FC Bayern München

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1267
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 10 apr 2024, 12:21

@Zlaja83, ma nema tu ljutnje, lijepo si sve opisao kako stvari stoje kod Comana.

Također si naveo statistiku koja ide nepobitno protiv Comana i sve to stoji. Međutim, i sam si naveo neke činjenice gdje se slažemo.

Ne kažem da je Coman nivo Robberya. Mi moramo dovesti takve igrače koji su taj nivo ili koji će postati taj nivo. Naravno da Coman nije i nikad neće biti taj nivo. Ono što želim reći jeste da bih njega uvijek ostavio u ekipi prije Sanea zato jer ima taj mentalitet, ima tu brzinu, odgovoran je i zahvalan igrač, naveo sam i neke pogotke kad se lomilo u važnim utakmicama.

Primjer Sane. On što se tiče statistike ima najbolje brojke kao krilni igrač ali mu đaba to kad ga u velikim utakmicama nema. Ne postoji, nula bodova.

Dakle, niti Sane nije blizu nivoa Robberya. Nije niti Coman. Gnabry ima taj mentalitet i zabija važne golove ali također nije nivo Robberya jer nije dovoljno posvećen nogometu.

Naravno da je teško pronaći igrača kao što su bila ova dvojica ali tome se mora težiti. Mijenjamo trenere kao čarape ali bitno da mnogi igrači uživaju beskonačno povjerenje a ne pokazuju već par godina ništa.

Što se Sanea tiče tu sam više puta iznio mišljenje. Prodati ga na ljeto i uzeti 80+ milijuna jer čovjek je dokazao da nije taj nivo a prima 20 milijuna po sezoni.

Govor tijela, nonšalancija, nema taj pobjednički mentalitet ( vidi prilike jučer kad se spustio sam od centra i ništa od toga ) u velikim utakmicama, u mnogim situacijama ove sezone suigrači se ljute na njega što govori o njegovom karakteru itd...

Sane ima nepobitno bolju statistiku od Comana ali uvijek bih prije prodao Sanea nego Comana koji će odsjedit par utakmica na klupi i neće raditi dramu za razliku od Sanea koji misli da je najbolji igrač na svijetu i da se sve vrti oko njega. Pa dobro, pokaži majstore da si najbolji igrač, niko ti ne brani.

Kad se podvuče crta, trebaju se tražiti nova krila koja imaju dribling, brzinu, mentalitet i vrlo dobru/odličnu završnicu. Znam da je takve igrače teško pronaći ali ima ih i takve treba dovesti a Gnabrya i Sanea prodati.

Avatar
Jup
Postovi: 1206
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 10 apr 2024, 12:31

Stefan Effenberg @ imamo Zaragozu i Irakundu,sta ce nam vise ,onaj Irakunda ce biti zvjer upamtite sta vam kazem.
Pravda za Tyson Furya

Avatar
ledar
Postovi: 3910
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 10 apr 2024, 12:55

Kad bi se gledalo gdje sve curi za vrhunski nivo ima tu puno rupa.
Prvo, skijaš je još godinu dana, dakle vratar.
Ako ode Davies treba lijevi bek.
Dier isto nije neka kvaliteta, trebalo bi uparit nekog jačeg sa de Ligtom.
Veza je nasušna potreba i zbog nje više nemate onu dominaciju po kojoj ste bili prepoznatljivi.
Krila bi isto trebalo promijeniti, pogotovo ove kojih nikad nema.

Dakle trebalo bi nabaviti 7 vrhunskih igrača, što je nemoguće. Imate vi para, ali ne za 7 vrhunskih. I sad se opet vraćamo na popis i gledamo što je pod muss, a što se može probati nadomjestiti iz domaće rezerve (Stanišić, Pavlović, Kim, Zaragoza, Tel).

Najveći dobitak vam je Eberl, možda on neće dovest igrače sa najgornje police, ali neće dovodit ni alibi igrače ala Mazraoui nego igrače sa karakterom.

Lewy21
Postovi: 721
Pridružen/a: 22 nov 2019, 21:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lewy21 » 10 apr 2024, 15:15

Bajrambarecula!

Rezultat sinoc pozitivan za Bayern, cak i u boljoj situaciji bi bilo skroz okej odigrat 2:2 u Londonu sa Arsenalom. Ipak se ovo moze proci, vidjet cemo.

