Kvalifikacije za SP 2018.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Vucevich
Postovi: 11256
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Vucevich » 05 sep 2017, 22:47

akisarajevo92 je napisao/la:Srbi bukvalno nisu mogli bolju grupu pozeliti. Nesto kao ona nasa kad smo otisli na SP

Imaju sansu na domacem terenu u Becu izboriti direktan plasman
Onako, na papiru je izgledala teska - Austrija koja se plasirala na EP kao prvi u grupi, Vels koji je stigao do 1/2 finale EPa, Irska koja je dobila Italiju/Njemacku, ali sva 3 su jako lose ekipe, pogotovo Austrija.

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la cole-ch » 05 sep 2017, 22:49

mashAllah dobro se turci vratise u igru za SP. mediji u hrivatistanu kmece da sudija nije video penal za HR u prvom delu, a zato zaboravljaju cistu ruku Vide u drugom delu. ogurska rabota.
atmosfera u eskisehiru kao da se igra derbi juzne amerike. 90 minuta derneka. aferim.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Hantraga » 05 sep 2017, 22:50

Dakle, kvalificirali se:Rusija, Iran, Južna Koreja, Japan, Saudijska Arabija, Meksiko, Brazil, Belgija.

Vrlo blizu: Tunis, Nigerija, Egipat, Kostarika, Francuska, Njemačka, Srbija, Poljska, Engleska, Španija

I Južnoamerikanci će biti standardni, ako Paragvaj šta ne pokvari drugima.

Hrvati će u Kijevu morati uzeti makar bod da bi gurali dalje.

Avatar
bluearmy
Postovi: 908
Pridružen/a: 07 avg 2015, 22:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la bluearmy » 05 sep 2017, 22:50

Irska na svom terenu nije izgubila u kvalifikacijama više od 5 godina, Srbiji 3 boda dovoljna za direktan plasman na SP, zadnje kolo Vels-Irska pa neka se kolju za 2. mjesto.
FK Borac ⚫ FC Chelsea ⚫ FK Partizan

I gdje god da igras ...

Za nju bori se i pobjeđuje...

Za tebe se borba vodila žestoka Republiko Srpska zjenico iz oka...

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la cole-ch » 05 sep 2017, 23:02

dobro bi bilo da bosanski "novinari" malo pogledaju sta se pise po hrvatskim medijima nakon vecersnjeg poraza, te kako razvlace pamet savezu i treneru (da napomenem, hrvatska je 1. na tabeli). ucmalost i nedorecenost bosanskih medija je za svaku osudu. nakon grcke i kipra, te gibraltara (gde nije izradjena nijedna smislena akcija), trebala se traziti ili glava selektora il citavog saveza.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61649
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2017, 23:04

Srbija je odigrala maestralne kvalifikacije, na nož svaku utakmicu. Pričati o nekoj laganoj grupi je smiješno.

Svaka čast Muslinu što je jednu raspalu ekipu doveo na ovakav nivo.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la DANTES » 05 sep 2017, 23:06

Virtu4l je napisao/la:Srbija je odigrala maestralne kvalifikacije, na nož svaku utakmicu. Pričati o nekoj laganoj grupi je smiješno.

Svaka čast Muslinu što je jednu raspalu ekipu doveo na ovakav nivo.
Nije bilo lako, i krenulo je klimavo.. Ali rad je doveo do ovoga. Samo još da se konačno zove SMS
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la marconato » 05 sep 2017, 23:10

Virtu4l je napisao/la:Srbija je odigrala maestralne kvalifikacije, na nož svaku utakmicu. Pričati o nekoj laganoj grupi je smiješno.

Svaka čast Muslinu što je jednu raspalu ekipu doveo na ovakav nivo.
Nije bilo mnogo potrebno skocakti iole kvalitetan tim, mada je ovo daleko od naseg limita.
Trebalo je samo malo autoriteta nad igracima! Po prvi put jos od 2010 svi ginu kao jedan, iako mi se igra i ne svidja pretjerano...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61649
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2017, 23:10

