FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Jup
Postovi: 1155
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 25 apr 2024, 20:45

mislim momci ,vidite ne bih sad da se ukljucujem u polemiku oko trenera ,vidim da se zakuhalo ko u parlamentu BIH ,ostao bih suzdrzan , :mrgreen: ali ipak mislim da bi najbolje bilo dovesti murinja i rijesiti stvar ,mislim ono samo kazem :zviz: :zviz: :zviz:

rupamećano ide ako tahu dovedemo iz biljne apateke :mrgreen: iz leverkuzena
Pravda za Tyson Furya

Avatar
effe_sa
Postovi: 7512
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la effe_sa » 25 apr 2024, 21:19

Da se razumijemo nije mi Rangnick bio prvi izbor i još dalje od toga :) ...Xabi Alonso bi bio idealan, pa dalje sam i govorio po nešto ko šta...Da se razumijemo i svi spomenuti kandidati, koji se vrte, imali bi i prednosti i mane.
Većini na ovoj temi, obzirom kako to funkcioniše ovde određeni period, ne bi valjao niti jedan trener ma kakve kvalifikacije imao, a ne valja, nit će valjati i bilo koji igrač koji se dovede... :D :D To je ta toksičnost koja je sa drugih tema foruma, prešla i ovde. I teme naravno sve na ovom forumu, služe za iživljavanje.... :D :D Već neko vrijeme..

Rangnick je generalno ušao u godine i može se o mnogo čemu diskutovati, ali da se radi o čovjeku koji je pokazao dosta puta da je dobar trenerski strateg to je nesumnjivo. Sva priča da ne zna trenerski posao pada u vodu, samo kada se par stvari pogleda: Uveo Hoffenheim za dvije sezone iz 3. u prvu ligu, stabilizovao ga u 1. Bundesligi. Za vrh nije više imao podršku finansijsku, jer je Hopp taman toliko uložio koliko je dovoljno da se Hoffo stabilizuje u BuLi, poslije ih je više pustio da se bore sami, da opstaju koliko zarade..3-4 kluba je još kao trener uvodio u viši rang. Sa Schalkeom došao do polufinala LP, s njima je osvojio i kup. I možda tu dolazimo do jedne od mrlja u biografiji, ako već trebaš imati reference za Bayern onda su to i osvojene titule, a on za ovoliko godina ima samo tu jednu - taj kup. Ali ostalo govori da itekako zna trenerski posao. Austriju je digao, ne samo izborio plasman, nego ih po nastupima neki vide i ako ekipu koja bi potajno mogla dogurati daleko. Harden već napisao kakav fudbal praktikuje... :cool:
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Balon
Postovi: 3065
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Balon » 25 apr 2024, 22:56

Previse se pljuje po Rangnicku.

slika

Nije covjek dzaba dobio nadimak "Professor". :kafa:

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17814
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Omerbavarac » 25 apr 2024, 23:49

Ralfova prednost u ocima uprave je upravo ta sklonost ka mladim igracima a s obzirom da znamo koliko se potencira prica o campusu, onda ocigledno dolazimo do rjesenja koje ce zadovoljiti sve strane.

Bayern u ovom momentu ima rekao bih nikad kvalitetniji omladinski pogon u svojoj historiji, prema tome, potreban je trener koji ce izvuci maksimum iz tih momaka.

O autoritetu ne treba puno pricati, valjda bi svaki trener trebao stvoriti afinitete ka istom.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
ledar
Postovi: 3840
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 26 apr 2024, 00:03

Mislim da treba reći da je Rangnick najzaslužnija osoba za nastanak novog njemačkog giganta RB Leipziga kojeg je iz regionalne lige doveo do sadašnjeg statusa, bez njega bi možda još igrali u trećoj. Isto tako se previše hajpaju novi mladi treneri i to nakon jednog jedinog uspjeha, sad je vruća roba Alonso, prije njega se jako hajpao Ten Hag itd. Za potvrdu dobrog trenera potrebno je minimalno 10 godina rada i dokazivanja, i naravno ne uklapa se svaki dobar trener u baš svaku ekipu, negdje se jednostavno ne desi kemija sa igračima. Neki klubovi imaju kadar koji je sam po sebi mentalno slab, narcisiodan, sebičan i više posvećen društvenim mrežama i osobnoj promociji nego klupskom uspjehu, sa takvim kadrom je jako teško napraviti velike stvari.

Da je Rangnick nogometni Einstein znamo da nije, ali je pokazao da može raditi u tandemu sa Eberlom, da zna prepoznati i dat priliku mladim talentima i da je dobar u selekciji i motivaciji igrača. Možda je on prava osoba za vas u ovoj fazi slaganja momčadi, iako osobno ne vjerujem da će bit nekog velikog preslagivanja jer će vam ostati praktički svi igrači, možda čak i Mekani, ne možeš ti nekom silom otkazat ako ima važeći ugovor. Može mu se otvoreno reći da nije u prvom planu i da bi za njega bilo bolje da negdje drugdje nastavi karijeru, ali on može reći "ma neka, čekaću svoju priliku".

