Evropska košarka - općenito

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 17 nov 2023, 21:47

samocelik je napisao/la:
17 nov 2023, 20:42
Nikada Partizan neće imati u Areni ono što je imao u Pioniru koliko god se trudili i koliko god to izgledalo bolje.
Ovo je nivo više. Pionir je oronula dvorana, nešto poput one školske Krkine u Jadranskoj. Jako često negledljive partije budu tamo, neki čudni obruči. Sinoć Maccabi Fener i nekidan Maccabi Oly, OK, prazno, no baš loš doživljaj ionako bljutavih mečeva koji su bili, pogotovo sinoć nakon prve četvrtine

KK Partizan djeluje kao NBA franšiza kad pogledaju se razni aspekti momentalno i kad nadodaš atmosferu, onda je to spoj izvrstan. Jedino šmekaju sa balansom ekipe

Avatar
samocelik
Postovi: 6039
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la samocelik » 17 nov 2023, 21:59

Ne želim provocirati ili nešto ali ovaj mi Partizan nema šmek,na čelu sa Željkom. Naravno da treba ići korak sa vremenom i igrati u areni i zanemariti taj zaista oronuli Pionir, ali moj predhodni post se više odnosio na onu atmosferu kada je najjači Real,CSKA ili Barca teško ili nikako pobjeđivali u Bgu. Partizan je oduvijek bio regionalni brend što se same čiste košarke tiče ali generalno mislim da i oni su postali ta neka franšiza, koja im naprosto ne stoji.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 17 nov 2023, 22:55

samocelik je napisao/la:
17 nov 2023, 21:59
Ne želim provocirati ili nešto ali ovaj mi Partizan nema šmek,na čelu sa Željkom. Naravno da treba ići korak sa vremenom i igrati u areni i zanemariti taj zaista oronuli Pionir, ali moj predhodni post se više odnosio na onu atmosferu kada je najjači Real,CSKA ili Barca teško ili nikako pobjeđivali u Bgu. Partizan je oduvijek bio regionalni brend što se same čiste košarke tiče ali generalno mislim da i oni su postali ta neka franšiza, koja im naprosto ne stoji.
Drugačije nema budućnosti u eliti. Kriteriji koji se traže su financijska stabilnost, ozbiljna arena(nema ju ni Barca npr, trebali bi preseliti), aerodrom u blizini i podrazumijeva se budget i konkurentna momčad.

Prošle sezona 104-90 i 90-75 pobijedili su u regularnom dijelu sezone u Areni najkvalitetnije sastave, Real Madrid i Olympiacos. Atmosfera je i ovdje fantastična, samo eto nije toliko akustično valjda i nešto je dalje, manje atmosfera linča za suparnike i suce(a nekad i svoje).

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 19 nov 2023, 14:14

Unicaja nanijela prvi poraz Kraljevima u sezoni, usred Madrida. Umalo stotku ubacili. Espana basket, zakon

Slijedi grd raspored za RMA u EL, niz vrućih gostovanja. Svakako, idealno vrijeme da im padne forma je sredina jeseni

filip13
Postovi: 38067
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 19 nov 2023, 14:19

Svaka čast Unicaji,gubili su 21 poen razlike od Reala u Madridu

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 19 nov 2023, 20:06



Španjolska je zakon. Badalona-- sletio sam tamo na ekskurziju

filip13
Postovi: 38067
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 19 nov 2023, 20:21

I Barcelona izgubi u domaćoj ligi,od Murcie

Bassha
Postovi: 8750
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Bassha » 02 dec 2023, 19:46

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 04 dec 2023, 15:31

Messina nakon sjajnih rezultata dobio novi ugovor do 2026 :rol:

filip13
Postovi: 38067
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 07 dec 2023, 14:57


Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la kraljttbvb » 08 dec 2023, 08:04

Nekad pogledam rezultate ovih FIBA takmicenja.

Smijesna takmicenja i jos smjesnije ekipe koja igraju ista...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

lumani
Postovi: 14882
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 10 dec 2023, 12:46

Kakvih 10 min Hezonje👌👌

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Raonffa » 10 dec 2023, 19:00

Al' ova Endesa baš odskače od svih ostalih liga u Evropi, oni pa jedno tri mjesta prazno pa ostali da se redaju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 38067
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 10 dec 2023, 20:20

Zaragoza u posljednjoj swkundi pobijedila Barcu

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 10 dec 2023, 20:24

Raonffa je napisao/la:
10 dec 2023, 19:00
Al' ova Endesa baš odskače od svih ostalih liga u Evropi, oni pa jedno tri mjesta prazno pa ostali da se redaju.
Po svemu. Kvaliteta, organizacija, financije, formati natjecanja, suđenje, stil igre, publika, struka.

Reprezentacije omladinske su pretprošlo ljeto poosvajale sve(Ilmansa, Adqy Mara, Supery Mario Saint, nitko od njih se ne afirmira u Endesi, Unicaja drži na ledu potonjeg), naravno i seniori uz naturaliziranog Zo Browna iznenađenje do zlata. Willy Hernangomez kao Mirotić Real Madrid NBA pa Barcelona, bio MVP tog Eurobasketa.


