Esports savez BiH

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Esports savez BiH

Post Postao/la MortemHz » 16 feb 2020, 11:57

Formiran Esports savez BiH

Igranje video igara u Bosni i Hercegovini ove sedmice je dobilo novu dimenziju nakon što su se pod Esports savez Bosne i Hercegovine ujedinila tri najveća "gaming" centra s adresama u Mostaru, Banjaluci i Sarajevu.

Inicijator ideje formiranja Esports saveza Bosne i Hercegovine je novoimenovani predsjednik Ante Šaravanja, čovjek s bogatim iskustvom u politici i telekomunikacijama koji je prepoznao mogućnosti koje donosi ta branša. Njegove ideje odmah je prihvatio potpredsjednik saveza i direktor sarajevske Connect Arene Adis Alikadić, a ubrzo se incijativa prošilila i na Banjaluku.

Esports je na dobrom putu da se nađe kao jedna od disciplina na olimpijskim igrama 2024. godine. Šaravanja i Alikadić su uvjereni da BiH ima dovoljno vremena da se do tada pripremi, odabere najbolje igrače i na to takmičenje pošalje reprezentaciju koja bi se mogla ravnopravno boriti za medalju s protivnicima iz drugih zemalja svijeta.

Da bi se to ostvarilo, navodi Šaravanja, potrebno je legalizovati esports u BiH, što je učinjeno ove sedmice u Ministarstvu pravde BiH, a zatim ujediniti centre i igrače pod okrilje Saveza koji bi na taj način imao uvid u mogućnosti kojima BiH raspolaže, te odabrati najbolje igrače koji bi branili boje BiH na najvećim međunarodnim takmičenjima.

"Na takvim manifestacijama mogu nastupiti samo igrači koji su pod okriljem nacionalnih saveza. Na određenom broju turnira ekipe ili pojedinci se mogu prijaviti individualno, međutim dosta toga se mijenja u pravcu koji podrazumijeva da savezi vode glavnu riječ. Mi želimo da naši centri i igrači shvate kakve pogodnosti će imati kada dođu pod okrilje saveza. Ovim putem ih pozivamo da nam se jave i pridruže kako bismo zajedno radili na razvoju i ekspanziji esportsa u BiH", rekao je Šaravanja u razgovoru za Fenu.

Ljubitelji video igara u Sarajevu prošle godine dobili su prvi objekat za profesionalni esports. Riječ je o Connect areni, prvom objektu ovog tipa u Sarajevu koji je "gamerima" omogućio najbolje uslove za nastup u kompetitivnoj sceni. Direktor Arene Adis Alikadić navodi da je cilj Arene, ali i Esports saveza BiH ujedinjenje i pomoć domaćim igračima u logističkom i finansijskom smislu.

"Naši igrači često nemaju finansijske mogućnosti kao igrači u susjednim zemljama. Mi želimo to promijeniti koliko god je u našoj moći. Vjerujem da ćemo zajedno uspjeti. Očekujem da ćemo do kraja godine imati afirnisanu gaming scenu i da ćemo preuzeti organizaciju prvenstava u BiH od susjednih zemalja. Ubrzo namjeravamo izaći i na međunarodnu scenu, tačnije učlanit ćemo se u Svjetsku esports federaciju s adresom u Južnoj Koreji", objašnjava Alikadić.

Alikadić dodaje da je naredni korak za razvoj esports u BiH formiranje što većeg klubova, koji bi se potom ujedinili u lige i druge vidove takmičenja na nivou BiH. Njegova Connect Arena je već u postupku preuzimanja jednog esports tima, koji ima odlične igrače ali nema logistiku da uspješnije nastupi na međunarodnim takmičenjima.

"Proces formiranja timova, organizovanja liga i njihovo stupanje pod okrilje saveza dovest će nas i do formiranja reprezentacija BiH u različitim video igrama. U BiH postoji veliki broj igrača i ekipa koji se bave esportsom, ali oni nisu uvezani, nemaju finansije i logostiku da učine nešto više i mi to želimo promijeniti", zaključio je potpredsjednik Esports saveza BiH.

