SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la High » 11 jun 2017, 21:47

JonSnow je napisao/la:Gledam sad Island-Hrvatska i ovo što Islanđani igraju se zove SISTEM, svaki dio ekipe zna šta radi i to radi maksimalno borbeno s puno trke i kontakta.
Da hoćemo i mi nekad tako zaigrat. :|
Pa imamo i mi sistem, zove se anarhija.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6333
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la JonSnow » 11 jun 2017, 21:49

High je napisao/la:
JonSnow je napisao/la:Gledam sad Island-Hrvatska i ovo što Islanđani igraju se zove SISTEM, svaki dio ekipe zna šta radi i to radi maksimalno borbeno s puno trke i kontakta.
Da hoćemo i mi nekad tako zaigrat. :|
Pa imamo i mi sistem, zove se anarhija.
I to što kažeš.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
Mokes
Postovi: 15032
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la Mokes » 11 jun 2017, 22:11

JonSnow je napisao/la:Gledam sad Island-Hrvatska i ovo što Islanđani igraju se zove SISTEM, svaki dio ekipe zna šta radi i to radi maksimalno borbeno s puno trke i kontakta.
Da hoćemo i mi nekad tako zaigrat. :|
Ima negdje na netu clanak o ovoj ekspanziji islandskog fudbala. Pa proguglaj ako te zanima. Uglavnom od omladinaca su uspostavili sistem, po kojem svi uzrasti rade. Tu su jos i neke obuke za trenere i slicno. I to njih ima samo 300k, sto je otprilike kao sto samo Sarajevo ima stanovnika. Zamisli kad bi mi primijenili takav sistem uz neosporan talenat koji imamo.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la ElCartel11 » 11 jun 2017, 22:42

Zaboravili ste da taj Island nema nacionalni kljuc, kvazi-menadzere koji guraju svoje pulene, tatine sinove koji zauzimaju mjesta pogotovo u mladjim uzrastima...kod njih se gleda samo na tvoj rad i trud, a kod nas sve nesto na guzove i preko stele da dobijemo. Dzabe nama i talenat i sve kad ga ne znamo i necemo da iskoristimo.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la BelminM23 » 11 jun 2017, 23:00

FA7 je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la: P.S: zasto fanaticosi uvijek moraju ''odj.ebati utakmicu kako bi oni bili u centru zbivanja''. Zasto su furali ono nenavijanje, ili su vjezbali tursko sjedenje do neke 15.-20. minute ? Je li ima ijedan valjan razlog ili su samo glupi ?
Nisu zadovoljni sa ponasanjem nasih igraca prema njima. Bilo je i prica da napuste stadion nakon 12 minuta, ali eto nisu.

Treba da tifo navijanje preuzmu Ljuti Krajišnici, a oni su odavno ublehe i ne znam ko se može ložiti na fanatikose. BHF i gostovanja sva sebi pripisuje, što je po meni smiješno.

Nisu ni svjesni da zbog njih u Zenici jug navija protiv sjevera i da su zbog toga nastali Ljuti Krajišnici i BH Legion u ovolikom broju.

Pohvale za ova udruženja normalnih navijača, jest da i kod njih ima dosta ljudi koji su samo članovi udruženja zbog povlasti kupovine ulaznica, a zbog dobrih igara naše reprezentacije u posljednjih deset godina i punih stadiona, itekako je dobra stvar imati sigurnu ulaznicu po normalnoj cijeni.

Ovu utakmicu sam putovao sa ekipom iz Odžaka u busu, veliki bus + auta, svi u istim majicama, od 10 godina do 65. Pomogao sam im i sa zastavom velikom do stadiona i nazad vratiti je.

Eto ako ima ko iz Odžaka ovdje, pozdravljam. :salut:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13651
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la jasmin10 » 11 jun 2017, 23:15

ElCartel11 je napisao/la:Zaboravili ste da taj Island nema nacionalni kljuc, kvazi-menadzere koji guraju svoje pulene, tatine sinove koji zauzimaju mjesta pogotovo u mladjim uzrastima...kod njih se gleda samo na tvoj rad i trud, a kod nas sve nesto na guzove i preko stele da dobijemo. Dzabe nama i talenat i sve kad ga ne znamo i necemo da iskoristimo.
Kod nas je dovoljno pogledati koliko je igrača gurano kroz mlade reprezentacije da bi na kraju završili igrajući za amaterske klubove.

