RŠD Velež Mostar

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

ra1981
Postovi: 1356
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 29 apr 2024, 10:10

mozak je napisao/la:
29 apr 2024, 09:53
doox je napisao/la:
29 apr 2024, 01:35
Nebitan je ovaj poraz, ali cijele polusezona je katastrofalna igra. Imamo loše igrače, ali izgleda da je ovaj Klafurić sveta krava i na njega se ne smije. Bezveznjak obični. Osigurana je Europa, ali sve je to plod sreće i određenih okolnosti u ligi, a ne naše dobre igre.
Ti si se ove polusezone 2 puta pojavio što automatski govori da smo odigrali sjajnu sezonu.
:rol:

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 10:15

Ovo ce sve biti super kada nam dodje 5-6 novih igraca
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Balorda
Postovi: 3644
Pridružen/a: 20 avg 2021, 21:49
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Balorda » 29 apr 2024, 10:22

Ma jok, ne valja ovo ništa, vidiš da smo izgubili od Sarajeva na Koševu, baš bruka. Nisu navikli mostarčani na ovakve neočekivane poraze.

A i sezona katastrofa, treći tek.
Bijah uhvaćen u zamku
i pozvan da se predam
al' taj nisam ja

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 10:51

Balorda je napisao/la:
29 apr 2024, 10:22
Ma jok, ne valja ovo ništa, vidiš da smo izgubili od Sarajeva na Koševu, baš bruka. Nisu navikli mostarčani na ovakve neočekivane poraze.

A i sezona katastrofa, treći tek.
Pobjedili Zelju 3 puta, Zrinjskog 3:0, Sarajeva, na trecoj poziciji. Bez poraza na domacem terenu, druga odbrana lige

Gradimo zadnju tribinu, pravimo teren u Blagaju. Ocekuje nas crvena noc gdje cemo zaraditi oko 500.000 KM. Napravili najveci transfer poslije rata

Vjerovatno cemo izboriti evropu

Imam samo jednu rijec da opisem ovu sezonu

KATASTROFA
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

CampobelloDiMazara
Postovi: 3061
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 29 apr 2024, 10:55

ra1981 je napisao/la:
29 apr 2024, 09:41
Mi godinama bolujemo istu bolest, a to je manjak širine rostera. Imamo 4 odlična igrača, 7 solidnih(ako i toliko), a ostali su tu reda radi da popune roster. Zbog toga se nama se dešava da odigramo katastrofalno ako nam fale 2-3 igrača. Uz to treba nadodati da su se neki igrači zasitili fudbala i da nam treba svježa krv. Ovaj prelazni rok će biti jako važan ukoliko mislimo napraviti iskorak i podići se stepenicu više.
Zbog toga smo prosle godine izgubili evropu jer smo naivno pokusali zagrizti i kup sa jako siromasnim rosterom. Ove godine da nismo ispali (sada namjerno ili ne) sumnjam da bi ovo ostvarili. Klafuric je strasan trener sa ogromnim mudima jer je preuzeo rizik da sa ovim rosterom spasi klub placanja obestecenjs za raskide i izbori evropu. Nije moglo bolje

narzes
Postovi: 22
Pridružen/a: 26 jun 2023, 18:12
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la narzes » 29 apr 2024, 10:59

OnlyLeft22 je napisao/la:
29 apr 2024, 10:51
Balorda je napisao/la:
29 apr 2024, 10:22
Ma jok, ne valja ovo ništa, vidiš da smo izgubili od Sarajeva na Koševu, baš bruka. Nisu navikli mostarčani na ovakve neočekivane poraze.

A i sezona katastrofa, treći tek.
Pobjedili Zelju 3 puta, Zrinjskog 3:0, Sarajeva, na trecoj poziciji. Bez poraza na domacem terenu, druga odbrana lige

Gradimo zadnju tribinu, pravimo teren u Blagaju. Ocekuje nas crvena noc gdje cemo zaraditi oko 500.000 KM. Napravili najveci transfer poslije rata

Vjerovatno cemo izboriti evropu

Imam samo jednu rijec da opisem ovu sezonu

KATASTROFA
Sjecam se izjave gospodina imena Ottmar Hitzfeld, nakon jedne utakmice koju ke njegov Bayern izgubio sa 3:0.
Kaze ciko... "Bolje je izgubiti jednu utakmicu sa 3:0 nego 3 utakmice sa1:0."

