San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jan 2024, 13:26

Jedna analiza nase igre na polovici sezone....

Vidan je napredak u svim segmentima igre.Sve utakmice su kompetitivne i svaki protivnik se mora dobro oznojiti da bi nas pobijedio.Pop je pronasao uloge svim igracima, zbog cega i izgledamo bolje.Svi se polako navikavaju na Wembya i pasovima i akcijama i uopste ukljucenoscu njega u nas napad.Jasna je 1.opcija, a onda se gledaju alternative.Sam Wemby je podigao igru na nevjerovatan nivo i fakticki postize poen po minuti u ovim restricijama koje ima, a koje bi se trebale brzo ukinuti. ;) O odbrani je vec sve receno.Minimalno je 2nd team all NBA defense.Ako ne i prvi.
Vassell jos trazi konstantnost, ali i on nadolazi.Licno mi je on vise za 3.opcije, ali vrijeme ce sve pokazati.To su nase 2 najbolje opcije.Tu jos treba dodati i Sochana koji je trojku podigao na jako, jako respektabilan nivo, te generalno svoju igru u oba pravca.I on ima samo 20 godina.

Tre Jones je "srce i dusa" ekipe kako Pop kaze i on je ono sto o njemu znamo.Odlican back up PG koji je trenutno starter u nedostatku boljeg.Champagnie je sa starterskom ulogom i konstantnijim minutama sve bolji i moze biti fin dio u buducnosti.Itekako moze "dati ruke" da se odigra odbrana tu i tamo i pogodi koja trojka plus je na jako, jako jeftinom ugovoru.
Ovdje bih jos pomenuo i Wesleya koji je napravio ogroman skok u svom razvoju.Od igraca kojeg su bukvalno svi otpisali, dosao je do toga da je uz Sochana i Jonesa nas najbolji defanzivac na perimetru.On kad te "pokupi" ispod kosa, protivnik se preznoji da prevede loptu za 8 sekundi.Na to sve ne pamtim kad sam vidio da ga je neko probio.U napadu, nema vise glupih zabijanja u njegovoj igri i nema losih odluka.Kontrolise igru.Sut steka i to je ono sto koci njegov ofanzivni razvoj.Medjutim, tek mu je 20 godina.Nadoce, jer ova baza je super.

Sto se tice ostatka rostera, uz izuzetak Barlowa, koji je isto jako mlad i ima samo 2 way ugovor, Basseya koji se povrijedio, a bio jako lijepo zapoceo sezonu i Cissokoa koji je projekat, tesko je reci mnogo toga pozitivnog.

Keldon se tu najvise istice svojom igrom u napadu, standardnom agresivnoscu i napadom na obruc.Na dobrom je ugovoru i popravio je pregled igre.Medjutim, sut je i dalje sporadican i vrlo lose brani.Brani solidno kad se bas fokusira, ali je to jako, jako rijetko.On je igrac koji treba igrati kad ti treba energije i kad ga ide.Kad ne ide i kad "spava" u odbrani klupa i to je to. Solidan role igrac koji definitivno moze biti dio nekog veceg trade paketa.To je on u ovih 5 godina kod nas.

Branham se totalno pogubio.Od uloge scorera s klupe, dosao je do toga da sinoc nije imao niti jedne minute na parketu.Iako ima solidne fizikalije, ocajan je defanzivac i svaka napredna metrika to i pokazuje.Jednostavno mi na toj strani parketa fali srca u njegovoj igri.U napadu je odlican mid range scorer, ali ga je trojka u potpunosti izdala na sta su se protivnici prilagodili, oduzeli mu mid range i on je postao "mrtav" igrac.Otuda i pomenuta pogubljenost.Prednost mu je sto i on ima tek 20 godina, pa ne treba tako lako odustati od njega, ali za narednu sezonu sut za 3p mu mora biti na zavidnom nivou i odbrana mora biti bolja.Vrijeme istice.

Ovo ostalo, Zach, McDermott, Osman, Mamu, Graham i kompanija, to nije nizaceg.Pogotovo smo se zaje.bali sa Zachom kojem smo dali jos 2 godine ugovora po 16mil.Niko ne moze objasniti sta se desilo s tim likom!?? Od super prosle sezone i historije toga da je jos od dana u POR bio jedan od boljih defanzivaca doslo se do toga da on ne moze bukvalno tacku da brani.Ne stiti obruc, ne moze da brani u prostoru i stalna je meta protivnika.Na to sve, trebao je biti makar dobar u napadu, jer ima solidnu post up igru, a razvio je bio i sut za 3p, ali ni od toga nema nista.Citavu sezonu lik ne moze da pogodi OTVORENE suteve.Sva igra mu se svela da dobro doda tu i tamo i to je to.To nece biti dovoljno za 16mil po sezoni.Naprotiv, bice katastrofalno.

Ostali nabrojani, za njih se nadam da ce ici sto prije, makar i za vrecu krompira ako to bude vec na deadlineu.Ne sluze nicemu korisnom i Bogu je plakat gledati ih kad pokusavaju nesto da brane.Davno ispricana prica.

