San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 apr 2024, 00:37

Medical tests reveal Zach Collins has a torn labrum in his right shoulder which will require surgery to repair.

The team expects he will be ready for the start of next season.

Another tough blow for the injury plagued big man

Jos jedna teska povreda u nizu za ovog covjeka.Definitivno mi ga je zao, ali je ovo samo jos jedna potvrda kakvu je fulu PATFO napravio sa njegovim ugovorom za naredne 2 sezone.Razumijem ja da se njemu dao ugovor sa naumom da je on startni C (otuda i plata za takvog igraca) i da Wemby nece igrati tu poziciju i da mu treba vremena da se razvije fizicki, ali isto tako se moglo sacekati i produziti Collinsa na kraju ove sezone, ako bi istu odigrao dobro.Bio bi RFA i ako bi sezona bila odlicna, meciras sve sto dodje i zdravo.Ovako si dao 34mil garantovana, a sezona se tako odigrala gdje je on em bio katastrofa, em opet ima tesku povredu, em Wemby pokazao da moze igrati C, em sad imas najskupljeg :oops: rezervnog centra u ligi i to u eri kad su isti najmanje cijenjeni.

Uzas zivi, jer je njegova plata, plata jednog vrlo, vrlo solidnog 3&D igraca, a takvi nam najvise trebaju.Pod hitno trebaju gledati kako da ga se rijese i to na nacin kako se NOP rijesio Grahama i dali ga nama za pikove druge runde.Barlow ili Bassey (zavisno od toga ko ostane) definitivno moraju preuzeti back up poziciju iza Wembya.

lumani
Postovi: 14906
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la lumani » 19 apr 2024, 02:27

jbt ,kako je tako staklen.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 19 apr 2024, 11:43

lumani je napisao/la:
19 apr 2024, 02:27
jbt ,kako je tako staklen.
Ma strasno, vjeruj mi.Ne sjecam se sad dobro, ali mislim da je rame vec jednom operisao u POR, a onda i clanak nekoliko puta.

Kazem ti, ideja je bila fina s njim, centar koji moze odigrati ledjima u missmatchu, zabiti trojku, a u medjuvremenu postediti Wembya, ali se sve odigralo tako da ce SA naredne sezone imati najskupljeg back up C u ligi. To moraju mijenjati pod hitno.Sreca im je pa ova greska nije napravljena kad je ekipa vec u borbi za PO, pa imaju vremena da to poprave. Back up C danas u ligi igra za cifru do 10mil i to je to.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 apr 2024, 01:06



Treba li ista vise reci? Nece uzeti DPOY ove godine, ali ce skoro sigurno uci u historiju kao prvi rookie u All defense 1.timu. :crazy:

Kugla3
Postovi: 672
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 22 apr 2024, 06:53

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 apr 2024, 01:06


Treba li ista vise reci? Nece uzeti DPOY ove godine, ali ce skoro sigurno uci u historiju kao prvi rookie u All defense 1.timu. :crazy:
Ako cemo realno on ne da je bolji defanzivac od Goberta on je PUNO bolji defanzivac od njega, ali ce Rudy dobit iz razloga sto je trenutno u boljoj ekipi od Wembya. Sad zamisli kakve bi brojke Minnesota imala sa Wembyem na parketu ako su sa Gobertom prva odbrana lige. Ali vec od sljedeće godine ta nagrada ide sigurno Wembyu ako bude zdrav i imao dovoljno tekmi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Felixians4 » 22 apr 2024, 13:44

NEZALAGANJE je napisao/la:
22 apr 2024, 01:06


Treba li ista vise reci? Nece uzeti DPOY ove godine, ali ce skoro sigurno uci u historiju kao prvi rookie u All defense 1.timu. :crazy:
taman naletio na to i da ću podijeliti ovdje.

dakle, samo zdravlje. kako je tviteraš brett usher projicirao pred ovu sezonu, najbolja rookie defanzivna klasa? izgleda da će biti, uključujući prošlogodišnjeg draftiranog cheta jasno.

