Ženska nogometna reprezentacija

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

bavarian_bk
Postovi: 4869
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la bavarian_bk » 25 sep 2012, 22:58

Ženska U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je danas u Bosanskoj Krupi od Slovenija 3:2 . Utakmica je bila ravnopravna , iako su naše cure vodile , 15 - 20 minuta prije kraja primaju 2 pacerska gola . Nisu zaslužile poraz ali ...
U ekipi ima stvarno odličnih igračica , samo golmanica im je slabija strana koliko sam primjetio .
U četvrtak se igra druga utakmica u Bos. Otoci .

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 694&type=1

Evo foto galerija od danas :)

Avatar
Senijad10
Postovi: 47
Pridružen/a: 19 sep 2012, 15:00
Lokacija: Bosanski Brod
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Senijad10 » 25 sep 2012, 23:00

dobra ova petica kako je igrala zna li ko
Senijad Ibričić mama i tata fudbala.

bosnaaaaa
Postovi: 115
Pridružen/a: 27 feb 2012, 15:02
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la bosnaaaaa » 25 sep 2012, 23:02

Senijad10 je napisao/la:dobra ova petica kako je igrala zna li ko
bil je zenio :D

Avatar
Senijad10
Postovi: 47
Pridružen/a: 19 sep 2012, 15:00
Lokacija: Bosanski Brod
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Senijad10 » 25 sep 2012, 23:03

bosnaaaaa je napisao/la:
Senijad10 je napisao/la:dobra ova petica kako je igrala zna li ko
bil je zenio :D
bi
Senijad Ibričić mama i tata fudbala.

bavarian_bk
Postovi: 4869
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la bavarian_bk » 27 sep 2012, 21:50

Druga utakmica između U19 selekcija BiH i Slovenije , koja je odigrana danas na stadionu " Bare " u Bos. Otoci završila je 1-1 iako su naše cure bile puno bolje od svojih vršnjakinja iz Slovenije . Ipak , kao što sam i ranije spomenuo , golmanice naše reprezentacije su slabija tačka pa su Slovenke i taj jedan gol dali iz greške naše golmanice , da bi naše cure izjednačile pred sam kraj meča .


https://www.facebook.com/media/set/?set ... 180&type=1

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 04:02

link ne radi... Ustvari, pise da sadrzaj nije dostupan.

Nego, gledam ovu prvu galeriju, iz Bosanske Krupe i prvo sto sam uocio jeste ko je golman. Realno, djevojka mi izgleda previse krupno, skroz nesportski...

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 28 sep 2012, 12:45

AnelZ je napisao/la: link ne radi... Ustvari, pise da sadrzaj nije dostupan.

Nego, gledam ovu prvu galeriju, iz Bosanske Krupe i prvo sto sam uocio jeste ko je golman. Realno, djevojka mi izgleda previse krupno, skroz nesportski...
Malo je reći da izgleda nesportski.... :o no, to nažalost pokaziva stvarno stanje našeg ženskog nogometa u državi. :roll:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 19:18

zizu1991 je napisao/la:
AnelZ je napisao/la: link ne radi... Ustvari, pise da sadrzaj nije dostupan.

Nego, gledam ovu prvu galeriju, iz Bosanske Krupe i prvo sto sam uocio jeste ko je golman. Realno, djevojka mi izgleda previse krupno, skroz nesportski...
Malo je reći da izgleda nesportski.... :o no, to nažalost pokaziva stvarno stanje našeg ženskog nogometa u državi. :roll:
Ma ja vise mislim da je to zbog onog sindroma sto niko ne zeli biti golman, svi zele da trce po terenu, zabijaju golove i sl., a ne do toga da nam je bas toliko nerazvijen ženski fudbal. Ali cinjenica da je ovo U19 reprezentacija, a da nemamo kako treba golmana i nije bas pozitivna.

bavarian_bk
Postovi: 4869
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la bavarian_bk » 28 sep 2012, 19:29

Ma u Otoci je branila druga golmanica koja je sasvim nomalne građe ali nije dovoljno sigurna .
Za reprezentaciju Slovenije igra nekoliko cura koje su iz BiH (prije svih golmanica , glavna vezna igračica i jedan bočni ) , i odlično igraju , imao sam priliku da se družim sa njima ovo dana što su boravile u Krupi ( družim :D ) i nemaju ništa protiv da zaigraju za BiH ali kažu da ih nikada niko nije kontaktirao . Da napomenem da su se te naše slovenke više družile sa našim curama nego sa svojim kolegicama iz reprezentacije , pa sad ... :D

Avatar
Sheyi
Postovi: 12255
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Sheyi » 28 sep 2012, 19:39

