NK Čelik Zenica

Šta očekujete od utakmice protiv Gradine?

Anketa traje do: 01 jun 2024, 08:03.

Pobjeda
6
100%
Neriješeno
0
Nema glasova.
Poraz
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 6

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2280
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Crni gavran » 15 maj 2024, 19:56

habuba je napisao/la:
14 maj 2024, 22:52
Crni gavran je napisao/la:
13 maj 2024, 21:40
Pitanje za ove prepametne, koji sve znaju i imaju informaciju iz prve ruke, KAD CE SE TO DEBLOKIRATI RACUN. Dugo bio Fudo problem, pa Fudo popuščo, dao tih pola miliona gdje su se neki iz uprave kleli da im samo treba ono sto je Fudo obecao a nije dao pa da se racun deblokira. Sad su problem kazu aljkavost sluzbenika u bankama. Za sve one koji bolje poznaju situaciju kod zaposlenim u bankama, za aljkavost ide noga. Ja reko sta sam cuo, a vi demantujte , ispravite, uvrijedite, nije problem, samo kazite na cemu smo(ako znate)
Ovo bi bilo sasvim fer i pošteno pitanje da nije ovako maliciozno formulisano. No helem nejse. Ne postoji tačan datum kada će se račun deblokirati. U izvještaju je veoma jasno navedeno šta su trenutno glavni problemi po tom pitanju i oni su 100% vezani za banke i sudove.

1. Fudo nije ništa *popušćo*, Fudo je bio prisiljen u žalbenom postupku da prihvati prijedlog kluba kako bi izbjegao plačanje i gotovo 300,000 maraka u zateznim kamatama uz glavnicu koji do tada nije isplatio prema orginalnom dogovoru. Tako da mu se može samo zahvaliti što je napokon ispao racionalan, bar u tom trenutku da uradi ono što je najbolje za grad i klub.
2. Ti novci koji su isplačeni uz novce koje je klub sam obezbjedio su očistili glavnicu kritičnih dugovanja te je večina potražitelja isplačena a sa jednim dijelom je potpisan reprogram dugovanja tj. isplata na rate.
3. Klub je dogovorio sa bankarima da banka u kojoj je glavni račun bude nosilac postupka sa strane banaka i da bankari u glavnoj banci komunicijraju sa bankarima u drugim bankama i da se skidaju blokade istovremeno u svim bankama.
4. Prvi problem je nastao u sudu koji ni nakon 10 mjeseci od početka postupka i dostavljanja potrebne papirologije nije bio u stanju da izda i pošalje sva riješenja banci. O tome se klub očitovao i to si mogao pročitati u jednom od klubskih saopštenja uz sve razloge koje su dobijali od suda zašto se to nije moglo riješiti brže. Pisao sam o jednom primjeru gdje se podnesak dostavljao sudu početkom marta, a sudija tek za sredinu maja stavio na raspored da odradi posao koji se može sumirati kao pisanje dva paragrafa na stranici A4 formata i dostavljanje iste banci kako bi im naložio skidanje te blokade.
5. Drugi problem se pojavio kod bankara koji su trebali komunicirati između sebe a to nisu radili tako da iako su blokade skinute s jednog računa iste nisu skidane sa druga dva u drugim bankama. Nakon što su o tome pitane, banke su hladno tražile da sud svakoj banci po naosob šalje naloge za deblokadu svake blokade. Sud je odbijao to da radi jer nije im imalo logike. Gdje smo sada u tom procesu ne znam.
6. U međuvremenu UIO koja je bila fleksibilna odlučuje da naplati svoja potraživanja na silu i nalaže svim sponzorima da uplačuju novac iz sponzorskih ugovora na glavni račun kako bi se oni mogli namiriti. Kao rezultat toga klub dolazi u svojevrsnu finansijsku blokadu i preživljavanje uz pomoć donacija i prodaje karata.
7. Zbog toga klub nije bio u stanju da finansira ugovorene reprograma prema nekolicini provjerilaca i isti su pokrenuli blokade ponovo.
8. Dug prema UIO je manji za preko 100,000 maraka i bilo je sa zadnjih izvještajem još toliko da se riješi.

Sve ovo gore napisano je već pisano ili ovdje na forumu, ili od strane kluba ili je javno dostupna informacija preko UIO. Zašto nisi želio da čitaš i zašto si odlučio da na ovakav način pitaš ću ostaviti tebi i drugima na razmatranje. Situacija za oni koji prate klub (ne moraju biti ni članovi za ovo gore napisano) je sasvim jasna. Trenutno smo u veoma teškoj situaciji. Momci rade danonoćno da nas izvuku iz nje. Kada će se tačno izvuči, ne ovisi o njima več smo 100% u samilosti suda i banaka.