Avatar
bavaraccccc
Postovi: 783
Pridružen/a: 20 mar 2009, 15:02
Lokacija: Blagaj
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la bavaraccccc » 26 apr 2024, 01:17

Jel De Zerbi prekrižen sa liste?!
On zvuči kao dobar izbor. Sa mnogo kvalitetnijim igračima nego što ih sada ima Brighton, može raditi čuda.
27.02 1900 FC BAYERN Cant you just feel the love

Avatar
coelho41
Postovi: 12762
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 26 apr 2024, 08:27

Kakav crni De Zerbi, čovjek bukvalno underachieva u EPL, ima ekipu vrijednu pola milijarde € i ne može nikome da pomrsi planove, natamburali ga svi kad je najbitnije.

Trebate malo promijeniti način na koji gledate fudbal, to šta ovi rade u Engleskoj ne pije vode kod nas. Brighton na papiru ima ekipu skuplju od svih klubova osim Bayerna i Bayera, a mnijem da bi ga i Leipzig i BVB i ovogodišnji Stuttgart i još par klubova izbilo iz cipela. Sve što dolazi iz engleske lige, osim Kanea, je precijenjeno.

Avatar
GefufnaII
Postovi: 208
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: FC Bayern München

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 08:46

Sto se tice Ralfa - ja, iz licnog iskustva, mogu reci da apsolutno nije isto biti direktor/menadzer u manjoj firmi i velikoj korporaciji, obje iz iste industrije. Jedno je graditi sistem iz temelja sa timom zeljnim uspjeha, zeljnim podizanja na neki novi level koji prije nisu mogli ni zamisliti da postoji, a sasvim drugo je doci u jednu od najvecih korporacija u industriji i voditi tim ostvarenih ljudi koji su tu u primeu ili zalasku karijere, a pun klinac mladih, vecinom zelenih i egoisticnih, uredskih zvijezda ima svoje ideje i ambicije. Puno je teze u ovom drugom slucaju upaliti iskru i pronaci neki novi, dosad nevidjeni level i odrzavat/podizati i isti iz godine u godinu. Ako si ters, impulsivan i nameces svoje ideje kao da si jos uvijek u maloj firmi - dolazi do katastrofe i nepopravljive atmosfere. Ali ako kliknete kao tim - veoma lijep zivotni period je pred vama. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
coelho41
Postovi: 12762
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 26 apr 2024, 11:48

Dobro je to Gefufna reko, vidi se CEO mindset: sirotinja je stanje uma :mrgreen:

Jednu stvar si iz svog iskustva izostavio, a to je da veliki uvijek jedu manje i ovi manji postoje da budu playground za veće i tako se dolazi do pozicija.
1% malih nakon godina i godina rada upadne u društvo velikana. Ne možeš ti Rangnicka krivit što od Leipziga nije napravio Real Madrid.

Ralf je već penziju zaradio podižući kolektive na novi level, njemu je još ostalo da se dokaže na najvećem nivou, ali ne nama, nego sebi. U Unitedu nije uspio i ne treba mu zamjeriti, ovdje već s ovoliko bivših uposlenika Salzburga i Leipziga mogao bi kliknuti timski, što Salihamidžić, Kahn i Nagelsmann nisu uspjeli.

Avatar
sljivo
Postovi: 14342
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 26 apr 2024, 12:54

Kakav ba Ralf, on nije dugorocno rjesenje, a ako sta napravi dobro to i bolje.

Bundesliga
Postovi: 11507
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 26 apr 2024, 13:09

I kakve veze ima to vase baljezganje sa trenerskim poslom? On dolazi da bude trener, a ne sportski direktor. Kao sportski direktor je vrh, kao trener je prosjek.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
GefufnaII
Postovi: 208
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: FC Bayern München

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 13:22

Bundesliga je napisao/la:
26 apr 2024, 13:09
I kakve veze ima to vase baljezganje sa trenerskim poslom?
Hoces da kazes da trener ne treba da ima menadzerske i soft skills, vec samo fudbalsko znanje, koje ce 20-ak individua, razlicitog nivoa znanja, inteligencije, iskustva i trenutnog raspolozenja, prihvatiti kao roboti i tako ce nastati fudbalski tim koji ce donositi uspjehe?

Ili si jednostavno samo mislio reci da je Ralf kurcina od trenera, te da nema ni dovoljno fudbalsko znanje. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Bundesliga
Postovi: 11507
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 26 apr 2024, 13:34

GefufnaII je napisao/la:
26 apr 2024, 13:22
Hoces da kazes da trener ne treba da ima menadzerske i soft skills, vec samo fudbalsko znanje, koje ce 20-ak individua, razlicitog nivoa znanja, inteligencije, iskustva i trenutnog raspolozenja, prihvatiti kao roboti i tako ce nastati fudbalski tim koji ce donositi uspjehe?

