1/8 - Argentina-Meksiko

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko prolazi?

Anketa je završila: 27 jun 2010, 22:27.

Meksiko
21
24%
Argentina
66
76%
 
Ukupno glasova: 87

Neutral
Postovi: 37955
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Neutral » 24 jun 2010, 22:41

Genghis je napisao/la:U pravu je, sve tri utakmice je odigrao na vrlo visokom nivou.


Nije igrao Robben ;)

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Genghis » 24 jun 2010, 22:45

Neutral je napisao/la:
Genghis je napisao/la:U pravu je, sve tri utakmice je odigrao na vrlo visokom nivou.


Nije igrao Robben ;)
S obzirom da poslije Velike Argentine moje simpatije idu prema Holandiji i Slovackoj, svakako da od njega ocekujem da bude jedna od najbitnijih karika Holandije, mada da bi se dokazao Holandija mora minimalno do polu-finala.
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

bosnas_
Postovi: 4032
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la bosnas_ » 25 jun 2010, 02:17

Evo informacije koju nisam znao,za ovaj gest Maradone samo rijeci pohvale,e zato i navijajmo za ARGENTINU!
SAN:
-Jedan od najboljih svjetskih fudbalera svih vremena i aktuelni selektor Argentine Diego Maradona, 15. septembra 1995. godine igrao je u Istanbulu, na stadionu Galatasaraya Ali Sami Jen, humanitarnu utakmicu za djecu Bosne i Hercegovine.

U meču između turskih igrača i stranaca koji nastupaju u domaćem prvenstvu, Maradona je bio najveća zvijezda. Za sastav u kojem su bili stranci, zaigrao je i Elvir Bolić, koji je tek prešao u Fenerbahče.

- Sjećam se tog spektakla iako je prošlo 15 godina. Maradona je bio super raspoložen, bio je prava zvijezda. Stadion je bio pun i svi su mu skandirali. Nakon utakmice otišli smo na večeru, a uspomena na taj meč je fotografija sa Diegom - sjeća se Bolić.

Maradona je u Istanbul stigao iz Buenos Airesa, gdje je nastupao za Boca Juniors. Bekim Dino Pašalić, koji se dobro sjeća utakmice, pomogao je u dovođenju slavnog El Diega u Istanbul.

- U to vrijeme FIFA-a se baš i nije slagala s tom utakmicom, ali je Maradona kao čovjek koji je cijeli život mrzio Svjetsku fudbalsku federaciju, odmah pristao da dođe. Nisam ga puno nagovarao, jer je shvatio da treba da bude u Istanbulu. Bio je najveća zvijezda na utakmici, slikao se sa zastavom BiH, s ljiljanima, mahao s njom. Žao mi je što nemam slika sa te utakmice. Diego je govorio o Bosni i Hercegovini, o djeci, apelovao je da pomognu svi koji mogu. Skupio se novac koji je poslan u Bosnu i Hercegovinu - kaže Pašalić.

Maradona je nakon Svjetskog prvenstva u Americi 1994. godine, kada je suspendovan zbog pozitivnog doping testa na drogu, pao u nemilost medija. Dugo je tražio sebe, liječio se, ali je na kraju dobio bitku sa drogom.

Sada predvodi svoju reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Argentina s Maradonom na klupi igra odlično. Glavni su favoriti za osvajanje Mundijala, a ''Mali Zeleni'' je prava je zvijezda tima. Što bi Ćiro Blažević rekao ''samo nek ne priča puno, nek pusti igrače da igraju i bit će prvaci svijeta.

E. Delić

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Frutek » 25 jun 2010, 02:20

Ja Maradonu gotivim otkad pratim fudbal 8-)
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

Avatar
United Rule
Postovi: 277
Pridružen/a: 31 mar 2010, 15:33
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la United Rule » 27 jun 2010, 18:43

Vjerujem da ce ovdje Argentina proci iako vise gotivim Meksiko i volio bih njih vidjeti da idu dalje ali...
>--- There are hundreds of clubs in the world.....but One United....
<- KNVB -> World Cup 2010

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la nidjo_barca » 27 jun 2010, 19:10

Nadam se da nece biti problema za Messia i kompaniju i da ce proci dalje.Meksiko me nije impresionirao,dobro su odigrali jedino protiv Francuske,a znamo pricu oko Francuza.Argentina igra lijepo,imaju strasan napad.Pravi test ih ocekuje u dvoboju sa Njemcima,ako naravno ne zaebu sta ovdje.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la AYAN » 27 jun 2010, 19:34

Argentina je favorit...

Ali smatram da je Mexiko prvi pravi test za ovu Argentinu. Naravno nadam se da će Mesi zabit barem jedan.
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

Avatar
catalonia
Postovi: 673
Pridružen/a: 09 maj 2010, 00:39
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la catalonia » 27 jun 2010, 19:39

dragi su mi i jedni i drugi ali mislim da će argentina proći
.