Prisvojili su Eurocupa i FIBA CL Unicaja, Valencia, Tenerife, Bilbao i Joventut isto igrali završnice, osvajali. Ipak, vrhunac je bio vjerojatno prije 10-15 godina mada je Real Madrid tad prije 2010. bio daleko od vrhunske ekipe straha i trepeta kao kasnije kad su imali udarne igrače reprezentacije Španjolske, Francuske, Slovenije, BIH Hrvatske itd

Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Sanfrancisco » 11 dec 2023, 23:49

Nisam do danas znao da rodjeni brat Kevina Pantera igra u kosarkaskoj ligi BIH i to za klub Promo. Za sad prosjecno biljezi oko 20 poena po mecu.

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 dec 2023, 22:50

Barcelona novi poraz u ACB ligi, drugi zaredom, nakon Zaragoze i Manresa otkinula pobjedu. Pet poraza već u ACB ligi ili što bi neki rekli Barca sada igra lijepu i slobodnu košarku a ne kao kod Šarasa kad ih se gušilo :kafa: . Dok je služio šut išlo je, pa i Laprovitolla dok je sipao u kontinuitetu a znalo se da neće dugo, sada šteka na bezbroj mjesta a već sam pisao o tome. Imaju na tržištu slobodne Trinchierija i sada Itoudisa, naravno Navarro će da brani svog prijatelja Grimaua.

Sad je ljepota gledati ovu slobodarsku košarku :kafa:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 13 dec 2023, 23:07

E, hbg, nije ovo lijepo od tebe da čekaš kikseve, a u međuvremenu šutnja. U ovom slučaju valja pohvaliti upravo Pedra Martineza. rođenog u Barceloni.

Barcelona Manresa 82-83

Fokus Blaugrana navijačke armije ipak je na Belgiji mada isto ne posve bitnom dvoboju UCL nogometne, navijači gostiju malobroni, no jako glasni, učinili su domaćinsku atmosferu u Palauu, a Jan Vesely propusti je tip in zakucavanje u zadnjoj sekundi

Martinez je lani proglašen najboljim trenerom FIBA LP, u Manresi je od 2019. i njegove ekipe uvijek imaju glavu i rep, jako atraktivan napadački stil s protokom lopte, 2017. u Valenciji je bio i najbolji trener Eurocupa



Roger Grimau tipični je primjer trenera koje uvijek naiđu na neprestano pljuvanje i traženje najmanjeg razloga da se traži njihova smjena. Čisto jer nemaju reputaciju ni CV. A vidi se na prvi pogled da je lik stručan, karizmatičan i da igračima paše.

Šarasa i Itoudisa poštujem kao i sve stručnjake, no eto, SVI počev od Željka Obradovića i Grega Popovicha, doživjeli su x žestokih neuspjeha u karijeri. PChus Mateo? Nitko ništa? Da sad Real Madrid uđe u krizu ili izgubi titulu, bit će opet po njemu. Frapantno

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Ethel » 13 dec 2023, 23:45

Felixians4 je napisao/la:
13 dec 2023, 23:07
E, hbg, nije ovo lijepo od tebe da čekaš kikseve, a u međuvremenu šutnja. U ovom slučaju valja pohvaliti upravo Pedra Martineza. rođenog u Barceloni.

Barcelona Manresa 82-83

Fokus Blaugrana navijačke armije ipak je na Belgiji mada isto ne posve bitnom dvoboju UCL nogometne, navijači gostiju malobroni, no jako glasni, učinili su domaćinsku atmosferu u Palauu, a Jan Vesely propusti je tip in zakucavanje u zadnjoj sekundi

Martinez je lani proglašen najboljim trenerom FIBA LP, u Manresi je od 2019. i njegove ekipe uvijek imaju glavu i rep, jako atraktivan napadački stil s protokom lopte, 2017. u Valenciji je bio i najbolji trener Eurocupa



Roger Grimau tipični je primjer trenera koje uvijek naiđu na neprestano pljuvanje i traženje najmanjeg razloga da se traži njihova smjena. Čisto jer nemaju reputaciju ni CV. A vidi se na prvi pogled da je lik stručan, karizmatičan i da igračima paše.

Šarasa i Itoudisa poštujem kao i sve stručnjake, no eto, SVI počev od Željka Obradovića i Grega Popovicha, doživjeli su x žestokih neuspjeha u karijeri. PChus Mateo? Nitko ništa? Da sad Real Madrid uđe u krizu ili izgubi titulu, bit će opet po njemu. Frapantno

Bome nije tacno, volio bi da ih nema a ovome sam pricao i dok su imali rezultat, kao sto sam pisao i na samom pocetku da mi se ne svidja izbor trenera itd.
slika
Ja samo aludiram kako se Saras prozivao nakon nekih poraza pa cak i pobjeda, a sada Grimau igra lijepu kosarku, slobodnu kosarku itd. i onda mogu i ovakvi rezultati.

