1/8 - Njemačka-Engleska

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko prolazi?

Njemacka
86
59%
Engleska
60
41%
 
Ukupno glasova: 146

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 28 jun 2010, 00:03

Nedopustivo je da Engleski savez ne vjeruje svojim domacim strucnjacima...vec moraju angažovati Eriksona ili Kapela...pokušali su sa onim luzerom Mc Larenom pa su se izbrukali protiv Hrvatske na sred Webmleya.
Pa jeli moguce da oni nemaju domaceg trenera koji ima kvalitet da vodi reprezentaciju??
Jeli moguce da tolike godine ne mogu napraviti/stvoriti pristojnog golmana??
Ne mora biti Bufon ili Kasiljas ali barem da mu ne ispadaju lopte iz ruku...sve redom kreteni kojima se citava javnost smije...sjetimo se Robinsona i kakav je gol primio protiv hrvata.
Mnogo stvari ne funkcioniše kod engleza, ali njihovi mediji i novinari napumpaju atmosferi i nabiju pritisak i imperativ pobjede koji im se redovno na svakom EP ili SP odbije od glavu.
To što su oni kolijevka fudbala, to niko živ više ne yebe ni 2%...cak ni amerikanci niti alžirci.
Oni misle Mi smo gordi albion, sad cemo izaci i ukazati se na terenu a protivnik ce sam skinuti gace jer za nas igraju takve mega-zvijezde...aha,svakako...danas su ih mnogo mlađe i manje izvikane švabe ponizile na terenu.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Cartman » 28 jun 2010, 00:10

Pa kojeg ce engleza stavit na poziciju selektora? Mislim da sve govori cinjenica da su trenutno najbolji engleski treneri Hodgson i Redknapp. Ne bas svjetska klasa. Jedino da dadnu jednom Sheareru tu poziciju, ali to bi bio ogroman rizik.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la nidjo_barca » 28 jun 2010, 00:11

drop je napisao/la:Nedopustivo je da Engleski savez ne vjeruje svojim domacim strucnjacima...vec moraju angažovati Eriksona ili Kapela...pokušali su sa onim luzerom Mc Larenom pa su se izbrukali protiv Hrvatske na sred Webmleya.
Pa jeli moguce da oni nemaju domaceg trenera koji ima kvalitet da vodi reprezentaciju??
Jeli moguce da tolike godine ne mogu napraviti/stvoriti pristojnog golmana??
Ne mora biti Bufon ili Kasiljas ali barem da mu ne ispadaju lopte iz ruku...sve redom kreteni kojima se citava javnost smije...sjetimo se Robinsona i kakav je gol primio protiv hrvata.
Mnogo stvari ne funkcioniše kod engleza, ali njihovi mediji i novinari napumpaju atmosferi i nabiju pritisak i imperativ pobjede koji im se redovno na svakom EP ili SP odbije od glavu.
To što su oni kolijevka fudbala, to niko živ više ne yebe ni 2%...cak ni amerikanci niti alžirci.
Oni misle Mi smo gordi albion, sad cemo izaci i ukazati se na terenu a protivnik ce sam skinuti gace jer za nas igraju takve mega-zvijezde...aha,svakako...danas su ih mnogo mlađe i manje izvikane švabe ponizile na terenu.
Stvarno,tako su se ponasali.Zato i jesu "daleko" dogurali.
Zadnja izmjena: nidjo_barca, dana/u 28 jun 2010, 00:14, ukupno mijenjano 1 put.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 28 jun 2010, 00:13

Cartman je napisao/la:Pa kojeg ce engleza stavit na poziciju selektora? Mislim da sve govori cinjenica da su trenutno najbolji engleski treneri Hodgson i Redknapp. Ne bas svjetska klasa. Jedino da dadnu jednom Sheareru tu poziciju, ali to bi bio ogroman rizik.
A kako švabe daju šansu Klinsmanu ili Lewu koji nikad nikog nisu vodili ranije?? i opet dovedu svoje reprezentacije do polufinala (prošlo SP) a evo i ovaj šminker ih sad dovede do cetvrtfinala.
Kako??...pa ne može me niko ubjediti da su Klinsman ili Low bolji strucnjaci od Redknappa ili Hodgsona (eto njih si naveo kao primjer, ali ima još fudbalskih strucnjaka na Ostrvu koliko hoces).
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la steve-o » 28 jun 2010, 00:14

englezi imaju mozda i najveceg golmanskog talenta, joe harta, al dzaba kad capello nije imao muda da mu ukaze povjerenje na SPu. a ako FA stalno traze strance za trenera, mogli bi onda komotno i ponudit posao jednom o'neilu, nebi sigurno gore prosli s njim.

