Manchester United FC

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88

Ko bi trebao biti novi menadžer Uniteda?

Anketa je završila: 02 feb 2022, 22:05.

Zinedine Zidane
7
12%
Antonio Conte
12
21%
Graham Potter
7
12%
Brendan Rodgers
7
12%
Marco Rose
2
4%
Erik ten Hag
12
21%
Roberto Mancini
4
7%
neko drugi
6
11%
 
Ukupno glasova: 57

Avatar
harden
Postovi: 23594
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la harden » 27 dec 2023, 02:23

nerkolfc je napisao/la:
17 dec 2023, 10:14
JayCatwright je napisao/la:
17 dec 2023, 02:19
Došao Alan Smith sebi i prepoznao o kakvoj prevari se radi :salut:

50 miliona, taman cjenovni rang jednog Iwobia recimo.

Rasmus ima ocajnu kretnju
I fulo je 14 velikih sansi u EPL, tu je odmah u vrhu.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8162
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Stroj1946 » 27 dec 2023, 09:55

Samo da uletim malo da protabirim oko Hojlunda. Ima potencijal da u buducnosti bude medju najboljim napadacima Evrope, medjutim misljenja sam da je trebo otici u neki klub gdje ima sistem, jer je on sistemski igrac koji je implementiran od Gasperinija u Atalanti, to je njegov nacin nacina kako sistem funcionise i poznat je po tome, plus je sposboban napraviti igraca. Ali.... Cim taj igrac dodje u neku sredinu gdje nema sistema u kojem je igro 1 ili 2 sezone recimo i steko tu naviku, sve one osobine koje je imo tamo i zbog kojih je klupljen padaju u vodu. Drugo United je prevelik zalogaj za njega i ova toksicna situacija u i oko kluba kakva je, preskocio je u EPLu jednu stepenicu i direktno otisao u United umjesto u AV ili Tottenham recimo gdje nema velikih ocekivanja kao u Utd. da svim silama se mora fajtat sa Liverpoolom, Cityjem i Arsenalom.
Ja sam ga prezeljkivao u Milanu al kad vidim kako djeluje u nekom velikom klubu, gdje mu je mentalitet na nivou juniora, drago mi je sto nije dosao. On je isto jedan odgvor Cityu "imamo i mi konja skandinavskog za utrku'' samo onaj tamo je konjina i ima nesto sto ovaj djecacic nema i nece i imati a to su muda i glavu za vise ciljeve. Po meni Utd je trebao dovesti provjereno ime i top napadaca koji zna sam rijesiti tekmu kad su vec navikli bacat pare, pa nek bace kako treba. Al transfer politika zadnjih godina je svakako katastrofa pa me neki potezi i ne cude.
Svakako sretno Utd i njemu i sto bolje izgurali ovu sezonu :thumbup:

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1047
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la VivaLaStella » 27 dec 2023, 10:12

Stroj1946 je napisao/la:
27 dec 2023, 09:55
Samo da uletim malo da protabirim oko Hojlunda. Ima potencijal da u buducnosti bude medju najboljim napadacima Evrope, medjutim misljenja sam da je trebo otici u neki klub gdje ima sistem, jer je on sistemski igrac koji je implementiran od Gasperinija u Atalanti, to je njegov nacin nacina kako sistem funcionise i poznat je po tome, plus je sposboban napraviti igraca. Ali.... Cim taj igrac dodje u neku sredinu gdje nema sistema u kojem je igro 1 ili 2 sezone recimo i steko tu naviku, sve one osobine koje je imo tamo i zbog kojih je klupljen padaju u vodu. Drugo United je prevelik zalogaj za njega i ova toksicna situacija u i oko kluba kakva je, preskocio je u EPLu jednu stepenicu i direktno otisao u United umjesto u AV ili Tottenham recimo gdje nema velikih ocekivanja kao u Utd. da svim silama se mora fajtat sa Liverpoolom, Cityjem i Arsenalom.
Ja sam ga prezeljkivao u Milanu al kad vidim kako djeluje u nekom velikom klubu, gdje mu je mentalitet na nivou juniora, drago mi je sto nije dosao. On je isto jedan odgvor Cityu "imamo i mi konja skandinavskog za utrku'' samo onaj tamo je konjina i ima nesto sto ovaj djecacic nema i nece i imati a to su muda i glavu za vise ciljeve. Po meni Utd je trebao dovesti provjereno ime i top napadaca koji zna sam rijesiti tekmu kad su vec navikli bacat pare, pa nek bace kako treba. Al transfer politika zadnjih godina je svakako katastrofa pa me neki potezi i ne cude.
Svakako sretno Utd i njemu i sto bolje izgurali ovu sezonu :thumbup:
FFP pravi problem. Želje su bili Kane i Osimhen, ali oba su transfera po 150 miliona, ogromne plate (ne računajući to da Tottas ne bi prodao Kanea u United ni za 300 miliona)..
Hojlund je najbolja opcija koju su mogli priuštiti
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1047
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la VivaLaStella » 08 jan 2024, 19:12