vic se tek uči, a već je čudo. inače, znamo i kako je viralan postao školujući već tad DPOY goberta kao negdje 16-godišnjak, sada zajedno u olimpijskoj misiji domaće francuske, koja ima više od 5 vrhunskih centara, a odjavio ih embiid.

ovog ljeta SAS se vraća u relevantnost i tamo se pozicionira do srednjih 2030-ih definitivno? dinastija nanovo. je vas posere kad tankirate u lutriji, nema šta :twisted: :cool:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 maj 2024, 01:22

San Antonio Spurs' Victor Wembanyama has won the 2023-24 NBA Rookie of the Year award. First player in league history to reach 1,500 points, 700 rebounds, 250 assists, 250 blocks and 100 3-pointers made in a season.
Wemby was a unanimous winner for rookie of the year.

I zvanicno ROY. :ljepota: :ljepota:

Vec je nazad u SAu.Radi na sebi i upravo je imao intervju na TNTu. :thumbup:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 maj 2024, 01:34

Predobar video...


Kugla3
Postovi: 672
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 07 maj 2024, 10:43

NEZALAGANJE je napisao/la:
07 maj 2024, 01:22
San Antonio Spurs' Victor Wembanyama has won the 2023-24 NBA Rookie of the Year award. First player in league history to reach 1,500 points, 700 rebounds, 250 assists, 250 blocks and 100 3-pointers made in a season.
Wemby was a unanimous winner for rookie of the year.

I zvanicno ROY. :ljepota: :ljepota:

Vec je nazad u SAu.Radi na sebi i upravo je imao intervju na TNTu. :thumbup:
Ma očekivano, jos kad bi vcrs uzeo DPOY bilo bi idealno a realno gledano najbolji je defanzivac u ligi.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 maj 2024, 16:39

Kugla3 je napisao/la:
07 maj 2024, 10:43
NEZALAGANJE je napisao/la:
07 maj 2024, 01:22
San Antonio Spurs' Victor Wembanyama has won the 2023-24 NBA Rookie of the Year award. First player in league history to reach 1,500 points, 700 rebounds, 250 assists, 250 blocks and 100 3-pointers made in a season.
Wemby was a unanimous winner for rookie of the year.

I zvanicno ROY. :ljepota: :ljepota:

Vec je nazad u SAu.Radi na sebi i upravo je imao intervju na TNTu. :thumbup:
Ma očekivano, jos kad bi vcrs uzeo DPOY bilo bi idealno a realno gledano najbolji je defanzivac u ligi.
Bez dileme je individualno najbolji defanzivac lige, ali DPOY nazalost nece uzeti ove godine.Izasli su neka preliminarna glasanja na vidjelo i Gobert tu poprilicno vodi.

Kugla3
Postovi: 672
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 07 maj 2024, 17:56

NEZALAGANJE je napisao/la:
07 maj 2024, 16:39
Kugla3 je napisao/la:
07 maj 2024, 10:43
NEZALAGANJE je napisao/la:
07 maj 2024, 01:22
San Antonio Spurs' Victor Wembanyama has won the 2023-24 NBA Rookie of the Year award. First player in league history to reach 1,500 points, 700 rebounds, 250 assists, 250 blocks and 100 3-pointers made in a season.
Wemby was a unanimous winner for rookie of the year.

I zvanicno ROY. :ljepota: :ljepota:

Vec je nazad u SAu.Radi na sebi i upravo je imao intervju na TNTu. :thumbup:
Ma očekivano, jos kad bi vcrs uzeo DPOY bilo bi idealno a realno gledano najbolji je defanzivac u ligi.
Bez dileme je individualno najbolji defanzivac lige, ali DPOY nazalost nece uzeti ove godine.Izasli su neka preliminarna glasanja na vidjelo i Gobert tu poprilicno vodi.
Imali kakvih naznaka koga bi mogli birati na draftu ili ce se vise znati nakon lutrije? Meni se osobno ovaj Castle sviđa bar ovo sto sam gledao po highlights sa yt.
Valjao bi nam Raul ovde da baci 6,7 analiza budućih draft igrača.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 maj 2024, 03:27