Ja zadovoljan ovom sezonom... Jos te neke dvije pobjede da odradimo i da ostanemo treci. Naredne godine sve iznova, uz vjerovatno vise ciljeve.
Ukratko, lijepo je ove godine biti navijac Veleza. Zamjerim onim koji ne podrzavaju kada ide lose...

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 11:07

narzes je napisao/la:
29 apr 2024, 10:59
OnlyLeft22 je napisao/la:
29 apr 2024, 10:51
Balorda je napisao/la:
29 apr 2024, 10:22
Ma jok, ne valja ovo ništa, vidiš da smo izgubili od Sarajeva na Koševu, baš bruka. Nisu navikli mostarčani na ovakve neočekivane poraze.

A i sezona katastrofa, treći tek.
Pobjedili Zelju 3 puta, Zrinjskog 3:0, Sarajeva, na trecoj poziciji. Bez poraza na domacem terenu, druga odbrana lige

Gradimo zadnju tribinu, pravimo teren u Blagaju. Ocekuje nas crvena noc gdje cemo zaraditi oko 500.000 KM. Napravili najveci transfer poslije rata

Vjerovatno cemo izboriti evropu

Imam samo jednu rijec da opisem ovu sezonu

KATASTROFA
Sjecam se izjave gospodina imena Ottmar Hitzfeld, nakon jedne utakmice koju ke njegov Bayern izgubio sa 3:0.
Kaze ciko... "Bolje je izgubiti jednu utakmicu sa 3:0 nego 3 utakmice sa1:0."

Ja zadovoljan ovom sezonom... Jos te neke dvije pobjede da odradimo i da ostanemo treci. Naredne godine sve iznova, uz vjerovatno vise ciljeve.
Ukratko, lijepo je ove godine biti navijac Veleza. Zamjerim onim koji ne podrzavaju kada ide lose...
Ma prelijepo je biti navijac Veleza zadnjih 7-8 godina
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

narzes
Postovi: 22
Pridružen/a: 26 jun 2023, 18:12
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la narzes » 29 apr 2024, 13:39

OnlyLeft22 je napisao/la:
29 apr 2024, 11:07
narzes je napisao/la:
29 apr 2024, 10:59
OnlyLeft22 je napisao/la:
29 apr 2024, 10:51


Pobjedili Zelju 3 puta, Zrinjskog 3:0, Sarajeva, na trecoj poziciji. Bez poraza na domacem terenu, druga odbrana lige

Gradimo zadnju tribinu, pravimo teren u Blagaju. Ocekuje nas crvena noc gdje cemo zaraditi oko 500.000 KM. Napravili najveci transfer poslije rata

Vjerovatno cemo izboriti evropu

Imam samo jednu rijec da opisem ovu sezonu

KATASTROFA
Sjecam se izjave gospodina imena Ottmar Hitzfeld, nakon jedne utakmice koju ke njegov Bayern izgubio sa 3:0.
Kaze ciko... "Bolje je izgubiti jednu utakmicu sa 3:0 nego 3 utakmice sa1:0."

Ja zadovoljan ovom sezonom... Jos te neke dvije pobjede da odradimo i da ostanemo treci. Naredne godine sve iznova, uz vjerovatno vise ciljeve.
Ukratko, lijepo je ove godine biti navijac Veleza. Zamjerim onim koji ne podrzavaju kada ide lose...
Ma prelijepo je biti navijac Veleza zadnjih 7-8 godina
Slazem se... Sve u zivotu mozes promijeniti, vjeru, naciju, ženu, pol... Ali Klub za koji navijas NIKAD...
Istrajali smo kad je bilo najgore, a sad se nasladjuemo...

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3610
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 29 apr 2024, 14:05

Iako je prerano pričati o igračkoj križaljci, ja to ovako gledam. U ovom trenuku je najvažnije ponuditi nove ugovore za Hadžikića i Hrkaća. Predpostavljam da sa posudbe vraćamo Bajrića i Mahmića ( U21) kao rezerve Hrkaću i Gholamiju. To je sasvim solidna zadnja linija za narednu sezonu.
Od bekova ostajemo samo na Oreču.
Šturm vjerovatno odlazi, kao i Halilović stariji, Domić.
To znači da na tim pozicijama očekujemo najmanje 3 nova igrača.

