Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Confiance
Postovi: 72
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Confiance » 17 apr 2024, 15:44

numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:38
Confiance je napisao/la:
17 apr 2024, 15:35
Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 13:07
Po vama isplati li se onda uopće studirati ove duže fakultete, tipa medicina/stomatologija?

Djeluje da razlika u platama nije toliko velika za ono što moraš uložiti.
Pitanje na mjestu fkt, bar u Sarajevu se cini da sa finansijske strane nije velika razlika u platama u tim VSS top fakultetima (medicina, stomatologija, inzinjeri bilo koje forme - elektro, gradjevina, masinstvo i dr. ). Bar ovo raje sto poznajem, vecina inzenjerske branse su tu oko 2000KM ili nesto malo preko toga (nekoliko godina iskustva)
Studirat se u Bejha ne isplati nikako. Zamisli studirao za profesora u srednjoj 4-5 godina i plata ti 1300 km, bacio godine niz vodu ni za sta. Ne isplati se jednostavno zbog vremena, zivaca i para potrosenih da bi kasnije imao jako nisku platu i ne pokupio plodove svoga truda.
Opet to u javnom sektoru sada je kao malo bolje sa finansijske strane bar u KS, povecali su im plate cini mi se. Mada taj posao nastavnika u skoli je nezgodan, utroseno vrijeme, zivci, opet rad sa djecom, roditeljima. Ovi sto rade na fakultetima, pri unsa i sl mi se cini drugi rang, i cijenjenije i bolje realno

Avatar
scholsey
Postovi: 1650
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 17 apr 2024, 15:48

rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:09
Ja ih znam dosta, imam u porodici tri trenutno, u raji još desetak, i ne znam nijednog da se ne žali :mrgreen:

Čak štaviše kažu da ne bi preporučili ni svojoj djeci da upisuju te faksove jer ih ljudi ne cijene a previše odricanja i žrtve.

Nije toliki problem u završavanju, ako si uporan i vrijedan, nego više kasnije u toku prakse kroz rad, tu se vidi razlika. Posebno što su oni i malo plaćeni obzirom koliko rade, jer ako žele da iole budu plaćeniji moraju raditi bruku dežura, na par strana, pa onda nemaš vremena ni za šta drugo. Tako da sve ima svoje, gledajući neka druga zanimanja recimo gdje radiš od 8 do 4 i poslije si slobodan, vikend si slobodan, a plaćenije i manje stresa deset puta nego kod njih.

Da ne pričam o ovim modernim profesijama i kako su one plaćenije tipa influensera i šta sve ne, gdje ljudi koji su zatvorenici zarađuju više i cijenjeniji su od doktora u današnjem društvu.
E ne znam vala šta bih ti rekao. :mrgreen:

Doduše, recimo nekih 70% doktora koje znam su stomatolozi. Konkretno, samo 3 su ili već imali ordinaciju od roditelja, ili su im roditelji dobrostojeći pa su odmah imali opciju za privatluk. Ostali su svi krenuli sasvim normalno i evo kroz par godina se više nego solidno izgradili.

Ostatak su doktori medicine. Neki su na Kliničkom, neki po bolnicama u drugim gradovima, neki rade privatno.. al eto, Bogami se niko ne žali. Pogotovo ne ovi koji su inostranstvu.

Nejse, slažem se definitivno s tobom da bi morali biti daleko bolje plaćeni kod nas. Isto mislim i za dosta drugih zanimanja.

Ali ne mislim da zbog toga treba unaprijed otpisivati ove opcije. Mislim da su ovakvi studiji isplativi iz više uglova, i da se njihova vrijednost ne bi trebala ocjenjivati samo kroz visinu novčanih primanja.

Završen fax ili neka druga vrsta edukacije nije nikakva sigurica, kao što je nekad bila na ovim prostorima. To je samo skuplja i kvalitetnija ulaznica za tržište poslova. Neće ništa značiti ako je ne znaš iskoristiti.

