XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 04 feb 2018, 18:34

Malo se guglalo

slika

slika

slika

slika

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 04 feb 2018, 20:59

Ujedinjeni ženski tim Koreje odigrao svoju prvu zajedničku tekmu,izgubili od Šveđanki 3-1 što i nije loše jer su trenirali zajedno samo nekoliko dana.
slika
slika
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la icetea01 » 04 feb 2018, 22:25

Hoce li Koreanci imati u ikojem sportu sansu za medalju? Za vecinu sportova znam da nemaju favorite, eh sad ne znam kakvi su u onom klizanju na ledu ili ledenom kanalu (bob, skeleton itd.)?

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 04 feb 2018, 22:51

icetea01 je napisao/la:Hoce li Koreanci imati u ikojem sportu sansu za medalju? Za vecinu sportova znam da nemaju favorite, eh sad ne znam kakvi su u onom klizanju na ledu ili ledenom kanalu (bob, skeleton itd.)?
da u brzom klizanju posebno na kratke staze,Choi Min Jeong dominira SK u ženskoj konkurenciji i ona je možda najsigurniji kandidat ne samo za jednu već za par njih ,a tu je Dae Heon nova korejska nada, pa na prošlim igrama od 8. medalja 7.je osvojeno u brzom klizanju.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 04 feb 2018, 23:51

Za kog ce klizati VIktor An, iliti Ahn Hyun-Soo?

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 05 feb 2018, 00:03

ASD je napisao/la:Za kog ce klizati VIktor An, iliti Ahn Hyun-Soo?
neće ni klizati nije dobio odobrenje ali ono rođeni južnokorejac ne može nastupiti u svojoj zemlji , izabrao je pogrešnu zemlju za promjenu državljanstva :mrgreen:
što je najgore nema ni Ustogova i Šipulina :damn:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 05 feb 2018, 00:06

Trebao se vratiti u staro jato pred ljetne igre, kad je to s dopinzima krenulo prije par godina.

Velika steta, jer je vjerovatno i najveca zvijezda tog sporta zadnjih godina.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la Admir_Sa » 05 feb 2018, 14:43

Ima li gdje spisak nosača zastava na otvaranju
nema potpisa

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 05 feb 2018, 16:32

Admir_Sa je napisao/la:Ima li gdje spisak nosača zastava na otvaranju
https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Wint ... of_Nations
dosta je još upražnjeni mjesta ;)
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 06 feb 2018, 19:34

možda postoji nada da vidimo Ann-a,Šipulina,Ustiguva i ostale na ZOI jer su se žalili CAS-u, a odluka bi trebala biti donijeta sutra navečer,cirkus se nastavlja :mrgreen:

slučajno dns naleti na sažetak finala iz Lilehamera gdje su Švedi uzeli zlato,veliki Forsberg donio zlato s dva pogođena penala ,a posljednji je kasnije nazvan i po njemu :tokralju:
tada je još Peter bio velika nada i igrao je još u Švedskoj,a za kanađane odlučujići penal je promašio isto tada velika nada Paul Kariya.
što se tiče ovog turnira Rusi su veliki favoriti,ali isto su veliki chokeri i dosada kao samostalna Rusija imaju po jedno srebro i jedni broncu,i ne bi me čudilo da opet ne uzmu zlato.
U ženskom dijelu turnira to bi trebao biti dvoboj USA vs Kanada, iako prednost amerikankama jer u zadnje vrijeme dominiraju ,Kanđanke brane zlato i dolaze s čak 14 hokejašica koje su uzele zlato u Sochiu .

U umjetničkom klizanju-individualno kod muškaraca ti bi trebao biti dvoboj između Yuzuru Hanyu (olimpijskog i svj. prvaka) i Nathana Chena koji je ove sezone uzeo prvo mjesto gdje god se pojavio,treba još izdvojiti još jednog japanca Shoma Uno,
u ženskoj konkurenciji to bi trebao biti dvoboj dviju ruskinja Medvedeve i Zagitove,

U half-pipe snowboard vidjet ćemo dvostrukog OP i veliku zvijezdu Shaun White koji je i sada blagi favorit po kladionicama,čovjek jednostavno uživa :mrgreen:
slika
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 07 feb 2018, 04:13

North & South Korea Are Marching Together At The Olympics Under This Unique Flag :cool:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 07 feb 2018, 11:21