Zakljucak je da je ono sto smo do sada naucili je da ovom timu treba kreator i 3&D igraci sa visinom i snagom koji mogu skakati.To su mane koje nas kostaju svaku tekmu protiv iole ozbiljnijih timova i na njima treba raditi sto kroz draft, sto kroz FA.I to pominjem vec nekoliko puta, ali je kristalno jasno postalo u medjuvremenu.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la SiamoNoi » 25 jan 2024, 18:35

NEZALAGANJE je napisao/la:
23 jan 2024, 13:26
Jedna analiza nase igre na polovici sezone....

Vidan je napredak u svim segmentima igre.Sve utakmice su kompetitivne i svaki protivnik se mora dobro oznojiti da bi nas pobijedio.
Više blowouta nego Pistonsi. Nema šta,je*eno kompetitivni :rol:

Vidim ovdje sve isto. Bajke se i dalje pišu i ružičaste naočale se ne skidaju ni pod koju cijenu.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 25 jan 2024, 21:04

Zalaganje 5+

Drago mi je da si malo revidirao stav o Tre Jonesu, koji je preslika starijem bratu, ASS/TO kraljevi po štednji lopte i odličnom razigravanju čitave ekipe. Problem je vanjski šut premda super postotak slobodnih bacanja daje naznake da bi na nekom manjem volumenu mogli ići trojka na iznad 30 posto čime bi Treeeee postao sigurno plus igrač za 30-ak minuta. On je u 24. godini i valjda će još rasti.

U minutama bez Wembanyama bez provjere brojki čini mi se da ste veoma slabi i to je loš indikator, dug je uzorak sezone i pol loših Spursa. Popovich i Brett Brown izgledaju mi kao da odrađuju pred penziju onako ofrlje poso, bez 5 posto energije od ranije i zaista me čudi odluka o dugoročnom ugovoru za Grega. Ne otpisujem ga, ne tvrdim da je pogrešno, no dosta riskantno.

Doug Mcdermott zaista ne može obraniti ni puža, sinoć(eto primjera kako Vic dominira ROTY matchup i utječe na spacing te zatvara na obruču sa svih strana, a ekipa doma gubi 30 razlike od OKC koji je recentno malo opao u formi) nekoliko posjeda zaredom poslije izvođenja od primljenog koša dolazi u situaciju entry pass dati Wembanyamu, a on telefonira i neprecizno baca u pogrešnom timingu. Loš NBA igrač po većini stavki, no među najpreciznijim tricašima i to sigurno ima određen value, a svaki pick može biti veoma koristan. Kome to i pišem, navijačima SAS, franšize ili kluba koja krajem prve i druge runde je birala, afirmirala, odgojila niz igračina i sjajnih osoba.

P.S. Wesley podsjeća na Lonnie Walkera?


Siamonoi- ISPOŠTUJ vlastitu riječ datu u više navrata i nemoj se pojavljivati na ovom forumu. Makar onda normalno diskutiraj i prihvati podbadanja i na svoju štetu kad neprestano hot takes i provociranjem glumiš najvećeg koš. eksperta.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 28 jan 2024, 04:52

Strašnu smo tekmu odigrali pogotovo 2 poluvrijeme na oba kraja parketa, od svih tekmi sto sam gledao ove sezone ova je daleko najbolje odigrana bar za mene. Pobjeda protiv najbolje ekipe zapada i to na b2b tekmi. Ono sto mi se najvise svidjelo je kad se lomio rezultat nismo pali pod pritiskom i nije bilo glupog srljanja u napadu, a odbrana je bila zategnuta do kraja u Q4.
Barlow me odusevio i mislim da je u ovom trenutku korisniji od Zacha. Dan odmora pa onda Wizardsi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 28 jan 2024, 10:30

Najimpresivnije timsko izdanje, ovog puta Wembyu je suparnik otežao, a izbjegavanje ulazaka u reket toliko utječe i pomaže vašoj obrani kad je dotični unutra premda često mora braniti tricaša visokog na krilu da je to iako očekivano, neprocjenjivo bogatstvo koje će dolaziti tek do izražaja kako se momčad bude pojačavala i popunjavala, a i pomalo interno sazrijevala što se i događa recentno s Vassellom i Sochanom, no uzorak je malen. Trade deadline je nadomak, SAS će biti među intertnijima vjerojatno, bitno je sređivati salary cap situaciju maksimalno čisto za naredne poteze.

slika

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 jan 2024, 13:44

Kugla3 je napisao/la:
28 jan 2024, 04:52
Strašnu smo tekmu odigrali pogotovo 2 poluvrijeme na oba kraja parketa, od svih tekmi sto sam gledao ove sezone ova je daleko najbolje odigrana bar za mene. Pobjeda protiv najbolje ekipe zapada i to na b2b tekmi. Ono sto mi se najvise svidjelo je kad se lomio rezultat nismo pali pod pritiskom i nije bilo glupog srljanja u napadu, a odbrana je bila zategnuta do kraja u Q4.
Barlow me odusevio i mislim da je u ovom trenutku korisniji od Zacha. Dan odmora pa onda Wizardsi.
Rekoh ja da ekipa mnogo bolje izgleda i da se mnogo bolje igra.Rezultat toga je ova sinocnja pobjeda.Pobjeda sezone za nas.

