Olimpik Sarajevo

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 27 jan 2009, 21:04

Svaka cast Olimpiku, nema sta, glavni su favoriti.Neka udju ako su bolji. Ja sam samo odgovorio na tvoju neobjektivnost. Ti sam znas da je Jedinstvo bilo bolje, ako si uopce gledao tu utakmicu. Nije bilo jedva tridesetak gledatelja,jer je bilo veoma lose vrijeme.

Buraz ima jos citava polusezona, razlika je svega cetiri boda,a valja vam doci u Bihac.

Sto se tice Hamdije Abdica TIGRA, on majstore vec dvije godine nije nista u Jedinstvu. Molite Boga da se on ne umijesa, jer ako uleti, otice u vraziju mater i Olimpik i Gracic i sve ostalo... to zna cijela Bosna. Pa cemo vidjeti ko je jaci.

Znaci li ovdje ako imam kontra misljenje da trebam napustiti ovu temu. eto ti ces me otjerati. Fino diskutujemo...
MENI MOJE, A VAMA VASE

Avatar
3r0
Postovi: 120
Pridružen/a: 21 jan 2009, 13:43
Lokacija: pod Bijelim brijegom !
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la 3r0 » 28 jan 2009, 16:31

Tigar je odsvirao svoje izgleda !
A Tigar nije tako jak koliko vi mislite !
Neke još jače zvijerke se ne bave s Premier ligom tako da ne može ti to biti mjerilo tog uticaja !
Što onda Jedinstvo nije haralo ligom za vrijeme njega ?
...za svoj klub,za svoj grad ako treba i život dat'...

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Lovac » 01 feb 2009, 23:59

haj ba ti pasa okreni se svom jedinstvu napravi tamo temu i zdravo, a mi se citamo ovdje na kraju sezone pa cemo vidit ko ce uci u PL..
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

seldo
Postovi: 156
Pridružen/a: 27 okt 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la seldo » 02 feb 2009, 15:46

Ipak cu navijat za Olimpik da udje,nas kapiten(Kmetas) je tamo otisao..a stvarno bih volio vidjet u premijer ligi i interesuje me sta ce onda Gracic uradit kad ih uvede u Premijer ligu ??

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 02 feb 2009, 16:58

Olimpik ce sa Gracicem na celu u PL napredovati ipak je imao rezultate sa Sarajevom dok je bio tamo.Vjeruju mnogi da on moze puno toga napraviti sa Olimpikom.

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 02 feb 2009, 17:35

niko ne kaze da ne moze napraviti veliki posao sa Olimpikom, ali nemojte unaprijed potpisivati PL. Ima se jos igrati cijela polusezona a dolatite u Bihac. Ne zaboravi da je razlika samo 4 boda. :!:
MENI MOJE, A VAMA VASE

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 02 feb 2009, 22:29

F.G.R. HARMANI je napisao/la:niko ne kaze da ne moze napraviti veliki posao sa Olimpikom, ali nemojte unaprijed potpisivati PL. Ima se jos igrati cijela polusezona a dolatite u Bihac. Ne zaboravi da je razlika samo 4 boda. :!:
slazem se

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la FK Sarajevo » 04 feb 2009, 13:55

olimpik je jak klub sa dosta dobrih igraca
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

1960
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 jan 2009, 15:25
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la 1960 » 04 feb 2009, 14:05

Nk"Jedinstvo" Bihać je klub sa dugogodišnjom tradicijom,a Olimpik klub jedne mjesne zajednice.Ništa se u životu nemože napraviti vještački i na silu, a u Olimpik i Gracić to pokušavaju.Poštujem Želju i Sarajevu,a li svi ostali klubovi iz Sarajeva su kratkotrajni hit(Đerzelez,Vrbanjuša sjetite se još nekog)
Jedinstvo milion posto Premijer ligaš!!!!

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la FK Sarajevo » 05 feb 2009, 17:19

:D :D
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 06 feb 2009, 18:21

1960 je napisao/la:Nk"Jedinstvo" Bihać je klub sa dugogodišnjom tradicijom,a Olimpik klub jedne mjesne zajednice.Ništa se u životu nemože napraviti vještački i na silu, a u Olimpik i Gracić to pokušavaju.Poštujem Želju i Sarajevu,a li svi ostali klubovi iz Sarajeva su kratkotrajni hit(Đerzelez,Vrbanjuša sjetite se još nekog)
Jedinstvo milion posto Premijer ligaš!!!!
Ti si stvarno neki sega frajer.