Avatar
braco
Postovi: 8761
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la braco » 11 jun 2017, 23:20

Jao avaza majku im yebem :lol:

Naslov: Dario Đumić pokušao je razvaditi Gillija i Giannotasa, a za **** je otkrio šta se sve dešavalo na terenu Bilinog polja

U tekstu stoji:

Stameni stoper našeg tima, Dario Đumić je bio u centru dešavanja kada je došlo do opšte tuče na terenu. Upitali smo ga da nam kaže iz prve ruke šta se konkretno desilo.

- Ne znam zaista i ne bih ništa da komentarišem - kratko je rekao Đum

:rol:

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la ElCartel11 » 11 jun 2017, 23:21

BelminM23 je napisao/la: Treba da tifo navijanje preuzmu Ljuti Krajišnici, a oni su odavno ublehe i ne znam ko se može ložiti na fanatikose. BHF i gostovanja sva sebi pripisuje, što je po meni smiješno.

Nisu ni svjesni da zbog njih u Zenici jug navija protiv sjevera i da su zbog toga nastali Ljuti Krajišnici i BH Legion u ovolikom broju.

Pohvale za ova udruženja normalnih navijača, jest da i kod njih ima dosta ljudi koji su samo članovi udruženja zbog povlasti kupovine ulaznica, a zbog dobrih igara naše reprezentacije u posljednjih deset godina i punih stadiona, itekako je dobra stvar imati sigurnu ulaznicu po normalnoj cijeni.

Ovu utakmicu sam putovao sa ekipom iz Odžaka u busu, veliki bus + auta, svi u istim majicama, od 10 godina do 65. Pomogao sam im i sa zastavom velikom do stadiona i nazad vratiti je.

Eto ako ima ko iz Odžaka ovdje, pozdravljam. :salut:
Ja sam Krajisnik ali ta skupina Ljuti Krajisnici je ruglo Krajine, na pocetku su bili simpaticni ali gdje su pare i Bosnjo to odmah propadne. Sve se gleda kako ce uzeti pare za one majice, dukse onda se kao podijelili na Ljuti Krajisnici BiH i Ljuti Krajisnici dijaspora, tako da veze nema to o navijanju. A na TV je samo tako ruzno cuti kad jedni pjevaju svoju pjesmu, ovi drugu, oni trecu...tu bi savez trebao poraditi na tome, ali dok je god pun stadion i zanimanje za tekme koga briga.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la Pivopija » 11 jun 2017, 23:24

braco je napisao/la:Jao avaza majku im yebem :lol:

Naslov: Dario Đumić pokušao je razvaditi Gillija i Giannotasa, a za **** je otkrio šta se sve dešavalo na terenu Bilinog polja

U tekstu stoji:

Stameni stoper našeg tima, Dario Đumić je bio u centru dešavanja kada je došlo do opšte tuče na terenu. Upitali smo ga da nam kaže iz prve ruke šta se konkretno desilo.

- Ne znam zaista i ne bih ništa da komentarišem - kratko je rekao Đum

:rol:
:lol: :lol: :lol:
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la BelminM23 » 11 jun 2017, 23:43

ElCartel11 je napisao/la: Ja sam Krajisnik ali ta skupina Ljuti Krajisnici je ruglo Krajine, na pocetku su bili simpaticni ali gdje su pare i Bosnjo to odmah propadne. Sve se gleda kako ce uzeti pare za one majice, dukse onda se kao podijelili na Ljuti Krajisnici BiH i Ljuti Krajisnici dijaspora, tako da veze nema to o navijanju. A na TV je samo tako ruzno cuti kad jedni pjevaju svoju pjesmu, ovi drugu, oni trecu...tu bi savez trebao poraditi na tome, ali dok je god pun stadion i zanimanje za tekme koga briga.
Ma u svakom slučaju mi nekako bolje izgledaju od fanatikosa koji misle da su iznad svih.