Ima tu sad finog materijala i zna se sta i kako treba nadogradjivati. ;)

Ono sto je vec sada promasaj PATFOa, a ni 6 mjeseci nema od potpisa ugovora, je ugovor Collinsa.Nema se tu vise pravih rijeci za opisati njegovu igru.Decko se raspao i to je to i sreca je da je produzenje bilo za samo 2 sezone.Na ovom deadline ne moze biti trejdovan, ali sam siguran da ce se vec na deadlineu naredne sezone gledati da se pomjeri (ne bude li sta bombasticno na ljeto).Moguce je da mu se vrati njegova ofanziva igra, jer on ima i solidan sut i solidnu igru na postu, ali ovakvu defanzivna propast niko nije ocekivao.Jedno je kad ne mozes braniti protiv superiornijeg talenta startnih petorki drugih timova, ali da ne mozes braniti ni protiv 2.petorki. e to je vec za ozbiljne analize.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 30 jan 2024, 00:59

Kako je ovo lijepo vidjeti...Tim, Manu i Tony su redovni na treninzima, a evo sad je i Diaw tu.Ovakvo blago nema nijedna fransiza u ligi.I jos "skoluje" Mamua. :lol: :lol:



I ono sto sam vec ranije pisao za Wesleya.... Elitni, elitni defanzivni potencijal.Odavno nisam vido ovakve lateralne kretnje u odbrani u danasnjem NBAu.Treba samo malo disciplinovaniji da bude, ali nadoce to.Molim Boga da ovaj decko razvije sut i postane koristan u napadu...


Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 01 feb 2024, 22:25




Leap for life, Vic Wemby
Zašto ljudi ne raspravljaju o sportu? Danas došlo da je lakše raspravljati o ratu i politici nego o sportu, nitko ne voli pročitati nešto s čim se ne slaže makar 90 posto ne bilo tako.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 feb 2024, 21:06

Jos jedna tekma koja je sinoc rijesena u tijesnoj zavrsnici i koju smo bukvalno izgubili u zadnjim trenucima.

4.zaredom statisticki koja spada u kategoriju "clutch" tekmi, sto je opet dokaz da je ekipa podigla nivo igre.Ne treba zaboraviti i da su NOP, uz MEM kad je kompletan, jedna od ekipa koja nas zadnjih godina bas lako dobije, a cesto i rasturi jer su nam jako los match up.Sinoc su bili gotovo kompletni (falio im je samo Jones),a pobjedu su fakticki morali "ukrasti".Bitan progres.

Zaista je startna petorka sve bolja i ubijedjen sam da je klupa iole kvalitetnija (zadnje 2 tekme nije bilo Keldona) da bi pobijedili i ORL i NOP. Starteri izgrade prednost, ali se sve to brzo prospe cim Pop uvede igrace s klupe.I to je sasvim ok.Sinoc je tekma izgubljena promasenim slobodnim bacanjima u zavrsnici i to je sve iskustvo koje je neophodno za rast ekipe.

Takodje, jedva cekam trade deadline i da se pokusamo rijesiti McDermotta, mozda i Osmana, pa da se bitnije minute otvore i malom Cissokou, jer je on potencijal igraca kakav nam treba.

Veceras je tekma protiv CLE koji dolazi kompletan i koji je u odlicnoj formi. Iako smo mi na b2bu, ovo je jos jedna super prilika da se odigra kvalitetno protiv jakog protivnika.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 08 feb 2024, 22:14

Eto ga @nez
Ispunila se i tebi zelja a i nama ostalima sto se tice Douga, sad fino otpustiti onog smrada Morrisa i ovim tradeom ce neki od omladinaca imati vise minuta na parketu.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 09 feb 2024, 00:34

Kugla3 je napisao/la:
08 feb 2024, 22:14
Eto ga @nez
Ispunila se i tebi zelja a i nama ostalima sto se tice Douga, sad fino otpustiti onog smrada Morrisa i ovim tradeom ce neki od omladinaca imati vise minuta na parketu.
Jedan otisao, jos nekoliko njih to go u narednom periodu.Hvala Dougu za sve, ogroman je bio profesionalac i nestvaran suter, ali NBA napreduje i ako zelis biti ozbiljna ekipa, treba se u naredne 2-3 godine rijesiti svih igraca koji su labilnost u odbrani ili ne mogu braniti nijednu poziciju.Npr. Jones nema visinu da brani neka krila na preuzimanju, ali taj frajer gine u odbrani i moze braniti svoju poziciju. Samim time, ogromna je razlika izmedju njega i Collinsa ili Branhama, koji ne mogu nista braniti.

