Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice?

Anketa je završila: 22 maj 2018, 17:03.

Gigi
9
47%
Buffon
10
53%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Dex » 12 sep 2017, 23:31

Najveća greška što nisu dali zahvalnicu Barzagliju i vratili Caldaru s posudbe, Caldara-Rugani bi trebao biti stoperski par za budućnost Juventusa, i to svjetlu
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
dinoo
Postovi: 4945
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la dinoo » 13 sep 2017, 00:15

Vcr lekcija koja ce nam pomoci kasnije u sezoni. Fulas sanse na ovom stadionu jest jednako poraz. Ali smo imali sanse i mislim da odbrana nije bila tolko losa kolko je messi poludio.
Idemo dalje..

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la IlCapitano » 13 sep 2017, 00:20

slika

Umri krme lijeno.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31094
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Chinaglia » 13 sep 2017, 00:24

cije navijace pozdravlja

berardi25
Postovi: 722
Pridružen/a: 12 feb 2014, 15:25
Lokacija: vukojebina
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la berardi25 » 13 sep 2017, 00:26

Chinaglia je napisao/la:cije navijace pozdravlja
domace :kafa:
https://pbs.twimg.com/media/Bm6HHeLCEAE3QJh.jpg

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 13 sep 2017, 00:29

Poraz ko poraz,dosao iz vise razloga. Nema jednog glavnog u kog bi morao uperiti prst i reci to je to.
Falilo par prvotimaca.
Standardno smo losi na pocetku sezone,i onda imamo neki standardan nivo dobar dio sezone do marta kada smo svemirski brod za same sebe tokom sezone,tako ce biti i ove godine vjerovatno.
Max ko max,njega krivim za nesto drugo,ali u prvom poluvremenu smo odlicno izgledali,znao je sta treba da rade i radili su, ali nisu mogli do kraja tako nastaviti,klasika.
Maxa krivim sto nije ovu postavu u drugom poluvremenu uigravao od pocetka,jer to je manje vise ekipa koja se ocekuje da ispliva na povrsinu kada experimentisanje i igranje u komfor zoni prestane,bar onaj dio od centra do napada. Ti momci su totalno neuirani,nesigurni i nespremni. A sa bi bili uigrani trebaju igrati jel :mrgreen: Treba se od tog Coste i Berne(koji je btw vise pokazao od Dybale i Pipite za 10 minuta na terenu) traziti da igraju kao krila,za to su dovedeni i to momci najbolje znaju,kada se uigraju naravno,i onda im dodijeliti defanzivnih zadataka taman toliko da ne ispasta ono prvo. To se naravno nece desiti,sada vise nego ikada ce se defanziva vjezbati i koliko ce ofanziva ispastati ostaje da se vidi. Tj i to znamo,al eto,mozda nas iznenadi. Tj,da se ne lazemo nema iznenadjenja, ici ce se na kontre kada se defazivni dio ustabili. To je tako,to je Maxu prioriet i jbg. I neka je,ako moze napraviti da igramo kao onomad protiv Bajerna ili Barcelone lani bujrum. Ali ja cvrsto vjerujem da LP necemo uzeti sve dok je defanziva prioritet,i dok ne naucimo da napadamo i branimo se podjendnako 90 minuta.
Glavni razlog po meni je Messi,nije cuvan kako treba da se cuva(vjerovatno) ili je lik jednostavno kako neko rece radio Mesijevske stvari koje radi deceniju gdje mu niko nista ne moze,zabio je dva,jedan sam samcat,i ucestvovavo kod sva tri. Messi je Messi i da nam je dam jos 5 komada tu se nema sta dodati,mozes mu nesto opsovati da ti bude lakse ali na kraju aplaudrati.
Dybala flop(neocekivano,mislio sam da ce nakon onakvog poceka sezone veceras biti puno bolji)
Higuain flop(Ocekivano,90 mil nikada necu prezaliti,ne mogu ga ocima gledati)
Sandro flop(takodje neocekivano,ne znam sta mu je)
Pjanke najbolji.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31094
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Chinaglia » 13 sep 2017, 00:30

berardi25 je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:cije navijace pozdravlja
domace :kafa:
treba mu ga odsjeci :kafa:

musla
Postovi: 623
Pridružen/a: 01 avg 2013, 17:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la musla » 13 sep 2017, 01:22

Poraz, i to uvjerljiv...nije toliko loše odigrano prvo poluvrijeme ali na kraju onih 3:0 izgleda poprilično loše za Juve. Samo mi je žao što se Ruganiju nije dala šansa, nevjerujem da bi rezultat bio mnogo gori a momak bi mogao mnogo naučiti iz jedne ovakve tekme...
Nemogu naći podatak o pretrčanim km, čini mi se na kraju tekme da sam upratio da Juve ukupno nije pretrčao ni 90km, tu je negdje i Barca, ali to je logično imali su igru, kontrolisali rezultat...

