Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 14 jun 2023, 19:52

branimir85 je napisao/la:
14 jun 2023, 14:58
ASD je napisao/la:
14 jun 2023, 14:52
branimir85 je napisao/la:
14 jun 2023, 14:20


Teško da su Azijske igre jače od PanAmerički ,jesu najveće ali ove su prepoznatljivije i održavaju se standarno
godinu prije OI ,gdje se u mnogim sportovima nude direktne kvote za OI.
Azijske igre su uvijek održavaju s 2 godine razlike u odnosu na OI,ova godina je iznimka jer su bile odgođene prošle
zbog stupidni kineski covid pravila.
Na Panameričkim igrama ove godine u 21 sportu/disciplini možeš direktno osigurati kvotu za OI od rukometa,boksa
,vaterpola,hokeja na travi,tenisa...

A sljedeći tjedan su Europske igre,da pišemo ovdje ?
Može, iako nisam fan tih igara.
Za mene nisu ni u top10.
Dobro treba vremena jer nemaju tradicije ,ali bez problema Europske igre u budućnosti mogu biti najjače ako velike
europske zemlje i savezi odluče da će biti bitne jer novac,infrastruktura i ostale stvari nisu problem.
Meni su ove igre uvijek izgledale kao igre za koje su malo zainteresovane zemlje istočne Evrope, a zemlje zapadne Evrope nimalo.

Možda bi dobro bilo kada bi ove igre za većinu sportova zamijenile kvalifikacione turnire/evente za olimpijske igre, koje i inače smatram glupim.

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 19 jun 2023, 15:58

ASD je napisao/la:
14 jun 2023, 19:52
branimir85 je napisao/la:
14 jun 2023, 14:58
ASD je napisao/la:
14 jun 2023, 14:52


Može, iako nisam fan tih igara.
Za mene nisu ni u top10.
Dobro treba vremena jer nemaju tradicije ,ali bez problema Europske igre u budućnosti mogu biti najjače ako velike
europske zemlje i savezi odluče da će biti bitne jer novac,infrastruktura i ostale stvari nisu problem.
Meni su ove igre uvijek izgledale kao igre za koje su malo zainteresovane zemlje istočne Evrope, a zemlje zapadne Evrope nimalo.

Možda bi dobro bilo kada bi ove igre za većinu sportova zamijenile kvalifikacione turnire/evente za olimpijske igre, koje i inače smatram glupim.
Otvorit ću na aktualnoj ,ne sviđa mi se ovdje :mrgreen:
Dijele se dosta kvota u nekim sportovima posebno u boksu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 27 jul 2023, 17:46

Trenutno se održava SP u mačevanju kojeg radi ES ,ali glavna vijest nisu borbe za medalju već stvar da je FIE
dopustila nastup ruskim sportašima pod neutralnom zastavom,pa tako su neki ukrajinski sportaši odustali od borbe
s ruskim da bi sve kulminiralo danas kad je ukrajinka Kharlan izašla na meč protiv ruskinje Smirnove i pobjedila je ,
ali nije se htjela rukovat s njom da bi FIE kasnije zbog toga diskvalificiralaKharlan.
Sramotna odluka FIE koja je isto pod patronatom ruski oligarha/mafijaša ,a još gore stvar je što je Smirnova otvoreno podržavala rusku agresiju.

OI igre su sve bliže ,a mnoge stvari su u "zraku" Što se mene tiče ja bi uveo potpuno zabranu ruskim sportašima
jer sam uvjeren da 99% njih podržava malog luđaka.

Sutra u Chengdu(Kina) počinje 31.Ljetna Univerzijada ,natjecanje koje se trebalo održati prije 2 godine ali dva put
je odgađano.
https://www.2021chengdu.com/en
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 27 jul 2023, 17:57

Pretpostavljam da je Panda maskota. :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 02 avg 2023, 17:01

ASD je napisao/la:
27 jul 2023, 17:57
Pretpostavljam da je Panda maskota. :D
Nisam obazirao na to pozornost do danas ,ali očito bez Pandi ne može.
Ne znam prati li itko Univerzijadu,ali kad kinezi organiziraju ne može biti loše barem što se tiče objekata ,dvorana za gimnastiku izgleda premoćno . :ljepota:
A i samo natjecanje je vrhunsko barem što sam upratio od M gimnastike koje je tek krenula, jer Kinezi i Japanci su spremili najjače sastave koje predvode možda i dva najbolja gimnastičara svijeta Zhang Boeng i Harimoto, plus
mnogo još vrhunski imena Karimi,Kaya,Zou....
Atletika nema elitni imena ,ali dosta zanimljivi natjecanja na solidno popunjenom stadionu,a prijenos svaki dan radi
ES dok ostale sportove strima https://www.fisu.tv/


