FK Borac - Banja Luka

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 03 avg 2023, 19:41

Tako je.
Uvjeren sam da ce se Borac isprsiti veceras.

Ausrija ima godisnji budzet,po rijecima njihovog Predsjednika ,23 miliona evra..znaci,45 miliona maraka...i da im je i to "knap"
Borac ima 6 miliona maraka.
Uvjeren sam da se to na terenu veceras nece dati primjetiti,da jedan njihov igrac vrijedi kao 7,8 nasih,i da ce,ko god bude gledao utakmicu,imati osjecaj da igraju ravnopravne ekipe.

Malo me strah ovog malog Susica,bojim se da je ovo prekrupan zalogaj,za njegove prve utakmice..ujedno,apel za upravu...ako vec do danas niste beton stopersku liniju rjesili,koliko sutra rjesavajte jos jednog stopera...iskusnog,stijenu


Srecno Borcu!!

sanatorijum93
Postovi: 13
Pridružen/a: 02 jul 2023, 18:44
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la sanatorijum93 » 03 avg 2023, 22:40

Ova ekipa će osvojiti PL u sezoni koja slijedi, samo filtriranje da uslijedi i da se Vinko napokon zadrži
Omnia mea mecum porto

Avatar
RedBlue
Postovi: 1176
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la RedBlue » 03 avg 2023, 23:34

Ova ekipa i proslogodisnji zrijeb, lagano bi usli u grupe. Jbg kad ti se otvori put ti nemas ekipu i dovedes onog klovna za trenera, a sad kad smo na terenu dobri usere te zrijeb i izvuces 7-8 puta skuplju ekipu.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61452
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Virtu4l » 04 avg 2023, 12:13

Šta vam je sa povredama golmana? Na transfermarkt nema trećeg golmana.

Svakako je vakat da Vranješa oprobate i na golu, samo još to nije igrao. :mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

worchester
Postovi: 1193
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 04 avg 2023, 13:14

Zasto tebe mrzitelju srba i svega sto nije iz federacije to zanima?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61452
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Virtu4l » 04 avg 2023, 13:47

worchester je napisao/la:
04 avg 2023, 13:14
Zasto tebe mrzitelju srba i svega sto nije iz federacije to zanima?
Zato što je sljedeća utakmica Borca protiv Željezničara.

A što se tiče tvoje konstatacije, jesi li nekad vidio da ja navijam protiv Borca ili Zrinjskog? Da priželjkujem ispadanje iz Evrope i slično? Ne, nisi. Već naprotiv, uvijek ističem slabosti protivnika i vjerujem u prolaz.

Sa druge, strane kad budeš poštovao državu u kojoj živiš, u meni ćeš imati najvećeg prijatelja. Možeš ti gledati preko Drine, imati maticu negdje drugdje, to je sasvim ok, ali paralelno sa tim možeš poštovati državu u kojoj živiš. Ne vrijeđati, ne skandirati imena ljudi koji su nanijeli toliko zla, ne davati im podršku i bićemo sasvim ok i napravićemo ovu državu podnošljivom za život.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 04 avg 2023, 14:56

Prvi golman,Cetkovic,nam se povrijedio sinoc,kazu da se casica vratila na mjesto,ali da i dalje postoji bojazan da su pokidani ligamenti.
Srecno,Cetko!
Drugi golman,Pavlovic,nam je prosle sedmice operisao slijepo crijevo,tako da ni njega nema bar mjesec dana.

Uprava u ovom momentu mora dovoditi PRVOG golmana,ako se ove crne slutnje za Cetka,obistine.Nadam se da nece.

worchester
Postovi: 1193
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 04 avg 2023, 14:56

Kad neko pripadnike mog naroda bez da je isprovociran naziva pogrdnim imenima i omalovazava ih,tu prekida svaki vid normalne komunikacije. Razlika je samo ta sto ja licno nikad ne bih na taj nacin odgovorio. Ovo ne pisem s namjerom da rasprava ode u tom pravcu vec samo iznosim misljenje.
I jos samo za kraj,u BL je u planu izgradnja spomenika Kralju Tvrtku Kotromanicu koji je dio loze Nemanjica,tako da prica o nepostovanju istorije jednostavno ne stoji vec je svako tumaci kako hoce.

