FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
76
14%
2. Borbu za Evropu
166
30%
3. Sredinu tabele
91
17%
4. Borbu za opstanak
213
39%
 
Ukupno glasova: 546

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19427
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 21 mar 2024, 22:58

Vela havle al eto.

Taj Boljevic nista nije pokazao, jeste zapravo promasaj 1 na 1 i kako se cesto spetlja s loptom i izgubi je lagano.

Amoah nije onaj kao kad je tek dosao od njega imas korist jednu asistenciju.

Krpic napadac nista, trudi se ali neJma zgoditaka.

Haracic (nad kojim je nekad nepravda bila) nista nesto pokusava eto izbacio je Boljevica i to je ok ali promasio sto bi Sale Matoni zabio ko Van Basten. Katastrofa jarane a branio sam ga on nas popisa.

Al Dzaber koji nije igrao kod Basica ali evo i Bruno ga zakucao za klupu.
1921 1921 1921 1921


Idem ja do bara, da vidim koga vidit cu, baunser nesto tripa Hamdo izvali mu vilicu. Ode u zatvor ali pojavi se opet samo trazi nekoga s kim ce da pocne.
Voli te raja, Hamdo “bole me jaja, ja stojim veci nego planina Himalaja”.

Avatar
Mamba21
Postovi: 3282
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 21 mar 2024, 23:37

MocMahale444 je napisao/la:
21 mar 2024, 22:58
Vela havle al eto.

Taj Boljevic nista nije pokazao, jeste zapravo promasaj 1 na 1 i kako se cesto spetlja s loptom i izgubi je lagano.

Amoah nije onaj kao kad je tek dosao od njega imas korist jednu asistenciju.

Krpic napadac nista, trudi se ali neJma zgoditaka.

Haracic (nad kojim je nekad nepravda bila) nista nesto pokusava eto izbacio je Boljevica i to je ok ali promasio sto bi Sale Matoni zabio ko Van Basten. Katastrofa jarane a branio sam ga on nas popisa.

Al Dzaber koji nije igrao kod Basica ali evo i Bruno ga zakucao za klupu.
Ma jarane ti ne gledaš utakmice Želje. Od svih igrača na proljeće jedino Boljević liči na igrača, ostali su atletičari koji samo trče i to je to.
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19427
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 21 mar 2024, 23:52

Mamba21 je napisao/la:
21 mar 2024, 23:37
MocMahale444 je napisao/la:
21 mar 2024, 22:58
Vela havle al eto.

Taj Boljevic nista nije pokazao, jeste zapravo promasaj 1 na 1 i kako se cesto spetlja s loptom i izgubi je lagano.

Amoah nije onaj kao kad je tek dosao od njega imas korist jednu asistenciju.

Krpic napadac nista, trudi se ali neJma zgoditaka.

Haracic (nad kojim je nekad nepravda bila) nista nesto pokusava eto izbacio je Boljevica i to je ok ali promasio sto bi Sale Matoni zabio ko Van Basten. Katastrofa jarane a branio sam ga on nas popisa.

Al Dzaber koji nije igrao kod Basica ali evo i Bruno ga zakucao za klupu.
Ma jarane ti ne gledaš utakmice Želje. Od svih igrača na proljeće jedino Boljević liči na igrača, ostali su atletičari koji samo trče i to je to.
Jasta, izvini moja greska. Hvala sto si mi rekao Mamboni.
1921 1921 1921 1921


Idem ja do bara, da vidim koga vidit cu, baunser nesto tripa Hamdo izvali mu vilicu. Ode u zatvor ali pojavi se opet samo trazi nekoga s kim ce da pocne.
Voli te raja, Hamdo “bole me jaja, ja stojim veci nego planina Himalaja”.

GIBRA
Postovi: 2758
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GIBRA » 22 mar 2024, 00:16

Mamba21 je napisao/la:
21 mar 2024, 23:37
MocMahale444 je napisao/la:
21 mar 2024, 22:58
Vela havle al eto.

Taj Boljevic nista nije pokazao, jeste zapravo promasaj 1 na 1 i kako se cesto spetlja s loptom i izgubi je lagano.

Amoah nije onaj kao kad je tek dosao od njega imas korist jednu asistenciju.

Krpic napadac nista, trudi se ali neJma zgoditaka.

Haracic (nad kojim je nekad nepravda bila) nista nesto pokusava eto izbacio je Boljevica i to je ok ali promasio sto bi Sale Matoni zabio ko Van Basten. Katastrofa jarane a branio sam ga on nas popisa.

