Koronavirus (COVID-19) - općenito - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Hoćete li se vakcinisati?

Da, čim to bude moguće
77
32%
Da, ali ću malo sačekati da vidim da li je sigurno
41
17%
Hoću samo ako budem morao radi posla, putovanja, normalnog života
74
30%
Ne, ni u kom slučaju
52
21%
 
Ukupno glasova: 244

Avatar
dscile
Postovi: 6175
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la dscile » 10 avg 2020, 18:04

Konju se ubrizgava i Clostridium tetani da bi dobio serum za tetanus, kao i za druge bolesti infektivne prirode. Na konju se testira i proizvodnja seruma za coronu koji te toliko zaintrigirao.


I da, da si se makar slucajno zadesio u drustvu sa nekim iz medicinske struke znao bi koliki je znacaj i koliko se medicina posvecuje preventivi. Zamisli, nije bio lud onaj ciko koji je rekao: "Bolje sprijeciti nego lijeciti". I nije to rekao bezveze.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 avg 2020, 18:27

Husika je napisao/la:
10 avg 2020, 15:28
slusalica je napisao/la:
10 avg 2020, 15:08
kojoj smo sami doprinijeli.


Rio@ Nisam te shavtio, je li to problem pisati o temi na toj temi?
Ako jest samo reci pa cu ici offat!
A za te ambasade i prteste, nisam ja potreban svijet vec mjesecima gori od pretsta protiv ove agende i terora!
Samo se mi u Bosni(Balkanu) drzimo one "nek samo ne puca" i neka ima duhana i kahve!
Pa idi protestuj, ne vidim poentu da smaras ovdje konstantno 24/7 a za to vrijeme si mogao razapeti sator pred ambasadama i farmaceutskim kompanijama koje smatras odgovornim za ovo i traziti da ukinu te mjere ako ti smetaju. Odes fino pod pravim imenom i prezimenom i trazis od doktora da ukinu sve mjere, da priznaju da korona ne postoji, od porodica preminulih trazis da zahtijevaju obdukciju, i na kraju krajeva boris se za ona prava za koja smatras da su ti ugrozena, ili licno ili preko advokata.

Al ne, lakse ovdje palamuditi i prosipati suplju a u stvarnom zivotu ne smijes nikome pisnuti nista pa ni zeni. :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Husika » 10 avg 2020, 18:27

dscile je napisao/la:
10 avg 2020, 18:04
Konju se ubrizgava i Clostridium tetani da bi dobio serum za tetanus, kao i za druge bolesti infektivne prirode. Na konju se testira i proizvodnja seruma za coronu koji te toliko zaintrigirao.


I da, da si se makar slucajno zadesio u drustvu sa nekim iz medicinske struke znao bi koliki je znacaj i koliko se medicina posvecuje preventivi. Zamisli, nije bio lud onaj ciko koji je rekao: "Bolje sprijeciti nego lijeciti". I nije to rekao bezveze.
Znam preventiva je majka, skracivanje radnog vremena sa 00:00 na 23h je primjer preventive koji ce se vjerovatno izucavati narednih desetljeca!
---
NIje uopste bitno kako se doslo do antitijela bitno je da to niko ziv ne spominje! Zasto?
-----
Tvoje vidjenje situacije, moje je da je vakcina podrucje gdje su manipulacije neogranicene i gdje proizvodjac ne snosi nikakvu odgovornost! Nadam se da znas kako prozvodjajci nemaju nikakvu pravnu odgovornost niti podlijezu ikakvom zakonu, bez obzira koju stetu da vakcine nanesu...

Dok je recimo za serum druga prica, nema prostora za muljazu ili radi ili ne, nema 50 nijansi sive...
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Husika » 10 avg 2020, 18:47

rio_Ferdy88 je napisao/la:
10 avg 2020, 18:27
Husika je napisao/la:
10 avg 2020, 15:28
slusalica je napisao/la:
10 avg 2020, 15:08
kojoj smo sami doprinijeli.


Rio@ Nisam te shavtio, je li to problem pisati o temi na toj temi?
Ako jest samo reci pa cu ici offat!
A za te ambasade i prteste, nisam ja potreban svijet vec mjesecima gori od pretsta protiv ove agende i terora!
Samo se mi u Bosni(Balkanu) drzimo one "nek samo ne puca" i neka ima duhana i kahve!
Pa idi protestuj, ne vidim poentu da smaras ovdje konstantno 24/7 a za to vrijeme si mogao razapeti sator pred ambasadama i farmaceutskim kompanijama koje smatras odgovornim za ovo i traziti da ukinu te mjere ako ti smetaju. Odes fino pod pravim imenom i prezimenom i trazis od doktora da ukinu sve mjere, da priznaju da korona ne postoji, od porodica preminulih trazis da zahtijevaju obdukciju, i na kraju krajeva boris se za ona prava za koja smatras da su ti ugrozena, ili licno ili preko advokata.