O sportu.....borac u subotu protiv zelje ima solidnu sansu da ostane neporazen. Borcu je jedino problem to sto se ne zna ko ce da bude na golu dok zeljo ima vise kadrovskih problema.
Obe ekipe su u nekakvom hajpu i ekipa koja pobijedi ode u nebesa a ova druga moze biti ide u kanal.
Vidjecemo,ja zelim da bude dobra utakmica,da borac ne izgubi i da stadion bude dobro popunjen.

worchester
Postovi: 1193
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la worchester » 04 avg 2023, 14:58

Schlager je napisao/la:
04 avg 2023, 14:56
Prvi golman,Cetkovic,nam se povrijedio sinoc,kazu da se casica vratila na mjesto,ali da i dalje postoji bojazan da su pokidani ligamenti.
Srecno,Cetko!
Drugi golman,Pavlovic,nam je prosle sedmice operisao slijepo crijevo,tako da ni njega nema bar mjesec dana.

Uprava u ovom momentu mora dovoditi PRVOG golmana,ako se ove crne slutnje za Cetka,obistine.Nadam se da nece.
Pokusati naci nekog golmana sa solidnim pedigreom makar i srbijanca koji grije klupu u nekom klupu i posiditi ga do kraja polusezone. Ne kosta puno i nece biti puno para

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 05 sep 2023, 12:43

Najbolju ekipu u ligi imamo. To treba iskoristiti, uprkos brojnim pritiscima sa strane.
Za Srbiju!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 18 sep 2023, 17:04

jedanjeborac je napisao/la:
05 sep 2023, 12:43
Najbolju ekipu u ligi imamo. To treba iskoristiti, uprkos brojnim pritiscima sa strane.
Nadam se da se zajebavas..Borac,tanak kao lakmus papir...prodajom i obraza i guzice,bicemo treci.....i to na silu. Odigrati jedno pretkolo,i ispasti,koga god dobijemo..baciti par miliona narodnih para,,.da li je vrijedno?
Ne mogu necak i savjetnik odjednom postati fudbalski strucnjaci,sto se i vidi....necak i savjetnik se u fudbal razumiju,kao Mara u kriv qurac...Od onih 11 sinoc,golman,i dva ,tri,graca su za Borac...ostali nisu ni za Naprijed

Prva godina ovog naseg ciganluka mi je bila simpaticna..zbog ovih federalnih idiota..koji uzivaju kad se njima navlaci....a cvile,kad se Borcu navlaci..i zbog onog zlostavljanja Borca,20 godina..uzivao sam...lani sam tolerisao..sad mi se gadi..kao i vecini banjalucana,sto pokazuje prazan stadion..bice protiv sarajlija 5000,max...u ovom sada uzivaju samo okorjeli SNSD-ovci,kojima nije bitno sto uriniramo na nasu stogodisnju istoriju,,grb....ime...generacije velikih igraca,koje su stvarale nasu istoriju..vec im je bitno da budu na liniji Tegeltije ,Vice i Dodika..da pucaju cirevi u Federaciji..takvi ne vole Borac..oni vole Dodika i ove njegove poltrone
Ovo nije Borac

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 27 sep 2023, 23:14

Kao što i rekoh. Najbolju ekipu u ligi imamo.Odličan prelazni rok. Da je bilo prevashodno sreće i Austrijance bi prošli.

Ekipa napreduje. Sve smo stabilniji i konkretniji.
Za Srbiju!

Avatar
RedBlue
Postovi: 1176
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la RedBlue » 28 sep 2023, 00:18

Evo nek ostane i ovde formacijski da se vidi kakvu dubinu na klupi imamo.


slika

Avatar
jedanjeborac
Postovi: 373
Pridružen/a: 26 maj 2018, 08:48
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la jedanjeborac » 28 sep 2023, 00:21

To ja pišem od prvog dana. Ozbiljan prelazni rok je odrađen. Trebao je trener i vrijeme. Samo da povrede zaobiđu. Ova ekipa će biti sve bolja.
Za Srbiju!

