Laboral Kutxa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 03 okt 2009, 15:08

HAHAHHA, ne prosipaj se ti. Prosječan 2 miliona. Ko to u Europi ima po dva miliona od prosječnih. idi umij se, pa onda piši. Predsezone zezaju se, samo mazlumaju. Navaro ode u NBA propalica, Garbahosa propalica, Onaj Grl S~ zaboravih propalica. Dođu u Europu haraju. Ne možeš upoređivati te dvije lige. Utah Jazz...Deron Williams, Okur, Boozer.......i nakav Real hahahahahahahha. Šta ti pišeš jadan ne bio, nebuloze, kako te nije stid. Wade, Kobe, LBJ, Paul itd.....Dirl Nowitzki i Paul Gasol iz Europe ostalo niej trenutno vrijedno spomena, Kirilenko više na klupi u Jazz-a nego što igra. Ako neko prati NBA onda sam to ja ;)

Europa je i dan danas udaljena svjetlosnih godina od NBA lige.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Raul_64 » 03 okt 2009, 15:26

Rz88 je napisao/la:HAHAHHA, ne prosipaj se ti. Prosječan 2 miliona. Ko to u Europi ima po dva miliona od prosječnih. idi umij se, pa onda piši. Predsezone zezaju se, samo mazlumaju. Navaro ode u NBA propalica, Garbahosa propalica, Onaj Grl S~ zaboravih propalica. Dođu u Europu haraju. Ne možeš upoređivati te dvije lige. Utah Jazz...Deron Williams, Okur, Boozer.......i nakav Real hahahahahahahha. Šta ti pišeš jadan ne bio, nebuloze, kako te nije stid. Wade, Kobe, LBJ, Paul itd.....Dirl Nowitzki i Paul Gasol iz Europe ostalo niej trenutno vrijedno spomena, Kirilenko više na klupi u Jazz-a nego što igra. Ako neko prati NBA onda sam to ja ;)

Europa je i dan danas udaljena svjetlosnih godina od NBA lige.
Mislim da je govorio za NBA prosječno 2 miliona...i ti si preuveličao James nema €20miliona....a to što jedan igrač košta kao čitava ekipa nije mjerilo...ja sam uvjern da če Real pobjediti Utah...jedan od razloga je i nevažnost utakmice...al nije košarka samo NBA...to što se Spanulis nije snašao ili što Don Nelson nije dopustio Jaskevicius da igra...NBA je ispred evrope al ako misliš da bi neko iz podruma NBA(Avdić) mogao osvojiti Euroligu varaš se...

PS...pogledaj koju euroligašu utakmicu... ako misliš da jedan:Šiškauskas,Batiste,Reyes,Spliter itd. nebi mogli igrati u NBA stvarno neznam... klasičan primjer je Anderson i Iljasova.......Scola..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 03 okt 2009, 15:40

Preuveličao 20 miliona. Pogledaj na koliko je ugovor Jamesa pa onda pogledaj šta si napisao. Pogledaj i ugovor Kobija, Wade, Paula, Ben Gordon ima 40 miliona :mrgreen:

Scola je u rookie sezoni prosječan bio, ali onda je nadošao. Mislim da NBA skauti znaju mnogo više nego ti i ja, pa zato neki određeni igrači ne igraju u NBA. Tako ti to ide, ali svakao da bi Eurologu moglo osvojiti laganini preko pola momčadi NBA, čak i više od toga. ;)

Upoređivati Tau Ceramicu i recimo Portalnd Trailblazers ili Toronto Raptors je smiješno. Uzeo sam Toronto radi Europljana.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neno#4 » 03 okt 2009, 16:29

Rz88 je napisao/la:Preuveličao 20 miliona. Pogledaj na koliko je ugovor Jamesa pa onda pogledaj šta si napisao. Pogledaj i ugovor Kobija, Wade, Paula, Ben Gordon ima 40 miliona :mrgreen:

