Rafa Nadal za sve njegove fanove

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Mister No
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 jun 2008, 13:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Mister No » 20 apr 2010, 08:39

Samo je jedan bog zemlje - Rafa Nadal

Nije ga bilo 11 mjeseci na popisu pobjednika. Predugo za tenisača njegovih potencijala. Problemi s koljenima produbili su priču o početku silazne putanje Rafaela Nadala. Kraj je njegovoj i Federerovoj dominaciji, mogli smo čuti slična mišljenja s različitih strana. A onda je došao Monte Carlo.

Kad je Nizozemcu Thiemu De Bakkeru prepustio samo jedan gem, to smo pripisali razlici u kvaliteti. Isti je slučaj bio i s Michaelom Berrerom, ovogodišnjim finalistom PBZ Zagreb Indoorsa. Onda je stigao Juan Carlos Ferrero, čovjek s najviše pobjeda na zemlji u 2010. Trajao je 95 minuta i osvojio šest gemova, jedan više nego David Ferrer u polufinalu. Fernando Verdasco se nadao da će proći bolje od svih, a završio je poput De Bakkera i Berrera. Uhvatio je jedan gem. Nije briljirao, ali nije bio ni kriminalan. Za njegovu je nemoć samo jedan krivac. Samo Rafael Nadal.

- Bio sam malo nervozan prije finala. Znate, već dugo ništa nisam osvojio - rekao je Nadal nakon trijumfa u Monte Carlo za koji će reći da mu je najdraži turnir.

Čekao je 11 mjeseci, od Rima prošle godine, ako ne računa Davis Cup. Kako li će tek sad igrati kad se može opustiti?!

- Već dugo nisam igrao ovako dobro. Od početka godine igram dobro.

Slično je govorio nakon svakog turnira, kad je uglavnom gubio polufinala. No, to je bio Nadal na betonu. Na toj je podlozi ranjiviji, lakše je probiti njegovu obranu. Na zemlji je to još uvijek gotovo nemoguće, kao što su spoznali njegovi suparnici u Monte Carlu.

- Ako će ovako igrati, nitko ga ne može pobijediti - rekao je šokirani Verdasco koji je i u porazu postao dio povijesti.

Nitko nije tako uvjerljivo izgubio finale u 104-godišnjoj povijesti turnira, ali ostat će upamćen i kao igrač kojeg je Nadal pobijedio za šesti uzastopni naslov. U Open eri nitko nije osvojio isti turnir šest godina zaredom. Nitko do Nadala, koji će u Barceloni ovog tjedna to probati ponoviti. Kako je igrao u Monte Carlu, to bi trebao biti najveći zicer.

Nadal sad ima 26 zemljanih naslova. Iako ima tenisača koji su osvojili više ( Vilas 46, Muster 40, Orantes 32, Borg 30, Lendl 29, Nastase 28), iako mu Borg u Roland Garrosu bježi za dva naslova, Rafa je zaslužio epitet najboljeg. Najboljeg svih vremena. On više nije u kategoriji “kralja”. On je bog zemlje. Ako trebate dokaz, pogledajte još jednom finale Monte Carla.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 20 apr 2010, 12:46

Rafa je otkazao Barcelonu zbog umora. Čuva se za Rim, još jedan Masters.

Kaže meni jedan frend, inače navijač Federera, lako mu je osvojiti turnir igro protiv svih Španjolaca, oni mu puštali da osvoji. Kako sam se tada posvađao s njim, rekao sam mu da pričeka Roland Garros i Wimbledom pa da vidi tko će to osvojiti. Nakon Wimbledona opet broj 1, zar ne?
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 20 apr 2010, 18:31

Ted Mosby je napisao/la:Rafa je otkazao Barcelonu zbog umora. Čuva se za Rim, još jedan Masters.


I bolje da ne igra...nije toliko vazan turnir,ono najbolje tek dolazi

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 29 apr 2010, 13:14

Nadal mete sve protivnike i ide prema svome 38 naslovu u karijeri. Stvarno je došao u sjajnu formu, formu koja podsjeća na njegove slavne dane.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 01 maj 2010, 19:46

Teška pobjeda protiv Gulbisa 6-4, 3-6, 6-4. Gulbis još jednom pokazao svoju kvalitetu, vjerojatni budući top 5 igrač. Sutra Rafa ide po svoj 2.trofej ove sezone 38 u karijeri, protivnik David Ferrer
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la adnan24 » 02 maj 2010, 20:40

Poslije 2 duge pauze zbog kise Rafa napokon dolazi do trijumfa nad Fererom sa 7-5 6-2 i tako osvaja peti put masters u Rimu. Jos jedan veoma lako osvojen turnir na sljaci,jedini igrac koji je stvorio probleme Rafi je bio Gulbis jucer u polufinalu.

