Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,kad_kako,Pasha

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 05 nov 2015, 13:40

Bit će ovo sve super, prve 4 utakmice smo bili jako dobri (u odnosu na prošlu sezonu govorim naravno, jedino je ona tekma sa Chicagom je bila ugly, al hajd, opet smo zamalo u produžetak odveli i u utakmicu), u ovoj, gledao sam prvo poluvrijeme sinoć, imao par primjedbi na odbranu, ali sve u svemu bio zadovoljan.

Random thoughts:

-Dobro je da je Gordon dobio 30+ minuta, a jako loše je što se Vučević povrijedio, nadam se da nije ništa ozbiljno :cry:
-S obzirom na formu i napredak Fourniera, nešto mislim da ćemo ga žestoko preplatiti iduće ljeto, ja ne bih dao više od 27-30 miliona na tri godine, ali ko da gledam da će se neki levati naći da nas zeznu :crazy:
-Ne mogu da vjerujem koji je levat ispao Howard sinoć, izvrnu Gordona, i još se čudi što je flagrant 1 dobio :evil:

U svakom slučaju, konačno su utakmice Orlanda ponovo interesantne i neizvjesne, i mislim da je to svim navijačima (u ovom trenutku) i više nego dovoljno :D

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 07 nov 2015, 10:32

Ružna pobjeda do bola, ali pobjeda je pobjeda xD
Samo sam htio da se upišem zbog dvije stvari:

-prvo, Skiles mora naučiti da rasporedi bolje minute, jer s obzirom na energiju s kojom ova ekipa igra, ne smije se desiti da igrači budu na terenu blizu 40 minuta po utakmici, što se desilo sa Oladipom i Fournierom već par puta u sezoni. (sinoć je samo forsirao Dedmona u prvom dijelu, ali to se vec u drugom poluvremenu popravilo, što me dovodi do iduće poente...)

-na ulazu u drugo poluvrijeme, imali smo +9. 80 sekundi je trebalo Raptorsima da vrate na nulu. Normalni treneri u tim situacijama zovnu timeout, što Skiles očito nije, jer je iste sekunde zamijenio 5 za 5, i vjerovatno spasio utakmicu na taj način xD

I ne mogu sad dovoljno naglasiti koliko je ružna utakmica bila... Dedmon je odigrao vrhunsku odbranu, ostalo neću da spominjem, jer za svaku svijetlu tačku, svaki igrač je imao bar jednu glupost koju je napravio. Spomenut ću da je Fournier igrao dobru odbranu, te je pokupio spektakularnu blokadu u prvom dijelu, i da Payton ima problem da ostane na terenu (ukratko, izgleda kao da ne zna šta treba raditi u napadu) , što će se hopefully popraviti u budućnosti...

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 07 nov 2015, 12:19

Meni od pocetka sezone Skiles nikako da sjedne,jednostano ne kontam tipa nikako
Zasto ne proba Gordon/Harris?Zasto toliko minuta za Fourniera? I zasto ogranicava Gordona,to me posebno iritira i izludjuje

Nickname od Fourniera "Never Google" :rol: :rol:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 07 nov 2015, 15:33

ozy je napisao/la:Meni od pocetka sezone Skiles nikako da sjedne,jednostano ne kontam tipa nikako
Zasto ne proba Gordon/Harris?Zasto toliko minuta za Fourniera? I zasto ogranicava Gordona,to me posebno iritira i izludjuje

Nickname od Fourniera "Never Google" :rol: :rol:
S razlogom :rol:
Ozbiljno, nipošto prebaciti na images ako slučajno ukucate njegovo ime na Google-u! :crazy:

Ma mislim da nije ništa protiv Gordona, naprotiv, mislim da ga baš gotivi, nego je fazon u tome što je ovaj dobar dio trening camp-a propustio, prošle sezone je imao taj problem sa povredom, i još uvijek mu glava nije skroz zacijelila, pa pokušava da ga polako vrati u formu, i ubaci u rotaciju

I da, pričao je nedavno na konferenciji za novinare o rotaciji, kako još uvijek pokušava skontati koje postave funkcionišu, a koje ne, tako da vjerujem da je sačekao malo sa forsiranjem Harris/Gordon comba, jer:
1. Ekipa još uvijek nije sposobna da se u toku utakmice prilagodi protivničkoj, o tome je Skiles govorio nakon OKC-a, jer nas je onaj visoki pick and roll Westbrooka i Adamsa ubio, i fakat nismo imali rješenje za to... (EDIT: ovdje je pisac htio reći da ova trenutna postava koliko-toliko funkcioniše, tako da nije htio još uvijek ništa da rizikuje)
2. Igrali smo protiv ekipa koje dobro brane reket, tako da nam je stvarno falio igrač koji može raširiti protivničku odbranu :cry:

Iduća je protiv Philadelphije, ja lično očekujem dosta eksperimentisanja u toku utakmice, tako da bi mogli vidjeti Harris/Gordon combo bar 10-tak minuta na parketu...

