EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja EP?

Anketa je završila: 27 jan 2016, 01:38.

Francuska
44
41%
Danska
18
17%
Španija
3
3%
Poljska
10
9%
Hrvatska
14
13%
Njemačka (da ljevak ima za koga glasati)
12
11%
Neko drugi
6
6%
 
Ukupno glasova: 107

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 23 dec 2015, 01:58

FaraonTM je napisao/la:Samo se nadam da nije on dao glas Francuzima? :cry:
Jesam. Tamo mi je većina omiljenih igrača, Karabatić, Abalo, Omeyer, Sorhaindo...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 23 dec 2015, 02:02

Virtu4l je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:Samo se nadam da nije on dao glas Francuzima? :cry:
Jesam. Tamo mi je većina omiljenih igrača, Karabatić, Abalo, Omeyer, Sorhaindo...
Hajde dobro, ne odobravam ali poštujem.

@Ljevak

Nisi morao sa oba nicka glasati za Švabe, fino je Virtu naglasio Ljevak ne i onaj drugi (eblflorenz ili nešto tako :mrgreen: ) :kafa:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 23 dec 2015, 02:04

:lol: :lol:

imaće oni još glasova, legenda reala uber alles
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 23 dec 2015, 02:07

Nisam, majke mi. Taj je u saradnji sa Cashmanom trajno banovan.

Ocigledno nas ima koji vjerujemo u cuda. :njanjanja:

slika

slika
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 23 dec 2015, 02:08

Ne bi me čudilo da imaju i najviše od svih. Ko god uđe na temu bez nekog relevantnog poznavanja današnjih rukometnih prilika će glasati za Njemačku.

Švabo je to baki, sila. :lol:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 23 dec 2015, 02:11

Al fakat vidi situacije. :rol: Prejako.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la legenda reala » 23 dec 2015, 04:07

Nisam ja za Njemce odavno, zadnjih nekoliko prvenstava sam preferirao Riverinu Španiju , inače navijam za vrhunski rukomet koji je Španija prikazivala i jedina se koliko toliko mogla suprostaviti Francuzima, trenutno ništa ne pratim tako da nisam u toku, al eto da vidimo sastave pa da krenemo
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Tribalian » 23 dec 2015, 13:45

Virtu4l je napisao/la:
Tribalian je napisao/la:@Virtule legendo londonskog Celzija, da li Srbi mogu da se nadaju necemu na prvenstvu ili pusiona ?
Vjerovatno ćete se sa Makedonijom boriti za prolaz u drugi krug. Ne znam šta se desilo između Perića i Vujina, a ove priče da se ne uklapa u koncepciju može okačiti mačku o rep. Vujin je klasa, igrali su zajedno u Veszpremu, ali izgleda da se nešto desilo. Vujin je treći strijelac Kiela ove sezone, odmah iza Ekberga i Duvnjaka, u subotu je Lemgu zabio devet komada i izgleda da je ovo Bošković effect.

Dobro je što je Nenadića vratio u tim, ali mi je zato krivo što nema Vujina, jer bi njih dvojica činili čuda. Smiješno, deficitan si na desnom beku i ne zoveš takvu klasu od igrača, da bi na kraju ostao na Zelenoviću (rezerva Magdeburga), Orboviću (Vojvodina) i Boškoviću (Maccabi Tel Aviv!!!), wtf? Isto tako nije pozvao ni Petra Đorđića i stvarno se olako odriče Bundesligaša, a zove igrače iz nekih anonimnih liga.

Vidjećemo, drugi krug je po mom mišljenju maksimum ove ekipe.
:thumbup:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 23 dec 2015, 18:25

Dakle, Njemacka je u grupi sa Slovenijom, Svedskom i Spanijom. Grupa je poprilicno teska, ali za prolaz postoje realne sanse.

Kadar za prvenstvo:
Tor: Carsten Lichtlein (VfL Gummersbach), Andreas Wolff (HSG Wetzlar)

Linksaußen: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Löwen), Rune Dahmke (THW Kiel)

Rückraum links: Steffen Fäth (HSG Wetzlar), Christian Dissinger (THW Kiel), Finn Lemke (SC Magdeburg)

Rückraum Mitte: Martin Strobel (HBW Balingen-Weilstetten), Niclas Pieczkowski (TuS N-Lübbecke), Simon Ernst (VfL Gummersbach)

Rückraum rechts: Steffen Weinhold (THW Kiel), Fabian Wiede (Füchse Berlin)