Klub je uradio sve što je u njihovoj moći da plati dugove ili da iste reprogramira i potpiše sporazume sa potražiteljima. Sud nije bio u stanju da procesuira sve podneske evo već duže od 10 mjeseci. Čak i 1-2 nova duga koja su se pojavila na tom famoznom pod računu klub je sanirao i dostavio podneske koje sud nije u stanju da obradi u razumnom roku. Banke na drugu stranu i pored instrukcija suda nisu u stanju da urade svoj dio i da jedna drugoj pošalju primljenja riješenja i skinu blokade sa računa. Iako se radi o istim blokadama na svim računima. Znači nije sada da imaš 10 ljudi koji su blokirali jedan račun, drugih 10 koji su blokirali drugi itd. več se radi o istim blokadama. Sve što su trebali uraditi jeste da proslijede riješenja u druge dvije banke i da ove skinu blokade.
Hvala na objasnjenju. Svi se urotili protiv Čelika i SUD i banke, ne znam bas detalje, ali nista nemoguce u ovom sugavom vremenu.
Sta mi jos nije jasno, ovo najnovije oko licence, kako to da Čelik ispunjava uslove za licencu 1.federalne lige za sezonu 2023/2024 (dakle ovu) a ne ispunjava uslove za sljedeću 2024/2025? ( Evo pokusao sam biti fin i nemaliciozan )
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
BatistutA19
Postovi: 5030
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 15 maj 2024, 20:28

Bgm kad sve ovo procitas od ljudi koji su bolje upuceniji i vise to prate od nekih trebat ce ovde dobrih zivaca i sabura velikog.
Ja razumijem i ove sto to uvjek sve objasnjavaju a razumijem i ljude poput Gavrana,Ili Čelicnog ili Romera ili Dine i slicnih koji isto sve to podrzavaju ali ljudi gledaju realno sve.
Licenca me ne brine dobit ce se ne mogu i ovi na sve strane i kapa do poda za upravu i Robiju a simpatizeri ko simpatizeri i njih razumijem.
Nek ide sve svojim tokom i na silu nikako ne treba neke ambicije za Wwin ligu BiH i najavljivat a sto se mora je ostat u ovoj ligi koliko god je potrebno a ne slazem se sa nekim u vezi DLC da se trebalo ostat na vreme je se uslo ili bi se neki vracali nazad gdje bi bas pao interes i navijaca i sponzora itd i boze moj ovde bit koliko god treba a nazad ni u snu pomislit.
Mi za neku sredinu samo trebamo ciljano dovest pojacanja i nece bit ni toliko skupo a ne nabacat ko prosle sezone.Daj ba uzmi jednog iz Rudara iz Sim Bau iz Tesnja itd a ne Hrelje i slicne i nesto iz Sarajeva na pozajmicu i imat cemo nesto i od Veleza.
Neko prica ode Masic ode Sivac ma gdje odose u koji klub realno nijedan ne mogu u Wwin ligu BiH iz Celika,nemaju oni kvalitet a za inostranstvo gdje mogu i tu mislim ni u 2 ligi Hrvatske tesko da mogu a o HNL da ne pricam.
Sreca pa smo usli u neku mirnu zavrsnicu u ligi pa ima vremena do iduce sezone vidjet cemo kako ce sve ici.

Avatar
phillies
Postovi: 2657
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 15 maj 2024, 21:02

Crni gavran je napisao/la:
15 maj 2024, 19:56

Hvala na objasnjenju. Svi se urotili protiv Čelika i SUD i banke, ne znam bas detalje, ali nista nemoguce u ovom sugavom vremenu.
Sta mi jos nije jasno, ovo najnovije oko licence, kako to da Čelik ispunjava uslove za licencu 1.federalne lige za sezonu 2023/2024 (dakle ovu) a ne ispunjava uslove za sljedeću 2024/2025? ( Evo pokusao sam biti fin i nemaliciozan )
Pretpostavljam, poostreni kriterijumi. Vjerujem da svake sezone "podizu ljestvicu" na strozije uslove. Citajuci obavjesenje iz kluba, ne bi trebalo da dodje u pitanje licenca.

Avatar
habuba
Postovi: 738
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 15 maj 2024, 21:37

Crni gavran je napisao/la:
15 maj 2024, 19:56
Hvala na objasnjenju. Svi se urotili protiv Čelika i SUD i banke, ne znam bas detalje, ali nista nemoguce u ovom sugavom vremenu.
Sta mi jos nije jasno, ovo najnovije oko licence, kako to da Čelik ispunjava uslove za licencu 1.federalne lige za sezonu 2023/2024 (dakle ovu) a ne ispunjava uslove za sljedeću 2024/2025? ( Evo pokusao sam biti fin i nemaliciozan )
Hvala na "finijoj" komunikaciji. Cijenim to. Prema obavjestenju koje je klub danas napisao radi se o nesto ostrijim kriterijima NS BiH koji su trazili dokaze o nekim ranijim uplatama partnerima i povjeriocima a koje klub u nekom ranijem periodu nije uknjizio kako treba i predao NSBiH (koliko rano, ne znam ali predpostavljam iz perioda turskog investitora ili cak i ranije). Eh, sad oni to traze. Problem za klub je sto predpostavljam nisu imali dovoljno vremena do prvog roka da to zavrse jer izmedju ostalih razloga neki od povjerioca vise ne zive u Bosni i Hercegovini, ili nisu medju zivima uopste.

