Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
FCB1986
Postovi: 2689
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 18 jul 2023, 17:56

branimir85 je napisao/la:
18 jul 2023, 17:43
FCB1986 je napisao/la:
18 jul 2023, 17:36
Ovo je nevidjeno. Najbolja voznja koju sam ja gledao na slicnom kronometru. Ovo ako nije novi Lance, onda nije niko u karavani haha
Ovo je bilo kao da vozi big Majk plus na EPO-u, dao 3+ min . WVA i ostalima na 22km.
Stvarno nevjerovatno. Ovo je pljuska cijelom biciklizmu. Tadej je razbio kronometar, a ovaj ga zapisao i da je bilo jos par kilometara bi ga stigao i na cesti haha.
Ne znam sta reci, zasad mu svaka cast...vidjet cemo za par godina :mrgreen:
⚽FK Garaže⚽

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 18 jul 2023, 19:40

Meni čak ova razlika između Pogija i JV nije baš ekstremna sad kad na miru pogledam razvoj događaja,
Pogi je mjenjao bajk,plus vidjelo se da danac bolje uzima krivine i Pogačar rekao da se nije dobro osjećao u drugom dijelu ITT,a još se jednom potvrđuje da Pogi ima problema s vrućinom i sporije se oporavlja od danca .

Ali više mi je sumnjivije da je JV brži na ravnom od WVA,Kunga... koji su teži od njega 15+kg ,ovdje bi najprije
sumnjao na mehanički doping ,valjda su mu provjerili bajk. :D

Nakon današnjeg izdanja TDF je 99% gotov,ali opet ne sumnjam da će Pogi pokušat nešto ,jer to mu je u DNA.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
TonySosa
Postovi: 7284
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la TonySosa » 18 jul 2023, 19:55

Sumnjivije je to što Tadej dominira na svakom tipu utrke od ovoga. Ovo je sasvim realno jer lik se cijelu godinu priprema samo za ovu utrku.
Mada i ja kontam da mu je Cancellara posudio svoj bajk. :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12752
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Mig_Mig » 18 jul 2023, 23:37

FCB1986 je napisao/la:
18 jul 2023, 17:56
branimir85 je napisao/la:
18 jul 2023, 17:43
FCB1986 je napisao/la:
18 jul 2023, 17:36
Ovo je nevidjeno. Najbolja voznja koju sam ja gledao na slicnom kronometru. Ovo ako nije novi Lance, onda nije niko u karavani haha
Ovo je bilo kao da vozi big Majk plus na EPO-u, dao 3+ min . WVA i ostalima na 22km.
Stvarno nevjerovatno. Ovo je pljuska cijelom biciklizmu. Tadej je razbio kronometar, a ovaj ga zapisao i da je bilo jos par kilometara bi ga stigao i na cesti haha.
Ne znam sta reci, zasad mu svaka cast...vidjet cemo za par godina :mrgreen:
Ja sam gledao na preskaku, ali vidjelo se da je Tadej bio los, nemiran na biciklu, los kroz krivine itd... nadam se da je sve regularno, kraljevski je ovo odvezao.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 19 jul 2023, 16:53

Tadej se totalno raspao,imao je i pad na početku etape.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
FCB1986
Postovi: 2689
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 19 jul 2023, 17:35

Gotovo je bilo vec juce, a danas potvrdjeno. Nakon dvije sedmice izjednacene borbe, da mu napravi ovakvu razliku u samo dvije etape :crazy:

Tadej je ocito juce istisnuo sve iz sebe, i uz neku slabost koja ga je zahvatila ocito je to sve od njega. A Jonas nakon onakvog kronota, danas jos jednom fenomenalna predstava, jednostavno leti cestom.

Ako hoce Pogi uzeti tour u slijedecim sezonama, morat ce dobrano, dobrano promijenuti svoj pristup i pripreme za tdf, napustiti klasike, a i tad ce bit vrlo, vrlo tesko pobijediti ovog danskog robota.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
jelle
Postovi: 5708
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jelle » 19 jul 2023, 18:02

Razvaljotika ....ima na netflixu proslogodisnji tdf ...a koliko je losh ovaj komentator na eurosportu ...horor zivi , pogotovo kad prevodi ...

