Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

huupmil
Postovi: 511
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la huupmil » 29 apr 2024, 13:37

ja ne razumijem kakva je ludjacka kosulja dejton i sta je problem sa tim ?
jel ima neka analiza tog narativa koji se samo ponavlja a nigdje be objasnjava

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2158
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 29 apr 2024, 13:41

plasticno objasnjeno ne mozes nauciti voziti auto dok sam ne upravljas volanom i kocnicama
Važi li ovo i za leteće automobile?

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 29 apr 2024, 13:42

huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:37
ja ne razumijem kakva je ludjacka kosulja dejton i sta je problem sa tim ?
jel ima neka analiza tog narativa koji se samo ponavlja a nigdje be objasnjava
Problem je što je u pitanju mirovni sporazum.
Znači živiš 30 godina u pat poziciji.
DMS je trebao biti samo tranzit do konačnog rješenja.
Naravno, pitanje je da li je zamišljeno da ostanemo u ovoj pat poziciji ili da se to nekad riješi.

Zamisli da je prije 10 ili 20 godina riješena ta pozicija i da smo krenuli sa uređenom državom.
Ovako tonemo sve više. Vođe torova su svjesne da im je opstanak jedino u hajcanju raje.
I tu isplivaju neke rame, bilderi, šupljoglavci da te vode...pa eto, reci jel to dobro?!
Koševo Zapad

Avatar
Arvid
Postovi: 17437
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Arvid » 29 apr 2024, 13:42

Protest taksista u Banjoj Luci zbog rezolucije o Srebrenici
:rol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

huupmil
Postovi: 511
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la huupmil » 29 apr 2024, 13:44

numanumaye22 je napisao/la:
29 apr 2024, 13:36
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:22
a kako je to dejton narusen ? dva entiteta unutar drzave, neformalna konfederacija koji cine drzavu.
slabo gdje je drzava monolit ideje, pa americke drzave savezne imaju ogromnu pravnu nezavisnost od federalnog nivoa.
i ne lici se na srbiju toliko, vise bosancerosi lice jedni na druge, pogotovo generacije oblikovane jugo talasom…
nove generacije srba imaju vise desnog ajmo reci rusofilnog elementa, mladi muslimani puno okrenutiji islamskoj kulturi i nacinu zivljena…

ali sve u svemu sta fali ovom sistemu, saradjuj prelazi granicu kako hoces i zivi svoj zivot…
bosna je uz malo vece plate u prosjeku naidealnija drzava
jos srbiju i makedoniju i cg da nema granice i to je to za prvi okvir
Mi nismo idealni bili ni kao Jugoslavija, sto je bila ipak ozbiljna zemlja za razliku od sada ovih malih zemalja. A kamoli da smo idealni sa Makedonijom, Srbijom i Crnom Gorom. Mislim kad poredim sa malo razvijenijim zemljama.

Gledaj malo ovo.

slika

Obrati paznju na 1989 godinu i Slovenski BDP koji je skoro kao bosanski, crnogorski, makedonski i kosovski zajedno. Pa odmah po tom je raspad Juge i nezavisnost Slovenije se mogao i predvidjeti. Ko bi realno ostao na njihovom mjestu? Da su donijeli pravu odluku pokazuje i cinjenica da su i danas najrazvijeniji od svih bivsih zemalja. :salut:
treba puno vise za analizu od prostog BDP poredjenja, interno medjurepublicko knjigovodstvo u onim prilikama kontrolisanih cijena .. nisu ti bilansi bas realni…
ali bez obzira … i ta teza da se trebas odvojiti ako si od nekoga razvijaniji je besmislena, tebi su manje razvijeni krajevi upravo prednost jer mozes da povlacis jeftiniju radnu snagu dobro integrisanu koja ti je garant prosperiteta..

