NK Široki Brijeg

HZ_Svrakino
Postovi: 7
Pridružen/a: 07 jan 2009, 22:09
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la HZ_Svrakino » 14 jan 2009, 01:03

Admir_93 je napisao/la:nešto se hvale sa onim stadionom koji po meni ni ne zaslužuje da bude u nekoj Premijer ligi...golman može da prebaci suprotnu tribinu...ali šta će im stadion sa tribinama uopšte...ne razumijem...nemaju uopšte zainteresovanih za utakmice...nemaju ni neke tradicije...niko ih ne voli...ne znam uopšte kako taj klub i dalje postoji...zašto se ne raspanu...ili zašto barem ne ispanu u niži rang...
Raja iz Sirokog ima pravo sto te nazivaju papkom,i jedan Sarajlija im se pridruzuje! Neznam kako te nije stid pricati "kako Siroki i dalje postoji" i kako mozes pricati tako za jedan od boljih stadiona u BIH,ja sam vise puta bio na njemu sa svojim Hordama,a to sto nije posjecen kakve to veze ima,kako mozes ocekivati od gradica sa 10 hiljada stanovnika da ima 7-8 hiljada posjetilaca,pa nisu prijatelju moj svi muskarci,niti vole fudbal! Upravo je NK Siroki primjer za ostale klubove iz (po)vecih gradova kako se vodi klub,i kako jedan mali gradic ima bolji stadion i klub nego jedna Sloboda,Jedinstvo,Travnik(nazovimo veci grad)! Daj Boze jos ovakvih klubova u BiH poput Sirokog,a sto manje klubova poput tvog i navijaca poput tebe,jer upravo zbog takvih nam je liga ovakva!

P.S. A sto se tice tradicije pa boze moj ako klub nema veliku tradiciju treba ga ugasit jel? Pa upravo je ovaj klub iz malog gradica osvojio vise titula nego taj tvoj za 50 godina heheehehehe! Moj FK Sarajevo jeste veliki klub sa prebogatom tradicijom(najveci klub iza "velike cetvorke", 2xsampioni Jugoslavije,3xviceprvaci,igranje u Kupu Sampiona protiv Manchestera,HSV,PSG,Anderlechta,igrackih legendi poput Susica,Ferhatovica,Hadzibegica,Predraga Pasica,bracu Musemic,Boska Antica,Franje Lovrica,sa armijom navijaca...),ali je upravo Siroki rame uz rame poslijeratnom Sarajevu,ako ne cak i bolji i nasa uprava bi trebala da se ugleda u celnike Sirokog! Pozzz za Sirokobrijezane iz glavnog grada!

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 14 jan 2009, 01:12

HZ_Svrakino je napisao/la:
Admir_93 je napisao/la:nešto se hvale sa onim stadionom koji po meni ni ne zaslužuje da bude u nekoj Premijer ligi...golman može da prebaci suprotnu tribinu...ali šta će im stadion sa tribinama uopšte...ne razumijem...nemaju uopšte zainteresovanih za utakmice...nemaju ni neke tradicije...niko ih ne voli...ne znam uopšte kako taj klub i dalje postoji...zašto se ne raspanu...ili zašto barem ne ispanu u niži rang...
Raja iz Sirokog ima pravo sto te nazivaju papkom,i jedan Sarajlija im se pridruzuje! Neznam kako te nije stid pricati "kako Siroki i dalje postoji" i kako mozes pricati tako za jedan od boljih stadiona u BIH,ja sam vise puta bio na njemu sa svojim Hordama,a to sto nije posjecen kakve to veze ima,kako mozes ocekivati od gradica sa 10 hiljada stanovnika da ima 7-8 hiljada posjetilaca,pa nisu prijatelju moj svi muskarci,niti vole fudbal! Upravo je NK Siroki primjer za ostale klubove iz (po)vecih gradova kako se vodi klub,i kako jedan mali gradic ima bolji stadion i klub nego jedna Sloboda,Jedinstvo,Travnik(nazovimo veci grad)! Daj Boze jos ovakvih klubova u BiH poput Sirokog,a sto manje klubova poput tvog i navijaca poput tebe,jer upravo zbog takvih nam je liga ovakva!

