BiH na Eurobasketu 2022

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18004
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la akisarajevo92 » 07 sep 2022, 18:05

u grupi gdje je Spanija ne iskljucujem mogucnost da bi imali 5-0 a u grupi Hrvatske 4-1, ovo je trenutni maksimum ove reprezentacije u ovako jakoj grupi
Don't believe the hype.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Sarmica » 07 sep 2022, 18:07

Bravo Juka, svaka ti čast
https://sportsport.ba/kosarka/jusuf-nur ... rce/433545

Nurkić: Četiri igrača spavaju u jednom krevetu, ovo su čuda što smo napravili

Avatar
Raonffa
Postovi: 26289
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2022, 18:19

Ethel je napisao/la:
07 sep 2022, 17:06
Da smo ostvarili samo pobjedu protiv Madjarske bilo bi ocekivano, ovako sa dvije pobjede je bilo jako dobro s obzirom na okolnosti oko selektora, finansija itd.

Da je savez normalan kao sto nije da pronadje nekog sutera ala Marko Sutalo za naredni period, nekoga ko ce pogoditi 2-3 trojke u prosjeku a kad ima svoj dan i vise. Ne treba to biti nikakav specijalan kvalitet od igraca, neko ko ce odraditi tih 10tak minuta.

Mi nemamo nacina da losu odbranu u odredjenim periodima nadoknadjujemo sutem, ne moze se danasnja kosarka igrati bez suta za tri poena, mi imamo jednog sutera, jednog koji je scorer i koji moze da pogadja trojke i 10 igraca koji ili ne igraju ili nemaju sut ili su njihove trojke bonus.

Musa odradio odlicno prvenstvo, Nurkic velika potrosnja, previse van reketa sto mogu da razumijem teskim matchupom, trojke mogu da razumijem jer ih kod nas nema ko ni pogoditi, ali oni fade away sutevi za dva poena su horor. Halilovic kvalitetno prvenstvo, kvalitetne role u pojedinim utakmicama Robersona, Gegica, Atica.

Generalno reprezentacija koja moze da namuci pa i iznenadi svakoga, ali reprezentacija kojoj fali 2-3 igraca za nesto konkretnije u ovom formatu takmicenja.

Vidim Nurkic se zali na savez, politicare, drzavu, nek se obrati Enesu da mu sroci par pisama pa nek to uredi kako treba, nije da je prvi put. Ako postoji igrac koji nema pravo da se zali na nesto oko saveza to je on, ali to je vec druga prica koja nema direktne veze sa Eurobasketom.
Odličan post u kojem je rečeno apsolutno sve, pogotovo se sa ovim boldiranim dijelom slažem 150% :thumbup:

Sa tim što ću, vezano za Nurkića, ipak reći da on krene "raditi gluposti" u momentima kada ekipi ne ide dobro, čovjek jednostavno preuzima odgovornost kada ne ide i to je to. Nije igrač koji na taj način može riješiti meč ali je najveća zvijezda i igrač sa najvećim legacyjem u reprezentaciji.

Kada njega nije bilo teret je u takvim momentima padao na Musu pa se i njemu sralo isto kao što se sere Nurkiću (ne mislim ovdje na tebe lično naravno), a realnost je da košarka nije sport koji se igra 1 na 5 osim ako nisi Janis, Dončić i Jokić (od neameričkih igrača da se tako izrazim) i igrači poput Muse ili Juke mogu riješit jednom napad 1 na 5 ali će promašiti tri naredna i to je to. Da su odgovornost preuzeli Gegić i Atić onda bi se sralo "a gdje su sad Nurkić i Musa?".

Ja sam isto volio da je u nekim momentima kada se lomilo protiv Francuske i Litvanije lopta išla više u ruke Musi i da on uzima neke nerezonske šuteve, al' nikakva garancija nije da bi i Džanan uspio nešto izvući iz svega toga.

Nervira me naš mentalitet, za 10 dana će biti da smo dobili Sloveniju zato što su oni bili loši a ne mi odlični. I nemojte kaže slaviti pobjedu protiv evropskog prvaka, jok eto plakat ćemo grob te yebo :urnebes:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Jup » 07 sep 2022, 18:30

ljudi dajte mi neki link da gleda tekmu francuske slovenija molim vas :D
Pravda za Tyson Furya

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Jup » 07 sep 2022, 18:35

ljudi dajte mi neki link molim vas please pleasse
Pravda za Tyson Furya

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54696
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la MortemHz » 07 sep 2022, 18:35

Dončić je već na 33 koša, šta mu bi protiv nas jbt lik će Francuskoj 45-50 uvaliti do kraja ako bude igrao :urnebes:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

enobarca
Postovi: 8149
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la enobarca » 07 sep 2022, 18:41

Jup je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
ljudi dajte mi neki link molim vas please pleasse
https://****/event/france_s ... _71135286/
Vidi tu, ima ih nekoliko, meni radi

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la ElCartel11 » 07 sep 2022, 18:41

