League of Legends

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja EU Masters 2020 Springsplit ?

Anketa je završila: 14 maj 2020, 20:49.

Fnatic Rising
0
Nema glasova.
Mousesports
1
50%
Schalke 04
1
50%
Vodafone Giants
0
Nema glasova.
GamersOrigin
0
Nema glasova.
Energypot Wizards
0
Nema glasova.
Neko drugi ?
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 2

Avatar
delko
Postovi: 3576
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 11 feb 2016, 15:25

AjsKjub je napisao/la:
delko je napisao/la:hmm Wings i Oddone su prilicno ispljuvali novi item, kazu da se ne isplati kupovati :)
NA igrači nemaju pojma (barem od sezone 3 pa nadalje), sjećam se kako su govorili da je Kalista sranje dok korejci nisu napravili BoTRK+Runans bild. Ako Apdo, Faker, Pawn, Froggen, Shy, Marin, Huni, Rejnover i još par korejskih, kineskih i malo EU soloQ igrača kažu da ne valja - onda ne valja. Jer neko ko je imao minimalnog uticaja na metu nije u stanju da daje takve izjave. Jedina mana koju trenutno vidim jeste CD na aktivu koji je previsok.. i cijena donekle.
jbs nisam uspio da upratim sve :D samo ovu dvojicu :D ali nije to tako ni bitno - ako si dovoljno dobar dobit ces sa ili bez njega :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1956
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 11 feb 2016, 19:37

Yebo majku ko da su svi mogući idioti sačekali moj promo za silver i nekako upali u moj tim, 3 poraza odmah i sad opet ganjanje novog proma...
Vidio sam novi item na Zedu, funkcionisao je, ali kad sam vidio da ga Lee pravi odmah me mučnina uhvatila xD

Avatar
delko
Postovi: 3576
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 13 feb 2016, 00:03

UnitedWA je napisao/la:Yebo majku ko da su svi mogući idioti sačekali moj promo za silver i nekako upali u moj tim, 3 poraza odmah i sad opet ganjanje novog proma...
Vidio sam novi item na Zedu, funkcionisao je, ali kad sam vidio da ga Lee pravi odmah me mučnina uhvatila xD
evo nakon reset me bacili u bronzu i danas uzeo da odigram par matcheva i izasao sam odmah u silver, dobijao sam po 25 poena za WIN, tako da sam brzo skupio to sve :) ali realno me malo smorilo sad opet prolazit kroz silver do golda....
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Santo » 13 feb 2016, 01:08

UnitedWA je napisao/la:Yebo majku ko da su svi mogući idioti sačekali moj promo za silver i nekako upali u moj tim, 3 poraza odmah i sad opet ganjanje novog proma...
Vidio sam novi item na Zedu, funkcionisao je, ali kad sam vidio da ga Lee pravi odmah me mučnina uhvatila xD
i tu staju sva ovdasnja preseravanja kako ne trebas da krivis druge vec sebe za loosove. Iako sam support main, morao sam da pocnem da igram dzunglu i adc kako ne bih zapao u elo hellu, jer je prakticno nemoguce postalo pobijediti. Cak i da ti je cijeli tim dobar, bez neko velikog feeda uz dobar broj miniona, samo jedan idiot koji overextenda, feeda i radi gluposti obicno kosta svoj tim pobjede, tako da ova igra je odavno postala cisto komercijalno smece koje svoje mete vrti oko pro scene, a ove kezual igrace ko yebe, nek se snalaze kako znaju. Umjesto da uvedu neki sistem za vracanje LP bodova, ili barem manji broj oduzetih usljed trollova, afka, hard feedera, nista, znaju te opomenuti da je ovo ipak sport i da trebas da se ponasas sportski :geek:

ajde razumijem normal gejmove gdje ja odem da igram annie adc ili vayne dzunglu, ali ranked je nesto drugo, pa je krajnje vrijeme da riot shvati da nismo svi koreanci i da treba vise paznje da obrati na normalne igrace koji su tu jer jednostavno vole igru.
naprijed rejal

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4345
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 13 feb 2016, 01:37

Elo hell ne postoji.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Santo » 13 feb 2016, 01:42

O yes.
naprijed rejal

Avatar
delko
Postovi: 3576
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 13 feb 2016, 02:57

[youtube][/youtube]
AjsKjub je napisao/la:Elo hell ne postoji.
Tako nekako, po meni ako si mnogo bolji od te divizije lako mozes da kerijas sam game-ove (drugo je ako ti samo mislis da si bolji jer si jedan match imao 14-2-24). Po meni takodje do platine negdje ne treba main-ati support (ako igras solo q) jer tesko sta mozes napraviti osim ako nemas dobrog duo adc-a il igras dynamic 5.

