FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
galia95
Postovi: 1088
Pridružen/a: 23 maj 2023, 00:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la galia95 » 08 maj 2024, 23:51

Nevjerovatno koliko je ova utakmica podsjetila na dvije velike traume u istoriji njemačkog fudbala - finale Lige prvaka protiv Manchestera 1999. i dva primljena gola u zadnjim minutama, i ona pacerska greška Olija Kahna u finalu Mundijala protiv Brazila 2002. nakon što je odbranio skoro sve na utakmici, baš kao i Neuer večeras.

Neutral
Postovi: 37925
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Neutral » 08 maj 2024, 23:55

Saurman je napisao/la:
08 maj 2024, 23:44
Igrače sklone povredama odmah se rješiti na ljeto Gnarby i Coman u paketu onda kiksera Upamecana te Boeya.Zahvaliti se Neueru i dovesti Nubela takođe i Muller može ići.Dovesti dva krila koja znaju napraviti razliku i naravno da su zdravi a ne invalidi.Hernandeza platili 80 mil sa pokidanim ligamentima to je van pameti.Dovesti dva kvalitetna veznjaka istovremeno Goretzka na transfer listu.Sad se ufatili Flicka kao 18 opcije da je pametan da ih odmah odyebe bar bi ja tako uradio.Uprava je vukla katastrofalne poteze koji su doveli do ovog kraha.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Nubela odmah dovesti, Neuer je vrh golman ali trebao je ici nakon skijanja.

Boey bih dao sansu, iako je 99% igrac za Frankfurt.

Pustili Pavarda koji je ludjak ali je za Kima i Upamecana doktor fudbala.

Toliko gresaka...remont je potreban, a za taj remont su potrebni igraci tipa Wirtz. Rekoh da je Davies dobar na krilu. Daj mu deset utakmica, bit ce bolji od Sanea, garantiram.

Gdje je Tel, jao, jao...

Avatar
Bilall
Postovi: 1428
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 08 maj 2024, 23:56

galia95 je napisao/la:
08 maj 2024, 23:32
Čemu onda uopšte služi ovaj VAR, ako neće biti upotrijebljen upravo u ovakvim situacijama? Zar osnovna funkcija VAR-a nije da koriguje greške glavnog ili linijskog sudije, bez obzira je li glavni sudija puhnuo u pištaljku ili nije? :shock:
Uopste nije bitno. Neko je dobro napisao da bi taj gol samo produzilo agoniju. Utakmica je izgubljena cim su pocele izmjene u Bayernu

Avatar
godrina
Postovi: 2938
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la godrina » 08 maj 2024, 23:56

Jel onaj Kimih stvarno onako los ili je Vini toliko dobar ??
Laimer top igrac :thumbup:
Jbg, steta ovog na kraju i ja bi volio da je pustio pa da vidimo linije ako bi se situacija razvila isto da su nastavili i igraci u bijelom igrat.
Mislim da je ipak Real bio bolji veceras.
Nadam se opet spektaklu dogodine :bih:
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Centre forward
Postovi: 6211
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 09 maj 2024, 00:03

Real je kvalitetniji tim u ovom trenutku, zato bi prolaz bio duplo sladji, al' šta je, tu je.

Ne mogu da dokučim zašto je izveo naše najbolje igrače? Ters je, to mu se obilo o glavu. Htio je da ispadne genijalac a postaće možda najomraženiji trener Bayerna ikada.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Bilall
Postovi: 1428
Pridružen/a: 11 apr 2012, 14:48
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bilall » 09 maj 2024, 00:06

galia95 je napisao/la:
08 maj 2024, 23:51
Nevjerovatno koliko je ova utakmica podsjetila na dvije velike traume u istoriji njemačkog fudbala - finale Lige prvaka protiv Manchestera 1999. i dva primljena gola u zadnjim minutama, i ona pacerska greška Olija Kahna u finalu Mundijala protiv Brazila 2002. nakon što je odbranio skoro sve na utakmici, baš kao i Neuer večeras.
Vidis dobro si se toga sjetio. Mislim da je Kahn do tog finala imao jedan primljeni gol i onda jbg....
i najbolji grijese. Svi Rade greske kao sto kaze Modric.

Avatar
Bayo
Postovi: 1408
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 09 maj 2024, 00:07

Kockao se i ispušio, većina je bila mrtva i nisu mogli trčati ali čim je obavijestio sve prisutne da se grčevito brani ovi su krenuli.