P.S. A sto se tice tradicije pa boze moj ako klub nema veliku tradiciju treba ga ugasit jel? Pa upravo je ovaj klub iz malog gradica osvojio vise titula nego taj tvoj za 50 godina heheehehehe! Moj FK Sarajevo jeste veliki klub sa prebogatom tradicijom(najveci klub iza "velike cetvorke", 2xsampioni Jugoslavije,3xviceprvaci,igranje u Kupu Sampiona protiv Manchestera,HSV,PSG,Anderlechta,igrackih legendi poput Susica,Ferhatovica,Hadzibegica,Predraga Pasica,bracu Musemic,Boska Antica,Franje Lovrica,sa armijom navijaca...),ali je upravo Siroki rame uz rame poslijeratnom Sarajevu,ako ne cak i bolji i nasa uprava bi trebala da se ugleda u celnike Sirokog! Pozzz za Sirokobrijezane iz glavnog grada!
ima i normalnih ljudi ovdje...pozdrav i tebi...
samo ću dodat...stadion koji je prvi dobio licencu za Uefu i koji je svake godine bez ikakvih problema dobiva, klub koji konstantno igra Europu i u vrhu je Premier lige svake sezone...
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la BRT » 14 jan 2009, 01:24

HZ_Svrakino je napisao/la:
Admir_93 je napisao/la:nešto se hvale sa onim stadionom koji po meni ni ne zaslužuje da bude u nekoj Premijer ligi...golman može da prebaci suprotnu tribinu...ali šta će im stadion sa tribinama uopšte...ne razumijem...nemaju uopšte zainteresovanih za utakmice...nemaju ni neke tradicije...niko ih ne voli...ne znam uopšte kako taj klub i dalje postoji...zašto se ne raspanu...ili zašto barem ne ispanu u niži rang...
Raja iz Sirokog ima pravo sto te nazivaju papkom,i jedan Sarajlija im se pridruzuje! Neznam kako te nije stid pricati "kako Siroki i dalje postoji" i kako mozes pricati tako za jedan od boljih stadiona u BIH,ja sam vise puta bio na njemu sa svojim Hordama,a to sto nije posjecen kakve to veze ima,kako mozes ocekivati od gradica sa 10 hiljada stanovnika da ima 7-8 hiljada posjetilaca,pa nisu prijatelju moj svi muskarci,niti vole fudbal! Upravo je NK Siroki primjer za ostale klubove iz (po)vecih gradova kako se vodi klub,i kako jedan mali gradic ima bolji stadion i klub nego jedna Sloboda,Jedinstvo,Travnik(nazovimo veci grad)! Daj Boze jos ovakvih klubova u BiH poput Sirokog,a sto manje klubova poput tvog i navijaca poput tebe,jer upravo zbog takvih nam je liga ovakva!

P.S. A sto se tice tradicije pa boze moj ako klub nema veliku tradiciju treba ga ugasit jel? Pa upravo je ovaj klub iz malog gradica osvojio vise titula nego taj tvoj za 50 godina heheehehehe! Moj FK Sarajevo jeste veliki klub sa prebogatom tradicijom(najveci klub iza "velike cetvorke", 2xsampioni Jugoslavije,3xviceprvaci,igranje u Kupu Sampiona protiv Manchestera,HSV,PSG,Anderlechta,igrackih legendi poput Susica,Ferhatovica,Hadzibegica,Predraga Pasica,bracu Musemic,Boska Antica,Franje Lovrica,sa armijom navijaca...),ali je upravo Siroki rame uz rame poslijeratnom Sarajevu,ako ne cak i bolji i nasa uprava bi trebala da se ugleda u celnike Sirokog! Pozzz za Sirokobrijezane iz glavnog grada!
Da, cestitke za post. Pozdrav i tebi.