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Isnar » 28 jun 2010, 00:14

drop je napisao/la:Nedopustivo je da Engleski savez ne vjeruje svojim domacim strucnjacima (1)...vec moraju angažovati Eriksona ili Kapela...pokušali su sa onim luzerom Mc Larenom pa su se izbrukali protiv Hrvatske na sred Webmleya.
Pa jeli moguce da oni nemaju domaceg trenera koji ima kvalitet da vodi reprezentaciju??
Jeli moguce da tolike godine ne mogu napraviti/stvoriti pristojnog golmana (2)??
Ne mora biti Bufon ili Kasiljas ali barem da mu ne ispadaju lopte iz ruku...sve redom kreteni kojima se citava javnost smije...sjetimo se Robinsona i kakav je gol primio protiv hrvata.
Mnogo stvari ne funkcioniše kod engleza, ali njihovi mediji i novinari napumpaju atmosferi i nabiju pritisak i imperativ pobjede koji im se redovno na svakom EP ili SP odbije od glavu (3).
To što su oni kolijevka fudbala, to niko živ više ne yebe ni 2% (4)...cak ni amerikanci niti alžirci.
Oni misle Mi smo gordi albion, sad cemo izaci i ukazati se na terenu a protivnik ce sam skinuti gace jer za nas igraju takve mega-zvijezde...aha,svakako...danas su ih mnogo mlađe i manje izvikane švabe (5) ponizile na terenu.
(1) Slazem se, a svakako da ima odlicnih domacih strucnjaka, ili u krajnjoj liniji skota koji itekako znaju raditi svoj posao.
(2) Engleska ima ne pristojnog nego fantasticnog golmana, a zove se Joe Hart... pitaj Capella sto nije branio, kao i to sto nije zvao Younga, Agbonlahora...
(3) Protiv toga se ne moze, to je dio folklora koji uvijek prati Englesku reprezentaciju
(4) I to je tacno
(5) Jesu manje navikani, ali ne mnogo manje...
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Cartman » 28 jun 2010, 00:16

drop je napisao/la:
Cartman je napisao/la:Pa kojeg ce engleza stavit na poziciju selektora? Mislim da sve govori cinjenica da su trenutno najbolji engleski treneri Hodgson i Redknapp. Ne bas svjetska klasa. Jedino da dadnu jednom Sheareru tu poziciju, ali to bi bio ogroman rizik.
A kako švabe daju šansu Klinsmanu ili Lewu koji nikad nikog nisu vodili ranije?? i opet dovedu svoje reprezentacije do polufinala (prošlo SP) a evo i ovaj šminker ih sad dovede do cetvrtfinala.
Kako??...pa ne može me niko ubjediti da su Klinsman ili Low bolji strucnjaci od Redknappa ili Hodgsona (eto njih si naveo kao primjer, ali ima još fudbalskih strucnjaka na Ostrvu koliko hoces).
Pa kazem da mogu dat priliku nekom mladjem, ali u Engleskoj bi ga odma razapeli nakon prvog poraza. A problem im je i to sto nemaju nekih mladih strucnjaka, na primjer Adams i Ince su nesto probali, ali totalno propali u Portsmouthu i Blackburnu.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la effe_sa » 28 jun 2010, 00:18

drop je napisao/la:
Cartman je napisao/la:Pa kojeg ce engleza stavit na poziciju selektora? Mislim da sve govori cinjenica da su trenutno najbolji engleski treneri Hodgson i Redknapp. Ne bas svjetska klasa. Jedino da dadnu jednom Sheareru tu poziciju, ali to bi bio ogroman rizik.
A kako švabe daju šansu Klinsmanu ili Lewu koji nikad nikog nisu vodili ranije?? i opet dovedu svoje reprezentacije do polufinala (prošlo SP) a evo i ovaj šminker ih sad dovede do cetvrtfinala.
Kako??...pa ne može me niko ubjediti da su Klinsman ili Low bolji strucnjaci od Redknappa ili Hodgsona (eto njih si naveo kao primjer, ali ima još fudbalskih strucnjaka na Ostrvu koliko hoces).
low pored ovog cetvrtfinala je doveo njemacku i do finala proslog eura....a klinsman prije nego sto je postao selektor istina nije vodio nikog kao glavni trener (šef struke) bio je samo pomocni trener u washingntonu...medjutim kod lowa je situacija drugacija, on je vodio turske klubove, klubove u austriji i u obje drzave osvajao trofeje, u njemackoj vodio stuttgart i s njim stigao do finala kupa kupova, sto znaci da je low prije reprezentacije imao trenerskog iskustva...to iskustvo moze biti presudno a i ne mora....ev i maradona nije imao iskustva kao trener pa je sad selektor iako tu pomocnici odradjuju veliki posao, kao sto je low odradjivao za klinsmana, tada je klinsman vise bio motivator, a low takticar...inace engleska ima cudan mentalitet, ko god da ih vodi nikako da ih s mjesta pomakne, zakazu u kljucnim trenucima
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
tony-mortale
Postovi: 3534
Pridružen/a: 24 nov 2009, 23:15
Lokacija: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la tony-mortale » 28 jun 2010, 00:18