DANTES je napisao/la: Nije bilo lako, i krenulo je klimavo..
Moralo je krenuti klimavo, ne možeš preko noći ispraviti deset godina javašluka i kriminala, ali kad čovjek ima viziju i znanje da je sprovede u djelo dobiješ ovakav ciklus. Svaki bod krvavo zarađen, svaki protivnik nadmudren taktički, a protivnici su bili oni koji su taktički obično perfektni, stvarno impresivno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Vucevich
Postovi: 11256
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Vucevich » 05 sep 2017, 23:12

cole-ch je napisao/la:dobro bi bilo da bosanski "novinari" malo pogledaju sta se pise po hrvatskim medijima nakon vecersnjeg poraza, te kako razvlace pamet savezu i treneru (da napomenem, hrvatska je 1. na tabeli). ucmalost i nedorecenost bosanskih medija je za svaku osudu. nakon grcke i kipra, te gibraltara (gde nije izradjena nijedna smislena akcija), trebala se traziti ili glava selektora il citavog saveza.
Svaka ti cast na komentaru.

Nase medije kao nesto pisali pola dana i onda sutnja. Mi smo zadovoljni mediokritetom.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61649
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2017, 23:13

marconato je napisao/la:iako mi se igra i ne svidja pretjerano...
Ne znam kakvu bi igru želio da gledaš, imaš li umjetnike u ekipi? Ja mislim da nemaš. Pretpostavljam da je Muslin to shvatio i da je trkom i borbom nadoknadio te nedostatke. Protiv Velsa i Irske ne možeš igrati lijep fudbal, ako pokušaš, nema te na mapi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la NeshaFCB » 05 sep 2017, 23:14

akisarajevo92 je napisao/la:Srbi bukvalno nisu mogli bolju grupu pozeliti. Nesto kao ona nasa kad smo otisli na SP

Imaju sansu na domacem terenu u Becu izboriti direktan plasman
Mislim da mi generalno podjcjenjujemo ostrvljane. Kad je BiH igrala sa Ircima ja sam bio u fazonu ma BiH sigurno prolazi šta će oni... kad...
U grupi bih uvijek više volio vidjeti neku Makedoniju, Rumuniju, Finsku, nego Gruziju ili Vels... Velšani su polufinalisti EP... Dodaj tome da su od reprezentacije Srbije i vrapci digli ruke, ovo je zaista veliki rezultat.

Kažem grupa je takva kakva je,ali u njoj nemaš nijednog totalnog autsajdera nad kojim bi gradio gol razliku. I računao istog momenta na 6 bodova.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la DANTES » 05 sep 2017, 23:15

Virtu4l je napisao/la:
DANTES je napisao/la: Nije bilo lako, i krenulo je klimavo..
Moralo je krenuti klimavo, ne možeš preko noći ispraviti deset godina javašluka i kriminala, ali kad čovjek ima viziju i znanje da je sprovede u djelo dobiješ ovakav ciklus. Svaki bod krvavo zarađen, svaki protivnik nadmudren taktički, a protivnici su bili oni koji su taktički obično perfektni, stvarno impresivno.
Po meni Muslin je trebao biti selektor još davno ali što kažeš javašluk.. Kad se sjetim ko je sve selektor bio naježim se...
Slažem se za igru. Belgija igra lijepo pa je nayebala protiv njih.. A Belgija je za sve ju ekipe Brazil 1998..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la marconato » 05 sep 2017, 23:18

Virtu4l je napisao/la:
marconato je napisao/la:iako mi se igra i ne svidja pretjerano...
Ne znam kakvu bi igru želio da gledaš, imaš li umjetnike u ekipi? Ja mislim da nemaš. Pretpostavljam da je Muslin to shvatio i da je trkom i borbom nadoknadio te nedostatke. Protiv Velsa i Irske ne možeš igrati lijep fudbal, ako pokušaš, nema te na mapi.
Mislio sam generalno, ne samo sa tim protivnicima! Imas Ljajića prosle sezone u zivotnoj formi, a nije 20 min. odigrao u ovim kvalifikacijama!
Imas Sergeja kojeg uopste ne zove!
Imas ofanzivno 3x jaceg bek-krilnog igraca od Rukavine - Lazovića iz Djenove, a ni njega ne zove. Ma imamo 5 boljih bekova od njega, frajer nas limitira totalno svojim (ne)kvalitetom...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61649
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2017, 23:20

DANTES je napisao/la:Belgija igra lijepo pa je nayebala protiv njih.. A Belgija je za sve ju ekipe Brazil 1998..
Upravo sam na Belgiju i mislio.

