RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: mozak,Kulesza

Avatar
emil02in
Postovi: 3743
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 26 jun 2021, 08:28


Opet puno šansi i opet gol iz glupog penala...Bolji smo bili puno bolji,i ako bez 5 standardnih igrača.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 26 jun 2021, 08:36

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 30 jun 2021, 17:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11687
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 26 jun 2021, 08:44

Misli nam idu za RAju koja je dala svoj život za ovaj klub, naročito 40ti i 90ti
Sretan ti rođendan moja naj naj naj najveća ljubav!
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3637
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 26 jun 2021, 10:07

Rođeni da budemo Rođeni!
Sretan ti 99 rođendan velikanu naš! :bih:
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3637
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 27 jun 2021, 11:51

Nakon što smo se emocionalno ispraznili, vrijeme je da se krene u nove pobjede.
Približavaju se utakmice naših rođenih. Ovaj put, krećemo sa evropskim utakmicama.
Stoji da smo po vrijednosti daleko ispred ovih S.Iraca, ali teren je jedino mjerilo kvaliteta.
Oni imaju iskustva u evropskim utakmicama, a mi imamo više motiva. Većina naših igrača prvi put u životu će igrati ovakve utakmice.
Naša velika prednost u narednoj sezoni će biti gotovo isti roster, dodatno ojačan. Nadam se, da neće biti odlazaka.
Nadat se isto, da će nas povrede zaobići, jer su nas u zadnje 2 godine te povrede baš pratile.
Teže povrede su zadobijali:
Behram, Hasanović, Zeljković, Radović, Cvijanović, Anđušić, Češmedžiev.
Jedini problem koji nam smeta je pravilo 21.
Možda se taj problem rješi u narednim danima.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 27 jun 2021, 12:10

mozak je napisao/la:
27 jun 2021, 11:51
Nakon što smo se emocionalno ispraznili, vrijeme je da se krene u nove pobjede.
Približavaju se utakmice naših rođenih. Ovaj put, krećemo sa evropskim utakmicama.
Stoji da smo po vrijednosti daleko ispred ovih S.Iraca, ali teren je jedino mjerilo kvaliteta.
Oni imaju iskustva u evropskim utakmicama, a mi imamo više motiva. Većina naših igrača prvi put u životu će igrati ovakve utakmice.
Naša velika prednost u narednoj sezoni će biti gotovo isti roster, dodatno ojačan. Nadam se, da neće biti odlazaka.
Nadat se isto, da će nas povrede zaobići, jer su nas u zadnje 2 godine te povrede baš pratile.
Teže povrede su zadobijali:
Behram, Hasanović, Zeljković, Radović, Cvijanović, Anđušić, Češmedžiev.
Jedini problem koji nam smeta je pravilo 21.
Možda se taj problem rješi u narednim danima.
Ne znam sto vecina tvrdi da smo igracki jaci u odnosu na proslu sezonu. Dosli Isic, Zajmovic i Kacavenda a otisli Konstantin, Behram, Kjosevski itd, znaci da si otprilike na 0.

Treba U21 igraca i dobar stoper.
Forzza Velez

fudbalfudbal
Postovi: 2547
Pridružen/a: 18 jun 2018, 16:54
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la fudbalfudbal » 27 jun 2021, 12:46