Scola je u rookie sezoni prosječan bio, ali onda je nadošao. Mislim da NBA skauti znaju mnogo više nego ti i ja, pa zato neki određeni igrači ne igraju u NBA. Tako ti to ide, ali svakao da bi Eurologu moglo osvojiti laganini preko pola momčadi NBA, čak i više od toga. ;)

Upoređivati Tau Ceramicu i recimo Portalnd Trailblazers ili Toronto Raptors je smiješno. Uzeo sam Toronto radi Europljana.
haveru jesi ti dobar smiri se malo.........pogledaj sta si napisao da jedan prosjecan igrac u nba ima 20 miliona........nemoj biti tako optimistican sto se tice nba lige....sjeti se 2002 ako znas, jednog prosjecnog igraca u sred indijanapolisa koji ih je razbio (ako se sjecas, ako ne nema veze),sjeti se atine 2004 i dankana i ajversona, sjeti se japana 2006 i polufinala i tog super ultra multi jakog tima sa haurdom, jamesom, wadeom, hajnrihom, antonijem i ostalim zvijezdama....ti racunas neke visegodisnje ugovore od 40 miliona koje oni trebaju da prime naprimjer za 5 godina.......dream team je bio jedan iz 92 godine, sve ostalo se moze pobijediti......a nemojmo zaboraviti ni da jose manuel calderon nije bio u finalu u pekingu.....a gasol, parker, nowitzki, stojakovic, divac, petrovic, kiilenko, turkoglu, sve su to amerikanci jel tako......
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61677
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Virtu4l » 03 okt 2009, 23:02

James je potpisao petogodišnji ugovor za koji će dobiti 80 miliona $ ili negdje oko 56 miliona €, što iznosi nešto više od 11 miliona € po sezoni. U suštini to nisu neke basnoslovne cifre jer tamo ogroman dio ide na porez, što je jedan od osnovnih razloga zašto se većina igrača odlučuje za odlazak u Tursku ili Grčku, gdje su porezi minimalni i kad neko kaže da je dobio 2 miliona, on ih je i dobio...

P.S. James je dobio oko 90 miliona $ za potpisivanje sponzorskog ugovora sa kompanijom Nike.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Raul_64 » 03 okt 2009, 23:07

Virtu4l je napisao/la:James je potpisao petogodišnji ugovor za koji će dobiti 80 miliona $ ili negdje oko 56 miliona €, što iznosi nešto više od 11 miliona € po sezoni. U suštini to nisu neke basnoslovne cifre jer tamo ogroman dio ide na porez, što je jedan od osnovnih razloga zašto se većina igrača odlučuje za odlazak u Tursku ili Grčku, gdje su porezi minimalni i kad neko kaže da je dobio 2 miliona, on ih je i dobio...

P.S. James je dobio oko 90 miliona $ za potpisivanje sponzorskog ugovora sa kompanijom Nike.
E to mu ja govorim....a lik puca na suho...nisu upitanju svjetlosne godine...razlike ima al mislim...samo djeca mogu misliti da je svaki NBA igrač bolji od evropskog igrača...pa 25% ih nebi imalo mjesta u petorci večih evropskih klubova...
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la adnan24 » 03 okt 2009, 23:28

Kako stvari stoje od ove Caja Laboral ne treba ocekivati nesto posebno ove sezone,kako u Spaniji tako i u euroligi ali zato bi Teletovic trebao imati mnogo prostora u napadu...po meni oni u Spaniji su sad i iza Unicaje a o kvaliteti Barce i Reala mogu da sanjaju...

P.S. Sto se tice NBA lige ona je i dalje daleko od Eurolige...Ima par klubova u Europi koji su sigurno jaci od dosta klubova iz NBA lige ali recimo u duelu sa Lakersima ili Celtics-ima nemaju sta traziti...to bi sigurno bio lak posao za Amere

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 04 okt 2009, 00:40

Raul_64 je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:James je potpisao petogodišnji ugovor za koji će dobiti 80 miliona $ ili negdje oko 56 miliona €, što iznosi nešto više od 11 miliona € po sezoni. U suštini to nisu neke basnoslovne cifre jer tamo ogroman dio ide na porez, što je jedan od osnovnih razloga zašto se većina igrača odlučuje za odlazak u Tursku ili Grčku, gdje su porezi minimalni i kad neko kaže da je dobio 2 miliona, on ih je i dobio...