S tim u vezi, od ovih sto nam ne trebaju, Graham ce se sigurno pustiti na kraju sezone, s tim da ce ostati na SCu njegovih oko 2.8mil i za narednu sezonu.Osman ce se pustiti po isteku ugovora, jer je i on bzv igrac realno.Ista stvar sa Mamuom.
Mislim da ce se Branhamu dati jos jedna sansa ovo ljeto i pocetak sezone, zato sto ima 20 godina i zasto sto mu je opcija "pokupljena".Da bi dugorocno ostao kod nas, mora postati "snajper" u sutu za 3p (min.38% suta za 3) i mora biti sposoban braniti svoju poziciju.Ovo kako sada sutira je mizerno za beka sutera i to uglavnom na otvorene trojke.Odbranu da i ne pominjem.Sav mi je nekakav mekan i ni blizu onog sto je pokazivao prosle sezone.Nadam se da ce se dozvati ovo ljeto.

Od igraca koji ne mogu braniti nista odnosno igraca koji brane ponekad tu su Collins u prvoj kategoriji i Keldon u ovoj drugoj.Obojica ce imati ugovore i u narednoj sezoni.Ako cemo iskreno, nijednog ne vidim dugorocno kod nas, ali imaju vrlo dobre ugovore za eventualno meciranje plata i dodavanje potrebnih igraca uz assete, kako su to npr.vrlo lijepo DAL i NYK veceras uradili.Njih dvojicu ne vidim dugorocno, jer se Collins totalno, al bas totalno raspao i frajer je teski odron, a vec su i Bassey (prije povrede) i Barlow pokazali mnogo vecu korisnost od njega plus su mladji.Keldona ne vidim tu, jer je on igrac ritma.Treba mu lopta da bude uspjesan, a ne moze je imati pored Wembya, Vassella i igraca koji ce doci s drafta.Druga stvar, oko Wembya ce u buducnosti biti potrebna krila koja su 3&D minimum.Vrlo prosto.On ne spada u tu kategoriju, jer ne moze da brani na visokom nivou, a u sutu za 3p trebas baciti grah svaki put hoce li ga krenuti ili ne!? Postoji razlog zasto smo mi tek 29.ekipa lige po uspjesnosti sutiranja SIROM OTVORENIH trojki. :oops:

Ovi ostali koji su trenutno na rosteru (Wemby, Vassell, Wesley, Champagnie, Bassey, Sochan, Jones, Cissoko) svi mogu braniti.Pitanje je samo da li ce se ovi mladici, izvan trojca Wemby, Vassell, Sochan, moci razviti toliko da budu korisni i ofanzivno!? Svi moraju raditi na sutu za 3p, pa cak i Wemby i Sochan koji je ove sezone mnogo napredovao u tom segmentu.Medjutim, dobri defanzivci su uvijek polazna tacka izgradnje ozbiljne ekipe.

Trejdom McDermotta, ocekujem, do kraja sezone i minute za Cissokoa.Igra lijepo u Austinu, cak i pogadja neke trojke.

P.S.Za McDermotta smo dobili cash i pik 2.runde IND u 2029.godini.Dakle, jos jedan pik za "igranje" u buducnosti.
Takodje, Sochan je izabran kao zamjena za povrijedjenog Sharpea za Rising star.Lijepo je sto ce tu biti nas startni frontcourt. :ljepota:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 09 feb 2024, 13:10

Eto, još 2 mjeseca i gotovo sa tank Spursima, ide se u kompetitivnost, da Pop ne izludi do kraja pod stare dane. Ide nov priljev talenta, a i veterana korisnih, smisleno pojačavanje, dodavanje kreacije, šuta, atletike uz Wembanyame. Ono što je nemoguće ponoviti dinastiju kao oko Duncana jer neće biti moguće pogoditi s neamerikancima tako inteligentnim životno-košarkaški i sjajnih karaktera šampionskih, zato kopiranje i ne treba biti na snazi.

Neki cilj od 15 pobjeda ove sezone da se ostvari. Vassell postaje taj shotmaker, nek izdrži tjelesno i imaš neku bazu.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 13 feb 2024, 10:44





Nestvarno. A tek je počeo. Bit će i quadruple double, a možda i jače. Rookie koji je na restrikciji minuta u slaboj momčadi i već je top20 po utjecaju i naprednim brojkama, glavni bloker uz rivala Holmgrena!!! Ufffff, kako vas je opet nasralo u Lutriji

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 feb 2024, 20:28

Devin je stigao na zeljeni nivo!! :ljepota:

The fourth-year swingman is averaging 22.2 points and 4.6 dimes per game on 50/39/80 splits over his last 15.

Jos jedan bitan pokazatelj progresa:


Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 16 feb 2024, 13:43

Sve su jace glasine da ce Young iz ATL biti dostupan za trade na ljeto, kao i da smo mi zainteresovani za njega.Vidim da ga i dobar dio nasih navijaca zeli vidjeti u SAu, iako stvarno ne razumijem zasto!? Valjda samo da se doda Wembyu neko "ime"!? :roll:

Zaista bih volio da ovo nije nista vise od tih glasina, jer ne volim nista u vezi Younga.Kako sam pominjao i ranije, njegova igra mi je "sminkeraj".Kad ide-ide, kad ne ide, on ne sluzi nicemu.Na to sve, cesto mi se ne svidja njegovo ponasanje, kao ni govor tijela na terenu, a da ne pricamo o cijeni koju bi ATL trazila.Tu minimalno govorimo o 3-4 pika 1.runde plus neki nas mladi igrac tipa Vassella ili Sochana.ATL ispod toga ne bi isla 100%, posebno jer je on vezan ugovorom na jos 3 sezone. Dakle, dali bi dosta toga, a ubijedjen sam da nas ovaj trade, cak ni uz neki fenomenalan FA i neki super razvoj svih ostalih mladih igraca ne bi digao u visine ozbiljne za NBA titulu. Povratka ne bi bilo.