U veznom redu očekujem najmanje dva nova igrača koji bi osvježili vezni red. Očekujem raskid ugovora sa Mlinarićem koji se nije nametnuo. Upitno je šta će biti sa Dinom Hasanovićem kojem takođe ističe ugovor kao i sa Čaićem kojem ističe posudba.
U napadu su najveća očekivanja.
Cjelu sezonu igramo sa jednim napadačem i to je nevjerovatna kocka.
Ugovor ističe Džafiću, kao i posudba Gulliu.
Vjerujem da će se ići u pregovore oko Gullia i da ćemo dovesti kvalitetnog napadača kao i jedno ili dva krilna igrača, jer zamjenu za Kranjca nikad nismo doveli.
Peco se nije nešto dokazao a na lijevoj strani imamo jedino Suljića.
Sve u svemu, pojačanja će biti i ne treba strahovati.
Po mojim procjenama, odlazi najmanje 8-9 igrača.
Od tog broja, 7 ih je sa klupe.
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
JimmyPage
Postovi: 1583
Pridružen/a: 14 nov 2012, 08:02
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la JimmyPage » 29 apr 2024, 14:18

Ja mislim da je bezveze i naivno pričati o puštanju utakmice. Sarajevo je u formi i imaju kvalitetan igrački kadar i širinu na klupi.
Krivo mi je samo što nije data šansa omladincima pa kad se priča nek se priča s razlogom.
Toliki je akcenat bio na mladim igračima da će im se pružiti prilika a na kraju se ništa nije napravilo ove sezone.
Možda zaista ne postoji kvalitet ali ne znam onda šta se radi u mlađim kategorijama

CampobelloDiMazara
Postovi: 3061
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 29 apr 2024, 14:30

JimmyPage je napisao/la:
29 apr 2024, 14:18
Ja mislim da je bezveze i naivno pričati o puštanju utakmice. Sarajevo je u formi i imaju kvalitetan igrački kadar i širinu na klupi.
Krivo mi je samo što nije data šansa omladincima pa kad se priča nek se priča s razlogom.
Toliki je akcenat bio na mladim igračima da će im se pružiti prilika a na kraju se ništa nije napravilo ove sezone.
Možda zaista ne postoji kvalitet ali ne znam onda šta se radi u mlađim kategorijama
Spin je krenuo od nasih pojedinaca koji pojma nemaju kakve gluposti pisu. Vjerovatno se ne sjecaju sta nam je ona utakmica sa Goskom uradila. Tek se nakon sedam osam godina vratilo povjerenje u sve. Da je Zvijezda imala vise srece na 1:1 i da nije Gulija sreca pomazila protiv Sloge imali bi 5 bodova manje eto u kakvoj smo formi

ra1981
Postovi: 1356
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 29 apr 2024, 14:42

Već sam ranije pisao da su ove priče oko namještanja jako opasne po klub i sjećam se prijašnjih vremena i kako je to uticalo i na raju i na igrače i na sve u klubu. Sreća pa se klub izdigao iznad tih mahalskih priča, ali inače takve priče treba srezati u startu. Što se tiče omladinaca, nažalost za sada jedini Šikalo na trenizima pokazuje da se radi o igraču koji je dorastao prvom timu, ovo ostalo tanko skroz.

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3610
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la mozak » 29 apr 2024, 14:43

Šta očekivati sa Zvonićem pozadi i Vehabovićem na beku? Još kad dodaš da smo u napadu igrali sa Džafićem i Pecom koji skoro cjelu sezonu sjede na klupi.
Sve u svemu, imali smo solidnu igru i par dobrih šansi. Imali smo i nesreću ranije primljenog gola.
Realno, sa ovako oslabljenim sastavom nismo očekivali neke bodove, i očekivanja su bila slična razvoju situacije.
Rezultat je nerealan. Sarajlije se nisu ni oznojile a 3 gola su nam dali.
Meni je krivo što se nije pokušalo sa Jogunovićem pozadi da i to vidimo, jer ovo sa Zvonićem postaje bezveze. Zvona kralju, oprosti se, da ti halalimo :mrgreen:
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

zaostrog
Postovi: 834
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la zaostrog » 29 apr 2024, 14:52

Na stranu što kritikujete momka vazda, ali vama bi Šikalo trebao biti prvi pik za neki fin transfer. Momku sa 20 godina ste uspjeli nakucati 50+ nastupa na seniorskom nivou, što je već fina referenca za prodaju. Jeste da ne djeluje kao mega talenat, ali uz malo veći fokus na elemente koji mu nedostaju, malo više hrabrosti i da ga se recimo isforsira kao prvotimca narednu sezonu, možete vala uzeti pare (pola miliona KM sigurno).