P.S. James je dobio oko 90 miliona $ za potpisivanje sponzorskog ugovora sa kompanijom Nike.
E to mu ja govorim....a lik puca na suho...nisu upitanju svjetlosne godine...razlike ima al mislim...samo djeca mogu misliti da je svaki NBA igrač bolji od evropskog igrača...pa 25% ih nebi imalo mjesta u petorci večih evropskih klubova...

Djeca ???

Kada ti počneš detaljno po 3 NBA utakmice gledati onda se javi. Da je neki Europski igrač dobar igrao bi u NBA. Svakome je cilj otići tamo, samo neki to zaslužuju dok većina nije.


@neno#4

Ko je spominjao Dirka, Gasola, Parkera i ostale. Rekao sam Dirk i Gasol zaslužuju najveće pohvale, a tu je naravno i Parker, ostalo.....U starije vremena Stojaković, Kukoć, Sabonis, naravno DRAŽEN PETROVIĆ Mozart košarke...bio bi i najbolji igrač svih vremena iz Europe što je igrao u NBA ali smrt je učinila svoje. Kakav Hidajet...Bio je u finalu , i šta tu, bahnu 2 sezone i to je to. Trebaš imati kontinuitet kao Paul i Dirk, te Tony.

Kidd ima 21 milion po sezoni po 3-4 godine računaj koliko to izađe, tako sam ja pisao i mislio nisam po jednoj sezoni pametnjakovići.


Naravno da je NBA daleko od Eurolige i tih dječijih gluposti. Kao što sam rekao već ranije "SVAKOM IGRAČU JE CILJ OTIĆI U NBA", a to što kažete da je jedan CSK-a jači od recimo jedne Oklahome je smiješno, KEvin Durant bi radio šta bi gof htio. Nebitno više, kanimo se te teme, previše je "objektivnosti" ovdje prisutno. Neću da pišem više na ovoj temi ccc.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neno#4 » 04 okt 2009, 14:00

Rz88 je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:James je potpisao petogodišnji ugovor za koji će dobiti 80 miliona $ ili negdje oko 56 miliona €, što iznosi nešto više od 11 miliona € po sezoni. U suštini to nisu neke basnoslovne cifre jer tamo ogroman dio ide na porez, što je jedan od osnovnih razloga zašto se većina igrača odlučuje za odlazak u Tursku ili Grčku, gdje su porezi minimalni i kad neko kaže da je dobio 2 miliona, on ih je i dobio...

P.S. James je dobio oko 90 miliona $ za potpisivanje sponzorskog ugovora sa kompanijom Nike.
E to mu ja govorim....a lik puca na suho...nisu upitanju svjetlosne godine...razlike ima al mislim...samo djeca mogu misliti da je svaki NBA igrač bolji od evropskog igrača...pa 25% ih nebi imalo mjesta u petorci večih evropskih klubova...

Djeca ???

Kada ti počneš detaljno po 3 NBA utakmice gledati onda se javi. Da je neki Europski igrač dobar igrao bi u NBA. Svakome je cilj otići tamo, samo neki to zaslužuju dok većina nije.


@neno#4

Ko je spominjao Dirka, Gasola, Parkera i ostale. Rekao sam Dirk i Gasol zaslužuju najveće pohvale, a tu je naravno i Parker, ostalo.....U starije vremena Stojaković, Kukoć, Sabonis, naravno DRAŽEN PETROVIĆ Mozart košarke...bio bi i najbolji igrač svih vremena iz Europe što je igrao u NBA ali smrt je učinila svoje. Kakav Hidajet...Bio je u finalu , i šta tu, bahnu 2 sezone i to je to. Trebaš imati kontinuitet kao Paul i Dirk, te Tony.

Kidd ima 21 milion po sezoni po 3-4 godine računaj koliko to izađe, tako sam ja pisao i mislio nisam po jednoj sezoni pametnjakovići.