Raubanje u prvenstvu koje je odavno ispušeno je došlo na naplatu.

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 09 maj 2024, 00:08

galia95 je napisao/la:
08 maj 2024, 23:51
Nevjerovatno koliko je ova utakmica podsjetila na dvije velike traume u istoriji njemačkog fudbala - finale Lige prvaka protiv Manchestera 1999. i dva primljena gola u zadnjim minutama, i ona pacerska greška Olija Kahna u finalu Mundijala protiv Brazila 2002. nakon što je odbranio skoro sve na utakmici, baš kao i Neuer večeras.
Prvi primjer donekle, simbolično jeste ali sve drugo nije.
A za ovo drugo si u pravu. I meni je ista stvar naumpala.

@godrina, čestitke.
Koliko sam mogao primjetiti jedan si od rijetkih navijača Reala koji su pristojni i normalni.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Aki187
Postovi: 733
Pridružen/a: 08 jun 2019, 13:38
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Aki187 » 09 maj 2024, 00:10

Izmjene su bile uranjene.
Ali ishod nisu promijenile.
Mali podsjetnik…
Nisu radikalne izmjene bile:

-kad je ulreich Benzemi poklonio go
-kad je Karius poklonio go
-kad je Donnaruma vratio real u igru (iako je po meni bio faul)
- i ovo veceras Neuerovo.

Veliki su nafakasi i sudije ih guraju i var ocito nije promijenio to.
Nur der FCB

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 09 maj 2024, 00:12

Sensei je napisao/la:
08 maj 2024, 23:35
Bolit ce jos dugo ona kontra koju su trcali Čupo i polumrtvi Müller koji daje loptu iza ledja suigracu. Kriminalne izmjene, i prije njih sam 90% bio siguran da ce šuge zabiti..
Upravo to.
Sensei je napisao/la:
08 maj 2024, 23:49
Sve dok može ustat iz kreveta Neuer treba da brani. Jedini razlog što smo bili u utakmici.

Laimer otkrice sezone, u 180 i kusur minuta drugi najbolji igrac poslije Vinisijusa.
Još jedan plus. Bravo kolega.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 09 maj 2024, 00:21

Aki187 je napisao/la:
09 maj 2024, 00:10
Veliki su nafakasi i sudije ih guraju i var ocito nije promijenio to.
Aki, brate :) sudaraju se sa još jednim nafakašima ( ss kvaziforumaši).
Baš me interesuje kako će to finale izgledati.
Tradicije postoje da bi se rušile, svakoj seriji i statistici dođe kraj.
Večeras je malo falilo da Carlo proguta jezik od silnog žvakanja ( ponekad je nešto i na nos vukao) i nešto ne vjerujem da će ga sreća opet poslužiti.
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
godrina
Postovi: 2938
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la godrina » 09 maj 2024, 00:25

armando je napisao/la:
09 maj 2024, 00:08
galia95 je napisao/la:
08 maj 2024, 23:51
Nevjerovatno koliko je ova utakmica podsjetila na dvije velike traume u istoriji njemačkog fudbala - finale Lige prvaka protiv Manchestera 1999. i dva primljena gola u zadnjim minutama, i ona pacerska greška Olija Kahna u finalu Mundijala protiv Brazila 2002. nakon što je odbranio skoro sve na utakmici, baš kao i Neuer večeras.
Prvi primjer donekle, simbolično jeste ali sve drugo nije.
A za ovo drugo si u pravu. I meni je ista stvar naumpala.

@godrina, čestitke.
Koliko sam mogao primjetiti jedan si od rijetkih navijača Reala koji su pristojni i normalni.
Ma ja volim fudbal, sto se tice medjunarodnog pokusavam bit objektivan i realan. "na nasem" ne mogu :D
Bayern i Real uvijek naprave spektakl. Tako je bio i ovaj dvomec. Poprilicno izjednačeno, puno taktike, trke ali i dobrih prilika.
"navijam" za real al mi je krivo sto sad sva prica se nateze oko tog zvizduka sudije. Da Bogdom nije pa i da se ode u produzetke. Ubjedjen sam da bi Real i tako pobjedio sta bi bilo kad bi bilo, jbg.
Kazem dogodine aBd opet spektakl.
Ps: ima li nekih mjerodavnih linija, sta je konacni sud, ofsajd ili ne ?
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17846
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 09 maj 2024, 00:26

U sezonama kada nismo ili smo imali vrlo malo povreda u zavrsnici smo i osvajali.
Veceras smo bili liseni usluga nekoliko igraca koji su ranije bili prevaga.
Nazalost, oni sto su ostali na terenu su sprzeni igrajuci nebitne utakmice u ligaskom natjecanju.