Avatar
bavaraccccc
Postovi: 788
Pridružen/a: 20 mar 2009, 15:02
Lokacija: Blagaj
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaraccccc » 10 apr 2024, 18:05

🗣️ Iker Casillas: “Man City has replaced Bayern Munich in the European rivalry that existed with Real Madrid. It used to be Bayern, but in recent years City are the ones who have taken over that place.”

Unfortunatelly, Iker je na tragu istine. Novac mijenja stvari, a lideri bavarakog velikana nemaju troškali mindset, što je sasvim uredu sve dok jaz između ambicija i mogućnosti ne bude prevelik.
27.02 1900 FC BAYERN Cant you just feel the love

Avatar
armando
Postovi: 1545
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 10 apr 2024, 18:59

Sane je sinoć bio jedan od istaknutijih i ne vidim razloga za neke kritike.
On ima urođenu manu što ne zna donijeti pravu odluku u ključnoj situaciji. To smo već odavno uvidili i stim moramo živjeti.
Da nije tako i da nije takav uz još par nedostataka sigurno bi se približio Robbenu. Ovako ga treba trpiti i nadati se da će nekad izgurati cijelu sezonu kao što mu obično start sezone bude.
Ili dok se ne dovede dostojna zamjena.
ledar je napisao/la:
09 apr 2024, 21:56
onda onaj Saliba faulira Sanea koji vjerojatno ne bi ništa napravio iz one šanse.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
armando
Postovi: 1545
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 11 apr 2024, 21:48

Ne znam otkud Bildu sada ideja da objavi da su Kaneove troje djece imali u ponedjeljak saobraćajni udes i pritom imali lakše tjelesne povrede.

Neki od eksperata su mišljenja da je Tuchelova sljedeća destinacija Manchester.

Protiv Jarčeva treba odmoriti dosta igrača, ako smo načeti, roviti i oslabljeni nema potrebe za još većim rizikom.
Prije svega Kejn i Jamal, pa i Džošo Kimih.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Bayo
Postovi: 1437
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 12 apr 2024, 00:21



Svaki put me ovo dobro nasmije :rol:

Avatar
ledar
Postovi: 3910
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 12 apr 2024, 00:44

Danas je na X-u bilo da je Rangnick najozbiljniji kandidat, sad evo Bild stavlja u fokus Nagelsmanna. Sutra bi glavni kandidat mogo bit de Zerbi i tako idemo u krug.

Avatar
Bayo
Postovi: 1437
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 12 apr 2024, 01:54

Svi osim Ragnicka su dugoročni kandidati a to znači ništa od Kloppa ili Alonsa odnosno još jedna masna otpremnina sljedeće ljeto...

Avatar
farinelli123
Postovi: 1287
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 12 apr 2024, 07:43

Pominjao se Arne Slot iz Fejnorda.

Avatar
coelho41
Postovi: 12852
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 12 apr 2024, 08:14

Treba biti siguran da će Rudi Voller, zakleti Bayerovac sa preko 25 godina staža u klubu, dati sve od sebe da potpiše Nagelsmanna za DFB prije Eura, kako bi produžio našu agoniju sa trenerima i naredne sezone i na taj način dodatno pogurao svoj Leverkusen.

Avatar
Balon
Postovi: 3127
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 12 apr 2024, 11:43

Rangnick bi bio odlicno rijesenje. Roger Schmidt je takodjer odlican trener, njega bi cak najvise volio vidjeti na klupi Bayerna.

Ali budimo realni, sve mirise na povratak Nagelsmanna nazalost. Uvijek sam branio tatu Ulija ali izgleda da su ga pregazile godine i da vise ne zna sta radi.

Aki187
Postovi: 733
Pridružen/a: 08 jun 2019, 13:38
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Aki187 » 12 apr 2024, 13:01

coelho41 je napisao/la:
12 apr 2024, 08:14
Treba biti siguran da će Rudi Voller, zakleti Bayerovac sa preko 25 godina staža u klubu, dati sve od sebe da potpiše Nagelsmanna za DFB prije Eura, kako bi produžio našu agoniju sa trenerima i naredne sezone i na taj način dodatno pogurao svoj Leverkusen.
Za spas kluba se znaci moramo pouzdati u Vollera.
Rudi brate spasi nas tabletasa :pray:
Nur der FCB

Avatar
farinelli123
Postovi: 1287
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 12 apr 2024, 17:13

Julian nije (toliko) losa opcija, jer je taman skontao kako treba da igramo sa postojecim kadrom i nogirali su ga.
Ali ne treba srljati, nego ga pustiti da vidimo sta ce da uradi na Euru.
Mada Xabi sledece godine brani titulu i uzima LP sa Bajerom :D (i pobedjuje naseg trenera u finalu superkupa ako nekim cudnim spletom okolnosti uzmemo LP).

