Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
scholsey
Postovi: 1718
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 17 apr 2024, 20:37

StevieG8 je napisao/la:
17 apr 2024, 20:04
Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 19:45

A yebat ga, ne znam jesi li u Sarajevu studirao - znaš i sam kakvo je stanje sa profesorima, još se tresem od pojedinih sa anatomije, dobio hipertireozu, na apaurinima završio, al jbg. Isto kakva droga, koliko god teško bilo, čovjek hoće još :mrgreen:

Doduše ja nisam još ni zašao de-facto u klinički aspekt medicine, ako ne odustanem... Mogu misliti šta me tek čeka.
Razumijem te sve, nemaš se šta previše sekirati i propitivati. Imamo samo jedan život i skoro trećina ti ode na raznorazno školovanje a na kraju svakako svi žale za nečim, svako bi nešto drugačije, zato ne gubi džaba energiju i vrijeme na to nego se fokusiraj da prvo sačuvaš zdravlje i da završiš to što si počeo. Kasnije s diplomom već možeš vidjeti i razmišljati na koji način da organizuješ svoj život a da pri tome budeš što sretniji, nisu nekada ni velike pare jedino mjerilo kvalitetnog života.
Vjeruj @Surreal da si mogao znatno gore proći sa profesorima. Na primjer, da si malo stariji, mogao si upoznati kraljicu šoka pod imenom Zakira Mornjaković - tad bi sigurno čitav život pamtio katedru za Histologiju, samo ne znam da li po dobrom ili lošem. :mrgreen:

Možda Stevie zna tu ikonu? Btw, @StevieG8, koja si godina drug?
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14360
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 17 apr 2024, 20:40

alemsa je napisao/la:
17 apr 2024, 20:22

Pa jeste zato sto ne derete auto kao sto sam i rekao, Svabo-Amer drzi na autoputu 100-120km na sat konstantno. Ti ga drzis 60 km na sat, jednostavno vam takav geografski polozaj gdje krivina svako 25 metara. I nije isto derati mashinu/auto 120km na sat, 80% vremena i 60km na sat.
Roka, stvar je prilagođavanja vozila prilikama ceste i idealno je u svakoj brzini voziti između 2000 i 2500 obrtaja (kod benzinaca vjv 2500 i 3000). Tada motor prede i upravo to su savjeti poznatih autoklubova za optimalni stil vožnje.

Kada voziš blizu 120 km/h u petoj, tada si rasteretio motor, a nekad ga je dobro ispuhati. Najteže pada gradska vožnja, režim stani/kreni i kratke relacije.

Auto se dere kada ga često voziš na 3500 obrataja i preko, a opet guši kada ide ispod 1800, ovisno o motoru, konfiguraciji mjenjaca itd.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Finn
Postovi: 9237
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Finn » 17 apr 2024, 21:10

soko je napisao/la:
17 apr 2024, 20:35

Jeb.ene su tablete. Sta se moze, depresija je njesra.
Ovo sto gefufnall pise, kalorijski defict je najvazniji.
Jbt neki dan trcim pola sata, satra se. Potrosio neki 300 kalorija, i onda pojede donut, pogleda kad donut ima preko 300 kalorija a mogo bi jedno 4 pojest.
Nisam pio alkohol 6 sedmica, slatko u 3 sedmice dva donuta pojeo. Stomak skoro nestao, al ovo zadnje nikako da skinem pa sam poceo trcati.
Malo me je i baklava zeznula, poslije te tri sedmice, u dva dana nekih 10 komada pojede.
Sve je u kalorijama. Ne postoji ništa jednostavnije u životu od mršavljenja, samo odrediš koji ti je prosječni calorie intake dnevno, smanjiš za 500 i poštuješ taj kalorijski broj bar mjesec dana. I naravno vagati i brojati kalorije. Možeš, a i ne moraš cardio. Ubrzaće proces svakako. Ne može, a da ne vidiš rezultat.

Pod uslovom da si zdrav naravno.