ManciniLevatKlasican je napisao/la:
27 jun 2021, 12:10
mozak je napisao/la:
27 jun 2021, 11:51
Nakon što smo se emocionalno ispraznili, vrijeme je da se krene u nove pobjede.
Približavaju se utakmice naših rođenih. Ovaj put, krećemo sa evropskim utakmicama.
Stoji da smo po vrijednosti daleko ispred ovih S.Iraca, ali teren je jedino mjerilo kvaliteta.
Oni imaju iskustva u evropskim utakmicama, a mi imamo više motiva. Većina naših igrača prvi put u životu će igrati ovakve utakmice.
Naša velika prednost u narednoj sezoni će biti gotovo isti roster, dodatno ojačan. Nadam se, da neće biti odlazaka.
Nadat se isto, da će nas povrede zaobići, jer su nas u zadnje 2 godine te povrede baš pratile.
Teže povrede su zadobijali:
Behram, Hasanović, Zeljković, Radović, Cvijanović, Anđušić, Češmedžiev.
Jedini problem koji nam smeta je pravilo 21.
Možda se taj problem rješi u narednim danima.
Ne znam sto vecina tvrdi da smo igracki jaci u odnosu na proslu sezonu. Dosli Isic, Zajmovic i Kacavenda a otisli Konstantin, Behram, Kjosevski itd, znaci da si otprilike na 0.

Treba U21 igraca i dobar stoper.
Dobro, rezonuju se stvari opet na normalan nacin.

Isic je stoper i doveden je kao prirodan stoper, nije zamjena Kokiju ali je tu da bude u rotaciji sigurno stoper. Koki se nije pokazao kao dobar igrac bar ne kod nas, iznosenje lopte mu je bilo veoma lose sa dubokim zabijanjem u protivnicki blok.

Behram generalno covjek ne zna sa njim sta da kaze, prije svega ne znamo mu mi koja je prirodna pozicija. Ne vidi se na kojoj je najbolji. Hvala mu za zelju ali nedefinisana pozicija nama nista ne znaci a i muku mucio sa povredama.
Zajmovic je spic i kada uzmes 1 za 1, dobio si spica koji ce sigurno igrati i imas zamjenu Georgijevicu.

Kacavenda - Kjosevski. Nekako platu koju je imao Kjosevski a nije mogao da se izbori za prvih 11 realan je rasplet događaja. Kacavenda nije bio prvi izbor, ali mislim da ce biti ok. Treba raditi sa njim, pronaci mu pravu formu.

Dejanovic pokriva citavu desnu stranu i u21 je igrac tako da opet i tu imamo plus jer smo znali gledati Edu na desnom polu/krilu. To je opcija vise i za u21.


Generalno ok je prelazni rok, klasan stoper bi zatvorio prelazni rok osim ako ne bi trazili nesto novo u u21 bazi.

Gotovo je sigurno da ce nam u21 ekipu ciniti:
Kacavenda, Alagic, Zubanovic, Sijamija, Dejanovic, Hajdarevic.

S tim da nijedan od nabrojanih nije ni blizu od igraca na pozicijama koji su bili tu proslu sezonu.
Ti si naša ljubav jedina!

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 27 jun 2021, 13:09

fudbalfudbal je napisao/la:
27 jun 2021, 12:46
ManciniLevatKlasican je napisao/la:
27 jun 2021, 12:10
mozak je napisao/la:
27 jun 2021, 11:51
Nakon što smo se emocionalno ispraznili, vrijeme je da se krene u nove pobjede.
Približavaju se utakmice naših rođenih. Ovaj put, krećemo sa evropskim utakmicama.
Stoji da smo po vrijednosti daleko ispred ovih S.Iraca, ali teren je jedino mjerilo kvaliteta.
Oni imaju iskustva u evropskim utakmicama, a mi imamo više motiva. Većina naših igrača prvi put u životu će igrati ovakve utakmice.
Naša velika prednost u narednoj sezoni će biti gotovo isti roster, dodatno ojačan. Nadam se, da neće biti odlazaka.
Nadat se isto, da će nas povrede zaobići, jer su nas u zadnje 2 godine te povrede baš pratile.
Teže povrede su zadobijali:
Behram, Hasanović, Zeljković, Radović, Cvijanović, Anđušić, Češmedžiev.
Jedini problem koji nam smeta je pravilo 21.
Možda se taj problem rješi u narednim danima.
Ne znam sto vecina tvrdi da smo igracki jaci u odnosu na proslu sezonu. Dosli Isic, Zajmovic i Kacavenda a otisli Konstantin, Behram, Kjosevski itd, znaci da si otprilike na 0.