problem engleza je što u najvećim klubovima u zadnjih cca 20 godina nisu imali trenera engleza, pa neće valjda lik iz yeovila voditi reprezentaciju, dali su šansu mcclarenu i kako su prošli-nikako. takođe i golmani u vrhunskim klubovima-sve stranci, i uopšte najvažniji igrači i naravno od reprezentacije nema ništa
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Bečki Kongres » 28 jun 2010, 00:22

Da, ali postoje tu još i Stuart Pearce, zatim starija garda Kevin Keegan(dobro, jeste Newcastleovac, ali vodio je Englesku, zna šta ga čeka), Harry Redknapp, pa oni "stranci" David Moyes, Martin O' Neal. No, oni su se odlučili za strance kao što to rade i sa Premiershipom. SGE, a zatim i ovaj Capello. Ko je sljedeći?

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Cartman » 28 jun 2010, 00:22

tony-mortale je napisao/la:problem engleza je što u najvećim klubovima u zadnjih cca 20 godina nisu imali trenera engleza, pa neće valjda lik iz yeovila voditi reprezentaciju, dali su šansu mcclarenu i kako su prošli-nikako. takođe i golmani u vrhunskim klubovima-sve stranci, i uopšte najvažniji igrači i naravno od reprezentacije nema ništa
Upravo tako, a zanimljivo je da skoti imaju 10 puta bolje trenere. Od Fergusona, pa do ovih mladjih poput Moyesa i McLeisha.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drop » 28 jun 2010, 00:27

Sad cete me ismijati garant, ali nema veze.
Navest cu samo nekoliko domacih strucnjaka ili barem britanaca (da ne bude 100% englezi) koji su godinama u EPL-u.

Martin O'Neill - dobro on je sjevrna irska Ulster, ali je britanac i odlicno poznaje domaci fudbal,stil igre,fudbalsku filozofiju tog podneblja i same igrace.

David Moyes - trener Evertona.

Sam Allardyce - Blackburn

Roy Hodgson - Fulham

Harry Redknapp - Tottenham

Pa nisu ovo levati koji su tek poceli trenirati klubove, vec to rade godinama (neki i decenijama).
Ali jok, neki mudrac u savezu je procjenio da je bolje dati šansu švedu Eriksonu ili Kapelu.

Cuj popljuvati nakon prvog poraza :o :shock: pa to je ta nerealna javnost, kretenski novinari i njihove kretenske kritike.
Kao da su dužni da svaku utakmicu pobjeđuju.
Zadnja izmjena: drop, dana/u 28 jun 2010, 00:29, ukupno mijenjano 2 puta.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
tony-mortale
Postovi: 3534
Pridružen/a: 24 nov 2009, 23:15
Lokacija: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la tony-mortale » 28 jun 2010, 00:27

al svejedno ko god da dođe za selektora imaće veliki problem, mediji njihove igrače dižu u nebesa i očekuju uvjek titulu bilo evropsku bilo svjetsku, a to im ni coperfield nemože ostvariti sa ovako tehnički ograničenim igračima. nisu nimalo realni, misle imamo jake klubove, naši reprezentativci igraju u tim klubovima i automatski imamo beton repku, a ne gledaju da im u svakom tom klubu stranci vode glavnu riječ i da su uz par iznimki(maksimalno 4-5)njihovi igrači tu obične vodonoše
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Isnar » 28 jun 2010, 00:29

drop je napisao/la:Sad cete me ismijati garant, ali nema veze.
Navest cu samo nekoliko domacih strucnjaka ili barem britanaca (da ne bude 100% englezi) koji su godinama u EPL-u.

Martin O'Neill - dobro on je sjevrna irska Ulster, ali je britanac i odlicno poznaje domaci fudbal,stil igre,fudbalsku filozofiju tog podneblja i same igrace.

David Moyes - trener Evertona.

Sam Allardyce - Blackburn

Roy Hodgson - Fulham

Harry Redknapp - Tottenham

Pa nisu ovo levati koji su tek poceli trenirati klubove, vec to rade godinama (neki i decenijama).
Ali jok, neki mudraci u savezu je procjenio da je bolje dati šansu švedu Eriksonu ili Kapelu.

