1/8 - Njemačka-Engleska

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko prolazi?

Njemacka
86
59%
Engleska
60
41%
 
Ukupno glasova: 146

Avatar
JuveSissoko
Postovi: 5490
Pridružen/a: 22 dec 2009, 20:44
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la JuveSissoko » 27 jun 2010, 23:04

hajd ba i ti uzeo vrijedjat ljude, zar se mora kad se prica o fudbalu vrijeđat...mi ko nacija ne znamo drugacije....nek bude jednom za primjer diskusija, nek se prica o fudbalu a ne na takav nacin vrijedjat...sad nekima krivo sto je njemacka prosla pa vrijedjaju sve okolo....patriotizam treba na drugim mjestima dokazivat, a vrijedjanjem se nece dokazat...nekom kad bude krivo sto ekipa nije prosla za koju navija pocne vrijedjat druge...svako ima pravo navijat za koga hoce i vise bi trebalo prestat s glupim raspravama nego konkretno o utakmicama raspravljat
drug,ja sam danas navijao za njemacku,dodjoh na temu,eto ti odmah pametovanja o italiji i mafiji,pa reko da se osvrnem tematski o stereotipima , a bude 1:1,dojadi to patroniziranje ,dizanje na visi nivo sto si u berlinu ili rimu ili kojo vec prijestolnici, ;)
gsol: According to these recent revelations, not only did Juventus win the title in 2005 without cheating but they did it without cheating against direct rivals who were cheating. HahaWOW we had a squad then.No wonder Juvitalia won the WC in 2006.

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 27 jun 2010, 23:08

Kakve se gadosti i sranja pišu na ovoj temi, nevjerovatno :o :shock: :oops: :oops:
Bruka i sramota...ovu temu treba odmah zakljucati a primitivce koji ne znaju komunicirati na nivou homo sapiensa trajno banovati :oops:
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la geronimo » 27 jun 2010, 23:14

Emir_ZENICA je napisao/la: @ Geronimo
Zaboravio si da je to bio 99-i nastup za Klose-a 8-)
Dobro si :) , kad sam vec kod njega da napomenem da Klose dijeli 4-to mjesto na vjecnoj listi strijelaca. To mjesto dijeli sa legendarnim Pele-om, sa ukupno 12 postignutih golova.
Prvi je debeli Ronaldo sa 15 golova, drugi Gerd Muller ima 14, Fontaine 13.

majestic i ostali sami sebe brukaju, ne treba im pridavati paznje i mirna Nje...ups, Bosna. :D
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la harishp » 27 jun 2010, 23:18

JuveSissoko je napisao/la:
Principatus je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:Ko pametan moze navijati za Njemce?? Goreg narod od njih mi nema. Za mene Srbi i Njemci jedno te isto.
JuveSissoko je napisao/la:ma pusti se te njemacko-dijasporaske price
Citati ovo: priceless. :lol:
vidim da si se pronasao,mani me dijasporaskog patroniziranja,drazi mi je onaj cetnik za tenkom sto je pucao na mene,nego vi misevi sto fam je BIH u srcu,al 1000 km daleko dok jedes kinder
Ocigledno je slabo gadjao. :roll:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Neutral
Postovi: 37964
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Neutral » 27 jun 2010, 23:18

Trasimaco je napisao/la:Majke mi mile, kakvih idiota ovdje ima, to je za ne povjerovati.

Boli, zar ne ;)

Edit:


Ne mogu ni ja vjerovati kakvih komentara ovdje ima. Neki su pomiješali kruške i jabuke.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9897
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Nail for Real » 27 jun 2010, 23:25

Od svih 12 ovo je Kloseu bio prvi gol nogom. :D
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Ted Mosby » 27 jun 2010, 23:28

Njemačkoj će se ovaj nepriznati gol Lamparda vraćati sljedećih 50godina, uvjeren sam da u tom razdoblju neće ostvariti značajnije rezultate, baš kao Englezi Hurstovim golom, mislim da su Englezi sad razbili svoje prokletstvo
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Amar Dzeko » 27 jun 2010, 23:34

Idemo sad osuti po susicu zato sto je izgubio od Nijemaca u Njemackoj 3-1 sa nespremnom ekipom ;)

P.S. za ove sudijske pogreske ce se vratiti i argentincima i njemcima jer ce jedni ispasti sad vec u cetvrtfinalu a drugi ce korak ili dva poslije ;) valjda se ovakvo sto vise nece desavati ..
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Ted Mosby » 27 jun 2010, 23:35