JuventinoVero
Postovi: 3656
Pridružen/a: 29 dec 2012, 20:02
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la JuventinoVero » 13 sep 2017, 08:09

Poraz kao opomena za sve u klubu da nije sve tako bajkovito.
Veliki je propust napravljen kada nismo doveli zamjenu za dani alvesa, de sciglio jeste njegova pozicija ali je on kitober od igraca, jos veca glupost sto nije registrovao lichta za cl.

Ostatak odbrane je takodje sve do jednog upitni, neko zbog forme, neko zbog kvaliteta, sklonosti povredama, godina.. Jednostavno oslabljeni smo u odbrani za ovu sezonu.

Morat ce i max i marotta fino zasukati rukave da ovo isprave.
#ALLEGRIOUT

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Sissoko » 13 sep 2017, 12:38

Messi je Messi.Sam covjek rjesava kad treba.Tanka je Barsa bez njeg.
Sto se Juventusa tice odlicno prvo poluvrijeme do gola...jbga Messi
Costa je igrac na kojeg vecina napada treba ici.Pa lik kad god je dobio loptu svojom brzinom nesto napravi.Odlican igrac.
Pjanic je odigrao doktorski.Polako postaje svjetska klasa ako ovako nastavi.
Vidi se da je Juve postao ove sezone ekipa koja se nece i ne moze oslanjat na odbranu.Neki novi Juve e sad je problem sto Allegri mora napad napravit da grmi.
Vidjecemo.Rano je jos.
Optimista sam.
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
tenpenny
Postovi: 591
Pridružen/a: 03 jun 2015, 15:59
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la tenpenny » 13 sep 2017, 12:53

Sissoko je napisao/la:Messi je Messi.Sam covjek rjesava kad treba.Tanka je Barsa bez njeg.
Sto se Juventusa tice odlicno prvo poluvrijeme do gola...jbga Messi
Costa je igrac na kojeg vecina napada treba ici.Pa lik kad god je dobio loptu svojom brzinom nesto napravi.Odlican igrac.
Pjanic je odigrao doktorski.Polako postaje svjetska klasa ako ovako nastavi.
Vidi se da je Juve postao ove sezone ekipa koja se nece i ne moze oslanjat na odbranu.Neki novi Juve e sad je problem sto Allegri mora napad napravit da grmi.
Vidjecemo.Rano je jos.
Optimista sam.

Jedno je ne oslanjati se puno na odbranu,a drugo nemati je.Inace Juventus uvijek poznat po super odbrani ove godine ima najslabiju odbranu u zadnjih 5 sezona sigurno.Puno su izgubili odlaskom Bonucia i ja sam ne vjerujem jos da je otiso u Milan pored Juvea.Zamjena nikakva po obicaju nije dovedena jer Juventus uvijek skratari proda dobrog igraca za finu cifru a zamjena mu je duplo losiji igrac tako nigdje nece dogurati.Ova odbrana za klub kakav je Juventus je presmijesna.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Marvin » 13 sep 2017, 14:06

Sissoko je napisao/la: Vidi se da je Juve postao ove sezone ekipa koja se nece i ne moze oslanjat na odbranu.Neki novi Juve e sad je problem sto Allegri mora napad napravit da grmi.
Grijesis,nazalost. Po pitanju toga da se nece oslanjati na odbranu,i da ce Max napad napravit da grmi. Znas li ijednu Maxovu napadacku semu? Ne znam ni ja. Contra i polukontra. Conte je imao makar onu da napadac krene iz 16 vani i povuce igraca sa sobom dok u rupu ulijece bek na Pirlovo dodavanje. To na postavljenu odbranu.
Max trenutno ljubi noge Chielu i Mandzi da se oporave da se 150% posveti defanzivi.
To je tako.
Cupaj kosu sa glave ko ja i @Pogba npr :mrgreen:

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Feldmarschall » 13 sep 2017, 17:50

Marvin je napisao/la:
Da li bi mijenjao Allegrija Sarrijem na klupi Juventusa? Ili koga vidiš kao nasljednika sposobnog da dokine vječnu talijansku doktrinu defanzivnog fudbala?

Avatar
Biscione
Postovi: 4605
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Biscione » 13 sep 2017, 18:20

Feldmarschall je napisao/la:Da li bi mijenjao Allegrija Sarrijem na klupi Juventusa? Ili koga vidiš kao nasljednika sposobnog da dokine vječnu talijansku doktrinu defanzivnog fudbala?
Ne damo vam Spallettija ako na to mislite :cool:
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Italia
Postovi: 5761
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 13 sep 2017, 18:49

Nema potrebe kritikovati nikoga osim Dybale. Ako jesi taj tip napadaca i igraca i ako je na tebi da vuces tu ekipu, onda je trebas i povuci. On je imao 3 situacije da povuce loptu protiv njihove odbrane (kad ga je Costa izbacio, kad su pogrijesili u odbrani Barce i jos 1). Takve situacije se vrlo lako rjesavaju, nije da je isao na citavu odbranu, vec 1 ili max 2 igraca. Sta je radio ? Bas nista. Njegovi sutevi...