Jednostavno to tifo navijanje ne prolazi na domaćim utakmicama reprezentacije.

Iako su i ovo debilna navijanja, mislim na tekst, ali nemamo boljeg od ovoga Bosna je šampion ooooo sa tribine na tribinu, Ko ne skače mrzi Bosnu i Bosnom behar probeharao, tako da po meni bi to trebalo vrtiti što više, i naravno huk na njihove lopte.

Prejako mi je kada si na sjeveru ili jugu, i onda slušaš suprotnu tribinu kako skandira Bosna je šampion, strašno zvuči. :bow:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la dubrovnik » 12 jun 2017, 11:58

Ja osobno ne vjerujem da je problem u Bazdarevica nacionalni kljuc. Njemu se svasta moze prigovoriti osim da on gleda previse nesto nacionalni kljuc. Covjek zove najbolje sto imamo(manje-vise) I ne primjetim problem u tome.
Cak mislim da su price o nacionalnom kljucu sto se igraca A tima tice izmisljene.
On zove najbolje ali onda ne zna sta uciniti sa njima. Pa Milicevic, Krunic ili Cimirot su do sada svakako trebali upisati vise nastupa nego sto u stvarnosti jesu. To mi govori sve o tom "nacionalnom kljucu" I postojanju istog. On sigurno ne pretezira nikog osim sto ne zna drugacije.

zenicanin
Postovi: 1300
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la zenicanin » 12 jun 2017, 12:36

BelminM23 je napisao/la:
FA7 je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la: P.S: zasto fanaticosi uvijek moraju ''odj.ebati utakmicu kako bi oni bili u centru zbivanja''. Zasto su furali ono nenavijanje, ili su vjezbali tursko sjedenje do neke 15.-20. minute ? Je li ima ijedan valjan razlog ili su samo glupi ?
Nisu zadovoljni sa ponasanjem nasih igraca prema njima. Bilo je i prica da napuste stadion nakon 12 minuta, ali eto nisu.

Treba da tifo navijanje preuzmu Ljuti Krajišnici, a oni su odavno ublehe i ne znam ko se može ložiti na fanatikose. BHF i gostovanja sva sebi pripisuje, što je po meni smiješno.

Nisu ni svjesni da zbog njih u Zenici jug navija protiv sjevera i da su zbog toga nastali Ljuti Krajišnici i BH Legion u ovolikom broju.

Pohvale za ova udruženja normalnih navijača, jest da i kod njih ima dosta ljudi koji su samo članovi udruženja zbog povlasti kupovine ulaznica, a zbog dobrih igara naše reprezentacije u posljednjih deset godina i punih stadiona, itekako je dobra stvar imati sigurnu ulaznicu po normalnoj cijeni.

Ovu utakmicu sam putovao sa ekipom iz Odžaka u busu, veliki bus + auta, svi u istim majicama, od 10 godina do 65. Pomogao sam im i sa zastavom velikom do stadiona i nazad vratiti je.

Eto ako ima ko iz Odžaka ovdje, pozdravljam. :salut:
Druze,nisi nikako upravu.Rivalitet juga i sjevera ne postoji (postojao nekad do 2009,sukob RZ-BHF).Navalio si na fanatikose,imaju brojku bolju nego svi oni zajedno i jednom shvati da oni navijaju sebi 90 min.Ko god kaze da trebaju bolje pjesme i trebaju al raju s istoka i zapada mozes cuti samo 4-5 min utakmice i to je plafon za njih.Zato im je bolje da sami svoj stil furaju.Glupost je stvarati taj rivalitet navijackih grupa umjesto da svi budu kao jedan.Politika BHF jasna,ko hoce s nama moze,ko nece ne mora niti sile ikog na to.BHF sebi ne prepisuje sebi nista osim onog sto oni licno urade.Tebi ako se nisu svidjeli nisu,postujem.Ja nisam s njima,nisam njihov clan,ali znam mnogo o njima,na Bilinom vec skoro 15 godina utakmicu nisam propustio.I da,vazda ce onaj koji citavu utakmicu navija biti bolji navijac od onog koji presuti skoro cijelu.Kome god se to svidjalo ili ne,ali i vecina reprezentativaca to zna prepoznati svih BIH selekcija.

