1/2 Njemacka - Spanija

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide dalje?

Njemacka
93
53%
Spanija
81
47%
 
Ukupno glasova: 174

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Chologol » 08 jul 2010, 00:04

Nixon je napisao/la:Zna li iko šta je sa Manolom, jeli ozdravio za finale :)
"Doci cu na finale makar me to kostalo zivota"
Rey de la furia española...

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Wolverine » 08 jul 2010, 00:16

HuX je napisao/la:
engleska 1SP
argentina 2SP

Lahm je ironicno na to pitanje odgovorio, valjda ti ne trebam to objasnjavat ;)
a ja sam ozbiljan eto. jbt pa nisam ja cikcanga.

Admir-dzera
Postovi: 9
Pridružen/a: 08 apr 2010, 13:57
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Admir-dzera » 08 jul 2010, 00:17

Njemacka ekipa koja je najvise pokazala na ovom SP !!

Avatar
HuX
Postovi: 592
Pridružen/a: 10 jan 2010, 00:32
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la HuX » 08 jul 2010, 00:21

Wolverine je napisao/la:
HuX je napisao/la:
engleska 1SP
argentina 2SP

Lahm je ironicno na to pitanje odgovorio, valjda ti ne trebam to objasnjavat ;)
a ja sam ozbiljan eto. jbt pa nisam ja cikcanga.
samo opusteno :) da si stavio bar neki smajli da se vidi da se zahebajes pa hajd, al vako ti postovi izgledaju kao da si ozb mislio :D
Dok nam je predsjednik bio bravar,sva su nam vrata bila otvorena!
Bayern & Željo & Hajduk

Nasa najveca mana je sto smo muslimani!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la effe_sa » 08 jul 2010, 00:48

nidjo_barca je napisao/la:
effe_sa je napisao/la:
Principatus je napisao/la:Spanija je danas zasluzeno pobijedila i za to im cestitam, mislim da se danas odlucilo ko ce biti prvak ovog SP-a. Iako ocekujem da ce Holandija igrati hrabrije, nego sto je to danas radila ova mlada njemacka reprezentacija.

Löw se odlucio za mnogo defenzivniju varijantu, sto se moze razumjeti i sto je ok, ali se morala ipak igra preuzeti u svoje ruke poslije osvajanja lopte i kontere pokrenuti, nazalost su se lopte gubile i dinamika nije nastajala, djelomicnu jer su Spanci dobro igrali, no vise jer su Nijemci bili suvise bojazljivi. Steta sto Kroos nije iskoristio svoju sansu, ali na ovom nivou su te sitnice koje odlucuju. Spanija jeste bila bolja, ali dominacija vise na optiku je djelomicno rezultat njihovog nacina igre i njemacke defenzivne taktike. Sve u svemu su veoma jaki, lopta seta i kontrolise se, Elf nije sastavio nekoliko lopti, tek pri onoj sansi Kroos-a. Müller je falio, Kroos je trebao igrati pred Trochowskim.

Njemacka U21+ koja je uigrana 2 mjeseca je danas izgubila od evropskog prvaka, koji je uigran vec 3 godine, nakon sto je slomila Englesku i Argentinu. Mozemo biti razocareni, ali sta ce onda Francuzi, Italijanci, i ove dvije navedene reprezentacije biti? Mislim da je to ok i vazan putokaz za dolazece EP i SP. Tuzan sam, ali i veoma, veoma optimistican za buduce igre ove reprezentacije, jer mislim da se na ovom SP-u nesto veoma mocno stvorilo, jedna nova, jaka generacija ELF-a.
s ovim se slazem...primijetilo se kod imalo opasnog napada da je spanska odbrana pucala, samo je trebalo vise napast i pritsnut....jednom se ozil spetljao, drugi put kroos iz izgledne prilike nije pogodio...
Aha,aha,a isto tako se vidjelo,cim se Njemacka malo otvorila,koliko je Spanija opasna.Da su bili spretniji i sretniji mogli su natrpat Nijemce.
dobro ti ovo da su sretniji i spretniji.....problem je u tome sto oni to nisu i zato su brojne utakmice prije gubili....al danas nijemci nisu imali dovoljno cvrstoce i grubosti...jer da su malo zesce isli vidio bi kako se raspada spanska igra
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la GunnerS » 08 jul 2010, 00:51

Čuj prije, kad prije, rije 10, 15, 20...godina ?! Sad je Španija najača u Europi i najmanje 2 u svijetu, 2 je na FIFA rang ljestvici, i tebi su slabi ?! Oni su večeras pokazali i očitali Njemcima kako se lopta kontroliše a samim time i tok utakmice. Njemci su još mladi i imaju vremena učit. Nadam se da će Loew ostat i da će i jš uigravat za iduće Europsko i Svjetsko prvenstvo.
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la nidjo_barca » 08 jul 2010, 00:53

Ko je gubio brojne utakmice ? :|

Ja sam samo vidio nemocne Nijemce koji nisu nista mogli protiv Spanaca.Kao sto kaze Loew "mislio sam da im nikad necemo uzeti loptu"
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la leorey » 08 jul 2010, 00:55

Ovo je definitivno najbolja generacija Spanjolske svih vremena !!!

