RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: mozak,Kulesza

dime
Postovi: 193
Pridružen/a: 05 avg 2011, 16:15
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la dime » 02 okt 2012, 15:50

Uprava F.K„ Velež" želi ovim putem obavjestiti BH javnost, a povodom sve ćešćih i duže vrijeme prisutnih pritisaka kako na pojedince tako i na strukture kluba, da iza svih svojih odluka koje su donesene jednoglasno stoje u punom sastavu.

Evidentni pomaci u organizaciji i infrastrukturi kluba koji nažalost nisu praćeni i odgovarajućim takmičarskim rezultatima, su očigledno smetnja pojedincima koji žele lažnom brigom za klub ostvariti svoje interese.

FK„ Velež" ostaje čvrsto na svome putu daljnjeg poboljšanja organizacije i infrastrukture kluba, sa posebnim osvrtom na još bolje takmičarske uslove za sve kategorije i daje punu podršku podmlađenoj prvoj ekipi koja će sigurno u budućem periodu uz podršku i strpljenje mnogobrojnih istinskih vjernih navijača ostvariti rezultate koje će Velež vratiti na puteve stare slave.[/quote]

Koji debilizam. Nije ni čudo da su ovakvi rezultati kad bezobrazni debili vode klub.

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 16:03

zizu1991 je napisao/la:Baš danas bijaše u gradu kada je onaj veliki pljusak bio.
I nekim slučajem se nađoh ispred Narodnog pozorišta da se sklonim od one bujice da je tako nazovemo.
Vidjeh dečka u Veležovoj opremi ode po onakvom vremenu da trenira .... ne znam koji je razlog njihovoga odlaska i davanja ultimatuma klubu, al jedno znam, da su mnoge generacije do ove sada propadale, ostavljale godine i godine na onom terenu u Sjevernom logoru trenirajući u kopačkama da bi ih se samo tako šutnulo.
Na onom terenu, gdje u kopačkama samo nogu možeš slomiti ....
Da li može biti razlog njihovog takvog ponašanja " naputak " njihovih roditelja ?
Mnoge momke poznajem koji su bili u Veležu do prvog tima da bi bili bukvalno otjerani, trenirali bi po 10 godina, i na kraju se razočaraju zbog politike kluba, i odluče da za života neće kopačke na noge ponovo obuti ....
Možda su i ovi momci koji su sada u prvom timu pre naglo došli u isti, možda je ipak trebalo njih 5 - 7 ostaviti maksimalno, a ne sve đuture ubaciti, ova ekipa nema iskustvo, to ne treba da pišem al eto ponavljam, al nema niti vođu na terenu, mora da se iznađe neko riješenje.
Evo zasto je Mostar naopak.
Svugdje na svijetu kad se neko trudi pa odustane to zovu propalica, gubitnik, malodusnik.
Samo kod nas kad se to zove "pametan" i jos se opravdava pricom tipa (ako je u vezi posla) onda: "a kako bi dobio poso pored onlike shtele", ili ako je faks, onda: "kako bi mogo 10ku dobit na faksu kad svak podplacuje 10ke" ili ako je Velez, onda: "a sto ce tamo. da propadne? kako bi se mogo probit u prvi tim pored maminih i tatinih sinova" ... Uvijek neki izgovor. Uvijek neko kukanje. Uvijek neki crnjak. Svak kriv a sve naopako.

Umjesto da pohvalis momka sto ide po kisi na trening (svaka mu cast) - ti pricas "sto ce ic tamo - da propadne".
Sto da propadne? Ko i Vladavic sto je propo, jeli? Imo je priliku da postane neko - svi znamo da nije do prilike nego do njega. I Zeljo je za Dzekinog vakta bio ko i Velez danas - sto, jel to i Dzeko propo?