Ono sto je pozitivno jeste da su ocekivali takvu odluku i da rade na rijesavanju tog problema. Ja sam ubjedjen da ce do drugostepene komisije sve biti spremno i da licenca nece doci u pitanje.

Da li ovo salje losu sliku o klubu, sigurno da salje jer se mediji odmah uhvate za to i kreira se veci problem nego sto on to realno jeste. Malo ko ako iko pise da je u ovih 5 mjeseci dug UIO smanjen za nekih 150,000 maraka, da se smanjio dug povjeriocima, da vise nemas igraca koji te mogu tuziti itd. Boze moj, sta je tu je, naprijed se moze i mora. Meni je samo zao sto ovo daje dodatni materijal onima koji istinski ne zele dobro klubu. Ne toliko onim koji ne znaju ili ne interesuje pa se onako usputno uhvate za svaku losu vijest.

Ja se nadam da ce se klub ubrzo ocitovati ako nista bar prema clanstvu, gdje smo u procesu deblokade racuna. Ne vjerujem da smo daleko ali nemam pojma da li su rijesili problem komuniciranja sa drugim bankama.

zamorano
Postovi: 1394
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 15 maj 2024, 21:53

Nije problem ostat jos 3 godine u FL nije ni sramota al se ni po koju cijenu ne smije ispast u nizi rang,to bi bio pravi krah! Izgurat ce se nekako i doci do konacne pobjede eto i sportski segment ako ne moze da se dovode bolji igraci ok mi je i to,al mi nikako neide u glavu da se od neigraca nesto kao ocekuje! Niko me vise ne moze ubjediti da Durmis i Karalic ista mogu pomoc Čeliku,djeca se neka forsiraju kao najbolji juniori,sila,buducnost ovo ono a kad zaigra na terenu vidis ocima da pojma ono nema sa loptom,pojma! Igrat okolo i unazad i ja vala mogu i vracat Durmi e jest mi to igra neka! Svi koji zele mogu ici iz kluba samo pitanje je gdje? Vise bi volio imat sad jednog igraca tipa Arezine vec tri Masica da imam. Sve se moze polako,saburom i strpljenjem samo ljudi dajte zovite stvari pravim imenom.Ne moze meni vezni igrac biti Basic uci protiv Bratstva zadnjih 15 minuta da doneses neki preokret imas 9 dodira loptom i svih 9 dodavanje u nazad,izvini sine tako i moj dido moze igrat za Čelik i to talenat? i ne zanima me koliko mu je godina 12 ,15,35 nisi sine za Čelik i mrš! Dajte samo stvari zovite pravim imenom! ČELIK IZNAD SVIH!!!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
Steelman
Postovi: 2053
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 15 maj 2024, 22:39

romeo je napisao/la:
15 maj 2024, 19:00
Kada se statut ganjao izricito je bilo nema vise politike.
Sta znaci depolitizacija?! Ne zelis da ti politika upravlja klubom, jer su unistili klub na taj nacin! Da li je depolitizacija u takvoj situaciji legitiman cilj? Naravno da jest i ne samo da je legitiman nego i neophodan cilj! Taj cilj je imperativ ako zelimo da klub opstane i da ne ponovimo gluposti iz proslosti koje bi ovaj put mogle sahraniti klub.

S druge strane, da li se apsolutno uvijek spominjalo i pri uspostavi novog sistema pod clanskim modelom da klub ako zeli da ispuni svoj potencijal mora da stremi da ukljuci sve interesne strane da doprinose klubu, a to znaci i navijace i simpatizere, zatim i privrednike, a svakako i institucije. Ne izmisljam toplu vodu, ovo je stajalo na sajtu vezanom za borbu jos 2015. godine u sklopu misije na koji nacin doci do ciljeva. Klub svakako mora stremiti da trzisnom borbom bude samoodrziv i da u najmanju ruku od svog rada pokriva tekuce poslovanje, jer ako to ne cini onda realno treba reci da to nije dobro poslovanje. Medjutim, racionalno poslovanje obuhvata sve prihode do kojih klub moze doci na jedan zdrav nacin. Doprinos institucija ne znaci politizaciju kluba nego ono sto sljeduje klub u sredini u kojoj egzistira. Politizacija kluba bi znacila da se klub politicki koristi i zloupotrebljava iznutra, te da sluzi kao politicka infrastruktura sto je bio slucaj u proslosti. To se svakako vise ne smije dopustiti ako zelimo da klub uopste postoji, jer vidjeli smo sta znaci kad ga grobari i paraziti zatrpavaju i sisaju za svoje kokosarske interese. To vodi ka gasenju kluba. Medjutim, zdrav doprinos institucija u interesu kluba i grada nikad nije bio sporan.