Golmanica :lol::lol:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 28 sep 2012, 19:48

bavarian_bk je napisao/la:Ma u Otoci je branila druga golmanica koja je sasvim nomalne građe ali nije dovoljno sigurna .
Za reprezentaciju Slovenije igra nekoliko cura koje su iz BiH (prije svih golmanica , glavna vezna igračica i jedan bočni ) , i odlično igraju , imao sam priliku da se družim sa njima ovo dana što su boravile u Krupi ( družim :D ) i nemaju ništa protiv da zaigraju za BiH ali kažu da ih nikada niko nije kontaktirao . Da napomenem da su se te naše slovenke više družile sa našim curama nego sa svojim kolegicama iz reprezentacije , pa sad ... :D
E vidis, u tome je fazon, kod nas nije popularan zenski nogomet i niko ne obraca paznju na te djevojke koje su zaprave iz BiH i imaju pravo da nekada nastupaju za nas seniorski sastav, a igraju za druge mlade reprezentacije. Kod muskih je druga prica, tu se obraca paznja na to i pokusava se skoro svaki igrac da se pridobije, vrsi se i medijski pressing, a i navijaci isto rade. Kada bi to isto radili i za zenski fudbal, sigurno bi imali i tu veoma solidnu reprezentaciju, za sada je ona cisti evropski prosjek, mozda cak i malo slabija od prosjeka.

senad2
Postovi: 3
Pridružen/a: 29 sep 2012, 00:52
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la senad2 » 29 sep 2012, 11:09

Momci slažem se sa vama da izgleda nesportski. Ali gledao sam njihova dva treninga i zagrejavanje i mogu da vam kažem da devojka odlično brani ma i više nego odlično. Taj gol što je primila je bio samo zbog početniške treme jer mislim da joj je bila ovo prva utakmica za reprezentaciju. Jeste da mora malo da poradi na sebi u vezi kilaže, ali to je lako. A ni ova druga što je branila u Otoci nije toliko slaba, samo joj treba da bude malo više sigurna u sebe.
Zato vam kažem nemojte da pričate da imamo slabe golmanice i dajte im vremena, svako u životu napravi grešku. Ne bi one bilo u reprezentaciji u19 da nisu dobre. :)

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 29 sep 2012, 11:38

Nisam ja rekao ništa o njihovim kvalitetima, zato što ih nikada nisam gledao, ja sam samo bacio komentar na njihov izgled, koji je za sportaša nedopustiv, no, svejedno, sve im najbolje želim.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

senad2
Postovi: 3
Pridružen/a: 29 sep 2012, 00:52
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la senad2 » 29 sep 2012, 13:31

Ma dobre su one sve. Trude se stvarno, iako mozda imaju manje kvaliteta nego Slovenke pokazale su mnogo više od Slovenki jer igraju srcem. One su ponoš naše države, a za golmanice se nadam da ce izgubiti tu tremu i par kilograma do kvalifikacija i pokazati obje sta znaju .

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la zizu1991 » 29 sep 2012, 13:38

Evo je i @ bavarian pisao da ima naše 3 igračice među Slovenkama, samo kada bi zaživio na neki način ženski nogomet u BiH, i kada bi se počelo više obraćati pažnja njima kao individuama, sigurno je da bi te djevojke zaigrale za nas, al otom - potom ...
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

senad2
Postovi: 3
Pridružen/a: 29 sep 2012, 00:52
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la senad2 » 29 sep 2012, 14:21

Ženski fudbal nije popularan u našoj državi u tome je cela stvar. Morali bismo više da ga promovišemo. Naših devojaka ima po celom svetu ne samo u Sloveniji :) Ma ja sam ponosan na ove cure sto si odigrale ove dve utakmice, ponosan sam na njih od prve do zadnje, svako napravi grešku u životu sve im opraštam. Ipak je čast igrati za reprezentaciju i predstavljati našu državu!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 02 okt 2012, 08:03

Totalno sam zaboravio da su pocele kvalifikacije za U-17 evropsko prvenstvo za žene. Mi smo se našli u grupi 3, koja se igra u Litvaniji. Zajedno sa nama u grupi su domacin Litvanija, Francuska i Mađarska. U drugi krug kvalifikacija prolazi direktno samo prvi u grupi, dok samo najboljih 5 drugoplasiranih reprezentacija iz 11 grupa također prolazi. Ovaj prvi krug kvalfikacija u Litvaniji traje od 1. do 6. oktobra.