Ko će nam igrat sljedeću polusezonu? :D Priča se samo o odlascima (što je dobro, da se razumijemo), ali o dolascima ništa

-Reguilon out.
-van de Beek out.
-Sancho je 99% novi igrač Dortmunda
-Hannibal posudba u Everton ili Sevilla, isto gotovo pa sigurno
-Martial i Varane neće dobiti produženje ugovora, tako da nas napuštaju sada ili na ljeto,
-PSV i LA Galaxy žele Pellistrija
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
Unknown3
Postovi: 4892
Pridružen/a: 11 jan 2013, 23:09
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Unknown3 » 08 jan 2024, 19:31

Evidentno je da je prva stvar koju INEOS radi (a Ten Hag im je najbolji za to jer je počeo i prije njih sa tim stvarima) smanjenje budžeta za plate. Dosta je United bio oaza za fudbalske uhljebe.

Sancho sa 50k iz Dortmunda dodje na 375k
Antony sa 25k iz Ajaxa dodje na 200k
Martial godinama uzima 250k nizašta

Varane i Casemiro su na 300+k i zato se razamtraju opcije u vezi njih. Kvalitetom su itekako potrebni, ali finansijski je diskutabilno. Idealno bi bilo prodati Varanea i dovesti Todiboa iz Nice.

United godinama daje preko 200 miliona funti za godišnje plate. Cilj je da se to spusti na 150-160 miliona. Npr taj razred annual wages imaju Liverpool i Arsenal trenutno.

Rez je potreban, samo se mora konačno pogoditi sam zamjenama za te igrače. Valjda će tu Blanc, Brailsford i Ashwort (ako dođe) imati uspjeha.
Manchester United - 67 titles
Liverpool - 67 titles

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 08 jan 2024, 23:14

A šta je sad koji q sa Casemirom i Lisandrom? Prije 10ak dana priča da dobijamo pojačanja sredinom januara u vidu njihovog povratka, sad priča da se moraju još prilagoditi i da su u pitanju sedmice da se vrate na teren. Koji ba đavo, likovi treniraju već 15 dana aktivno ?!

Ova postava naprijed od noćas je naša najbolja postava. Jedino je Rashford problem kad krene sa onim glupostima i bespotrebnim drublinzima. Garnacho je naš najopasniji igrač cijele sezone i jedini koji je svijetla tačka sterilnog napada. Hojlund je ponovo sve promašio, ali se nadam da to neće biti slučaj sad za vikend. Bio je u šansama i šteta što ne zabi. Pored njih, Mainoo je suho zlato. Kako igra malac. :tokralju:

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 14 jan 2024, 20:28

Od pozitive večeras (ne)zasluženi bod, povratak Lisandra, solidan napad i partija Mainoo-a. Odbranu pogotovo i vezni red u vodu baci, jer imati 20 i kusur posto posjed protiv bilo koga na OT-u pred 80 K tvojih navijača je kriminal. Za primljene golove pogotovo nemam nikakav suvisao komentar. Pogotovo za drugi gol. Zato i nisam nešto tužan što ne zabi MCT pri isteku vremena, nismo zaslužili. Eriksen me šokirao, onakvu partiju (čitaj: trčkaranje po terenu), mogao je odigrati bilo koji igrač iz naše kukuruz lige. Napad je ono, što je imao, zabio. Ostalo ništa vrijedno pomena.
Sve se nadam da će i nama jednom svanuti, ali sa ovim rosterom, slabo. Ovo je sporo, fizički inferiorno većini lige (što je začuđujuće imajući u vidu koliko se igrači žale na intenzitet ETH-ovih treninga - trebali bi da lete terenom da je tako), taktički tanko i neodgovorno. Dok nama izvođenje auta predstavlja porođajnu muku, Tottenham u tri jednostavna pasa otvori našu odbranu i u samo par sekundi je na ivici naših 16. Mi ne umijemo odigrati ništa ni približno.
Sir Jimmy na tribinama pored SAF-a. Ne treba im bolje od ove utakmice da se vidi koliko smo se isfulali u transferima u zadnjih nekoliko godina. Vrijeme je da prestanemo izigravati udobni starački dom za igrače koji su najbolje godine dali pod suncem Španije. Dakle - fokus scoutinga treba biti na mlado, gladno uspjeha, s potencijalom. Ako treba, u statut kluba ugraditi da ti ne smije doći igrač preko 22 godine starosti, a izuzetke praviti samo onda kada ti s neba padne igrač tipa Mbappea.Sve ostalo - hvala, ali ne hvala. Sama činjenica da imaš ovakvog Eriksena i Casemira (koji je bio kriminalan prije povrede) na skupim ugovorima ovu i narednu sezonu je dovoljan pokazatelj. Vidjećemo šta Sir Jimmy ima na umu, šta god da uradi, biće pomak nabolje, jer teško da smo gore mogli za svoje pare. Sa ETH-om ili bez njega, apsolutno me boli briga, ovo je postalo mora za gledati.