Ako Zenica zeli svog jakog reprezenta onda ce navijaci i simpatizeri pogurati svoj klub u svojim mogucnostima. Ako i privreda i institucije zele pokazati da im je stalo do zajednice u kojoj egzistiraju onda ce pogurati i kulturu i sport, a s tim svakako i Čelik kao najveci sportski kolektiv s najbogatijom tradicijom u Ze-Do kantonu i Zenici. To nije politika nego se tako domacinski ponasa kad ti je stalo i kad su normalne okolnosti. Tako se i postizu sinergetski efekti kad svi rade za isti cilj, pa se dobije i vise nego sto se ocekuje.

Druga je stvar sto ove "nase" boli qrac i ucine nesto samo iz nuzde. Klub se mora putem suda boriti za sredstva od nekada de jure, a danas de facto njegovog stadiona. I to se predstavlja kao podrska klubu. I jos je pri tom klub opet zakinut. Da klub ima podrsku Grada poput jedne Slobode u samo jednoj sezoni vec bi bio bez dugova koji ga opterecuju. Tu mislim na UINO i ove povjerioce. Medjutim, imas jednog gradonacelnika koji kaze klub ce dobiti 1 milion KM kad napadne PL. Cisti populizam, jer da iskreno zeli napredak klubu onda bi ponudio ta sredstva da se saniraju ti dugovi odnosno steta koju je on i ucinio. Zatim imas jednog Duvnjaka iz Kantona koji kupi nekakve politicke poene na klubu i obecava isto 1 milion KM itd. Umjesto toga, da je ljudima iz politike stalo do grada, a s tim i do kluba, pomogli bi kao interesna strana u sklopu institucija u skladu sa svojim mogucnostima. U najmanju ruku neko bi se u interesu kluba zauzeo i zavrnuo ruku tom nekom iz suda i banke za tu deblokadu i rekao morate to rijesiti cim prije.

Medjutim, zdrav klub kojem svi doprinose ocito kao takav ne lezi ni institucijama, jer ti ljudi tamo gledaju kroz politiku i svoje interese, a ne kroz interese grada kojem je sigurno u interesu jak klub. Jak Čelik znaci ljepsu atmosferu u gradu, zatim i magnet koji privlaci omladinu da se bave sportom i sklanjaju s ulice. Tradicija kluba zasluzuje da se prema njemu postupa sa znacajem, ali ocito je to tesko ocekivati od drustva u kojem su krema varalice, kokosari i poltroni. Valjda jak Čelik i generalno uspjesni sportski rezultati trebaju biti i ogledalo jednog grada, a ne totalno unisten sport. Ove privrednike ne zanima da vrate nesto zajednici kroz saradnju s klubom nego je razmisljanje samo "ima li mene tu" putem tendera, dilova s politikom, talom itd. Takodje, dobar dio i navijaca i simpatizera ne postuje i ne cijeni da ima zdrav klub koji stremi da bude jak tako sto ce mu doprinositi komplet zajednica. Zelimo jakog reprezenta, ali na guzove. Mi nismo politicki centar na tom nivou da pariramo Sarajevu, Banjoj Luci i Mostaru, a niti je nasoj politici stalo da ima jak klub. Dokazali su to tako sto su ga skoro unistili. Nisu vidjeli ni to da je cak i toj tadasnjoj politici u interesu bilo imati jak klub. Da su imali jak klub mogli su eto i vise krasti, ali su se odlucili za kokosarenje. Hvala Bogu pa nikome u klubu sad nije cilj da zavrce klub nego da davanje klubu bude vodilja. Promjena nacina razmisljanja za ono sto treba da predstavlja identitet, ljubav, ponos, cast i dostojanstvo grada.

Ovo je realnost koja govori koliko smo nakaradni kao drustvo da nam je zdrav nacin rada kluba kriv sto nije lako doci do uspjeha. Medjutim, ovo nije kukanje nego realnost, a to je da klub koji nije politicki podoban je opet dovoljno sposoban da izlazi na kraj i sa nakaradnim okruzenjem, a da pozitivno posluje nakon dvije decenije negativnog poslovanja pod svim bivsim politicki podobnim strukturama i da vraca dugove koji su mu bili prijetnja za opstanak, da ucini sve u svojoj moci da dodje do deblokade i da se mora oslanjati da ga nakaradni drzavni sistem ispostuje za ono sto bi trebalo biti po automatizmu jos prije 10 mjeseci rijeseno.

Klub ne vode "jaki" ljudi, ali ga vode oni koji mu zele najbolje i brane njegove interese tako sto sve resurse kanalisu u njegovu korist. I to ocito interesne strane ne znaju prepoznati ili nedovoljno prepoznaju ili jos podapinju nogu. Ipak, ono sto je sigurno je to da zdrav nacin rada vodi ka dugorocnim ciljevima, dok posustajanje i igra na kvarno i prljavo nas kad tad vraca u ruznu proslost. Ako cemo zbog nekog instant uspjeha baciti 10 godina borbe za zdrav klub i da budemo politicka prcija i prostitutka necijih interesa onda Zenica ne zasluzuje nista drugo do nekog novog "Čelika" kojeg niko normalan ko iskreno voli i postuje Čelik i njegovu tradiciju nece pratiti.