A joj Barcelona cak i bez Messija pobijedila Njemacku :D
27.10.2020

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la effe_sa » 08 jul 2010, 00:58

GunnerS je napisao/la:Čuj prije, kad prije, rije 10, 15, 20...godina ?! Sad je Španija najača u Europi i najmanje 2 u svijetu, 2 je na FIFA rang ljestvici, i tebi su slabi ?! Oni su večeras pokazali i očitali Njemcima kako se lopta kontroliše a samim time i tok utakmice. Njemci su još mladi i imaju vremena učit. Nadam se da će Loew ostat i da će i jš uigravat za iduće Europsko i Svjetsko prvenstvo.
kakvih crnih 20 godina...2000 godine u prijateljskom susretu njemacka - spanija 4-1
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la GunnerS » 08 jul 2010, 01:00

heh, a šta je sa Eurom ?!
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Genghis » 08 jul 2010, 01:05

Vidi ovih nasih jugosvaba opet se digli pricat bezveze. Umjesto da skacu od srece sto su primili samo jedan komad, oni se nesto prse i stavljaju Njemacku u istu recenicu sa Spanijom. Da je bilo pravde ispala bi svabanija u grupi ili u osmini finala, ali eto za ovaj uspjeh se mogu zahvaliti sudijama i treneru koji je izborio polufinale sa ovim invalidima (cast izuzecima). Ozil nesto hoce? Mozda pure jest' , odigrao jednu od 5 kako treba i sad kofo neka faca ... Looseri 21. vijeka = Svabanija. Jos da se zahvale spancima sto su ih spasili blamaze u finalu protiv Moćne Holandija koja bi im utrpala jedno 5 komada.
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la mandraX » 08 jul 2010, 01:08

Ljudi, Paja vas je zarazio "dominacijom" :mrgreen: na kojoj god stranici ukucate "dominira" (ctrl + F), imate sta vidjeti ;)

Edit: Španija dominira!!! :lol: :lol:

Avatar
Interista di cuore
Postovi: 2961
Pridružen/a: 16 apr 2010, 13:45
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la Interista di cuore » 08 jul 2010, 01:13

Interista di cuore je napisao/la:sad kad vecina misli da ce Svabe proc,oni ce ispast...volio bih da izbace Spance,al mislim da od tog nema nista.
:D :D :D
I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.

Chi per l'Inter vive, non muore mai...

Avatar
effe_sa
Postovi: 7524
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la effe_sa » 08 jul 2010, 01:22

Genghis je napisao/la:Vidi ovih nasih jugosvaba opet se digli pricat bezveze. Umjesto da skacu od srece sto su primili samo jedan komad, oni se nesto prse i stavljaju Njemacku u istu recenicu sa Spanijom. Da je bilo pravde ispala bi svabanija u grupi ili u osmini finala, ali eto za ovaj uspjeh se mogu zahvaliti sudijama i treneru koji je izborio polufinale sa ovim invalidima (cast izuzecima). Ozil nesto hoce? Mozda pure jest' , odigrao jednu od 5 kako treba i sad kofo neka faca ... Looseri 21. vijeka = Svabanija. Jos da se zahvale spancima sto su ih spasili blamaze u finalu protiv Moćne Holandija koja bi im utrpala jedno 5 komada.
pa budi malo realan bar nekad...ak su ljudi izgubili veceras zasluzeno do sad su igrali najbolji fudbal i niko ne bi englezima i argentincima utrpao po 4 komada...ne pricaj gluposti
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
suntu jeu
Postovi: 695
Pridružen/a: 14 apr 2010, 15:01
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la suntu jeu » 08 jul 2010, 01:39

effe_sa je napisao/la:
Genghis je napisao/la:Vidi ovih nasih jugosvaba opet se digli pricat bezveze. Umjesto da skacu od srece sto su primili samo jedan komad, oni se nesto prse i stavljaju Njemacku u istu recenicu sa Spanijom. Da je bilo pravde ispala bi svabanija u grupi ili u osmini finala, ali eto za ovaj uspjeh se mogu zahvaliti sudijama i treneru koji je izborio polufinale sa ovim invalidima (cast izuzecima). Ozil nesto hoce? Mozda pure jest' , odigrao jednu od 5 kako treba i sad kofo neka faca ... Looseri 21. vijeka = Svabanija. Jos da se zahvale spancima sto su ih spasili blamaze u finalu protiv Moćne Holandija koja bi im utrpala jedno 5 komada.
pa budi malo realan bar nekad...ak su ljudi izgubili veceras zasluzeno do sad su igrali najbolji fudbal i niko ne bi englezima i argentincima utrpao po 4 komada...ne pricaj gluposti