Sto sta bi se moglo kritikovati, ali isto tako se moze izvuci zanimljiva cinjenica, redom se svi mogu sageti i gledati kako Cuadrado igra u ovim utakmicama. Lijepo je driblati po Serie A i Bundes, al Cuadrado to radi protiv najjacih ekipa. Hajte mi nadjite jedan Costin prodor u ovih 90 minuta, nesto kvalitetno da je odradio izuzevog tog dodavanja prema Dybali (koji nista spektakularno nije, vec normalan potez jednog kvalitetnog igraca) ? Cuadrado non stop siluje odbrane i garantuje po 5-6 prodora u poluvremenu. Istina, izgubit ce tu i tamo koju loptu, nece biti najspretniji u zavrsnici, ali barem dodje do zavrsnice.

Lijeva strana i ofanzivno i defanzivno presmijesna.

Fudbalski nije toliko kriticno koliko je rezultatski. Imali smo daleko vise suteva, daleko vise napada i izgradjenih akcija. Za takvo nesto ne mozes zaliti kada igras sa najjacim ekipama. Da smo bili bolji, jesmo. Da su oni zabili golove iz skoro svakog udarca i to je tacno. Pitanje je koliko i Gigi moze. Nadam se da je ovo samo sporiji pocetak sezone, ali Gigi cesce primi gol nego sto odbrani. Nije ova odbrana samo stvar Bonuccija.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
jelle
Postovi: 5655
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 13 sep 2017, 19:28

Nije bas tako sto se Coste tice.....Nastimo je tu sansu Dybali, pa je onda isto tako genijalno nastimo sansu Bentacuru , pa je proso i nastimo sansu u drugom poluvremnu opet Dybali koji sutra s 12 metara preko gola kod 1:0....imo je prodor isto kroz sredinu kad ga je ja mislim raketic srusio i popio zuti.....realno on je sinoc najvise pretio...al isotala je podrska...pogotovo Sandra koji mu ni jednom nije otovrio stranu.....i koji od pocetka sezone igra u ocajnoj formi...

Italia
Postovi: 5761
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 13 sep 2017, 19:33

Ako bi se tako gledalo onda bi svakom igracu mogao naci pozitivnu stranu i dat mu ocjenu dobru. I Dybala je imao nekakvih dodavanja, pokusaja prodora. Higuain se par puta dobro gradio, oslobadjao, imao i ona 2 prodora gdje je trebao da lupa po lopti ranije nego da se uvlaci u 16erac. Realnost je da to nisu aman neke posebne prilike, iste takve sanse pravi i Mandzukic za kojeg govorimo da je drvo u napadu.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
jelle
Postovi: 5655
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 13 sep 2017, 19:37

Pa ja sam reko da je bio najagalni od nasi....



Eto imas tu sta je uradio...i lijepo se vidi da mu je Samedo non stop na ledjimai da je udvajan...nije mu dao metra prostora...o opet je sve sanse on zakuho....sad sto neki ocekuju da on nanize 4-5 igraca je nesto drugo....mozda vremenom kad mu se dadne vise slobode i minuta...

Italia
Postovi: 5761
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la Italia » 13 sep 2017, 19:59

jelle je napisao/la:Pa ja sam reko da je bio najagalni od nasi....



Eto imas tu sta je uradio...i lijepo se vidi da mu je Samedo non stop na ledjimai da je udvajan...nije mu dao metra prostora...o opet je sve sanse on zakuho....sad sto neki ocekuju da on nanize 4-5 igraca je nesto drugo....mozda vremenom kad mu se dadne vise slobode i minuta...
1 dobar pass i 1 pokusaj prodora. Ako je to igrac zbog kojeg cemo kukati "zasto ne igra", e onda stvarno ne znam. Previse izgubljenih lopti, previse zaustavljenih pokusaja akcije, apsolutno nista konkretno, nijedan kvalitetan centarsut. Ako ovako izgledaju krila koja su nama potrebna za taj nekakav ofanzivni fudbal, neka hvala, vratite nam 3-5-2.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
jelle
Postovi: 5655
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2017/18

Post Postao/la jelle » 13 sep 2017, 20:13

Pa vidis li ti udvajanja na njemu...il se pravis lud....to isto kad bi ljudi rekli za Neymara protiv nas kad je igro ....dje non stop bio udvajan i nije nista uradio...ala se razumjes u fudbal...nije ovo fifa...

Zaključano

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.