Od ostali bitni događaja ovaj tjedan imamo SP u sportskom penjanju i streličarstvu. SP u streličarstvu se održava u Hamburgu i već su održane kvale za M i Ž recruve pojedinačno .
https://www.worldarchery.sport/competit ... ag=DAY%201

SP u sportskom penanju se održava u Bernu i osim standarni pojedinačni natjecanja speed,boulder i lead vidjet
ćemo i kombinaciju boulder/lead jer je to sad posebna disciplina na OI u Parizu odvojena od speeda.
https://bern2023.org/de/
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 02 avg 2023, 17:21

branimir85 je napisao/la:
02 avg 2023, 17:01


Nisam obazirao na to pozornost do danas ,ali očito bez Pandi ne može.
Ne znam prati li itko Univerzijadu,ali kad kinezi organiziraju ne može biti loše barem što se tiče objekata ,dvorana za gimnastiku izgleda premoćno . :ljepota:
A i samo natjecanje je vrhunsko barem što sam upratio od M gimnastike koje je tek krenula, jer Kinezi i Japanci su spremili najjače sastave koje predvode možda i dva najbolja gimnastičara svijeta Zhang Boeng i Harimoto, plus
mnogo još vrhunski imena Karimi,Kaya,Zou....
Atletika nema elitni imena ,ali dosta zanimljivi natjecanja na solidno popunjenom stadionu,a prijenos svaki dan radi
ES dok ostale sportove strima https://www.fisu.tv/


Od ostali bitni događaja ovaj tjedan imamo SP u sportskom penjanju i streličarstvu. SP u streličarstvu se održava u Hamburgu i već su održane kvale za M i Ž recruve pojedinačno .
https://www.worldarchery.sport/competit ... ag=DAY%201

SP u sportskom penanju se održava u Bernu i osim standarni pojedinačni natjecanja speed,boulder i lead vidjet
ćemo i kombinaciju boulder/lead jer je to sad posebna disciplina na OI u Parizu odvojena od speeda.
https://bern2023.org/de/
Ma ovdje mora biti panda jer je Chengdu grad pandi. To je i prva asocijacija na grad.

Bacao sam pogled na univerzijadu. Iako su kineski univerziteti veoma nezgodni po pitanju vannastavnih aktivnosti, tako kažu izjave trenera s ovih prostora koji rade tamo u raznim sportovima.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 03 avg 2023, 15:48

Malo sam bacio pogled na ceremonije igara frankofonije. Teška glupost.
Sama činjenica da je Kongo organizator. Da ne može valjati.

Samo 7 sportova (fudbal, košarka, atletika, stoni tenis, hrvanje, džudo i biciklizam).

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 03 avg 2023, 16:07

ASD je napisao/la:
03 avg 2023, 15:48
Malo sam bacio pogled na ceremonije igara frankofonije. Teška glupost.
Sama činjenica da je Kongo organizator. Da ne može valjati.

Samo 7 sportova (fudbal, košarka, atletika, stoni tenis, hrvanje, džudo i biciklizam).
Nisam gledao ništa ,ali uhvatio sam neke slike s Juda gdje je atmosfera kao u Bercyu. :D
U atletici nastupa par ozbiljni imena ,ali zanimljivo mi je vidjeti Armeniju i posebno Kosovo na igrama.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 03 avg 2023, 16:16

branimir85 je napisao/la:
03 avg 2023, 16:07
ASD je napisao/la:
03 avg 2023, 15:48
Malo sam bacio pogled na ceremonije igara frankofonije. Teška glupost.
Sama činjenica da je Kongo organizator. Da ne može valjati.

Samo 7 sportova (fudbal, košarka, atletika, stoni tenis, hrvanje, džudo i biciklizam).
Nisam gledao ništa ,ali uhvatio sam neke slike s Juda gdje je atmosfera kao u Bercyu. :D
U atletici nastupa par ozbiljni imena ,ali zanimljivo mi je vidjeti Armeniju i posebno Kosovo na igrama.
Ima i Srbija. Jedino objašnjenje da su to neki studenti što studiraju na francuskom jeziku ili ambasada.