Ja licno ne ocekujem puno od ovih kvalifikacija, pogotovo ako se zna da smo prvi put ucestvovali na kvalifkacijama za U-17 tek prosle godine i odigrali ih veoma dobro (2 pobjede i jedna izgubljena; drugi ali nismo prosli dalje). U naredne dvije utakmice ja bi bio zadovoljan da djevojke odigraju dobro protiv Mađarske koji su na nasem nivou i da idu na pobjedu, a dok protiv Litvanije ocekujem jednu laganu pobjedu. Tako bi zavrsili drugi, ali veoma tesko da bi se nasli u pet od 11 najbolje drugoplasiranih reprezentacija. Inace ovih 5-0 protiv Francuske ne treba da zavara i da pomislite da smo slabi posto je Francuska zaista velesila sto se tice kadetkinja, a pobjeda Mađarske od 9-0 protiv Litvanije je po mom misljenju najvise zato sto je Litvanija zaista slaba sto se tice ženskog nogometa, a pogotovo U-17.

Prvo kolo je vec odigrano i postignuti su sljedeci rezultati
Marijampole: Francuska 5-0 Bosna i Hercegovina
Alytus: Mađarska 9-0 Litvaija

Sljedece kolo se igra sutra, a sastaju se
Marijampole: Bosna i Hercegovina - Mađarska u 12:00
Alytus: Francuska - Litvanija u 15:00

Zadnje kolo se igra 6. oktobra, a sastaju se
Marijampole: Mađarska - Francuska u 12:00
Alytus: Litvanija - Bosna i Hercegovina u 12:00

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la Adi_Zepce » 03 okt 2012, 13:53

U-17:BiH 3:3 Mađarska ;)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 03 okt 2012, 14:26

Adi_Zepce je napisao/la:U-17:BiH 3:3 Mađarska ;)
Ovo nam je tek zabetoniralo da necemo moci biti jedni od najboljih pet drugoplasiranih, ali ako se uzme da su nam tek druge kvalifikacije mogu reci da idemo solidnim stopama i definitivno se treba potruditi sljedece godine kada ce biti mnogo lakse izboriti prolaz u sljedeci krug kvalifikacija, jer se broj ucesnika na glavnom turniru povecava sa 4 na 8 reprezentacija, a domacin nece biti vise Svicarska kao do sada (organizovala zadnjih 5-6 U-17 evropskih) nego ce se svake godine mjenjati. Utakmica je prema statistica bila veoma uravnotežena bez da ijedna ekipa bila dominantna nad drugom kao sto sam i rekao. Vjerujem da su se djevojke trudile, ali eto, barem su odigrali nerijeseno :)

http://www.uefa.com/womensunder17/seaso ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Eto, sada cekamo rezultat utakmice iz Alytus izmedju Francuske i Litvanije gdje ocekujem debakl Litvanije od mozda i 10 razlike sto zaista nebi bilo cudno.

U zadnjem kolu 6 oktobra upravo mi u Alytus docekujemo Litvanije, gdje kao sto sam rekao ocekujem laganu pobjedu uz sto vecu gol razliku kako bi obezbjedili barem tu drugu poziciju da ljepse izgleda :D a isto tako ocekujem laganu pobjedu Francuske nad Mađarskom, nadam se vecom razlikom nego sto su nas pobjedili.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ženska nogometna reprezentacija

Post Postao/la AnelZ » 06 okt 2012, 18:12

Eto, naše kadetkinje su zavrsile kvalifikacije za U-17 sljedece godine. Danas su odigrali posljednju utakmicu gdje su pobjedili Litvaniju sa 5-0. U drugoj utakmici Francuska je pobjedila Mađarasku 5-0, istim rezultatom kao i nas. U grupi smo zavrsili treci sa cetiri boda, isto kao i Mađarska, ali se nesto slabijom gol razlikom sto znaci da nismo prosli u naredni krug kvalifikacija (samo prvi u grupi i pet najboljih drugoplasiranih prolazi). Ovaj put smo lošije zavrsili kvalifikacije nego prosle godine, ali opet, nije toliko lose, najbitnije je da se mozemo nositi sa vecinom reprezentacija, osim stvarno sa velesilama.

Od 20-25 oktobra u Sarajevo, na Koševu i Gradskom SRC Slavija, se odrzava prvi krug kvalifkacija za juniorke za U-19 evropsko prvenstvo. Zajedno sa nama u grupi su Češka, Portugal i Makedonija, što na prvi pogled djeluje grupa gdje bi mogli obezbjediti prolazak, jer najbolje dvije reprezentacije iz svake grupe prolaze dalje (i najbolja treceplasirana ekipa iz svih grupa).

Prvu utakmicu igramo 20 oktobra:
AFH: Češka - Bosna i Hercegovina u 14:30
SRC Slavija: Portugal - Makedonija u 14:30

Druga utakmica se igra 22 oktobra:
SRC Slavija: Češka - Makedonija u 14:30
AFH: Bosna i Hercegovina - Portugal u 14:30

Treca utakmica se igra 25 oktobra:
SRC Slavija: Portugal - Češka u 14:00
AFH: Makedonija - Bosna i Hercegovina u 14:00

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.