Al Dzaber koji nije igrao kod Basica ali evo i Bruno ga zakucao za klupu.
Ma jarane ti ne gledaš utakmice Želje. Od svih igrača na proljeće jedino Boljević liči na igrača, ostali su atletičari koji samo trče i to je to.
Zna nekad ubost, al provali samo tako
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Pablo11
Postovi: 1343
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 22 mar 2024, 00:34

Koliko znace dvije izmjene, vidjelo se i veceras, podsjetilo me na to da nisko nasli zamjenu za Hodzica i Santosa, tek se sad vidi koliko su znacili.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19427
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 22 mar 2024, 00:53

Ne Nermine samo to ne :urnebes:
Halali.

1
2
3
1921 1921 1921 1921


Idem ja do bara, da vidim koga vidit cu, baunser nesto tripa Hamdo izvali mu vilicu. Ode u zatvor ali pojavi se opet samo trazi nekoga s kim ce da pocne.
Voli te raja, Hamdo “bole me jaja, ja stojim veci nego planina Himalaja”.

BIZMARK66
Postovi: 549
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 22 mar 2024, 16:35

Trenirali moj brat bizmark zna li se ista?? Inače mora igrati Babaluk...

Avatar
avalPacidoroP
Postovi: 2399
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avalPacidoroP » 22 mar 2024, 19:28

BIZMARK66 je napisao/la:
22 mar 2024, 16:35
Trenirali moj brat bizmark zna li se ista?? Inače mora igrati Babaluk...
Jel' to rođak od Balabuka?

BIZMARK66
Postovi: 549
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 22 mar 2024, 20:50

avalPacidoroP je napisao/la:
22 mar 2024, 19:28
BIZMARK66 je napisao/la:
22 mar 2024, 16:35
Trenirali moj brat bizmark zna li se ista?? Inače mora igrati Babaluk...
Jel' to rođak od Balabuka?
E bas si smijesan evo umiremo strasna fora :rol:

Avatar
godrina
Postovi: 2986
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 23 mar 2024, 08:25

Danas Zeljo igra prijateljsku utakmicu protiv Novog Sehera. Imam par prijatelja odatle na fb i gledam njihove objave.
Bas su ushiceni, sretni sto im dolazi Zeljo. Cjeli se gradic digao na noge, ciste avlije, docekuju goste, bit ce i Zeljin fan shop tamo.
Velik je Zeljeznicar. Valjda ce se fino ponijet prema domacinu a i izac iz ove krize. Ne zasluzujemo ovo mjesto nikako.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Orvel
Postovi: 113
Pridružen/a: 10 mar 2024, 16:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Orvel » 23 mar 2024, 12:07

godrina je napisao/la:
23 mar 2024, 08:25
Danas Zeljo igra prijateljsku utakmicu protiv Novog Sehera. Imam par prijatelja odatle na fb i gledam njihove objave.
Bas su ushiceni, sretni sto im dolazi Zeljo. Cjeli se gradic digao na noge, ciste avlije, docekuju goste, bit ce i Zeljin fan shop tamo.
Velik je Zeljeznicar. Valjda ce se fino ponijet prema domacinu a i izac iz ove krize. Ne zasluzujemo ovo mjesto nikako.
To je sve plod Zeljine historije. A kad pogledas nasih zadnjih 10 godina, ako se ovako nastavi, nove generacije nece dozivljavati ovaj klub kao prije. Ovo nije neuspjeh par sezona nego direktan udar na klub i slavnu historiju a mnogi to ne shvataju. Vec nekoliko godina smo svjedoci da i "manji" premijerligaski klubovi kad im Zeljo dolazi u goste najavljuju 3 boda bez ikakvog respekta, a kako situacija ide u losem smjeru to ce se samo siriti dok ovaj klub ne postane "klub za koji ne zelis navijati". Naravno da ce ostati nas nekoliko hiljada kojima je ovaj klub prevelika ljubav da ga ne prate, ali mi smo uvijek imali navijace i van Sarajeva pa i Bosne, jer smo bili velik klub. Bojim se da ce tih navijaca van Sarajeva nestati kroz nekoliko godina zbog preloseg vodstva kluba i srozavanja tog epiteta "veliki klub".