Cuj popljuvati nakon prvog poraza :o :shock: pa to je ta nerealna javnost, kretenski novinari i njihove kretenske kritike.
Kao da su dužni da svaku utakmicu pobjeđuju.
Sto bi te neko ismijavao, sve fantasticni treneri :!:
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la nidjo_barca » 28 jun 2010, 00:31

Ovaj vezni red Engleske je pogotovo zakazao.Nema tu igraca,onog playmakera,kreatora,igraca koji ce da veze igru i da bude glavni tu.Gerrard i Lampard nekako vise su naprijed,jedino malo Barry to radi,ali slabo je to bilo.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la neno#4 » 28 jun 2010, 00:46

neno#4 je napisao/la:Ja se samo nadam da cu procitati zanimljive komentare ako Njemacka dobije Englesku, jer uvijek kada se sastaju Nijemci sa nekim ko je jaci od njih (na papiru naravno), uvijek ide ma razbit ce ih Nijemci su katastrofa, a na kraju.....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Cartman
Postovi: 29481
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Cartman » 28 jun 2010, 00:52

drop je napisao/la:Sad cete me ismijati garant, ali nema veze.
Navest cu samo nekoliko domacih strucnjaka ili barem britanaca (da ne bude 100% englezi) koji su godinama u EPL-u.

Martin O'Neill - dobro on je sjevrna irska Ulster, ali je britanac i odlicno poznaje domaci fudbal,stil igre,fudbalsku filozofiju tog podneblja i same igrace.

David Moyes - trener Evertona.

Sam Allardyce - Blackburn

Roy Hodgson - Fulham

Harry Redknapp - Tottenham

Pa nisu ovo levati koji su tek poceli trenirati klubove, vec to rade godinama (neki i decenijama).
Ali jok, neki mudrac u savezu je procjenio da je bolje dati šansu švedu Eriksonu ili Kapelu.

Cuj popljuvati nakon prvog poraza :o :shock: pa to je ta nerealna javnost, kretenski novinari i njihove kretenske kritike.
Kao da su dužni da svaku utakmicu pobjeđuju.
Englezi u fudbalu gledaju na O'Neilla i Moyesa kao strance bas kao i na Capella. Cak bi ih vjerovatno vise kritikovali, jer su britanci. Hodgson po meni nije kvalitet za englesku repku. Zar stvarno mislis da on moze odvest ekipu do finala SP-a ili EP-a? Cisto sumnjam. Redknapp mozda, ali njegova najbolja osobina je to sto je vrlo dobar sto se tice transfera, to gubi u reprezentaciji.

Licno mislim da im je najpametnije ostat uz Capella i uvest pravilo u Premiershipu da se mora imat odredjen broj engleskih igraca. A ako ce vec mjenjat trenera, ja mislim da je O'Neill najbolja opcija jer je vrlo dobar takticar i ima dosta respekta u Engleskoj.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
LFC_LAVOV
Postovi: 724
Pridružen/a: 30 jun 2009, 19:53
Lokacija: teska vremena
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la LFC_LAVOV » 28 jun 2010, 01:02

E upravo to. Engleska liga je siguran sam najjaca, sto automatski povlaci za sobom mnogo stranaca u domacim takmicenjima.
Zasto Englezi toliko godina nemaju golmana svjetske klase :?:
Zasto Englezi nemaju trenere svjetske klase :?:
Zasto Engleski novinari prave pritisak na igrace i trenera, sto se kostantno ponavlja.. :?:
Mnogo je pitanja zasto :?: po nekom mom misljenju probleme treba rijesiti iz korijena. Uvest ovo pravilo o igracima englezima za pocetak
TM '87
Zeljeznicar za zivot cijeli

Avatar
HuX
Postovi: 592
Pridružen/a: 10 jan 2010, 00:32
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la HuX » 28 jun 2010, 01:05

Ma Englezi dok budu igrali ho-ruk igru niakd nece daleko dogurat.Ljudi uopste nemaju kreatora igre, ni ej to ni gerard, ni lampard, ni barry, jednostavno nemaju takav tip igraca, jedni bi scholes mogo tu nesto uradit, al nije ni on onaj klasicni kreativac.Davno se prestala igrat engleska igra na duge lopte i na fiziku, jednostavno svaka ekipa koja danas necemu znaci u svijetu nogometa, igra tehnicki dotjeran nogomet(neko manje, neko vise) i zato svi prolaze bolje od Engleza.
Dok nam je predsjednik bio bravar,sva su nam vrata bila otvorena!
Bayern & Željo & Hajduk

Nasa najveca mana je sto smo muslimani!

Avatar
drH
Postovi: 1966
Pridružen/a: 13 jun 2010, 15:31
Lokacija: Mostar/Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la drH » 28 jun 2010, 01:06

Martin O' Nea je najbolji trener na otoku poslije SAF. Mora on doci za selektora i podhitno podmladiti ekipu. Ne ide mi u glavu jos kako neigraju Wallcot, Micah Richard, Young, Agbonlahor,...

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.