Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19287
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 30 jan 2017, 12:34

TrollsRoyce je napisao/la:U intervjuu poslije meca je rekao da se to "Nadam se da se vidimo i sljedece godine" odnosilo na eventualne povrede, a ne na to da bi iz cista mira mogao zavrsiti karijeru. Nema ni potrebe, ne igra tenis zahtjevan za svoje tijelo, vecinu i dalje rjesava brzo, bez puno napora, a i svakako, ako je ovakav tempo izdrzao, onda nece imati problema ni u ostatku godine, jer vise sigurno nece susretati 4 top 10 igraca na istom turniru.
On je uradio svoje vec sa ovom pobjedom, ali neka ga jos malo, cisto da tenis ne postane dosadan.
Mislim da je to bilo samo gasenje pozara, jer tesko da bi iko rekao onu recenicu na kraju govora a pri tome mislio na povrede, mislim, ko je ikada rekao u govoru nakon turnira da ukoliko ne bude povreda, doci cu opet, povrede su neocekivane i nikada ne mozes znati kad ce se desiti ista, meni je to bas sumnjivo. Mislim da mu je 'izletilo' to od silnih emocija, a onda je poslije htio samo da malo smiri javnost, da se ne pravi nekakva bura oko toga, jer znamo sta ce znaciti njegovo povlacenje za tenis, ali to je samo moje misljenje, vidjet cemo.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 30 jan 2017, 12:52

Tesko je takve stvari prognozirati, njemu se svaki dan misljenje moze promjeniti, i ja mislim da nema smisla igrati poslije ove sezone, ali tek ako osvoji Wimbledon. Mislim da mu je zelja da mu to bude posljednji Grand Slam, za njega najvazniji turnir.

Avatar
delinjo
Postovi: 24136
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 30 jan 2017, 13:08

TrollsRoyce je napisao/la:Tesko je takve stvari prognozirati, njemu se svaki dan misljenje moze promjeniti, i ja mislim da nema smisla igrati poslije ove sezone, ali tek ako osvoji Wimbledon. Mislim da mu je zelja da mu to bude posljednji Grand Slam, za njega najvazniji turnir.
ma budala je to....jednostavno gladan tenisa i pobjeda ....i ja garantujem tj ubjedjen sam da ce on igrati sve dok ga tijelo sluzi...a i ne vidim svrhu da se oprosti a vidi tj uvjerio se da jos moze igrati na najvecem nivou i pobjedjivati najbolje...pa nije lud da se oprosti :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la kobe24 » 30 jan 2017, 13:19

Zasto bi se povlacio, kad 95% tenisera protiv njega nema ni 5% sanse? I protiv ovih par tenisera koji su jaci od njega on ima pristojne sanse da se nadmece s njima, pa i da ih dobije (sve u zavisnosti koja podloga je u pitanju). Nema smisla povlaciti se nakon Vimbldona, ako on do tad zadrzi ovaj nivo igre. Ja bih se na njegovom mjestu povukao tek kad igraci poput Berdiha, Iznera, Gofana, Conge, Monfisa, Nisikorija i svih ostalih koji su pribliznog nivoa postanu misaona imenica za njega. To bi bio znak da se od njega vise nema sta ocekivati. A, sve dok on takve i njima slicne mlati bez po' muke i dok ga se pribojavaju i Nadal i Marej i Djokovic, onda apsolutno nema potrebe da se povlaci. To se mozda moze desiti za pola godine, a mozda i za 2-3 godine. Neka igra gs turnire i vecinu mastersa, to je sasvim dovoljno da jos malo uzivamo u najvecem ikad. Meni je posebno drago vidjeti da on jos uvijek svaki poen dozivljava i da to isto cini i njegov box, sa Mirkom na celu. Jasno je da i nju i njega drzi ista ta strast i sve dok je tako i dok uzivaju u tenisu i dok ga tijelo sluzi, besmisleno je pricati o povlacenju za 5-6 mjeseci.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
delinjo
Postovi: 24136
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 30 jan 2017, 13:40