Ako ni to nije dovoljno da se vidi da nisu svi Curry/Parker/Irving (jedina 3 AS PGa koja su u zadnjih 20 godina uzeli titulu, a da su bili medju 2-3 najbolja igraca sampionske ekipe), onda ne treba ici dalje od ovogodisnjeg primjera MIL, koji je tradeovao za Lillarda i nista nije dobio.Po meni su jos gori, jer PGi ovog tipa ne mogu da brane i odbrana stalno ispasta.Trebas imati bukvalno defanzivnu masineriju iza njih, a oni trebaju biti sposobni makar da odigraju korektnu timsku odbranu, da bi to funkscionisalo.To SA nema! Da ne pominjem da Young nije bolji igrac ni od ovakvog Lillarda.

Mrka kapa dovede li se Young za ovakvu cijenu.Ako bi ga uspjeli dovesti za neku "bagatelu", onda nije lose probati.Ostala bi ti fleksibilnost i opet neki pikovi ako to ne bi islo, pa bi se mogao i izvuci.U protivnom, gore pominjani scenario je neminovan.

Kugla3
Postovi: 669
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 16 feb 2024, 18:45

NEZALAGANJE je napisao/la:
16 feb 2024, 13:43
Sve su jace glasine da ce Young iz ATL biti dostupan za trade na ljeto, kao i da smo mi zainteresovani za njega.Vidim da ga i dobar dio nasih navijaca zeli vidjeti u SAu, iako stvarno ne razumijem zasto!? Valjda samo da se doda Wembyu neko "ime"!? :roll:

Zaista bih volio da ovo nije nista vise od tih glasina, jer ne volim nista u vezi Younga.Kako sam pominjao i ranije, njegova igra mi je "sminkeraj".Kad ide-ide, kad ne ide, on ne sluzi nicemu.Na to sve, cesto mi se ne svidja njegovo ponasanje, kao ni govor tijela na terenu, a da ne pricamo o cijeni koju bi ATL trazila.Tu minimalno govorimo o 3-4 pika 1.runde plus neki nas mladi igrac tipa Vassella ili Sochana.ATL ispod toga ne bi isla 100%, posebno jer je on vezan ugovorom na jos 3 sezone. Dakle, dali bi dosta toga, a ubijedjen sam da nas ovaj trade, cak ni uz neki fenomenalan FA i neki super razvoj svih ostalih mladih igraca ne bi digao u visine ozbiljne za NBA titulu. Povratka ne bi bilo.

Ako ni to nije dovoljno da se vidi da nisu svi Curry/Parker/Irving (jedina 3 AS PGa koja su u zadnjih 20 godina uzeli titulu, a da su bili medju 2-3 najbolja igraca sampionske ekipe), onda ne treba ici dalje od ovogodisnjeg primjera MIL, koji je tradeovao za Lillarda i nista nije dobio.Po meni su jos gori, jer PGi ovog tipa ne mogu da brane i odbrana stalno ispasta.Trebas imati bukvalno defanzivnu masineriju iza njih, a oni trebaju biti sposobni makar da odigraju korektnu timsku odbranu, da bi to funkscionisalo.To SA nema! Da ne pominjem da Young nije bolji igrac ni od ovakvog Lillarda.

Mrka kapa dovede li se Young za ovakvu cijenu.Ako bi ga uspjeli dovesti za neku "bagatelu", onda nije lose probati.Ostala bi ti fleksibilnost i opet neki pikovi ako to ne bi islo, pa bi se mogao i izvuci.U protivnom, gore pominjani scenario je neminovan.
Iskreno ne znam ni sta bi ti odgovorio u vezi Younga.
Niti smrdi niti miriše, kao sto kazes defanzivno ne postoji a ofanzivno kako kada, sve je pitanje zapravo kako bi se uklopio u roster SA,ustvari pravo je pitanje kakav bi roster bio nakon njegov dolaska odnosno tko bi isao u Hawkse.Kao sto si napisao ako bi bila neka bagatela sto da ne, a u protivnom on nije vrijedan 3-4 pika prve runde, jer ako smo mi za DJ dobili od njih 3 oni ce isto toliko najmanje traziti za Younga a to je realno puno,bas kao sto je i SA puno dobio za DJa. Ja bi iskreno volio da se pojačamo na neki način bilo to putem FA ili tradea. Ima tu jos jedna stvar a to je i ovogodišnji draft a kako je krenulo opet cemo imati visok pik i sve zavisi koga cemo i draftirati i mozda bi i to moglo utjecati dosta na ovaj trade. Sochana i Devina ne bih dao u tom paketu. Keldon, Collins i ostala kompanija svakako plus max 2 pika ako je to ta bagatela u kojoj pričamo mada cisto sumnjam da ce ista biti od toga.Ako su vec zagrizli za nekog All Star PGa onda bi ja osobno najvise volio Dončića ali do njega bi bilo jako tesko doći, skoro pa nemoguće jedino ako bi Dallas upao u neku krizu sa rezultatima jer Luka sigurno nece vječno ondje biti i cekat prsten. Bilo kako bilo ceka nas mozda uzbudljivo ljeto.
Nego @nez kad bi mogao jednog PGa ubaciti u SA koji bi to bio? Pritom mislim na neki trade koje je iole realan.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 16 feb 2024, 18:54