Napisacu koju recenicu o draftu kad prodje lutrija. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 maj 2024, 21:22

Idemoooo....Uzeli smo TOR pik i imamo top 4 pik svoj.Ceka se samo da vidimo koji ce biti!?Odlicna lutrija vec sada za nas!! :opaopa: :opaopa:

EDIT: Ostade 4. pik i 8. Mogao je ovaj 4. za makar jedno mjesto gore, ali super je i ovako.Sad se posvetiti prospektima.

Gledaj ovo... Spurs were one digit away from landing the No. 1 overall pick for 2nd year in a row. It began with 6-10-14. Spurs needed 3, but it came up 13, giving it to the Hawks. :rol:

Kugla3
Postovi: 672
Pridružen/a: 06 okt 2019, 22:50
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Kugla3 » 12 maj 2024, 21:52

NEZALAGANJE je napisao/la:
12 maj 2024, 21:22
Idemoooo....Uzeli smo TOR pik i imamo top 4 pik svoj.Ceka se samo da vidimo koji ce biti!?Odlicna lutrija vec sada za nas!! :opaopa: :opaopa:

EDIT: Ostade 4. pik i 8. Mogao je ovaj 4. za makar jedno mjesto gore, ali super je i ovako.Sad se posvetiti prospektima.

Gledaj ovo... Spurs were one digit away from landing the No. 1 overall pick for 2nd year in a row. It began with 6-10-14. Spurs needed 3, but it came up 13, giving it to the Hawks. :rol:
Uh extra smo prosli, 4 i 8 nije loše nikako sa dva pika u top 10.
Being second is to be the first of the ones who lose.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 maj 2024, 22:06

Kugla3 je napisao/la:
12 maj 2024, 21:52
NEZALAGANJE je napisao/la:
12 maj 2024, 21:22
Idemoooo....Uzeli smo TOR pik i imamo top 4 pik svoj.Ceka se samo da vidimo koji ce biti!?Odlicna lutrija vec sada za nas!! :opaopa: :opaopa:

EDIT: Ostade 4. pik i 8. Mogao je ovaj 4. za makar jedno mjesto gore, ali super je i ovako.Sad se posvetiti prospektima.

Gledaj ovo... Spurs were one digit away from landing the No. 1 overall pick for 2nd year in a row. It began with 6-10-14. Spurs needed 3, but it came up 13, giving it to the Hawks. :rol:
Uh extra smo prosli, 4 i 8 nije loše nikako sa dva pika u top 10.
Odlican rezultat.Mozemo sad ciljati i krilo i beka.Pisacu poslije tekme sta bih volio ovo ljeto...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2024, 01:06

Dodje i prodje draft lutrija.Sreca nas je opet pogledala tako da imamo 2 pika u lutriji i u top 10 sto je jako lijep ishod.Za ovu draft klasu kazu da nije nesto pretjerano jaka, ali tako se govorilo i za 2011.godinu, pa se "nadjose" 2 HOF igraca i nekoliko AS igraca.Dakle, to je nesto sto se nikad ne zna...

Igraci su dosta izjednaceni i niko sa sigurnoscu ne zna sta ce koja ekipa uraditi i koga ce birati, pa cu se fokusirati striktno nas...

Osnovnu dilemu koju trebamo rijesiti je da li koristimo ove pikove ili cemo trejdovati (jedan ili oba) za nekog dokazanog igraca!?Izvjestaji govore da su sve opcije u igri, ali hajmo reci da cemo birati oba pika, a da ove neke druge opcije ostavimo za junsku diskusiju.

