Mlade muške rukometne reprezentacije

Moderator/ica: Pasha

CAZIN
Postovi: 179
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la CAZIN » 07 jan 2024, 16:08

Poluvrijeme 12-10 za naše, dobra igra vratili su se nakon malo lošijeg starta. Samo da vako nastave.

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 16:51

Na kraju ce ih Luksemburg kostati i ono sto sam govorio da su zurili u napadima....
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 16:56

Steta...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
guillermo
Postovi: 2305
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la guillermo » 07 jan 2024, 16:58

Al imas 30sek.da organizujes napad i uputis sut,oni se ko prebijene macke vucaraju po terenu....

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la brzi » 07 jan 2024, 16:59

Tanko je ovo, ovo i nije najbolje što imamo u BiH, ljudi napravili reprezentaciju od tri kluba. Gdje su najbolji igrači iz Banja Luke i Ljubuškog. Netko mora odgovarati za ovaj neuspjeh

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 17:00

guillermo je napisao/la:
07 jan 2024, 16:58
Al imas 30sek.da organizujes napad i uputis sut,oni se ko prebijene macke vucaraju po terenu....
Dodao golman na nasoj polovini igracu, on hoda isto kao da vodimo 5 razlike :facepalm:

Ocajan zadnji napad. Jos se zabija u njih, a zna da ce vrijeme proteci i da njima to godi.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la EastwichTown » 07 jan 2024, 17:18

EastwichTown je napisao/la:
05 jan 2024, 00:26
Svi najavljuju da će se kvalifikovati :) Na stranici Izraela kažu da imaju talentovanu generaciju i da će dati sve od sebe da se plasiraju , 2 idu direktno , za treću ne znam da li ima neki baraž . Sve mi se čini da ćemo mi imati sve u svojim rukama do zadnje utakmice i zadnjeg napada i da ćemo na kraju napraviti probijanje i nećemo se plasirati , na takav scenario smo navikli 🤣
Bio sam blizu 😃
jbg usrali smo na kraju , moglo je se bolje ovo u završnici odigrati , ali bit će bolje ... materijala sigurno ima Katić , Vujadinović , Hadžić , Cvitanović , Hadžimuhamedović ...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la Raonffa » 07 jan 2024, 17:20

EastwichTown je napisao/la:
07 jan 2024, 17:18
EastwichTown je napisao/la:
05 jan 2024, 00:26
Svi najavljuju da će se kvalifikovati :) Na stranici Izraela kažu da imaju talentovanu generaciju i da će dati sve od sebe da se plasiraju , 2 idu direktno , za treću ne znam da li ima neki baraž . Sve mi se čini da ćemo mi imati sve u svojim rukama do zadnje utakmice i zadnjeg napada i da ćemo na kraju napraviti probijanje i nećemo se plasirati , na takav scenario smo navikli 🤣
Bio sam blizu 😃
jbg usrali smo na kraju , moglo je se bolje ovo u završnici odigrati , ali bit će bolje ... materijala sigurno ima Katić , Vujadinović , Hadžić , Cvitanović , Hadžimuhamedović ...
U detalj si pogodio :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 17:22

Sto bi se reklo, ono nase :mrgreen:

A nista, na ljeto probati osvojiti ovaj turnir i uvoditi odmah sad ovu djecu u A selekciju, da ne bude kad odu za Hrvatsku igrati "izdajnici", "imamo boljih" i slicno.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la terra » 07 jan 2024, 17:25

DamirT je napisao/la:
07 jan 2024, 17:22
Sto bi se reklo, ono nase :mrgreen:

A nista, na ljeto probati osvojiti ovaj turnir i uvoditi odmah sad ovu djecu u A selekciju, da ne bude kad odu za Hrvatsku igrati "izdajnici", "imamo boljih" i slicno.
Najbolji su već otišli. Simić je u Srbiji, Dedić u Hrvatskoj...

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 17:27

terra je napisao/la:
07 jan 2024, 17:25
DamirT je napisao/la:
07 jan 2024, 17:22
Sto bi se reklo, ono nase :mrgreen:

A nista, na ljeto probati osvojiti ovaj turnir i uvoditi odmah sad ovu djecu u A selekciju, da ne bude kad odu za Hrvatsku igrati "izdajnici", "imamo boljih" i slicno.
Najbolji su već otišli. Simić je u Srbiji, Dedić u Hrvatskoj...
A dobro, nije ni bilo utakmica u reprezentaciji prije ovog turnira. Tako da ne znam kakvi su :mrgreen:

Iz ovog sastava ima sigurno igraca koji mogu dati vise, nego neki sto igraju za nas na EP.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la Raonffa » 07 jan 2024, 18:11

Ma teško da od njih iko može fizički parirati igračima na seniorskom nivou. Malo sam ih gledao protiv Izraela, onaj neki tamnoputi Izraelac (lijevi bek čini mi se), naspram svih naših igrača izgleda kao senior, po dvojicu na leđima nosi i golove zabija.