Tko se opterecuje povijesti, ili tradicijom, ili cime vec, ili ga jednostavno zanima, samo u najkracim crticama ulomak iz teksta povodom 60 godina NK Široki Brijeg, izdanja autorske knjige, te postanskih marki :

60 Godina NK Široki Brijeg

U povodu obilježavanja 60 godina postojanja Nogometnog kluba Široki Brijeg Hrvatska pošta Mostar izdala je dvije prigodne poštanske marke, žig i omotnicu prvoga dana. Marke su dizajnerski rad Marina Muse, tiskane su u tiskari Zrinski u Čakovcu, nominalnih vrijednosti 0,70 i 2,10 KM. "Nogometni klub "Široki Brijeg" jedan je od najuspješnijih poslijeratnih klubova u Bosni i Hercegovini. Osnovan je u proljeće 1948. godine pod imenom Nogometni klub "Borak". Kasnije je promijenio ime u NK "Boksit", pa u NK "Lištica", a od 1957. godine u ime NK "Mladost". Upravo je pod imenom "Mladost" klub doživio pravu afirmaciju. Prvo se natjecao u Područnoj ligi Hercegovine, a onda u Hercegovačkoj nogometnoj zoni. Najveći uspjeh ostvario je u kada je osvojio prvo mjesto u Hercegovačkoj zoni i plasirao se u kvalifikacije za Drugu saveznu ligu Jugoslavije. Nakon neuspjeha u kvalifikacijama "Mladost" je postala član Jedinstvene Republičke lige BiH, što je u bivšoj državi bio treći stupanj natjecanja. No, zbog stalnog gostovanja, jer se gradio stadion na Pecari, "Mladost" je iste sezone ispala u Međuopćinsku ligu Hercegovine čiji je prvak postala 1978./79. i plasirala se u Regionalnu ligu jug i gdje je igrala s klubovima iz Zeničkoga, Sarajevskoga i Mostarskoga nogometnog saveza s manje ili više uspjeha sve do početka Domovinskog rata.

Odmah nakon stišavanja ratne grmljavine klub je obnovio rad i s imenom NK "Mladost-Dubint" krenuo u novouspostavljenu Prvu ligu Herceg-Bosne, a od 1996. godine nosi današnje ime NK "Široki Brijeg". Pet je puta zaredom bio prvak Herceg-Bosne: 1994., 1994./95., 1995./96., 1996./97. i 1997./98. U ljeto 1998. klub se uključio u natjecanje za izlazak klubova iz BiH u Europu. No, ni 1998. ni 2000. godine nije uspio u doigravanju. Od sezone 2000./01. klub se stalno natječe u Premier ligi BiH. Pobjednik lige postao je 2003./04. i 2005./06. Tri puta zaredom igrao je u finalu Kupa BiH, a pobjednik je postao 1996./97. pobjedom nad "Slavijom" u finalu.

Prvi put klub je nastupio u europskom klupskom natjecanju u ljeto 2002. godine protiv slovačke "Kobe" iz Seneca. Plasirao se u 1. kolo Kupa UEFA, gdje je eliminiran od "Sparte" iz Praga. NK "Široki Brijeg" dva puta je igrao u pretkolu Lige prvaka, 2004./05. kad je eliminiran od azarbejdžanskog "Nefčija" i 2006./07. kad je u prvom pretkolu eliminirao bjeloruski "Šahtjor" a u drugom pretkolu poražen od škotskog "Heartsa". U Kupu UEFA NK "Široki Brijeg" nastupio je 2002./03. (VTJ Koba Senec, Sparta Prag), 2005./06. (Teuta, Zeta, Basel), 2007./08. (Koper, Hapoel Tel Aviv) i 2008./09. (Partizani Tirana, Bešiktaš Istanbul).

Kroz klub je prošlo dosta poznatih nogometaša. Prije rata prvi je u veći klub otišao Ivo Banožić (Dinamo 1957.), a nakon njega Marinko Spajić (Dinamo 1980.), Miroslav Dida Pavičić (FAMOS), Boško Mandić (Sarajevo), Vlado Glavina (GOŠK), Željko Ćavar i Ivan Jurilj (Velež). Poslije rata zapažene karijere u inozemnim klubovima ili u reprezentacijama Hrvatske ili BiH ostvarili su Stanko Bubalo, Vladimir Vasilj, Mario Bazina, Saša Papac, Miro Katić, Nenad Gagro, Mirko Hrgović, Ricardo Santos Lago Bajano, Boris Pandža. U klubu su igrali poznati nogometaši iz Hrvatske Srđan Mladinić, Marijan Kovačević, Domagoj Abramović i brojni drugi. Klub su poslije rata vodili istaknuti nogometni stručnjaci Žarko Barbarić, Franjo Džidić, Boris Tičić, Ivo Knežević, Miroslav Buljan, Davor Mladina, Ivan Skoko, Ivo Ištuk, Ivica Barbarić, Ivica Kalinić, Mario Ćutuk i Ivan Katalinić.
NK "Široki Brijeg" prvi u BiH dobio licencu UEFA za igranje međunarodnih utakmica, jer ima modernu infrastrukturu, stadion na Pecari sa svim pratećim objektima, svlačionicama, ambulantom, tribine sa 7.000 sjedalica, rasvjetu i elektronski semafor i Kamp za treninge prve momčadi i mlađih uzrasta s dva terena s prirodnom i jedan s umjetnom travom i pratećim sadržajima, na Mostarskom blatu. I mlađi uzrasti bilježe zapažene rezultate. Juniori su bili dva puta prvaci BiH, a kadeti jednom. Klub je financijski stabilan i prema svemu učinjenom u posljednjih 15 godina najuspješniji ne samo u BiH nego i široj regiji. Svake zime, već od 2000. godine, priređuje tradicionalni nogometni turnir "Gojko Šušak" na kojem sudjeluju ponajbolji klubovi iz BiH, Hrvatske, Slovenije, ali i drugih europskih država.