A ako si na nivou platine recimo - do tog elo-a ces lako kerijati na poziciji koja ti pase pa onda tamo igraj supp, tenkove ili sta vec treba ekipi :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4345
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 13 feb 2016, 03:25

I ne samo to već kompleks superiornosti sputava gotovo pa 80% bronze/silver i low gold igraca. Lako je prepoznat grešku drugog i staviti krivicu na istog samo zato jer ti kao krivac ne možeš prepoznati svoje greške ili možeš ali ih jednostavno ne vidiš, što se naziva jednim oblikom "tunnel visiona". Igrate mehanički zahtjevne šampione i zato gubite i krivite "elo hell" kao glavni faktor vašeg trenutnog MMRa. Od kakve je koristi bit "najjači" u gejmu 15/10/10 Vayne ili Riven kad na kraju izgubiš? Ako već hoćete brz i efikasan način za penjanje onda igrajte sljedeće
Top- Malphite, Wukong, Volibear, Vlad (siguran lejn, skejlaju dobro tako da se ne morate brinut ako zavrsite 0/3 sa 20ak farme u zaostatku)
Jungle- Amumu, Rammus, Yi, WW (AOE cc je prejak i u jačim gejmovima a pogotovo u low elu gdje niko ne zna timfajtat i pozicionisat, bez uvrede)
Mid- Vlad, Ahri, Annie (konstantan dmg i odličan roam potencijal sa Ahri, Annie)
ADC- Cait, Lucian, Trist (preporuka da izbjegnete ovu rolu, navedeni su tu samo zbog ogromnog mobilitija)
Support- Blitz, Leona, Soraka (hard engage, pick supporti su najbolji za iskorištavanje greški protivnika a imaju dovoljno laganu lejn fazu sa kerijanje vašeg scrub noob partnera na botu)
Ako ne želite igrat ovo jer vam je predosadno onda ne plačite kako ste silver zbog trollera i afk igrača. Statistički je dokazano da se 75% low elo gejmova može solo kerijat 1v9. :kafa:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Santo » 13 feb 2016, 11:08

Klasicna prica klasicne metodologije igraca League of Legendsa, penjat ces se samo ako ne budes blejmao druge i budes gledao svoje greske. hmm krenimo redom.

Ja sam Platinum 5 support main. u pocetku pete sezone kad sam poceo da igram na nagovor prijatelja, stavili su me na tu poziciju jer je "najnezahtjevnija" da ne bih feedao, i tu sam i ostao. Support svih 10 placement meceva, sa 7 winova dokopao sam se gold 5, i do kraja sezone sam bio Platinum 5 Alistar i Nautilus support main. Igrao sam sa Diamond igracima, i protiv Diamond igraca i bilo je na nivou, gresaka, vracanja u igru i sl. Eh, onda dolazi nova sezona, novi plejsmenti, i ja od 10 meceva dobijem samo 2. Ne sjecam se tacno svih kda od svih igraca, ali znam da sam u jednom gejmu imao upravo tog vladimira 0-12 na topu protiv garena, te dzanglera koji je ocito bio primejd s njim i koji je redovno ginuo kada ga je genkao. Suma sumarum, nafidan Garen, koji me sa q w r kombom izbrise iako igram alistara i burnam ultu, pa onda izbrise i mog kerija koji je do tog trenutka imao oko osam killova na kontu, naravno govorim i team fightu. Sad da te pitam da li je to tunnel vision? da li ja trebam da kazem, ma da, nisu oni krivi za izgubljeni gejm, kriv sam ja jer nisam izveo neki plejs sa alistarom ala faker i napravio pentu? Ne, to jednostavno tako ne ide, jer dakako da ja nisam kriv, i da ne trebam ja da za sebe govorim da jesam. Gejm smo izgubili direktnom krivicom feedera, i to je jasno kao dan.