NEZALAGANJE je napisao/la:
16 feb 2024, 13:43
Sve su jace glasine da ce Young iz ATL biti dostupan za trade na ljeto, kao i da smo mi zainteresovani za njega.Vidim da ga i dobar dio nasih navijaca zeli vidjeti u SAu, iako stvarno ne razumijem zasto!? Valjda samo da se doda Wembyu neko "ime"!? :roll:

Zaista bih volio da ovo nije nista vise od tih glasina, jer ne volim nista u vezi Younga.Kako sam pominjao i ranije, njegova igra mi je "sminkeraj".Kad ide-ide, kad ne ide, on ne sluzi nicemu.Na to sve, cesto mi se ne svidja njegovo ponasanje, kao ni govor tijela na terenu, a da ne pricamo o cijeni koju bi ATL trazila.Tu minimalno govorimo o 3-4 pika 1.runde plus neki nas mladi igrac tipa Vassella ili Sochana.ATL ispod toga ne bi isla 100%, posebno jer je on vezan ugovorom na jos 3 sezone. Dakle, dali bi dosta toga, a ubijedjen sam da nas ovaj trade, cak ni uz neki fenomenalan FA i neki super razvoj svih ostalih mladih igraca ne bi digao u visine ozbiljne za NBA titulu. Povratka ne bi bilo.

Ako ni to nije dovoljno da se vidi da nisu svi Curry/Parker/Irving (jedina 3 AS PGa koja su u zadnjih 20 godina uzeli titulu, a da su bili medju 2-3 najbolja igraca sampionske ekipe), onda ne treba ici dalje od ovogodisnjeg primjera MIL, koji je tradeovao za Lillarda i nista nije dobio.Po meni su jos gori, jer PGi ovog tipa ne mogu da brane i odbrana stalno ispasta.Trebas imati bukvalno defanzivnu masineriju iza njih, a oni trebaju biti sposobni makar da odigraju korektnu timsku odbranu, da bi to funkscionisalo.To SA nema! Da ne pominjem da Young nije bolji igrac ni od ovakvog Lillarda.

Mrka kapa dovede li se Young za ovakvu cijenu.Ako bi ga uspjeli dovesti za neku "bagatelu", onda nije lose probati.Ostala bi ti fleksibilnost i opet neki pikovi ako to ne bi islo, pa bi se mogao i izvuci.U protivnom, gore pominjani scenario je neminovan.
Slažem se. Više od 100 dana je do svršetka sezone, drafta, tržnice tako da otom potom, svakako ćete od sljedeće sezone htjeti izboriti playoff

Vi već imate playmakera vrsnog imena Tre hehee.


Topić novi Parker, Sheppard Ginobili? Pffff, baš 3. i 7. pick jednog renomiranog mock drafta predložio to za SAS

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 20 feb 2024, 00:04

Kugla3 je napisao/la:
16 feb 2024, 18:45
NEZALAGANJE je napisao/la:
16 feb 2024, 13:43
Sve su jace glasine da ce Young iz ATL biti dostupan za trade na ljeto, kao i da smo mi zainteresovani za njega.Vidim da ga i dobar dio nasih navijaca zeli vidjeti u SAu, iako stvarno ne razumijem zasto!? Valjda samo da se doda Wembyu neko "ime"!? :roll:

Zaista bih volio da ovo nije nista vise od tih glasina, jer ne volim nista u vezi Younga.Kako sam pominjao i ranije, njegova igra mi je "sminkeraj".Kad ide-ide, kad ne ide, on ne sluzi nicemu.Na to sve, cesto mi se ne svidja njegovo ponasanje, kao ni govor tijela na terenu, a da ne pricamo o cijeni koju bi ATL trazila.Tu minimalno govorimo o 3-4 pika 1.runde plus neki nas mladi igrac tipa Vassella ili Sochana.ATL ispod toga ne bi isla 100%, posebno jer je on vezan ugovorom na jos 3 sezone. Dakle, dali bi dosta toga, a ubijedjen sam da nas ovaj trade, cak ni uz neki fenomenalan FA i neki super razvoj svih ostalih mladih igraca ne bi digao u visine ozbiljne za NBA titulu. Povratka ne bi bilo.