Espiritosanto
Postovi: 3041
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Espiritosanto » 17 apr 2024, 21:11

numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:30
Espiritosanto je napisao/la:
17 apr 2024, 14:32
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 13:35


Ne mora lizing ako nemas firmu, uzmes na finansierung. 70 % njemacke i bogatasa voza na finansierung jer nece da kesiraju i gube na tom autu za recimo 5 godina kad ostari vec. Placas recimo ratu 250 eura, vozis novo, tvoje je auto (nije ko na lizingu), ali isto tako za 5 godina (na koliko si ga uzeo) mozes to auto prodat, samo ga vratis i uzmes opet novo i vozis i finansiras. Prednost je naravno sto uvijek vozis novo, pa time ne dajes svako malo pare na servise a i sigurnije je.

Ima tu jos dosta sa zadnjom ratom recimo koja moze bit veca (ako zelis mozes i to na rate), ili da uplatis odmah pa ti manja rata bude.

Uglavnom, ugrubo, ko sto ti uzmes telefon u Telecomu na pretplatu 2 godine tako se ovdje uzimaju auta na 3-4-5 godina. Nikakav problem sa stalnim ugovorom, svaka autokuca daje. Nije to neki uspjeh, sa recimo poslom u drzavnoj sluzbi i u BiH lagano uzmes auto, cak sta vise, banke ti nude kredite lagano.
Na financirung nije tvoje auto.
Vlasnička ti stoji u banci, auto se vodi na tebi ali ne možeš ništa sa njim dok ga ne otplatiš.
Sa tim da su kamate na finanzirung užasne i visoke.
Imam dosta svojih gore pa sam upućen.
Što Pantelija kaže keš je zakon,ako dvoje rade jednu platu na stranu godinu dana i možeš uzeti haman novo auto.
Prije sam sa ovim svojim znao ponekad i preprodati koje auto ovdje ali u zadnjih par godina cijene su i gore katastrofa i ne padaju nikako.
Trenutno najjeftinija polovna auta u Skandinaviji :wtf:
Zavisi, kamate se mogu naci od 3 %, tako da nisu velike. Naravno da nije tvoje dok ne otplatis ko sto nista nije, ali to auto prije Schlussrate nakon 3-4 godine mozes uredno vratit i novo uzet finansirat opet.

Pitanje je koliko se isplati i novo auto odmah uzet za kes kad izgubi 50 % vrijednosti za par godina, ali to je vec druga tema.

Svaki covjek ovdje koji radi moze sebi priustiti da vozi novo auto sa ratom od cca 250 eura, nikakav je to trosak. Zato u Njemackoj imas 50 miliona registrovanih auta.
Pa ne znam to za kamate baš.Evo primjer rođaka koji se dvoumio da li financirung ili keš.
Aplicirao je kod više autokuća i hendlera i cijena auta je bila od 22-22.5 k eura.
Za keš je kupio isto to auto za 17.
5 milja eura kamate na cifru od otprilike 20 hiljada mi se ne čini baš povoljno,još ako uzmemo u obzir da je to stvar kojoj cijena pada kako vrijeme prolazi.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

soko
Postovi: 3805
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la soko » 17 apr 2024, 21:14

Finn je napisao/la:
17 apr 2024, 21:10
soko je napisao/la:
17 apr 2024, 20:35

Jeb.ene su tablete. Sta se moze, depresija je njesra.
Ovo sto gefufnall pise, kalorijski defict je najvazniji.
Jbt neki dan trcim pola sata, satra se. Potrosio neki 300 kalorija, i onda pojede donut, pogleda kad donut ima preko 300 kalorija a mogo bi jedno 4 pojest.
Nisam pio alkohol 6 sedmica, slatko u 3 sedmice dva donuta pojeo. Stomak skoro nestao, al ovo zadnje nikako da skinem pa sam poceo trcati.
Malo me je i baklava zeznula, poslije te tri sedmice, u dva dana nekih 10 komada pojede.
Sve je u kalorijama. Ne postoji ništa jednostavnije u životu od mršavljenja, samo odrediš koji ti je prosječni calorie intake dnevno, smanjiš za 500 i poštuješ taj kalorijski broj bar mjesec dana. I naravno vagati i brojati kalorije. Možeš, a i ne moraš cardio. Ubrzaće proces svakako. Ne može, a da ne vidiš rezultat.