VAAAAAAAAAMOOOOOOOOOOOOOOOOOS :D

Avatar
belafonte
Postovi: 387
Pridružen/a: 20 mar 2008, 15:07
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la belafonte » 03 maj 2010, 13:05

"U Rimu nisam igrao na istoj razini kao u Monte Carlu, ali opet sam osvojio naslov. To je najvažnije. Osvojiti turnir uz samo 14 izgubljenih gemova, kao što mi je uspjelo u Monte Carlu, to se ne može baš lako ponoviti. Ne događa se baš svake sedmice. No, možda je i ljepše trijumfovati kada ne igraš svoj najbolji tenis. Ovoga puta je najvažnija bila mentalna snaga", lamentirao je Nadal, koji sada ima 10-0 na zemljanoj podlozi ove sezone.

Osvojio je svoj 17. naslov na ATP Masters 1000 turnirima, te je po toj statistici izjednačio učinak legendarnog penzionisanog Amerikanca Andrea Agassija. Prvi teniser svijeta, Švicarac Roger Federer, ima jedan naslov manje.

"Najvažnije je biti motiviran za stalno napredovanje. To je priča moje cijele karijere, mog života, a ja još uvijek želim napredovati. Jednostavno, volim se takmičiti, volim igrati tenis", kaže Nadal.
Kraaaalj Mastersa a uskoro i Grand Slamova, bravooo maaaaajstore 8-) 8-)

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 15 maj 2010, 20:53

Sutra Nadal ide po svoju 39.titulu u karijeri, rekorder je Federer koji ih ima 62. Mislim da će Rafa sutra, ko god mu bio protivnik to osvojiti
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Sevillista<
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 maj 2010, 08:31
Lokacija: Andalusia
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Sevillista< » 16 maj 2010, 22:48

Rafi svaka čast za današnji meč i osvajanje titule, zaslužio je. VAMOS RAFA :D
Un club un de ciudad, VAMOS SEVILLA!
Arsenal je samo klubić ljubomoran na uspješne kolege Man UTD, Chelsea, Liverpool, Blackburn... Bojkot Facebook!

Avatar
belafonte
Postovi: 387
Pridružen/a: 20 mar 2008, 15:07
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la belafonte » 16 maj 2010, 23:50

Oo kako je mali Roger kad igra sa kraljem, mali mali ciji si ti hahhahhahh
Oo kako mu kompleks proradi, kako mu se strah u kosti uvukao, kako je u grcu, ruka drhti ko u penzesha kad igra sa Rafom :mrgreen:
Gledam ga juce, mlati onog Ferrera, kurci se, drop shotove dere, opustio ruku, mlati bekend, serva ko podmazana, leprsava igra, al cim dodje macak, misevi idu u rupu haahahahh

Jos se ova podloga u Madridu vodi kao najbrza zemljana podloga, sta ce mu tek Rafa na Roland Garrosu radit, nek nas Fed postedi i ispadne ranije da ne gledam opet cmizdrenje 8-)

ensadek
Postovi: 501
Pridružen/a: 13 nov 2008, 19:53
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la ensadek » 17 maj 2010, 01:54

belafonte je napisao/la:Oo kako je mali Roger kad igra sa kraljem, mali mali ciji si ti hahhahhahh
Oo kako mu kompleks proradi, kako mu se strah u kosti uvukao, kako je u grcu, ruka drhti ko u penzesha kad igra sa Rafom :mrgreen:
Gledam ga juce, mlati onog Ferrera, kurci se, drop shotove dere, opustio ruku, mlati bekend, serva ko podmazana, leprsava igra, al cim dodje macak, misevi idu u rupu haahahahh

Jos se ova podloga u Madridu vodi kao najbrza zemljana podloga, sta ce mu tek Rafa na Roland Garrosu radit, nek nas Fed postedi i ispadne ranije da ne gledam opet cmizdrenje 8-)
ZASLUŽENO JE POBJEDIO,ALISAM NEŠTO SIGURAN DA FEDRER NIJE PROMAŠIO ONU LOPTICU KOD ZADNJEG POENA DA BI PREOKRENUO I NA KRAJU GA POBJEDIO.AL BILO PROŠLO

Avatar
belafonte
Postovi: 387
Pridružen/a: 20 mar 2008, 15:07
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la belafonte » 17 maj 2010, 07:43

To ti ja pricam, protiv svakog drugog igraca bi ono pogodio, ali lijepi strah, 1000 pitanja on ima kod svakog udarca kad igra protiv Rafe
"Da li ce to biti najbolji moguci udarac?",
"I da jeste najbolji, Rafa to moze stici",
"Mozda sam mogao iznenadit drop shotom"
"Kakav crni drop shot, saberi se se Roger, jesi dobar"
"**** servis, zasto mi ruka drhti, juce je bio odlican"
"Opet mi salje na ovaj bekend, definitivno cu morat naucit igrat lijevom rukom"
"Ako se sad izvucem na forhend, moram tako dobro udarit da zavrsim poen, ali ko moze garantovat da to Rafa nece stici"