Amerikanka se udala za Meksikanca u Americi i nosi zastavu za Meksiko. :urnebes:

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 07 feb 2018, 12:31

Malo citam o brzom klizanju u Holandiji.
zbog niske nadmorske visine i brojnih rijeka i jezera, u nekim davnijim vremenima Holandjani tako isli od grada do grada.
Smatra se da su ljudi prvi put klizali u 13.stoljecu, a da su prva takmicenja organizirana u 17.stoljecu, njihov savez osnovan 1892.godine i jedan je od osnivaca svjetskog saveza.
Prvo Svjetsko prvenstvo organizovao Amsterdamski klizacki klub krajem 19.stoljeca, a tada su ucestvovala samo 2 takmicara neholandjana.
Imaju vise ice rinkova i profesionalnih klubova nego SAD.
Sportisti koji predstavljaju zemlju u ovom sportu su zvijezde u zemlji.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la Admir_Sa » 07 feb 2018, 15:17

Nevjerojatno koliko je opalo interesovanje za ZOI na svim poljima....
nema potpisa

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 07 feb 2018, 16:55

Admir_Sa je napisao/la:Nevjerojatno koliko je opalo interesovanje za ZOI na svim poljima....
:?: ne znam na šta misliš,čitam strane medije i čini mi se kao za svaku olimpijadu ,je da će zbog hokejaškog turnira biti manja gledanost, ali da je manje intersovanje za ZOI po meni baš ne stoji ,jedino ako ne misliš na forum :mrgreen: ja ću ispratiti sve što mognem kao i uvijek ;)
i po meni je ovo apsolutni događaj godine :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 07 feb 2018, 17:22

Rusija je veoma vazan faktor na OI, bez njih nema igara, to je razlog zbog ceg je ovo smijesno takmicenje.
Neigranje NHL igraca je drugi vazan faktor koji kvari ovo takmicenje.

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 07 feb 2018, 17:43

ASD je napisao/la:Rusija je veoma vazan faktor na OI, bez njih nema igara, to je razlog zbog ceg je ovo smijesno takmicenje.
Neigranje NHL igraca je drugi vazan faktor koji kvari ovo takmicenje.
Rusi nastupaju samo nisu rusi :mrgreen: a o neigranju nhl igrač već smo mnogo puta razglabali,jednostavno pomirio sam se s tim,manje hokeja više drugi sportova,meni je više krivo što nema Northuga i Johaug
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la Admir_Sa » 07 feb 2018, 18:16

branimir85 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Nevjerojatno koliko je opalo interesovanje za ZOI na svim poljima....
:?: ne znam na šta misliš,čitam strane medije i čini mi se kao za svaku olimpijadu ,je da će zbog hokejaškog turnira biti manja gledanost, ali da je manje intersovanje za ZOI po meni baš ne stoji ,jedino ako ne misliš na forum :mrgreen: ja ću ispratiti sve što mognem kao i uvijek ;)
i po meni je ovo apsolutni događaj godine :kafa:
Mislim na ove nase prostore
nema potpisa

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la branimir85 » 07 feb 2018, 18:28

zato što nitko skoro nema šansi da osvoji medalju osim slovenaca,a tako mi je i draže jer bi se nakotili bandwagon fanovi :mrgreen: i onda bi morao čitati upise ljudi koji niti znaju pravila niti prate zimske sportove,dosta mi je @kingova i njemu slični :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: XXIII. Zimske olimpijske igre - Pyeongchang 2018

Post Postao/la ASD » 07 feb 2018, 18:30

branimir85 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Rusija je veoma vazan faktor na OI, bez njih nema igara, to je razlog zbog ceg je ovo smijesno takmicenje.
Neigranje NHL igraca je drugi vazan faktor koji kvari ovo takmicenje.
Rusi nastupaju samo nisu rusi :mrgreen: a o neigranju nhl igrač već smo mnogo puta razglabali,jednostavno pomirio sam se s tim,manje hokeja više drugi sportova,meni je više krivo što nema Northuga i Johaug
Jednostavno nije to to, ljepse je kad nastupaju pod pravim imenom, i ovi cirkusi oko dopinga su takodje dosta ogadili igre.
Sto se tice hokeja, meni svejedno, ja cu svakako pratiti sve meceve koje budem mogao, ali vecina ljudi nije tog razmisljanja.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.