HeraklitMracni
Postovi: 5376
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la HeraklitMracni » 12 jun 2017, 12:57

Bazdarevic puno rotira , svako okupljanje debitanti , Susic koliko god da je grijesio imao je jednu grupu igraca i dok je islo dobro je , ne treba puno rotirat al ko bosnji ugodit .


Avatar
dinoo
Postovi: 4969
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la dinoo » 12 jun 2017, 14:24

Naš selektor da ima nekog obilatog fudbalskog pojma ne bi radio u NSBIH za 10 hiljada nego u nekom klubu petice ili slično za milion.dva po sezoni...
Ne mislim da je Baždarević tu nešto kriv, čovjeku je to posao i on ga radi najbolje što zna,kao i svako od nas što radi svoj posao onako kako misli da treba.
Da je on sposoban od šunjića,jajala,cimirota,višće,kodre i sličnih napraviti top 12,13 repku evrope vjerovatno ne bi nakon grenobla i sochauxa išao u al wakrah i BiH nego npr u Monaco ili Nicu.

Naravno, nisam rekao ništa novo, ali mislim da jednostavno treba stvari staviti na njihovo mjesto.

ynwabhf
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 jun 2017, 13:58
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la ynwabhf » 12 jun 2017, 14:56

Mislio sam da će Baždarević donijeti nešto novo u reprezentaciju, ali zapravo je ostalo sve isto poslije Sušića.. Ista igra, duge lopte , bezvezni ubačaji u , čekanje da neko individualno bljesne pa da damo gol, nigdje prepoznatljive igre, ko što bi rekli ekipa koja nema ni glavu ni rep. Sama činjenica da su Grci imali skoro pa isti posjed kao i mi sve govori, isti slučaj i sa brojem pasova. Ali,nije to samo u ovoj utakmici došlo do izražaja, od početka kvalifikacija se moglo vidjeti kako igramo dezorjetisano, neorganizovano, sa puno izgubljenih lopti na sredini terena , jakoo nepovezano. Možeš se provuć protiv Estonije i takvih ekipa , ali čim smo naletili na Belgiju, otresli su nas ljudi ko slinu. Tu se vidjelo fudbalsko neznanje Baždarevića. Ja tvrdim da ova ekipa ima potencijala, kad se priključe i mladi igrači, pa sigurno da možemo biti veoma respektabilna rep., bar da se ne sramotimo.
Znači isklkučivo krivac limitirani selektor sa upitnim fudbalskim umijećem. Veoma sličan Sušiću , sa demagogijom i tvrdoglavošću da su igrači krivi, da nema zalaganja i htijenja , svi su krivi , samo ne on , koji je glavni odgovorni ... Jedina razlika između njih dvojice jest što je Sušić bio glupson pa nije pozivao igrače i igrao kvalifikacije sa 17-18 istih igrača , dok Baždarević zove sve raspoloživo , ali ih ne koristi ... Sve u svemu , loše , sa ovakvom igrom teško da možemo i do baraža , a kamoli da prođemo baraž ...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61930
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2017, 14:58

Evo ide snimak na SK2.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la pinoglavi » 12 jun 2017, 15:07

Samo pogledajte ofanzivne karakteristike svakog igraca pojedinacno i sve ce vam se samo reci.