I onda "WTF, I missed the ball :!: "

hahahahhahah

Poor Roger :P 8-)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 17 maj 2010, 10:16

Pa dobro, nije Rafa bio baš toliko dominantan jučer, posebno kod 5-4 u prvom setu, kad je Federer imao brejk lopte koje je protraćio svojim greškama, nije Rafa baš puno uticao na to. Igrao je on nekoliko vanzemaljskih poena, ali sve u svemu, veoma dobar otpor Federera.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
belafonte
Postovi: 387
Pridružen/a: 20 mar 2008, 15:07
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la belafonte » 17 maj 2010, 13:38

Virtu4l je napisao/la:Pa dobro, nije Rafa bio baš toliko dominantan jučer, posebno kod 5-4 u prvom setu, kad je Federer imao brejk lopte koje je protraćio svojim greškama, nije Rafa baš puno uticao na to. Igrao je on nekoliko vanzemaljskih poena, ali sve u svemu, veoma dobar otpor Federera.
Hahhahh pa to ti pricam svi tretiraju Feda kad igra sa Rafom kao nekog amatera a ne prvog igraca svijeta, to je meni fascinantno 8-)

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 17 maj 2010, 14:18

Nakon 21. meča s Nadalom i 14. poraza, Federer je na press-konferenciji samo kratko prokomentirao:

Kad Nadal igra ovako dobro, nitko ga ne može pobijediti!
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
belafonte
Postovi: 387
Pridružen/a: 20 mar 2008, 15:07
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la belafonte » 17 maj 2010, 14:29

Ma Federer sere, prikriva svoju nesposobnost da pobjedi Rafu, svoju nemoc da uradi nesto po pitanju svog bekenda koji Rafa eksploatise ko Kuwait naftu, sto je mentalno slab ko bh sportisti...
Istina je ta da Rafa uopste nije igro najbolji tenis juce, jos je jedno 25% daleko od toga, nije ni Fed jos usao u najbolju formu, al njegov je problem sto nece ni uci, jer je ispuho ko dusica...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61967
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Virtu4l » 17 maj 2010, 15:29

belafonte je napisao/la:Ma Federer sere, prikriva svoju nesposobnost da pobjedi Rafu, svoju nemoc da uradi nesto po pitanju svog bekenda koji Rafa eksploatise ko Kuwait naftu, sto je mentalno slab ko bh sportisti...
Istina je ta da Rafa uopste nije igro najbolji tenis juce, jos je jedno 25% daleko od toga, nije ni Fed jos usao u najbolju formu, al njegov je problem sto nece ni uci, jer je ispuho ko dusica...
Možda hoće, možda neće, sa njim se nikad ne zna. Vidjet ćemo ga na Wimbledonu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la cole-ch » 17 maj 2010, 15:38

Dobice Rafa i njegovi fanovi po bulji od Rodje vec na RG.

Roger je tata! :D

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la Ted Mosby » 19 maj 2010, 13:03

cole-ch je napisao/la:Dobice Rafa i njegovi fanovi po bulji od Rodje vec na RG.

Roger je tata! :D
Promašio si temu, ovo stavi gdje su vicevi
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

sb citizen
Postovi: 162
Pridružen/a: 29 apr 2009, 14:22
Kontakt:

Re: Rafa Nadal za sve njegove fanove

Post Postao/la sb citizen » 20 maj 2010, 00:39

belafonte je napisao/la:To ti ja pricam, protiv svakog drugog igraca bi ono pogodio, ali lijepi strah, 1000 pitanja on ima kod svakog udarca kad igra protiv Rafe
"Da li ce to biti najbolji moguci udarac?",
"I da jeste najbolji, Rafa to moze stici",
"Mozda sam mogao iznenadit drop shotom"
"Kakav crni drop shot, saberi se se Roger, jesi dobar"
"**** servis, zasto mi ruka drhti, juce je bio odlican"
"Opet mi salje na ovaj bekend, definitivno cu morat naucit igrat lijevom rukom"
"Ako se sad izvucem na forhend, moram tako dobro udarit da zavrsim poen, ali ko moze garantovat da to Rafa nece stici"


I onda "WTF, I missed the ball :!: "

hahahahhahah

Poor Roger :P 8-)

potpis brate..znači još neka 2 3 turnira i omamo novog number 1. bit će omalovažan opet rafa kad dođe na wimb al će im hebat mater svima, malo ljudi zna da je mentalno jedan on najjačih i da mijenja taktiku ovisno o uvjetima igre..tako da na travi očekujem njegov ubitačni slajs koji mu na zemlji nije ni potreban jer ih ionako dere ko male mace..u madridu nije odigro ni blizu kao u MC tako da me to veseli kad i s "lošijom" igrom dere druge


VAMOS EL MATADOR

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.