FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

TrofejiSuTu
Postovi: 442
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TrofejiSuTu » 18 apr 2024, 10:51

_weella_ je napisao/la:
18 apr 2024, 10:42
Vratiće nam 3, X na Koševu u subotu i svi podmireni.
Vrlo moguc scenarij,ali sta mislis ko je Vici jedino vazniji od Borca? :D
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Avatar
miky_hz
Postovi: 23141
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 18 apr 2024, 10:55

GalileoGalilei je napisao/la:
18 apr 2024, 10:47
Jel pomjerena tekma ili nije? Horde stavile u najavi 20:45h..
Izgleda da su našli "riješenje",zabranili su Lešinarima dolazak pa ce im trebati i manje policije. Policija standardno linijom manjeg otpora.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

_weella_
Postovi: 87
Pridružen/a: 27 okt 2008, 18:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la _weella_ » 18 apr 2024, 10:58

TrofejiSuTu je napisao/la:
18 apr 2024, 10:51
_weella_ je napisao/la:
18 apr 2024, 10:42
Vratiće nam 3, X na Koševu u subotu i svi podmireni.
Vrlo moguc scenarij,ali sta mislis ko je Vici jedino vazniji od Borca? :D
Vjerujem da mu je pozicija u Savezu vaznija, ali pokazali su nam u prethodnih par godina da mogu raditi sta ihoce ako im se hoce.

Ovo bi vise bilo da se malo smire strasti ali bez gubitaka na bilo kojoj strani. “ako nam vrate bodove, sto je i dalje upitni”

Jer ako dobijemo Borac, vise nista im nije sigurno, Zrinjski je na 4 boda, to su dva X-a. Zrinjski je sad ubacio u onaj mod, ne igraju nista specijalno al ti strpaju 3 dok se okrenes.
A Borac ima Zelju i Tuzlu u zadnjim kolima i to na strani, tu bodovi nisu sigurni jer ovima gori…
Biti srcem vezan, u tome leži snaga!

Avatar
Lobudaraczapamcenje
Postovi: 3990
Pridružen/a: 07 avg 2022, 03:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lobudaraczapamcenje » 18 apr 2024, 10:59

miky_hz je napisao/la:
18 apr 2024, 10:55
GalileoGalilei je napisao/la:
18 apr 2024, 10:47
Jel pomjerena tekma ili nije? Horde stavile u najavi 20:45h..
Izgleda da su našli "riješenje",zabranili su Lešinarima dolazak pa ce im trebati i manje policije. Policija standardno linijom manjeg otpora.
izuzetno nezgodna situacija. Ubila se za raznih akcijanja, nocni termin. Fahreta, guzve, masa naroda.
Pamet u glavu
- 1 9 4 6 -

NajvecaRadosti
Postovi: 6349
Pridružen/a: 04 jun 2021, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NajvecaRadosti » 18 apr 2024, 11:08

Znaci i mi sljedece gostovanje u BL mozemo vec racunati da necemo imati podrske.

Ma ja lakse zabraniti ljudima dolazak nego pomjeriti koncert za nedelju...Yebo vam Brena mamu nesposobnu.
I ova Arena retardirana ko kur.ac znaju mjesecima da ima tu koncert i oni guraju isti termin utakmicu.
Sta se ono tamo cuje
Ko to tamo pjesmu pjeva
To heroji idu majko
Navijaci Sarajeva!🔴⚪

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54404
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 apr 2024, 11:10

Morpheus je napisao/la:
18 apr 2024, 10:39
TrofejiSuTu je napisao/la:
18 apr 2024, 10:28
Kako stvari stoje bodovi ce biti vraceni.
Ako je to uopste sustinski bitno za nas.

S druge strane u okvirima saveza je to bitna stavka u podmirivanju racuna,jer svi ostali su podmireni.

Velike zvrcke i racunice se tamo prave.
Ako se ovo ispostavi kao istina onda je i sve drugo tacno za neke druge klubove.