1960
Postovi: 5
Pridružen/a: 12 jan 2009, 15:25
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la 1960 » 07 feb 2009, 18:31

Po ovome što govoriš očito je da si mlad dečko.Ja govorim o istoriji i tradiciji.NK"Jedinstvo" Bihać je u bivšoj državi bio standardni član II lige,a ja neznam da je Olimpik i postojao.Jedinstvo je prvi klub iz BiH koji je igrao u Evropi(Inter toto kup).Kroz Olimpik jedan čovjek(Gracić) pokušava lječiti svoje frustracije zbog toga što nije u FK"Sarajevu".
to će uspjeti malo sutra.
Teren će pokazati a ja mislim da je tu Jedinstvo u velikoj,velikoj prednosti!

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Lovac » 07 feb 2009, 19:47

1960 je napisao/la:Po ovome što govoriš očito je da si mlad dečko.Ja govorim o istoriji i tradiciji.NK"Jedinstvo" Bihać je u bivšoj državi bio standardni član II lige,a ja neznam da je Olimpik i postojao.Jedinstvo je prvi klub iz BiH koji je igrao u Evropi(Inter toto kup).Kroz Olimpik jedan čovjek(Gracić) pokušava lječiti svoje frustracije zbog toga što nije u FK"Sarajevu".
to će uspjeti malo sutra.
Teren će pokazati a ja mislim da je tu Jedinstvo u velikoj,velikoj prednosti!
Sve to stoji druze, da jedinstvo ima tradiciju da su igrali inter toto kup itd itd, da je olimpik klub koji je osnovan 93 godine, al ti zaboravljas da danas lova radi sve, pa pogledaj jedan podgrmec iz sanskog mosta koji je najstariji klub u bih a gdje su?? u nekoj petoj ligi tamo, podcjenjujes olimpik, oni su vec igrali 5 sezona u premijer ligi, i ja sam uvjeren da ce to nastavit dok god je gosp. Gracic tu da daje marke.

Jedinstvo je koliko znam nedavno ostalo bez trenera jer nemaju redovne plate, drugim rijecima u klubu je rasulo, isto kao sto je to bilo u zelji prosle sezone. Opet kazem postujem jedinstvo, ali ove godine Olimpik ulazi u PL. Zasluzeno.
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la FK Sarajevo » 07 feb 2009, 21:49

ali jedinstvo nije dovelo nikakvih pojacanja ova kriza u zadnje vrijeme mislis da moze jedinstvo preci olimpik koji je stvarno doveo dobre igrace
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 08 feb 2009, 00:18

Mislim da je Gracic napravio i pravi dobar posao.Frustracija nema jer je Olimpik u njegovom vlasnistvu,nebuloze oko fkSarajevo zaboravite.Razgovarao sam sa njim i znam da radi temeljito i nista ne propusta slucaju.Igrace sam dovodi i vec sada pregovara sa nekima za ljeto.Stadion mu pravi Opstina i sta mislite da on pati za drugim klubom,nigdje veze.Olimpik ako udje u PL ucinice siguran sam prvenstvo veoma interesantnim.

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 08 feb 2009, 18:30

Ja sam iz Bihaca i evo nastojat cu biti sto realniji i objektivniji:

Olimpik je veoma dobra ekipa, i eto, neka bude glavni favorit za PL. Medjutim, ovdje po meni nije vise problem ko je favorit ili ko je bolja ekipa, Olimpik ili Jedinstvo. Problem je sto ste Olimpik vec unaprijed uveli u PL, a tek je polusezona. Razlika 4.boda nije nista,ako se uzme u obzir da Olimpik dolazi u Bihac. Pogledajte jos malo raspored i uporedite ga i prostudirajte sa rezultatima iz jesenjeg dijela(i za Olimpik i za Jedinstvo), onda je jos veca gabula.
Evo npr. Olimpik ide u goste svim jacim ekipama. Jedinstvo prva dva kola igra na domacem terenu, nakon cega ide u goste Omladincu, koji mje bez ikakvog potcjenjivanja, jedna od slabijih ekipa i gdje se mogu racunati bodovi. Jedinstvo je uzelo sva tri boda u Gabeli... Tu vise niko nece uzeti ni boda, jer je Gosk izrazito domacinska ekipa i tu se desi da im neko otkine bod jednom u pet godina. Naravno, ako bude sve regularno.
Takodjer, malo ste se zeznuli u nekim komentarima gore, a drugovi moji JEDINSTVO NIJE EKIPA ZA POTCIJENITI.