Sad kad sam u silveru, morao sam da pocnem dzunglu da igram, te lejnove, jer kao support jednostavno vise nije islo. Sinoc imam promo za gold, oni imaju afk igraca, znaci 4 na 5. Moj mid vodi 5-0, xin zhao sam na topu farma, a bot lagano gubi. Ja kempam bot, dovedem ih u lead(donekle) da bi gejm zavrsio u 25 minuti, xin je u solo lejnu imao 99 farma i skor 2-10, botlejn je od leada 5-3 (vayne) zavrsio gejm na 5-15, i nafeedanu dianu niko nije mogao da ubije. Moja krivica? naravno da nije.

I tu pricu o kerijanju jedan na 9, mozes da okacis macku o klin. ljudi jednostavno ne prate neke logicne stvari i to je to. Cinjenica je da ako imas samo jednog feedera u timu, sanse su ti na minimumu ako protivnicki team ne napravi neku kardinalnu gresku.
naprijed rejal

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1079
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Ozymandias » 13 feb 2016, 12:50

Santo je napisao/la:Klasicna prica klasicne metodologije igraca League of Legendsa, penjat ces se samo ako ne budes blejmao druge i budes gledao svoje greske. hmm krenimo redom.

Ja sam Platinum 5 support main. u pocetku pete sezone kad sam poceo da igram na nagovor prijatelja, stavili su me na tu poziciju jer je "najnezahtjevnija" da ne bih feedao, i tu sam i ostao. Support svih 10 placement meceva, sa 7 winova dokopao sam se gold 5, i do kraja sezone sam bio Platinum 5 Alistar i Nautilus support main. Igrao sam sa Diamond igracima, i protiv Diamond igraca i bilo je na nivou, gresaka, vracanja u igru i sl. Eh, onda dolazi nova sezona, novi plejsmenti, i ja od 10 meceva dobijem samo 2. Ne sjecam se tacno svih kda od svih igraca, ali znam da sam u jednom gejmu imao upravo tog vladimira 0-12 na topu protiv garena, te dzanglera koji je ocito bio primejd s njim i koji je redovno ginuo kada ga je genkao. Suma sumarum, nafidan Garen, koji me sa q w r kombom izbrise iako igram alistara i burnam ultu, pa onda izbrise i mog kerija koji je do tog trenutka imao oko osam killova na kontu, naravno govorim i team fightu. Sad da te pitam da li je to tunnel vision? da li ja trebam da kazem, ma da, nisu oni krivi za izgubljeni gejm, kriv sam ja jer nisam izveo neki plejs sa alistarom ala faker i napravio pentu? Ne, to jednostavno tako ne ide, jer dakako da ja nisam kriv, i da ne trebam ja da za sebe govorim da jesam. Gejm smo izgubili direktnom krivicom feedera, i to je jasno kao dan.

Sad kad sam u silveru, morao sam da pocnem dzunglu da igram, te lejnove, jer kao support jednostavno vise nije islo. Sinoc imam promo za gold, oni imaju afk igraca, znaci 4 na 5. Moj mid vodi 5-0, xin zhao sam na topu farma, a bot lagano gubi. Ja kempam bot, dovedem ih u lead(donekle) da bi gejm zavrsio u 25 minuti, xin je u solo lejnu imao 99 farma i skor 2-10, botlejn je od leada 5-3 (vayne) zavrsio gejm na 5-15, i nafeedanu dianu niko nije mogao da ubije. Moja krivica? naravno da nije.

I tu pricu o kerijanju jedan na 9, mozes da okacis macku o klin. ljudi jednostavno ne prate neke logicne stvari i to je to. Cinjenica je da ako imas samo jednog feedera u timu, sanse su ti na minimumu ako protivnicki team ne napravi neku kardinalnu gresku.
Pa ako si igrao junglera i uspijete izgubit sa nafidanim midom 5v4 onda je i velikim dijelom tvoja krivica.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1956
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 13 feb 2016, 13:54