-----

Sa svecane akademije nedavno.


Svečanom akademijom u dvorani kina „Borak“, a potom i prigodnim programom u salonu „Jabuka“ obilježena je 60. obljetnica Nogometnog kluba Široki Brijeg.

Načelnik općine Široki Brijeg Miro Kraljević podsjetio je na značaj nogometnog kluba za sam Široki Brijeg i činjenicu da su zapravo rezultati koje postiže NK Široki Brijeg podcrtali debelo ime Širokog Brijega na europskim zemljovidima. Predsjednik Upravnog odbora Zlatan Mijo Jelić govorio je o počecima nogometnog kluba u Širokom Brijegu i velikome razvoju klupske infrastrukture, uz sada već i stalan europski iskorak, kada su u pitanju rezultati. Učinjeno u 60 godina postojanja NK Široki Brijeg „obvezuje nas sve ne samo da zadržimo dosadašnju razinu, nego da budemo još bolji i uspješniji u godinama koje dolaze“, poručio je Jelić.

Prof. dr. Mladen Kvesić predstavio je klupsku monografiju „Zlatne godine“ autora Miljenka Karačića u kojoj je na 350 stranica ispisana bogata povijest kluba s Pecare. Hrvatska pošta Mostar predstavila je dvije poštanske marke nominalne vrijednosti 0,70 i 2,10 KM izdane u povodu 60. obljetnice NK Široki Brijeg.

Zahvalnice NK Širok Brijeg In memoriam uručene su rodbini Ante Pavlovića, Zlatka Spajića, Josipa Muse i Ive Karačića. Posebna priznanja od poduzeća i ustanova dobili su: Mepas, Primorka, Unicredit Bank, Interpress, A3, Suton, JP HT Mostar, Croatia osiguranje, Podravka, Općina Široki Brijeg i Vlada Zapadnohercegovačke županije, a od pojedinaca Marinko Gilja, Mirko Grbešić i Zlatan Mijo Jelić. Uz njih, još više od 50 bivših igrača, trenera, predsjednika i nogometnih djelatnika dobilo je posebne zahvalnice.

U ime svih bivših igrača i trenera zahvalio se Ivan Mandić-Duka, a u ime svih predsjednika koji su u šest desetljeća vodili klub s Pecare Žarko Salavarda.

NK Široki Brijeg na prigodnoj svečanosti darivao je svoje sportske prijatelje iz HKK Široki, NK Dragovoljac i HNK Hajduk, a za vjernost su nagrađeni i navijači „Škripari“. Darovima je uzvraćeno iz klubova-prijatelja Dragovoljca, Zrinjskog i Hajduka te NS ZHŽ i NS BiH, kao i iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.