Al ne, lakse ovdje palamuditi i prosipati suplju a u stvarnom zivotu ne smijes nikome pisnuti nista pa ni zeni. :mrgreen:
Kako znas da sam tu 24/7 ako i ti nisi isto tako non-stop tu ;)
Ako bi recimo ja napustio forum i istao tako i svi ostali namece se pitanje zasto si se ti borio da postanes moderator ako moderiranje ne bude imalo kome sluziti? :wave:

Odlcan ti je taj predzadnji dio, de me uputi na pravni lijek koji nam je ostavljen kao gradjanima da zastitimo svoja prava vezano za ovu situaciju... Pitam kao neko zainteresiran za svoja prava :kafa:

A zadnji je vrh :rol: :thumbup:
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 avg 2020, 18:58

Husika je napisao/la:
10 avg 2020, 18:47
Kako znas da sam tu 24/7 ako i ti nisi isto tako non-stop tu ;)
Ako bi recimo ja napustio forum i istao tako i svi ostali namece se pitanje zasto si se ti borio da postanes moderator ako moderiranje ne bude imalo kome sluziti? :wave:
Vidim po broju postova na temi. Konstantno smaraš, a ovo nije pravo mjersto za to, jer ako ti nešto smeta onda ideš i rješavaš to a ne da pišeš o tome na sportskom forumu pod nekim nikom, a koji sa tim nema apsolutno nikakve veze niti je adresa za rješavanje tih problema i frustracija.
Husika je napisao/la:
10 avg 2020, 18:47
ti je taj predzadnji dio, de me uputi na pravni lijek koji nam je ostavljen kao gradjanima da zastitimo svoja prava vezano za ovu situaciju... Pitam kao neko zainteresiran za svoja prava :kafa:
Odeš advokatu i on će da te uputi u sva tvoja prava ako smatraš da su ti neka narušena, naravno uz određenu naknadu. Isto kao što ćeš ti naplatiti za utrošeno vrijeme i trud u svojoj prefesiji.

Ili ako smatraš da si oštećen tim mjerama i cjelokupnom situacijom onda imaš mogućnost podnošenja prijave protiv onih koje smatraš odgovornim, a prijavu možeš podnijeti i uputiti u MUPu, tužilaštvu, ili preko spomnutog advokata. Ali to bi zahtjevalo da ti pod svojim punim imenom i prezimenom to uradiš, a kako vidim tebi je ipak lakše i sigurnije da pišeš o tome pod nikom na nekom sportskom forumu negoli da rješavaš to u stvarnom životu jer očito se bojiš dignuti glas i braniti svoja narušena prava.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Husika » 10 avg 2020, 20:17

Jednostavno ukini temu ako smtras da je ovo sportski dio foruma!
Sta ako ti kazem da sam "slucajno" upoznat sa takvim prijavama koje tuzilastvo odbacuje jer nema ingerenciju na WHO iz koje su dosle naredbe, dok mi iz WHO moramo bez pogovorno sve prihvatiti... :salut:
Mislis da nisu vec bile tuzbe zbog upotrebe respiratora gdje su ljudima "spaljena" pluca...;) Ali to je naredba iz WHO-a nemas se kome zaliti!

Znaci mi smo u mat poziciji i ne postoji to pravno sto ti pricas, dokazano ;)
Zar mislis da bi svijet gorio od protesta da nije osvjesten narod uvidio da nesto ne stima!