Ima talenta, ali bitno je da se fino razvijaju i da igraju u kontinuitetu u klubovima, a Boga mi u omladinskim reprezentativnim selekcijama a onda kroz godinu ili dvije davati im šansu u seniorskoj reprezentaciji ako se u međuvremenu ne izgube.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DaVinci » 07 jan 2024, 18:41

Sa 5 treninga u 7 godina moze se samo na koridu u Cejvanovice ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

EdinjoBos
Postovi: 1293
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la EdinjoBos » 07 jan 2024, 19:37

DaVinci je napisao/la:
07 jan 2024, 18:41
Sa 5 treninga u 7 godina moze se samo na koridu u Cejvanovice ... :zviz:
potpis

ovisnik
Postovi: 1116
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la ovisnik » 07 jan 2024, 21:28

Šteta zbog današnjeg rezultata, malo i je do stručnog štaba, znalo se da smo sa Izrealom bara-bara i da je zbir golova bitan.Kad je Izrael u prvoj utakmici dobio Lux sa velikom razlikom, bilo je jasno da i ih i mi moramo dobiti sa velikom razlikom.To smo i mogli, ali se zadnjih 15 minuta igralo nonšalntno i u odbrani i u napadu, Hadzić to poluvrijeme gotovo nije igrao i završilo se na +5.Danas tvrdo, kad se ušlo u zadnjih 5 minuta svaki napad je išao na Hadžića, ostali nisu ni pokušali da nešto naprave, a on nije baš takva klasa da lagano zabija, jednom je nazor uspio, u zadnja 2 napada nije imao snage, a ni ekipa nije imala nikakvu uigranu akciju za završnicu.Kako god, dobro iskustvo,savez- Magoda mora naći sredstva za omladinske kategorije, samo stalno učešće u kvalifikacijama može dati rezultat, kad se sve uozbilji neće ni igrači Borca i Izviđača izbjegavati igranje.Mladim igračima se mora pružati ovakva šansa, da shvate da imaju šansu i da mogu nešto napraviti u karijeri, eventualno otići u neki bolji klub i razvijati se te tako doći i do A repke.Ako igraju samo domaću ligu ili turnire nemaju osjećaj koliko vrijede, tek u srazu sa boljima vide gdje im je mjesto.Ako du narednim godinama budemo redovno učestvolali u kvalifikacijama za nadato se da će se stvoriti koji igrač i da nećemo imati današnju situaciju da nam igrači iz domaće lige debituju i igraju za A selekciju u 28 godini, bez ikakvog internacionalnog iskustva.

EdinjoBos
Postovi: 1293
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la EdinjoBos » 07 jan 2024, 21:32

ovisnik je napisao/la:
07 jan 2024, 21:28
Šteta zbog današnjeg rezultata, malo i je do stručnog štaba, znalo se da smo sa Izrealom bara-bara i da je zbir golova bitan.Kad je Izrael u prvoj utakmici dobio Lux sa velikom razlikom, bilo je jasno da i ih i mi moramo dobiti sa velikom razlikom.To smo i mogli, ali se zadnjih 15 minuta igralo nonšalntno i u odbrani i u napadu, Hadzić to poluvrijeme gotovo nije igrao i završilo se na +5.Danas tvrdo, kad se ušlo u zadnjih 5 minuta svaki napad je išao na Hadžića, ostali nisu ni pokušali da nešto naprave, a on nije baš takva klasa da lagano zabija, jednom je nazor uspio, u zadnja 2 napada nije imao snage, a ni ekipa nije imala nikakvu uigranu akciju za završnicu.Kako god, dobro iskustvo,savez- Magoda mora naći sredstva za omladinske kategorije, samo stalno učešće u kvalifikacijama može dati rezultat, kad se sve uozbilji neće ni igrači Borca i Izviđača izbjegavati igranje.Mladim igračima se mora pružati ovakva šansa, da shvate da imaju šansu i da mogu nešto napraviti u karijeri, eventualno otići u neki bolji klub i razvijati se te tako doći i do A repke.Ako igraju samo domaću ligu ili turnire nemaju osjećaj koliko vrijede, tek u srazu sa boljima vide gdje im je mjesto.Ako du narednim godinama budemo redovno učestvolali u kvalifikacijama za nadato se da će se stvoriti koji igrač i da nećemo imati današnju situaciju da nam igrači iz domaće lige debituju i igraju za A selekciju u 28 godini, bez ikakvog internacionalnog iskustva.
sve receno ;-)

Avatar
Semper
Postovi: 2663
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la Semper » 07 jan 2024, 21:40

Svaka cast momcima, konkurentni su bili...