Rechtsaußen: Patrick Groetzki (Rhein-Neckar Löwen), Tobias Reichmann (KS Vive Tauron Kielce/POL)

Kreis: Hendrik Pekeler (Rhein-Neckar Löwen), Jannik Kohlbacher (HSG Wetzlar), Erik Schmidt (TSV Hannover-Burgdorf)

Reserve: Silvio Heinevetter (Füchse Berlin), Dario Quenstedt (SC Magdeburg), Michael Allendorf (MT Melsungen), Stefan Kneer (Rhein-Neckar Löwen), Julius Kühn (VfL Gummersbach), Paul Drux (Füchse Berlin), Michael Müller (MT Melsungen), Kai Häfner (TSV Hannover-Burgdorf), Johannes Sellin (MT Melsungen), Evgeni Pevnov (VfL Gummersbach), Manuel Späth (Frisch Auf Göppingen)
Nedostaju od samog pocetka Drux i Wieczek, onda je dosla povreda Uwea i na kraju Lemke nece igrati drugo prvenstvo za redom. To su sve sami prvotimci.

Selektor je birao po formi a posebno je gledao u buducnost. Glavni cilj je SP 2019. tako da se pocelo raditi na uigravanju mladjih igraca.

Umjesto povrijedjenog Uwea na spisak je usao Michael Allendorf iz Melsungena. Ovim se otvara sansa Damkeu, kojeg smatraju velikom nadom, da pokaze sto moze.

Bekovske pozicije su relativno dobro popunjene. Naravno, osjetiti ce se nedostatak Druxa. Nedostaje jedan srednjak top klase. Dissinger je pokazao u Kiela da je sasvim solidan igrac, Strobel je nosilac igre u Balingenu, a za Weinholda ne treba trositi rijeci. Steta sto nema Lemkea, vrlo bitan igrac u odbrani.

Desno krilo manje-vise ocekivano, jedino je pitanje Reichmann ili Sellin. No, upitno je koliko bi se ovaj drugi uklopio, ako se dobro sjecam imao je problema sa trenutnim selektorom dok ga je trenirao u Berlinu.

Na mjestu pivota nedostaje glavni igrac Wienczek.
Zadnja izmjena: samo_lijevo, dana/u 24 dec 2015, 01:22, ukupno mijenjano 2 puta.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 24 dec 2015, 00:44

Da se malo dotaknemo i Hrvatske.

Igor Vori nije dobio poziv, čime je smjena one sjajne generacije iz Portugala i Atine zvanično završena. Hrvatska nakon dugo vremena nije favorit za medalju, ali bilo bi veoma neozbiljno otpisati ih. Ipak, vidjećemo jednu novu Hrvatsku, mladu, odlično pokrivenu na svim pozicijama i odmah treba reći da ovoliku širinu odavno nisu imali. Ovi momci koje ćemo gledati u Poljskoj su budućnost Hrvatskog i Evropskog rukometa i njihov vrhunac se treba očekivati na nekim narednimm takmičenjima.

Luka Stepančić će propustiti EURO zbog povrede, tako da će na desnom beku sav teret pasti na Kopljara, iako hrvati imaju novu mladu nadu u vidu Šebetića, koji bi trebao preuzeti glavnu riječ u Zagrebu kad Stepančić ode u PSG. Kopljar nema neku minutažu u Barceloni, a Šebetić je možda malo neiskusan, tako da bi tu moglo biti problema za Hrvatsku.

Na golu bi trebali biti Alilović, Ivić i Pešić. Lijeva krila su Štrlek i Kovačević iz Zagreba. Desno krilo će igrati Horvat, a i Čupić bi se trebao vratiti u formu. Srednji bek je naravno Duvnjak, a tu su još i Karačić i Cindrić. Na pivotu su Marić, Brozović i Kozina, tri sjajna pivota iz Bundeslige.

Na lijevom beku su Ivan Slišković iz Veszprema i Jakov Gojun iz Fuchsea, tu još imaju Cindrića i veoma talentovanog Marka Mamića.

Željko Babić nije neko veliko trenersko ime, ali zna rukomet i po mom mišljenju je daleko bolje rješenje od Goluže. Babić preferira jaku odbranu i tu je već viđen napredak u igri Hrvatske. Trenutno su kritične bekovske pozicije, možda nisu bukvalno kritične, ali nisu to bekovi na koje smo navikli gledati u dresu kockastih. Taj problem će morati da rješava Duvnjak i vidjećemo kako će to izgledati kad ga protivnici zatvore, da li će vanjska linija pronaći rješenje.