I onako ljudski, ne smeta ti iznosenje brojeva navodno zarazenih i umrlih kao da su ovce u pitanju ali ti smeta sto se cuje i druga strana... :thumbup:

EDIT:
>>>U Sarajevo sletio Antonov: Pripreme za vježbu "Brzi odgovor 2020"<<<
Brzi odgovor 2020, dosli "nasim" pokazati kako se gaze ljudi ako krenu demonstracije!
https://****/vijesti/bih/587248/u-sa ... govor-2020

Prepali se Korone i cifri kojima smo bombardirani svaki dan, ne znam kako su samo smjeli doci u klaster, rizikuju svoje ljude :kafa: :kafa: :kafa:
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

napapijri1987
Postovi: 324
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la napapijri1987 » 10 avg 2020, 21:01

Na ovoj temi nista novo.
Husika samara forum cinjenicama i bas se opustim kad citam njegove postove.
Ali jedna stvar me zanima; kako zo respirator spali pluca? Mozes li mi to detaljnije objasniti, interesuje me ta tema.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Unofficialpage » 10 avg 2020, 21:41

napapijri1987 je napisao/la:
10 avg 2020, 21:01
Na ovoj temi nista novo.
Husika samara forum cinjenicama i bas se opustim kad citam njegove postove.
Ali jedna stvar me zanima; kako zo respirator spali pluca? Mozes li mi to detaljnije objasniti, interesuje me ta tema.
To je nešto što mi obični smrtnici ne možemo shvatiti.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
feniksptica
Postovi: 15633
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la feniksptica » 10 avg 2020, 21:43

Pojma nemam ko je vodje za koronu ko je protiv, a da l neko razmislja da mozda ovo ima neke dugotrajnije posljedice na organizam, koje ce se kasnije manifestovat.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

bob
Postovi: 4463
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bob » 10 avg 2020, 22:13

feniksptica je napisao/la:
10 avg 2020, 21:43
Pojma nemam ko je vodje za koronu ko je protiv, a da l neko razmislja da mozda ovo ima neke dugotrajnije posljedice na organizam, koje ce se kasnije manifestovat.
i ti pozurio tek za 3,4 godine pitaj :D :D ... al cinjenica je da se dosta lazira sa podacima ... mi nismo sposobni ni za normalnu analizu gledam na klix-u prosle sedmice dva, tri dana izbacuju npr 300 zarazenih od uzoraka koji su 27.07 do 03.08 pa 350 od 28.07.-4.08 itd ne bi me iznenadilo da dupliraju podatke ne izbace sto objave prvi put :D :D :D ... al realno javnost sere o kaficima setnji po gradu i slicno a do sad najvise zarazenih svadbe, firme itd. ... vlast ne da boli **** za ljude haj sad ljeti se slabo trosi pa ljudi mogu nekako pregurati al kad krene zimski period ne da ce se osjetiti manjak para ...manjak para+ psiha ima da bude veselo u narednom periodu ccc

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la leorey » 10 avg 2020, 22:26

Unofficialpage je napisao/la:
10 avg 2020, 21:41
napapijri1987 je napisao/la:
10 avg 2020, 21:01
Na ovoj temi nista novo.
Husika samara forum cinjenicama i bas se opustim kad citam njegove postove.
Ali jedna stvar me zanima; kako zo respirator spali pluca? Mozes li mi to detaljnije objasniti, interesuje me ta tema.
To je nešto što mi obični smrtnici ne možemo shvatiti.
Ne spali vec stavljaju ljude s upalom pluca na to sranje koje radi umjesto tvojih pluca koja su btw zdrava.

Zbog cega se ne praktikuje vise toliko stavljanje na te respiratore?
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la leorey » 10 avg 2020, 22:28

Al najjace ministar porucuje siroitinji cuvajte se, ne izlazite a on raspali za Tursku hahahha

Vazda smo bili sirotinja i ovcice
27.10.2020

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Maestro » 10 avg 2020, 22:40

napapijri1987 je napisao/la:
10 avg 2020, 21:01
Na ovoj temi nista novo.
Husika samara forum cinjenicama i bas se opustim kad citam njegove postove.
:thumbup: :kafa:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12063
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la BoixosNois1899 » 10 avg 2020, 22:43

Samso podržava Husiku. Ne mogu reći da sam iznenađen.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Tekashi
Postovi: 16099
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Tekashi » 10 avg 2020, 23:03

Hus je svjetlo na kraju tunela :kafa:

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24212
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Derdiyok » 10 avg 2020, 23:05

Jutros mi donio poštar rješenje o izolaciji. Prošle sedmice ja se ono čuo za ženom iz Ministarstva zdravstva, poslala mi ona mailom rješenje i rekla da će poslati poštom, ali to da kasni. Danas nekad policija dolazila kažu djeca iz mahale, tražili me, nije niko bio kući. I MUP-u danas to stiglo. E sad šta će biti Bog zna :rol:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 avg 2020, 23:09

Husika je napisao/la:
10 avg 2020, 20:17
Jednostavno ukini temu ako smtras da je ovo sportski dio foruma!
Sta ako ti kazem da sam "slucajno" upoznat sa takvim prijavama koje tuzilastvo odbacuje jer nema ingerenciju na WHO iz koje su dosle naredbe, dok mi iz WHO moramo bez pogovorno sve prihvatiti... :salut:
Mislis da nisu vec bile tuzbe zbog upotrebe respiratora gdje su ljudima "spaljena" pluca...;) Ali to je naredba iz WHO-a nemas se kome zaliti!