Jedini i najveci krivac za sve ovo je Tuchel.
Svojim tvrdoglavim pristupom je izgradio amatersku ekipu koja je puna luzerstva te koja se ne zna nositi sa najvecim izazovima.
Porazavajuce je da od Reala ispadamo 4 puta uzastopno.

Sto se samo utakmice tice, moralo se pokazati vise hrabrosti i odvratnosti, pogotovo prema naprijed. Prije 8 dana smo gledali totalno drugu ekipu koja je napadala i stvarala prilike. Veceras je taj segment najvise zakazao.

Od momenta kada je Tuchel odlucio da se branimo smo potpisali kapitulaciju a istini za volju, prerano se krenulo sa branjenjem svog gola.

O sudijama ne treba previse pricati jer se nista ne moze vratiti ali pored lakrdije iz zadnje minute treba spomenuti i ono udaranje Nacha, kada je Realu poništen gol. Za onakav udarac se dobija karton, no Nacho je prosao neosteceno.

Ako nam historija nesto govori onda se mozemo sljedece sezone nadati finalu jer smo uvijek poslije ovakvih meceva narednu sezonu zavrsavali sa trofejima.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17846
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 09 maj 2024, 00:45

Vazna cinjenica, Pavlovic je zaista dobar igrac. :salut:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
ledar
Postovi: 3875
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 09 maj 2024, 00:54

Teško je izdržati viktoriju na jedan gol i to na SB-u. Odlučilo je više stvari, prva stvar je širina kadra. Vi ste imali neke aseve iz rukava (Davies), no oni su ih imali više. Previše je bilo ozlijeđenih, nedovoljno oporavljenih ili nespremnih i to se nije moglo kompenzirati.

Druga stvar koja je odlučila su bile one greške iz prve utakmice, na takvom nivou to je nedopustivo.

Treća stvar je preveliko ziheraštvo Tuchela, ako Sane više nije mogao trebao je ubaciti Tela, Kane je trebao igrati do kraja, Pavlovića je trebao zamijeniti Goretzkom koji bi radio veći pritisak na njihovu središnju liniju. Osim toga Pavlović je bio prespor što se najbolje vidjelo kad ga je 38-godišnjih Modrić u onoj odličnoj šansi stigao pred golom.

No što je tu je, idemo dalje, navijamo za crnožute u finalu.

Avatar
armando
Postovi: 1502
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la armando » 09 maj 2024, 00:59

Tuchel je izjavio da je Kane morao izaći, da li zbog povrede ili umora, nebitno.
Kao i svi ostali, Musiala i Sane.
Ko bi pri zdravoj pameti to uradio. Još se produžeci očekivali.
Dakle, morao je. Ne što je želio.
Ali zašto Kejna nisi odmarao. Zašto su glavne karike stalno povrijeđene. Musiala je konstantno na udaru protivnika jer je najveća opasnost. A slabo je zaštićen. Niti se on zna pretvarati niti mu ko to uskače bilo u protestima kod suca ili nekom verbalnom konfliktu sa protivnicima.
Neko je davno rekao bolje stavi u igru spremnog ( a manje kvalitetnog) igrača, nego zvijezdu ili uzdanicu koja je rovita ili nespremna.
Jbne povrede, stalno i iznova. Kratak kadar sa top igračima. Opet s druge strane kada su svi spremni, niko ne bi na klupu. Treba to složiti, treba smiriti. Treba autoritet, motivator.
Ovi odozgo stalno kljucaju, diktiraju kako su i navikli. Misle da bez njih klub propada.
Mediji su posebna priča. Ako im se ukaže prilika i potreba duša im ispirati usta sa Bayernom.
Došli neki novi. Nisu to više novinari starog kova koji su bili prisutni, pa i prijatelji sa mnogima iz kluba.
Ahh, twiter generacija i tako to....
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
ledar
Postovi: 3875
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 09 maj 2024, 01:03

Osobno ne bih krivio Neuera koji vas je držao u utakmici, a ni Kimmicha jer onaj Vinicious je zvijer samo takva, uvjerljivo najbolji napadač današnjice (njega se jedino može udvajati, jedan na jedan prolazi svakog obrambenog bez pardona).