AjsKjub je napisao/la:I ne samo to već kompleks superiornosti sputava gotovo pa 80% bronze/silver i low gold igraca. Lako je prepoznat grešku drugog i staviti krivicu na istog samo zato jer ti kao krivac ne možeš prepoznati svoje greške ili možeš ali ih jednostavno ne vidiš, što se naziva jednim oblikom "tunnel visiona". Igrate mehanički zahtjevne šampione i zato gubite i krivite "elo hell" kao glavni faktor vašeg trenutnog MMRa. Od kakve je koristi bit "najjači" u gejmu 15/10/10 Vayne ili Riven kad na kraju izgubiš? Ako već hoćete brz i efikasan način za penjanje onda igrajte sljedeće
Top- Malphite, Wukong, Volibear, Vlad (siguran lejn, skejlaju dobro tako da se ne morate brinut ako zavrsite 0/3 sa 20ak farme u zaostatku)
Jungle- Amumu, Rammus, Yi, WW (AOE cc je prejak i u jačim gejmovima a pogotovo u low elu gdje niko ne zna timfajtat i pozicionisat, bez uvrede)
Mid- Vlad, Ahri, Annie (konstantan dmg i odličan roam potencijal sa Ahri, Annie)
ADC- Cait, Lucian, Trist (preporuka da izbjegnete ovu rolu, navedeni su tu samo zbog ogromnog mobilitija)
Support- Blitz, Leona, Soraka (hard engage, pick supporti su najbolji za iskorištavanje greški protivnika a imaju dovoljno laganu lejn fazu sa kerijanje vašeg scrub noob partnera na botu)
Ako ne želite igrat ovo jer vam je predosadno onda ne plačite kako ste silver zbog trollera i afk igrača. Statistički je dokazano da se 75% low elo gejmova može solo kerijat 1v9. :kafa:
Ima tu istine, ali iskreno ovo često slušam od likova koji su se kroz guzove provukli iz silvera u gold ili su imali hardy carry duo i onda počnu pametovati.
Šta ja mogu da uradim kad Amumu ima score 0/12, a Annie 0/10 i još ona samo pinga i flejma? Možda sam mogao kerijati da sam bio 5 champova u jednom.
Ne kažem da se ne može dosta gejmova solo kerijati, ali realno ti džaba sve kad te zapadnu totalni idioti ili afk.
Meni išlo sasvim dobro do proma za silver, uglavnom sam kerijao i tako i nastavio u promu, ali eto napisao sam ti scores od to dvoje u jednom gejmu. Druge mi mrsko i objašnjavati :D

Definitivno bi trebali poboljšati za LP te fazone i da vidiš mmr na lolu, ne da moram ganjati po sajtovima koje kakvim. Znači da se gubi manje LP u slučaju afk.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4345
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 13 feb 2016, 15:22

Santo je napisao/la:Sad da te pitam da li je to tunnel vision? da li ja trebam da kazem, ma da, nisu oni krivi za izgubljeni gejm, kriv sam ja jer nisam izveo neki plejs sa alistarom ala faker i napravio pentu? Ne, to jednostavno tako ne ide, jer dakako da ja nisam kriv, i da ne trebam ja da za sebe govorim da jesam. Gejm smo izgubili direktnom krivicom feedera, i to je jasno kao dan.
Alistar je loš solo Q pick, odličan za koordinovanu igru (ranked 5, premade 5) ali rinaka u svemu ostalom, barem dok ne doguras low DIA. E sada, ti kao support služiš timu kao playmaker, tvoja je krivica što nisi dovoljno upoznat ili jednostavno ti ne ide roamanje što svaki iole malo bolji support treba da radi. Tvoje je bilo da preuzmeš stvari u svoje ruke, smiriš situaciju, kažeš jungleru da dodje s tobom i da pomognete da se Vlad nafarma jer je opšte poznato da ima odličan lejt gejm skejling. Mogli ste držati 4v5 dok Vlad zaledi lejn jer Ali ima dobar disengage. Jednostavno postoji 101 način da se dobije gejm, jer ako uspijete "razvući" gejm vision i objektiv kontrolom možete se dovesti u situaciju gdje taj Garen bude beskoristan. Naravno, dat ću glavu da konstantno flejmaš ljude koji imaju loš gejm ili još gore, ignorišeš.
Moja krivica? naravno da nije.
Tvoja krivica je jer si uložio toliko vremena na bot koji je na kraju izgubio. Već kao što kažeš, gejm je bio 4v5 u vašu korist. To si lagano mogao iskoristit i invejdat DIanu jer 80% trenutnih meta dzanglera je jede za doručak prije lvl 6. Naravno, veću krivicu snosi igrač koji je 2/10 ali to opet ne umanjuje to što ne znaš kerijat ili protivnih jednostavno to radi bolje (u ovom slučaju Diana) koja te nadigrala i zaradila LP. Jedna preporuka kad igraš dzunglu i kad apsolutno ništa ne ide je jednostavno- kupovina wardova i konstantni split push. Ovim samo dokazuješ koliko ti je tunnel vision presudan u gejmu i koliko tvoje odluke i neiskustvo na kraju bude presudno. Jednostavno precjenjuješ značaj mehanike i to te košta mnogo.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
delko
Postovi: 3576
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 13 feb 2016, 16:44