Stvarno Englezi nemaju sreće, bit će bolje
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 27 jun 2010, 23:40

Ted Mosby je napisao/la:Stvarno Englezi nemaju sreće, bit će bolje
Nemaju englezi kvalitet buraz...nema to veze sa srecom niti sa nepravedno poništenim golom...danas su njih njemci razbili na trenu igrom, oderali kontrama i golovima.
Pogledaj malo kako prvi i treci gol njemaca i prati katastrofalne reakcije Upsona i Barryija...Ozil je protrcao pored Berryia kao pored mrtvaca, a ovaj bio bliži lopti sigurno metar.
Upson igra u engleskoj pa vrijedi tolike pare, a ono danas u deulu sa Kloseom nebi ni Nadarević ni Pandža sebi dopustili...da ga tri puta fizicki slabiji Klose otrese ko slinu u duelu (a i tu je Upson bio bliži lopti. što pokazuje koliko je spor)...popišam se ja na takve reprezentativne stopere...i onda se prica o sreci i nesreci....to veze nema sa srecom.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Ted Mosby » 27 jun 2010, 23:44

drop je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Stvarno Englezi nemaju sreće, bit će bolje
Nemaju englezi kvalitet buraz...nema to veze sa srecom niti sa nepravedno poništenim golom...danas su njih njemci razbili na trenu igrom, oderali kontrama i golovima.
Pogledaj malo kako prvi i treci gol njemaca i prati katastrofalne reakcije Upsona i Barryija...Ozil je protrcao pored Berryia kao pored mrtvaca, a ovaj bio bliži lopti sigurno metar.
Upson igra u engleskoj pa vrijedi tolike pare, a ono danas u deulu sa Kloseom nebi ni Nadarević ni Pandža sebi dopustili...da ga tri puta fizicki slabiji Klose otrese ko slinu u duelu (a i tu je Upson bio bliži loptu. što pokazuje koliko je spor)...i onda se prica o sreci i nesreci....to veze nema sa srecom.
A da je priznat gol za 2-2, Englezi su bili u naletu, tko zna kako bi to završilo?
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Principatus » 27 jun 2010, 23:45

geronimo je napisao/la:majestic i ostali sami sebe brukaju, ne treba im pridavati paznje i mirna Nje...ups, Bosna. :D
:D
JuveSissoko je napisao/la:dojadi to patroniziranje ,dizanje na visi nivo sto si u berlinu ili rimu ili kojo vec prijestolnici, ;)
Najsmijesnije na tome je, da te nisam patronizirao, niti iko drugi, nego si ti poceo pricati puste gluposti, koje veze sa danasnjom utakmicom nemaju. Ti dakle dozivljavas obicni dijalog patroniziranjem, no kako ovoga zadnjeg uopste nije bilo, mogu ti reci, da se to sto ti imas zove kompleks nize vrijednosti. Misem me mozes zvati preko interneta. Sve ce biti ok. ;)
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Isnar » 27 jun 2010, 23:46

Ja smatram da je najveci problem u Engleskoj odbrani, stoperi su prespori, a bekovi ispadaju bezveze, a kad tome dodamo nesposobnog golmana, nije ni cudo da je ovako zavrsilo... Njemacka po meni nije nista bolje igrala od Engleske, cak mislim da su Englezi diktirali tempo, ali ako je lose izveden slobodan udarac gol sansa na suprotnoj strani, onda se ti odbrambeni igraci stvarno trebaju zapitati cemu uopste sluze. Nijemci su dali cetiri gola iz cetiri klasicne kontre, a ozbiljna odbrana ne bi primila niti jedan od tih golova, a ova cetvorica to nisu. Vezni red je kontrolisao igru i jako sam zadovoljan kako su odigrali, oni su bili najbolji dio tima. Napad je morao biti ucinkovitiji, ali to nije osnovni problem, nego ono sto sam naveo. Ozbiljna odbrana ono ne bi smjela sebi dopustiti. Sto se tice ponistenog gola, mislim da stvarno pije vode moja prica o elektronskom sudjenju, nema se vise sta cekati, ovo vec svima vadi zivce i mislim da ce poceti padati mrtve glave radi ovakvih stvari, previse je toga u igri, nije to amaterski nivo.
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 27 jun 2010, 23:48