Naravno da je NBA daleko od Eurolige i tih dječijih gluposti. Kao što sam rekao već ranije "SVAKOM IGRAČU JE CILJ OTIĆI U NBA", a to što kažete da je jedan CSK-a jači od recimo jedne Oklahome je smiješno, KEvin Durant bi radio šta bi gof htio. Nebitno više, kanimo se te teme, previše je "objektivnosti" ovdje prisutno. Neću da pišem više na ovoj temi ccc.
pa i ne bi trebao, jer prvo se vidi da ne pratis euroligu nimalo.....mozda povremeno, ali nista posebno......znas da bi mogao tako da izjavis da je durant bolji od cska, moras da poznajes roster cska, sto ti ocigledno ne poznajes.....uostalom sada ces da vidis jednu dobru ekipu jute u madridu u cetvrtak kako ce "lagano" da dobiju tu tekmu....nema vise tu neke ekstra razlike.....nisi ti procitao citav moj post.....da se mozda ne sjecas milana gurovica i trpanja uobrazenih amera u indijanapolisu i to u cetvrtfinalu, ili sta su teo i dimitros uradili u japanu u polufinalu.......da se ne ponavljam, ja pratim i nba doduse malo slabije nego euroligu, ali ti pratis samo nba i onda dodjes i kazes nesto o cemu veze nemas......nemoj potcjenjivati nikoga to je za tvoje dobro, evo naprimjer da li mislis da je kufos iz jute bolji od rejesa iz reala...uostalom vidjet ces to za par dana......20 i kusur miliona dobijaju samo zvijezde i najbolji igraci a ne neki prosjecni igraci kao sto si ti rekao.......evo ti primjer jedan josh childress kada je dosao svi su ocekivali da ce sam sve da dere, a na kraju mizernih 10 ppg......i plus ne moze bazen da pogodi sa udaljenosti od pet metara.....uzmi rudija za primjer, dokaz ti je on da se moze igrati i preko bare, nisu samo dirk, pau, tony........ali pogledaj vise tekmi eurolige molim te pa onda komentiraj.........
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 04 okt 2009, 15:07

Denver Nuggetsi- Partizan 102-70 ;)

Nemoj meni o roosterima. Euroliga.....Okej, samo polahko, možda dođes sebi. Smodiš :mrgreen:

Nadam se da će Mirza biti najbolji ove godine u Tau i možda bude čak u prvoj petorci naše repke :roll: :mrgreen:

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neno#4 » 04 okt 2009, 15:13

Rz88 je napisao/la:Denver Nuggetsi- Partizan 102-70 ;)

Nemoj meni o roosterima. Euroliga.....Okej, samo polahko, možda dođes sebi. Smodiš :mrgreen:

Nadam se da će Mirza biti najbolji ove godine u Tau i možda bude čak u prvoj petorci naše repke :roll: :mrgreen:
mnogo duhovito :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
pricekajmo cetvrtak o ti veliki multi poznavaoce svih sportskih desavanja i veliki strucnjace sta ces ti meni pricati o euroligi...............
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 04 okt 2009, 15:18

Hvala na pohvalama, trudim se :roll:

Šta u Četvrtak, ko igra, misliš reklama ona po Europi :?

Trebaš da shvatiš da se sve radi o novcu, ali eto kako ti kažeš :cry:

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neno#4 » 04 okt 2009, 15:21

Rz88 je napisao/la:Hvala na pohvalama, trudim se :roll:

Šta u Četvrtak, ko igra, misliš reklama ona po Europi :?