Apsolutni i moj top izbor, ako padne do nase 4. pozicije je Risacher? Zasto? Zato sto je idealan fit za ono sto nam treba.Krilo sa visinom, igra odbranu, moze pogoditi sut za 3p i daje dodatan prostor Wembyu.Takodje je igrac sa visokim BBIQ-om, a to je isto jedna od stavki koja nedostaje nasem timu.On bi se uklopio od prvog dana bez ikakvih problema, a vjerujem da je on i Wembyeva zelja. ;) U zadnje vrijeme svi ovi draft insajderi sumnjaju u njegov sut( procenti jesu pali zadnji par mjeseci istini za volju), ali sam ga gledao dovoljno puta i vidio njegovu mehaniku suta, tako da mogu reci da su te sumnje totalna glupost i da insajderi uglavnom "prepisuju" jedan od drugog.

Ako njega ne bi uspjeli birati, moj slijedeci izbor je Topic.Razlozi su vrlo jasni.Bek sa visinom koji odlicno kreira, ima sampionski mentalitet i ima super ulaz.Takodje je tip igraca koji nam nedostaje u rosteru.Sumnje su u njegov sut i odbranu, tako da bi tu bilo rada, ali kao i kod Risachera, licno nisam primjetio da ima toliko los sut da se to ne moze unaprijediti vrlo brzo.Decko sutira preko 80% sa linije za slobodna bacanja sto je jasan znak da mehanika nije losa.

E ako 4.pikom ne uspijemo doci ni do jednog ni do drugog, zaista ne znam koga bi trebali birati!? Mnogi insajderi nam "guraju" Dillinghama i decko stvarno ima odlican ofanzivni potencijal i nema sumnje da bi nam odmah mnogo pomogao na tom kraju parketa, ali se radi o malom beku a la Young kojeg bi danas-sutra u eventualnom POu protivnici targetirali do besvijesti.Ta ideja mi se nimalo ne dopada.Ako se on bude birao, on ce morati poraditi na svojoj odbrani do max.nivoa na kojem moze biti sa svojom gradjom, a i ekipa ce morati imati defanzivne seme da se on sto bolje "sakrije".

Ako i on ne bude na ploci tj. dodjemo do indicija da necemo doci do igraca koji nam je meta, mislim da ce nasi vec poceti razmisljati o trejdu za onog kojeg zelimo i time se pomjerimo prema naprijed, jer za sve ove ostale igrace (Williams, Castle,Holland, Sheppard, Buzelis...) je sasvim svejedno da li ih biras 4. ili 8.pikom.To je moje misljenje.

Uglavnom, bicemo ponovo na slatkim mukama, a volio bih da, ako budemo koristili oba pika, biramo kombinaciju bek-krilo.Npr. ako biramo Risachera 4.pikom, onda 8.pikom gledas na Castlea i obrnuto.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 13 maj 2024, 11:30

Pozdrav cijenjenom pučanstvu.

Nije se puno pisalo ove sezone ali pratilo se itekako.Ova sezona je imala jedinu poentu da upoznamo Wembia i Wembi upozna NBA....i jah.Bolji je od svih nerealnih očekivanja koja sam imao.Iz mjeseca u mjesec rastao i kad kažem da očekujem da dogodine bude top 10 igrač lige, možda ga čak i podcjenjujem.Pa svaki odgovor u pogledu građenja ekipe s njim nije pogrešan.Da još malo želiš sporiji pristup oK, no i da trejdaš nešto za Younga to je sasvim uredu, jer Wembi je već spreman i tek će dogodine biti spreman za najveće borbe.

Odlična draft noć.Imali smo sreće a želio sam pik da se konvertuje.
Jer poslije nikad ne znaš.Na kraju genijalan trejd Jakoba ispade, genijalan.
Ne samo da si dobio 8 pik ove godine, već ti je omogućilo da budeš slabiji 2023 i dobiješ Wembia.