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1264
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 09 maj 2024, 01:36

Za mene najveći krivac za ovako SRAMOTAN nastup Bayerna večeras je Tuchel.

Žao mi je ako je nekome ovdje na forumu to po nosu ali daleko najveći krivac je Tuchel.

Ok, nažalost da se jbn sudac onako provali i svira ofsajd koji ne postoji i poništi gol je čudna odluka u najmanju ruku. Mislim naravno da ima krivice u tome ali za mene koliko god boljelo NIJE bilo presudno. Žalosno je da se to događa često i neka se Bayern žali Uefi na takva s.ranja koja nam sude protiv Reala već kod 3 ispadanja zaredom.

Ljudi, da li ste vi bili svjesni činjenice da naši igrači NISU fizički spremni da odgovore Realu? Da li ste primjetili već u prvom poluvremenu da ne možemo trčati kao što bi to bilo normalno za ovakvu tekmu?

Svi osim Laimera i De ligta kao da MENTALNO I FIZIČKI nisu bili na razini potrebnoj za ovaj nivo.

I sad se vi kolege forumaši (neki) izvlačite na povrede u ekipi?

Hajde da ja Vas pitam zašto danas mladići Mathys Tel i Bryan Zaragoza nisu dobili priliku?????

Željni igre, dokazivanja, pa ova dvojica bi sigurno više toga donijeli svojom brzinom i agilnošću nego Muller i Čupo moting!!!!!!

Ko je kriv za fizičko, mentalno i igračko propadanje Bayerna ove sezone? Pa sunce mu poljubim pa nije valjda da ih trenira Uli Hoenes osobno i da je sve uprava kriva. Naravno da imaju i oni krivice ali trener trenira i postavlja igru i igrače.

Pa ovi igrači danas nisu mogli stajati na nogama od 70. minute pa do kraja. Da li je to normalno?

Pa tko je zaslužan da igrači nisu u TOP formi? Jedino Tuchel.

Pogledajte Leverkusen, tamo su svi igrači u vrhunskoj formi i trče ko da nema sutra. Pogledajte Dortmund kako je trčao protiv Psga. Stutgart kako igra...

Naša igra.... Koja igra? Kakva igra? Imamo li mi uopće igru?

Pa na terenu izgledaju kao da su se prvi puta vidjeli u životu.

E moj Tuchel, sramota kako su ti igrači nespremni i kakav nogomet mi igramo.

Da Tuchel ne može igrače dovesti u TOP formu fizički i mentalno?

Pa ljudi dajte malo ozbiljnosti. Šta ima Tuchel tu da se brani toliko?

Zar danas niste vidjeli da je trebao Kimmicha ili zamijeniti ili vratiti u vezu u 55. minuti jer ga je Vinicius vozao kako je htio?

Zar niste vidjeli najkasnije kod one kontre Pavlovića da se momak drži za nogu i da jedva hoda?

U TRENUCIMA KAD TREBA HITNO ZAMIJENITI TOTALNO ISCRPLJENOG PAVLOVIĆA, TUCHEL ne mjenja Pavlovića i čeka da se ovaj vrati u igru? Što se događa u tim trenucima kad je Pavlović van terena? Primamo gol.

Hajde ljudi, remont kluba je svakako potreban ali Tuchel je odavno trebao dobiti otkaz, odavno.

Nikad nisam gledao nemoćniji i kondicijski toliko slabi Bayern u jednoj ovako jakoj utakmici.

Avatar
Balon
Postovi: 3087
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 09 maj 2024, 01:59

Sta je tu je idemo dalje jbg. ManU 99, Chelsea 12, epske kradje na Bernabeu prije 10 godina i kao slag na tortu ovo sad. Definitvno moras biti mazohista pa navijati za Bayern.
galia95 je napisao/la:
08 maj 2024, 23:51
Nevjerovatno koliko je ova utakmica podsjetila na dvije velike traume u istoriji njemačkog fudbala - finale Lige prvaka protiv Manchestera 1999. i dva primljena gola u zadnjim minutama, i ona pacerska greška Olija Kahna u finalu Mundijala protiv Brazila 2002. nakon što je odbranio skoro sve na utakmici, baš kao i Neuer večeras.
Ma ovo je Neuerov "Kahn momenat" 1:1. Odmah sam se i ja sjetio Olija i 2002.

lumani
Postovi: 14912
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la lumani » 09 maj 2024, 02:07

Jbt ,ovi pricaju o golu gdje su igraci Reala stali i gledali :rol:

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.