Ted Mosby je napisao/la:
drop je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Stvarno Englezi nemaju sreće, bit će bolje
Nemaju englezi kvalitet buraz...nema to veze sa srecom niti sa nepravedno poništenim golom...danas su njih njemci razbili na trenu igrom, oderali kontrama i golovima.
Pogledaj malo kako prvi i treci gol njemaca i prati katastrofalne reakcije Upsona i Barryija...Ozil je protrcao pored Berryia kao pored mrtvaca, a ovaj bio bliži lopti sigurno metar.
Upson igra u engleskoj pa vrijedi tolike pare, a ono danas u deulu sa Kloseom nebi ni Nadarević ni Pandža sebi dopustili...da ga tri puta fizicki slabiji Klose otrese ko slinu u duelu (a i tu je Upson bio bliži loptu. što pokazuje koliko je spor)...i onda se prica o sreci i nesreci....to veze nema sa srecom.
A da je priznat gol za 2-2, Englezi su bili u naletu, tko zna kako bi to završilo?
Ma englezi se citav ovaj turnir pate...nenormalna patnja.
Van forme glavni igraci...ne može me niko ubjediti da su Lampard i Gerard ili Rooney zaboravili preko noci igrati fudbal i TRCATI...oni nisu trcali kako treba sve 4 ove utakmice :!: :!:
Ona forma Rooneya iz klupske sezone i ova sad na SP su nebo i zemlja (njega dajem samo kao primjer, tako i za ostale važi)...i normalno da ce ih njemci nadtrcati duplo i kazniti sve njihove propuste.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la steve-o » 27 jun 2010, 23:48

nije ni sve u kvalitetu, ima tu dosta i do ponosa i prije svega motivacije. jedan problem engleza na ovom turniru je upravo to sto igraci nisu uopste pokazali volju niti zalaganje za tri boda(drugo poluvreme protiv amera i famozna utakmica protiv alzira). al' sami su krivi englezi za upravo ovo, sami su sebi stvorili problem kad im pola repke cine nekakvi rudeboys-i koji neznaju odpjevati himnu a kamoli da pokazu zalaganje za njima sveti dres!

Neutral
Postovi: 37964
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Neutral » 27 jun 2010, 23:49

Neka samo stave sudiju iza gola, da je bio danas, vidio bi.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Ted Mosby » 27 jun 2010, 23:50

Isnar je napisao/la:Ja smatram da je najveci problem u Engleskoj odbrani, stoperi su prespori, a bekovi ispadaju bezveze, a kad tome dodamo nesposobnog golmana, nije ni cudo da je ovako zavrsilo... Njemacka po meni nije nista bolje igrala od Engleske, cak mislim da su Englezi diktirali tempo, ali ako je lose izveden slobodan udarac gol sansa na suprotnoj strani, onda se ti odbrambeni igraci stvarno trebaju zapitati cemu uopste sluze. Nijemci su dali cetiri gola iz cetiri klasicne kontre, a ozbiljna odbrana ne bi primila niti jedan od tih golova, a ova cetvorica to nisu. Vezni red je kontrolisao igru i jako sam zadovoljan kako su odigrali, oni su bili najbolji dio tima. Napad je morao biti ucinkovitiji, ali to nije osnovni problem, nego ono sto sam naveo. Ozbiljna odbrana ono ne bi smjela sebi dopustiti. Sto se tice ponistenog gola, mislim da stvarno pije vode moja prica o elektronskom sudjenju, nema se vise sta cekati, ovo vec svima vadi zivce i mislim da ce poceti padati mrtve glave radi ovakvih stvari, previse je toga u igri, nije to amaterski nivo.
Tako je, evo i Meksiko je oštećen, ako se ubrzo nešto ne pokrene u vezi s tim pitanjem moglo bi biti svašta.