Ko se trudi u Velezu i ko bude vrijedno radio - isplatit ce mu se. Ko ne bude, nije radio dovoljno vrijedno.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 16:12

To je tako u Americi (iz koje sam i sam povratnik od prije par godina), i u drugiM NORMALNIM zemljama...Ovdje je ipak neka druga prica i koliko god mi Mostarci jesmo crnjaci sami od sebe, toliko tu ipak ima i istine da je dosta toga tako kao sto je zizzou i naveo.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 16:22

Titova-Juga je napisao/la:To je tako u Americi (iz koje sam i sam povratnik od prije par godina), i u drugiM NORMALNIM zemljama...Ovdje je ipak neka druga prica i koliko god mi Mostarci jesmo crnjaci sami od sebe, toliko tu ipak ima i istine da je dosta toga tako kao sto je zizzou i naveo.
Znam da je Zizu reko istinu. To i jest ono najtuznije. Covjek nije nista slagao.
Ali se moramo borit protiv toga. Podrska se mora pruzati, svaki korak naprijed se mora nagradit.
Nemozemo samo svake sezone sve demolirat i razvalit, dovest novu garnituru ljudi i mislit da ce stvari na bolje. Nece. Moramo postat pametniji. Djecu treba gurat u Velez i u bilo sta drugo pozitivno - bar da ona ne budu zadojena ovim sivilom koje je utopilo sviju nas i da ne misle da je citav svijet protiv njih i da su osudjeni na propast. Jer nisu.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 16:24

Pogrešno si razumio moj post, ja samo pišem o sudbini dosta te djece., a uzgred sam naveo to kao jednu od činjenica da ova naša djeca vole Velež i bez obzira na sve prepreke treniraju i odlaze na trening ne postavljajući uslove, pa šta bi moglo da bude razlog njihovog naglog preobraženja u momke koji se definišu tako da im je njihov " džep " prvo u pitanju, pa onda sve ostalo, na to sam ciljao.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 16:25

Evo upravo primjer toga o cemu sam maloprije prico:

http://sportsport.ba/ino_fudbal/ronaldo ... caku/88985" onclick="window.open(this.href);return false;

I tamo se djeca prate i ohrabruju da nastave. Druge nema.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 16:27

zizu1991 je napisao/la:Pogrešno si razumio moj post, ja samo pišem o sudbini dosta te djece., a uzgred sam naveo to kao jednu od činjenica da ova naša djeca vole Velež i bez obzira na sve prepreke treniraju i odlaze na trening ne postavljajući uslove, pa šta bi moglo da bude razlog njihovog naglog preobraženja u momke koji se definišu tako da im je njihov " džep " prvo u pitanju, pa onda sve ostalo, na to sam ciljao.
Aha... kontam ... Sorry. Do mene je. :)
Trebamo stvarno okrenut neke od onih nasih akcija i crvenih veceri da se ulaze u tu djecu. Evo autobus im je tu (i koliko cujem koriste ga i omladinci i seniori) ali treba jos bolje uslove djeci pravit. Treba ih sto vise usmjeravat u Velez.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 16:28

MostaracVelezovac je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:To je tako u Americi (iz koje sam i sam povratnik od prije par godina), i u drugiM NORMALNIM zemljama...Ovdje je ipak neka druga prica i koliko god mi Mostarci jesmo crnjaci sami od sebe, toliko tu ipak ima i istine da je dosta toga tako kao sto je zizzou i naveo.
Znam da je Zizu reko istinu. To i jest ono najtuznije. Covjek nije nista slagao.
Ali se moramo borit protiv toga. Podrska se mora pruzati, svaki korak naprijed se mora nagradit.
Nemozemo samo svake sezone sve demolirat i razvalit, dovest novu garnituru ljudi i mislit da ce stvari na bolje. Nece. Moramo postat pametniji. Djecu treba gurat u Velez i u bilo sta drugo pozitivno - bar da ona ne budu zadojena ovim sivilom koje je utopilo sviju nas i da ne misle da je citav svijet protiv njih i da su osudjeni na propast. Jer nisu.

Slazem se da moramo, samo sto je to skoro pa ravno nemogucem jer u ovakvoj sredini uopste i pokusavati praviti neke vece izmjene je jako tesko. Ova garnitura ljudi u upravi se vec odavno vrti u i oko Veleza, a evo vidimo gdje je Velez trenutno ? (Ne mnogo drugacije nego i ranijih godina) uz neke poboljsanje sitnice, ili neke grozne stvari kao 30 ljudi na stadionu. Ne moze mi niko reci da samo 30 ljudi voli Velez. Ne bih nikog od ovih ljudi vise zelio da vidim u nekoj novoj upravi (ako bi za to bilo sanse u sto sumnjam). Zasto ? Jedna trula jabuka, i odose i ostale u krc. A za legende me iskreno trenutno zaboli chundara. Da su htjeli, mogli su sami doci i preuzeti, ali boli njih neka stvar sto Madjarska nema mora. Oni su se preko Veleza obogatili, i samo dokazuju da je ljubav danas sporedna stvar.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 16:33