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2154
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 29 apr 2024, 13:44

huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:37
ja ne razumijem kakva je ludjacka kosulja dejton i sta je problem sa tim ?
jel ima neka analiza tog narativa koji se samo ponavlja a nigdje be objasnjava
Ukratko- zato sto je potpisan u tom trenutku samo da bi se zaustavio rat, sto je bilo najvaznije. Ali nije uspostavio funkcionalnu drzavu ni 30 godina kasnije. Trecina vijeka eej.

Ocito je u tom trenutku bilo vazno da se rat zaustavi, a rjesenja koja su prihvacena bila su kompromisna. U samom sporazumu je bilo slabosti, prvenstveno kroz sistem veta, odnosno mogucnosti blokade odluka od strane entiteta,sto je, kako vidimo, dovelo do dosta problema u samoj BiH.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 29 apr 2024, 13:48

huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno
U kojem to univerzumu? Znaš da od toga nema ništa. Eventualno neka ekonomska zajednica, ništa više.
Na nekom nivou to je već ostvareno, npr. roaming, dokumenti na granici i sl.
E sad, kako je zapadno od nas EU, kako bi uvukao nazad Hr i Slo u nekakvu Yugu?

Između Sa i Lukavice ima jedino administrativna granica.
Malo ti tu miješaš kruške i jabuke.
Koševo Zapad

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 29 apr 2024, 13:50

Shategabri je napisao/la:
29 apr 2024, 13:48
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno
U kojem to univerzumu? Znaš da od toga nema ništa. Eventualno neka ekonomska zajednica, ništa više.
Na nekom nivou to je već ostvareno, npr. roaming, dokumenti na granici i sl.
E sad, kako je zapadno od nas EU, kako bi uvukao nazad Hr i Slo u nekakvu Yugu?

Između Sa i Lukavice ima jedino administrativna granica.
Malo ti tu miješaš kruške i jabuke.
Eh da sam kokain. Prolazio bi bez pitanja.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 29 apr 2024, 13:53

samoposmatram je napisao/la:
29 apr 2024, 13:50
Shategabri je napisao/la:
29 apr 2024, 13:48
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno
U kojem to univerzumu? Znaš da od toga nema ništa. Eventualno neka ekonomska zajednica, ništa više.
Na nekom nivou to je već ostvareno, npr. roaming, dokumenti na granici i sl.
E sad, kako je zapadno od nas EU, kako bi uvukao nazad Hr i Slo u nekakvu Yugu?

Između Sa i Lukavice ima jedino administrativna granica.
Malo ti tu miješaš kruške i jabuke.
Eh da sam kokain. Prolazio bi bez pitanja.
Ako si dobar...znaš s kim ;)
Koševo Zapad

Avatar
Judd
Postovi: 1024
Pridružen/a: 29 okt 2023, 21:16
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Judd » 29 apr 2024, 14:06

Jedino rješenje za BiH je ukidanje entiteta RS.

Evo pogledaj šta ovaj zlostavljač žena Košarac radi. Svi su predali tu neku aplikaciju za milijarde jedino mi nismo jer političari iz manjeg entieta misle da je to prenos nadležnosti. I tako već godinama. Debilna skupina Srba političara za koju glasa debilna skupina Srba.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2154
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 29 apr 2024, 14:07

Shategabri je napisao/la:
29 apr 2024, 13:48
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno
U kojem to univerzumu? Znaš da od toga nema ništa. Eventualno neka ekonomska zajednica, ništa više.
Na nekom nivou to je već ostvareno, npr. roaming, dokumenti na granici i sl.
E sad, kako je zapadno od nas EU, kako bi uvukao nazad Hr i Slo u nekakvu Yugu?

Između Sa i Lukavice ima jedino administrativna granica.
Malo ti tu miješaš kruške i jabuke.
U kojem to svijetu je najidealnije za Hrvatsku i Sloveniju da se vrati propala zemlja Jugoslavija? Ljudi clanice EU, NATO, Sengena, euro valuta, najstabilnija na svijetu logicno, bez vize putuju u 190 zemalja svijeta, medju kojima je i Amerika. Ljudi su najvise dobili raspadom te zemlje. Hahahah najjaci su ovi jugonostalgicari.