Treba U21 igraca i dobar stoper.
Dobro, rezonuju se stvari opet na normalan nacin.

Isic je stoper i doveden je kao prirodan stoper, nije zamjena Kokiju ali je tu da bude u rotaciji sigurno stoper. Koki se nije pokazao kao dobar igrac bar ne kod nas, iznosenje lopte mu je bilo veoma lose sa dubokim zabijanjem u protivnicki blok.

Behram generalno covjek ne zna sa njim sta da kaze, prije svega ne znamo mu mi koja je prirodna pozicija. Ne vidi se na kojoj je najbolji. Hvala mu za zelju ali nedefinisana pozicija nama nista ne znaci a i muku mucio sa povredama.
Zajmovic je spic i kada uzmes 1 za 1, dobio si spica koji ce sigurno igrati i imas zamjenu Georgijevicu.

Kacavenda - Kjosevski. Nekako platu koju je imao Kjosevski a nije mogao da se izbori za prvih 11 realan je rasplet događaja. Kacavenda nije bio prvi izbor, ali mislim da ce biti ok. Treba raditi sa njim, pronaci mu pravu formu.

Dejanovic pokriva citavu desnu stranu i u21 je igrac tako da opet i tu imamo plus jer smo znali gledati Edu na desnom polu/krilu. To je opcija vise i za u21.


Generalno ok je prelazni rok, klasan stoper bi zatvorio prelazni rok osim ako ne bi trazili nesto novo u u21 bazi.

Gotovo je sigurno da ce nam u21 ekipu ciniti:
Kacavenda, Alagic, Zubanovic, Sijamija, Dejanovic, Hajdarevic.

S tim da nijedan od nabrojanih nije ni blizu od igraca na pozicijama koji su bili tu proslu sezonu.
A puno je tu upitnika jos, bez dobrog stopera se nisi pomjerio naprijed, nadam se da ce doci sto prije. Za Dejanovica se ne moze nista reci jer momak nije prosao pripreme sa ekipom i ko zna kad ce se skroz oporaviti da se moze racunati na njega.
Forzza Velez

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3637
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 27 jun 2021, 13:36

Koki je bio više na klupi nego što je igrao. Razlog tome je povreda koja ga je dosta unazadila nakon povratka.
Sa Isićem kao zamjenom smo u tom smislu pojačani.
Ludost bi bila da se ne dovede još jedan stoper.
Behramu hvala za onaj važan gol, ali ono je jedina utakmica gdje je bio koristan. Ostale nije ni igrao.
Kjosevskog ne bih ni komentarisao, jer nije prvi golman ekipe, pa će u tom smislu njegov odlazak biti nebitan.
Dakle, otišla su 3 igrača koja nisu ni igrala.
Od Zajmovića očekujem dosta, jer se radi o dobrom igraču. Isić mi je nepoznanica, kao i Dejanović.
Prelazni rok nije završen, i uvjeren sam da će još neko doći.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
OldFashioned
Postovi: 7946
Pridružen/a: 08 okt 2020, 02:18
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OldFashioned » 27 jun 2021, 13:49

Fedja je u jednom od nekoliko posljednjih gostovanja u raznim podcastima rekao da se ne ocekuju velika imena jer se nema dovoljno $$. I dalje ce meta biti mladji, potencijalni talenti.

Ja sam bio iznenadjen sa ovim bez obzira na ogromne troskove kada je u pitanju stadion ali tako je kako je. Ako i iduce sezone obezbijedi EU, svaka mu vala cast.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11687
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 27 jun 2021, 14:44

Kakav sastav očekujete sljedeće sezone da bude najbolji i naravno da bude dva U21 igrača
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

ManciniLevatKlasican
Postovi: 1840
Pridružen/a: 18 mar 2019, 17:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ManciniLevatKlasican » 27 jun 2021, 14:57