Pod uslovom da si zdrav naravno.
Nekako isto kao i auto, samo da imas balon umjesto rezervara.
Ako vozis dosta, potrosis gorivo, dospes gorivo. Ako ne vozis a sipas gorivo balon raste dok ne pukne

Avatar
alemsa
Postovi: 24225
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la alemsa » 17 apr 2024, 21:19

Asteriks je napisao/la:
17 apr 2024, 20:40


Roka, stvar je prilagođavanja vozila prilikama ceste i idealno je u svakoj brzini voziti između 2000 i 2500 obrtaja (kod benzinaca vjv 2500 i 3000). Tada motor prede i upravo to su savjeti poznatih autoklubova za optimalni stil vožnje.

Kada voziš blizu 120 km/h u petoj, tada si rasteretio motor, a nekad ga je dobro ispuhati. Najteže pada gradska vožnja, režim stani/kreni i kratke relacije.

Auto se dere kada ga često voziš na 3500 obrataja i preko, a opet guši kada ide ispod 1800, ovisno o motoru, konfiguraciji mjenjaca itd.
Je.bo to sta velis za ovo:
slika

slika
Vtx 1300 kubika, 30k presla, fully loaded, zvucnici i sve, malo Sinana da odvrnem na semaforu :opaopa:

Dzaba ga daje $2500
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

soko
Postovi: 3805
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la soko » 17 apr 2024, 21:19

Espiritosanto je napisao/la:
17 apr 2024, 21:11
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:30
Espiritosanto je napisao/la:
17 apr 2024, 14:32

Na financirung nije tvoje auto.
Vlasnička ti stoji u banci, auto se vodi na tebi ali ne možeš ništa sa njim dok ga ne otplatiš.
Sa tim da su kamate na finanzirung užasne i visoke.
Imam dosta svojih gore pa sam upućen.
Što Pantelija kaže keš je zakon,ako dvoje rade jednu platu na stranu godinu dana i možeš uzeti haman novo auto.
Prije sam sa ovim svojim znao ponekad i preprodati koje auto ovdje ali u zadnjih par godina cijene su i gore katastrofa i ne padaju nikako.
Trenutno najjeftinija polovna auta u Skandinaviji :wtf:
Zavisi, kamate se mogu naci od 3 %, tako da nisu velike. Naravno da nije tvoje dok ne otplatis ko sto nista nije, ali to auto prije Schlussrate nakon 3-4 godine mozes uredno vratit i novo uzet finansirat opet.

Pitanje je koliko se isplati i novo auto odmah uzet za kes kad izgubi 50 % vrijednosti za par godina, ali to je vec druga tema.

Svaki covjek ovdje koji radi moze sebi priustiti da vozi novo auto sa ratom od cca 250 eura, nikakav je to trosak. Zato u Njemackoj imas 50 miliona registrovanih auta.
Pa ne znam to za kamate baš.Evo primjer rođaka koji se dvoumio da li financirung ili keš.
Aplicirao je kod više autokuća i hendlera i cijena auta je bila od 22-22.5 k eura.
Za keš je kupio isto to auto za 17.
5 milja eura kamate na cifru od otprilike 20 hiljada mi se ne čini baš povoljno,još ako uzmemo u obzir da je to stvar kojoj cijena pada kako vrijeme prolazi.
Pa i nije. Bilo kakav kredit je kradja ili ti bacanje para. Jedino ako bas moras uzet onda hajde.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41280
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 apr 2024, 21:20

StevieG8 je napisao/la:
17 apr 2024, 19:38
Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 16:01
Ma eto ja sam na obnovi na medicini, koliko god želio to, jasno isključivši "financijski" aspekt tog zanimanja, već me počela drmati kao neka egzistencijalna kriza. Ono najbolji jaran se ženi za par mjeseci, tamo drugarica trudna, ovaj otvorio neku svoju piljaru, ovaj ostatak već počeo raditi kao medicinske sestre/tehničari.