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 19 jul 2023, 18:07

jelle je napisao/la:
19 jul 2023, 18:02
Razvaljotika ....ima na netflixu proslogodisnji tdf ...a koliko je losh ovaj komentator na eurosportu ...horor zivi , pogotovo kad prevodi ...
On ne prevodi već napamet priča . :D

Jbga kad smo trebali dobiti totalno show ,dogodio se teški raspad jednog od favorita, tako da neće ovo biti jedan od najbolji TDFa ,što je pretendirao nakon prva 2 tjedna.
Valjda odluči da ide na Vueltu jer bi mogli imati baš ekstra konkurenciju:Remco,Roglić,Ayuso,Mas,Carapaz,Thomas..
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jelle
Postovi: 5708
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jelle » 19 jul 2023, 18:14

Ma bjezi usro mi je Tdf , lik hoce uzivo da prevodi i stigne da prevede pola recenice i prekine da bi stigao sljedecu , umjesto da pusti citavu izjavu pa da je prevede...ovako sjebe i mene i sebe 😁

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 22 jul 2023, 17:24

:tokralju: :tokralju:

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
FCB1986
Postovi: 2689
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 22 jul 2023, 17:33

Za kraj uzbudjenja, Pogi sa jos jednom etapnom pobjedom :salut:

Dvije Slovenske pobjede zaredom, juce Mohoric maestralno.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
FCB1986
Postovi: 2689
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 23 jul 2023, 17:43

Jonas potvrdio nastup na Vuelti, jos da se Tadej odluci na isto i imamo mega okrsaje zakazane :opaopa: a i bez Tadeja bit ce Vuelta vrlo jaka.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 23 jul 2023, 18:43

FCB1986 je napisao/la:
23 jul 2023, 17:43
Jonas potvrdio nastup na Vuelti, jos da se Tadej odluci na isto i imamo mega okrsaje zakazane :opaopa: a i bez Tadeja bit ce Vuelta vrlo jaka.
Ako Pogi potvrdi Vuleta ,to će biti najjači GT u mnogo godina.
Remco,Roglić,Jonas i Pogi na istoj utrci je vjerovatno nešto što svi žele vidjeti.

Pogi radi show na zadnjoj etapi TDFa. :rol:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 23 jul 2023, 20:26

Meeus uzeo zadnju etapu na TDFu iz drugog plana ,sigurno najveća pobjeda za njega u dosadašnjoj karijeri,a posebno je uvijek na cijeni za sprintere uzeti etapu na CE.

Što se samog TDFa tiče jako dobro izdanje,iako je utrka pala u drugi plan nakon meltdowna Pogija pa nismo dobili
ono što smo svi očekivali u zadnjem tjednu.
Pogačar je najbolji biciklist svijeta,ali Jonas je najbolji GC vozač na svijetu trenutno i slovenac će morati nešto
mjenjati ako želi skinuti danca,iako je ove godine imao objektivne razloge za lošije izdanje jer nije imao željenu pripremu za TDF,ali opet i takav je uzeo 2 etape na Turu.

Jumbo,UAE,Ineos,Cofidis,Alpecin,Bora,Trek ,Bahrein ,Ag2R mogu biti zadovoljni ovim izdanjem TDFa svako na svoj način dok su najveća razočaranja po meni Movistar ,EF i QS iako su uzeli etapu.

Nema puno odmora jer sljedeći tjedan je već klasika San Sebastian,uskoro je i SP ,a danas je krenulo i žensko
izdanje TDFa.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1920
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 24 jul 2023, 13:42

Ivo Daneu je napisao/la:
18 jul 2023, 08:11
Beko je napisao/la:
18 jul 2023, 07:44

Danas ce pogacar uzeti jonasu nekih 35 sekundi plus bonifikacije.
Nema bonifikacija u kronometru!
to nisam znao. hvala.


ali svejedno je Jonas razvalio - jos me boli, jedva sam se javio na forum. :D

salim se.

nadam se Pogacaru na Vuelti.
Isto mi je dobro, sto TJV zeli ocigledno, da uzme sva tri GT u sezoni, to nije ni Sky-u poslo za rukom.

Ne znamo jos da li ide Sepp Kuss na Vueltu, ako bude isao, pa taj covek je stvarno masina onda.

U svakom slucaju imamo interni dvoboj Rolgic vs Jonas, koji ce biti zanimljiv.

Isto tako sumnjam, da moze biti Jonas dovoljno jak za Roglica, jer se ovaj odmara i sprema evo vec dva mjeseca. No vidjet cemo na cemu su. :D

Remci dajem prvo priznanje kad se pojavi na Vuelti uz sva imena u najavi za Vueltu.

Isto cemo na Lombardiji imati dobre ucesnike, u prvom planu Roglic vs. Pogacar! :D

Jbt, kad pomislis da je TdF bio vrhunac, a u najavi jos jaca Vuelta. :D

Isto ocekujem jak Movistar na Vuelti - vec dugo nisu nista konkretno uradili.