RobertHrkac555
Postovi: 1039
Pridružen/a: 10 jan 2022, 15:45
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la RobertHrkac555 » 14 jan 2024, 20:40

Unitedu treba 6-7 kvalitetnih igrača za prvih 11, teško je to dovesti i pogoditi sa svakim igračem
Slikao se s Dilettom, svoje sam ostvario

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Felixians4 » 20 jan 2024, 19:31

RobertHrkac555 je napisao/la:
14 jan 2024, 20:40
Unitedu treba 6-7 kvalitetnih igrača za prvih 11, teško je to dovesti i pogoditi sa svakim igračem
Nije teško. Klopp i Liverpool su uspjeli u nekoliko prijelaznih rokova, u Unitedu je to lakše. Evo; vraća se United

Manchester City can confirm Omar Berrada has resigned from his role as chief football operations officer at City Football Group.

🔴 Berrada will join Manchester United as new CEO

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 20 jan 2024, 19:38

Interesantno, ne preuzima istu rolu. Hajde, vidjećemo, ako ništa, dolazi iz organizacije koje je “serial winner” posljednjih godina, pa valjda nešto od toga pređe na naše princezice…

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1047
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la VivaLaStella » 28 jan 2024, 02:54

Evo izgleda imamo novi slučaj Jadon Sancho. Athletic prenosi da je Rashford slikan u noćnom klubu u Belfastu u cetvrtak, dan prije treninga što znači da vjerovatno nije mogao stići na trening.
Da blam bude veći pobrinuli su se ovi iz kluba. Oni nemaju pojma i kažu "nama je rečeno da je tamo bio u srijedu, a ne četvrtak", a po svemu sudeći bio je četvrtak.
1. Je li bio na yebenom treningu ili ne?
2. Wtf buraz
🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1047
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la VivaLaStella » 28 jan 2024, 13:21

🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 10 feb 2024, 16:29

Alejandro Garnacho now has more goals and assists in Manchester United colours than the £73 million Jadon Sancho, despite playing nearly 2,000 fewer minutes for the Red Devils. Not bad for a 19-year-old who set United back a nominal fee when he joined as an unknown up-and-comer from Atletico Madrid. (Izvor: Goal.com)
Kakvi smo samo mi majstori pogrešnih odluka…

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 14 feb 2024, 00:15

Izgleda da idu po Ashwortha iz Newcastlea za sportskog direktora. Ornstein je potvrdio. Danas je Sir Jim dobio zeleno svjetlo od Premier lige i izgleda da neće gubiti vrijeme. Mora mu se priznati da je odmah uzeo stvari u svoje ruke i djeluje maximalno efikasno. Pozdravljam sve poteze. Prvo onaj iz Citya i sad konačno neko ko će sa iskustvom obavljati ulogu sportskog direktora. Jako važna stvar za ovaj klub. Nadam se da će onaj Berrada i potencijalno Ashworth dobro djelovati te da možemo očekivati stvari koje imaju veze sa fudbalom, a koji će biti zdrava promjena za nas.

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 14 feb 2024, 20:06

Poligon10 je napisao/la:
14 feb 2024, 00:15
Izgleda da idu po Ashwortha iz Newcastlea za sportskog direktora. Ornstein je potvrdio. Danas je Sir Jim dobio zeleno svjetlo od Premier lige i izgleda da neće gubiti vrijeme. Mora mu se priznati da je odmah uzeo stvari u svoje ruke i djeluje maximalno efikasno. Pozdravljam sve poteze. Prvo onaj iz Citya i sad konačno neko ko će sa iskustvom obavljati ulogu sportskog direktora. Jako važna stvar za ovaj klub. Nadam se da će onaj Berrada i potencijalno Ashworth dobro djelovati te da možemo očekivati stvari koje imaju veze sa fudbalom, a koji će biti zdrava promjena za nas.
Apsolutno, mada meni ovo i dalje djeluje nerealno... koliko smo se navikli na to da onu ćelavu gamad boli ćošak za dijelom kluba koji klub čini, jelte, fudbalskim. Samo neka tako nastavi, da na ljeto bude full ekipa u doba kad krene regrutacija. Negdje sam pročitao da vraćaju nekog pravo jakog lika koji je fenomenalan skaut, a koji je otišao iz kluba prije mnogo godina zbog neslaganja sa menadžmentom. Uglavnom, ovo već liči na nešto. Nadam se da to znači kraj prakse "200 + hiljada" plata za 32 i stariju zvijezdu na zalasku karijere, a koju smo doveli do savršenstva :mrgreen:

al...
Postovi: 3915
Pridružen/a: 02 jan 2009, 22:25
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la al... » 18 feb 2024, 21:16

Danas čudna utakmica pravo... Prvih dvadeset minuta sam kontao da bi ovo mogao biti rukometni rezultat nakon dva gola Hojlunda. I onda primaš neki čudan karambol i počinje paćenje do samog kraja. Koje nije moralo biti da smo zabili bar jedan od 10 zicera koji su nam se otvorili u kontrama. Uglavnom, ispatili smo se više nego što smo trebali. Moram pohvaliti posao koji su odradili Evans i Arambat po ulasku - neprelazni. Sad odraditi Fulhama kući za nastavak niza.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Felixians4 » 18 feb 2024, 22:16

al... je napisao/la:
14 feb 2024, 20:06
Poligon10 je napisao/la:
14 feb 2024, 00:15
Izgleda da idu po Ashwortha iz Newcastlea za sportskog direktora. Ornstein je potvrdio. Danas je Sir Jim dobio zeleno svjetlo od Premier lige i izgleda da neće gubiti vrijeme. Mora mu se priznati da je odmah uzeo stvari u svoje ruke i djeluje maximalno efikasno. Pozdravljam sve poteze. Prvo onaj iz Citya i sad konačno neko ko će sa iskustvom obavljati ulogu sportskog direktora. Jako važna stvar za ovaj klub. Nadam se da će onaj Berrada i potencijalno Ashworth dobro djelovati te da možemo očekivati stvari koje imaju veze sa fudbalom, a koji će biti zdrava promjena za nas.
Apsolutno, mada meni ovo i dalje djeluje nerealno... koliko smo se navikli na to da onu ćelavu gamad boli ćošak za dijelom kluba koji klub čini, jelte, fudbalskim. Samo neka tako nastavi, da na ljeto bude full ekipa u doba kad krene regrutacija. Negdje sam pročitao da vraćaju nekog pravo jakog lika koji je fenomenalan skaut, a koji je otišao iz kluba prije mnogo godina zbog neslaganja sa menadžmentom. Uglavnom, ovo već liči na nešto. Nadam se da to znači kraj prakse "200 + hiljada" plata za 32 i stariju zvijezdu na zalasku karijere, a koju smo doveli do savršenstva :mrgreen:
Tupio sam godinama da do promjene vlasnika ništa. I ovaj konačno upumpa vlastiti kapital i odmah dovodi najkvalitetnije stručnjake iz Premiershipu kojima ne treba adaptacija. A isto tako, ekipa super reagirala, ten Hag si kupuje vrijeme

Avatar
VivaLaStella
Postovi: 1047
Pridružen/a: 29 jun 2023, 08:41
Lokacija: Northeastern Gate, 76250
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la VivaLaStella » 20 feb 2024, 11:17

🔴 Zvijezda-Gradačac
🔴 Manchester United

⚜️ 107. ⚜️

Avatar
Poligon10
Postovi: 5671
Pridružen/a: 29 jan 2015, 19:30
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Poligon10 » 20 feb 2024, 11:26

Ovo sad malo otežava situaciju. Ashworth će doći sigurno, ali mi nemamo taj luksuz da on promaši ljetni prelazni rok i da ga čekamo ovoliko. S druge strane previše je ovo para da se otkupi fakin sportski direktor. Ne znam šta je Sir Jim zamislio s ovim.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Manchester United FC

Post Postao/la Felixians4 » 20 feb 2024, 12:15

Ovo nikad ne mogu razumjeti. Stotine milijuna eura bačeno na potpune igračke promašaje, a PREVIŠE je dati par desetaka milijuna za fakin sportskog direktora ili trenera koji su BITNIJI od Messija ili Pelea, i to prije nego što eventualno dođe se već radi pritisak da je to ogromna pogreška. Sporting Lisabon silnu odštetu dao za trenera bez licence, Benficinog bivšeg srednjaka, koji je pokorio ligu s mladom ekipom i puno manjim proračunom od 2 rivala.

Odgovori

Natrag na “Manchester United FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.