Nas je izbor kakav klub zelimo. Ako zelimo klub kakav normalna Zenica zasluzuje onda cemo ga i podrzati, pa od navijaca i simpatizera do privrede i institucija. To nije politika nego zdrav razum u interesu grada. Čelik je Zenica i Zenica ce u svakom slucaju imati svoj Čelik u skladu s onim kakvog ga i zasluzuje. Trenutno ima i vise od toga, jer da nije neke manjine ne bi postojao. Nazalost, to je tako i to je sramota grada. Kriticna masa od 500 do 1000 ljudi za klub koji se zdravim nacinom rada dize je nedovoljno. Ucesce privrednika mozda nudi kvantitet, ali nedovoljan kvalitet za pravu vrijednost kluba. "Podrska" Grada i Kantona samo pokazuje macehinski odnos prema simbolu grada koji i njih predstavlja. I valjda je nenormalno ocekivati da se sve interesne strane stave za interes zdravog kluba nego je k'o biva normalno ocekivati da bi klub uspio da bude ispodprosjecan premijerligas mora uci opet u tokove jednog devastirajuceg eksploatisanja?!

Nadam se da ce nekad doci vrijeme da Zenica pokaze taj svoj lokal patriotizam kroz konstantna djela prema onom sto taj grad i predstavlja! Nadat se da ce Zenica nekad pokazati da Čelik vrijedi mnogo vise od ovog sto smo imali u zadnje dvije dekade i sto trenutno imamo! Nadam se da ce Zenica imati nekad klub koji je ispunio svoj potencijal i da ce biti sretno Bilino! Valjda je to u pic.ku maternu u interesu svih nas zajedno! Vidjet cemo sta ce nekad biti java, jer svi smo svjedoci ovog sto se desava, a klub ce biti jak onoliko koliko mu svi doprinosimo! Nekom je lako dati za klub kao i za porodicu, a nekom tesko kao da mu od tog zivot zavisi. Kako god, svakom svoje. I neka je tako, licno sam ponosan kojim putem klub ide bez obzira koliko je tesko. Svakom ko imalo doprinosi svom klubu kao svojoj ljubavi u svim ovim teskim vremenima za klub skidam kapu. Klub bez obzira na sve prepreke se ipak dize iz pepela i kako god okrenes raste, pa makar i malim koracima i bice kako mora biti!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
romeo
Postovi: 1099
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la romeo » 16 maj 2024, 00:00

Zenica je privredno mrtav grad i dzabe se to 'njoj' adresira.
Nema potrebe da elaboriramo to stanje !?

I ovo stanje kluba je ogledalo stanja grada.

Tako da neko ne misli da se nesto referira na momke u klubu i njihov rad.

P.s. mi smo i politicki mrtvaci ove drzave.
Nama je jedan Duvnjak sa biroa referenca politicara koji bi trebao nesto da ucini za klub. Da nema kantonalnog poslanickog pausala, crko' bi od gladi.

Da li je dosao period gdje smo generalno pali, ili smo uvijek i bili dole, samo druge sredine rapidno rastu pa mi to jasno vidimo, nije nesto ni bitno.

Sto kazes, bit ce kako biti mora, i neka nam je Bog na pomoci.
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

DaDi88
Postovi: 243
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DaDi88 » 16 maj 2024, 06:14

Nikad neces imati zdrav klub a uspjesan u ovoj drzavi, isto sto nista u ovoj drzavi nije zdravo.
Cijela drzava funkcionise bolesno, i sve sto si bolesniji si uspjesniji, nazalost.
Zato narod i ide iz ove drzave.
Ispade, ako nemas nekog politicara iza svojih ledja, koji ce viska pare non stop davati u klub, da si opet klub za sredinu tabele, a viska para ce oni uvijek napravit sa jakom voljom.
Sto kod nas nije slucaj.
Druga stvar je sto su neki za to, a neki za ovaj vid borbe i uspjeha, sto ja svakako podrzavam.
Bit ce ovo sve dobro, sta se sve proslo, proci ce i ovo.
Ponosni smogovac!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11800
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 16 maj 2024, 07:49

zamorano je napisao/la:
15 maj 2024, 21:53
Ne moze meni vezni igrac biti Basic uci protiv Bratstva zadnjih 15 minuta da doneses neki preokret imas 9 dodira loptom i svih 9 dodavanje u nazad,izvini sine tako i moj dido moze igrat za Čelik i to talenat? i
Molim te ponudi svoje vjestine Klubu.
Celik!3,2,2.

Asimdemineri
Postovi: 22
Pridružen/a: 27 okt 2022, 23:51
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Asimdemineri » 16 maj 2024, 08:47

To i jest najveća zamka, u državi gdje je sve politika i prevara, mi se odlučujemo biti pošteni i apolitični.