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 28 sep 2023, 11:09

jedanjeborac je napisao/la:
27 sep 2023, 23:14
Kao što i rekoh. Najbolju ekipu u ligi imamo.Odličan prelazni rok. Da je bilo prevashodno sreće i Austrijance bi prošli.

Ekipa napreduje. Sve smo stabilniji i konkretniji.
Jeste,ipak si ti bio u pravu..a i bolje je sto je tako :D

Dosta ovo ozbiljnije djeluje sa Grahovcem,Nisicem,i oporavljenim Jokicem,Hreljom ...Pogotovo mi je Hrelja prijatno iznenadjenje.Od njega bas nista nisam ocekivao.

Avatar
RedBlue
Postovi: 1176
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la RedBlue » 28 sep 2023, 11:39

Jos kad se vrati Kulasin, on nam je taj u21 koji mora biti na terenu a da ne gubis na kvalitetu, vec naprotiv. I u odbrani je odmah bolja situacija, iako moram priznati Susic je korektno odradio posao. I jos nesto, Kvrzic je motor ove ekipe, kako igra covjek lagano u 35oj a fizicki prespreman.

Avatar
AvantiBL
Postovi: 1332
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la AvantiBL » 28 sep 2023, 11:52

Sa ove slike gore gdje je naš roster, hvali samo golman Pavlović, međutim, sve i jedan (osim možda Đekića?) je dobio svoje minute na terenu da pokaže šta zna, čekam još da vidim Penju u PL, ovo ostalo manje više korektno, sve dobri igrači sa korektnim zamjenama, što je najbitnije, te izmjene kada uđu sa klupe, donesu tu potrebnu svježinu koja se od njih traži. Idemo po titulu, AJ BORAC !
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926




08 jan 2024, 22:40

[quote=Torino post_id=9618469 time=1704750026 user_id=50401]
Zadatak Brune je da digne tele koje ne može na noge
[/quote]

Avatar
RedBlue
Postovi: 1176
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la RedBlue » 28 sep 2023, 12:50

I ekipa je jos uvijek relativno kratko na okupu, skoro cijela ekipa su novi igraci. Tako da ce to izgledati sve bolje i bolje kako vrijeme odmice. I sad zamislite jos na klupi Marko Maksimovic sa ovim rosterom igraca, ah valjda ce se nekad poklopiti sve kockice. Nek Vinko preuzme reprezentaciju a da vratimo Maksu. 😎

sanatorijum93
Postovi: 13
Pridružen/a: 02 jul 2023, 18:44
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la sanatorijum93 » 28 sep 2023, 18:14

Borac sve konkretniji, Lukić sve češće iskoristi minute, Makarića posmatram danima kako sprema kondiciju, pored Hrelje se izostanak Kulašina napokon ne osjeća, u suštini sve izmjene i rotacije rade svoj posao kako dolikuje budućem šampionu!
Omnia mea mecum porto

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Schlager » 01 okt 2023, 16:10

Jedine od ovih starih ekipa,za koje se ne sjecam da su nas ikad pobjedili u Banjaluci,ni u SFRJ,ni u BIH,su Sloboda i Velez..a pamtim preko 40 godina :D ...ostale su mi prije rata u sjecanju one,kad smo ih u prvom kolu proljecnog dijela,razbili 3-0,a za njih igrali Sliskovic,Halilhodzic,Maric i kompanija..oni tad bili pojam za nas,imali nekoliko reprezentativaca.....i ona,jedna od zadnjih,kad smo u 90 -oj minuti,pobjedili golom Damira Spice (jedinim u karijeri,haha) iz slobodnog udarca...a Vukasin Petranovic nokautirao u svlacionici Mehu Kodru,jer se pomjerio u zivom zidu :kafa: .....Ili sam mozda zaboravio neki poraz,ali prije bih rekao da nisam.
Nadam se da ce ostati tako i nakon ove utakmice veceras.

Odgovori

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.