Od bekova - Zukanovic i Vranjes/Bicakcic se mozemo nadati da ne pogrijese u defanzivi a o ofanzivnom doprinosu ni ne razmisljamo
Visci sve pocinje i zavrsava sa - bori se. Bori se on i jeste radilica ali nema apsolutno nista sto bi nam pomoglo da probijemo neciju postavljenu odbranu. Treba igrati krilo samo kad igramo na neke kontre ili slicno
Lulic upgrade verzija Visce samo sto on pomaze veznom redu, a i povrijedio se odmah na pocetku. I on je davno izgubio prodornost i sve pocinje i zavrsava sa - bori se. Kodro sto je usao jedino mozes ocekivati da sacuva loptu i dobija duele a nece to puno pomoci da probije bunker
Jajalo/Cimirot - ''radilice'', ''bore se'' u sustini nam nijedan ne moze pomoci ofanzivno sa bilo cime. Besic poslije povrede takodjer. Zato sam i misljenja da ne bi nista dobili sa Cimirotom osim jos jedne ''radilice''. Medunjanin da je u formi pomogao bi nam ali ono protiv Irske je ocajno izgledalo, osim sto je prehodao sto se i ocekivalo bio je ocajan s pasovima a vjerovatno nije puno bolji igrac i sad.
Ibisevic isto tako u ovoj ulozi - ma bori se Vedo.

Jbt ispada svi se bore al niko meda ne moze. Zato i jesmo losi. U startu smo osakaceni na 5 pozicija gdje imamo igrace koji se eto bore, a sta ocekujemo od njih ofanzivno - apsolutno nista. I sve spadne na Pjanica i Dzeku i da udje neka frljoka, mogla je uci ali nije i to je to. I onda se cudite sto imamo ocajnu igru, sto se sve svede na izbij - nabij.

Zato sam i pisao da je trebalo uvesti igraca iz PL poput Ordagica, Subica, Duljevica i Hazdiahmetovic iz Konye.
I nije to forsiranje igraca iz PL nego nismo imali drugih igraca za utakmicu protiv Grcke jer ostali spadaju u ''bori se'' kategoriju. Pun nam tim ''bori se'' igraca a mi bi da akcije neke pletemo na terenu

Na lijevom beku kad nema Kolasinca i Pavlovica ostaje jedino Zukanovic a korisniji bi nam bio Subic
Na desnom krilu kad nema Hajrovica, Krunica, Milicevica ostaju Visca, Stevanovic koji je igrac aut linije i jos jedan iz kategorije ''bori se'' zato jer je takav i u PL i Ordagic koji bi bio korisniji od Visce, mogao bi makar jednom napraviti visak u utakmici a to je 1 put vise od Visce
Na lijevom krilu kad nemamo Lulica i Milicevica korisniji je Duljevic koji je jedino lijevo krilo uz ovu dvojicu, od Kodre
U veznom redu pored Medunjanina koji vise nije ozbiljan igrac, igraca iz ''bore se'' kategorije - Besic u ovoj formi, Jajalo, Cimirot ostaju samo Prcic koji visak protiv Lihtenstajna i Kipra nije mogao napraviti i Hadziahmetovic koji bi bio korisniji i od Ibisevica i od Visce zajedno

I koliko god ga ne gotivili, to sto se Tino Susic nije snasao u Belgiji je gubitak za nasu reprezentaciju. Zato jer je on takav igrac, ima pas, potez, sut a toga nam je i falilo protiv Grcke.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
jasmin10
Postovi: 13651
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la jasmin10 » 12 jun 2017, 16:00

Meni samo nije jasno kako si ti ubijedjen da igrači koji ne mogu riješiti utakmicu u našoj smiješnoj ligi budu prevaga protiv Grcke ?

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la pinoglavi » 12 jun 2017, 16:10

Koliko si ih puta gledao? Nisam napisao da bi bili prevaga vec bi mogli nesto od njih ocekivati ofanzivno. Zato i ne smatram da je ovo sve selektorov kiks jer sam svjestan koliko smo ogranicen roster imali. Eto prekrizi sve PL igrace, zbog cega se ti ljutis onda i sto si razocaran zbog poraza, pa imamo jedno jedino lijevo krilo u reprezentaciji i povrijedio se odmah na pocetku, i ti ocekujes da mi imamo neku igru i smatras nas reprezentacijom za SP?
Nad tobom sunce najljepše sja

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.