To je najveci klub ZA NAS. Ali objektivno, mi nismo vise nikakav faktor ni u sportskom ni organizacionom nivou, ove sezone cak borba za opstanak gdje je pitanje hocemo li ostati. Postajeno nesto tipa Hajduk, godinama bez borbe za vrh ali smo veliki klub zbog historije, s tim da se Hajduk sad digao i da su oni imali Dinamo svih ovih godina koji je bio zasticen od Mamica, a mi? Mi smo sami sebi amputirali noge i sveli klub na niske grane.

Avatar
godrina
Postovi: 2986
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 23 mar 2024, 12:24

Orvel je napisao/la:
23 mar 2024, 12:07
godrina je napisao/la:
23 mar 2024, 08:25
Danas Zeljo igra prijateljsku utakmicu protiv Novog Sehera. Imam par prijatelja odatle na fb i gledam njihove objave.
Bas su ushiceni, sretni sto im dolazi Zeljo. Cjeli se gradic digao na noge, ciste avlije, docekuju goste, bit ce i Zeljin fan shop tamo.
Velik je Zeljeznicar. Valjda ce se fino ponijet prema domacinu a i izac iz ove krize. Ne zasluzujemo ovo mjesto nikako.
To je sve plod Zeljine historije. A kad pogledas nasih zadnjih 10 godina, ako se ovako nastavi, nove generacije nece dozivljavati ovaj klub kao prije. Ovo nije neuspjeh par sezona nego direktan udar na klub i slavnu historiju a mnogi to ne shvataju. Vec nekoliko godina smo svjedoci da i "manji" premijerligaski klubovi kad im Zeljo dolazi u goste najavljuju 3 boda bez ikakvog respekta, a kako situacija ide u losem smjeru to ce se samo siriti dok ovaj klub ne postane "klub za koji ne zelis navijati". Naravno da ce ostati nas nekoliko hiljada kojima je ovaj klub prevelika ljubav da ga ne prate, ali mi smo uvijek imali navijace i van Sarajeva pa i Bosne, jer smo bili velik klub. Bojim se da ce tih navijaca van Sarajeva nestati kroz nekoliko godina zbog preloseg vodstva kluba i srozavanja tog epiteta "veliki klub".

To je najveci klub ZA NAS. Ali objektivno, mi nismo vise nikakav faktor ni u sportskom ni organizacionom nivou, ove sezone cak borba za opstanak gdje je pitanje hocemo li ostati. Postajeno nesto tipa Hajduk, godinama bez borbe za vrh ali smo veliki klub zbog historije, s tim da se Hajduk sad digao i da su oni imali Dinamo svih ovih godina koji je bio zasticen od Mamica, a mi? Mi smo sami sebi amputirali noge i sveli klub na niske grane.
Nevjerovatno da je sve to propalo zbog licnih interesa.
Koliko sam ja stvari cuo, citao i gledao o Zelji. Pa kad dozivis tu utakmicu, bitnu pobjedu, titulu. Gledaj sad tacno za plakat.
Mozda ja zivim u pogresnom filmu ali ne mogu da shvatim da trenutno nema u Sarajevu i u drzavi 20 "jakih", sposobnih Zeljovaca koji mogu i hoce vratit klub gdje mu je mjesto.
Mi sve i da opstanemo ove godine, ovim vodjenjem kluba nista promjenit necemo. U sledecih 5 sezona bar 3 cemo se grcevito borit za opstanak. Ako i prezivimo tolike godine kao prvoligasi.
Sve je to do drzave, drustva jer smo bas dobro grohnuli, otislo u "hendek" ali gdjr je taj Zeljin inat....
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Sarun
Postovi: 183
Pridružen/a: 15 jan 2022, 23:15
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Sarun » 23 mar 2024, 12:34

Pablo11 je napisao/la:
21 mar 2024, 02:03
braco je napisao/la:
21 mar 2024, 01:10
Pablo11 je napisao/la:
20 mar 2024, 23:22

Steta sto nema Karica protiv veleza, ali moze se dobar vezni sastaviti.
Al Jaber je prošli put protiv Veleža odigrao vrhunski i defanzivno i ofanzivno, za mene nema sumnje da momčina mora početi ovaj meč u tom veznom redu. :kafa:

Evo kako je odigrao protiv Veleža:

Nevjerovatno koliko je lagan na terenu, ali steta sto nikad nece dobiti pravu priliku iz nepoznatih razloga.. Minimalno 45minuta da igra.. Strasan potencijal.
Razlozi su itekako poznati; ako je propalo sve sa Saudijcima, a on je njihov projekat…

Albas1921
Postovi: 47
Pridružen/a: 01 jun 2022, 16:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Albas1921 » 23 mar 2024, 16:04

Nakon pregledane utakmice od danas iako protivnik nije relevantan samo mogu reci da nam je bolji sastav bio u drugom poluvremenu pa nek’ prica ko sta hoce.