Budemo vidjeli
A kada će se znati konačna odluka? Bitno je, jašta je nego bitno. :D
Da, bila je priča prije desetak dana kako nemaju pravo sada oduzeti bodove ali da ćemo valjda početi sa -3 sljedeće sezone što je iskreno još i lošije.
Nadam se da će proći bez toga.
Kao što sam i pisao prije, sumnjam da nas bilo ko može ugroziti u pozicijama koje vode u Europu a i vidiš kako svi ostali kiksaju. Zato bi radije volio da nam sad oduzmu da završimo sa tim.
Apelaciona komisija je sad u 12h u ponedjeljak ako ne bude nekih promjena.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Kmenkake
Postovi: 146
Pridružen/a: 08 jul 2021, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kmenkake » 18 apr 2024, 11:11

NajvecaRadosti je napisao/la:
18 apr 2024, 11:08
Znaci i mi sljedece gostovanje u BL mozemo vec racunati da necemo imati podrske.

Ma ja lakse zabraniti ljudima dolazak nego pomjeriti koncert za nedelju...Yebo vam Brena mamu nesposobnu.
I ova Arena retardirana ko kur.ac znaju mjesecima da ima tu koncert i oni guraju isti termin utakmicu.
Ako sam dobro vidio,koncert je 20. i 21. ... para vrti gdje burgija nece.

TrofejiSuTu
Postovi: 442
Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TrofejiSuTu » 18 apr 2024, 11:21

_weella_ je napisao/la:
18 apr 2024, 10:58
TrofejiSuTu je napisao/la:
18 apr 2024, 10:51
_weella_ je napisao/la:
18 apr 2024, 10:42
Vratiće nam 3, X na Koševu u subotu i svi podmireni.
Vrlo moguc scenarij,ali sta mislis ko je Vici jedino vazniji od Borca? :D
Vjerujem da mu je pozicija u Savezu vaznija, ali pokazali su nam u prethodnih par godina da mogu raditi sta ihoce ako im se hoce.

Ovo bi vise bilo da se malo smire strasti ali bez gubitaka na bilo kojoj strani. “ako nam vrate bodove, sto je i dalje upitni”

Jer ako dobijemo Borac, vise nista im nije sigurno, Zrinjski je na 4 boda, to su dva X-a. Zrinjski je sad ubacio u onaj mod, ne igraju nista specijalno al ti strpaju 3 dok se okrenes.
A Borac ima Zelju i Tuzlu u zadnjim kolima i to na strani, tu bodovi nisu sigurni jer ovima gori…
:clap:
Nece Zrinjski nista vise ove sezone uhvatiti osim Evrope preko tabele.
Borcu ide dupla
Mi smo sigurni,treci ili cetvrti,svejedno,stvar prestiza ili neke moralne satisfakcije.
Tuzla ostaje
Radnik ulazi i ostaje
Odredjene promjene u sudijskoj organizaciji
Ima tu jos toga…
Vec se zavrsavaju neke stvari i za iducu sezonu,pa ne treba ocekivati momentalno sve promjene.
Vremena ima jos kako,ali i radi sto bolje kamuflaze…
Sad je savezu najbitnije zavrsiti selektorsku poziciju.
Vrijeme je pred nama
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9573
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 18 apr 2024, 11:21

Ozbiljna skauting ekipa na okupu. Tom koji je tu je čovjek sa 10 godina rada kao skaut u Club Brugge, kao i 3 ipo godine u Genku, ozbiljna "glava".
Toni radio u Osijeku, u skandinaviji, vlasnik je i jedne kompanije koja se bavi skautingom i analizama.
Nisu ni Jasmin i Šarčević "za baciti", dobar CV iza sebe imaju.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54404
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 apr 2024, 11:24

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
18 apr 2024, 11:21
Ozbiljna skauting ekipa na okupu. Tom koji je tu je čovjek sa 10 godina rada kao skaut u Club Brugge, kao i 3 ipo godine u Genku, ozbiljna "glava".
Toni radio u Osijeku, u skandinaviji, vlasnik je i jedne kompanije koja se bavi skautingom i analizama.
Nisu ni Jasmin i Šarčević "za baciti", dobar CV iza sebe imaju.
Tu je i Nenad.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

mosarajvosa83
Postovi: 5377
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 18 apr 2024, 11:30

