Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la SiamoNoi » 26 dec 2016, 00:53

Da odgovorim na ono o driblerima...nije da danas nema driblera nego igra koja je napredovala ne dopušta toliko majmunisanje po terenu.Traži se konkretan učinak više nego ikad,disciplina a ne žongliranje.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 26 dec 2016, 00:55

SiamoNoi je napisao/la:Da odgovorim na ono o driblerima...nije da danas nema driblera nego igra koja je napredovala ne dopušta toliko majmunisanje po terenu.Traži se konkretan učinak više nego ikad,disciplina a ne žongliranje.
Sad ce on reci ' pa kako Mesi moze a drugi ne mogu ??? '

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Jeftha » 26 dec 2016, 01:00

Kajzer10 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Da odgovorim na ono o driblerima...nije da danas nema driblera nego igra koja je napredovala ne dopušta toliko majmunisanje po terenu.Traži se konkretan učinak više nego ikad,disciplina a ne žongliranje.
Sad ce on reci ' pa kako Mesi moze a drugi ne mogu ??? '
Reci ce Pogledaj Safeta.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 26 dec 2016, 10:29

SiamoNoi je napisao/la:Da odgovorim na ono o driblerima...nije da danas nema driblera nego igra koja je napredovala ne dopušta toliko majmunisanje po terenu.Traži se konkretan učinak više nego ikad,disciplina a ne žongliranje.
I ne govorim o majmunisanja u stilu CR7, nego o konkretnom driblingu koji pravi razliku po terenu.

Ljudi ne kontaju da Lulic i Perisic i slicna krila ne mogu driblati ne zato sto je igra napredovala nego zato sto su ograniceni ko balkon, a slicnih igraca ima bruku u top klubovima.

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Saurman » 26 dec 2016, 10:54

SiamoNoi je napisao/la:Da odgovorim na ono o driblerima...nije da danas nema driblera nego igra koja je napredovala ne dopušta toliko majmunisanje po terenu.Traži se konkretan učinak više nego ikad,disciplina a ne žongliranje.
Dobar tehničar koji zna izbaciti 2-3 igrača u jednoj akciji se ne može nazivati majmunisanjem nego čistim darom i talentom.Zidane,Ribery,Messi,Ronaldo(Brazil),Ronaldihno i sl. igrači su pravili razliku na terenu.Uvijek je bilo žonglera od kojih nije bio koristi Robinho,Nani i dr.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
dinoo
Postovi: 4886
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la dinoo » 26 dec 2016, 11:47

Kako neko reče nezahvalno je porediti zbog faktora koji se zove nostalgija. I automatski objektivizam pada u vodu.

ALi ono što ja želim dodati jeste da ne ide u dobrom smjeru (po meni) taj moderni fudbal zbog toga što je sve manje romantičara u svijetu fudbala a sve više__ (ne znam sad kako da ih nazovem a da većina shvati na šta mislim...)__ ufuranih frizuranata kojima je valjda najvažnije da se slikaju na instagramu sa autima od milion i trebama od 2 miliona itd a svakih 6 mjeseci traže nove ugovora da im se plata digne sa 20 na 25 miliona eura godišnje?!?.
Eh sad, da ne bih uvrijedio mlađe navijače kojima su idoli Neymar, C.Ronaldo, Pogba i taj tip karaktera egocentričnih superigrača, reći ću da je to ipak samo moje mišljenje ali da sam više naklonjen igračima karaktera tipa Giggs, Del Piero, Pirlo, Shevchenko, Scholes, Matheus, Buffon, Raul,Nesta, Nedved, Hiero, Xavi... i da smo svjedoci da svaki dan takvi igrači iščezavaju a na scenu dolaze neki novi tipovi karaktera koji sedmično zarade kao pola stadiona za godinu ali opet se mrgude, mašu rukama, cmizdre, tetoviraju se do vrata, ne plaćaju poreze...jednostavno glumataju...a kao takvi su uzori djeci. Sigurno svaka majka jedva čeka da joj dijete bane na vrata kao Naingolan.
Ali kad Xavi odplače zato što Pirlo plače nakon izgubljenog finala..čisto sumnjam da će tako Neymar odplakati za Naingolanom, Pogbom, Pepeom?

