Aleksandar "Aco" Petrovic

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Raul_64 » 08 nov 2013, 18:18

A dobro.
Ponuda bila korektna od strane Haruna , ako imamo i te pare uopste

ja cu prvi reci da nije neki toboze trener i takticar
al je odgovara ovom nasem run and gunu

a opet mozda dodje neko ko ce vise sanse dati Jusufu i drugim mladjim igracima

kako god , hvala Aco ..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Neutral
Postovi: 37964
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Neutral » 08 nov 2013, 18:21

Ključati temu? :)

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la neno#4 » 08 nov 2013, 18:40

abraham je napisao/la:Ako je ovo solidna cifra za trenera, onda bi se mogao nači i solidan trener.

Mišljenja sam da je nama bolje imati stranca za trenera nego domačeg, pa makar taj domaći bio i bolji. Treba nam netko tko može reći 'Ne' jednom Teletoviću, i koji nema balkanski mentalitet .

Ja bih tražio trenera po skandinavskim zemljama, a od ovih 'balkanskih' recimo Zdovca ili Pipana
Jure kosta vise od ove cifre. I kakav Pipan, sto dalje od nas.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Claus » 08 nov 2013, 19:25

Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.

abraham
Postovi: 131
Pridružen/a: 29 avg 2013, 18:42
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la abraham » 08 nov 2013, 19:38

Claus je napisao/la:Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.
Znaš šta - neke stvari su se posložile glede fudbala, a mislim da je i vrijeme ako Bog DA da se poslože i u košarci. Nije sušić neki trener ali se njemu dalo da ostvari uspjeh koji je predhodnicima falio - tako isto mislim da kad se posloži sreća i drugi faktori doći će i trener koji će biti tu da bude dio te ekipe.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Claus » 08 nov 2013, 19:41

abraham je napisao/la:
Claus je napisao/la:Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.
Znaš šta - neke stvari su se posložile glede fudbala, a mislim da je i vrijeme ako Bog DA da se poslože i u košarci. Nije sušić neki trener ali se njemu dalo da ostvari uspjeh koji je predhodnicima falio - tako isto mislim da kad se posloži sreća i drugi faktori doći će i trener koji će biti tu da bude dio te ekipe.
Da prevedemo, ta sreća je bolja organizacija Saveza. I taj dan mora doći. Loša organizacije i besparica je osnovni problem, ne igrači ili trener. Mi sada u fudbalu, ruku na srce, nemamo nešto bolje igrače nego što smo imali u vrijeme Barbareza, Bolića, Baljića, Salihamidžića i ostalih, ali imamo odlično postavljenu hijerarhiju, dobre uslove za reprezentacije, tj. "mir u kući". Doći će vakat i kad će košarkaši imati sve to, aBd. Treba biti strpljiv. :)

lumani
Postovi: 14964
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la lumani » 08 nov 2013, 21:03

storm_raider je napisao/la:Cuj reci "Ne" Teletovicu, a isti nas vodio do pobjede protiv Litvanije. Isti nam donio prvo mjesto u kvalifikacijama u direktnom obracunu protiv Gruzije...

ignorisi tog pacenika gore ;) pravi onaj udarnik..

abraham
Postovi: 131
Pridružen/a: 29 avg 2013, 18:42
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la abraham » 08 nov 2013, 22:07

Claus je napisao/la:
abraham je napisao/la:
Claus je napisao/la:Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.
Znaš šta - neke stvari su se posložile glede fudbala, a mislim da je i vrijeme ako Bog DA da se poslože i u košarci. Nije sušić neki trener ali se njemu dalo da ostvari uspjeh koji je predhodnicima falio - tako isto mislim da kad se posloži sreća i drugi faktori doći će i trener koji će biti tu da bude dio te ekipe.
Da prevedemo, ta sreća je bolja organizacija Saveza. I taj dan mora doći. Loša organizacije i besparica je osnovni problem, ne igrači ili trener. Mi sada u fudbalu, ruku na srce, nemamo nešto bolje igrače nego što smo imali u vrijeme Barbareza, Bolića, Baljića, Salihamidžića i ostalih, ali imamo odlično postavljenu hijerarhiju, dobre uslove za reprezentacije, tj. "mir u kući". Doći će vakat i kad će košarkaši imati sve to, aBd. Treba biti strpljiv. :)
Čini mi se da se i u košarkaškom savezu polako slažu stvari - Harunu Mahmutoviču svaka čast i sve najbolje; postoje dobra volja, rad i zalaganje ali ovdje se radi o nedostatku novca; ako Bog da da se i taj segment popravi. S obzirom na igrače koji stasavaju, nismo daleko da ostvarimo neki bolji rezultat na nekom od takmičenja.

Lično bih volio Zdovca da vidim na klupi, koji izgleda i nije nedodirljiv što se tiče finansija.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la neno#4 » 09 nov 2013, 03:17

Claus je napisao/la:Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.
Kosarkasi su vec odavno na tom putu, sedam puta na EP, osmi u Europi prije 20 godina, samo sto nas narod to ne registruje. Bas suprotno, Aco nema nista dogovoreno i ovih deset hiljada eura je najvise sto mu je neko mogao ponuditi u ovom trenutku. Ali on misli da vrijedi 25.000 eura mjesecno i to je to.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la Claus » 09 nov 2013, 14:36

neno#4 je napisao/la:
Claus je napisao/la:Sve miriše na Nenada Markovića. :) Barem ja imam takav osjećaj.