Ako ni to nije dovoljno da se vidi da nisu svi Curry/Parker/Irving (jedina 3 AS PGa koja su u zadnjih 20 godina uzeli titulu, a da su bili medju 2-3 najbolja igraca sampionske ekipe), onda ne treba ici dalje od ovogodisnjeg primjera MIL, koji je tradeovao za Lillarda i nista nije dobio.Po meni su jos gori, jer PGi ovog tipa ne mogu da brane i odbrana stalno ispasta.Trebas imati bukvalno defanzivnu masineriju iza njih, a oni trebaju biti sposobni makar da odigraju korektnu timsku odbranu, da bi to funkscionisalo.To SA nema! Da ne pominjem da Young nije bolji igrac ni od ovakvog Lillarda.

Mrka kapa dovede li se Young za ovakvu cijenu.Ako bi ga uspjeli dovesti za neku "bagatelu", onda nije lose probati.Ostala bi ti fleksibilnost i opet neki pikovi ako to ne bi islo, pa bi se mogao i izvuci.U protivnom, gore pominjani scenario je neminovan.
Iskreno ne znam ni sta bi ti odgovorio u vezi Younga.
Niti smrdi niti miriše, kao sto kazes defanzivno ne postoji a ofanzivno kako kada, sve je pitanje zapravo kako bi se uklopio u roster SA,ustvari pravo je pitanje kakav bi roster bio nakon njegov dolaska odnosno tko bi isao u Hawkse.Kao sto si napisao ako bi bila neka bagatela sto da ne, a u protivnom on nije vrijedan 3-4 pika prve runde, jer ako smo mi za DJ dobili od njih 3 oni ce isto toliko najmanje traziti za Younga a to je realno puno,bas kao sto je i SA puno dobio za DJa. Ja bi iskreno volio da se pojačamo na neki način bilo to putem FA ili tradea. Ima tu jos jedna stvar a to je i ovogodišnji draft a kako je krenulo opet cemo imati visok pik i sve zavisi koga cemo i draftirati i mozda bi i to moglo utjecati dosta na ovaj trade. Sochana i Devina ne bih dao u tom paketu. Keldon, Collins i ostala kompanija svakako plus max 2 pika ako je to ta bagatela u kojoj pričamo mada cisto sumnjam da ce ista biti od toga.Ako su vec zagrizli za nekog All Star PGa onda bi ja osobno najvise volio Dončića ali do njega bi bilo jako tesko doći, skoro pa nemoguće jedino ako bi Dallas upao u neku krizu sa rezultatima jer Luka sigurno nece vječno ondje biti i cekat prsten. Bilo kako bilo ceka nas mozda uzbudljivo ljeto.
Nego @nez kad bi mogao jednog PGa ubaciti u SA koji bi to bio? Pritom mislim na neki trade koje je iole realan.
Jedna je stvar sigurna sa kapitalom nasih pikova, a to je da necemo sve iskoristiti i draftati svaki.Nesto ce morati biti tradeovano prije ili kasnije.Obzirom da oni polako dolaze, a da vec imamo fransiznog igraca, sigurna je opklada da ce to biti ovo ili naredno ljeto.Zbog toga mnogi govore da nije lose ako ove godine cak i ne dobijemo pik TOR. Ostao bi ti kao ozbiljna trade opcija, jer je uvijek lakse tradeovati pik nego li igraca.

E sad se postavlja ozbiljno pitanje zasto su nasi, barem prema glasinama, uprli oci u Younga, a i on daje sve jace signale!? Dva razloga su, po meni, ocita...

Prvi, Wemby je vec sada u mnogim segmentima spreman za bolji rezultat.Defanzivna je sila, a u napadu zabija 20 gdje mu cijeli roster ne zna kreirati vise od 2-4 laka poena po tekmi.Bukvalno!Dakle, nema niko da mu kreira lake poene, a opet zabija 20, plus i on sam treba raditi na mnogim stvarima u napadu.To zvuci zastrasujuce za ostatak lige.Takodje, suptilno je naglasio i da bi volio veteransko prisustvo u ekipi.

Iz iznad navedenog proizilazi drugi razlog zasto bas Young? Kakav god da bio defanzivno, Young je jedan od najboljih kreatora u ligi trenutno.Apsolutno nema ni najmanje dileme da bi taj covjek Wembyu iskreirao barem 10 poena, a da se ovaj i ne umori. Tu vec pricamo o 30tak poena najboljeg igraca na dnevnoj osnovi, uz odlicnu efikasnost.Samo pogledati gdje su ekipe igraca koji su najbolji strijelci lige?Svi su ili u vrhu ili sigurne PO ekipe, uz poneki izuzetak.