Mnogi komentarisu situaciju u Jedinstvu, a nemaju pojma sta se ustvari desava. To je vise napuhana prica od strane Sarajevskih medija, na sto smo navikli.
Jedinstvo je dovelo par jakih pojacanja( Susnjar, Mesanovic, i jos neki...), a lista jos nije zakljucena. Tu su ostali standardni iskusni igraci koji vec dugi niz godina igraju u PL BiH, a i vani, medju kojima su neki bili i reprezentativci( Cahtarevic, Dujmovic, Mehadzic). Tu je i Novakovic, prosle sezone najbolji strijelac Zenickog Celika, a i dosta mladih i talentovanih igraca.
Placa je kasnila samo za jedan mjesec, sto je rijeseno. Ekipa je sinoc otputovala na desetodnevne pripreme u Medulin, trenira se punom parom. Igraci su na okupu i sta drugo nego JURIS NA PL, ZA STO IMAMO POTENCIJAL, I TO KAKAV.

Sretno Olimpiku, ali prije nego sto ih vec upisete kao prvake PL FBiH... DOBRO RAZMISLITE :!:
MENI MOJE, A VAMA VASE

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 08 feb 2009, 19:23

Niko ne ponizava klub Jedinstvo,naprotiv cijenim da taj region treba imati svog PL ali put na kojem je klub i nacin na koji se pokusava uci u PL je daleko od simpatija.Ne vidim ozbiljan klub koji zeli postati stabilan premijerligas nego su rjesenja impulsivna.Strategija se ne moze zasnivati na dolasku Tigra i novaca,jasna je politika kluba na tom principu.Igracki kadar je veoma skroman a pojacanja o kojima pricas nisu renomea kluba.Raspored je povoljan za Jedinstvo,osam kod kuce sto isto ima i Olimpik,medjutim veoma tesko mozete NABAVITI bodove sa strane jer su svi klubovi zaokupljeni borbom za opstanak.Igra sa Cazinom nece proci jer su jako ozbiljni da ostanu u ovoj ligi nema mjesta za zamjenu bodova a slazemo se da sa ovim igracima necete moci osvojiti 38 bodova koliko je neophodno Jedinstvu za ulazak.Morate imati sve pobjede kuci i pet pobjeda na strani i samo dva poraza,ako to ucinite svaka cast.Olimpik takodje mora sve pobijediti kuci i mislim da sa sest bodova sa strane su sigurni za ulazak.

Avatar
F.G.R. HARMANI
Postovi: 558
Pridružen/a: 12 jan 2009, 21:43
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la F.G.R. HARMANI » 08 feb 2009, 21:45

JA ne znam na osnovu kakve statistike si dosao do ovih podataka, ali za tvoju informaciju Jedinstvo je uzelo priblizno jednako bodova na strani kao i Olimpik u jesenjem dijelu. Mislim da je Olimpik 2. boda vise, sto i nije neka velika razlika, s tim da smo mi kiksali protiv Rudara kod nas(1:1). Sto se tice Krajine, mi smo ih vec dobili u Cazinu 0:1, a to ako mislis da smo stelili rezultate,grdno se varas. Ja to isto mogu reci i za pobjedu Olimpika u Doglodima. A mi smo i SASKU uzeli bod(1:1).
Uostalom, ja vec sada znam, da ako bi se desilo da Jedinstvo udje u PL, da ce rezervna izvlakusa biti da smo prosli kupujuci bodove, uz pomoc Tigra , iako on nije u upravi Jedinstva vec dvije godine. Da je bilo iole korektno sudjenje prosle sezone mi nebi ni ispali u nizi rang, jer sta je nama bilo navuci bodove protiv Orasja, a mi smo kod kuce sa njima odigrali 0:0 i taj remi nas je izbacio iz lige. Pokradeni smo u S.Brijegu, Lukavici i Zenici.
Tu pricu je izmislila grupa RED ARMY, kada smo umjesto njih navodno pustili Buducnost, pa smo naredne sezone kupili utakmicu u Kaknju. Ne znam... moguce. A niko se ne pita kako je Jedinstvo svako kolo dolazilo sa gostovanja, s redovno primljenim golom u DESETIM minutama sudijske nadoknade, a igraci s langetama na rukama i nogama i turbanima na glavi.
A Jedinstvo ima najbolji igracki kadar,s tim da Olimpik financijski stoji dosta bolje. Vi ste doveli nekakva pojacanja, niko nikada nije cuo za njih.
MENI MOJE, A VAMA VASE