Aci svaka čast i velika hvala, ali dao se naslutiti ovakav epilog. Petrović nesumnjivo ima unosnijih ponuda od ove, treba podvući velikodušne, od strane Haruna, kojem skidam kapu jer je praktično jedini operativac koji nešto radi u KSBiH.

Ybg, skoro uvijek nas ovako nešto potrefi kada nam najzad krene. Fudbal je konačno krenuo nekim boljim i sretnijim putem, a nadam se da će i košarkaši uskoro slijediti tu sudbinu. Zaslužili su.
Kosarkasi su vec odavno na tom putu, sedam puta na EP, osmi u Europi prije 20 godina, samo sto nas narod to ne registruje. Bas suprotno, Aco nema nista dogovoreno i ovih deset hiljada eura je najvise sto mu je neko mogao ponuditi u ovom trenutku. Ali on misli da vrijedi 25.000 eura mjesecno i to je to.
Istina je to, ali realno gledajući, košarkašima je bilo lakše ući u završnicu s obzirom na okolnosti. Osim toga, treba reći da su naši prostori (ex-Yu države) oduvijek bile u vrhu svjetske košarke. Zato je, po mom skromnom mišljenju, letvica kod njih mnogo viša u odnosu na fudbalere. Ipak, to nikako ne znači da njihove uspjehe nećemo jednako vrednovati. ;)

Moj post se većinom odnosio na rad u KSBiH, koji i dalje zaostaje za N/FSBiH. Međutim, stanje se popravlja; oporavak ide sporo, ali ide. Sponzori moraju doći s dobrim igrama, a marketing podrazumijeva i novac. Sve je drugačije kada je fokus kod igrača na onome što trebaju raditi na terenu, a ne na stvarima koji ih se, realno gledajući, uopće ne tiču. :)

cr1ptowow
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 jan 2009, 11:06
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la cr1ptowow » 10 nov 2013, 00:02

Kontaktirali smo jučer sa selektorom seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine Aleksandrom Petrovićem, i to, što je potrebno naglasiti, nakon što je pročitao pismo generalnog sekretara Košarkaškog saveza BiH Haruna Mahmutovića.

Zbog toga je i naše prvo pitanje bilo je li i dalje spreman razgovarati o ostanku na kormilu BiH.

Dva mjeseca

- Mislim da je priča otišla u smjeru koji ne želimo ni Harun ni ja, da se sada govori samo o novcu. Očigledno je da se u posljednjem mjesecu dešavalo nešto što interpretiramo svako na svoj način i činjenica je da je šteta već načinjena.

Što se tiče mog statusa i želje, toliko sam bio i jesam unutra u svemu što je pozitivno napravljeno, da smatram da bi bila šteta da se sve to devalvira. Zato mogu reći da se nadam da sva vrata nisu zatvorena - kaže Petrović te objašnjava u čemu je došlo do razmimoilaženja:

- Kada govorim o Harunovom saopćenju, očigledno je da je došlo do raskoraka. On govori o nekakva dva mjeseca angažmana, a moja je želja bila, a nadao sam se i Saveza, da se to profesionalizira u smislu da dvije godine imam mirnoću i kada mi klub dođe sa ponudom, ja mogu odgovoriti da sam vezan za reprezentaciju.

A ako ostane taj nekakav "part-time" angažman, uvijek se postavlja pitanje šta ako dobijem klupsku ponudu uz uvjet da napustim reprezentaciju. O tome sam govorio i mislio da govorimo, da se posvetimo jednom poslu i napadamo ono što smo planirali.

Što se tiče 30 hiljada eura, koliko mu je Mahmutović ponudio za nastavak angažmana u reprezentaciji, a selektor odbio, Petrović kaže:

Moguć kompromis?

- Od tih 30 hiljada eura, 14 je namijenjeno za plaće dvojice pomoćnih trenera. Znači, od preostalih 16 hiljada meni za jednu godinu ide 1.300 eura mjesečno, a samo sam tražio da se i ja zaštitim u tom kontekstu - rekao je Aco.

Očito je aludirao na činjenicu da bi njegov angažman trebao biti bolje nagrađen, ali je ostavio i dojam osobe koja je spremna na kompromis. No, je li kasno za to?

Odgovor bi trebao dati Košarkaški savez BiH, a prije svih generalni sekretar Harun Mahmutović, koji je i najviše (bio?) vezan za Petrovića tokom njegovog angažmana u reprezentaciji.

Svi smo krvavi ispod kože

- Svi smo mi krvavi ispod kože, svjestan sam koliko sam percipiran pozitivno u bh. javnosti. One minute ovacija u Tuzli i bilo gdje drugdje izuzetno mi prijaju, i to veoma respektiram - priznaje hrvatski stručnjak.

Avatar
bhsport
Postovi: 11342
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la bhsport » 17 dec 2013, 08:26

Aco novi trener Lietuvos Rytasa. Bravo ljudino!
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Aleksandar "Aco" Petrovic

Post Postao/la LenBias » 17 dec 2013, 08:43

neka je sa srecom legendo 8-)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.