MortemHz je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
Dončić je već na 33 koša, šta mu bi protiv nas jbt lik će Francuskoj 45-50 uvaliti do kraja ako bude igrao :urnebes:
Na 37 je vec :rol:
Nije lik normalan, kako pogodi onu 3 preko Goberta :bow:

https://fb.watch/fowVw-NeJp/
Zadnja izmjena: ElCartel11, dana/u 07 sep 2022, 18:43, ukupno mijenjano 1 put.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
TonySosa
Postovi: 7284
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la TonySosa » 07 sep 2022, 18:42

MortemHz je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
Dončić je već na 33 koša, šta mu bi protiv nas jbt lik će Francuskoj 45-50 uvaliti do kraja ako bude igrao :urnebes:
Nije do njega vec do Vrabca i ostalih pulena. :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19272
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la bodi123 » 07 sep 2022, 18:44

Ma fali nama poena, fali ti još jedan skorer uz Musu koji pored toga može nešto i iskreirati, jednostavno smo pretanki ofanzivno, nema talenta, nemamo igrača pored Džanana koji će uzeti loptu i izmisliti koš. Roberson nema ništa osim trice, dobar je momak ali nama treba mnogo jači stranac od njega, neko ko je euroliga nivo i da ima u sebi šut, ulaz i kreaciju kakvu takvu jer ne možeš čitavu utakmicu vrtiti 2 ista igrača i gurati im lopte da izmišljaju poene. Uz to je u odbrani minus igrač i svaki napad su ga gađali svi protivnici u grupi.

Musa je vođa ove repke, Jusuf nam može biti od velike pomoći kao ta neka druga opcija i defanzivno kao stub odbrane. Opet ljudi ne mogu shvatiti da Nurkić nije Cousins il Embiid da može trpati poene na 10 različitih načina i da svaku utakmicu trebamo očekivati da zabije 20-25. Lik je igrač sistema i u NBA i ne možemo mi od njega ofanzivno očekivati čuda kad nije taj nivo, pogotovo jer je centar. Valanciunas je okružen Sabonisom i još sa 3-4 vrhunska EL igrača na vanjskoj liniji i opet nema neke aman zaman procente, a tu je bare bare s Nurkićem po kvaliteti. Ima mušica kad hoće da preuzima odgovornost jer osjeća da mora on biti taj koji će povući kad ne ide jer je najveća zvijezda, al to bi se sve riješilo da ti imaš još koga uz Musu da može riješiti neki napad.

Neki idealan scenarij za naredno veliko takmičenje je da se srede papiri Garzi i Alibegoviću pa da imamo pod košem i mi dva tornja te da se dovede bolji amerikanac od Džona, po mogućnosti na trici neki skorer opasan. Bez toga je ovo naša realnost, a šta drugo i očekivati kad ti svaku utakmicu htio ne htio moraš podijeliti 15-20 šuteva Kamenjašu, Vrabcu, Atiću, Gegiću i ostalima koji nemaju kvalitet i ne mogu pogoditi ono što bi neki bolji igrač mogao.

Ovi momci mogu pomoći mišićima i snagom da se igra jača odbrana i u nekoliko navrata se vidjelo da možemo odbranom limitirati i Litvaniju i Sloveniju i Francusku, al džaba ti to sve kad ti iz te odbrane ne nagradiš se koševima u napadu jer nemaš ofanzivno faktički ništa osim 2 i po igrača.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54696
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la MortemHz » 07 sep 2022, 18:51

ElCartel11 je napisao/la:
07 sep 2022, 18:41
MortemHz je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
Dončić je već na 33 koša, šta mu bi protiv nas jbt lik će Francuskoj 45-50 uvaliti do kraja ako bude igrao :urnebes:
Na 37 je vec :rol:
Nije lik normalan, kako pogodi onu 3 preko Goberta :bow:

https://fb.watch/fowVw-NeJp/
42 :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Jup » 07 sep 2022, 18:53

enobarca je napisao/la:
07 sep 2022, 18:41
Jup je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
ljudi dajte mi neki link molim vas please pleasse
https://****/event/france_s ... _71135286/
Vidi tu, ima ih nekoliko, meni radi
hvala brat moj :thumbup: znao sam za ovu stranicu ali nisam je mogao naci ,hvala jos jednom :thumbup:
Pravda za Tyson Furya

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la ElCartel11 » 07 sep 2022, 18:53

MortemHz je napisao/la:
07 sep 2022, 18:51
ElCartel11 je napisao/la:
07 sep 2022, 18:41
MortemHz je napisao/la:
07 sep 2022, 18:35
Dončić je već na 33 koša, šta mu bi protiv nas jbt lik će Francuskoj 45-50 uvaliti do kraja ako bude igrao :urnebes:
Na 37 je vec :rol:
Nije lik normalan, kako pogodi onu 3 preko Goberta :bow:

https://fb.watch/fowVw-NeJp/
42 :kafa:
45 :mrgreen:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la lumani » 07 sep 2022, 18:54