Bordo10 je napisao/la:
18 apr 2024, 10:17
Poenta svage je da hocu da vam kazem sljedece, da se spustimo na zemlju, i krenemo da radimo, jer nismo nikad bili toliko dominantni da bi nekome drzali lekciju o velicini, kad se spustimo krenemo ouniljno radit, tek tada cemo poceti da osvajamo ligu i postanemo ubjedljivo najveci, sad moze i Zrinjski reci da je najveci, jer je od kad postoje najvise osvojio, samo red rad ulaganja to je ono u sta vjerujem
Za njih smo predominantni kako god racunas prije 5 godina,10,20,30 mada to nije tesko od njih dominantniji biti,ovakvih sezona kao sto oni imaju ovu koja im je najuspjesnija mi smo imali milion.

Avatar
Atlanta
Postovi: 27
Pridružen/a: 30 mar 2024, 16:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Atlanta » 18 apr 2024, 11:32

U svakom segmentu postajemo ozbiljan klub koji prati moderne trendove, nadam se konacno da ce doci i ono najvaznije - rezultati na terenu i sportski uspijeh. Sramota je 3 godine u nizu da mi zaostajemo dvocifren broj bodova za prvakom...

Po pobjedu u subotu, da malo zakuhamo situaciju na vrhu sto da ne
U INAT SVIMA

Avatar
scholsey
Postovi: 1664
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la scholsey » 18 apr 2024, 11:47

E ovo za skauting mi se već ozbiljno sviđa. Pogotovo što imaju iskustvo i vjerovatno top šeme po Belgiji. Oni su generalno odlično uvezani što se tiče igrača iz Afrike.. malo malo pa izleti neki Boniface.

Daće Bog da i kod nas uplovi bar jedan vudu majstor iz Abidjana ili Kinshase. Pa da i Mirvić skonta da je Južna Amerika precijenjeno tržište za naivne.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
Surreal
Postovi: 7257
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Surreal » 18 apr 2024, 11:54



Košarka, ali može se hladno primjeniti i na Mirvića.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5843
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 apr 2024, 11:56

Presjednik borca presjednik entiteta 1/3 presjednika u drzavi presjednik saveza. Svi najblizi rod osim zeljke cvijsnovic koji doda natice i satice ko zenu

Beus podpresjednik saveza presjednik zrinjskog

Vici nesmije niko dat mandat od bosnjska ko god ako bi to uradio iz bilo kojeg kantona odma tog ublehasa treba nabit nogom. Ako bi taj kanton to i podrzavao treba nac podplatit protiv kandidata rokat po mdijims lijepit slike itd

Neznam kako je mogue da covjek bude 12 godina podpresjednik zar to nije na 8 ograniceno. Plus sukob interesa

Ako pobjedimo borac volio da uzmu bodove sad

Avatar
Hajdeee
Postovi: 5587
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 18 apr 2024, 11:58

Daj neki pomak sa prvim timom, napokon.
Daj barem dogodine da smo ublizu sa prvim na tabeli sto duze. Pa barem to. A ne da ispadnemo iz svih prica i kalkulacija na polusezoni vec. Sramotno je to. Ogromne oscilacije. Velike greske u skautingu i svemu. Klub se napokon mora stabilizirati i "smiriti" po tom pitanju.
- FKS -

mosarajvosa83
Postovi: 5377
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 18 apr 2024, 11:59

scholsey je napisao/la:
18 apr 2024, 11:47
E ovo za skauting mi se već ozbiljno sviđa. Pogotovo što imaju iskustvo i vjerovatno top šeme po Belgiji. Oni su generalno odlično uvezani što se tiče igrača iz Afrike.. malo malo pa izleti neki Boniface.

Daće Bog da i kod nas uplovi bar jedan vudu majstor iz Abidjana ili Kinshase. Pa da i Mirvić skonta da je Južna Amerika precijenjeno tržište za naivne.
Dzaba sve kad imas Vicu pa mozes samo 3 stranca imati,cak i sa EU pasosima igraci au stranci.