Da hoće neko poduzetan pokrenuti neku akciju da se napravi onoj djeci teren u Sj. logoru, kada vidim na čemu treniraju, tuga me hvata. Dođu momci kada je kiša i samo trče okolo, jednom prilikom kada sam čekao predavanje to sam vidio.
Padne jednom kiša, ne diže se bara 15 dana s onog terena ako se i može nazvati terenom.
Mislim da ne bi došlo puno para da se ono poravni ako ništa.
Ja sam nedavno išao u kopačkama da trčim, i malo je falilo da nogu zijanim koliko je neravan teren i onuda kuda oni stalno trče a ne između golova ....
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 16:36

Sjecam se dok sam i sam trenirao sa onom generacijom Skaljici, Vlada, Jugo, itd koliko nam je taj teren zadavao problema. Ne toliko dok je mokar i kada lije kisa... jer tad nekako jos i trcis, doduse KOLJENIMA TRCIS.... nego kad se sve to osusi, pa nastanu ogromne GRBE. Samo najhrabriji su klizali po tom nevidjenom terenu.... ne sjecam se vise ni sam koliko sam puta nogu zajebo samo radi terena.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 02 okt 2012, 17:26

moraju se javiti ljudi koji su u mogućnosti da pomognu veležu prije skupštine. ova garnitura se nije ovdje silom ugurala, nego jedino su oni htjeli ući u velež. kao što je Mostarac rekao, na skupštini su molili ljude da uđu u upravu.

sutra ih smijeniš na skupštini i kažeš da se javi nova ekipa koja je spremna upasti. niko se ne javlja. šta onda?
malo neugodne tišine, onda nikšić kaže ono što je očigledno, da ne može klub funkcionisati bez uprave. onda se svi sagledavaju, pa se pika javi i kaže da je on spreman da uzme, ko će još s njim... onda narod ne bi baš ni piku, pa opet se svi gledaju. onda kažu, hajmo sad napraviti neku pro forma upravu, jer nemamo rješenja. neka se jave neki ugledni ljudi i direktori samo da se potpišu, neće imati obaveze i odgovornosti (toga se mnogi i boje), pa ćemo onda sutra skontati šta i kako. onda se ti ljudi potpišu, pa se onda opet zagledaju, ko će sad vodit klub, pa kažu - tana, haj ti nastavi biti direktor dok ovi nešto ne skontaju. to sutra naravno nikad ne dođe jer svi su jedva čekali da otrče kući sa te neugodne skupštine i istuširaju se da bi saprali sa sebe znoj neugodnosti zbog kolektivnog straha od odgovornosti.

i onda tana nastavi voditi klub.

umjesto ovo tana možete umetnuti i neka druga imena koja se od rata vrte oko kluba, ali sigurno nećemo dobiti ovo sve što mi (uključujući mene) naprdivanjem ovdje tražimo.

eto, ja se toga bojim jer je već viđeno.

AMADUDI
Postovi: 347
Pridružen/a: 02 jul 2010, 18:48
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AMADUDI » 02 okt 2012, 17:40

Tamni oblaci nad sudbinom mostarskog ponosa


Mostarski Velež godinama je važio za jedan od najrespektabilnijih fudbalskih kolektiva u Bosni i Hercegovini. Rođeni su u bivšoj državi smatrani svojevrsnom mašinom za ''proizvodnju'' supertalentovanih fudbalera koji su kasnije igrali za najveće evropske klubove. Premda u brojnim nesretnim okolnostima nikad nije bio prvak Jugoslavije, Velež je u dva navrata osvajao Kup i odigrao neke od najboljih utakmica u historiji fudbala na ovim prostorima.

Generacije vanserijskih fudbalera ostavile su neizbrisiv trag, a današnji Velež daleko je od teško stečenog ugleda i reputacije.