Ili si jednostavno samo mislio reci da je Ralf kurcina od trenera, te da nema ni dovoljno fudbalsko znanje. :mrgreen:
Nisam mislio ništa od toga, već sam govorio da već imamo dva sportska direktora i dovodimo trećeg da nam bude trener. Kao što sam rekao, odličan sportski direktor, prosječan trener. Ne vidim kako će njega iko prihvatiti kao nekog mega trenera kad on to nije, nema ime za takvo nešto, nema nekakve mega uspjehe u trenerskom poslu. Uvođenje klubova u viši rang i njihov razvoj ne računam, jer Bayern nije Hoffenheim niti Leipzig da bi se njih nešto razvijalo ka vrhu. Bayo je već na vrhu. Ako Eberl i Freund nisu u stanju da rade svoj posao sportskih direktora, nek odstupe i nek Rangnick bude sportski direktor.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
coelho41
Postovi: 12762
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 26 apr 2024, 13:57

Boga mi, ovdje vlada opasna zabluda.

U posljednjih 20 godina, sve što smo prije zvali trenerima, danas su menadžeri, termin football coach je zamijenjen terminom football manager. Odnosno nije zamijenjen, nego su treneri postali toliko bitni da im je dodiljena titula menadžera, a zaposleno je više pomoćnih trenera koji njima pomažu da drže sve aspekte ekipe na okupu. Tako danas Tuchel, Klopp, Guardiola i ostali vrhunski treneri su menadžeri, jer učestvuju u radu kluba, planiraju transfere i zajedno sa šefovima donose strateške odluke.

Danas bi bilo samoubistvo za klub na poziciju menadžera zaposliti osobu koja je dobar trener, bez ovih vještina koje je Gefufna spominjao.
Sve u svemu menadžer ima veću odgovornost od trenera.

Avatar
coelho41
Postovi: 12762
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 26 apr 2024, 14:01

Najbolji primjer je skorašnja utakmica Njemačka-Francuska, kad su Nijemci na startu odmah zabili golčinu Francuzima, nakon čega su menadžera njemačke reprezentacije gospodina Juliana Nagelsmanna upitali za taj gol da li je bio planiran, on je odgovorio da je sve bilo planirano, ali da je za to najzaslužniji set-piece coach koji je radio na tom planu sa Kroosom i Wirtzom.

Avatar
boatenkk
Postovi: 451
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la boatenkk » 26 apr 2024, 14:12

Jup je napisao/la:
25 apr 2024, 20:45
mislim momci ,vidite ne bih sad da se ukljucujem u polemiku oko trenera ,vidim da se zakuhalo ko u parlamentu BIH ,ostao bih suzdrzan , :mrgreen: ali ipak mislim da bi najbolje bilo dovesti murinja i rijesiti stvar ,mislim ono samo kazem :zviz: :zviz: :zviz:

rupamećano ide ako tahu dovedemo iz biljne apateke :mrgreen: iz leverkuzena
i ja sam za murinja to je trener starog kova kakav nagelsman kakav ragnik

Avatar
harden
Postovi: 23654
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 26 apr 2024, 14:19

U ovom Bayernu je svakako bitnije da si menadzer nego trener.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
GefufnaII
Postovi: 208
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: FC Bayern München

Post Postao/la GefufnaII » 26 apr 2024, 14:29

coelho41 je napisao/la:
26 apr 2024, 14:01
Najbolji primjer je skorašnja utakmica Njemačka-Francuska, kad su Nijemci na startu odmah zabili golčinu Francuzima, nakon čega su menadžera njemačke reprezentacije gospodina Juliana Nagelsmanna upitali za taj gol da li je bio planiran, on je odgovorio da je sve bilo planirano
ma kakav set piece coach, radi se o baznim, sto godina starim planovima :mrgreen:

slika
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

SWOT
Postovi: 714
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la SWOT » 26 apr 2024, 14:34

GefufnaII je napisao/la:
26 apr 2024, 14:29
coelho41 je napisao/la:
26 apr 2024, 14:01
Najbolji primjer je skorašnja utakmica Njemačka-Francuska, kad su Nijemci na startu odmah zabili golčinu Francuzima, nakon čega su menadžera njemačke reprezentacije gospodina Juliana Nagelsmanna upitali za taj gol da li je bio planiran, on je odgovorio da je sve bilo planirano
ma kakav set piece coach, radi se o baznim, sto godina starim planovima :mrgreen:

slika
Pravi covjek na pravom mjestu. Handzar eleven :D

Avatar
Jup
Postovi: 1155
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 26 apr 2024, 16:06

boatenkk je napisao/la:
26 apr 2024, 14:12
Jup je napisao/la:
25 apr 2024, 20:45
mislim momci ,vidite ne bih sad da se ukljucujem u polemiku oko trenera ,vidim da se zakuhalo ko u parlamentu BIH ,ostao bih suzdrzan , :mrgreen: ali ipak mislim da bi najbolje bilo dovesti murinja i rijesiti stvar ,mislim ono samo kazem :zviz: :zviz: :zviz:

rupamećano ide ako tahu dovedemo iz biljne apateke :mrgreen: iz leverkuzena
i ja sam za murinja to je trener starog kova kakav nagelsman kakav ragnik
to brate ,brat moj :cool: ,ipak nisam sam :cool: :salut: ,stara skola sa dosta fakinluka neprocjenjivo ,dovoljno je samo reci Jozo Murinjo :ljepota: :salut:
Pravda za Tyson Furya

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.