Avatar
Brokula
Postovi: 31003
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Brokula » 29 dec 2016, 19:48

Svaki moderni sport je x puta bolji nego stari, a fubal pogotovo.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 10 jan 2017, 16:56

ovo da je fudbal napredovo se postavlja mnogo upitnika sad npr zvucit ce cudno ali to je jedan dobar primjer ,po meni Ronaldo je jedno 10 puta bolji igrac u Uniteda nego u Reala,jer u Uniteda koliko se ja sjecam,a sjecanje me dobro pamtii..Ronaldo je znao prec dva tri igraca u dosta jakoj ligi ,dok se ja ne sjecam kad je to uradio zadnji put u realu ,zayebi statistike golove sa dva ipo metra i to..Bale u tottenhamu pretrcavo po cetri pet igraca,maicona je baco na guzicu,to je danas nemoguce i kod jednog i kod drugog,sad jesu njih dva opala ili je fudbal bas napredovo pitanje je

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Jeftha » 10 jan 2017, 17:19

KpbKaka22 je napisao/la:ovo da je fudbal napredovo se postavlja mnogo upitnika sad npr zvucit ce cudno ali to je jedan dobar primjer ,po meni Ronaldo je jedno 10 puta bolji igrac u Uniteda nego u Reala,jer u Uniteda koliko se ja sjecam,a sjecanje me dobro pamtii..Ronaldo je znao prec dva tri igraca u dosta jakoj ligi ,dok se ja ne sjecam kad je to uradio zadnji put u realu ,zayebi statistike golove sa dva ipo metra i to..Bale u tottenhamu pretrcavo po cetri pet igraca,maicona je baco na guzicu,to je danas nemoguce i kod jednog i kod drugog,sad jesu njih dva opala ili je fudbal bas napredovo pitanje je
To ti je do lige u kojoj igraju.
A Ronaldo je u prvim godinama u Realu radio to isto. Po lijevoj strani je vazda pravio visak samom svojom pojavom.
2015. je poceo ici silaznom putanjom. Da li je to zbog toga sto ga je ostavila Irina ili zbog povrede koljena, nemam pojma. Svi se sjecamo kako je odigrao drugi dio 2014. godine.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la invincible1921 » 15 jan 2017, 05:04

Ovo sto cu napisati shvatice svi koji su gledli film Goal makar prvi dio i legendu o Nunezu :D

Porediti stari i novi fudbal je otprilike kao da kazes da bi onaj Nunez iz LA-a seoske ekipe sa pocetka filma(vecina starih igraca) ubijao u modernom fudbalu...dodje lola u Newcastle pa ste svi vidjeli sta mu se desilo. Dosta vas ne shvata poentu profesionalizma. Prije je fudbal koliko god neko prihvatao ili ne bio uglavnom poluprofesionalni sport izuzev vrhunskih ekipa. Ne moze mi niko rec da je fudbaler bio profesionalac u pravom smislu, a svaki dan pio i jeo sta mu se cefne i jos kao neki se sibo drogama....Pa jbt znam ovih svojih jarana fudbalera gledam ga na terminu ili treningu kontam ovaj ce u REAL prec...dodje da igra pravu tekmu na mapi ga nema... Takodjer treba istatci da je period od 2000 previse blizak da bi se zvao starim fudbalom.

Onda eto ako cemo vec o Ronaldu i poredjenju sa prezimenjakom...pa svaka cast debelom volio sam ga i ja kao navijc intera, ali o cemu vi pricate? CR je osvojio u jednoj godini pehara ko sto je brazilski ronadlo u karijeri...CR ima i vise nego duplo golova od brazliskog...pa covjek je sa u.sranim portugalom osvojio EURO. Da li ste svjesni cinjenice da brazilski ronadlo nema LP. Nije naravno ni sve u trofejima, ali na ovom forumu se CR predstavlja kao tamo nekog Mendietu...

Onda jako bitna stvar. Prije nije bilo dostupnosti informaicija. Prije je igrac mogao odigrati pet ocajnih utakmica, a da 99% svijeta nikad o tome nece saznati. Pricalo se samo o dobrim stvarima i igrama. Dns Messi 10 tekmi zabije 20 golova u 11oj prvo pol bude los to u roku pet minuta citav svijet zna. Za ove sto govore da je stari fudbal bolji preporucuzjem stranicu na fb Nogometne ikone...tamo mozete do mile volje iz.drkavati na Ihlana Mnazisa, Gravesena, Piplicu i slicne ....

Za kraj da se i ove konkurencije kao i price o parama. Eto prije nije bilo para,,,i prije se isto ovoliko trosilo samo sto je sve bilo jeftinije. Da li ste znali da 100 000 funti iz 18st vrijedi kao dns 30 miliona(ako se ne varam)? Predpostavljam da niste ...Ko kaze da nema konkurencije? Dns imas puno vise jacih ekipa nego prije. Prije si imao uglavnom ujednacene timove....