Današnji Velež tek je prosječan premijerligaš bez tendencije napretka i rezultatskih pomaka. S vremena na vrijeme i napravi se neki solidan rezultat, ali prosječnosti je već svima preko glave.

Posrnuli velikan godinama je bio u vrhu jugoslovenskog fudbala

Niko ne želi da Velež gubi kući od GOŠK-a, uz dužno proštovanje prema gabeljanskom klubu. Niko ne želi Velež koji svake godine ''juriša'' prema vrhu i Evropi, a pozicija u sredini tabele iz godine u godinu kao da im je suđena. Niko ne želi Velež koji će nekakvom prividnom smjenom generacija unaprijed pravdati neuspjehe, i niko ne želi Velež kojem će se klupske legende smješkati s velikih displeja prilikom raznih proslava po kojem je mostarski gigant već postao poznat.

Navijači, hiljade, desetine hiljada navijača Veleža širom Bosne i Hercegovine zaslužuju bolje, zaslužuju Velež u vrhu domaćeg fudbala i redovno na evropskoj sceni, a kao jedini izlaz iz dugogodišnje letargije čini se povratak pravih, istinskih i legendarnih Veležovaca u klub.

Da li će i kada Duško Bajević, braća Halilhodžić, Enver Marić, Semir Tuce, Meho Kodro, Sejo Kajtaz i brojni drugi bivši igrači i treneri Veleža, konačno vratiti u klub koji im je dao mnogo?

Da li će kojekakvi stručnjaci i fudbalski analfabeti i dalje ''motati'' oko velikana tjerajući zdrav razum i bacajući ga u Neretvu u kojoj će jednog dana i sami završiti?

Navijačima je tako malo potrebno, a i to malo fali im već dugo, predugo reklo bi se. Mnogo su im uzeli, a Velež ne daju. Oblaci neizvjesnosti do daljnjeg će se nadvijati nad tužnom sudbinom mostarskog giganta. Dokad?

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 18:12

kajl je napisao/la:moraju se javiti ljudi koji su u mogućnosti da pomognu veležu prije skupštine. ova garnitura se nije ovdje silom ugurala, nego jedino su oni htjeli ući u velež. kao što je Mostarac rekao, na skupštini su molili ljude da uđu u upravu.

sutra ih smijeniš na skupštini i kažeš da se javi nova ekipa koja je spremna upasti. niko se ne javlja. šta onda?
malo neugodne tišine, onda nikšić kaže ono što je očigledno, da ne može klub funkcionisati bez uprave. onda se svi sagledavaju, pa se pika javi i kaže da je on spreman da uzme, ko će još s njim... onda narod ne bi baš ni piku, pa opet se svi gledaju. onda kažu, hajmo sad napraviti neku pro forma upravu, jer nemamo rješenja. neka se jave neki ugledni ljudi i direktori samo da se potpišu, neće imati obaveze i odgovornosti (toga se mnogi i boje), pa ćemo onda sutra skontati šta i kako. onda se ti ljudi potpišu, pa se onda opet zagledaju, ko će sad vodit klub, pa kažu - tana, haj ti nastavi biti direktor dok ovi nešto ne skontaju. to sutra naravno nikad ne dođe jer svi su jedva čekali da otrče kući sa te neugodne skupštine i istuširaju se da bi saprali sa sebe znoj neugodnosti zbog kolektivnog straha od odgovornosti.

i onda tana nastavi voditi klub.

umjesto ovo tana možete umetnuti i neka druga imena koja se od rata vrte oko kluba, ali sigurno nećemo dobiti ovo sve što mi (uključujući mene) naprdivanjem ovdje tražimo.

eto, ja se toga bojim jer je već viđeno.
To je tačno 100 %, Velež mora namaknuti sredstva kojima će plaćati ljude da se samo i jedino bave Veležom i veležovim problemima.
Velež mora naći ljude koji su spremni da se prihvate toga posla, koji su prije svega kvalificirani za tu vrstu posla i ljude koji se ne boje odgovornosti, kao što navede kolega forumaš @kajl.
Kada se to desi, onda možemo pričati o boljoj budućnosti svima nama dragog mostarskog velikana.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 18:29

Mislim da sada u upravi i vec i postoji ekipa koja se ne boji odgovornosti - (stoga i ona jednoglasna izjava na sportsport portalu od jutros) - ali sada je pitanje da li oni rade ispravno? I to je ono sto brine, a ne neke nebuloze o lopovima, pranju para, mafiji i ostalim bajkama.