kobe24 je napisao/la:Zasto bi se povlacio, kad 95% tenisera protiv njega nema ni 5% sanse? I protiv ovih par tenisera koji su jaci od njega on ima pristojne sanse da se nadmece s njima, pa i da ih dobije (sve u zavisnosti koja podloga je u pitanju). Nema smisla povlaciti se nakon Vimbldona, ako on do tad zadrzi ovaj nivo igre. Ja bih se na njegovom mjestu povukao tek kad igraci poput Berdiha, Iznera, Gofana, Conge, Monfisa, Nisikorija i svih ostalih koji su pribliznog nivoa postanu misaona imenica za njega. To bi bio znak da se od njega vise nema sta ocekivati. A, sve dok on takve i njima slicne mlati bez po' muke i dok ga se pribojavaju i Nadal i Marej i Djokovic, onda apsolutno nema potrebe da se povlaci. To se mozda moze desiti za pola godine, a mozda i za 2-3 godine. Neka igra gs turnire i vecinu mastersa, to je sasvim dovoljno da jos malo uzivamo u najvecem ikad. Meni je posebno drago vidjeti da on jos uvijek svaki poen dozivljava i da to isto cini i njegov box, sa Mirkom na celu. Jasno je da i nju i njega drzi ista ta strast i sve dok je tako i dok uzivaju u tenisu i dok ga tijelo sluzi, besmisleno je pricati o povlacenju za 5-6 mjeseci.
sve si objasnio,kakvo crno oprastanje ne moze mu niko nista :D :D :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la leorey » 30 jan 2017, 15:50

bodi123 je napisao/la:Jako blizu je Rogerov kraj, koliko god to zalosno zvucalo, mislim da je onom recenicom na kraju govora nagovjestio povlacenje, eh sad da li u Baselu ili na kraju sezone, mozda i na Wimbledonu, to ce biti zanimljivo svakako. Tenis ce mnogo, mnogo izgubiti.
Kawhi je napisao/la:.
Konacno i od tebe nesto pametno, potpis je samo takav.
Kakav kraj, ide babuka na 20 GS. Na travi mu s onakvom igrom sigurno niko nista ne moze. Vise on ima sansi doci na 20, nego da njega stignu na 18 GS. Sampion je to.
27.10.2020

domy23
Postovi: 149
Pridružen/a: 15 jun 2016, 13:03
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la domy23 » 30 jan 2017, 16:00

Ne pratim tenis detaljno sem GSova, ali karakteristika najvecih sportista je da nikad nisu znali kad se povuci. Jordan je otisao na savrsen, filmski nacin, ali se vratio u wizardse i malo pokvario dojam velikog odlaska. Schumi je dominirao u ferariju i nakon penzije se odlucio vratiti u kercedes i zavrsavati na 7. i 8. mjestima, a takvih primjera je dosta. On ce igrati dokle mu glava govorila da moze, makar tijelo ne mogli ispratiti i nerealno je ocekivati da ode poslije osvojenog GS

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Jeftha » 30 jan 2017, 16:21

Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

filip13
Postovi: 38339
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Grand Slam

Post Postao/la filip13 » 30 jan 2017, 16:30


Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Nitro » 30 jan 2017, 19:23

Federer sa ovakvom igrom može hladno napasti Wimbledon, kakvo crno povlačenje...
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la pinoglavi » 30 jan 2017, 22:12

Nitro je napisao/la:Federer sa ovakvom igrom može hladno napasti Wimbledon, kakvo crno povlačenje...
Samo je pitanje da li moze imati onakvu igru. Ali ipak on i njegov strucni tim to najbolje znaju :D
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 31 jan 2017, 11:32

Kakva je sad frka oko ubrzavanja AO,kaze se da je cak brzi i od Wimbledona.Za Wimbledon sramotna vijest svakako,ali ajde moralo se pomoc pulenu Andyu Murrayu da uzme nesto.Jos smjesnije od svega je da je recimo Lendl za Wimbledon potpuno mijenjao igru,covjek bio mozda i prvi pravi baseliner a ocajnicki je htio uzet Wimbledon pa je kroz karijeru konstantno uvjezbavao s&v igru i opet nije uspio.Kamo srece da je imao organizatore da potpuno uspore sport i da mu pomognu :D