Za nekakav standard i budzet koji ima Barca ovo je lose, lijepo je to sto ga igraci vole i sto je on karizmatican ali...4 poraza vise od Reala u prvenstvu i prakticno izgubljena prednost domaceg terena u decembru. 3/3 porazi od Reala na razne nacine, Euroliga se jos uvijek drzi pod dobrom a vrlo lako je mogla ne biti. Odlicno za standard Valencije ali ne za standard Barce.

Ne smatram da nema znanje i da je neka prevara, nije, ali isto ne smatram da je kvalitet trenutni za klupu Barce. Da sjedi bilo ko na klupi Barce ovo bi bilo lose, rezultat je los trenutno. Sto se mene tice nek ostane na klupi do kraja sezone, jer sam je otpisao svakako. Da li vjerujem da ce napraviti nesto? Iskreno kazem da ne vjerujem da ce uzeti i jedan trofej, ne svidja mi se nacin na koji igraju to sam rekao od samog pocetka. Volio bi da grijesim i da osvoje sve, ali ja ne vidim scenario u kojem Barca ove sezone pravi ista vrijedno paznje.

Nista kontra Grimaua jos jednom, simpatican tip, ali moje misljenje je da nema tu uspjeha.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Felixians4 » 14 dec 2023, 00:04

Sjećam se tog, no od toga je prošlo evo 2 mjeseca i pitao sam se zašto ne pišeš o Barci(a pitam se i što si neaktivan na fantasyu grrrf). Baš sam ja i branio Šarunasa. 3X zaredom na F4 je unatoč tome što je Barca sve 3 sezone bila top 3-4 po budgetu i snazi i da su jedva kroz game5 dosta slabiji Zenit(odlično igrali pod Pascualom vašim) te Trinkin bayern, to je fin rezultat. Onaj prvi se trebalo osvojiti, šteta ozljede Calathesa i mada je Bolmaro koji je gro te sezone bio na ledu i u trećoj ligi, u finalu je iznenadio zrelošću, no Micić i Larkin bili su previše u clutchu. Ogromna greška premalo minuta za Pau Gasola, pisao sam tad, a Pau je UBIO Tavaresa u finalu Endese za čistu titulu, godinu kasnije Real Madrid vas je rutinirao, a 2 godine zaredom na isti način crnom rupom u drugom poluvremenu preokrenuo u polufinalu EL premda taj Real Madrid nije blistao niti je bio nivo onog iz perioda 2013. do 2018.

U svakom slučaju, ipak je opet osvojena titula u Endesi, 2/3 je OK, teško je ocijeniti Šarasov period iako će većina reći da je prevara i da je podbacio.


Opet se prije sezone mijenjalo 1 za 1 nositelje, opet dovodilo iz NBA i puštalo van, opet se mijenja koncept, to je rađeno sa Šarasom, to je i sada urađeno i to je problem Barce već 8-9 godina.

Veliko je razočaranje pasivni Satoransky koji nije isti nakon ozljede iako sam siguran da bi za Češku opet igrao briljantno, a u NBA je ostavio jak dojam za WSH pred povratak. Kao da mu je komforna uloga, tu i tamo odigra kako spada, no mislim da bi puno pravilnija podjela bila da sve ključeve krecije dobije on, a Laprovittola bude egzekutor. Tomaš je trebao biti kandidat za MVP Eurolige, a on nije ni u top 3 igrača Barce. Jabari je Exum 2 slučaj. Willy Hernangomez pak Mirotić 2. Realovac u NBA pa u Barcu na 5/4. Exum koji je bio na 55% za 3 u Barci u EL, a samo 17 minuta dobijao. To je drugi problem koji se često javlja kod nakrcanih top momčadi, raspodjela minutaže 15-25 i tu se često mnogi ne snađu, a onda kad dobiju slobodniju ulogu i tokom sezone dobiju samopouzdanje uslijed tog da mogu i griješiti i povezati šihte od 10-ak minuta, dobiješ Exuma koji je u Partizanu rasturao i sada rehabilitroa NBA karijeru uz Dončića, obojica u par dana dobili i kćerke, eto, život piše priče razne.


POŠTENO, vrlo izgledno da budeš u pravu, no smatram da je nekorektno i pogrešno kao navijač(a to sam i ja radio u svojstvu istog ranije po forumima i svukud)stalno nametati taj stav koji i ima temelja, a opet i nema i prerano je za suditi.


Kup Kralja ajd na stranu, za Barcu bi po meni uspješna rezultatski pod uvjetom da su njima i Realu i većini favorita dostupni većina glavnih igrača.. bilo bi to F4 Eurolige te konkurentno finale Endese protiv Real Madrida. 9-5 je loš score, da, no u Euroligi 10-3 od čega je zadnji poraz 65-64 na gostovanju kod fantastičnog Real Madrida, a potom 4 uvjerljive pobjede među kojima je i rutiniranje Partizana(koji leži standardno Barci još od 2010. i onog kad su vas neporažene srušili pa kasnije kao autsajder umalo ušli u finale EL protiv vas) i Olya sa po +9 na gostovanjima.

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.