Pa pazi, tvoja je krivica ako si tako izgubio - to ce ti reci svaki High elo igrac, nisi dobro prosudio kome treba pomoci - i to vjerovatno jer si igrao dugo samo support pa si na drugim pozicijama daleko ispod :) mehanika nekog championa je dobra da dobijes lane, ali ako poznajes mehaniku igre onda dobijas match :) evo ja sam danas dobio match sa olafom 4-4-17 ( na izgled ne tako perfektan skor, ajde de bilo je asistencija ali nije neki carry) medjutim..... to sta sam ja uradio u tom matchu, koliko sam wardao, napravio dobre call-ove za zmaja, barona za skrivanje u bushu i na kraju smo pobijedili iako smo imali 10 killova manje jer smo dobro organizovali zadnji team fight (na moju incijitivu). Dakle nije sve u tome da imas 20 killova :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Santo » 13 feb 2016, 17:08

Sve to sto govoris znacajno ovisi o cinjenici da li ce neko da slusa. Ja kao support u low elu najmanje mogu da budem playmaker s obzirom koliko (ne)postovanje vlada generalno prema toj roli. Pricas o lejt gejm skejlingu? Zavisi o kom principu ovisi tvoj lejt gejm. Da li je lejt gejm kada svi imamo full buildove? Ako je tako onda bismo igrali gejm vise od sata i branili turrete dok protivnicki team uzima sve moguce buffove, samo da bi se vladimir nafarmao. Opet dolazimo do istog, nemoguce je preokrenuti ako imas dvojcu igraca koji ne znaju osnovnu mehaniku igre, i koji su dali preveliki lead da bi isti mogao da bude minimiziran. Ja kao support nakon sto dobijem lejn obicno pritiscem ostale, ali opet kakva mi korist ako moj mid ili top i sa mnom u lejnu opet igraju pasivno, ili sto je jos gore, par puta mi se desilo da mi napisu go the fuck away from my lane noob uz mnostvo pingova i zutih usklicnika. Dobijas li sad sliku? To sto ti govoris je teoretski tacno, ali je prakticno tako nesto nemoguce izvesti.

Sto se gejma tice 4v5, dva puta sam invejdao dianu, jednom je uspjela da se flesa i pobjegne. A gdje je se nafidovala? Na topu. Covjek koji umjesto da freeza lejn uzeo je turret u petoj minuti i pushao bez ijednog warda. I da se razumijemo, moj mid je bio u leadu, ne njihov. Dakle, imas top koji je sam, mid koji je 5 killova u leadu i bot koji gubi. Da, sigurno sam vise paznje trebao da posvetim topu i midu.

To generalno govorim samo za ta dva gejma, ima i hrpa ostalih primjera ali ne da mi se da pisem. Naravno, izvuci cu se iz silvera, ali poenta je na tome da se u low elu ne isplati igrati supporta osim ako nisi premade s nekim za koga garantujes da zna da igra.
naprijed rejal

Avatar
delko
Postovi: 3576
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 13 feb 2016, 17:13

@Santo, ja sam to i rekao, u low elo ne treba igrati support - ako mislis da se dizes :) I naravno da ne mozes dobiti svaki game cak i da si nenormalno dobar - ali opet mozes toliko da se dizes relativno brzo kroz elo :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Ozymandias
Postovi: 1079
Pridružen/a: 12 okt 2013, 17:20
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Ozymandias » 13 feb 2016, 18:31