Znaci mi smo u mat poziciji i ne postoji to pravno sto ti pricas, dokazano ;)
Zar mislis da bi svijet gorio od protesta da nije osvjesten narod uvidio da nesto ne stima!

I onako ljudski, ne smeta ti iznosenje brojeva navodno zarazenih i umrlih kao da su ovce u pitanju ali ti smeta sto se cuje i druga strana... :thumbup:
Pa kažem ti fino idi pred ambasadu i raznesi se tamo iz protesta ako ti je to želja, jer ti sportski forum nije mjesto gdje ćeš rješavati svoje probleme i frustracije sa sistemom u kome živiš. Ili jednostavno odseli u Sjevernu Koreju, niko neće žaliti zbog toga :mrgreen:

Jer ovdje nas smaraš sa nečim sa čime mi nemamo nikakve veze, to isto da se ja žalim Playboyu zbog globalnog zatopljenja. Imaš način da rješavaš te probleme u stvarnom životu ali očigledno ne smiješ i kriješ se iza nika.

Brojači i ostalo je dio klixa i ostalih medija, i za to se njima žali ako ti smeta, fino im napišeš mail ili odeš u redakciju i objasniš to.

Naravno da postoji, odeš kod advokata i rješavaš sa njim. Možeš tužiti sve redom, od lokalnog nivoa u tvojoj mjesnoj zajednici, preko općine do kantona, federacije i države, zbog navedenog stanja i mjera koje su uvedene. Niko ti to ne brani, tvoj problem je što ti u stvarnom životu to ne smiješ uraditi jer tamo ne smiješ nikom pisnuti ni riječi pa ti forum služi za to. :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 10 avg 2020, 23:25

leorey je napisao/la:
10 avg 2020, 22:28
Al najjace ministar porucuje siroitinji cuvajte se, ne izlazite a on raspali za Tursku hahahha

Vazda smo bili sirotinja i ovcice
Ney? he moj Leorey, drži se ramsteka, excel tablica, air pods-a, jeftinih tastatura i podalje od fudbala.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

napapijri1987
Postovi: 324
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la napapijri1987 » 10 avg 2020, 23:37

leorey je napisao/la:
10 avg 2020, 22:26
Unofficialpage je napisao/la:
10 avg 2020, 21:41
napapijri1987 je napisao/la:
10 avg 2020, 21:01
Na ovoj temi nista novo.
Husika samara forum cinjenicama i bas se opustim kad citam njegove postove.
Ali jedna stvar me zanima; kako zo respirator spali pluca? Mozes li mi to detaljnije objasniti, interesuje me ta tema.
To je nešto što mi obični smrtnici ne možemo shvatiti.
Ne spali vec stavljaju ljude s upalom pluca na to sranje koje radi umjesto tvojih pluca koja su btw zdrava.

Zbog cega se ne praktikuje vise toliko stavljanje na te respiratore?
Znaci pluca zdrava a covjek na respiratoru? Zbog cega i kako?
Nikako mi nije jasno to a vidim da Husika vlada materijom.
A mozda mi i ti mozes pomoci.
Kako funkcionisu ti respiratori?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bombaysaphire » 10 avg 2020, 23:55

napapijri1987 je napisao/la:
10 avg 2020, 23:37
leorey je napisao/la:
10 avg 2020, 22:26
Unofficialpage je napisao/la:
10 avg 2020, 21:41


To je nešto što mi obični smrtnici ne možemo shvatiti.
Ne spali vec stavljaju ljude s upalom pluca na to sranje koje radi umjesto tvojih pluca koja su btw zdrava.

Zbog cega se ne praktikuje vise toliko stavljanje na te respiratore?
Znaci pluca zdrava a covjek na respiratoru? Zbog cega i kako?
Nikako mi nije jasno to a vidim da Husika vlada materijom.
A mozda mi i ti mozes pomoci.
Kako funkcionisu ti respiratori?


Vjerovatno je već ovdje postavljano prije , ali evo finog objašnjenja za neke stvari ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia i 12 gostiju.