OnlyLeft22 je napisao/la:
27 jun 2021, 14:44
Kakav sastav očekujete sljedeće sezone da bude najbolji i naravno da bude dva U21 igrača
Jedan od U21 igraca se vjerovatno izaci cim pocne utakmica, jedino ako ne uvedu pravilo da obojica moraju igrati barem jedno poluvrijeme.
Forzza Velez

Misterno80
Postovi: 38
Pridružen/a: 01 jun 2021, 20:25
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Misterno80 » 27 jun 2021, 15:00

Ne znam po čemu se podcjenjuje kvaliteta ovih S. Iraca u odnosu na Velež, zadnje 2g igraju solidno u Europi, Velež bez ikakvog iskustva u službenim utakmicama u Europi i ne zaboravitibda su Irci lani izbacili Maribor, koji je jači od Veleža.. Šanse su podjednake, ne treba zaboraviti na revanš u Irskoj i probleme eventualne zaraze covid19 nekih igrača.Najlošija stvar u sportu je podcjenjivanje protivnika, pa se mnogo puta to pokazalo kontra produktivno. Sreća Velež ima pametnog trenera koji će znati pripremiti ekipu. Bilo koji rezultat ne rješavanpitanje ukupnog pobjednika, ja se sjećam Siona kojeg je Velež dobio 5:0 u Mostaru, a u revanšu nakon pola sata već 3:0 za Sion i onda panika. Srećom tako i ostalo.

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4892
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Bazinga12345 » 27 jun 2021, 16:10

Ne znam, ja nešto ne bih volio da odmah izvodimo iz igre jednog mladog igrača. Nekako mi to bezveze. Mislim i pravilo je bezveze al' eto moje neko mišljenje sa kojim se ne morate složiti :mrgreen:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 27 jun 2021, 17:46

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 30 jun 2021, 17:30, ukupno mijenjano 1 put.

Cernica22
Postovi: 1438
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Cernica22 » 27 jun 2021, 17:56

FSB je napisao/la:
27 jun 2021, 17:46
Vidim sad Zrinjski dogovorio prijateljsku utakmicu sa Hajdukom na Poljudu.

Pa zar je toliki problem Veležu da uradi isto, ili sa Partizanom, Dinamom, Zvezdom,..?

Isto kao da ih izbjegavamo godinama. A bukvalno uzmeš telefon i nazoveš ljude.

Šta ima veze i ako nas nabuše, prijateljska je.
A vjerovatno im treba neka jaka utakmica da vide realno gdje su i sta su s obzirom da nece igrati evropu ove godine, ako mi prodjemo prvo pretkolo i budemo igrali s aekom u atini, ja se necu buniti sto fali ta prijateljska :lol: :lol:
Dosadno mu valjda bilo pa Neretvi jednom reče- sjećaš li se sestro draga one stare razglednice, do mene dođe, a na njoj piše- vole te RAja iz Cernice.
19V22

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11687
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 jun 2021, 13:21

Gdje se sutra igra sa širokim?
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Mostarwolf1981
Postovi: 3968
Pridružen/a: 30 jun 2019, 20:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mostarwolf1981 » 29 jun 2021, 13:24

OnlyLeft22 je napisao/la:
29 jun 2021, 13:21
Gdje se sutra igra sa širokim?

slika

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11687
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 jun 2021, 17:48

Mostarwolf1981 je napisao/la:
29 jun 2021, 13:24
OnlyLeft22 je napisao/la:
29 jun 2021, 13:21
Gdje se sutra igra sa širokim?

slika
Hoće li biti publike sutra, zna li se
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11687
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 jun 2021, 21:45

OnlyLeft22 je napisao/la:
29 jun 2021, 17:48
Mostarwolf1981 je napisao/la:
29 jun 2021, 13:24
OnlyLeft22 je napisao/la:
29 jun 2021, 13:21
Gdje se sutra igra sa širokim?

slika
Hoće li biti publike sutra, zna li se
Nezna se čim niko ne odgovara
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: ZauvijekSamoVelez i 38 gostiju.