Nostalgija vam ubija objektivnost...
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 15 jan 2017, 09:15

Toliko je fudbal uznapredovao da Aubameyang ne moze praviti razliku protiv poluprofesionalaca iz nizih liga Portugala.
Mada, ko iole ima oci ce reci da je toliko fudbal na niskim granama da je cak i taj Aubameyang top igrac.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 16 jan 2017, 13:12

invincible1921 je napisao/la:Ovo sto cu napisati shvatice svi koji su gledli film Goal makar prvi dio i legendu o Nunezu :D

Porediti stari i novi fudbal je otprilike kao da kazes da bi onaj Nunez iz LA-a seoske ekipe sa pocetka filma(vecina starih igraca) ubijao u modernom fudbalu...dodje lola u Newcastle pa ste svi vidjeli sta mu se desilo. Dosta vas ne shvata poentu profesionalizma. Prije je fudbal koliko god neko prihvatao ili ne bio uglavnom poluprofesionalni sport izuzev vrhunskih ekipa. Ne moze mi niko rec da je fudbaler bio profesionalac u pravom smislu, a svaki dan pio i jeo sta mu se cefne i jos kao neki se sibo drogama....Pa jbt znam ovih svojih jarana fudbalera gledam ga na terminu ili treningu kontam ovaj ce u REAL prec...dodje da igra pravu tekmu na mapi ga nema... Takodjer treba istatci da je period od 2000 previse blizak da bi se zvao starim fudbalom.

Onda eto ako cemo vec o Ronaldu i poredjenju sa prezimenjakom...pa svaka cast debelom volio sam ga i ja kao navijc intera, ali o cemu vi pricate? CR je osvojio u jednoj godini pehara ko sto je brazilski ronadlo u karijeri...CR ima i vise nego duplo golova od brazliskog...pa covjek je sa u.sranim portugalom osvojio EURO. Da li ste svjesni cinjenice da brazilski ronadlo nema LP. Nije naravno ni sve u trofejima, ali na ovom forumu se CR predstavlja kao tamo nekog Mendietu...

Onda jako bitna stvar. Prije nije bilo dostupnosti informaicija. Prije je igrac mogao odigrati pet ocajnih utakmica, a da 99% svijeta nikad o tome nece saznati. Pricalo se samo o dobrim stvarima i igrama. Dns Messi 10 tekmi zabije 20 golova u 11oj prvo pol bude los to u roku pet minuta citav svijet zna. Za ove sto govore da je stari fudbal bolji preporucuzjem stranicu na fb Nogometne ikone...tamo mozete do mile volje iz.drkavati na Ihlana Mnazisa, Gravesena, Piplicu i slicne ....

Za kraj da se i ove konkurencije kao i price o parama. Eto prije nije bilo para,,,i prije se isto ovoliko trosilo samo sto je sve bilo jeftinije. Da li ste znali da 100 000 funti iz 18st vrijedi kao dns 30 miliona(ako se ne varam)? Predpostavljam da niste ...Ko kaze da nema konkurencije? Dns imas puno vise jacih ekipa nego prije. Prije si imao uglavnom ujednacene timove....

Nostalgija vam ubija objektivnost...



Pa u tome i jest stvar sto se tice Ronalda i Fenomena,more bolan cr osvajati jos 10 trofeja i slicnih ,nacu ti milijun strucnjaka koji i dalje stoje uz to da je fenemeno za klasu bolji..covjece ronaldo nije preso igraca zadnje tri godine,ronaldo fenomeno je to radio cjelu karijeru,kao spica,znao nanizati po cetri pet igraca..pravi primjer ona sinoc utk protiv Seville ,haj da ga branic zaustavi nego on ispadne i smjesan trazeci faul penal i sl. :)

to za dostupnost informacija interneta,fejsa i sl..je posve suprotno,pa ove fifine izbori cini igraci koji imaju bolju reklamu,marketing i to,ove godine je Pique izabran,jbga poznatiji je ,rjesava Shakiru nije da umanjujem kvalitete Piquea a po meni Godin je imo bolju sezonu i nije uvrsten,ista stvar prije dvi godine ,Godin je rjesio pregrst utakmica,dao gol u onom " finalu " prvenstva za naslov,u finalu lp ,izbacio Talijane na Mundijalu .Prethodno sam spominjo Robben,Hazard,Coutinho odkad ih pratim su igraci,koji su u vecini utakmica pravili razliku,driblingom 1 na 1 ,a uopce nisu toliko spominjani u svjetu fudbala.


