RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 28 feb 2024, 13:34

Radovi na rekonstrukciji glavnog terena FK Blagaj, kao i postavljanje novog navodnjavanja teče planiranim tokom. Podsjećamo, Fudbalski klub Velež i Fudbalski klub Blagaj potpisali su ugovor o saradnji kojim se naš klub obavezao na izvođenje infrastrukturnih radova na stadionu Provalije, a zauzvrat će naši Rođeni dobiti odličan teren za redovno odvijanje trenažnog procesa.

Na ovaj način, naš Klub nastavlja pomagati i razvijati saradnju sa klubovima u Hercegovini, a pritom ćemo i dodatno poboljšati uslove za trening, koji su i do sada bili na visokom nivou.

📸 Detalje pogledajte u našoj fotogaleriji.

#musvdg


slika

slika

slika

slika

slika

slika
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

BigEM
Postovi: 72
Pridružen/a: 28 okt 2023, 22:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la BigEM » 01 mar 2024, 16:26

slika

slika

slika
I can’t believe it. I can’t believe it. Football, bloody hell!

MostarskiSin
Postovi: 1827
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la MostarskiSin » 01 mar 2024, 23:36

Nazalost, presporo ide. Nije da nisam ocekivao da ce biti ovako ali dzaba, uvijek se covjek nada da ce barem nekad biti ispostovan rok. Klasicni Bosnjo :mrgreen: bit ce na kraju do vremena, kisa ovo ono…

Mostarac45
Postovi: 1159
Pridružen/a: 23 nov 2019, 16:04
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Mostarac45 » 01 mar 2024, 23:45

MostarskiSin je napisao/la:
01 mar 2024, 23:36
Nazalost, presporo ide. Nije da nisam ocekivao da ce biti ovako ali dzaba, uvijek se covjek nada da ce barem nekad biti ispostovan rok. Klasicni Bosnjo :mrgreen: bit ce na kraju do vremena, kisa ovo ono…
Sa obzirom da cetri radnika rade nije ni ovo lose :D

Objektivac
Postovi: 53
Pridružen/a: 20 jan 2024, 15:01
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Objektivac » 02 mar 2024, 01:32

Pa na sta se vi ustvari zalite? Bola ljudi grade tribinu, je li sad bitno hoce li na ljeto ili do kraja 2024. bit gotova.
Ovo je odlicno za sad, do kraja iduce sezone imamo pravi stadion :D

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7976
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la *p!p!t@* » 02 mar 2024, 09:57

Ja ne mogu da vjerujem da ste se nadali da će u BiH nešto biti završeno u zadanom roku. :rol:

Divno bi zaista bilo da je to sve po PS-u, ali dok se gradi na ovaj način, i dok pare od zajednice kruže na ovaj način, a troše ga firme koje upravljaju zajednicom. Drugačije odvijanje situacije ne možemo očekivati, nažalost. Sve dok neka bolesno bogata korporacija ne preuzme klub, dobro je pa se išta gradi...
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

MostarskiSin
Postovi: 1827
Pridružen/a: 10 avg 2021, 16:34
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la MostarskiSin » 02 mar 2024, 10:06

Objektivac je napisao/la:
02 mar 2024, 01:32
Pa na sta se vi ustvari zalite? Bola ljudi grade tribinu, je li sad bitno hoce li na ljeto ili do kraja 2024. bit gotova.
Ovo je odlicno za sad, do kraja iduce sezone imamo pravi stadion :D
Ne razumijem kakve ima veze sto se tribina gradi s komentarom o dinamici radova? Vidim i ja da se gradi, niko nije rekao da se ne gradi. Hoces da kazes da ce do kraja iduce sezone biti sve gotovo? Betonska konstrukcija, stolice, krov, zdenka i ostali sadrzaj ispod tribine?

BigEM
Postovi: 72
Pridružen/a: 28 okt 2023, 22:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la BigEM » 02 mar 2024, 15:25

Sta se radi ispod dedare, kod prostorija UG Mostarski rođeni, prosiruju li se WC-ovi?
I can’t believe it. I can’t believe it. Football, bloody hell!

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 02 mar 2024, 23:03

BigEM je napisao/la:
02 mar 2024, 15:25
Sta se radi ispod dedare, kod prostorija UG Mostarski rođeni, prosiruju li se WC-ovi?
prave raja kuhinju i rostilj,da gladni tifozi mogu nesto prezalogajiti na brzinu :thumbup:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

leki2024
Postovi: 6
Pridružen/a: 27 feb 2024, 02:43
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la leki2024 » 03 mar 2024, 00:16

bit ce to akobogda ljepotica----,,,,,...bilo je nase galame i kad se trava radila (kao sve sporo idę) ,a ispade pa haman najbolje uradzeno..samo laganini i bit ce sve super

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 07 mar 2024, 10:34

Ekipa, obzirom da sam neki dan iznosio ideju o pokrivanju RA tribine privremenim krovom, jutros sam i službeno poslao mail, kako bih predložio navedenu ideju.