Frajer živi u '45-oj , a ti od njega očekuješ da bude realan. :lol:


Što se tiče tekme, zaslužena pobjeda Španije. Šteta samo što je večeras pobjedio ružni i dosadni fudbal.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la geronimo » 08 jul 2010, 01:46

Zasluzena pobjeda Spanaca.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la cole-ch » 08 jul 2010, 01:54

Ja sa tipovao na svabe :cry: , no bolji je pobedio. Cestitke spancima i dace Bog da izgube od holandjana!

HUP HOLLAND!

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la geronimo » 08 jul 2010, 02:05

Jogi je pokusao sa "pametnom" taktikom doci do uspjeha, medjutim nije mu uspjelo.
Zalim sto nisu pruzili igru iz prethodnih utakmica pa makar poraz bio ubjedljiviji.

Sve je ovo bilo previse bojazljivo, ogroman respect ili kompleks prema nenadjebivim Spanjolcima, koji ih je na momente tjerao u ocaj. Sto rekli njihovi komentatori...igra macke i misa.
Vom Jäger zum Gejagten

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la drop » 08 jul 2010, 02:16

geronimo je napisao/la:Jogi je pokusao sa "pametnom" taktikom doci do uspjeha, medjutim nije mu uspjelo.
Zalim sto nisu pruzili igru iz prethodnih utakmica pa makar poraz bio ubjedljiviji.

Sve je ovo bilo previse bojazljivo, ogroman respect ili kompleks prema nenadjebivim Spanjolcima, koji ih je na momente tjerao u ocaj. Sto rekli njihovi komentatori...igra macke i misa.
A šta mu je bila alternativa? šta je to "glupa" taktika sa kojom je trebao igrati :?: ...mislim, kad vec glumimo generale poslije bitke....jel Jogi trebao onako herojski frontalno napasti španiju, kao što smo ih mi napali u Zenici (doduše tad nam ni zašta nije trebalo i svaki cast Ćiri što je pružio i taj spekatakl u Zenici :mrgreen: ) ili probati igrati kao veceras...zatvoreno, ne dopustiti špancima da se razmašu, pametno prepustio sredinu, i igrajuci na kontre... jer je odlicno znao da ako uđe u taj luxuz da se bori po svaku cijenu za sredinu = rezultat je taj da ce curiti na sve strane, a posebno na bokovima...nije mogao bolju taktiku izabrati nego ovu veceras...slavio se kao veliki takticar kad je derao engleze i argentince, a sad odjednom ne valja :oops: ...ne ide tako jbg.
Španija je prejaka i preiskusna ekipa, samo mnogi to nisu vidjeli jer su bili "opijeni" pobjedama nad englezima i argentinom.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
FC BAYERN
Postovi: 1369
Pridružen/a: 07 okt 2008, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 Njemacka - Spanija

Post Postao/la FC BAYERN » 08 jul 2010, 02:40

Cestitam Spanicma na zasluzenoj pobijedi, mnogo su me razocarali po igri i jedni i drugi, mislio sam da ce utakmnica biti daleko zanimljivija ali ulog je bio veliki, Njemci su me dosta razocarali sa tom taktikom koju je postavio Loew, ali i prije sam rekao da se sa Spancima nemozemo nadigravati tako da je ova taktika bila realna, cekati svoju priliku i iz kontri, al' nazalost po nas to se nije ostvarilo.
Uglavnom ja sam presretan, jer necu sad da nabrajam koliko igraca ima ispod 23 godine, jedna od najmladzih repki, a dosli su dovdje i nisu se obrukali izgubili 1-0 protiv Europskih prvaka, ima vremena za ove momke jos su mladi, davali po cetri komada Argentini,Engleskoj,Australiji itd.
Po transfermarktu Njemacka vrijedi 292.500.000 €, dok jedna Spanija 650.000.000, a izbacili smo i Engleze i Argentince koji su dosta skuplji.

DEUTCHLAND UBER ALESS!!!

A tipove poput ovog genghisa slobodno zaobidzite i ne sjedajte na njegove provokacije, vidite da momak(dijete) ima komplekse nad svabama :D

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.