na Collegu on pomaze uvjek oko toga!

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 21 dec 2012, 15:03

Opet moram svašta kažeš a prije bi rekao da je kod tebe na rekla kazala i to da se zasniva na riječima samih igrača i sl. Opće znanja o košarci ti je super ali kad kreneš pojedinačno o igraču vidim da nisi skroz pratio.Vjeruj mi da sam itekako upućen i to baš za KK Bosna. Samo ću ti reći dvije greške. FIlip nema preko 210 mislim da je 207 visok ali nije to ni bitno. Kakvi sinusi, jest ih operisao, ali prije će biti da je imao nos dignut do neba pa da zbog tog nije uspio. Pašalić nije iz Cenexa došao nego iz privatnog kluba Salke Čamdžiča oca Eldina sadašnjeg igrača Bosne. Salko je nekad prije toga bio u Cenexu trenr i Muha je mislim tamo i počeo ali je prije prelaska u Bosnu četiri godine (možda i pet ili tri nije bitno) bio u Salkinom privatnom klubu. I on i Zimić. Dalje neću fakat dosta. MOgao bi do sutra ovako o svakom pojedincu. Znam ih sve u glavu.

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 21 dec 2012, 16:13

Pricamo o momcima koje znam od njihovih prvih pocetaka i u ciji sam razvoj i sam ukljucen bio. Filip je bio tacno 212 (sa tenama 214) cm, ako ces tacnije. Nije uspio iz razloga koje sam naveo. Sto se tice Muhe, dosao je iz Cenexa, a Zimica je "napravio" Rusmir Halilovic u RIN-u. Salko (Sale) je imao privatni klub kao sto je tada bio recimo "Sinalco", skola kosarke, a kasnije je radio u Playoffu. Nista vrijedno pomena. Bio je jedno vrijeme i u kadetima/juniorima Bosne, tj. jednu je selekciju vodio. Cisto da ispravim.
Sto se tice KK Bosne, Dzenan je bio daleko najbolji trener za individualni napredak igraca, ali ne za vodjenje utakmice. Onaj isti Dzenan zbog kojeg je omladinski pogon ove godine suspenzio dobio.. Nevjerovatne su to stvari.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la KK_Bosna » 21 dec 2012, 17:52

prvo da kazem nesto kao mod svim padobrancima i nekulturnim cobanima, kojih je nazalost sve vise na pdf kosarka: eto vidite kako se diskusija moze voditi na normalan nacin, argumentovano, a ne u tri rijeci da napisete da je neko glup ili nesto slicno

a sada nesto o temi... kad malo bolje razmislim i @zbs i @sr su u pravu, svaki na svoj nacin..

s obzirom da najbolje poznajem situaciju sa kosarkom u sarajevu (mada raspolazem sa dosta informacija i iz drugih gradova), na to cu se osvrnuti..

istina je da su glavni krivci za propast djece bosne (ne)strucna lica koja su bila zaduzena za njih, tj treneri (bolje receno "treneri" jer u bosni su samo dva trenera valjala sto se tice omladinskih kategorija)... naravno, ne treba zanemariti ni nas poznati mentalitet "niko kao ja", nesto sto recimo spanci nemaju, pa zato sada uzivamo svi u majstorijama oba gasola, navarra, reyesa, calderona... a posebno bih se osvrnuo na rubia, koji je, moje licno misljenje, najtalentovaniji igrac od u '90 naovamo... da smo mi imali rubia u svojim rukama, tj da on ima bosnaski mentalitet, pogodite gdje bi danas bio?

kratko cu se dotaknuti condrica, u pravu je onaj ko je rekao da je on 212, a koliko znam zbog tih sinusa mu je cak i vid bio ugrozen pa je zbog toga otisao u sloveniju jer su ovi nasi bajni doktori "veoma sposobni"..

ne znam ko zastupa tezu da babini sinovi nisu igrali, ali definitivno nije uu pravu... necu imenovati ljude, samo cu reci da je jedan igrac zbog babe igrao prije jednog talenta... pa kad je on propao babo je urgirao za drugo dijete... ;)

i sto se tice sesara, mogu vam reci iz prve ruke da je on, ako pricamo cisto kosarkaski, iskoristio svoj talenat na najbolji nacin... znaci bio je najbolji kosarkas sa ovih prostora nultih godina... price da je on mogao biti najbolji kosarkas evrope su za malu djecu...

eh sada, druga je stvar sto covjek ne moze bez svoje familije, pa nije zelio ici nigdje dalje od ovog naseg regiona, pa zbog toga mnogi smatraju da je mogao biti i najbolji evropski kosarkas..


P. S. dotakli ste se i dzenana.. ovo sto se desilo je jednim dijelom njegova krivica jer se on pojavio na utakmici, ali to je samo odraz stanja koje vlada u bosni... nije mu niko reko da ne ide, niti su imali koga poslati...

takodjer, da nije bilo dzenana ne bi bilo ni nihada djedovica.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 21 dec 2012, 17:59

Sa svim si se slozio samnom, samo ti ta zadnja recenica nije tacna.
Za napredak Nihada Djedovica je najvise zasluzan Senad Redzic, pa tek onda Dzenan. Kad smo kod njega, sjecam ga se dok je jos na Difu polagao ispite i teze pisao po Jordanovim posterima iznad kreveta. On je zasluzan i za napredak mnoge talentovane djece koja nikada nisu dobila pravu priliku. Sve ostalo si potvrdio upravo ono sto sam pisao na ove dvije stranice.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2012, 15:30

nihad je imao jaaaako nizak izbacaj, i zahvaljujuci dzenanu uspio ga je podici, mada ni sada mehanika suta mu nije "normalna", no najvaznije je da pogadja (ima odlicnih igraca sa ruznim sutem, prvi na pamet mi pada marion) ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la storm_raider » 22 dec 2012, 15:57