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 27 jun 2010, 19:41

Mehiko, Mehiko, Mehiko!!
Edit: Svaka čast Maradoni za taj potez :o :o :o
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Devil » 27 jun 2010, 19:45

Na ovoj se temi pravo malo pise,ne znam zasto.Po meni je ovo jedna od zanimljivih tekmi prvenstva.Veceras ocekujem dosta golova i da bude bar upola dobra kao Nemacka-Engleska.

Argentina u sastavu:
Romero,Demichelis,Burdisso,Heinze,Di Maria,Tevez,Jiguain,Messi,Masch,Otamendi,Maxi.
Meksiko:Perez,Rodriguez,Salcido,Marquez,Osorio,Torrado,Hernandez,juarez,Dos Santos,Guardado,Bautista

Sudija:Roberto Rosetti.(ITA)
Stadion:Soccer City (Johanesburg)
Temperatura:14 C

Joj sto volim sto me Maradona poslusao kada sam posle zadnje tekme govorio da Jonas mora out,a da umesto njega udje Otamendi koji je ostavio na mene mnogo veci dojam nego Jonas u prve dve tekme.
Ali mu zameram sto nema Seba u prvoj. :evil:
Sa druge strane Aguillar ponovo mesa karte,po ko zna koji put,nema Franca,Blanca,Vele,Morena sviju onih koji su igrali,sa druge strane u ekipi su Chicarito,Bautista,te ponovo Juarez.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la AYAN » 27 jun 2010, 19:46

Devil je napisao/la:Ovo bi mogla biti jedna od zanimljivih tekmi osmine finala,uz Nemcka-Engleska.
Gledajuci ranije susrete na SP sastajali su se 15 puta uz 11 pobeda Gauchosa i 4 Meksika.
Ako se uzme u obzir forma na ovome SP Argentinci su favoriti,no ne treba Meksiko otpisivati.
Argentina igra napadacki,lepo za oko a istovremeno i efikasno,no mora bolje realizovati svoje sanse,ne smeje biti one nonsalantnosti u napadu kao u grupi,u 1/8 se moraju sve sanse resiti.
Mekisko sa druge strane igra veoma cvrsto,disciplinovano u igri,svako zna posao i zbog toga su prosli dalje.
Argentinci jesu favoriti no nisu veliki,ali ipak mislim da oni pobedjuju ovde.


[youtube][/youtube]
Lijepo je čuti Huk sa tribina na jednoj utakmici Svjetskog prvenstva... ovaj klip je pravo osvježenje, prije slušanja Vluvuzela :))))
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la nidjo_barca » 27 jun 2010, 19:47

kosta_AR je napisao/la:
Neutral je napisao/la:
Genghis je napisao/la:U pravu je, sve tri utakmice je odigrao na vrlo visokom nivou.


Nije igrao Robben ;)
evo mog covjeka :D mesi je pojam kvaliteta ali interesantno ce biti vidjeti koliko mu robben moze prici...u svojih prvih 10 minuta je pokazao da vrlo lako moze odnjeti titulu najboljeg igraca prvenstva,a zasto ne i svijeta...
mada,rano je za to :d ostaje mi vjera i nadanje u Arjena
E,pa zato,ne moze :mrgreen:
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la steve-o » 27 jun 2010, 19:48

bosnas_ je napisao/la:Evo informacije koju nisam znao,za ovaj gest Maradone samo rijeci pohvale,e zato i navijajmo za ARGENTINU!
SAN:
-Jedan od najboljih svjetskih fudbalera svih vremena i aktuelni selektor Argentine Diego Maradona, 15. septembra 1995. godine igrao je u Istanbulu, na stadionu Galatasaraya Ali Sami Jen, humanitarnu utakmicu za djecu Bosne i Hercegovine.

U meču između turskih igrača i stranaca koji nastupaju u domaćem prvenstvu, Maradona je bio najveća zvijezda. Za sastav u kojem su bili stranci, zaigrao je i Elvir Bolić, koji je tek prešao u Fenerbahče.

- Sjećam se tog spektakla iako je prošlo 15 godina. Maradona je bio super raspoložen, bio je prava zvijezda. Stadion je bio pun i svi su mu skandirali. Nakon utakmice otišli smo na večeru, a uspomena na taj meč je fotografija sa Diegom - sjeća se Bolić.

Maradona je u Istanbul stigao iz Buenos Airesa, gdje je nastupao za Boca Juniors. Bekim Dino Pašalić, koji se dobro sjeća utakmice, pomogao je u dovođenju slavnog El Diega u Istanbul.

- U to vrijeme FIFA-a se baš i nije slagala s tom utakmicom, ali je Maradona kao čovjek koji je cijeli život mrzio Svjetsku fudbalsku federaciju, odmah pristao da dođe. Nisam ga puno nagovarao, jer je shvatio da treba da bude u Istanbulu. Bio je najveća zvijezda na utakmici, slikao se sa zastavom BiH, s ljiljanima, mahao s njom. Žao mi je što nemam slika sa te utakmice. Diego je govorio o Bosni i Hercegovini, o djeci, apelovao je da pomognu svi koji mogu. Skupio se novac koji je poslan u Bosnu i Hercegovinu - kaže Pašalić.

