TV-all about

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la neo » 30 dec 2012, 13:47

hule_barca je napisao/la:Pa to on 4 LNB-a da ima svim sobama isto :D
Sigurno se razbacuje sa televizorima :lol:
Moguce, ali onda je trebao uzeti dva twin LNB-a. Ja sam ubjedjen da sa 4LNB-a fata 4 satelita :) Itekako moguce, no potrebno dosta zivaca, znoja i znanja :)
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
samoposteno
Postovi: 5992
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la samoposteno » 30 dec 2012, 13:48

BosnaSTL je napisao/la:Jel ko od vas cuo za NET tv plus???
ja koristim i super su ima sve nase kanale ali nemozes koristit u bih ako mislis

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la neo » 30 dec 2012, 13:50

samoposteno je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Jel ko od vas cuo za NET tv plus???
ja koristim i super su ima sve nase kanale ali nemozes koristit u bih ako mislis
Mozes korsititi u BIH, ali ti neko s vana treba kupiti kljuc :) Npr neko ti kupi pretplatu iz njemacke a ti je korsitis u BIH sasvim regularno.
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
samoposteno
Postovi: 5992
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la samoposteno » 30 dec 2012, 13:52

neo je napisao/la:
samoposteno je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Jel ko od vas cuo za NET tv plus???
ja koristim i super su ima sve nase kanale ali nemozes koristit u bih ako mislis
Mozes korsititi u BIH, ali ti neko s vana treba kupiti kljuc :) Npr neko ti kupi pretplatu iz njemacke a ti je korsitis u BIH sasvim regularno.
jest ali sve zavisi koliko imas jak internet ako ti je slab internet netrebas uzimat

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la neo » 30 dec 2012, 13:56

Tacno, 3 mb/s je minimum da gledas bez stopanja. Naravno pri tome mislim neki staiblan net tipa ADSL.
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
samoposteno
Postovi: 5992
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la samoposteno » 30 dec 2012, 14:03

neo je napisao/la:Tacno, 3 mb/s je minimum da gledas bez stopanja. Naravno pri tome mislim neki staiblan net tipa ADSL.
ja imam 30 mb/s pa opet nekad zastopa a sa 3 mb/s ja mislim da bi ti stopo non stop jedino da ides na slabiji kvalitet slike i da nestopa

Avatar
neo
Postovi: 3851
Pridružen/a: 28 jun 2012, 20:10
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la neo » 30 dec 2012, 14:31

Meni sa 12mbps nikada nijestopalo. Koji ti je provider?

poslano koristeći mobitel, izvinjavam se na greškama pri kucanju.
"It's one of premier league's oldest lessons .
NEVER WRITE MANCHESTER UNITED OFF"

Avatar
samoposteno
Postovi: 5992
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la samoposteno » 30 dec 2012, 14:45

neo je napisao/la:Meni sa 12mbps nikada nijestopalo. Koji ti je provider?

poslano koristeći mobitel, izvinjavam se na greškama pri kucanju.
ja sam u danskoj nije da stopa ni meni nego kazem nekad ali mislim sa 3 mb/s da bi vise stopalo a provider mi je syd energi

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la hilmo » 30 dec 2012, 19:12

Poštovani korisnici,

U skladu sa najavama, pretplatnicima iz Zenice, Telemach je u prelaznom periodu osim praćenja sportskih sadržaja na Sport Klub, Eurosport, ESPN sport, Golf i ostalim sportskim kanalima iz standardne Telemach ponude, kao posebnost u Telemach ponudi u odnosu na druge gradove omogućio i praćenje Arena sportskih kanala bez dodatne naknade.
Obavještavamo vas da, uz najbolju moguću volju i uložene napore, s dobavljačima Arena Sport kanala nismo uspjeli postići dogovor oko uvjeta distribucije, te stoga korisnicima s područja Zenice i okoline od 01.01.2013. godine u programskoj šemi analogne i digitalne televizije kompanije Telemach, neće biti dostupni Arena Sport kanali, čime se programska šema usklađuje sa ostalim gradovima u kojima djeluje Telemach.
Smatramo da smo odabirom Sport Klub platforme u odnosu na Arenu Sport odabrali nešto što danas i dugoročno u utrci za ostvarivanju prava na atraktivne sportske događaje između spomenute dva kanala, ima značajno veću vrijednost za naše pretplatnike.
Telemach i dalje nastavlja angažman u cilju stalnog poboljšanja kvaliteta svojih usluga, te pruža telekomunikacijske usluge u skladu sa najvišim standardima i omogućava dostupnost širokog spektra atraktivnih TV kanala, najpovoljnije telefoniranje u BiH, kao i najbrži internet.

Vaš Telemach


Pa samo su se naivni nadali da će ugovor sa Arenom biti produžen..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Semsudin
Postovi: 734
Pridružen/a: 09 nov 2012, 20:47
Lokacija: Grad na zrnu soli
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Semsudin » 30 dec 2012, 20:11

Dobio sam reciever, tip je Samsung DCB-B270G. Koristim ga za DVB-C u sklopu programa kablovske televizije TXTV ili ti ga Elta-Mt, ako je od pomoći.

Kao i svugdje, ima 18+ kanala. Pokušao sam ih zaključati jer imam 2 male sestre, međutim kad kliknem na opciju lock, izbaci mi: "Please check is your smardcard properly inserted".
Nije samo tu problem, taj error mi izbacuje i na pojedinim kanalima, sam od sebe.