Mail:

Poštovani,

zanima me da li je moguće uraditi privremeni montažni krov na RA tribini?

Na posljednjoj domaćoj utakmici protiv FK Borac smo bili svjedoci posvećenosti grupe najvjernijih navijača FK Velež, gdje su cijelim tokom utakmice, po najvećem pljusku, pružali maksimalnu podršku klubu svojim navijanjem. Pošto je to slučaj u bukvalno svakoj utakmici, mislim da bi im se Klub kroz ovaj projekat adekvatno zahvalio za bezrezervnu podršku.

Ideja koju imam je privremeni montažni krov koji će pokrivati samo centralni dio tribine gdje grupa stoji. Napravio sam par slika koje prikazuju moju ideju, ali su zbog nedostatka adekvatnog programa za dizajniranje, one su dosta amaterske. Ipak, mislim da mogu prikazati jasnu ideju.

Osnovni dio projekta je pet konzola koje bi se postavile na već postojeće stubove i koje bi se zadnjim dijelom "naslonile" na zid na zadnjoj strani tribine. To je pojednostavljena verzija već postojećeg krova na tribini sa suprotne strane i mislim da bi bilo dosta jednostavno i ne preskupo za izgradnju.

Obzirom da je Klub u velikom infrasukturnom zamahu izgradnjom nove tribine sa svim sadržajima za CAT4, smatram da pokrivanje dvije već izgrađene tribine nije prioritet i da se to vjerovatno neće dogoditi u narednih nekoliko sezona. Zbog toga bi ovaj privremeni krov bio idealno rješenje. Opet, kada kompletno pokrivanje stadiona dođe na red, ovaj privremeni krov se uz minimalne izmjene može instalirati na jedan od manjih stadiona naših partnerskih klubova (Jablanica, Blagaj, Bijelo Polje).

Hvala i lijep pozdrav.


slika


slika
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Mostarac12345
Postovi: 206
Pridružen/a: 08 dec 2023, 23:48
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Mostarac12345 » 07 mar 2024, 15:29

Ima li iko sliku je li obilazio kako teku radovi na juznoj tribini

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 07 mar 2024, 15:46

aimar21 je napisao/la:
07 mar 2024, 10:34
Ekipa, obzirom da sam neki dan iznosio ideju o pokrivanju RA tribine privremenim krovom, jutros sam i službeno poslao mail, kako bih predložio navedenu ideju.

Mail:

Poštovani,

zanima me da li je moguće uraditi privremeni montažni krov na RA tribini?

Na posljednjoj domaćoj utakmici protiv FK Borac smo bili svjedoci posvećenosti grupe najvjernijih navijača FK Velež, gdje su cijelim tokom utakmice, po najvećem pljusku, pružali maksimalnu podršku klubu svojim navijanjem. Pošto je to slučaj u bukvalno svakoj utakmici, mislim da bi im se Klub kroz ovaj projekat adekvatno zahvalio za bezrezervnu podršku.

Ideja koju imam je privremeni montažni krov koji će pokrivati samo centralni dio tribine gdje grupa stoji. Napravio sam par slika koje prikazuju moju ideju, ali su zbog nedostatka adekvatnog programa za dizajniranje, one su dosta amaterske. Ipak, mislim da mogu prikazati jasnu ideju.

Osnovni dio projekta je pet konzola koje bi se postavile na već postojeće stubove i koje bi se zadnjim dijelom "naslonile" na zid na zadnjoj strani tribine. To je pojednostavljena verzija već postojećeg krova na tribini sa suprotne strane i mislim da bi bilo dosta jednostavno i ne preskupo za izgradnju.

Obzirom da je Klub u velikom infrasukturnom zamahu izgradnjom nove tribine sa svim sadržajima za CAT4, smatram da pokrivanje dvije već izgrađene tribine nije prioritet i da se to vjerovatno neće dogoditi u narednih nekoliko sezona. Zbog toga bi ovaj privremeni krov bio idealno rješenje. Opet, kada kompletno pokrivanje stadiona dođe na red, ovaj privremeni krov se uz minimalne izmjene može instalirati na jedan od manjih stadiona naših partnerskih klubova (Jablanica, Blagaj, Bijelo Polje).