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9573
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 18 apr 2024, 12:04

scholsey je napisao/la:
18 apr 2024, 11:47
E ovo za skauting mi se već ozbiljno sviđa. Pogotovo što imaju iskustvo i vjerovatno odlične šeme po Belgiji. Oni su generalno odlično uvezani što se tiče igrača iz Afrike.. malo malo pa izleti neki Boniface.

Daće Bog da i kod nas uplovi bar jedan vudu majstor iz Abidjana ili Kinshase. Pa da i Mirvić skonta da je Južna Amerika precijenjeno tržište za naivne.
Ne samo po Belgiji, nego i puno šire. U Valerangi su ova dvojica skauta ( Toni i Nenad ) radili. Nedavno su momka doveli iz Latvije, Andriju Ilića, za 1.65 miliona eura, pola godine kasnije su ga prodali za 3.75 miliona eura.
Vidjet ćemo sve, ali mislim da će nam ovo biti jedan od najboljih poteza otkad je #NewEra aka Ismir tu.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1743
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hordasDoboj » 18 apr 2024, 12:31

Samo da ne budu opet pola godine pa progledaju 'gdje su došli'. Bio je i Nemanja Tešić ovdje ga Pantelija hvalio pa i on ode.

Neko napisa moramo se stabilizovati i što se tiče kadra i trenera i svega, mora postojati neka konstantnost a ne da traku dajemo bilo kome ko je više od 6 mjeseci tu i hoće se pobit.
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
scholsey
Postovi: 1664
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la scholsey » 18 apr 2024, 12:39

mosarajvosa83 je napisao/la:
18 apr 2024, 11:59
Dzaba sve kad imas Vicu pa mozes samo 3 stranca imati,cak i sa EU pasosima igraci au stranci.
Ono najiskrenije brate, ja sam ubijeđen da je to dovoljno (mada eto ne bih se žalio ni da je 4). Taman to dođe - po jedan baš kvalitetan igrač u svakoj liniji. Al ne kao Peneranda šatro kvalitet (bio nekad negdje, vrijedio milione, vrtio Marcela), nego mlađi momci, željni napretka.. koji nas trebaju gledati kao odskočnu dasku, a ne kao zicer opciju za lagano uzimati pare i eventualno pokušati spasiti karijeru.

Pa i ako je ne spasi, koga boli qrac - to je bukvalno najgora transfer politika koju možemo furati.

Ostalo puniš svojim talentima i ovim poluigračima što se vrte po našim ligama. Uz kvalitetan i vrijedan rad, siguran sam da se tako može sastaviti roster za titule i kasnije neke malo duže avanture po Evropi.
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
18 apr 2024, 12:04
Ne samo po Belgiji, nego i puno šire. U Valerangi su ova dvojica skauta ( Toni i Nenad ) radili. Nedavno su momka doveli iz Latvije, Andriju Ilića, za 1.65 miliona eura, pola godine kasnije su ga prodali za 3.75 miliona eura.
Vidjet ćemo sve, ali mislim da će nam ovo biti jedan od najboljih poteza otkad je #NewEra aka Ismir tu.
Ma jasno. Nego mi je Belgija posebno interesantna, pošto znam da su oni fakat eksperti za afričko tržište (što li :mrgreen: ). Baš veliki broj strašnih igrača je upravo tamo počeo evropski put. Skandinavija je isto izuzetno dobra po ovom pitanju.

Prvenstveno mi se sviđa što imaju tendenciju da preskaču izvikane ublehe iz Južne Amerike. Obzirom na kvalitet timova i lige, i na platežnu moć, iznenađujuće malo igrača sa tih područja. Znaju ljudi, vjeruju svojim očima, ne daju se zavarati nekim statistikama i menadžerskim bajkama kao mnogi drugi.

Uglavnom, ovo fakat djeluje obećavajuće. Na hajr! :salut:
The saddest thing in life is wasted talent.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.