Golmani će isto tako biti veoma bitni, jer Hrvatska već duže vrijeme nema golmana koji redovno donosi prevagu. Nedavno je Mirko Bašić govorio o tome.

Treba još napomenuti da su u stručnom štabu Petar Metličić kao pomoćni trener i Ivano Balić kao stručni koordinator. Njihova uloga je veoma bitna i biće ih lijepo vidjeti na klupi.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 24 dec 2015, 01:23

Malo mi je čudno što nema Vukovića, ovo će mislim biti drugo uzastopno prvenstvo na kojem ne igra a njega pamtim kao specijalistu za odbranu.

A druga stvar, zašto nema Bičanića?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 24 dec 2015, 01:26

FaraonTM je napisao/la:Malo mi je čudno što nema Vukovića, ovo će mislim biti drugo uzastopno prvenstvo na kojem ne igra a njega pamtim kao specijalistu za odbranu.

A druga stvar, zašto nema Bičanića?
Momcino, ajde sroci koju recenicu za "svoju" repku. Nece valjda ostati na meni i na virtualnom.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 24 dec 2015, 01:29

samo_lijevo je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:Malo mi je čudno što nema Vukovića, ovo će mislim biti drugo uzastopno prvenstvo na kojem ne igra a njega pamtim kao specijalistu za odbranu.

A druga stvar, zašto nema Bičanića?
Momcino, ajde sroci koju recenicu za "svoju" repku. Nece valjda ostati na meni i na virtualnom.
A moja repka je?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 24 dec 2015, 01:43

FaraonTM je napisao/la:
A moja repka je?
Ako je Hrvatska onda nemas sta pisati. Njemacka nije sigurno.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 24 dec 2015, 01:46

Nemam "svoju" repku to sam još sinoć napisao, navijam za dobar rukomet i da Francuzi ne osvoje. Moje mišljenje je da uzimaju Danci što ne znači da ih sada nešto aman podržavam.

Najviše bih volio i želio da sve Ex-Yu reprezentacije prođu grupu barem :P
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 24 dec 2015, 01:58

FaraonTM je napisao/la:Malo mi je čudno što nema Vukovića, ovo će mislim biti drugo uzastopno prvenstvo na kojem ne igra a njega pamtim kao specijalistu za odbranu. A druga stvar, zašto nema Bičanića?
Vuković je na širem spisku, ne znam da li će ići u Poljsku. Bičanića isto tako nije pozvao, valjda je procijenio da mu nije potreban, kao i Buntić.

Mamić bi mogao biti nasljednik Lackovića, ima top u ruci.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la legenda reala » 24 dec 2015, 03:51

Ovaj sastav Njemačke ne ulijeva povjerenje, daj bože da se i grupa prođe, nije mi čemu ni Hrvatski sastav, znam da ima tu tona talenta, ali, i zašto nema one dvojice iz Zagreba na spisku Obranovića i kako već onaj drugi Pavlović ili
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 24 dec 2015, 08:03

Nazalost jos jedna losa vijest nakon sinosnjeg derbija izmedju Kiela i RN Lowena. Naime, Groetzki se povrijedio. Danas ce na pregled, ali situacija nije obecavajuca. Time bi Njemacka ostala i bez drugog startnog krila.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61453
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 24 dec 2015, 09:51

legenda reala je napisao/la:i zašto nema one dvojice iz Zagreba na spisku Obranovića i kako već onaj drugi Pavlović ili
Obojica su na širem spisku, iako je meni Cindrić iz Vardara bolji od njih.
Evribadi sej Željo
Željoooo

dean33
Postovi: 313
Pridružen/a: 19 jan 2015, 21:55
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la dean33 » 24 dec 2015, 10:33

Što se tiče Hrvatske, Virtual ju je lijepo analizirao. Jako m je čudno što nema Bičanića koji je bio jako dobar na zadnjim takmičenjima. I Vuković može još pomoći. Hebalo ih "pomlađivanje". Stalno nešto pomlađujemo i lako se rješevamo " starih" igrača i vidimo gdje nas je to dovelo.

Na ovom prvenstvu definitivno nema velikih očekivanja ( bar ih ja nemam). Ipak očekujem sve 3 pobijede u prvom krugu, a u drugom borbu sa Poljacima za polufinale. Prije bi nam polufinale bio nekakav minimum koji se očekivao, a sada bi bio lijep uspjeh

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.