Avatar
romeo
Postovi: 1099
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la romeo » 16 maj 2024, 10:06

Ma nije to zamka, to je ispravan i pravi put.
Samo sto je **** put jer si u 'mrtvom' gradu. A to mrtvilo se generise na sve ostale procese.
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
Steelman
Postovi: 2053
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 16 maj 2024, 10:16

romeo je napisao/la:
16 maj 2024, 00:00
Zenica je privredno mrtav grad i dzabe se to 'njoj' adresira.
Nema potrebe da elaboriramo to stanje !?

I ovo stanje kluba je ogledalo stanja grada.

Tako da neko ne misli da se nesto referira na momke u klubu i njihov rad.

P.s. mi smo i politicki mrtvaci ove drzave.
Nama je jedan Duvnjak sa biroa referenca politicara koji bi trebao nesto da ucini za klub. Da nema kantonalnog poslanickog pausala, crko' bi od gladi.

Da li je dosao period gdje smo generalno pali, ili smo uvijek i bili dole, samo druge sredine rapidno rastu pa mi to jasno vidimo, nije nesto ni bitno.

Sto kazes, bit ce kako biti mora, i neka nam je Bog na pomoci.
Mogu se sloziti da je ekonomska situacija daleko od dobre. Situacija jest losa. Ipak, nije bas da je grad ekonomski skroz mrtav i da ne postoje firme koje bi realno mogle imati vecu saradnju s klubom. Medjutim, cinjenica jest da privrednici nemaju ni blizu dovoljno sluha za sredinu u kojoj egzistiraju.

Kako god okrenes, ako ides pesimisticno i sebi kazes da nesto ne moze onda nemas nikakvu sansu za uspjeh. Da je takvo bilo razmisljanje, klub bi vec odavno bio ugasen. Ipak, neminovno je da moramo igrati s kartama koje imamo u rukama i ako imamo viziju i vjerujemo kao sto ljudi u klubu vjeruju sto uostalom dokazuju tako sto su klub u nepune 4 godine doveli na prag ozdravljenja u smislu vracanja dugova onda je moguce da s vremenom klub iskoristi svoj potencijal. Nema nista bez borbe! Nema predaje, borba do pobjede!

Medjutim, da bi nas i takva privreda i institucije shvatili ozbiljnije nasa kriticna masa mora biti veca u smislu konkretnog djelovanja, a to se manifestira kroz clanstvo, posjetu na Bilinom, atmosferi u gradu zbog kluba, nasu spremnost da dajemo svoj doprinos itd. Ne mozemo ocekivati da ce neko drugi podrzati klub prije nas samih. Kad tako bude onda ce i brze dolaziti rezultati rada. Kad stavimo klub na prvo mjesto onda klub nece ispastati. Dotad mozemo imati milion izgovora. Ako iskreno volimo klub onda cemo prihvatiti svoje osnovne obaveze i duznosti, te ih rado ispunjavati sve dok klub zdravo radi! S tim ce klub imati i vece sanse da i druge interesne strane vise podrze ovu veoma zdravu pricu kluba. Bice kako mora biti, ali mi svi zajedno kao crno-crvena zajednica odlucujemo o tome. Sve je do nas, naseg nacina razmisljanja i djelovanja!
Asimdemineri je napisao/la:
16 maj 2024, 08:47
To i jest najveća zamka, u državi gdje je sve politika i prevara, mi se odlučujemo biti pošteni i apolitični.
Zamka za nas klub je rad kakav smo imali politikom, muljanjem i prevarama. Dokazano. Ne vjerujem da nam treba jos takvih lekcija.

Da li je zdrav rad linija lakseg otpora, sigurno nije. Ipak, da li je klub na taj nacin opstao, jeste. Da li je tesko, itekako. Da li ima prepreka, sigurno. Da li je klub dosegao svoj limit ovim nacinom rada, ni blizu.

Strpljenje, rad, vjerovanje u uspjeh, podrska, konkretna djela. Ako u to vjeruju oni koji su u klubu i koji se realno najvise daju za klub i koji nisu iznevjerili povjerenje nego naprotiv cine sve da Zenica ima dostojnog reprezenta onda cemu uopste da se osjeti taj skepticizam i stav da ne moze. Sigurno da moze, ali treba vremena. Ako oni u klubu imaju odlucnost da ova prica uspije, pitanje je samo zasto mi kao zajednica nemamo i valjda je vrijeme da se probudimo i prezentujemo tu drskost za klub unatoc svim nevoljama.

Iskreno, svaki svoj tekst s kritikom ovdje prema bilo kome pisem i argumentujem u tom smjeru da se ljudi osvijeste o znacaju kluba za sredinu i za njih kao individue. To je vas klub, to je tvoj klub. To je klub svih nas zajedno. Ni slucajno da nabijam nesto na nos. Mozda nekad istina zvuci grubo, ali svi zajedno moramo vise zapeti i konstantno djelovati u svojim mogucnostima, jer sav uspjeh kluba polazi od onih koji ga iskreno i najvise vole, a to su njegovi navijaci i simpatizeri. Kad klub ima vecu kriticnu masu, ima i vece sanse za uspjeh. Klub ide na prvo mjesto, uvijek ispred ega i svakako ispred svega! Svi koji iskreno vole klub se moraju osvijestiti da ih nosi taj snazan osjecaj za klub i da disu svim porama svoga bica taj stav da...