Treba nam vise igraca iz neke jace lige :!: Treba nam igraca Koji imaju neku ulogu u Ekipi.Igrali smo fakticki sa 7 igraca.Sa 10 igraca bi sigurno izvukli tu 3 pobjedu .Valjda je pojavi neki Shuter.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2042
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la marlostanf1eld » 07 sep 2022, 18:55

Evo nasa baustelija preuzela slovenske zastave :rol: :rol: :rol:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15864
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la BosniaBoston » 07 sep 2022, 19:01

Jedini lik koji moze zabit efikasnih 50 u euro kosarci a da mu ekipa bude u egalu i more potencijalno izgubit. Govori koliko je talentovan i koliko su niske sanse da kao prvi igrac u nba uzme prsten. I veliki O’Neal je rekao da njemu treba igrac bolji od njeg, ko sto je 2017. u tom momentu bio bolji Dragic
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Jup
Postovi: 1204
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Jup » 07 sep 2022, 19:06

marlostanf1eld je napisao/la:
07 sep 2022, 18:55
Evo nasa baustelija preuzela slovenske zastave :rol: :rol: :rol:
sejo skini tu avatar slika bode oci
Pravda za Tyson Furya

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la gazijabih » 07 sep 2022, 19:10

Samo ću reći za prethodnih 7 dana BRAVO MOMCI!!!
Nema se tu šta prigovoriti. Igrali su srcem, ginuli, igrali, pobjeđivali, bili tim kao jedan...ali nažalost, preteška grupa, loše sudije i nedostatak energije je učinio svoje. Prelijepih 15 dana ste mi dali, od Francske u Skenderiji do danas.
Idemo dalje.

Beko
Postovi: 1917
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la Beko » 07 sep 2022, 19:13

BosniaBoston je napisao/la:
07 sep 2022, 19:01
Jedini lik koji moze zabit efikasnih 50 u euro kosarci a da mu ekipa bude u egalu i more potencijalno izgubit. Govori koliko je talentovan i koliko su niske sanse da kao prvi igrac u nba uzme prsten. I veliki O’Neal je rekao da njemu treba igrac bolji od njeg, ko sto je 2017. u tom momentu bio bolji Dragic
Jbg nije on Musa.
dobre guzove ima Belma

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2022

Post Postao/la bombaysaphire » 07 sep 2022, 19:13

bodi123 je napisao/la:
07 sep 2022, 18:44
Ma fali nama poena, fali ti još jedan skorer uz Musu koji pored toga može nešto i iskreirati, jednostavno smo pretanki ofanzivno, nema talenta, nemamo igrača pored Džanana koji će uzeti loptu i izmisliti koš. Roberson nema ništa osim trice, dobar je momak ali nama treba mnogo jači stranac od njega, neko ko je euroliga nivo i da ima u sebi šut, ulaz i kreaciju kakvu takvu jer ne možeš čitavu utakmicu vrtiti 2 ista igrača i gurati im lopte da izmišljaju poene. Uz to je u odbrani minus igrač i svaki napad su ga gađali svi protivnici u grupi.

Musa je vođa ove repke, Jusuf nam može biti od velike pomoći kao ta neka druga opcija i defanzivno kao stub odbrane. Opet ljudi ne mogu shvatiti da Nurkić nije Cousins il Embiid da može trpati poene na 10 različitih načina i da svaku utakmicu trebamo očekivati da zabije 20-25. Lik je igrač sistema i u NBA i ne možemo mi od njega ofanzivno očekivati čuda kad nije taj nivo, pogotovo jer je centar. Valanciunas je okružen Sabonisom i još sa 3-4 vrhunska EL igrača na vanjskoj liniji i opet nema neke aman zaman procente, a tu je bare bare s Nurkićem po kvaliteti. Ima mušica kad hoće da preuzima odgovornost jer osjeća da mora on biti taj koji će povući kad ne ide jer je najveća zvijezda, al to bi se sve riješilo da ti imaš još koga uz Musu da može riješiti neki napad.

Neki idealan scenarij za naredno veliko takmičenje je da se srede papiri Garzi i Alibegoviću pa da imamo pod košem i mi dva tornja te da se dovede bolji amerikanac od Džona, po mogućnosti na trici neki skorer opasan. Bez toga je ovo naša realnost, a šta drugo i očekivati kad ti svaku utakmicu htio ne htio moraš podijeliti 15-20 šuteva Kamenjašu, Vrabcu, Atiću, Gegiću i ostalima koji nemaju kvalitet i ne mogu pogoditi ono što bi neki bolji igrač mogao.

Ovi momci mogu pomoći mišićima i snagom da se igra jača odbrana i u nekoliko navrata se vidjelo da možemo odbranom limitirati i Litvaniju i Sloveniju i Francusku, al džaba ti to sve kad ti iz te odbrane ne nagradiš se koševima u napadu jer nemaš ofanzivno faktički ništa osim 2 i po igrača.
Ko će playa igrat legendo , ako dođe taj skorer opasan ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.