Vjerujem da su ovo 2 osnovna razloga zasto se bas on pominje, uz cinjenicu da je ocigledno dostupan.Vjerujem i da nasi gledaju prema toj opciji, jer misle da je mnogo vise pluseva, nego li minusa u takvom eventualnom tradeu.Ja sam pisao da cesto ne volim njegovo ponasanje na terenu, kao ni govor tijela.Cisto sumnjam da bi takvo nesto moglo proci kod Popa.Budalastina te vrste sigurno ne bi bilo. Pominjao sam i da mi je njegova igra "sminkeraj" i da je to igra koja ne donosi mnogo uspjeha, sto i vidimo na primjeru ATL zadnje 2 sezone.Medjutim, u primjeru ATL mi pricamo o Youngu kao nespornoj 1.opciji.Kod nas on to ne bi bio i mozda bas zato nasi misle da bi on bio fantasticna 2.opcija, a budimo realni, takve projekcije vrse i daju mnogo ozbiljniji ljudi nego li mi na forumu.U biti, to niko i ne moze znati dok on uistinu negdje ne bi bio 2.opcija, pa da se vidi kakvu produkciju bi on imao gdje nisu sve oci uprte na njega!? Zvuci intrigantno, jer ako njemu Capela zbog lob prijetnje otvora brojne ulaze, onda ne treba ni pricati sta bi Wemby uradio za njegovu igru.Od ulaza pa do otvorenih suteva za 3p koji ne moraju biti iz driblinga kako ih sada uglavnom uzima, vec bi bili catch&shoot. On bi donio pominjanu kreaciju i bolji spacing, kakva nasa ekipa trenutno nema. Sve su to poprilicno veliki plusevi.
Minusi se znaju...On je jednostavno igrac sa fizickim deficitima koji se ne mogu popraviti.Targetirao bi se do iznemoglosti u svakoj PO seriji i to smo vec imali priliku gledati.I mene je toga iskreno strah, jer kao navijaci SA mi pricamo o najvisem uspjehu, titulama, a ne samo PO nastupima.
Moze li se takav defanzivni deficit prebroditi?
I tu dolazimo do situacije da opet nasi mogu razmisljati u pravcu da, ako smo mogli "sakrivati" Parkera, koji je iza sebe imao Duncana da "izbrise" svaku njegovu gresku i deficit, mozemo i Younga koji bi iza sebe imao Wembya.Takodje, u danasnjoj kosarci se igra mnogo manje post upa, nego li je to bilo u vrijeme Parkera, sto ide u prilog Youngu. Fakticki je dovoljno da svi nasi perimetar igraci budu maximalno agresivni, da udju ispod svakog sutera na preuzimanju i da svaki prodor usmjeravaju na Wembya.To je nesto sto nasi mladi momci jos uvijek uce, dok i sam Wemby uci da se bolje pozicionira i to zvuci i moguce i ostvarivo u teoriji.

I na kraju, nemoguce je a nepomenuti cijenu za ovakav eventualni trade.Licno cak nemam problem da to budu 3-4 pika (nas jedan, ATL, TOR, CHI, CHA sta god) pick swap, neki mladi igrac i filleri tipa Collinsa, Keldona i sl.To je ta "bagatela" na koju bi pristao. Imam problem ako bi to bilo vise od 3-4 pika i imam OGROMAN problem ako bi jedan od mladih igraca bio Sochan ili Vassell. Ako se to desi, mi nismo nista uradili. U slucaju da dajemo vise od 4 pika ili gdje dajemo vise nasih pikova, a ne ovih tudjih, mi ozbiljno ugrozavamo svoju buducnost, ako se "projekat Young" ne bi pokazao uspjesnim.
U drugom slucaju, ako das Sochana ili Vassella, opet nista nisi uradio.Izgubio si ili momka koji izrasta u odlicnog wing defanzivca i tip igraca koji je apsolutno neophodan u svakoj ozbiljnoj ekipi ili si izgubio momka koji je premium suter i koji je isto tako neophodan da bi ta neka kreacija Younga funkcionisala plus i on izrasta u igraca koji moze biti sekundarna opcija na perimetru.Za takvu vrstu tradea NISAM!


P.S.Pitao si me i za PG koji bi nam pomogao i ciji trade bi bio realan.Iskreno, takvog igraca ne vidim.Ono sto bi bilo idealno je nedostupno, sto je vjerovatno opet jos jedan od razloga zasto se gleda prema Youngu, cak i uz njegove mane. A ako nije on, mi svog PG moramo traziti kroz draft da li vec ovaj ili slijedeci.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25272
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 feb 2024, 11:38

2 poraza nakon AS pauze, ali dvije jako kompetitivne utakmice. Wemby, Vassell, Sochan i tu i tamo Wesley je ono sto me zanima. To su momci koji definitivno imaju buducnost na ovom rosteru.Cekam jos da vidim Cissokoa zadnjih 20tak tekmi, obzirom da ce G liga biti zavrsena do tada.Ovo ostalo, da Bog da da budu tu u naredne 2 sezone.Nesto drasticno bi se trebalo desiti.

Devin odlican u SAC, a sinoc Wemby prva 5×5 tekma jos od Nurkica od prije par godina. Sochan standardno dobsr defanzivno, skakacki i u igri oko obruca.Procenti suta su mu pali zadnih 15tak tekmi, ali bice to ok.Wesley standardno grize kad udje s klupe i izgleda komfornije.

filip13
Postovi: 38068
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la filip13 » 28 feb 2024, 15:26


Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.