Ali bi bilo najidealnije, za nas i Srbiju, sa svakako kikiriki ekonomijom pa da crpimo i da se naslonimo na te razvijene ekonomije. To smo uostalom i radili, pa su se hrvati i slovenci i pobunili zbog toga i izasli iz nje.

Ekidanje entiteta RS je nemoguce upravo zbog sustine Dejtona, pa oni se najvise i hvataju za taj sporazum po svemu.

Avatar
boatenkk
Postovi: 494
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la boatenkk » 29 apr 2024, 14:10

vracanje jugoslavije je jedino rjesenje.. to je bio div 25 miliona stanovnika svi sretni zadovoljni.. svi smo plemena sad.. 6 republika i 2 autonomije.. jedino tako moze biti.. takoder vratiti socijalisticki rezim.. svake godine da se mijenja predsjednik glavni iz svih 6 republika i svakih 6 godina izbori.. sve u svoje vrijeme

Avatar
Shategabri
Postovi: 14768
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Shategabri » 29 apr 2024, 14:11

numanumaye22 je napisao/la:
29 apr 2024, 14:07
Shategabri je napisao/la:
29 apr 2024, 13:48
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44

ja hocu reci da je za nas naidealnije da se jugoslavija vrati bar u tome da nemamo granice i da slobodno cirkulisemo i poslujemo … veci promet ljudi i roba bolji kvalitet…

msm zamisli besmisla granice izmedju lukavice i sarajeva…doboja i tesnja .. msm smjesno
U kojem to univerzumu? Znaš da od toga nema ništa. Eventualno neka ekonomska zajednica, ništa više.
Na nekom nivou to je već ostvareno, npr. roaming, dokumenti na granici i sl.
E sad, kako je zapadno od nas EU, kako bi uvukao nazad Hr i Slo u nekakvu Yugu?

Između Sa i Lukavice ima jedino administrativna granica.
Malo ti tu miješaš kruške i jabuke.
U kojem to svijetu je najidealnije za Hrvatsku i Sloveniju da se vrati propala zemlja Jugoslavija? Ljudi clanice EU, NATO, Sengena, euro valuta, najstabilnija na svijetu logicno, bez vize putuju u 190 zemalja svijeta, medju kojima je i Amerika. Ljudi su najvise dobili raspadom te zemlje. Hahahah najjaci su ovi jugonostalgicari.

Ali bi bilo najidealnije, za nas i Srbiju, sa svakako kikiriki ekonomijom pa da crpimo i da se naslonimo na te razvijene ekonomije. To smo uostalom i radili, pa su se hrvati i slovenci i pobunili zbog toga i izasli iz nje.

Ekidanje entiteta RS je nemoguce upravo zbog sustine Dejtona, pa oni se najvise i hvataju za taj sporazum po svemu.
Ma nije, zato i kažem to mogu biti samo puste želje jugonostalgičara i ništa više.

Pa naslonili bi se u nekom kontekstu kad bi bili dio EU. Znači to je jedini način da ponovno budu sve ex yu republike u jednoj zajednici.

Pat pozicija ;)
Odgovara korumpiranim političarima.
Koševo Zapad

Avatar
Brokula
Postovi: 31269
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Brokula » 29 apr 2024, 14:33

Košarac zbog "prijenosa nadležnosti" blokira apliciranje za dvije milijarde maraka

Imamo zlatne ministre nema sta
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

huupmil
Postovi: 511
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la huupmil » 29 apr 2024, 16:51

numanumaye22 je napisao/la:
29 apr 2024, 13:44
huupmil je napisao/la:
29 apr 2024, 13:37
ja ne razumijem kakva je ludjacka kosulja dejton i sta je problem sa tim ?
jel ima neka analiza tog narativa koji se samo ponavlja a nigdje be objasnjava
Ukratko- zato sto je potpisan u tom trenutku samo da bi se zaustavio rat, sto je bilo najvaznije. Ali nije uspostavio funkcionalnu drzavu ni 30 godina kasnije. Trecina vijeka eej.