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 07 nov 2015, 18:25

Ma treba vremena da to Skiles izmixa,ali sam nestrpljiv da vidim taj tandem,mislim da bi to bilo ubitacno i to je mismach samo takav,kako god okrenes, i dobro je sto je Harris sada klasican PF,prava je mach up nocna mora sa 6,9 i onom brzinom,a four-out sistem je pun pogodank.

Ono sto mi se svidja u napadu je da se proklete duge dvojke ne sutiraju vise i da je znajacjno opalo sutiranje istih,a trenutno je Orlando u top 5 u poenima i procentima iz posta,obruca i sa laktova,sto je odlicno,bar meni za gledanje

Jedino Jason Smith nastavlja da poteze long 2,ali jedino to i zna da radi :)

Oladipo i dalje ima problema sa sutiranjem36 % /2 i 25%/3 sto je poprilicno lose,a jos kad se na to doda da uzima 17 suteva u prosijeku po utamici to ovaj napad znacajno vuce nazad,a taj isti napad je mnogo bolji kada je na playu CJ Watson nego Payton,i ofanzivno i defanzivno.

Protiv Phle je pobijeda vec upisana :)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 07 nov 2015, 22:32

Drago mi je zbog pobjede, e sad jel lijepa ili ružna ne znam. Meni je ljepša od onog poraza nakon 2 OTa. Mislim da možemo i moramo dobiti Sixerse i tako pokazati da smo mnogo ozbiljnija ekipa nego prošle sezone.

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 07 nov 2015, 22:59

@ozy
Strpljenja drug, kad smo čekali tri godine da ovo na nešto počne ličiti, možemo sačekati još mjesec da ova dvojica počnu dominirati :P

I da, ova situacija mi je haos interesantna. Otkad je Gordon draftovan, čitav fanbase Orlanda je diskutovao da li on moze igrati konstantno na PF. Niko nije ni pomislio na to da će Harris ovako ozbiljno početi igrati upravo na toj poziciji :D

Jedna još interesantna stvar... Aaron je jedan od onih koji ima luđački brz metabolizam. Znam da sam slušao jednog njegovog trenera kako govori o njegovoj ishrani, i navodno jede šest puta dnevno ogromne obroke samo da bi održao trenutnu težinu...

Zbog ove povrede vilice nije mogao jesti normalno, tako da je i vjerovatno (nema potvrdi, ali mnogi novinari u usa pretpostavljaju) izgubio 3-4 kg u odnosu na summer league... Zato neće moći igrati konstantno na PF, jer mu fali par kg, koje on najvjerovatnije nikad neće moći dobiti, a ako ih i dobije, neće ih moći održati xD

Bio je jedan video, neka njegova testiranja u Gatorade centru gdje su upravo to spomenuli, ali ne znam sad to naći preko mobitela :/

U svakom slučaju, sreća pa je Harris dodao malo mišićne mase, jer sad stvarno može postati nightly nightmare mismatch u našu korist :D

Edit:
Ovo je još od prošle godine

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 12 nov 2015, 11:02

Skiles je tvrd sto smo i znali,ali je vrijeme da shvati da sa tri beka ne ide,ovo je mucenje i ne vidim razlog da Foutnier igra svaku po 40 min,nije to zasluzio i ne zasluzuje,nije on klibar beka koji ce sakriti dva losa sutrera,toliko dobar nije.
Oladipo uzima previse suteva,najvise u ekipi,17 po utakmici od toga 6 trica,Oladipo i 6 trica?..a postotci su u njegovom stilu 38% - 26%..to ovaj napad koci itekako,i doce period kada ce se shvatiti da nema svrhe kidati u odbrani,kada u napadu ne mozes nsita napraviti.
I samo 4 min u dosadasnjih 9 utakmica za tandem Harris/Gordon je suludo i nema objasnjenja.