Velez sada ima stvarnu upravu. Nisu stvari ko ranije kad ih je 5-6 bilo na spisku tek tako da se ne sazna sramota da Veleza 2-3 covjeka odrzavaju u zivotu a da svi drugi bjeze. Ovaj put je (kakva-takva) uprava definitvno tu i rade, samo kako rade?

I sto je naj stravicnije - u slucaju da ne rade ispravno da li u Mostaru sada ima 6-7 ljudi koji bi ih zamjenili, ali iskreno zamjenili - a ne da se stide sto su u Velezu i da opet sve prepuste istim ljudima kad svate koliko tu u stvari ima posla. Moje misljenje je vjerovatno nema. Mozda Mostar ima jos 2-3 covjeka koja bi mozda nekad htjela bit tu i radit - ali nema 6-7.

Zato sam misljenja da yhebavanje matera i hrakanje nece nista rijesit. Jedino mozda da se pojaca trenutna upravu sa jos 2-3 covjeka, onako da im budu od ruke gdje zapne itd... A ovako - evo sve i da bude opet neki bojkot Velezu bi tu bio kraj.

Jer onaj jad od prije 3 godine kad niko nije htio u upravu kluba je bio prvi infarkt, malo ko drugi prezivi.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 18:35

Kažu da je treći najkritičniji :P šala mala.
Znam na šta misliš, no, da li postoji neka vrsta ograničenja broja članova Uprave ?
Mislim da da. Onda, na koji način izbaciti recimo 3 " neradnika ", a ubaciti 3 " radnika " ?
Kako znati šta ko radi, odnosno ne radi u toj Upravi, " obični ljudi " nemaju uvid u to, i smatram da je to jedan od najvećih problema, što jednostavno, relativno malo smo upoznati s radom Uprave, kvalitetom određenih službenika da bi ih mogli ponaosob ocijenjivati.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Crvenarmija
Postovi: 350
Pridružen/a: 28 jun 2012, 15:33
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Crvenarmija » 02 okt 2012, 18:51

Bio sam kad smo ja i još desetak ljudi molili nikšića da on i njegovi ljudi koje izabere budu u upravi.Onda nam je obećao da cemo za 2 godine sigurno izaći u europu i ne bi tako.Onda smo imali sastanak i rekao je dajte nam još malo vremena ,još jednu sezonu.I ništa.Bola ljudima je dosta zamazivanja očiju od ublehaša.Oni daju posljednje pare da odu gledati veleža i taj velež ih nagradi porazom od rudara i goška.Neko kaže imamo stvarnu upravu,pa bolje je i da je nemamo nego da imamo ovakvu upravu.Niko ne govori da je tana samo kriv.Krivi su svi oni koji su u upravi i koji uzimaju pare od istinskih navijača.I nemojte sada MV i drugi govoriti da je ova uprava odgovorna.Odgovorna sto je napisala zajedničko pismo?Ma dajte ljudima je na vrh glave svega više.Nemaju za jesti a daju veležu posljednju paru.
I naravno ljudi se opametili i neće više da idu i gledaju sramotu,tugu...Ovo nije Velež kakvog ga ja znam a i mnogi u Mostaru.Pozdrav
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA

RODJENI34
Postovi: 5
Pridružen/a: 01 okt 2012, 00:17
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RODJENI34 » 02 okt 2012, 19:26

MostaracVelezovac, hahahahah kako si me nasmijao lijepo. Prvo ja tebi sad odgovorno tvrdim da znam za jednu donaciju koja nije dosla iz skandinavije 100 % zato vjerujem u ostale price. Sto se tice feste ako je neko organizuje ne moze je organizovati kao da organizuje svadbu za svoju djecu pa zove s kim je dobar. Prvo kod te feste je bilo milion propusta jer se trebao datum znati barem pola godine prije i da pozivnice stignu da ljudi mogu planirati odmore. Zasto na proslavu nije pozvan Adis Obad najbolji igrac poslije rata u Velezu? Da nije njemu pozivnica otisla u Njemacku? Nemoj me nasmijavati. Sta mislis zasto sad ljudi koju su skupljali pare pomocu tih Velezovih legendi po bijelom svijetu nisu poslali pare da uprava kupi autobus, nego su ga sami kupili? Zato da nebi gospoda pare utalila s nekim kao sto su talili za semafor!