Savez će se prezentovati javnosti na sajmu u Mostaru koji će biti održan krajem marta ove godine. Tog dana je u planu i organizovanje prve skupštine Saveza, ali i prezentacija esportsa kao sportske discipline koja je kao takva prihvaćena u većini zemalja svijeta. Čelnici Saveza će tog dana pozvati vlasnike igraonica da ih posjete, postanu članovi Saveza i sami vide o čemu je riječ i kakve mogućnosti će dobiti pod okriljem Saveza.

Esportsom se trenutno u svijetu bavi oko 400 miliona igrača. Broj profesionalaca je impozantan, transferi već odavno dosežu višemilionske cifre, kao i nagrade za osvajanje velikih turnira koje uživo ili putem različitih platformi kao što su Twitch ili Youtube prate milioni ljudi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la dscile » 16 feb 2020, 14:44

Izgleda da i mi makar u necemu idemo u korak sa svijetom. Samo nisam siguran koliko ce ovo kod nas zazivjeti zbog mentaliteta naroda, ali je lijepo da se od neceg pocelo.

A inace ne vjerujem da cemo ikada vidjeti gejming na OI.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54379
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la MortemHz » 16 feb 2020, 14:46

dscile je napisao/la:
16 feb 2020, 14:44
Izgleda da i mi makar u necemu idemo u korak sa svijetom. Samo nisam siguran koliko ce ovo kod nas zazivjeti zbog mentaliteta naroda, ali je lijepo da se od neceg pocelo.

A inace ne vjerujem da cemo ikada vidjeti gejming na OI.
Jako je popularno, moguće je da ćemo vidjeti već za 4 godine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la dscile » 16 feb 2020, 16:29

MortemHz je napisao/la:
16 feb 2020, 14:46
dscile je napisao/la:
16 feb 2020, 14:44
Izgleda da i mi makar u necemu idemo u korak sa svijetom. Samo nisam siguran koliko ce ovo kod nas zazivjeti zbog mentaliteta naroda, ali je lijepo da se od neceg pocelo.

A inace ne vjerujem da cemo ikada vidjeti gejming na OI.
Jako je popularno, moguće je da ćemo vidjeti već za 4 godine.
Ma znam. Licno pratim kanter vec preko 10 godina i znam koliko se razvio u tih 10 i kusur godina. Samo ne vjerujem da ce esport generalno ikada stici do nivoa da bude prihvacen kao disciplina na OI.. a po meni ne treba ni biti i mislim da to dvoje treba ostati razdvojeno.

Mislim da cilj osnivanja saveza treba biti prije svega razvoj eSporta u BiH kroz organizovanje online i lan turnira. Ogromni se novci vrte u esportu i siguran sam da mi imamo potencijalnih talenata koji bi mogli uspijeti, ali im nedostaju uslovi koji bi sada mogli biti ostvareni.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la AshburtonG » 16 feb 2020, 16:35

Jedno je virtuelni svijet, jedno fizicki sport. Moguce da ga uvedu zbog love koja se vrti na toj sceni, a koja nije uopce mala, ali po meni bi bilo sramota da na podijum OI pobjednika ode debeli klinac, koji cijeli zivot sjedi kuci i cijepa pizze izmedju gejmova i ima 3 prijatelja, a to su mu suigraci iz squada. To nije sport. Nije sport za OI. Nije to sportski duh. Takmicarski definitivno, ali neposteno bi to bilo prema ostalim sportovima.

Da ne bude zabune, pratim gejming scenu, i uzivam gledat takmicenja, ali kao sto rekoh, ne treba mijesat babe i zabe. Onda hladno treba uvest i rally, i formulu 1, i udaranje u krusku i sve sto se moze. :urnebes:

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Otelo » 17 feb 2020, 10:40

AshburtonG je napisao/la:
16 feb 2020, 16:35
Jedno je virtuelni svijet, jedno fizicki sport. Moguce da ga uvedu zbog love koja se vrti na toj sceni, a koja nije uopce mala, ali po meni bi bilo sramota da na podijum OI pobjednika ode debeli klinac, koji cijeli zivot sjedi kuci i cijepa pizze izmedju gejmova i ima 3 prijatelja, a to su mu suigraci iz squada. To nije sport. Nije sport za OI. Nije to sportski duh. Takmicarski definitivno, ali neposteno bi to bilo prema ostalim sportovima.