Kad već spominješ Bercy arenu. Ja sam stojao i hodao po njoj izvana, a da nisam ni znao da je to to. :D
A to da sam hodao po njoj sam saznao prije minut, nakon guglanja.

slika

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 03 avg 2023, 16:28

Za Armeniju me ne čudi jer ima poveznica iz povijesti između njih,a Armenska dijaspora je jaka u Francuskoj ,a čini
mi se da je Francuska jedna od prvi zemalja koja je priznala Kosovo pa možda je ta poveznca.

Ja sam bio u Bercyju na koncertu Madonne 2006 god. sasvim slučajno :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 03 avg 2023, 16:35

branimir85 je napisao/la:
03 avg 2023, 16:28
Za Armeniju me ne čudi jer ima poveznica iz povijesti između njih,a Armenska dijaspora je jaka u Francuskoj ,a čini
mi se da je Francuska jedna od prvi zemalja koja je priznala Kosovo pa možda je ta poveznca.

Ja sam bio u Bercyju na koncertu Madonne 2006 god. sasvim slučajno :D
Pa da, ali opet to nisu frankofone zemlje, tako da je malo glupo.
Iako sam neko ko voli francusku kulturu. Jedine igre ovog načina koje priznajem su igre Commonwealtha.

Kad vidiš spoljašnost, ne očekuješ onu unutrašnjost? ili obratno? :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 03 avg 2023, 16:49

Kad vidim ovo sliku Bercya izvana to mi je poznato ,ali unutrašnjosti ti ne mogu puno reći jer sva svjetla i laseri
su bili umjereni na pozornicu i glavnu zvijezdu ,a bio sam u polupijanom stanju pa nisam se previše obazirao :D
Možda bi bolje doživio dvoranu da sam bio u njoj kad je prazna,ali stvar je u tome da taj koncert uopće nije bio
planiran ,sjedio sam s troje iraca u nekom malom klasičnom francuskom restoranu i prišao nam je preprodavač
karata i ponudio za smiješnu cijenu karte za koncert ,tako da smo upali na pola koncerta.
Ali super je bilo.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 19:34

Simone Biles se vratila natjecanjima prvi put nakon Tokija i očito je u odličnoj formi jer je pobjedila u AA s vrhunskim izvedbama. Krajem mjeseca je USA prvenstvo ,a SP je krajem rujna u Belgiji.
Završilo je i natjecanje u gimnastici na Univerzijadi ,dosta slabija preča u M finalu od Timkog i kvala,jer je Zhang
Boheng odustao nakon zlata u AA,dok je Hashimoto imao pad u AA pa je završio natjecanje,pobjedio je Karimi s
14.800 .

Očekivana kineska dominacija na Univerzijadi jer su u mnogim sportovima poslali najjače svoje adute,Yufei,QIn i
ostali plivači/ce nisu hladili nakon SP.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la jestamaji » 07 avg 2023, 00:42

branimir85 je napisao/la:
03 avg 2023, 16:49
Kad vidim ovo sliku Bercya izvana to mi je poznato ,ali unutrašnjosti ti ne mogu puno reći jer sva svjetla i laseri
su bili umjereni na pozornicu i glavnu zvijezdu ,a bio sam u polupijanom stanju pa nisam se previše obazirao :D
Možda bi bolje doživio dvoranu da sam bio u njoj kad je prazna,ali stvar je u tome da taj koncert uopće nije bio
planiran ,sjedio sam s troje iraca u nekom malom klasičnom francuskom restoranu i prišao nam je preprodavač
karata i ponudio za smiješnu cijenu karte za koncert ,tako da smo upali na pola koncerta.
Ali super je bilo.
ja sam bio na tenisu .. po meni poprilično bezlična dvorana sa cool vanjskim dizajnom, ali unutra u najboljem slučaju ‘nako. mada, kod svih tih dvorana je jako teško napraviti nešto posebno. ako izuzmemo MSG koji je stvarno nešto posebno meni ne pada na pamet nijedna dvorana koja me oduševila. možda štadthalle u beču ali i to samo zato što je u pitanju malo veća verzija skenderije. oronule i jedna i druga :D

evo razmišljam već 15 minuta i osim MSG mi nijedna sala ne pada napamet da je baš wow!
Zadnja izmjena: jestamaji, dana/u 07 avg 2023, 00:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la jestamaji » 07 avg 2023, 00:44

branimir85 je napisao/la:
06 avg 2023, 19:34
Simone Biles se vratila natjecanjima prvi put nakon Tokija i očito je u odličnoj formi jer je pobjedila u AA s vrhunskim izvedbama. Krajem mjeseca je USA prvenstvo ,a SP je krajem rujna u Belgiji.
Završilo je i natjecanje u gimnastici na Univerzijadi ,dosta slabija preča u M finalu od Timkog i kvala,jer je Zhang
Boheng odustao nakon zlata u AA,dok je Hashimoto imao pad u AA pa je završio natjecanje,pobjedio je Karimi s
14.800 .