herbion
Postovi: 507
Pridružen/a: 29 sep 2008, 00:40
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la herbion » 08 feb 2009, 22:21

Moram ti pojasniti,do brojeva sam dosao da je Olimpik osvojio 33 boda jesenas od toga 12 na strani,ako ponovi rezultat Jedinstvo mora osvojiti 38 bodova.Pitanje Cazina nije sto su izgubili nego imaju ambicije da ostanu i nece pustati bodove na proljece tako da nece biti trgovine sa njima i njihovim bodovima.Da se razmislja o stabilnom klubu vjerovatno bi se stvari drugacije poslozile(doveli igraci,zadrzali treneri,ojacati i pripremiti samoodrziv finansijski plan)ovako prijetnje su bez osnova,ko je koga ukrao i zasto je manje bitno,nemate veliki uticaj u fudbalskom svijetu BIH bez obzira dali cete uci u PL ili ne a Krajina ima sve temelje da bude medju vodecim ligasima.Jedinstvo treba biti PL ali poslovanje kluba je katastrofa,stagnirate a sustizu vas Olimpik,Rudar,Gosk no name klubovi ali znaju gdje idu i sta hoce,nije dovoljno reci samo mi hocemo bitna je i neka strategija zasnovana na realnosti.Ova godina je za vas izgubljena a bojim se i naredna,nikakve pouke niste izvukli i niste napredovali u organizacijskom pogledu,povratak po svaku cijenu u PL ne moze dati rezultate jer cete se opet vracati natrag,bolje krenite od temelja i napravite klub na zadovoljstvo sviju.Jedinstvo mi je drag klub i nisam protiv njega ali ako volimo fudbal i mislimo mu dobro onda Olimpiku i Rudaru trebamo dati prednost ove godine.

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Lovac » 09 feb 2009, 15:27

Moram priznati da sam impresioniran kakvim podacima raspolazete vas dvojica, te statistike mi nazalost nisu nikad bile jaca strana, ali pratio sam Olimpik svaku utakmicu koju su igrali kuci, pa tako i onu sa Jedinstvom. Negdje gore je neko napisao da je Olimpik tu utakmicu sumnjivo pobijedio.

Moram reci da je penal koji je napravio jedan igrac Jedinstva potpuno opravdan, igranje rukom se vidilo iz aviona, pored mene su stajali neki ljudi iz Bihaca koji su vikali na tog igraca sto je napravio smijesan penal, koji je zaista postojao.

Eh sad opet negdje gore (sad ne mogu da se vracam unazad) je neko napisao da je Jedinstvo bilo ravnopravna ekipa, sto apsolutno nije istina, znaci Olimpik je dominirao cijelu utakmicu, iako su uslovi za igru bili izuzetno losi (kisa, blatnjav teren itd itd..).

I jos da se osvrnem na zadnji post od usera F.G.R. HARMANI u kojem on kaze citiram "A Jedinstvo ima najbolji igracki kadar,s tim da Olimpik financijski stoji dosta bolje. Vi ste doveli nekakva pojacanja, niko nikada nije cuo za njih". Prijatelju moram da te napomenem da je jedan od glavnih igraca Muamer Kurto znaci momak koji je zario i palio u PL sa ekipom Sarajeva i koji je danas glavna karika u Olimpiku, kapiten ekipe je napadac Radonja, Zeljino dijete i igrac koji svaku utakmicu zabije gol..i jos da ne spominjem ostale igrace iz odbrane itd itd, a sto se tice pojacanja ja znam da su doveli igraca koji je bio kapiten Iskre iz Bugojna, za ostala pojacanja zaista ne znam ko je doveden i da li je iko vise, ako jeste vjerovatno herbion zna nesto vise o tome.
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.