Da ne bude zabune, pratim gejming scenu, i uzivam gledat takmicenja, ali kao sto rekoh, ne treba mijesat babe i zabe. Onda hladno treba uvest i rally, i formulu 1, i udaranje u krusku i sve sto se moze. :urnebes:
Pa većina tih ljudi nije debela, nego su u sjajnoj fizičkoj formi, neki vjerujem i u boljoj od igrača iz naše fudbalske lige. Ima ih s viškom kilograma, ali većina je fit.

Mada, IOC nikad neće dopustiti nasilnim igrama ulazak na Olimpijadu, ako šta prođe to će biti PES, FIFA ili nešto slično, te nećemo vidjeti ništa od velikog trojca u vidou CS-a, LoL-a, DOTA-e.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Captain4 » 17 feb 2020, 21:51

svi bi hljeba bez motike
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la DamirT » 17 feb 2020, 23:32

Hajmo sad Zeljo,Sarajevo,Velez,Sloboda,Celik nek naprave Esport timove :mrgreen: :opaopa:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la AshburtonG » 17 feb 2020, 23:58

Otelo je napisao/la:
17 feb 2020, 10:40
AshburtonG je napisao/la:
16 feb 2020, 16:35
Jedno je virtuelni svijet, jedno fizicki sport. Moguce da ga uvedu zbog love koja se vrti na toj sceni, a koja nije uopce mala, ali po meni bi bilo sramota da na podijum OI pobjednika ode debeli klinac, koji cijeli zivot sjedi kuci i cijepa pizze izmedju gejmova i ima 3 prijatelja, a to su mu suigraci iz squada. To nije sport. Nije sport za OI. Nije to sportski duh. Takmicarski definitivno, ali neposteno bi to bilo prema ostalim sportovima.

Da ne bude zabune, pratim gejming scenu, i uzivam gledat takmicenja, ali kao sto rekoh, ne treba mijesat babe i zabe. Onda hladno treba uvest i rally, i formulu 1, i udaranje u krusku i sve sto se moze. :urnebes:
Pa većina tih ljudi nije debela, nego su u sjajnoj fizičkoj formi, neki vjerujem i u boljoj od igrača iz naše fudbalske lige. Ima ih s viškom kilograma, ali većina je fit.

Mada, IOC nikad neće dopustiti nasilnim igrama ulazak na Olimpijadu, ako šta prođe to će biti PES, FIFA ili nešto slično, te nećemo vidjeti ništa od velikog trojca u vidou CS-a, LoL-a, DOTA-e.
Druze, ne shvatas poentu. Ne radi se o fizickom izgledu, nego o cinjenici da za esport osim takmicarskog duha, nema nijednog elementa sporta. Sport nije samo takmicenje. ;)

Avatar
Kulesza
Interni moderator
Postovi: 1257
Pridružen/a: 27 apr 2019, 23:02
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Kulesza » 18 feb 2020, 00:54

Zanimljivo kako nisu rekli nijednu igru za ovaj savez, a eSportovi su preširok pojam da to išta znači, evo dobro rekao Otelo imaš fudbalske eSportove kao FIFA, PES, imaš FPS kao CSGO, Overwatch, imaš MOBA kao LoL, DoTA...
Čim vidim ovaj predsjednik na CV-u ima jedino "politiku i telekomunikacije" ne sluti mi na dobro, nadam se da griješim :mrgreen:
★Mostar u srcu, Velež do groba!★
★https://www.youtube.com/watch?v=HEr4S-5PgLY★

9. august - Ofanziva na Otoci
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️

SK Stolac Hercegovina

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Otelo » 18 feb 2020, 09:10

AshburtonG je napisao/la:
17 feb 2020, 23:58
Otelo je napisao/la:
17 feb 2020, 10:40
AshburtonG je napisao/la:
16 feb 2020, 16:35
Jedno je virtuelni svijet, jedno fizicki sport. Moguce da ga uvedu zbog love koja se vrti na toj sceni, a koja nije uopce mala, ali po meni bi bilo sramota da na podijum OI pobjednika ode debeli klinac, koji cijeli zivot sjedi kuci i cijepa pizze izmedju gejmova i ima 3 prijatelja, a to su mu suigraci iz squada. To nije sport. Nije sport za OI. Nije to sportski duh. Takmicarski definitivno, ali neposteno bi to bilo prema ostalim sportovima.