Površno sam pratio prospekte, sad će biti kako se draft bliži više prilika da se posvetim njima.Ovako na prvu bi rekao da trebamo tražit neku kombinaciju beka i krila, kojim redoslijedom nije ni bitno.Možda čak kako se bude draft razvijao da je bolje tražit prvobitno krilo sa #4 jer će na #8 biti neki bek čisto matematički gledano.Još izvijesno je da će Sarr biti draftovan prije, a moguće i Cligan.To je dobra stvar za Spurse jer visoki koji ne može šutati nije i neće biti dobar fit sa Wembiem nikad.Luksuz Wembia koji smo vidjeli u drugom djelu sezone je maksimalni spacing koji dobivaš s njim na petici a u odbrani i dalje imaš zaštitu obruča.Ono što OKC radi sa Chetom al steroidna verzija sa Wembiem.Pa imamo priliku dodat dva zanimljiva igrača, meni se sviđa profil Castla, uvijek sam slab na takve igrače.

Pa dobit potvrdu da je Wembi "HIM" sto bi djeca rekla i dobit #4 i #8 pik je poprilično idealni scenario ove prve sezone.

Čak pošto nema očiglednog prvog,drugog,trećeg pika u neku ruku je luksuz imati #4 jer čekaš rasplet situacije.Taj pik nema približno očekivanja i pritisak onog prvog pika, to je isto komforna situacija.Plus ne vidim da je prvi pik Atlante loš za naše pikove, jedino da ga trejdaju.Jer koga god budu draftovali neće pomoći kratkoročno pobjedama Atalante, štaviše ako ga budu morali gurat da igra određenu minutažu "jer je prvi pik i mora igrat", to čak može i negativno uticat na rezultate.No ko zna šta će biti s Dejounteom,Youngom i generalno njihovom strategijom.

Mi franšizu (Wembi) imamo.

Treba sad bez straha gradit ekipu i biti svjestan da je on već spreman.
OKC je premlada ekipa da bude prva na zapadu pa je bila.Idemo napravit iskorak.

Samo što neće Sohan glumit playmakera a Wembi će igrat centra je ogroman iskorak dogodine bez bilo kojeg drugog elementa.

Ja sam baš ovakvu sezonu želio.Da Wembi jednostavno "divlja" sa 32 % USG i pronalazi sebe.Uzima loše šuteve dok vremenom ne bude svjestan šta je dobar a šta je loš šut.Ne bi dobili i vidjeli njegov playmakerski potencijal bez tog pristupa.Ima sve da bude najbolji igrač lige vrlo brzo.

Valda u ovom draftu već pronađemo dodatne djelove te njegove buduće ekipe.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2024, 20:53

Raul_64 je napisao/la:
13 maj 2024, 11:30
Pozdrav cijenjenom pučanstvu.

Nije se puno pisalo ove sezone ali pratilo se itekako.Ova sezona je imala jedinu poentu da upoznamo Wembia i Wembi upozna NBA....i jah.Bolji je od svih nerealnih očekivanja koja sam imao.Iz mjeseca u mjesec rastao i kad kažem da očekujem da dogodine bude top 10 igrač lige, možda ga čak i podcjenjujem.Pa svaki odgovor u pogledu građenja ekipe s njim nije pogrešan.Da još malo želiš sporiji pristup oK, no i da trejdaš nešto za Younga to je sasvim uredu, jer Wembi je već spreman i tek će dogodine biti spreman za najveće borbe.

Odlična draft noć.Imali smo sreće a želio sam pik da se konvertuje.
Jer poslije nikad ne znaš.Na kraju genijalan trejd Jakoba ispade, genijalan.
Ne samo da si dobio 8 pik ove godine, već ti je omogućilo da budeš slabiji 2023 i dobiješ Wembia.

Površno sam pratio prospekte, sad će biti kako se draft bliži više prilika da se posvetim njima.Ovako na prvu bi rekao da trebamo tražit neku kombinaciju beka i krila, kojim redoslijedom nije ni bitno.Možda čak kako se bude draft razvijao da je bolje tražit prvobitno krilo sa #4 jer će na #8 biti neki bek čisto matematički gledano.Još izvijesno je da će Sarr biti draftovan prije, a moguće i Cligan.To je dobra stvar za Spurse jer visoki koji ne može šutati nije i neće biti dobar fit sa Wembiem nikad.Luksuz Wembia koji smo vidjeli u drugom djelu sezone je maksimalni spacing koji dobivaš s njim na petici a u odbrani i dalje imaš zaštitu obruča.Ono što OKC radi sa Chetom al steroidna verzija sa Wembiem.Pa imamo priliku dodat dva zanimljiva igrača, meni se sviđa profil Castla, uvijek sam slab na takve igrače.