Santo je napisao/la:Sve to sto govoris znacajno ovisi o cinjenici da li ce neko da slusa. Ja kao support u low elu najmanje mogu da budem playmaker s obzirom koliko (ne)postovanje vlada generalno prema toj roli. Pricas o lejt gejm skejlingu? Zavisi o kom principu ovisi tvoj lejt gejm. Da li je lejt gejm kada svi imamo full buildove? Ako je tako onda bismo igrali gejm vise od sata i branili turrete dok protivnicki team uzima sve moguce buffove, samo da bi se vladimir nafarmao. Opet dolazimo do istog, nemoguce je preokrenuti ako imas dvojcu igraca koji ne znaju osnovnu mehaniku igre, i koji su dali preveliki lead da bi isti mogao da bude minimiziran. Ja kao support nakon sto dobijem lejn obicno pritiscem ostale, ali opet kakva mi korist ako moj mid ili top i sa mnom u lejnu opet igraju pasivno, ili sto je jos gore, par puta mi se desilo da mi napisu go the fuck away from my lane noob uz mnostvo pingova i zutih usklicnika. Dobijas li sad sliku? To sto ti govoris je teoretski tacno, ali je prakticno tako nesto nemoguce izvesti.

Sto se gejma tice 4v5, dva puta sam invejdao dianu, jednom je uspjela da se flesa i pobjegne. A gdje je se nafidovala? Na topu. Covjek koji umjesto da freeza lejn uzeo je turret u petoj minuti i pushao bez ijednog warda. I da se razumijemo, moj mid je bio u leadu, ne njihov. Dakle, imas top koji je sam, mid koji je 5 killova u leadu i bot koji gubi. Da, sigurno sam vise paznje trebao da posvetim topu i midu.

To generalno govorim samo za ta dva gejma, ima i hrpa ostalih primjera ali ne da mi se da pisem. Naravno, izvuci cu se iz silvera, ali poenta je na tome da se u low elu ne isplati igrati supporta osim ako nisi premade s nekim za koga garantujes da zna da igra.
Upravo to si mogao uraditi. Vise ces dobit kempanjem laneova koji dobijaju nego koji gube. Nisu imali top, znaci mogao si imati kontrolu nad citavom gornjom stranom mape. Nad baronom, njihovom junglom i mid i top laneom. Ako vidis da neko dobro igra i moze kerijat, kao tvoj mid npr., probaj igrat oko tog lanea.

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4345
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 13 feb 2016, 19:40