Očekivana kineska dominacija na Univerzijadi jer su u mnogim sportovima poslali najjače svoje adute,Yufei,QIn i
ostali plivači/ce nisu hladili nakon SP.
gdje je bila univerzijada? jel ko imao kakvo vrijeme vrijedno spomena?

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 07 avg 2023, 02:44

jestamaji je napisao/la:
07 avg 2023, 00:44
branimir85 je napisao/la:
06 avg 2023, 19:34
Simone Biles se vratila natjecanjima prvi put nakon Tokija i očito je u odličnoj formi jer je pobjedila u AA s vrhunskim izvedbama. Krajem mjeseca je USA prvenstvo ,a SP je krajem rujna u Belgiji.
Završilo je i natjecanje u gimnastici na Univerzijadi ,dosta slabija preča u M finalu od Timkog i kvala,jer je Zhang
Boheng odustao nakon zlata u AA,dok je Hashimoto imao pad u AA pa je završio natjecanje,pobjedio je Karimi s
14.800 .

Očekivana kineska dominacija na Univerzijadi jer su u mnogim sportovima poslali najjače svoje adute,Yufei,QIn i
ostali plivači/ce nisu hladili nakon SP.
gdje je bila univerzijada? jel ko imao kakvo vrijeme vrijedno spomena?
Ako je kineska dominacija vjerovatno velika mogućnost da se održava u Kini :mrgreen:
Napisao sam par postova prije,grad se zove Chengdu ako ti to išta znači. A u vezi vremena vjerovatno misliš na
atletiku ,nije ništa bilo baš vrijedno spomena ,ali što tiče samog natjecanja i organizacije bolje nego SP u Eugenu.
Od ovog što sam gledao gimnastika je bila vrhunska.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la jestamaji » 07 avg 2023, 10:14

mislio sam na atletiku i plivanje

za chengdu sam čuo jer je to bio prvi fudbalski stadion koji je bio gotov od nekih desetak koje su sagradili za azijski kup 2023 (i neko buduće SP), koji su onda kineski maloumnici prebrzo vratili misleći da će korona i njihova izolacija potrajati još deset godina. sada će se igrati u kataru a slijedeće SP u aziji će dobiti saudija a ne oni, tako da su kreteni sami sebi pucali u nogu

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 08 avg 2023, 01:15

Dosta su oni only-football stadiona izgradili zadnjih godina. To nisu imali prije. Fudbalska infrastruktura im je generalno užasna.

Najveći sportski projekt u historiji države (Evergrande stadion), najvjerovatnije neće biti završen u skorije vrijeme.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 08 avg 2023, 10:34

Gruzija SAD 12:7 na vaterpolo univerzijadi. WTF

Interesantno da nema rukometa na univerzijadi, u vrijeme kada je Kina krenula dosta ozbiljnije u tom sportu.
Očekivano, nema hokeja na travi. Šteta je kako tako lijep sport polako gubi utrku s vremenom.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la jestamaji » 08 avg 2023, 12:12

lijep sport je bio tenis kad su ga igrale kurnjikova i sabatini, hokej na travi je marginalan sport koji će opstati ali će u svijetu sve veće komercijalizacije postajati sve marginalniji

ja to vjerovatno neću doživjeti ali biće veoma interesantno vidjeti koji će sportovi biti olimpijski za 20-30 godina. IOC je sve gora i gora skupina sve većih prevaranata i lopova kojima postoji još samo profit u njihovim zakržljalim mozgovima … to će sigurno vrlo brzo izgledati puno drugačije nego danas


p.s. apropo kineza, evergrande je riknuo a projekat stadiona su preuzele lokalne guangzhou vlasti, mislim da se još uvijek zvanično ne zna šta će biti sa tom građevinom, ali koliko sam ja čuo i ako se bude dalje gradilo neće se ići na prvobitni kapacitet. takav stadion tamo ama baš nikome ne treba i to je bila samo jedna od puno megalomanskih ideja rukovodstva evergrande firme. nije ni čudo da su pukli po svim šavovima. ne možeš/smiješ u kini pokušati biti veći od države, to su osjetili i alibaba insan i evergrande i još puno njih

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.