Na kraju je sve nazočne pozdravio i gvardijan širokobriješki fra Branimir Musa, uz čestitku na ostvarenom u ovih 60 godina i iskrenu želju za novim uspjesima NK Široki Brijeg

Avatar
Eagles
Moderator
Postovi: 1741
Pridružen/a: 12 nov 2008, 10:37
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Eagles » 14 jan 2009, 01:44

za onog gore sto ga je ovaj prozvo papkom :D
Ne znam ali kada ja odem u siroki na gostovanje mene stave na normalnu tribinu.A protiv Slobode u Tuzli ej Tuzli!!! me stavljaju iza nekakvih ograda,livada i ne znam cega jos.
Imamo stadione od 20 tisuca mjesta a na utakmice nam dolazi 2 tisuce.
Po meni je Pecera pravi primjer kakav bi trebao biti stadion u BiH.
Pozz iz Mostara eto nas 3. kolo da vam napunimo tribinu :mrgreen: :D

HZ_Svrakino
Postovi: 7
Pridružen/a: 07 jan 2009, 22:09
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la HZ_Svrakino » 14 jan 2009, 12:53

bh hrvat je napisao/la:nigdje realnosti i objektivnosti, bh klubovi imaju kvotu kakvu imaju samo zahvaljujuci širokome brijegu, a sarajlije ili bolje receno sandzaklije, jer oni drmaju čaršijom bi se trebali ugledati na jelica. covjek u selendri napravio evropski klub. ali sta ćeš neki se razumiju u nogomet a neki u jeftine frmerke
Moram se i tebi obratiti! Pa i ptice na grani znaju da zbog rezultata Sirokog,Sarajeva i Zelje u Evropi bh.klubovi imaju dobar koeficijent,prosle smo godine cak bili ispred hrvatskih klubova po osvojenim bodovima u uefa natjecanjima! Samo bih te jos zamolio da nas Sarajlije ne nazivas sandzaklijama,jer nas uporedjivanje sa njima veoma pogadja,dodji u Sarajevo pa da vidis kako mi "obozavamo" te ljude :mrgreen:,a sem toga stvaras pogresnu sliku ljudima koji nisu bili u Sarajevu,jer svako ko je bio i ko poznaje nase prilike zna da je ovdje suzivot 4 naroda i 4 religije primjer za cjeli svjet,jer mi nismo optereceni nacionalizmom,mnogi su Hrvati,Srbi,Jevreji zajedno odbranili nas grad to ti potvrdjuje i pjesma TIFE "Ponesi zastavu Dragane Vikicu" koja je himna ovdje u Sarajevu,a sem toga moji najbolji prijatelji su moji Hrvati i Srbi moji sugradjani koji ce se prepoznati u ovom postu,samo im je mana sto su 3 navijaci Zelje :lol:

P.S. Moze li mi neko reci sta je sa Bubalom jel prestao igrati,ako jeste bio je pravi vuk u sesnaestercu!

Avatar
Marin
Postovi: 787
Pridružen/a: 01 jul 2008, 15:22
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Marin » 14 jan 2009, 13:33

SA NASLOVNE STRANE:
"Oliver Tole je mladi fudbaler rođen 1990. godine koji je svoj kadetski i juniorski staž proveo u splitskom Hajduku gdje je bio označavan kao velika nada "splitskog ponosa""

Tolo je prošao oladinski staž u Zrinjskom,a ne u Hajduku. Čisto da se zna.

Avatar
HARIS XXL
Postovi: 386
Pridružen/a: 14 jan 2009, 11:16
Lokacija: Zeljo City
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la HARIS XXL » 14 jan 2009, 13:57

bezze su im ova pojacanja,ovom toli treba najmanje godina-dvije da stekne nekog iskustva da bi mogo pomoci Sirokom, za ovog drugog neznam,nikad nisam cuo za njega igrao je u hrvatskoj 2 ligi pa mozda se pokaze kao prava stvar a sto se tice tih brazilaca mislim da ce to biti propala investicija jer rijetki su stranci koji su uspjeli kao dialiba,marciano....
ZELJEZNICAR LJUBAVI MOJA !

Avatar
CharlieHarper
Postovi: 27
Pridružen/a: 13 jan 2009, 23:36
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la CharlieHarper » 14 jan 2009, 20:20

BRT je napisao/la: A Škripari su za tebe pojam, i za brojne skupine u regiji. To nije misljenje, to je cinjenica. No, sta bi ti o istima znao, isti su obisli BiH dva puta dok si ti jos prst iz usta vadio, dijete si nedostojno komentiranja navijackog pokreta UOPCE i vec si odavno u krevetu gdje ti je i mjesto, stoga, tisina.
A jake mi grupice cccc :roll: .
HOS.