Googlao sam, ali sve mi je na njemačkom jeziku, tako da ne kontam ništa. Ako je ko imao iskustva s ovim, pomoz'te. :mrgreen:
Inače momak je legenda mislim na Sea
Stil rušiljende strogo prekucende

Avatar
ZZtop10
Postovi: 2509
Pridružen/a: 09 jul 2012, 22:25
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la ZZtop10 » 30 dec 2012, 20:13

Koliko kosta resiver :?:
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la hilmo » 30 dec 2012, 20:25

Semsudin je napisao/la:Dobio sam reciever, tip je Samsung DCB-B270G. Koristim ga za DVB-C u sklopu programa kablovske televizije TXTV ili ti ga Elta-Mt, ako je od pomoći.

Kao i svugdje, ima 18+ kanala. Pokušao sam ih zaključati jer imam 2 male sestre, međutim kad kliknem na opciju lock, izbaci mi: "Please check is your smardcard properly inserted".
Nije samo tu problem, taj error mi izbacuje i na pojedinim kanalima, sam od sebe.

Googlao sam, ali sve mi je na njemačkom jeziku, tako da ne kontam ništa. Ako je ko imao iskustva s ovim, pomoz'te. :mrgreen:
A ima li taj tvoj TXTV neki infocall, fino nazovi pa nek ti oni objasne, valjda ih zato plaćaš...Tehnička podrška

Semsudin
Postovi: 734
Pridružen/a: 09 nov 2012, 20:47
Lokacija: Grad na zrnu soli
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Semsudin » 30 dec 2012, 20:46

Kontaktirao sam i njih, poslao sam im mail, ali i ovdje sam pitao, možda je neko imao receiver pa je upoznat' sa problemom. ;)
Inače momak je legenda mislim na Sea
Stil rušiljende strogo prekucende

Avatar
anonimni
Postovi: 10166
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la anonimni » 30 dec 2012, 22:31

ZZtop10 je napisao/la:Koliko kosta resiver :?:
zavisi koji, imaš Dreamboxe, malo pročačkaj po pik-u i možeš ih naći za 200-250 KM ako se ne varam (uglavnom su to klonovi, ali who cares :mrgreen: ), imaš neke druge koji nisu za CS-a, ali su itekako dobri, ja npr. imam jedan Humaxov model, al' mi se pokvario :D dok nije, im'o sam bezbroj dobrih kanala...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la azTer » 02 jan 2013, 14:08

imam elta tv, smeće

jel može neko napisat neki konstruktivan post o moja tv? vidim @džoni je pisao, to sam pročitao, ali zanimaju me još neke informacije (cijena priključka, jel imaju razni paketi, kako funkcioniše sa internetom, dolazi li do gubitka signala, koliko je zapravo isplativo dat 55 km...). vidio sam ponudu na bhtelecom stranici, ali ništa ne uzimam za ozbiljno dok ne čujem mišljenja. :mrgreen:

Avatar
anonimni
Postovi: 10166
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la anonimni » 02 jan 2013, 14:10

ja ti mogu samo za internet reći ;) on je najstabilniji, ali i najskuplji, ako igraš online, ADSL (kojeg imaš u MojojTV) ti je najbolji za online gaming jer je ping najmanji tamo valjda...
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la nedim1993 » 02 jan 2013, 14:13

azTer je napisao/la:imam elta tv, smeće

jel može neko napisat neki konstruktivan post o moja tv? vidim @džoni je pisao, to sam pročitao, ali zanimaju me još neke informacije (cijena priključka, jel imaju razni paketi, kako funkcioniše sa internetom, dolazi li do gubitka signala, koliko je zapravo isplativo dat 55 km...). vidio sam ponudu na bhtelecom stranici, ali ništa ne uzimam za ozbiljno dok ne čujem mišljenja. :mrgreen:
izvini ne pročita post do kraja.
nije 55 nego 65. (PDV :D )
net je stabialn, ne varira signal logično. ja imam oko godinu dana. desi se nekad da nestane signala (meni) na minutu dvije možda i manje i to je to.
imaš više paketa ne znam ti sad kojih uglavnom ovaj od 65 je najbolji što se mene tiče.
fiksna telefonija unutar federacije je besplatna i neki u distriktu.
imaš 10 KM besplatno za mobilne telefone, kad pređeš tih 10 KM onda ti se samo nastavlja na onih 55 odnosno 65 KM.
što se mene tiče dobar je :D. samo sportski mi nisu nešto jer nema EPL-A. da barem ubace sport klub il sky sports. uf :mrgreen:
Vođa zna.

Avatar
Otelo
Postovi: 33534
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Otelo » 02 jan 2013, 14:19

a jel jos vrijedi da kuca mora biti 3.5 km od centrala inace ne moze da se hvata signal?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la azTer » 02 jan 2013, 14:20

hvala svima. što se tiče cijene, tamo za ovaj full paket piše da je 55 km i napomena: U cijenu ulazi saobraćaj u iznosu 10 KM prema mreži BH Mobile! nije mi sad jasno :) jel se plaća priključak dodatno?

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la nedim1993 » 02 jan 2013, 14:23

pa jest 55 al nema napomene da nije uračnat PDV :D.
to saobraćaj prema mobilnim mrežama od 10 KM ti je besplatno možeš zvat mobilne u vr od 10 KM. čim prekoračiš to uračunava ti na onih 55, al slabo to kad prijeđe, barem kod mene.
priključak je 10 KM ja mislim i samo se prvi put plaća. al nisam siguran zaboravio sam
Vođa zna.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica, GG3, rio_Ferdy88, Surreal i 27 gostiju.