No u ocekivanju je, da ce Roglic u sljedecoj sezoni biti u Movistaru ;)
dobre guzove ima Belma

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 24 jul 2023, 16:14

Vjerujem da Kuss ide i na treći GT u istoj godini jer uloga koju ima u momčadi mu dopušta to,pa Adam Hansen je
vozio zaredom 18 GT u nizu i sve ih je završio.Zadnji koji je vozio sva tri GT u jednoj sezoni i završio ih je De Gendt 2019.god, naravno i on bez rezultatskog imperativa .
Zato Valverdova 3 GT u jednoj godini iz 2016 god. izgledaju fascinantno za moderni biciklizam ,jer na sva tri je bio
u GC borbi ,TDF-6(GC) ,Giro-3(GC),Vuelta-12(GC).

Pa i vrijeme je da Jonas i Pogačar napokon odvoze dva GT u jednoj sezoni.

A ne treba ni zaboraviti SP u Glasgowu,tamo će biti top konkurencija, MVDP i Pidcock mislim da voze i cestu i MTB.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 01 avg 2023, 22:10

Remco ponovno pobjedio na klasiku San Sebastian,sasvim zasluženo jer je bio najagresivniji i skoro čitavo
vrijeme je vukao Pellu i Vlasova koji nisu htjeli dati smjenu da bi na kraju odsprintao Pellu na cilju.
Počeo je Poljski tur sa vrlo dobrom konkurencijom ,trenutno nakon četeri etape vodi Mohorić.
Poljska mi uvijek izaziva neugodan osjećaj u želudcu jer je prije 4. godine na utrci poginuo mladi belgijanac Bjorg Lambrecht ,a prije tri godine se desio onaj stravičan sprint između Jakobsena i Gronewegena.
A biciklizam očito ne može bez tužni vijesti jer je poginuo mladi amer Magnus White u 17.god pripremajući se za
SP MTB u Glasgowu koje počinje ovaj tjedan.


Demi Vollering izdominirala ženski TDF,dok je AVV završila izvan podijuma što je malo neočekivano,očito je vrijeme
za mirovinu što je i najavila .

Sva se okreće prema SP koje kreće ovaj tjedan u Glasgowu ,poprilično rano u sezoni ove godine ,a zanimljvo je da osim cestovni utrka u Glasgowu održat će se i sva ostala SPa u drugim bitnim disciplinama(Pista,MTB,Bmx).
Pogi potvrdio i kronometar i cestu,Belgijanci u brutalnom sastavu dolaze WVA,Remco,Benoot,Philipsen ,NVH,Stuyven... MVDP i DVB za nizozemce,Danci i Francuzi također brutalica...itd.

A počela je i sezona transfera ,a neki od važniji za sada su:
Demare :arrow: Arkea
Magnus Cort :arrow: Uno-x
Andreas Leknessund :arrow: Uno-x
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 04 avg 2023, 16:01

U nedjelju se vozi cestovna utrka na SP ,Edinburgh›Glasgow(271.1km) ,jako zanimljiva ruta gdje se zadnji
150km vozi po centru Glasgowa(10krugova,14,2 km) s puno mali kratki uspona i jako puno opasni zavoja ,teško
je reći kako će se utrka razvijati ali po imenima koja voze očekujem odlično utrkivanje.
Remco dolazi na SP jako svjež ,MVDP je iskoristio TDF kao trening za SP dok je pitanje u kakvom su stanju Pogačar ,WVA,Mads,Alaf i ostali koji su se dobrano potrošili na TDFu.Belgijanci i Francuzi imaju najjače timove na papiru i vjerovatno će oni kontrolirati utrku i odrediti razvoj utrke,Danci su također vrlo jaki ,dok Pogi ima dosta slabu ekipu
nema Mohorića,Roglića,Tratnika.
Sutra voze juniori i juniorke ,dok je Ž elitna utrka sljedeći tjedan ,kronometri su također sljedeći tjedan.

Osim ceste u Glasgowu se održavaju i sva ostala važna UCI SP ,pista je već počela gdje također nastupa dosta jaki cestovni vozača poput Gane,B.Thomas,Milana...
Bmx natjecanja počinju sutra (trka,freestyle) dok i MTB (olimpijska disciplina) imat će velike zvijezde s ceste, MVDP,Sagan,Pidcock.. 12.8 su M i Ž elitna utrka.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 14:03

Vatikan ima opet predstavnika na SP u cestovnoj utrci ,a nisam se davno uključio u utrku i čujem da su opet neke ser.onje zaustavile utrku.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14899
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 14:59

Zanimljiv ovaj krug po Glasgowu s puno zavoja po 90" ide se gore /dolje ,nemoguće za kontrolirati,čini se da
Pogačar nema više ikog iz ekipe ,Danci za sad najagresivniji.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.