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la BRT » 15 jan 2009, 00:27

Za brojne i nedostizni pojam za sve odradjeno dosad, trud i mentalitet.
No, s obzirom da mi se ne prepucava s indijancima...
skripari.com, pa sta te zanima.
bezze su im ova pojacanja,ovom toli treba najmanje godina-dvije da stekne nekog iskustva da bi mogo pomoci Sirokom, za ovog drugog neznam,nikad nisam cuo za njega igrao je u hrvatskoj 2 ligi pa mozda se pokaze kao prava stvar a sto se tice tih brazilaca mislim da ce to biti propala investicija jer rijetki su stranci koji su uspjeli kao dialiba,marciano....
Peraica je provjeren dovoljno u Zrinjskom, ukoliko je u dovoljnoj formi da grize i daje agresiju momcadi, ispunio je svrhu, dovoljan je za BH ligu.
Tole je domaci decko, nastupa i na lokalnom tradicionalnom malonogometnom turniru, nista protiv njegovog angazmana, cak stavise, priliku zasluzuje unatoc problematicnosti.
Jedini Brazilac koji Širokom treba, Wagner, je vec tu, za ostale ce se vidjeti.

Avatar
CharlieHarper
Postovi: 27
Pridružen/a: 13 jan 2009, 23:36
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la CharlieHarper » 15 jan 2009, 08:47

Ma da sinko, pravi si ti ultra :roll: :lol: .
HOS.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la bistrikboy » 15 jan 2009, 09:01

CharlieHarper je napisao/la:Ma da sinko, pravi si ti ultra :roll: :lol: .
neeeeeeeeee on je skripar till the end.... :lol: :lol: :lol:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
CharlieHarper
Postovi: 27
Pridružen/a: 13 jan 2009, 23:36
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la CharlieHarper » 15 jan 2009, 10:33

:D .
HOS.

Avatar
Valencia
Postovi: 5410
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Valencia » 15 jan 2009, 12:18

BRT je napisao/la:Za brojne i nedostizni pojam za sve odradjeno dosad, trud i mentalitet.
No, s obzirom da mi se ne prepucava s indijancima...
skripari.com, pa sta te zanima.
Iznimno cijenim vase aktivnosti tokom svih ovih godina. Jedna ste od rijetkih malih grupa koje egzistiraju ovako dugo bez prekida. Tigrovi, Sokolovi, Sila Nebeska, Incident,... svi su oni bili aktivni, pa se gasili, pa opet aktivirali... Tu dolazimo na mentalitet koji ti spominjes, koji te grupe nemaju i radi toga i jesu navijaci na epizode. Uz to vi ste neuporedivo navijacki potkovanija grupa od ovih koje sam ja naveo. Mene zanima kako Skripari stoje u ovoj sezoni, nesto vas nisam zapazio... Koliko ste odradili gostovanja? Mislim, brojke nisu toliko bitne, bitno je da se pojavite i da okacite zastavu... Samo naprijed!!
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Kevin » 15 jan 2009, 14:00

BRT je napisao/la:Za brojne i nedostizni pojam za sve odradjeno dosad, trud i mentalitet.
No, s obzirom da mi se ne prepucava s indijancima...
skripari.com, pa sta te zanima.
bezze su im ova pojacanja,ovom toli treba najmanje godina-dvije da stekne nekog iskustva da bi mogo pomoci Sirokom, za ovog drugog neznam,nikad nisam cuo za njega igrao je u hrvatskoj 2 ligi pa mozda se pokaze kao prava stvar a sto se tice tih brazilaca mislim da ce to biti propala investicija jer rijetki su stranci koji su uspjeli kao dialiba,marciano....
Peraica je provjeren dovoljno u Zrinjskom, ukoliko je u dovoljnoj formi da grize i daje agresiju momcadi, ispunio je svrhu, dovoljan je za BH ligu.
Tole je domaci decko, nastupa i na lokalnom tradicionalnom malonogometnom turniru, nista protiv njegovog angazmana, cak stavise, priliku zasluzuje unatoc problematicnosti.
Jedini Brazilac koji Širokom treba, Wagner, je vec tu, za ostale ce se vidjeti.
Vidit ćemo jos ovog brazilca Maura,a ja bih dodao jos Alexandrea uz Wagnera koji se pokazao kao dobar igrač..a Peraica i Tole, ne bih znao reci..nadam se da će nam pomoci ida će biti od koristi..
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la BRT » 16 jan 2009, 01:21