Da ne bude zabune, pratim gejming scenu, i uzivam gledat takmicenja, ali kao sto rekoh, ne treba mijesat babe i zabe. Onda hladno treba uvest i rally, i formulu 1, i udaranje u krusku i sve sto se moze. :urnebes:
Pa većina tih ljudi nije debela, nego su u sjajnoj fizičkoj formi, neki vjerujem i u boljoj od igrača iz naše fudbalske lige. Ima ih s viškom kilograma, ali većina je fit.

Mada, IOC nikad neće dopustiti nasilnim igrama ulazak na Olimpijadu, ako šta prođe to će biti PES, FIFA ili nešto slično, te nećemo vidjeti ništa od velikog trojca u vidou CS-a, LoL-a, DOTA-e.
Druze, ne shvatas poentu. Ne radi se o fizickom izgledu, nego o cinjenici da za esport osim takmicarskog duha, nema nijednog elementa sporta. Sport nije samo takmicenje. ;)
Ako se ne radi u fizičkom izgledu onda ga nisi trebao ni spominjati. No, zanima me što ti shvataš kao sport, a da nije samo takmičenje, odnosno nadmetanje, odnosno šta je sportski duh, tj. olimpijski.

Mada, slažem se da nije za Olimpijadu, ali iz nekih drugih stvari, ne zbog toga što nema olimpijskog ili sportskog duha.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la miki_92 » 18 feb 2020, 09:16

Esports ne treba Olimpijadu, Olimpijada treba Esports
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Otelo » 18 feb 2020, 09:43

miki_92 je napisao/la:
18 feb 2020, 09:16
Esports ne treba Olimpijadu, Olimpijada treba Esports
Ma ne treba ga vala još :mrgreen:, ali vidjeti ćemo. Do Pariza ima još vremena, a Pariz je poznat po sjajnoj esport publici, dosta LoL finala je odigrano tamo i uvijek je sve prepuno.

Ali, pitanje je šta bi išlo, kako bi to funkcioniralo jer nije klasični sportski format. FIFA i PES bi se uklopili vremenski, u tv sheme, ali šta ćes s Counterom koji u teoriji može otići u vječnost, s LoL-om čija Bo5 serija može trajati preko pet sati, DOTA isto. Šta ćeš ako ti se Bo5 završi u roku od dva sata. Slažem se da je Olimpijada, da uvijek ima neki sport da se prebaci na njega, ali postoji razlog zašto se niti jedan esport događaj ne prenosi na tv-u, u standardnom formatu.

A i čisto sumnjam da IOC može organizirati LAN turnir na kojem će sve proći bez problema i bez milion pauza. Da li će RIOT dopustiti igračima igranje na third party turniru, ovim najboljima ofc, mada jesu za Azijske igre. Da li će CS timovi pristati na još gori raspored i gubitak igrača pred Major, International je isto tad blizu. Kakav će uopšte proces biti kvalificiranja jer to sve uzima vrijeme za neke druge stvari, koje su timu bitnije.

Ništa nerješivo, ali će morati RIOT i Valve da se dosta pitaju, kao i svi timovi. Ako IOC hoće flagship esport na Olimpijadi, onda će morati kumiti najveće developere za dozvolu.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Harika » 18 feb 2020, 18:27

De majke ti promjeni naslov u eSport, ovo Esport mi je bezveze.
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la miki_92 » 18 feb 2020, 19:07

Harika je napisao/la:
18 feb 2020, 18:27
De majke ti promjeni naslov u eSport, ovo Esport mi je bezveze.
Esport i esport - gramatički ispravno

sve ostalo je preseravanje

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Harika » 18 feb 2020, 19:08

miki_92 je napisao/la:
18 feb 2020, 19:07
Harika je napisao/la:
18 feb 2020, 18:27
De majke ti promjeni naslov u eSport, ovo Esport mi je bezveze.
Esport i esport - gramatički ispravno

sve ostalo je preseravanje

Ma pusti gramaticki ispravno :D stavljaj na eSport.
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Avatar
ASD
Postovi: 26230
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la ASD » 18 feb 2020, 21:05

Otelo je napisao/la:
18 feb 2020, 09:10
AshburtonG je napisao/la:
17 feb 2020, 23:58
Otelo je napisao/la:
17 feb 2020, 10:40


Pa većina tih ljudi nije debela, nego su u sjajnoj fizičkoj formi, neki vjerujem i u boljoj od igrača iz naše fudbalske lige. Ima ih s viškom kilograma, ali većina je fit.