To svakako, ja sam napisao prije da je Dzenan daleko najbolji trener u poslijeratnoj historiji KK Bosne za individualni napredak igraca. Senad mu je dao svu slobodu u igri. Tada je bio sef omladinske selekcije. Senada po strucnosti ne bih izdvajao - isto tako je upropastio ogroman broj talenata, vec bih nakon Dzenana stavio Abaza i Siljka. Pogotovo su Siljak i Abaz vodili dobro generacije 84/85/86.
Sport je lijek za tijelo i duh.

filip13
Postovi: 38344
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2012, 19:08

sesar bio najbolji košarkaš sa ovih prostora nultih godina,a npr. stojaković?

lumani
Postovi: 14964
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la lumani » 23 dec 2012, 19:54

filip13 je napisao/la:sesar bio najbolji košarkaš sa ovih prostora nultih godina,a npr. stojaković?

tko spominje nba igrace :?:

filip13
Postovi: 38344
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2012, 20:11

lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:sesar bio najbolji košarkaš sa ovih prostora nultih godina,a npr. stojaković?

tko spominje nba igrace :?:



pa i oni su sa ovih prostora,zar ne,bolji i od npr. bodiroge,vujčića?

lumani
Postovi: 14964
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la lumani » 23 dec 2012, 21:42

tema je BIH ostala bez 92 Kosarkasa....pricalo je se o talentima,iz BIH ;)

Avatar
vrebac86
Postovi: 3407
Pridružen/a: 25 mar 2009, 19:41
Lokacija: Zemlja cuda!
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la vrebac86 » 23 dec 2012, 22:39

^Mirza kakve je srece BIH ce ostati i bez 93-eg igraca!!! :lol: :lol: :lol:
I krv svoju za Plavu boju!!! Pazza Inter amala!!!

konobar23
Postovi: 96
Pridružen/a: 03 apr 2011, 22:35
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la konobar23 » 24 dec 2012, 11:38

Sesar nije dosao ni blizu iskoristavanja svog talenta. Bio je teski neradnik i mentalno premekan. Igraci njegovih godina koji su imali puno manje talenta poput Giriceka, Rakocevica, Vujcica su napravili daleko vece karijere. Da ne spominjem kako je i jedan antitalent Davor Kus napravio vecu karijeru od njega, zato sto je bio veliki radnik, a bio je miljama iza Sesara. Reci da je bio najbolji igrac 00ih s ovih prostora je van svake logike. NBA zvjezda Stojakovic, pa solidni NBA igraci Giricek, Jaric, Nesterovic, Nahbar, Brezec, pa europske zvjezde Vujcic, Rakocevic, Lakovic, Smodis, Vujanic itd., svi su oni bili bolji na pocetku 21. stoljecca od neradnika Sesara

Kako su mu tepali, Jordan iz Mostara je imao sve. Sut, atleticizam, visinu za poziciju, tehniku da ostvari veliku karijeru, ali nije. I dan danas kad pitaju Pepsija Bozica koji je bio pomocnik legendarne Jugoslovenske reprezentacije Petrovic, Kukoc, Radja, Divac, Danilovic itd. ko je najtaletiraniji igrac kojeg je trenirao uvjek kaze Josip Sesar. Za one koji se ne sjecaju ovo je bio mladi Sesar

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: BiH ostala bez 92 košarkaša

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 24 dec 2012, 11:49

storm_raider je napisao/la:Pricamo o momcima koje znam od njihovih prvih pocetaka i u ciji sam razvoj i sam ukljucen bio. Filip je bio tacno 212 (sa tenama 214) cm, ako ces tacnije. Nije uspio iz razloga koje sam naveo. Sto se tice Muhe, dosao je iz Cenexa, a Zimica je "napravio" Rusmir Halilovic u RIN-u. Salko (Sale) je imao privatni klub kao sto je tada bio recimo "Sinalco", skola kosarke, a kasnije je radio u Playoffu. Nista vrijedno pomena. Bio je jedno vrijeme i u kadetima/juniorima Bosne, tj. jednu je selekciju vodio. Cisto da ispravim.
Sto se tice KK Bosne, Dzenan je bio daleko najbolji trener za individualni napredak igraca, ali ne za vodjenje utakmice. Onaj isti Dzenan zbog kojeg je omladinski pogon ove godine suspenzio dobio.. Nevjerovatne su to stvari.
Znači nemoj ispravljati kad ne znaš, ako si tako dobar sa Muhom pitaj ga odakle je došao u KK Bosnu. I njega i Zimića. Zima je tek sa 15 ili 16 god prešao u RIN iz Salkine škole koju je on napravio nakon odlaska iz Cenexa pa su neki od igrača i prešli kod njega. Škola je radila nekoliko godina pa se spojila sa KK Play off. Prije spajanja je Salko ovu dvojicu pustio u KK Bosna i RIN. Uporno forsiraš svoje a nisi dobro upućen kao što sam ti već rekao tako da neću dalje ulaziti u diskusije ni za Filipa ni za sve te tvoje talente za koje tvrdim da nisu bili talenti sem Dronjića.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.