uostalom ,evo vam malo starih tekmi ,posebno u ligi prvaka ..pa ja se ne sjecam kad sam zadnji put gledo ovako neku utk sa ovakvim igracima u novije vrijeme
























dan te yebo ja neznam kako netko ko pogleda ovake utakmice i ovakve igrace i rec da se igra dns bolji fudbal i bolja konkurencija igraca :roll: :rol: :rol:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la invincible1921 » 16 jan 2017, 13:36

@KpbKaka22 vrhunski igrac je bio, ali da je bio toliko dobar koliko ga se izvikava i kolko ga se predstavlja romanticnim uspio bi da nekad i osvoji nesto...Ronaldo i Messi su bolji od bilo kog igraca iz te ere, medju najboljim svih vremena.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 16 jan 2017, 17:03

invincible1921 je napisao/la:@KpbKaka22 vrhunski igrac je bio, ali da je bio toliko dobar koliko ga se izvikava i kolko ga se predstavlja romanticnim uspio bi da nekad i osvoji nesto...Ronaldo i Messi su bolji od bilo kog igraca iz te ere, medju najboljim svih vremena.
Mesi jeste ali Ronaldo nije, onaj iz Uniteda bi mogao ući u poredjenje ali ovaj nema sanse. Igrač koji ne može mrtvog igrača predriblati, osim toga uopste nije igrač koji će uzeti loptu pa makar kreirati nešto kad već ne može sam.

Rivalstvo Mesi vs Ronaldo je medijski prenapuhano, to je više rivalstvo real vs barca, ogromna razlika je između njih dvojice.

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la TrollsRoyce » 16 jan 2017, 17:15

Kako vidim, ovdje je glavna tema, ko koga moze predriblati, a ko ne moze.

Danas je fizicka sprema vaznija nego sto je bila nekada, danas igraci zive u boljim uslovima, nego oni prije njih, cak i prije 10-15 godina, tu ne mislim na to kako zive u vecem luksuzu, ili imaju vise para, ili su postovaniji u drustvu, nego jednostavno, danas se vise pazi na prehranu, pice, dodatne suplemente, i to jednostavno pravi ogromnu razliku, danas se zna da je gluten stetan, kako gluten, tako i milion malih stvari na koje se prije nije obracala paznja, tako da jedan Lallana, Kante, Perisic, ili bilo ko treci, moze imati fudbalsko znanje igraca kojem su vrhunac bile Teplice prije 15 godina(bez uvrede za Teplice, ili za igrace koji igraju tamo), a oni danas nastupaju za divove, i igraju fudbal na najvisem mogucem nivou.

Moje je misljenje, da je danas manje pravog fudbalskog talenta, instinkta nego ikada, ali se u isto vrijeme, nikada nije igralo bolje, zasto? Zato sto je vecina talenta, onog elitnog talenta skoncentrisana u 5, ili najvise 6 ekipa, koje su pokupovale po 11 igraca od kojih bi svaki mogao igrati bilo gdje drugo, prije toga jednostavno, nije bilo.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 16 jan 2017, 17:38

ASD je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:@KpbKaka22 vrhunski igrac je bio, ali da je bio toliko dobar koliko ga se izvikava i kolko ga se predstavlja romanticnim uspio bi da nekad i osvoji nesto...Ronaldo i Messi su bolji od bilo kog igraca iz te ere, medju najboljim svih vremena.
Mesi jeste ali Ronaldo nije, onaj iz Uniteda bi mogao ući u poredjenje ali ovaj nema sanse. Igrač koji ne može mrtvog igrača predriblati, osim toga uopste nije igrač koji će uzeti loptu pa makar kreirati nešto kad već ne može sam.

Rivalstvo Mesi vs Ronaldo je medijski prenapuhano, to je više rivalstvo real vs barca, ogromna razlika je između njih dvojice.


E konacno da cujem i ovo misljenje, ko imalo gleda fudbal duze,i ko ne gleda sve na osnovu golova ,zna da je ronaldo puno bolji u Uniteda nego u Realu,gdje ga Messi u vecini sezona presisa ,no dobro da ne idemo u off

@invincible ,kako nije osvojio ,pa mundijal 2002 je prakticki sam osvojio,izvedba ravna Maradoninoj 86'

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Mokes » 16 jan 2017, 17:43

League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 16 jan 2017, 18:17

Mokes je napisao/la:http://m.sportsport.ba/ino_fudbal/neyma ... 100/221447

Dokaz koliki marketing ima uticaj :crazy:
Cijene i plae igraca idu daleko iznad realnih, mogli bi Kinezi dohakati bahatim evropskim klubovima, balon bi mogao puci.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la invincible1921 » 17 jan 2017, 14:01

KpbKaka22 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:@KpbKaka22 vrhunski igrac je bio, ali da je bio toliko dobar koliko ga se izvikava i kolko ga se predstavlja romanticnim uspio bi da nekad i osvoji nesto...Ronaldo i Messi su bolji od bilo kog igraca iz te ere, medju najboljim svih vremena.
Mesi jeste ali Ronaldo nije, onaj iz Uniteda bi mogao ući u poredjenje ali ovaj nema sanse. Igrač koji ne može mrtvog igrača predriblati, osim toga uopste nije igrač koji će uzeti loptu pa makar kreirati nešto kad već ne može sam.