Valencia je napisao/la:
BRT je napisao/la:Za brojne i nedostizni pojam za sve odradjeno dosad, trud i mentalitet.
No, s obzirom da mi se ne prepucava s indijancima...
skripari.com, pa sta te zanima.
Iznimno cijenim vase aktivnosti tokom svih ovih godina. Jedna ste od rijetkih malih grupa koje egzistiraju ovako dugo bez prekida. Tigrovi, Sokolovi, Sila Nebeska, Incident,... svi su oni bili aktivni, pa se gasili, pa opet aktivirali... Tu dolazimo na mentalitet koji ti spominjes, koji te grupe nemaju i radi toga i jesu navijaci na epizode. Uz to vi ste neuporedivo navijacki potkovanija grupa od ovih koje sam ja naveo. Mene zanima kako Skripari stoje u ovoj sezoni, nesto vas nisam zapazio... Koliko ste odradili gostovanja? Mislim, brojke nisu toliko bitne, bitno je da se pojavite i da okacite zastavu... Samo naprijed!!
Za sve informacije - skripari.com. ;P
Internet, ili bilo kakva promocija ili dokazivanja kome nam potrebna nisu, to je vec davno relevantnim poznato i jasno, indijanci i scenuse poput harpera i bistrika su tu sasvim sporedni i nedostojni bilo kakve replike stoga je nece ni dobiti.
Aktivnost nije onakva kakva bi mogla i trebala biti, medjutim, to su druga, 'ne-javna pitanja', no prisutnost je neosporna i bit ce opet i sve jaca.
Zadnje odradjeno je KK Posusje - KK Široki, prosla subota, BH A1 liga.

Avatar
CharlieHarper
Postovi: 27
Pridružen/a: 13 jan 2009, 23:36
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la CharlieHarper » 16 jan 2009, 08:12

Dok je Harper **** po svijetu, ti si sinko baco asfalt negdje po skutoriji :D . Zato tisina, ultra-boy ;) .
HOS.

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la BRT » 16 jan 2009, 23:28

Blago tebi, vidi se, zato i pricas kretenoidne gluposti, a ''kultura'' i svijest ti na razini prosjecne sredovjecne bukve.
Don't make ma laugh.
Individualni ignore.
Otpepaj s topica.

Avatar
Eagles
Moderator
Postovi: 1741
Pridružen/a: 12 nov 2008, 10:37
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Eagles » 16 jan 2009, 23:40

A boga mi nisam znao da je ovaj Harper pravi "prćać" :D :mrgreen:

Semir_Sa
Postovi: 71
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:25
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la Semir_Sa » 16 jan 2009, 23:44

Skripari? Ko je to, sta je to, kazi kazi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: NK Široki Brijeg

Post Postao/la BRT » 17 jan 2009, 00:50

Jos jedan ''genijalac'' na ignore-u.

Kalendar pripremnih utakmica N.K. Široki Brijeg

Lagno se ulazi u "normalnu" kolotečinu priprema, radi se dobro sa dosta želje i elana za dokazivanjem i svi naglašavaju da je atmosfera odlična i da se radi na najvišem nivou. Kiša je malo nakvasila terene u pripremnom kampu Musa/Karačić pa se kombinira trening vani i u dvorani. Lagano se kompletira i igračka križaljka, još se očekuju (dolaze sutra) dvojica novih Brazilaca Fernandes i Maureny. Poznati su uglavnom i svi protivnici i u prijateljskim utakmicama. Planira se odigravanje 7 ili 8 utakmica ovim redom:

21. 01. 2009.god. @Pecara N.K. Široki Brijeg - NK Osijek
25. 01. 2009.god. @Sinj Junak - N.K. Široki Brijeg
28. 01. 2009.god. @Kaštela Jadran - N.K. Široki Brijeg
6-8. 02. 2009. god. na tradicionalnom Memorijalnom turniru Gojko Šušak dvije utakmice, nastupaju još Šibenik, Hrvatski dragovoljac i Vukovar.
14.02.2009. god. @Split HNK Hajduk Split - N.K. Široki Brijeg

Nepoznati protivnici u tjednu nakon utakmice sa HNK Hajduk.

nk-sirokibrijeg.com

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Direktorcic i 7 gostiju.