Avatar
Jup
Postovi: 1206
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 12 apr 2024, 18:05

farinelli123 je napisao/la:
12 apr 2024, 17:13
Julian nije (toliko) losa opcija, jer je taman skontao kako treba da igramo sa postojecim kadrom i nogirali su ga.
Ali ne treba srljati, nego ga pustiti da vidimo sta ce da uradi na Euru.
Mada Xabi sledece godine brani titulu i uzima LP sa Bajerom :D (i pobedjuje naseg trenera u finalu superkupa ako nekim cudnim spletom okolnosti uzmemo LP).
e neces vjerovati ,procitao si mi misli ,istog sam misljenja svidjalo se nekome ili ne ,ali Alonsu ako ostane ovaj kadar na raspolaganju sve je itekako moguce ,ja bih iskreno volio ,neka im se vrati za sve one vicesampionske pozicije ha ja ,i ono finale protiv rejala ,fali nam neki klub kao onomad BVB pod klopom ,jer realno mi se drugacije neznamo trznuti :kafa: ,jos kad bi Bvb dosao na onu pribliznu razinu kao kad je bio pod klopom + ovaj B.Leverkuzen pod Xabijem , sreci nikad kraja tri jaka kluba ,evropu bi preorali mozda i bolje neko prve triplete 2013.

jel revans sa prčijom iz Londona u utorak ili sredu :kafa:
.
i djesi ti legendo slabo te ima neki dan sam te pomenuto uz jos neke forumase :mrgreen: :salut:
Pravda za Tyson Furya

Avatar
farinelli123
Postovi: 1287
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 12 apr 2024, 18:26

Jup je napisao/la:
12 apr 2024, 18:05
farinelli123 je napisao/la:
12 apr 2024, 17:13
Julian nije (toliko) losa opcija, jer je taman skontao kako treba da igramo sa postojecim kadrom i nogirali su ga.
Ali ne treba srljati, nego ga pustiti da vidimo sta ce da uradi na Euru.
Mada Xabi sledece godine brani titulu i uzima LP sa Bajerom :D (i pobedjuje naseg trenera u finalu superkupa ako nekim cudnim spletom okolnosti uzmemo LP).
e neces vjerovati ,procitao si mi misli ,istog sam misljenja svidjalo se nekome ili ne ,ali Alonsu ako ostane ovaj kadar na raspolaganju sve je itekako moguce ,ja bih iskreno volio ,neka im se vrati za sve one vicesampionske pozicije ha ja ,i ono finale protiv rejala ,fali nam neki klub kao onomad BVB pod klopom ,jer realno mi se drugacije neznamo trznuti :kafa: ,jos kad bi Bvb dosao na onu pribliznu razinu kao kad je bio pod klopom + ovaj B.Leverkuzen pod Xabijem , sreci nikad kraja tri jaka kluba ,evropu bi preorali mozda i bolje neko prve triplete 2013.

jel revans sa prčijom iz Londona u utorak ili sredu :kafa:
.
i djesi ti legendo slabo te ima neki dan sam te pomenuto uz jos neke forumase :mrgreen: :salut:
Eh moj Jupe, ljubim te..... (rabljena fora već);

Samo da se ne dogodi "ajaksacija" Bajera nakon ovih uspeha. Sto se mene tiče mogu da osvoje 5x zaredom ligu. Čak ne bi bilo loše da nas Štutgart pretekne, posto im gostujemo početkom Maja.

Revanš u sredu.

ps: motam neke stare postove ovih dana i naidjem na post u kojem mi koeljo daje 5b za forumaša godine 2020, uz prigodni komentar.
Blago je reći da sam pao na teme kad sam to pročitao.
--
:)

Avatar
coelho41
Postovi: 12852
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 13 apr 2024, 15:17

Lijepa rotacija za danas.

Avatar
coelho41
Postovi: 12852
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 13 apr 2024, 15:22

Zašto Max Eberl izgleda više kao senior programer, a ne sportski direktor Bayerna :mrgreen:

Avatar
farinelli123
Postovi: 1287
Pridružen/a: 06 jul 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la farinelli123 » 13 apr 2024, 16:11

Valjda nece ovako i David Raya da skida suteve nasima u sredu.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.