Ocito je u tom trenutku bilo vazno da se rat zaustavi, a rjesenja koja su prihvacena bila su kompromisna. U samom sporazumu je bilo slabosti, prvenstveno kroz sistem veta, odnosno mogucnosti blokade odluka od strane entiteta,sto je, kako vidimo, dovelo do dosta problema u samoj BiH.
ima li neka analiza koja tvrdi da bi ekonomski status bio bolji ukoliko bi secuveo neki drugi sistem ..
koja odluka od znacaja je blokirana ? prevedeno
kako to dejton koji znaci autonomiju entiteta blokira razvoj entiteta i ne dozvoljava micanje standarda na nivou drzave koja je samo zbir entiteta ?

@shategabri, nisi ti mene razumio.


moja poenta je da medju bivsim jugo republikama ne trebaju granice kao izmedju drugih suverenih drzava.. barem sto se tice ljudi, carinske stope mozda isto tako…

ako slo i hr ne mogu, ok … barem ovo ostalo…

Avatar
Asteriks
Postovi: 14361
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 29 apr 2024, 17:23

Državu je blokirala i blokira korumpirana vlast. Nikakav drugi sistem, sem onog gdje se institucije sihroniziraju sa EU uređenjem, neće donijeti napredak. Pokradeni su milioni.

Da bi neka zemlja napravila pogodno tlo za ekonomski boom, prije svega treba ulagati u infrastrukturu, autoputeve te olakšat administrativne prepreke. Tek onda, čak i vrsnim lobiranjem može se privući ozbiljan investitor.

Nakon toga ide ulaganje u nauku te istraživanje i već poslije nekog vremena može se pričati o sredini u koju se slijevaju vrhunski projekti.

I treća strateški važna grana jeste domaća proizvodnja hrane. Svaki trgovinski partner gleda šta kvalitetno imaš za ponudit, pogotov nešto brendirano. Primjer paški sir i preko 35 000 ovaca zaštitni su znak Paga.

Glede RS-a i cijele situacije, ne smije se ustupiti koliko je milimetar. Svako popuštanje znači naredni korak ka nečem gorem, jer njihova ideologija nije od jučer, a genocidom se ne žonglira, niti kalkuliše. Onaj ko ga ne želi priznati, spreman je isti ponoviti. Poginuli su dokaz vremena u kojem se životom branilo protiv agresije i stradalo od zlotvora. To treba da nam bude bedem i granica otpora.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Sheyi
Postovi: 12246
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Sheyi » 29 apr 2024, 21:44

Ko ima imalo vremena da baci oko na cirilicu na happy, strasno sta pricaju, zasto su ovoliko bolesni Srbi?

Avatar
Surreal
Postovi: 7442
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 29 apr 2024, 21:46

Šta je sa jadnim Sandžaklijama kada je riječ o rezoluciji o Srebrenici, ima li bar neko malo kičme, da kaže mi to podržavamo, ipak se nazivaju Bošnjacima. Vjerujem da je rahmetli Zukorlić živ, ne bi prošlo ovako tiho...

I pitaju se što ih niko ne voli...
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

VensanKasel
Postovi: 1973
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la VensanKasel » 30 apr 2024, 00:31

Surreal je napisao/la:
29 apr 2024, 21:46
Šta je sa jadnim Sandžaklijama kada je riječ o rezoluciji o Srebrenici, ima li bar neko malo kičme, da kaže mi to podržavamo, ipak se nazivaju Bošnjacima. Vjerujem da je rahmetli Zukorlić živ, ne bi prošlo ovako tiho...

I pitaju se što ih niko ne voli...
Bošnjaci iz Srbije , yebi ga po meni su ispravni jer vole svoju drzavu . Da se Srbi i Hrvati ugledaju na njih i da oni tako vole svoju rodnu grudu :kafa:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2158
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 30 apr 2024, 00:33

Evo i CG će glasati ZA. :bih:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: L-Train i 3 gosta.