Trebaš da shvatiš da se sve radi o novcu, ali eto kako ti kažeš :cry:
pa da, mislim ja ti se divim kako provodis ove mnogobrojne sate na forumu i toliko sve znas.....fakat naklon dole kako ti to sve uspijevas pa ti si fenomen realno.....vidjet cemo kako ce ta utah proci.......pa naravno da se radi o novcu ja studiram ekonomiju, mislim da to malo bolje ipak znam od tebe.........
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 04 okt 2009, 15:31

Bravo ti. Samo nastavi sa studijem u tome leži hljeb,

Okej, opet se izvaličiš, prvo mi spominješ nakve crnogorce, onda mi spominješ Utah, onda spominješ ovaj forum i kako ja pišem i provodim mnogobrojne sate. Bravo ti, argumenti su ti na visikom nivou. Moja stvar je šta ja radim i gdje provodim mnogobrojen sati odnosno malo više od sat vremena na forumu. Pogleda postovi na dan i računaj *3 o ti ekonomista pa vidi koliko sam to ja na forumu. Malo raučuna, s tim da sam pisao mnogo dok nije bilo vremenskog ograničenja. Okej, aliopet moja stvar, otišao si sa jedne teme na tri različite, i svaka čast.


Protiv koga to Utah igra. :?

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neno#4 » 04 okt 2009, 15:39

Rz88 je napisao/la:Bravo ti. Samo nastavi sa studijem u tome leži hljeb,

Okej, opet se izvaličiš, prvo mi spominješ nakve crnogorce, onda mi spominješ Utah, onda spominješ ovaj forum i kako ja pišem i provodim mnogobrojne sate. Bravo ti, argumenti su ti na visikom nivou. Moja stvar je šta ja radim i gdje provodim mnogobrojen sati odnosno malo više od sat vremena na forumu. Pogleda postovi na dan i računaj *3 o ti ekonomista pa vidi koliko sam to ja na forumu. Malo raučuna, s tim da sam pisao mnogo dok nije bilo vremenskog ograničenja. Okej, aliopet moja stvar, otišao si sa jedne teme na tri različite, i svaka čast.


Protiv koga to Utah igra. :?
vjerovatno ces da saznas u petak ujutro na nba.com.........kad ih neko malo lupi po glavi...............naravno da cu nastaviti da studiram to, a ne kao neki koji dokazuju ovdje nekom nesto.........ja sam vise pogledao tekmi euroligaskih i nlb - a uzivo sto ti neces zadugo moj jarane..........za nba svaka cast pratim i to ali ne govorim da znam nesto i ne prsim se kao ti na svakoj temi, ja mislim da se otvori i tema o bejzbolu da bi i to znao.......ja pisem samo na kosarci i to pretezno na kkbosna, uostalom ovdje sada i rijede pisem........
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 04 okt 2009, 16:06

Nemam para :|

Nije svako tako bogat da ide na sve utakmice, i gledam NBA hvala Bogu preko neta i to redovno, ali eto čekam novu sezonu.

Jednostavno pratim sve što se da pratiti a nisma ti ja kriv što samo jedan sport pratiš. Volim sve da gledam i šta je l' to mana...

Avatar
neko_iz_mase
Postovi: 1775
Pridružen/a: 02 apr 2009, 14:41
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la neko_iz_mase » 10 okt 2009, 01:28

Taman vas je bilo lijepo citati :) pa rekoh da nastavite gdje ste poceli :D

Utah Jazz in Spain: Jazz demolish Real Madrid 109-87.
Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pi**e materine.

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la Neutral » 10 okt 2009, 01:34

Napisao sam to već na drugoj temi, i mislim da sam bio u pravu. Jednostavno sam bio objektivan a ne pristrasan. NBA je daleko ispred Europe i njihovih "ligica".

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Caja Laboral

Post Postao/la steve-o » 10 okt 2009, 01:36

neko_iz_mase je napisao/la:Taman vas je bilo lijepo citati :) pa rekoh da nastavite gdje ste poceli :D

Utah Jazz in Spain: Jazz demolish Real Madrid 109-87.
:mrgreen:

LeBronJamesKing
Postovi: 622
Pridružen/a: 28 jan 2009, 13:32

Re: Caja Laboral

Post Postao/la LeBronJamesKing » 10 okt 2009, 01:55

Rz88 je napisao/la:Napisao sam to već na drugoj temi, i mislim da sam bio u pravu. Jednostavno sam bio objektivan a ne pristrasan. NBA je daleko ispred Europe i njihovih "ligica".

nema nene ili je shvatio da nista ne zna il se samo priprema za izljev gluposti.
U ime Gospodara...

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.