Ako se dobro sjećam Srbija se 3-4 puta vraćala u utakmicu u ovim kvalifikacijama, ne znam tačno ali mislim da su gubili protiv Gruzije, Velsa dva puta i jednom protiv Irske.... to naše ekipe inače ne krasi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37652
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la tuzlak1987 » 05 sep 2017, 23:21

Irska je nas dobila jer je bila bolja u tom trenutku, a vjerovatno je i sada. A to sto su bolji to je krivo sve redom pomalo, kada se to sve sabere u 2 utakmice ne mozemo proci Irsku.

Nasi igraju sa 2 napadaca, nabiju Pjanica u vezi da izigrava Pirla, kontaju da imaju toliko talenta da mogu igrati mlako i dobijati nekog na ljepotu, u odbrani igraju trom, tromiji i najtromiji, na beku stoperi.
Nadji neku normalnu reprezentaciju koja gaji moderan fudbal i u 90 minuta vidis koliko ovi nasi igraju staromodan fudbal.

Avatar
Suki46
Postovi: 2960
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Suki46 » 05 sep 2017, 23:24

Srbija fine igrace ima , dobru atmosferu i pametno igraju sa protivnicima odnosno igraju drugaciji stil sa svakom skoro.Muslin je napravio jednu borbenu ekipu koja ce na SP biti sigurno protivnik za izbjeci.Zao mi je Hrvata , protiv Turaka prvi mec su 2 boda izgubili bas bezveze i danas bi drugacija situacija bila.Sreca igraju sa Fincima , pa u Ukrajinu ko ziv ko mrtav :)
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la KingJamesMVP » 05 sep 2017, 23:26

Gube Čile i Kolumbija. Argentina s pobjedom prelazi obe te ekipe i ulazi u mirnije vode
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61649
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la Virtu4l » 05 sep 2017, 23:28

marconato je napisao/la:Imas Ljajića prosle sezone u zivotnoj formi, a nije 20 min. odigrao u ovim kvalifikacijama!
Imas Sergeja kojeg uopste ne zove!
Imas ofanzivno 3x jaceg bek-krilnog igraca od Rukavine - Lazovića iz Djenove, a ni njega ne zove. Ma imamo 5 boljih bekova od njega, frajer nas limitira totalno svojim (ne)kvalitetom...
A pazi, to su neke stvari o kojima godinama diskutujemo. Svako ima neke svoje favorite, ali rezultat je na kraju jedino što se broji. Možda mu Rukavina ne treba ofanzivno i savršeno se uklapa u ono što selektor želi na toj poziciji. Ne gledamo mi fudbal istim očima kao oni koji na kraju odlučuju. Ti što su 3x bolji od ostalih su konkretno Srbiju proteklih godina doveli do predmeta sprdnje u fudbalu.

Kod nas Anel Hadžić igra u prvoj postavi, a 98% navijača će ti reći da on nema mjesta u Vitezu i da u Premijer Ligi BiH ima bar 50 boljih od njega.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za SP 2018.

Post Postao/la marconato » 05 sep 2017, 23:46

Virtu4l je napisao/la: A pazi, to su neke stvari o kojima godinama diskutujemo. Svako ima neke svoje favorite, ali rezultat je na kraju jedino što se broji. Možda mu Rukavina ne treba ofanzivno i savršeno se uklapa u ono što selektor želi na toj poziciji. Ne gledamo mi fudbal istim očima kao oni koji na kraju odlučuju. Ti što su 3x bolji od ostalih su konkretno Srbiju proteklih godina doveli do predmeta sprdnje u fudbalu.

Kod nas Anel Hadžić igra u prvoj postavi, a 98% navijača će ti reći da on nema mjesta u Vitezu i da u Premijer Ligi BiH ima bar 50 boljih od njega.
Apsolutno netacno. Igraci, tj. njihovo nezalaganje je posledica potpunog rasula unutar saveza i sarlatanski selektori. Imao si jednog Mihajlovića kod kojeg je u rosteru bilo 12-13 menadzerskih, od kojih je i po 5-6 njih znalo biti u startnih 11, dok kod Muslina sada imas mozda 3-4 ukupno od 23 igraca...

Ja njemu ne sporim da je strucnjak, ali da ne koristi sve raspolozive resurse i to je tacno...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.