Avatar
delinjo
Postovi: 24136
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la delinjo » 31 jan 2017, 13:57

ma svaku mogucu podlogu su usporili sto je sramota,ovo vise nije sport elegancije nego fizicke izdrzljivosti,da su podloge kao nekad ,Endi i Nole pola ovih titula ne bi ocima vidjeli....ali haj ..
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19287
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 14:08

darker10 je napisao/la:Kakva je sad frka oko ubrzavanja AO,kaze se da je cak brzi i od Wimbledona.Za Wimbledon sramotna vijest svakako,ali ajde moralo se pomoc pulenu Andyu Murrayu da uzme nesto.Jos smjesnije od svega je da je recimo Lendl za Wimbledon potpuno mijenjao igru,covjek bio mozda i prvi pravi baseliner a ocajnicki je htio uzet Wimbledon pa je kroz karijeru konstantno uvjezbavao s&v igru i opet nije uspio.Kamo srece da je imao organizatore da potpuno uspore sport i da mu pomognu :D
Wimbledon je ubrzan drasticno zadnjih godina, ne znam otkud ti ideja da je sporiji nego ranije, sjeti se samo kako su Nadalovi spinovi izgledali na Wimbledonu 2008. a kako izgledaju tamo od 2013. pa sve do sada i kako je prolazio zadnjih godina na njemu, upravo radi ubrzane podloge. ;)
Usporedba brzine Rogerovog servisa 03 vs 08, a zadnjih godina 13/14/15/16 je opet dosta brze od 08.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 31 jan 2017, 15:02

Nadal se muci,jer je opao generalno na svim podlogama u zadnje 3-4 godine,ne samo na toj.A ovo sam procitao neki clanak na B92 kao da je Australija ove godine brza od Wimbledona prosle.Mozda i nije istina,jer ljudi samo ne mogu da prebole Novaka jbg :D


Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19287
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 15:09

darker10 je napisao/la:Nadal se muci,jer je opao generalno na svim podlogama u zadnje 3-4 godine,ne samo na toj.A ovo sam procitao neki clanak na B92 kao da je Australija ove godine brza od Wimbledona prosle.Mozda i nije istina,jer ljudi samo ne mogu da prebole Novaka jbg :D

Australija je strasno brza bila ove godine, ali i Wimbledon je jako brz zadnjih godina, nije Nadal bio opao 2013. i 2014. kad su ga namlatili Darcis i Kyrgios na ubrzanom Wimbledonu. :)
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 31 jan 2017, 15:27

Kako nije opo te godine,nakon finala u Australiji se mucio na sljaci.Mislim da su ga i Almagro i Ferrer dobili,a onda mu je u Madridu Nishikori predao u finalu.Iscupao je nekako RG,a onda je sve poslije otislo u helac.Ako cemo realno Nadalovi rezultati od onog finala 2011. na Wimbledonu su krajnje sokantni.Najbolji rezultat mu je cetvrta runda kad je spusio od Kyrgiosa.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19287
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 15:47

Bas cudno da od 2011. nije mogao meda na Wimbledonu, s bilo kim i bilo kako, a da to nema veze sa ubrzanjem trave Wimbledona, koje je bas nastupilo u tim godinama od 2011. pa nadalje postepeno. :D
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 31 jan 2017, 16:00

O kakvom ba ubrzavanju podloge pricas Bodi.Muzza ne bi mogao hljeba na Wimbledonu da podloga nije usporena,uostalom isto kao i Nadal.

shminka
Postovi: 5137
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shminka » 31 jan 2017, 16:03

Povezana su tu dva segmenta, prvi je ubrzanje podloga, odnosno ubrzanje i otežavanje loptica. Toni se već u par navrata žalio kako mu se ne svidja u kojem pravcu ide tenis...

A drugi segment je Novak Đoković, odnosno dostojni rival na šljaci koji ga je fizički i psihički cijedio u komplet sezonama šljake od 2011. godine na ovamo. Nije isto doći na W poslije RGa u kojem izgubiš 4 gema i RGa kojeg izboriš rezultatom 9-7 u petom setu uz još barem 2 velike bitke na mastersima na šljaci.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.