Pa dobit potvrdu da je Wembi "HIM" sto bi djeca rekla i dobit #4 i #8 pik je poprilično idealni scenario ove prve sezone.

Čak pošto nema očiglednog prvog,drugog,trećeg pika u neku ruku je luksuz imati #4 jer čekaš rasplet situacije.Taj pik nema približno očekivanja i pritisak onog prvog pika, to je isto komforna situacija.Plus ne vidim da je prvi pik Atlante loš za naše pikove, jedino da ga trejdaju.Jer koga god budu draftovali neće pomoći kratkoročno pobjedama Atalante, štaviše ako ga budu morali gurat da igra određenu minutažu "jer je prvi pik i mora igrat", to čak može i negativno uticat na rezultate.No ko zna šta će biti s Dejounteom,Youngom i generalno njihovom strategijom.

Mi franšizu (Wembi) imamo.

Treba sad bez straha gradit ekipu i biti svjestan da je on već spreman.
OKC je premlada ekipa da bude prva na zapadu pa je bila.Idemo napravit iskorak.

Samo što neće Sohan glumit playmakera a Wembi će igrat centra je ogroman iskorak dogodine bez bilo kojeg drugog elementa.

Ja sam baš ovakvu sezonu želio.Da Wembi jednostavno "divlja" sa 32 % USG i pronalazi sebe.Uzima loše šuteve dok vremenom ne bude svjestan šta je dobar a šta je loš šut.Ne bi dobili i vidjeli njegov playmakerski potencijal bez tog pristupa.Ima sve da bude najbolji igrač lige vrlo brzo.

Valda u ovom draftu već pronađemo dodatne djelove te njegove buduće ekipe.
Oooo @Raule, dobrodosao nazad. Dobro si opisao nasu sezonu.Uglavnom smo je svi gledali, nakon drafta proslog ljeta, ono tipa Wemby dolazi, sad cemo biti jos bolji, a ustvari su nasi ovu proteklu sezonu gledali kao "pokusaj-pogreska" eksperiment.Dao se Wembyu maximalan prostor i sloboda da se vidi gdje ce se pronaci, dala se lopta u ruke nikad vise Vassellu i dao se prostor za dodatni razvoj skilla Sochana (koliko god los bio njegov ishod igranja PGa, toliko ce mu to individualno valjati u buducnosti).Tek je to sve pred kraj sezone pocelo da klika i napredak je bio vidljiv.

U pogledu eventualnog trejda pikova za dokazanog igraca tipa Younga za to nisam nikako.Jednostavno, kad covjek gleda ovaj PO, lako se vidi da protivnici ciljaju i najmanju slabost, a tu defanzivne labilnosti poput Younga ne prolaze dobro.Ne bih volio da se Wemby mora "lomiti" krpeci defanzivne slabosti drugih igraca, a imamo priliku izbjeci taj scenario.Ako vec mislimo dovesti iskusnog PGa, onda je Dejounte bolji fit za nas od njega.Dodao je trojku, mid range je opasan, a znamo za sta je sposoban defanzivno.

Iz istog razloga ne bi volio da nam cilj 4.pikom bude Dillingham. Jutros su izasle i njegove mjere na draft combineu i malo je reci da je to lose.Gledaj ovo:

6’1” (w/o shoes)
164.2 lbs
6'3" wingspan

Ovo "vristi" da on ne moze nikog cuvati i da bi ga danas/sutra Luka, Irving, SGA, Ant lovili do besvijesti na preuzimanju.