Santo je napisao/la:Da li je lejt gejm kada svi imamo full buildove? Ako je tako onda bismo igrali gejm vise od sata i branili turrete dok protivnicki team uzima sve moguce buffove, samo da bi se vladimir nafarmao
Da, i onda uzimate gejm jer outskejlate protivnika. Ti kao support napraviš dobar engage i ostalo ide po svom, jer ipak za jednog plat support maina to je najmanji problem u silver gejmu jel tako? Takodje vidim da podcjenjuješ vrijednost dobrog warda, jer par dobrih wardova može spriječiti dosta "sigurnih" objektiva.
Ja kao support u low elu najmanje mogu da budem playmaker s obzirom koliko (ne)postovanje vlada generalno prema toj roli.
Ček, mainaš Alistara i Nautilusa i kažeš da ne možeš bit playmaker? Počinjem da sumnjam u tvoju priču kako si zapravo plat igrač. I da, nepoštovanje nema nikakvih dodirnih tačaka sa engagom, disengagom, map kontrolom, pickovima i roam/gankom koji su fundamenti plejmejkinga u LoLu. Tvoje je da napišeš/usmjeriš suigrača na odluku koju ti smatraš ispravnom, sada da li će on poslušati zavisi od 101 faktora. Uzimaš li u obzir da taj igrač zna nešto što ti ne znaš, da li je taj igrač tiltan i isfrustriran, da li je troll (u ovom slučaju ide /mute fioramaster69, i riješen slučaj). Ali u većini slučajeva ako si pristojan i ako pokazuješ znakove želje za pobjedom - poslušat ćete u većini slučajeva.
Santo je napisao/la:Opet dolazimo do istog, nemoguce je preokrenuti ako imas dvojcu igraca koji ne znaju osnovnu mehaniku igre, i koji su dali preveliki lead da bi isti mogao da bude minimiziran.
Već sam ti rekao, možeš i provjeriti ako mi ne vjeruješ. 8/10 low elo gejmova se LAGANO može 1v9 kerijat. Kod tebe je izgleda problem tiltanje tj. frustriranje zbog sitnica. Kao support moraš bit 24/7 pribran i racionalno razmišljat, a taj prijatelj koji ti je rekao da je support mehanički najlakša rola, nema pojma o igri.
Santo je napisao/la:ili sto je jos gore, par puta mi se desilo da mi napisu go the fuck away from my lane noob uz mnostvo pingova i zutih usklicnika.
Zato i postoji divna stvar zvana /mute kuronjaMainsZed. Ali i ovo opet zavisi od toga šta ti zapravo radiš njemu u lejnu, moraš bit malo konkretniji.
Santo je napisao/la:Sto se gejma tice 4v5, dva puta sam invejdao dianu, jednom je uspjela da se flesa i pobjegne.
Nauči tajmere u džungli i moći ćeš uvijek otprilike znati gdje je protivnički jungler, kupi pink ward i deep wardaj. Taj flash traje 4 minute i za te 4 minute ti trebaš da što više maximiziraš svoju prednost.
Santo je napisao/la:A gdje je se nafidovala? Na topu. Covjek koji umjesto da freeza lejn uzeo je turret u petoj minuti i pushao bez ijednog warda. I da se razumijemo, moj mid je bio u leadu, ne njihov. Dakle, imas top koji je sam, mid koji je 5 killova u leadu i bot koji gubi. Da, sigurno sam vise paznje trebao da posvetim topu i midu.
SoloQ ti nije ko će napraviti više Faker/Apdo playsa, već ko se bolje prilagodjava ekipi. Ako top lejner odbija da warda i konstantno pusha onda se kreći na strani na kojoj se nalazi top i deep wardaj umjesto njega. Ali ti umjesto toga konstanto ideš bot jer uzimaš sve za garantirano i to ti se odbija o glavu, i umjesto da pogledaš reprizu tog gejma i sam to uvidiš ti dodješ tu i plačeš o elo hellu koji nije i nikada neće postojati. Bronza je u bronzi jer zaslužuje da bude tu, silver je u silveru jer zaslužuje da bude tu, challenger je challenger jer je one trick pony ili pro igrač. Ti ako posjeduješ kvalitete plat igrača, nemaš se šta da brineš. Vratit ćeš se tu jer tu pripadaš, jel tako?
Santo je napisao/la:ali poenta je na tome da se u low elu ne isplati igrati supporta osim ako nisi premade s nekim za koga garantujes da zna da igra.
Vrijedi. Napisao sam par postova iznad koju vrstu supporta treba igrati i čak naveo par da masterate vi što ste sjebani u plejsmentima.

Za sve ostale preporučujem da malo detaljnije (naravno kad imate vremena, jer su klipovi malo duži) pogledate ovaj YT kanal
https://www.youtube.com/user/lastshadow9
i low i high elo igrači mogu dosta naučiti od LSa.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Santo
Postovi: 415
Pridružen/a: 04 okt 2015, 16:26
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Santo » 13 feb 2016, 21:38

Ček, mainaš Alistara i Nautilusa i kažeš da ne možeš bit playmaker? Počinjem da sumnjam u tvoju priču kako si zapravo plat igrač.
Ovde stajemo. Znamo obojca da si tu cisto da kontriras svemu sto kazem.

Zivio
naprijed rejal

BordoArmy88
Postovi: 3125
Pridružen/a: 22 mar 2014, 21:59
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la BordoArmy88 » 13 feb 2016, 23:00

[youtube][/youtube]

0:20 , 1:17 - dat damage! :facepalm:

2:42 - it's nami, what am I gonna do! :rol: :rol: :rol:

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4345
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 13 feb 2016, 23:53

Santo je napisao/la:
Ček, mainaš Alistara i Nautilusa i kažeš da ne možeš bit playmaker? Počinjem da sumnjam u tvoju priču kako si zapravo plat igrač.
Ovde stajemo. Znamo obojca da si tu cisto da kontriras svemu sto kazem.

Zivio
Zato jer uporno želiš da ubijediš da su drugi glavni faktor tvog de-ranka.
Unico amore sei!
❤️🖤

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: L-Train, NoDi80, tobaccos i 19 gostiju.