Mada, IOC nikad neće dopustiti nasilnim igrama ulazak na Olimpijadu, ako šta prođe to će biti PES, FIFA ili nešto slično, te nećemo vidjeti ništa od velikog trojca u vidou CS-a, LoL-a, DOTA-e.
Druze, ne shvatas poentu. Ne radi se o fizickom izgledu, nego o cinjenici da za esport osim takmicarskog duha, nema nijednog elementa sporta. Sport nije samo takmicenje. ;)
Ako se ne radi u fizičkom izgledu onda ga nisi trebao ni spominjati. No, zanima me što ti shvataš kao sport, a da nije samo takmičenje, odnosno nadmetanje, odnosno šta je sportski duh, tj. olimpijski.

Mada, slažem se da nije za Olimpijadu, ali iz nekih drugih stvari, ne zbog toga što nema olimpijskog ili sportskog duha.
U šahu imaš šahovsku olimpijadu.
Za Esports bi dobro bilo organizovati esports olimpijadu, ako već nešto slično ne postoji.
Mada iskreno. Ne znam da li bi bilo interesa i koristi od tog.

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la miki_92 » 18 feb 2020, 21:16

Imao je esport svoju mini "Olimpijadu" a zvala se WESG

ne treba biti stručnjak da bi se doslo do zaključka kako je završila ta priča
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la AshburtonG » 19 feb 2020, 15:58

Otelo je napisao/la:
18 feb 2020, 09:10
AshburtonG je napisao/la:
17 feb 2020, 23:58
Otelo je napisao/la:
17 feb 2020, 10:40


Pa većina tih ljudi nije debela, nego su u sjajnoj fizičkoj formi, neki vjerujem i u boljoj od igrača iz naše fudbalske lige. Ima ih s viškom kilograma, ali većina je fit.

Mada, IOC nikad neće dopustiti nasilnim igrama ulazak na Olimpijadu, ako šta prođe to će biti PES, FIFA ili nešto slično, te nećemo vidjeti ništa od velikog trojca u vidou CS-a, LoL-a, DOTA-e.
Druze, ne shvatas poentu. Ne radi se o fizickom izgledu, nego o cinjenici da za esport osim takmicarskog duha, nema nijednog elementa sporta. Sport nije samo takmicenje. ;)
Ako se ne radi u fizičkom izgledu onda ga nisi trebao ni spominjati. No, zanima me što ti shvataš kao sport, a da nije samo takmičenje, odnosno nadmetanje, odnosno šta je sportski duh, tj. olimpijski.

Mada, slažem se da nije za Olimpijadu, ali iz nekih drugih stvari, ne zbog toga što nema olimpijskog ili sportskog duha.
Ako si sw u zivotu ikad bavio ozbiljno nekim sportom, onda ti ne treba previše objasnjavat zasto ovo nikad neće bit u rangu sporta, u pravom značenju te riječi.

Sport je mnogo vise od takmicenja. Nacin zivota, "mens sana in corpore sano", je samo djelić tog nacina života.

A to sto gomila gejmera, svoje trosenje vremena i ovisnost o video igrama zele isto opravdat nazivajuci to sportom je drugi par rukava. Da ne bude zabune, i ja igram par igrica, ali nikad se nisam osjetio sportistom u tim trenucima. Dok kad igram fudbal na terminu, osjecam da sam dio neke sportske aktivnosti.

Avatar
Harika
Postovi: 5022
Pridružen/a: 15 mar 2013, 22:40
Kontakt:

Re: Esports savez BiH

Post Postao/la Harika » 19 feb 2020, 16:00

Jel imaju svoju fb stranicu ili web site gdje ce se oglasavat da mozemo pratit aktivnosti?
Arsenal FC, FK Željezničar, Damir Džumhur, Nikola "Niko" Kovač, Roger Federer

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.