A Njemci ko znaju pjevat svoju himnu, više od pola ih nisu Njemci
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Amar Dzeko » 27 jun 2010, 23:51

steve-o je napisao/la:nije ni sve u kvalitetu, ima tu dosta i do ponosa i prije svega motivacije. jedan problem engleza na ovom turniru je upravo to sto igraci nisu uopste pokazali volju niti zalaganje za tri boda(drugo poluvreme protiv amera i famozna utakmica protiv alzira). al' sami su krivi englezi za upravo ovo, sami su sebi stvorili problem kad im pola repke cine nekakvi rudeboys-i koji neznaju odpjevati himnu a kamoli da pokazu zalaganje za njima sveti dres!
sve je to nebitno jer je ona situacija utjecala na rezultat i na igru engleza koji su u tom trenutku bili bolji suparnik..naravno da su sami sebi krivi sto su ispali, ali isto tako da je priznat gol sve bi bilo drugacije pa se onda niko ne bi sjetio upsona, rooneya, capella i sta ja znam koga nego bi hvalio engleze.. ;)
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Bečki Kongres » 27 jun 2010, 23:54

Isnar je napisao/la:Ja smatram da je najveci problem u Engleskoj odbrani, stoperi su prespori, a bekovi ispadaju bezveze, a kad tome dodamo nesposobnog golmana, nije ni cudo da je ovako zavrsilo... Njemacka po meni nije nista bolje igrala od Engleske, cak mislim da su Englezi diktirali tempo, ali ako je lose izveden slobodan udarac gol sansa na suprotnoj strani, onda se ti odbrambeni igraci stvarno trebaju zapitati cemu uopste sluze. Nijemci su dali cetiri gola iz cetiri klasicne kontre, a ozbiljna odbrana ne bi primila niti jedan od tih golova, a ova cetvorica to nisu. Vezni red je kontrolisao igru i jako sam zadovoljan kako su odigrali, oni su bili najbolji dio tima. Napad je morao biti ucinkovitiji, ali to nije osnovni problem, nego ono sto sam naveo. Ozbiljna odbrana ono ne bi smjela sebi dopustiti. Sto se tice ponistenog gola, mislim da stvarno pije vode moja prica o elektronskom sudjenju, nema se vise sta cekati, ovo vec svima vadi zivce i mislim da ce poceti padati mrtve glave radi ovakvih stvari, previse je toga u igri, nije to amaterski nivo.
Pazi, kod onog gola kada je Lampard izvodio slobodnjak "osigurači" krivi. Nisu to ni Upson ni Terry već Barry, te dva bočna igrača koja ne idu na skok. Helem, dijelim tvoje mišljenje kada su stoperi u pitanju. Jednostavno, Upson ne može biti taj na koga bi se cijela nacija trebala oslonuti. No, on je miljenik don Fabia. Kada je Ledley King u pitanju, iskreno, ne mogu da vjerujem da je dotični dobio poziv. Zašto? Pa on je stakleni igrač koji skoro pola sezone propusti zbog hroničnih problema sa desnim koljenom. Sam Redknapp je govorio o njemu da mu nikako nije jasno kako si je to dopustio(ali to su opet doktori i bivši treneri Tottenhama krivi). Dawson je odlično rješenje, jer je odigrao sjajnu sezonu u istom tom klubu. Kada su krila u pitanju, ne znam kako jedan SWP dobije šansu, a majstor Ashley Young ostane u Birminghamu. Pa taj Ashley je igračina; plus sjajan kada su prekidi u pitanju. Isti slučaj je i kod Heskey-a. Ako je on bolji od Agbonlahora, onda ne znam šta to ja gledam, a šta Capello. Javna tajna je da Gerrard i Lampard ne mogu zajedno, ali niko nema petlje da jednog postavi na klupu što bi u potpunosti odgovaralo timu. Dalje, ne znam je li to samo do mene, ili je Capello pravio iste izmjene. Krilo za krilo, napadač za napadača i to je to. Pa ako ti to nije donijelo pobjede u grupnoj fazi, zar si to očekivao u osmini finala.
Žalosno je što je Engleska poražena u njihovoj najboljoj predstavi, ali iskreno, svojim partijama su ovo i zaslužili. Btw, ne znam šta je sa Rooneyem, ali on je imao na prvenstvu svega 2-3 udarca u okvir gola u ove 4 utakmice. Premalo, ako mene pitate. Taj isti Rooney, po ne dobijanju lopti u Manchesteru, dođe na centar igrališta i riješi to sa takom lakoćom, a ne može u reprezentaciji.

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la steve-o » 27 jun 2010, 23:54

Ted Mosby je napisao/la: A Njemci ko znaju pjevat svoju himnu, više od pola ih nisu Njemci
usporedi zalaganje ti stranaca sto igraju za svabiju s onim rudeboys-ima sto nastupaju za englesku.. jedan turcin trci ko' lud za svabiju ko' da mu je matica turska, a kod engleza sve tuga i jad :roll:

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.