ČELIK JE ZENICA!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

DaDi88
Postovi: 243
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DaDi88 » 16 maj 2024, 10:35

romeo je napisao/la:
16 maj 2024, 10:06
Ma nije to zamka, to je ispravan i pravi put.
Samo sto je **** put jer si u 'mrtvom' gradu. A to mrtvilo se generise na sve ostale procese.
Zato sam ja i napisao "sa jakom voljom", sto kod nas ne postoji, sto se tice politike.
A para ima, samo sto se ne moze ugrabiti od ostalih "prioriteta".

Nista drugi klubovi nisu snalazljiviji od Čelika, niti imaju vecu bazu, nego imaju samo politicka ledja koja ih gura, a uz to guranje ide podrska navijaca, karte, donatorske isl itd.
Sto je razumljivo kad imaju rezultate, kakve takve.
Ponosni smogovac!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5413
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 16 maj 2024, 10:45

Nije toliki problem novca, koliko je problem ovaj zapetljani čvor sa bankama i sudovima. Klub je pri kraju procesa i nazire se svjetlo na kraju tunela.

Klub je demonstrirao sposobnost da u trećem i drugom rangu prebaci milion KM prihoda, gdje su klubu ruke vezane i skoro polovina tih prihoda ide na dugovanja.

Moramo istrpiti ovaj proces, jer nije isto kada imaš milion KM na raspolaganju da uložiš u sportski segment, pa dobrim rezultatima od tog miliona napraviš dva i ova situacija gdje te prinudnom naplatom porezna gura u još veću dubiozu.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

DaDi88
Postovi: 243
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DaDi88 » 16 maj 2024, 11:24

Truhlo je napisao/la:
16 maj 2024, 10:45
Nije toliki problem novca, koliko je problem ovaj zapetljani čvor sa bankama i sudovima. Klub je pri kraju procesa i nazire se svjetlo na kraju tunela.

Klub je demonstrirao sposobnost da u trećem i drugom rangu prebaci milion KM prihoda, gdje su klubu ruke vezane i skoro polovina tih prihoda ide na dugovanja.

Moramo istrpiti ovaj proces, jer nije isto kada imaš milion KM na raspolaganju da uložiš u sportski segment, pa dobrim rezultatima od tog miliona napraviš dva i ova situacija gdje te prinudnom naplatom porezna gura u još veću dubiozu.
Jeste to tako, samo opet ke cinjenica da bez politickog novca neces biti u vrhu, i ako budes mogao novcano, na sve druge nacine ce pokusati da ti potpetljaju nogu.

Kao sto to sad nama rade.
A kad te voli cpvic niksic i slicni onda ni dugovi ni pare ni sudije nista nije problem.
Al eto..
Ponosni smogovac!

Avatar
BatistutA19
Postovi: 5030
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 16 maj 2024, 11:30

Kako god da je boze moj ja opet biram ovaj put zdrav pa ne moramo nikad ni uci u Wwin ligu BiH ,meni je isti qurac ili gledo Rudar,Zvijezdu,Tomislav,Bihac,ili Konjic,Doboj,Gabelu,Posusje itd ,publike nema nigdje osim par derbija u ex yugi to svi vidimo.Bolje je ovako nego imat politiku elitni rang i borit se da ne ispadnes i boris se za nista.
Naravno fale derbiji ali boze moj a mi realno necemo mozda nikad moci parirat ni sarajlijama ni Zrinjskom ili mozda Borcu jer njih politika gura.
Tteba ostat u ligi ovoj koliko god je potrebno a milimetra nazad ne smijes i neke price o DLC su totalna glupost.
Sad bi se slozio sa ovim sto Romero ili Dadi i slicni pisu ma dzaba tebi postenje kad su svi lopovi okolo a Stelmaan i slicni sto pisu trebaju navijaci ma navijaci sto mogu to je kap kupit kartu ,kupit u fan shopu ponekad koliko ko moze i to je sve ili eventualno neko vjerni navijac ili 12 igrac ali to je kap ,sa tim ti ne mozes neki konkurent bit to je jasno svima.Trebaju jace firme jaci sponzori ali onda dodjes do politike jer su sve firme povezani sa strankama.
Ali koga yebe gurat ovo igrat ovu ligu koliko god treba i hajd a to sa bankama nisam upoznat detaljno otprilike znam ,kad neko krene pisat to je tesko i procitat sta kako treba a kamoli razumijet ili sprovest u dijelo.
SAMO ČELIK !!