Onda pogledam sebe, znam da moram guliti još tri godine, znam da pič.ke neću vidjeti isto toliko, jer jbg nema Moeta i skupog auta i razmišljam tačno isplati li se ovo dalje uopće. Naročito čitajući ove priče o inostranstvu i zaradi tamo (plus mi je što sam svakako završio srednju medicinsku).
Meni je ostalo manje do kraja istog fakulteta i mogu ti reći da smo se dobro zeznuli. Nije problem samo studij na koji ti ode toliko godina a i debelo se namučiš ako studiraš na pošten način nego sam kvalitet života kasnije. Prvo što kod nas ako dolaziš iz velikog grada u kojem i studiraš posao nećeš dobiti bez stranke. Uvijek ćeš imati mjesto u Kladuši, Vlasenici, Modriči i sličnim mjestima ali su tu uslovi rada nikakvi, plata mala a padneš s nogu od pacijenata.
Ako hoćeš ići vani računaj da opet moraš potrošiti sigurno 3-4 godine dok naučiš jezik dok odeš tamo dok ispolažeš sve što ti treba da ti dozvole rad i dok se snađeš, adaptiraš.. da ne spominjem sav stres koji ode na to. Onda se okreneš imaš preko 30 godina a tek si koliko toliko složio život što se posla tiče.

Sem toga danas gdje god odeš fali ljekara, specijalista, medicinskog osoblja generalno.. imaš po 10 minuta za svakog pacijenta koji očekuje da mu riješiš sve probleme a prethodno je 20 sati izgoogleao sve moguće simptome, komplikacije, lijekove za svoje specifično stanje i onda dođeš u situaciju da zna više od tebe o svojoj bolesti. Izliječiš 1000 pacijenata 1 ne pomogneš naravno da si najgori.

Kasno je sad da odustaneš ali eto možda neko drugi pročita ko se dvoumi da li da se bavi medicinom.
Eh to sam i ja govorio, vidim po ljudima iz porodice (zena, sestra joj i brat svi u toj bransi) i prijateljima, taj kvalitet zivota definitivno nije na nivou koji ocekujes od takve pozicije, nema onog work-life balansa jer tu je posao skoro pa 24/7, i ono sto si slobodan jedva cekas da dodjes kuci i bacis se u krevet. A da ne pricam o nivou stresa koji je prisutan za razliku od drugih profesija gdje ne radis s ljudima i nije pitanje zivota i smrti. Imas u Splitu onog doktora sto se ubio prosle godine cini mi se jer jednostavno covjek nije mogao izdrzati bez odmora koliko je radio. Obzirom koliko ulozis u skolovanje, ne mislim na novac koliko na trud, zivce, vrijeme i sve ostalo i na kraju dobijes takvo nesto da se vise cijeni neko ko snimi neki video od 15 sek gdje izvali neku glupost za razliku od toga sto ti radis.

Mislim ti si tu koristan drzavi i drustvu al nisi sebi, za razliku od drugih profesija gdje je korist prvenstveno tebi a tek onda drzavi i drustvu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Finn
Postovi: 9237
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Finn » 17 apr 2024, 21:26

rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 apr 2024, 21:20
Obzirom koliko ulozis u skolovanje, ne mislim na novac koliko na trud, zivce, vrijeme i sve ostalo i na kraju dobijes takvo nesto da se vise cijeni neko ko snimi neki video od 15 sek gdje izvali neku glupost za razliku od toga sto ti radis.
Jest, ali tu imaš posao do kraja života, sve žive pogodnosti, kreditno si sposoban, para sigurna svaki mjesec. Taj što snimi klip od 15 sekundi je aktuelan godinu-dvije-tri, poslije toga snalazi se, nema staža ni penzije poslije.

Plus ti što uzimaju pare od influensinga, kada uzmeš ukupan broj ljudi koji nešto objavljuju, postotak tih koji uzimaju ozbiljne pare je mizeran. Ko i u fudbalu i svakom javnom poslu, zapravo i gore, milioni pokušali, mali procenat uspio.