Ako je on tu kao 8.pik i ako se on gleda kao neki scorer s klupe, onda ok, nisam protiv, ali kao dugorocni starter i nasa primarna meta na draftu-ne.

Ako cemo gledati beka visoko, to mogu biti samo Topic ili Castle.U protivnom, 4.pik jednostavno mora biti krilo tipa Risachera, Buzelisa, Hollanda, Williamsa i sl.

Licno nisam ni protiv opcije da oba pika budu krila, pa da se PG kasnije trazi nekim putem.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 13 maj 2024, 21:08

Ma on je bas pero kategorija, nije ni Shepard nesto bolji.Zbog toga nisam ni velik fan Topica kao ti, iako ima visinu da se s njim bar radi u tom segmentu.Castle je on bas moj tip igraca.Mada mislim da cemo lakse pronci tog playa kroz trejd.Ja mrzim gledati Younga kako igra kosarku i DeJounte je moj tip igraca al ne treba podcjenjivat ofanzivni talenat Trae koji sa Wembiem bi bio klasan.Zavisi od cijene.

Razmisljam ja isto kao ti.Ja sam uvijek razmisljao isto.
Pa sam povracao dok je Forbes startao 82 tekme regularne sezone, Ili igraci tipa McDermot.

Ja sam uvijek za te two way igrace, jer moras ti imati filozofiju rano kako gradis ekipu.Vidimo i Minesota kako je gradila svoju ekipu gdje nema te slabe tacke.Pa jedan PJ Washington promjeni Dallas, nije superstar al je kvalitetni igrac u oba smjera koji moze igrati 40 minuta playoff kosarke.Gledao bi taj tip igraca na ovom draftu.

Poslije nekad ces pronaci "jos napada" uz Wembia i tu drugu opciju.Vassell moze biti treca.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25335
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 13 maj 2024, 22:40

Raul_64 je napisao/la:
13 maj 2024, 21:08
Ma on je bas pero kategorija, nije ni Shepard nesto bolji.Zbog toga nisam ni velik fan Topica kao ti, iako ima visinu da se s njim bar radi u tom segmentu.Castle je on bas moj tip igraca.Mada mislim da cemo lakse pronci tog playa kroz trejd.Ja mrzim gledati Younga kako igra kosarku i DeJounte je moj tip igraca al ne treba podcjenjivat ofanzivni talenat Trae koji sa Wembiem bi bio klasan.Zavisi od cijene.

Razmisljam ja isto kao ti.Ja sam uvijek razmisljao isto.
Pa sam povracao dok je Forbes startao 82 tekme regularne sezone, Ili igraci tipa McDermot.

Ja sam uvijek za te two way igrace, jer moras ti imati filozofiju rano kako gradis ekipu.Vidimo i Minesota kako je gradila svoju ekipu gdje nema te slabe tacke.Pa jedan PJ Washington promjeni Dallas, nije superstar al je kvalitetni igrac u oba smjera koji moze igrati 40 minuta playoff kosarke.Gledao bi taj tip igraca na ovom draftu.

Poslije nekad ces pronaci "jos napada" uz Wembia i tu drugu opciju.Vassell moze biti treca.
Istina, nije ni Sheppard bolji dimenzijama, ali je igrac koji sigurno moze braniti poziciju PGa.To mu je prednost.Bolji je defanzivac od Dillinghama.

Topic je strasno inteligentan igrac, a toga nikad dosta.Na to sve navikao je da osvaja i vec ima taj mentalitet.Ulaz mu je fantastican, a o pregledu igre ne treba trositi rijeci.Samo zamisli njegovu kreaciju na NBA prostor koji je tu.I je.bes ga, nije ni on neki defanzivac, ali 2m je 2m visine.Ne mozes to nauciti sto kazu ameri.

Ma samo 2way igraci. Max.mozes imati jednog u petorci koji se tu "slepa", a i on u najmanju ruku mora biti dobar timski defanzivac a la Steph sto je postao ili Parker kod nas sto je bio, da bi mogao igrati, ako je cilj titula.

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.