konjicanin01
Postovi: 658
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la konjicanin01 » 02 okt 2012, 20:16

Titova-Juga je napisao/la:
MostaracVelezovac je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:To je tako u Americi (iz koje sam i sam povratnik od prije par godina), i u drugiM NORMALNIM zemljama...Ovdje je ipak neka druga prica i koliko god mi Mostarci jesmo crnjaci sami od sebe, toliko tu ipak ima i istine da je dosta toga tako kao sto je zizzou i naveo.
Znam da je Zizu reko istinu. To i jest ono najtuznije. Covjek nije nista slagao.
Ali se moramo borit protiv toga. Podrska se mora pruzati, svaki korak naprijed se mora nagradit.
Nemozemo samo svake sezone sve demolirat i razvalit, dovest novu garnituru ljudi i mislit da ce stvari na bolje. Nece. Moramo postat pametniji. Djecu treba gurat u Velez i u bilo sta drugo pozitivno - bar da ona ne budu zadojena ovim sivilom koje je utopilo sviju nas i da ne misle da je citav svijet protiv njih i da su osudjeni na propast. Jer nisu.

Slazem se da moramo, samo sto je to skoro pa ravno nemogucem jer u ovakvoj sredini uopste i pokusavati praviti neke vece izmjene je jako tesko. Ova garnitura ljudi u upravi se vec odavno vrti u i oko Veleza, a evo vidimo gdje je Velez trenutno ? (Ne mnogo drugacije nego i ranijih godina) uz neke poboljsanje sitnice, ili neke grozne stvari kao 30 ljudi na stadionu. Ne moze mi niko reci da samo 30 ljudi voli Velez. Ne bih nikog od ovih ljudi vise zelio da vidim u nekoj novoj upravi (ako bi za to bilo sanse u sto sumnjam). Zasto ? Jedna trula jabuka, i odose i ostale u krc. A za legende me iskreno trenutno zaboli chundara. Da su htjeli, mogli su sami doci i preuzeti, ali boli njih neka stvar sto Madjarska nema mora. Oni su se preko Veleza obogatili, i samo dokazuju da je ljubav danas sporedna stvar.
po meni koliko god los rad uprave bio razlog za losu posjetu,po meni kn red army ne radi svoj posao kako treba tj ljudi koji to organizuju,jer nevjerojatno je koliko god losi rezuultati bili,da jedan klub navijaca nije sposoban okupit oko sebe makar200 ljudi koji ce tu biti kakva kod da situacija bila,dovaljan je izalostan primjer posljedni mec,jedva da je bilo dovoljno ljudi koji bi podigli transparent,i to su sve mahom 15,16god,da ne govorim da vec odavno nema nikakve koreografije,osim topovski udara,

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 20:29

PROSTO MI JE MUKA OD OVIH TEKSTOVA SA SPOMINJANJEM POZITIVNE I USPJESNE PROSLOSTI GDJE UVIJEK ONDA RECENICA NA KRAJU TEKSTA ZAVRSAVA SA UPITNIKOM :?:

MISLIM DA SMO JEDINI KLUB NA CIJELOM SVIJETU KOJI TOLIKO PISE O PROSLOSTI A AMA BAS NISTA NE RADI ZA SVOJU BUDUCNOST. NAPROTIV - SAM SEBI PODAPINJE :!: :(
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2280
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Crni gavran » 02 okt 2012, 20:32

Titova-Juga je napisao/la:PROSTO MI JE MUKA OD OVIH TEKSTOVA SA SPOMINJANJEM POZITIVNE I USPJESNE PROSLOSTI GDJE UVIJEK ONDA RECENICA NA KRAJU TEKSTA ZAVRSAVA SA UPITNIKOM :?:

MISLIM DA SMO JEDINI KLUB NA CIJELOM SVIJETU KOJI TOLIKO PISE O PROSLOSTI A AMA BAS NISTA NE RADI ZA SVOJU BUDUCNOST. NAPROTIV - SAM SEBI PODAPINJE :!: :(
Potpis!
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.