Avatar
Truhlo
Postovi: 5413
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 16 maj 2024, 11:36

DaDi88 je napisao/la:
16 maj 2024, 11:24
Truhlo je napisao/la:
16 maj 2024, 10:45
Nije toliki problem novca, koliko je problem ovaj zapetljani čvor sa bankama i sudovima. Klub je pri kraju procesa i nazire se svjetlo na kraju tunela.

Klub je demonstrirao sposobnost da u trećem i drugom rangu prebaci milion KM prihoda, gdje su klubu ruke vezane i skoro polovina tih prihoda ide na dugovanja.

Moramo istrpiti ovaj proces, jer nije isto kada imaš milion KM na raspolaganju da uložiš u sportski segment, pa dobrim rezultatima od tog miliona napraviš dva i ova situacija gdje te prinudnom naplatom porezna gura u još veću dubiozu.
Jeste to tako, samo opet ke cinjenica da bez politickog novca neces biti u vrhu, i ako budes mogao novcano, na sve druge nacine ce pokusati da ti potpetljaju nogu.

Kao sto to sad nama rade.
A kad te voli cpvic niksic i slicni onda ni dugovi ni pare ni sudije nista nije problem.
Al eto..
Ma polako, da mi prvo pometemo ispred svoje avlije i postavimo klub na zdrave noge. Teško je iz ove perspektive išta prognozirati. Klub ni jednu godinu u zadnje 4 nije ušao bez omče oko vrata. Kada se ta omča napokon skine, kada se deblokira račun, očiste preostala dugovanja, pa da jednom u zadnjih 25, 30 godina uđeš čist u novu sezonu, onda možemo pričati o dometima i vrhu.

Ko garantuje da se situacija neće u vrhu promjeniti, Borac pliva u dugovima od 13 miliona KM, Željo u dugovima od 7, 8 miliona KM, od čega su kratkoročna dugovanja preko 3 miliona. Doći će do preslaganja u premijer ligi sigurno, ali opet kažem o tom potom, prvo pomesti svoju avliju i ozdraviti klub.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

RubikovaKocka
Postovi: 1417
Pridružen/a: 09 jun 2022, 12:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RubikovaKocka » 16 maj 2024, 11:54

"Obavještavamo javnost da je na održan brifing između pripadnika MUP-a Tuzlanskog kantona i predstavnika FK Sloboda te je na osnovu najave dolaska navijača NK Čelik, donesena odluka da navijači iz Zenice na subotnju utakmicu protiv FK Sloboda mogu doći isključivo u organizovanoj koloni autobusima i kombijima.

𝐃𝐨𝐥𝐚𝐳𝐚𝐤 𝐮 𝐩𝐫𝐢𝐯𝐚𝐭𝐧𝐨𝐣 𝐫𝐞ž𝐢𝐣𝐢 𝐬𝐚 𝐩𝐫𝐢𝐯𝐚𝐭𝐧𝐢𝐦 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐦𝐨𝐛𝐢𝐥𝐢𝐦𝐚 ć𝐞 𝐛𝐢𝐭𝐢 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐠𝐨 𝐳𝐚𝐛𝐫𝐚𝐧𝐣𝐞𝐧!

Shodno tome, navijačka grupa Robijaši Zenica organizuje prevoz te vrši uplate za isti.

Uplatu i rezervaciju prevoza možete izvršiti u Clubu Bonobo (ex Club 072) danas i sutra u periodu od 19:00 - 21:00.

Svjesni smo da ova odluka neće uticati na veliki broj navijača koji su najavili svoj dolazak na stadion Tušanj te da će naš klub imati jos veću podršku na subotnjoj utakmici."

Avatar
Volkan
Postovi: 288
Pridružen/a: 05 jul 2023, 14:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Volkan » 16 maj 2024, 11:55

almir2018 je napisao/la:
12 maj 2024, 20:44
BatistutA19 je napisao/la:
12 maj 2024, 19:10
almir2018 je napisao/la:
12 maj 2024, 18:34


Ehh to mi treba Bati
Da znam gdje ću se smjestit na tribini za sledeci vikend akobogda
Eto sad znas cosak na Zapadu ka Jugu kontra Fukara a ako ne znas gdje stadion ,on ti je odmah na pocetku grada lijevo posto ces ti preko Vozuce i Banovica i Zivinica .Eto sve sad znas sretno ti Almire..
Ma često sam ja u TZ znam gdje je Tusanj
Nego me malo one njihove tribine bunile
Sektor "A" vjerovatno ili "D" znaci il na pocetku tribine kada prilazis prvi ulaz, il zadnji ulaz. Bice obavjestenje vjerovatno i na stranici Slobode. Pozz i dobro dosli.
🔴⚫ FK Sloboda Tuzla 🔴⚫

19nicaZe88
Postovi: 7
Pridružen/a: 05 maj 2022, 15:04
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la 19nicaZe88 » 16 maj 2024, 13:09

uplate za gostovanje od veceras u clubu Bonobo od 19:00 do 21:00
hajde Robijo😁😁

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Celicni, FRLegioen i 9 gostiju.