Rivalstvo Mesi vs Ronaldo je medijski prenapuhano, to je više rivalstvo real vs barca, ogromna razlika je između njih dvojice.


E konacno da cujem i ovo misljenje, ko imalo gleda fudbal duze,i ko ne gleda sve na osnovu golova ,zna da je ronaldo puno bolji u Uniteda nego u Realu,gdje ga Messi u vecini sezona presisa ,no dobro da ne idemo u off

@invincible ,kako nije osvojio ,pa mundijal 2002 je prakticki sam osvojio,izvedba ravna Maradoninoj 86'
Cuj sam...pa jbt kakvu je ekipu imo boli glava. Ne umanjujem ja njegov kvalitet niti zasluge, ali smijesno je reci tako nesto...al eto sve i da jest hajmo pogledat vako.

CRISTIANO RONALDO:

slika
RONALDO
slika

Sto se tice golvoa nije to sad neki mali podatak pa da neko kaze jbg krenulo mu posrecilo se itd....Ja sam od pocetka svoje osnovne skole do kraja srednje gledao Raula kako postavlja rekord u LP. Dodje Ronaldo i obori ga za nekoliko sezona...Misljenja sam da rekordi koje on i Messi postave tesko da ce ikada biti oboreni. Nemoj samo da pocne prica o jacini ekipa...Ronaldo (brazil) je u realu imao Dream Team jednostavno najbolji igraci svijeta su bili tu...i sta ? Nista... Kad smo vec kod golova CR ima duplo vise datih od Ronalda , a nije cak ni napadac bio vecinu svoje karijere...

Uostalom da ne bi pretvorili temu u rasrpavu njih dvojice mislim da ovo dovoljno govori. Jednostavno danasnji ljudi su spremni omalovazavati svaku velicinu...ne znam koliko prati kosarku ali pogedlaj sta se Lebronu radilo. Pa cak i sada nakon sto je uspio nemoguce osporavaga se. Covjek bio prvi u svim mogucim kategorijama u finalu i dodje ti neko i kaze Irvingova titula :damn: :damn:

Momak u postu o fizickoj spremi je objasnio...Dribling je relevantna stvar. Ono sto su mogli samo pojedini fudbaleri nekada danas mogu gotovo svi, ali zbog fizicke spreme to nije toliko lako izvodljivo. Pa jbt gledam nedanvo trening citya video, Ihenaco i Sterling...ljudi gaadjaju precku 3od3 i to sutaju tako sto moraju u padu da udare loptu...jednostavno svaki fudbaler u vrhunskoj ekipi manje vise moze izesvti razne driglbinge i poteze, ali to nije najbitnij u fdubalu...

Po toj logici ne znam Quaresma je bolji igrac od Roalda?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 17 jan 2017, 17:11

Ono sto su mogli samo pojedini fudbaleri nekada danas mogu gotovo svi, ali zbog fizicke spreme to nije toliko lako izvodljivo.
Da naravno, vec sam pisao kako je zalosno vidjeti da Aubameyang protiv poluprofesionalaca (igraca iz nizih liga Portugala ne moze napraviti nikakvu razliku jer nema kvalitet) i mora cekati pomoc od par saigraca.

Meni je fakat smijesan argument, evo recimo Mesi u Argentini, ostali igraci bjeze od lopte a on mora uzeti loptu na pola centra , predriblati par igraca, pretrpiti nekoliko jakih udaraca i stvoriti stopostotnu sansu gdje Higuain masi mrtvi zicer.

Ronaldo se povrijedi i uopste nije na terenu, Portugal pobijedi u finalu bez njeg.
Ili u Realu gdje ga uopste nema na teernu u nekim bitnim tekmama, gdje se cekaju stoperi da rijese tekmu.

I nadju se forumasi (ne ti) koji kazu da Mesi nije veliki igrac jer ne moze nista sa Argentinom, a Ronaldo uzeo prvenstvo sa prosjecnim Portugalom.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.