Maradona je nakon Svjetskog prvenstva u Americi 1994. godine, kada je suspendovan zbog pozitivnog doping testa na drogu, pao u nemilost medija. Dugo je tražio sebe, liječio se, ali je na kraju dobio bitku sa drogom.

Sada predvodi svoju reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Argentina s Maradonom na klupi igra odlično. Glavni su favoriti za osvajanje Mundijala, a ''Mali Zeleni'' je prava je zvijezda tima. Što bi Ćiro Blažević rekao ''samo nek ne priča puno, nek pusti igrače da igraju i bit će prvaci svijeta.

E. Delić
sav sam se najezio citajuci ovo, svaka cast diegu - ljudina!

Avatar
harry_90
Postovi: 19827
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la harry_90 » 27 jun 2010, 20:18

steve-o je napisao/la:
bosnas_ je napisao/la:Evo informacije koju nisam znao,za ovaj gest Maradone samo rijeci pohvale,e zato i navijajmo za ARGENTINU!
SAN:
-Jedan od najboljih svjetskih fudbalera svih vremena i aktuelni selektor Argentine Diego Maradona, 15. septembra 1995. godine igrao je u Istanbulu, na stadionu Galatasaraya Ali Sami Jen, humanitarnu utakmicu za djecu Bosne i Hercegovine.

U meču između turskih igrača i stranaca koji nastupaju u domaćem prvenstvu, Maradona je bio najveća zvijezda. Za sastav u kojem su bili stranci, zaigrao je i Elvir Bolić, koji je tek prešao u Fenerbahče.

- Sjećam se tog spektakla iako je prošlo 15 godina. Maradona je bio super raspoložen, bio je prava zvijezda. Stadion je bio pun i svi su mu skandirali. Nakon utakmice otišli smo na večeru, a uspomena na taj meč je fotografija sa Diegom - sjeća se Bolić.

Maradona je u Istanbul stigao iz Buenos Airesa, gdje je nastupao za Boca Juniors. Bekim Dino Pašalić, koji se dobro sjeća utakmice, pomogao je u dovođenju slavnog El Diega u Istanbul.

- U to vrijeme FIFA-a se baš i nije slagala s tom utakmicom, ali je Maradona kao čovjek koji je cijeli život mrzio Svjetsku fudbalsku federaciju, odmah pristao da dođe. Nisam ga puno nagovarao, jer je shvatio da treba da bude u Istanbulu. Bio je najveća zvijezda na utakmici, slikao se sa zastavom BiH, s ljiljanima, mahao s njom. Žao mi je što nemam slika sa te utakmice. Diego je govorio o Bosni i Hercegovini, o djeci, apelovao je da pomognu svi koji mogu. Skupio se novac koji je poslan u Bosnu i Hercegovinu - kaže Pašalić.

Maradona je nakon Svjetskog prvenstva u Americi 1994. godine, kada je suspendovan zbog pozitivnog doping testa na drogu, pao u nemilost medija. Dugo je tražio sebe, liječio se, ali je na kraju dobio bitku sa drogom.

Sada predvodi svoju reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Argentina s Maradonom na klupi igra odlično. Glavni su favoriti za osvajanje Mundijala, a ''Mali Zeleni'' je prava je zvijezda tima. Što bi Ćiro Blažević rekao ''samo nek ne priča puno, nek pusti igrače da igraju i bit će prvaci svijeta.

E. Delić
sav sam se najezio citajuci ovo, svaka cast diegu - ljudina!
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

fantom
Postovi: 190
Pridružen/a: 27 jan 2009, 21:19
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la fantom » 27 jun 2010, 20:21

Ubit ce ih Argentina svega mi,nemaju ovi sombrerosi sanse protiv ove masinerije.

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la A_d_0 » 27 jun 2010, 20:26

Najgluplje izjave su kada trener hvali igraca kojeg trenira. Svaki cigo svog konja hvali. Isto tako Maradona da trenira Portugal govorio bi za Ronalda da mu niko nije ni do koljena.

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la kimbo » 27 jun 2010, 20:28

Ako pukne Argentina veceras a mogla bi , puknut ce rade one rupe u odbrani Demichelis-a . :D
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la geronimo » 27 jun 2010, 20:57

Ovo je bilo fuj, prvo faul nad golmanom, onda cisti ofsajd. Mehiko ostecen.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la Bilal » 27 jun 2010, 20:58

:o :o :o :o :o :o :o lopovluka boze dragi. Nemoze ovaj roseti a da ne zasere

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/8 - Argentina-Meksiko

Post Postao/la harishp » 27 jun 2010, 20:58

Bruki i sramoti od sudjenja nikad kraja.
Ebo ti ovo prvenstvo. :roll:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.