Ne mogu svi raditi nešto što je od opće koristi.

samoposmatram
Postovi: 5410
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la samoposmatram » 17 apr 2024, 21:30

GefufnaII je napisao/la:
17 apr 2024, 18:49
samoposmatram je napisao/la:
17 apr 2024, 18:41
Sta zapad uradi od covjeka.
moras postit i smanjit unos kalorija ako se mislis kurcit sa Belvedere
Autofagija je otkrivena u Japanu. Dakle, dat cemo ovdje kredit ipak istoku. :mrgreen:
Autofagija nacin prezivljavanja od gladi. Dokazano ubija celije, ali produzuje zivot tokom gladi.

Na zapadu autofagiju koriste pretili. Umjesto da se seta, igra ili guzi. Tamo se sjedi ili jede.

Espiritosanto
Postovi: 3041
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Espiritosanto » 17 apr 2024, 21:33

soko je napisao/la:
17 apr 2024, 21:19
Espiritosanto je napisao/la:
17 apr 2024, 21:11
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:30


Zavisi, kamate se mogu naci od 3 %, tako da nisu velike. Naravno da nije tvoje dok ne otplatis ko sto nista nije, ali to auto prije Schlussrate nakon 3-4 godine mozes uredno vratit i novo uzet finansirat opet.

Pitanje je koliko se isplati i novo auto odmah uzet za kes kad izgubi 50 % vrijednosti za par godina, ali to je vec druga tema.

Svaki covjek ovdje koji radi moze sebi priustiti da vozi novo auto sa ratom od cca 250 eura, nikakav je to trosak. Zato u Njemackoj imas 50 miliona registrovanih auta.
Pa ne znam to za kamate baš.Evo primjer rođaka koji se dvoumio da li financirung ili keš.
Aplicirao je kod više autokuća i hendlera i cijena auta je bila od 22-22.5 k eura.
Za keš je kupio isto to auto za 17.
5 milja eura kamate na cifru od otprilike 20 hiljada mi se ne čini baš povoljno,još ako uzmemo u obzir da je to stvar kojoj cijena pada kako vrijeme prolazi.
Pa i nije. Bilo kakav kredit je kradja ili ti bacanje para. Jedino ako bas moras uzet onda hajde.
Prijatelj radi u Sparkaseu kaže da su im najdraži i najprofitabilniji minusi -dozvoljeno prekoračenje.
Dadnu ti koliko ti uvijek mogu uzeti a kamata ogromna.
Najbolje za banku, bolje od bilo kojeg kredita stambenog ili potrošačkog.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Licniznanstvenik
Postovi: 1049
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Licniznanstvenik » 17 apr 2024, 21:35

i ovi izbori u HR su dokaz koliko je narod na Balkanu glup, zaslijepljen, potkupljen, podanički nastrojen i nesposoban da bilo što promjeni
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Surreal
Postovi: 7429
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 17 apr 2024, 21:39

scholsey je napisao/la:
17 apr 2024, 20:37
StevieG8 je napisao/la:
17 apr 2024, 20:04
Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 19:45

A yebat ga, ne znam jesi li u Sarajevu studirao - znaš i sam kakvo je stanje sa profesorima, još se tresem od pojedinih sa anatomije, dobio hipertireozu, na apaurinima završio, al jbg. Isto kakva droga, koliko god teško bilo, čovjek hoće još :mrgreen:

Doduše ja nisam još ni zašao de-facto u klinički aspekt medicine, ako ne odustanem... Mogu misliti šta me tek čeka.
Razumijem te sve, nemaš se šta previše sekirati i propitivati. Imamo samo jedan život i skoro trećina ti ode na raznorazno školovanje a na kraju svakako svi žale za nečim, svako bi nešto drugačije, zato ne gubi džaba energiju i vrijeme na to nego se fokusiraj da prvo sačuvaš zdravlje i da završiš to što si počeo. Kasnije s diplomom već možeš vidjeti i razmišljati na koji način da organizuješ svoj život a da pri tome budeš što sretniji, nisu nekada ni velike pare jedino mjerilo kvalitetnog života.
Vjeruj @Surreal da si mogao znatno gore proći sa profesorima. Na primjer, da si malo stariji, mogao si upoznati kraljicu šoka pod imenom Zakira Mornjaković - tad bi sigurno čitav život pamtio katedru za Histologiju, samo ne znam da li po dobrom ili lošem. :mrgreen:

Možda Stevie zna tu ikonu? Btw, @StevieG8, koja si godina drug?
Čuo sam za Kiru, yebla sebe još prepričavaju kako je bolesna bila. :bow:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54534
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la MortemHz » 17 apr 2024, 21:50

Licniznanstvenik je napisao/la:
17 apr 2024, 21:35
i ovi izbori u HR su dokaz koliko je narod na Balkanu glup, zaslijepljen, potkupljen, podanički nastrojen i nesposoban da bilo što promjeni
U 21:30 sati, pola sata nakon prvih rezultata DIP-a, HDZ ima 65 mandata, SDP 42, Domovinski pokret 13, Most 9, a Možemo 6. IDS-ova koalicija ima 4, a NP Sjever i Fokus Republika po dva mandata.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Asteriks
Postovi: 14360
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 17 apr 2024, 21:57

alemsa je napisao/la:
17 apr 2024, 21:19

Je.bo to sta velis za ovo:
slika

slika
Vtx 1300 kubika, 30k presla, fully loaded, zvucnici i sve, malo Sinana da odvrnem na semaforu :opaopa:

Dzaba ga daje $2500
To je ono za gust Honda, kategorija cruiser. Evo baš gledam te vrste imaš i primjer Shadow Spirit 750.

Ja, ako bi već gledao sebi nekad tu razonodu, onda bi išao u kategoriju cross nešto od 450 kubika pa gore. Imaš ih ovamo od ispod 4000 KM, strani papiri, samo negdje za urvine. :lol:

Sa Hondom nemoš promašit pogotov ko oće sport vrstu, ubjedljivo najprodavaniji proizvođač.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Surreal
Postovi: 7429
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 17 apr 2024, 21:58



Da joj Allah dragi olakša.

Kakav syeb, nekako čovjek zaboravi da nas sve ovo može zadesiti. Ja se iznerviram što sam kratak za deseti parfem ove godine i onda vidim ovo... Uh.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
Rosicky
Postovi: 8415
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Rosicky » 17 apr 2024, 22:04

Licniznanstvenik je napisao/la:
17 apr 2024, 21:35
i ovi izbori u HR su dokaz koliko je narod na Balkanu glup, zaslijepljen, potkupljen, podanički nastrojen i nesposoban da bilo što promjeni
Jadno je to sto su svi ovi toliko licemjerni da ces radije da te hdz krade nego ovi.

Oreskovic i puljak napadnu milanovica ovaj ih izvrijeda brutalno i obrise pod s njima da bi se ona vratile i branile njega kao u svrhu viseg cilja.

Iz aviona se bidi da im je bitno samo da sjede u saboru i zaraduju a ne da rade promjen.

Avatar
Surreal
Postovi: 7429
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 17 apr 2024, 22:05



Isto tuga jbt, odeš na posao - vratiš se invalid.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37645
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 apr 2024, 22:15

Plenkovic kralj brojanja glasova :D

Na kraju ce samo morati da kupi neke od ovih debila iz krajnje desnice kojima se HDZ ne svidja samo jer nije ultra-fasisticki.

A najvece ovce su Slavonci, da ih hoce bijela kuga pojesti sve.

Avatar
Rosicky
Postovi: 8415
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Rosicky » 17 apr 2024, 22:17

tuzlak1987 je napisao/la:
17 apr 2024, 22:15
Plenkovic kralj brojanja glasova :D

Na kraju ce samo morati da kupi neke od ovih debila iz krajnje desnice kojima se HDZ ne svidja samo jer nije ultra-fasisticki.

A najvece ovce su Slavonci, da ih hoce bijela kuga pojesti sve.
Ma nije ovo pokradeno sto je najzalosnije.
Sjedim u Zupanji neki dan,grad izgubio tipa 5k stanovnika i svi na terasi govore kako ce glasat za njih..taj dan dosao peda grbin nije skupio 10 ljudi da napravi skup.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.