Jednostavno ova ekipa je ofanzivno ogranicena,nedostatak ofanzivnog talenta je ocigledan,najbolji suteri su Vucevic i Frye i to dovoljno govori.

Nebi bilo lose zamjeniti Dwayna Marbla poslati u Erie BayHawkse a u ekipu ubaciti Tyler Harveya koji je dobar suter,jako dobar i sposoban sam kreirati sut a moze i spot up sto je ovoj ekipi prijeko potrebno,mogao bi biti neka light verzija CJ Mccolluma.
Payton i Harris su pod nekom kocnicom,i nebi me iznenadilo da Payton zavrsi na klupi,vrlo vrlo moguce ocekivati,a Harrisu igra ispod svog nivoa i nesto ne stima na samom pocetku to je evidento,mozda mu Skiles ne odgovara ili se tu obnovilo stari sukob,ne treba zaboraviti da su i Monta Elis i JJ Redick bili u slicnoj situaciji u Bucksima pod Skilesom,oslobodili su se tek kad su se putevi razisli,kao sto rekoh Skiles je tvrd i nije ni cudo da je otjeran gdje god je bio,nema kompromisa i nema flexibilnosti i na starnu svi rekordi i cuda.

Treba ovo razbiti trejdovima ili ce Orlando putem Minestote,10 god bez pobjednicke sezone :)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 12 nov 2015, 12:04

Fakat nam treba neko ko može napraviti razliku u napadu.ali koga dovesti??? Osim McGradya i Hilla nismo nikad uspjeli dovesti nekog superstara a da su ga veliki timovi željeli i ti će uvek tako biti jer nemamo "ime". Francisa ne ubrajam u superstara. Ali pored svega djeluje mi ova ekipica lijepo i simpatično i raduje me svaka pobjeda. Mirza bi nam dobrodošao hmmmmm...

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 12 nov 2015, 12:16

Da se Breadly Beala dokopati nekako :)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 nov 2015, 10:22

Fournier nas opet odveo do pobjede, i fakat ga krenulo. Sinoć Payton konačno zaigrao malo bolje i dalje smo tu negdje držimo se oko 50% i ako bi ovako nastavili mogli bi do PO. Slijedi Sacramento i očekujem tu našu pobjedu aBd.

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 19 nov 2015, 17:13

Nevjerovatan je broj ekipa na istoku koje se ove sezone pokušavaju podići, i napasti zadnje dvije PO pozicije na istoku.
Prebrojao sam 6 ekipa sa kojima se moramo izboriti da bi upali na te dvije pozicije, i svaka ima razlog za optimizam, i realnu šansu da uspije.

ALI, ako Fournier ostane u ovoj MIP formi bar dok se ostatak ekipe ne uhoda u ofanzivi, mislim da imamo realne šanse :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 nov 2015, 16:05

Večeras gledamo???

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 21 nov 2015, 16:43

Cousins 50p lagano :)

Prosle god je Oladipo protvi njih odigrao jednu od boljih utakmica 32p...Kingsi su 0 - 4 on the road i bez Gay-a veceras,ali sa Rondom koji ima triple double prosije u zadnjih 7 utakmica 13pts - 14 ast - 9,5 sk

Ocekujem glupe rotacije gdje vise min od AG igraju Andrew Nicholson i Frye,i poraz naravno :)

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la BernardBarnjak » 21 nov 2015, 19:25

Tracy3McGrady je napisao/la:Večeras gledamo???

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Da. Uzivo na SK a termin pogodan 2300. :thumbup:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

filip13
Postovi: 38319
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 21 nov 2015, 21:13

BernardBarnjak je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Večeras gledamo???

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Da. Uzivo na SK a termin pogodan 2300. :thumbup:


a lijepo,nisam ni znao da ima prenos

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 nov 2015, 21:29

E pa nisam.ni ja znao za sportklub, odlično, poželio sam se gledati Magicu kakvi god oni bili.

Envoyé de mon SM-N910F en utilisant Tapatalk
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 nov 2015, 23:22

Fournier ne moze bazen pogoditi, ne lici na sebe iz dosadasnjeg djela sezone
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
JFH9
Postovi: 2647
Pridružen/a: 08 jul 2014, 16:28
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la JFH9 » 21 nov 2015, 23:27

Al' padaju tehničke. ;)
"Najbolji sinovi Krajine, mi danas pišemo historiju Bosne"

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la BernardBarnjak » 21 nov 2015, 23:28

Da vidimo i Hezonju...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.