Avatar
Xenophon
Postovi: 115
Pridružen/a: 05 nov 2023, 13:14
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Xenophon » 29 apr 2024, 15:10

Ne znam šta mi je smiješnije, to što onaj lik nije shvatio moj sarkazam sa 1.800 gostujućih navijača, znajući da neki pišu nebuloze ili to što neko može braniti Zvonića, igrača koji je po odbrani na nivou fudbala sa početka novog milenija. Spor, neokretan, pogrešno postavljanje u odbrani, sve loše karakteristike koje ne bi trebali bit dio odbrambenog igrača krase njega.

Velike ekipe u svijetu fudbala imaju problema kad im nedostaju 2-3 igrača a ne mi koji smo za te svjetske klubove niko i ništa. Osjetilo se neigranje par standarnih igrača i rezultat, iako prevelik, epilog je stanja na terenu sa našom upitnom igrom.

Idemo dobit sljedeću, samo da se obezbijedi Evropa, lako ćemo kasnije.
Zadnja izmjena: Xenophon, dana/u 29 apr 2024, 15:20, ukupno mijenjano 1 put.
Republika Bosna i Hercegovina

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 15:13

Sljedece sezone (bez juniora)

Hadzikic
Duka
Ribic

Orec

Hrkac
Gholami
Bajric
Mahmic

Lijevi bek

D. Halilovic
Prses
Sikalo

Vehabovic
Lohan

Desno krilo

Suljic

Haskic

Treba nam:
Desni bek
2 lijeva beka
1 defanzivni i 1 ofanzivni vezni
Dva desna krila i jedno lijevo
1 napadac

Moguce i jedan stoper
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 15:15

zaostrog je napisao/la:
29 apr 2024, 14:52
Na stranu što kritikujete momka vazda, ali vama bi Šikalo trebao biti prvi pik za neki fin transfer. Momku sa 20 godina ste uspjeli nakucati 50+ nastupa na seniorskom nivou, što je već fina referenca za prodaju. Jeste da ne djeluje kao mega talenat, ali uz malo veći fokus na elemente koji mu nedostaju, malo više hrabrosti i da ga se recimo isforsira kao prvotimca narednu sezonu, možete vala uzeti pare (pola miliona KM sigurno).
Ako ga budemo forsirali nece izaci na dobro

Treba nam odmah novi U21 igrac

btw raja. Bajric je i sljedece sezone U21 igrac, a dosta se je popravio
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Avatar
Xenophon
Postovi: 115
Pridružen/a: 05 nov 2023, 13:14
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Xenophon » 29 apr 2024, 15:21

Bajrić je slabiji igrač od Mahmića.

Azur je inače odigrao 90. minuta u pobijedi Željezničara u gostima protiv Goška. Igrao je na poziciji lijevog beka.
Republika Bosna i Hercegovina

Cernica22
Postovi: 1285
Pridružen/a: 30 sep 2020, 11:10
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la Cernica22 » 29 apr 2024, 15:24

Xenophon je napisao/la:
29 apr 2024, 15:21
Bajrić je slabiji igrač od Mahmića.

Azur je inače odigrao 90. minuta u pobijedi Željezničara u gostima protiv Goška. Igrao je na poziciji lijevog beka.
100%
Nadam se da uprava ni pod razno ne razmislja da kentra nesto sa Zeljom oko Mahmica.
Momka vratiti pa nek se bori za prvih 11, kvalitet sigurno ima, vjerovatno ga je pojeo i pritisak malo i prevelika ocekivanja. I Bajrica i Mahmica ostaviti, a Jogunovica poslati na kaljenje.
Dosadno mu valjda bilo pa Neretvi jednom reče- sjećaš li se sestro draga one stare razglednice, do mene dođe, a na njoj piše- vole te RAja iz Cernice.
19V22

Avatar
OnlyLeft22
Postovi: 11604
Pridružen/a: 24 okt 2020, 16:40
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: RŠD Velež Mostar

Post Postao/la OnlyLeft22 » 29 apr 2024, 15:26

Vidjet cemo, ja mislim da ce nam Bajric vise valjati od Mahmica. Plus Bajric je U21 igrac
Uefa Cup 1/4
Uefa Cup winners’ cup 1/8 (2)
43 place in Uefa rankings (best ever from Bosnia and Herzegovina EVER)

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.

GOJKO VUKOVIC!

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: rishovski i 14 gostiju.