Avatar
braco
Postovi: 8761
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 23 mar 2024, 16:48

braco je napisao/la:
20 mar 2024, 21:36
Biće zanimljivo vidjeti da li će suspenzije Hiroša i Karića natjerati Brunu na promjenu formacije ili će se ostati pri 3-4-3. Ako ostane pri 3-4-3, onda me zanima kako će izgledati vezni red tj. koji igrač iz trenutnog rostera može uskočiti u Karićevu ulogu? :hmmmmm:

Ako npr. Mekić uleti umjesto Hiroša, ko bi mu onda bio kompatibilan partner u toj 3-4-3?

- s Radovcem u tandemu ne znam da li bi bilo preofanzivno
- Mijić? veze nemam kakav je igrač ali koliko znam predstavljen je kao igrač koji može igrati u defanzivnom i veznom redu
- Bilal je također po vokaciji defanzivni vezni koji može i štopera
- Vahid u veznom redu kao opcija koju je Bruno probao već u Čitluku protiv Širokog ali se nije nešto pokazala
- Fočo kao jedina U21 opcija od navedenih ali ne znam kako bi to izgledalo defanzivno u tandemu s Mekićem ili Radovcem

Također moramo se odlučiti ko će biti U-21 igrač protiv Veleža. Da li će se Bruno ponovo odlučiti za Drlju kao U-21 opciju umjesto suspendovanog Radinovića ili će se odlučiti da ipak počne Pavić, a Drina kao U-21 igrač da uleti umjesto jednog od štopera.
Dakle sudeći po sastavu iz prvog poluvremena današnje utakmice protiv Novog Šehera, Mijić bi mogao uletiti umjesto Karića protiv Veleža, a Drljo U-21 opcija. Amoah i Bismark nisu igrali:
Sastavi protiv Novog Šehera:

Željezničar prvo poluvrijeme: Muftić - Galić, Cavnić, Cocalić - Ovčina, Mijić, Radovac, Drljo - Boljević, Haračić, Krpić.

Željezničar drugo poluvrijeme: Dujmović - Bilal, Drina, Mahmić - Hiroš, Mekić, AlJaber, Radinović - Pavić, Štilić, Zubanović.
Možda i najočekivanija opcija je da Mijić počne jer je na pripremnoj protiv nevesinjskog Veleža igrao isto zadnjeg veznog u 3-4-3 formaciji. Ove ostale opcije što sam naveo, Mekić i Radovac bi možda bilo preofanzivno, Bilala nismo ni na ljetnim ni na zimskim pripremama gledali na drugoj poziciji osim štoperskoj, Vahid se nije nešto pokazao u Širokom kao vezni.

Ovi što više prate treninge ili su generalno upućeniji, mogu li nam reći kako vam se doima Mijić?

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3120
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 23 mar 2024, 19:21

Sta je bilo sa futsalerima?

Avatar
NazorUso
Postovi: 3945
Pridružen/a: 09 avg 2021, 18:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NazorUso » 23 mar 2024, 20:27

MrkiMedo je napisao/la:
23 mar 2024, 19:21
Sta je bilo sa futsalerima?
Ekipa MNK Hercegovine napravila propust. Svi bili pogresno registrovani. Oni tvrde da je do Saveza.
Uglavnom ekipa se vraca kuci i 99% ce Zeljeznicar dobiti sluzbenim rezultatom.
Halali na upadu upravo se vracam sa jednog vrelog futsal gostovanja :D pa vidim da si zainteresovan za futsal :)
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC

let3
Postovi: 29297
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 25 mar 2024, 14:08

Nadam se da je Bruno iskoristio ovu reprezentativnu pauzu da pogleda neki snimak kako grozno igramo i da sa ekipom uigra bar dvije smislene akcije.

BIZMARK66
Postovi: 549
Pridružen/a: 01 mar 2024, 21:52

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BIZMARK66 » 25 mar 2024, 17:22

Poslije svake pauze smo bili još gori. To je fakt

Paromlinac
Postovi: 88
Pridružen/a: 04 avg 2023, 02:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Paromlinac » 25 mar 2024, 18:32

E, ovaj put nam se to ne moze desiti, narociti sto se tice gostovanja.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.