Hvala i lijep pozdrav.


slika


slika
:tokralju: :tokralju:

Jesu li ti odgovorili? Znam da su neki drugi poslali mail i da im niko nije odgovorio
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!


Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 07 mar 2024, 15:57

CampobelloDiMazara je napisao/la:
07 mar 2024, 15:52
:mrgreen:
Kaj je smisno :kafa:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

CampobelloDiMazara
Postovi: 2897
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 07 mar 2024, 15:59

OnlyLeft22 je napisao/la:
07 mar 2024, 15:57
CampobelloDiMazara je napisao/la:
07 mar 2024, 15:52
:mrgreen:
Kaj je smisno :kafa:
Gdje je nema ga odavno :?

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 07 mar 2024, 16:02

CampobelloDiMazara je napisao/la:
07 mar 2024, 15:59
OnlyLeft22 je napisao/la:
07 mar 2024, 15:57
CampobelloDiMazara je napisao/la:
07 mar 2024, 15:52
:mrgreen:
Kaj je smisno :kafa:
Gdje je nema ga odavno :?
J.B. i S.K.P

gdje su ova dvojica :D
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

CampobelloDiMazara
Postovi: 2897
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 07 mar 2024, 16:10

OnlyLeft22 je napisao/la:
07 mar 2024, 16:02
S.K.P
Sjevernokorejskipas je napisao/la:
04 okt 2022, 19:49
Neka ljudi lijepo osnuju MNK Osman i furaju svoju furku, ja sam spreman uplatiti članarinu za 50 godina unaprijed. Javlja se mogućnost bogatih sponzora iz Saudijske Arabije i za par godina eto ih inshalah u LP. To bi bila plaho dobra opcija.
Neka zvijezde bez polumjeseca nama komunjarama, pijaćarima bez pedigrea, fukari, metalurgico antifa, koji pušimo, pijemo, inhaliramo, kockamo, psujemo boga i seksualno dejstvujemo bez obzira na vjersku, rasnu i političku pripadnost. Nekako je ta crvena zvijezda ku RA tija od svega ostalog znakovlja. Meni barem.
Najjaci njegov post :tokralju:

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11367
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la OnlyLeft22 » 07 mar 2024, 16:13

CampobelloDiMazara je napisao/la:
07 mar 2024, 16:10
OnlyLeft22 je napisao/la:
07 mar 2024, 16:02
S.K.P
Sjevernokorejskipas je napisao/la:
04 okt 2022, 19:49
Neka ljudi lijepo osnuju MNK Osman i furaju svoju furku, ja sam spreman uplatiti članarinu za 50 godina unaprijed. Javlja se mogućnost bogatih sponzora iz Saudijske Arabije i za par godina eto ih inshalah u LP. To bi bila plaho dobra opcija.
Neka zvijezde bez polumjeseca nama komunjarama, pijaćarima bez pedigrea, fukari, metalurgico antifa, koji pušimo, pijemo, inhaliramo, kockamo, psujemo boga i seksualno dejstvujemo bez obzira na vjersku, rasnu i političku pripadnost. Nekako je ta crvena zvijezda ku RA tija od svega ostalog znakovlja. Meni barem.
Najjaci njegov post :tokralju:
Najjaci post na forumu. Isto kao da sam ga ja napisao :ljepota:
Neka zvijezde bez polumjeseca nama komunjarama, pijaćarima bez pedigrea, fukari, metalurgico antifa, koji pušimo, pijemo, inhaliramo, kockamo, psujemo boga i seksualno dejstvujemo bez obzira na vjersku, rasnu i političku pripadnost.
:ljepota: :ljepota: :tokralju: :tokralju:
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
aimar21
Postovi: 610
Pridružen/a: 18 jan 2023, 07:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la aimar21 » 08 mar 2024, 07:11

OnlyLeft22 je napisao/la:
07 mar 2024, 15:46

:tokralju: :tokralju:

Jesu li ti odgovorili? Znam da su neki drugi poslali mail i da im niko nije odgovorio
Ma jok, nema još ništa. Iskren da budem, ni ne očekujem nešto spektakularno. Pošto sam stalno u Cernici, kada sretnem Samru, podsjetiti ću je da provjere mail :D
City of sunshine... MUSVDG

Football team: FK Velež Mostar
Football player: Pablo Aimar

Basketball team: 90´s Bulls
Basketball player: Michael Jordan

F1 driver: Juan Pablo Montoya

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Addo1922, ZauvijekSamoVelez i 13 gostiju.