Avatar
DamirT
Postovi: 14014
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la DamirT » 07 jan 2024, 21:55

ovisnik je napisao/la:
07 jan 2024, 21:28
Šteta zbog današnjeg rezultata, malo i je do stručnog štaba, znalo se da smo sa Izrealom bara-bara i da je zbir golova bitan.Kad je Izrael u prvoj utakmici dobio Lux sa velikom razlikom, bilo je jasno da i ih i mi moramo dobiti sa velikom razlikom.To smo i mogli, ali se zadnjih 15 minuta igralo nonšalntno i u odbrani i u napadu, Hadzić to poluvrijeme gotovo nije igrao i završilo se na +5.Danas tvrdo, kad se ušlo u zadnjih 5 minuta svaki napad je išao na Hadžića, ostali nisu ni pokušali da nešto naprave, a on nije baš takva klasa da lagano zabija, jednom je nazor uspio, u zadnja 2 napada nije imao snage, a ni ekipa nije imala nikakvu uigranu akciju za završnicu.Kako god, dobro iskustvo,savez- Magoda mora naći sredstva za omladinske kategorije, samo stalno učešće u kvalifikacijama može dati rezultat, kad se sve uozbilji neće ni igrači Borca i Izviđača izbjegavati igranje.Mladim igračima se mora pružati ovakva šansa, da shvate da imaju šansu i da mogu nešto napraviti u karijeri, eventualno otići u neki bolji klub i razvijati se te tako doći i do A repke.Ako igraju samo domaću ligu ili turnire nemaju osjećaj koliko vrijede, tek u srazu sa boljima vide gdje im je mjesto.Ako du narednim godinama budemo redovno učestvolali u kvalifikacijama za nadato se da će se stvoriti koji igrač i da nećemo imati današnju situaciju da nam igrači iz domaće lige debituju i igraju za A selekciju u 28 godini, bez ikakvog internacionalnog iskustva.
:clap:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la EastwichTown » 12 jan 2024, 19:11

Farski Otoci bi nama , našim klubovima , našim trenerima , mladim igračima ... morali biti inspiracija . Država broji samo 50 000 stanovnika , a uspjeli su ispravnim radom u omladinskim selekcijama i naturalizacijom igrača iz Danske napraviti respektabilnu reprezentaciju .
Podsjetimo da Farski Otoci nisu samostalna država, nego autonomna pokrajina u sastavu Danske, no činjenica da su uprkos tako malom broju stanovnika uspjeli proizvesti igrače koji ih dostojanstveno mogu predstavljati na smotri najjačih evropskih reprezentacija, zaista može služiti kao primjer i inspiracija mnogima.

A za podatak da ih tamo bodri 10% ukupnog stanovništva države, teško je i pronaći adekvatan epitet.

Farski Otoci su zaokruženi
slika
Zadnja izmjena: EastwichTown, dana/u 16 jan 2024, 21:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
EastwichTown
Postovi: 375
Pridružen/a: 02 mar 2021, 17:03
Kontakt:

Re: Mlade muške rukometne reprezentacije

Post Postao/la EastwichTown » 16 jan 2024, 21:49

Da li se zna da li će juniorska reprezentacija 2004/05 igrati kvalifikacije neke , imali su par okupljanja ...

U toj generaciji imamo dobrih golmana :twisted:
Berin Brkić (iz Borca u Makedoniji)
Aldin Alihodžić (u Izviđaču , evropu dobro branio)
Harun Mešinović (drugi golman Gračanice , često branio u pl)
Ima ih još samo ne mogu se sjetiti , inače na golu kod nas nema zime ...

Renato Čajić (srednji bek , u slobodi sve više dobija minutažu)
Muharem Milkunić (Sloboda , srednji bek)
Milenko Rozić (Borac - pivot)
Nikša Petrović (Borac , srednji bek)
Kenan Hadžiavdić (Konjuh , lijevo krilo , standardan u pl)

- Zna li neko ima li u ovoj generaciji poneki bek ? Ima iz Krivaje par momaka u ovoj generaciji , ali ne znam koje pozicije igraju i kako se zovu ....

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.