Ni mi u IT-u nemamo svi po randomu visoke plate. Može pričati i misliti ko god šta hoće. Znaju sigurno momci koji su u tom svijetu da se mora baaaš dosta toga izvrtiti da dođeš na taj neki famozni nivo nekoliko hiljada ojrića mjesečno. Ne ide to samo od sebe.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2100
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 17 apr 2024, 15:52

Asteriks je napisao/la:
17 apr 2024, 15:40
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:30

Svaki covjek ovdje koji radi moze sebi priustiti da vozi novo auto sa ratom od cca 250 eura, nikakav je to trosak. Zato u Njemackoj imas 50 miliona registrovanih auta.
Opet u Njemačkoj blizu 40 % ukupnog voznog parka čine auta od 10 plus godina starosti.

I nemojte opet one ublehe o komplet elektrificiranim autobusima.
Prosjecna starost auta je oko 8-9 godina ovdje, na skoro 70M registrovanih auta to je sasvim okej, kako ko voli. Kod nas na milion auta prosjecna starost 19-20 godina, dok su preko 70 % dizelasi.

Samo sto ovdje svake 2 godine moras na tehnicki i ne ne mozes na ulicu ako vozilo nije 100 % ispravno.

Mi uvezli za god dana 700k polovnih vozila, 200-250k predjenih vecinom. Auta kad izadju ovdje i u Francuskoj se izvozaju na lizing 4-5 godina, nabiju mu kilometrazu i onda ga lagano sutnu za Bejha i Balkan sa 150k na satu. Onda uzme nas covjek, jedan pa drugi, pa treci, dere i vozi i onda ga stavi na OLX i ti uzimas auto, 3-4 ruka (ne znas ni kako je odrzavan) sa 300k na satu i vozis. Onda lagano placas servise i to te finansijski unistava dok i ti ne odlucis da ga prodas. :kafa:

Avatar
Marsal
Postovi: 22763
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 17 apr 2024, 15:56

200 hiljada su smiješni kilometri za današnja auta. Nije to fićo i stojadin ili golf 2 da se sve rasklima sa 40 hiljada
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 apr 2024, 15:58

scholsey je napisao/la:
17 apr 2024, 15:48
rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:09
Ja ih znam dosta, imam u porodici tri trenutno, u raji još desetak, i ne znam nijednog da se ne žali :mrgreen:

Čak štaviše kažu da ne bi preporučili ni svojoj djeci da upisuju te faksove jer ih ljudi ne cijene a previše odricanja i žrtve.

Nije toliki problem u završavanju, ako si uporan i vrijedan, nego više kasnije u toku prakse kroz rad, tu se vidi razlika. Posebno što su oni i malo plaćeni obzirom koliko rade, jer ako žele da iole budu plaćeniji moraju raditi bruku dežura, na par strana, pa onda nemaš vremena ni za šta drugo. Tako da sve ima svoje, gledajući neka druga zanimanja recimo gdje radiš od 8 do 4 i poslije si slobodan, vikend si slobodan, a plaćenije i manje stresa deset puta nego kod njih.

Da ne pričam o ovim modernim profesijama i kako su one plaćenije tipa influensera i šta sve ne, gdje ljudi koji su zatvorenici zarađuju više i cijenjeniji su od doktora u današnjem društvu.
E ne znam vala šta bih ti rekao. :mrgreen:

Doduše, recimo nekih 70% doktora koje znam su stomatolozi. Konkretno, samo 3 su ili već imali ordinaciju od roditelja, ili su im roditelji dobrostojeći pa su odmah imali opciju za privatluk. Ostali su svi krenuli sasvim normalno i evo kroz par godina se više nego solidno izgradili.

Ostatak su doktori medicine. Neki su na Kliničkom, neki po bolnicama u drugim gradovima, neki rade privatno.. al eto, Bogami se niko ne žali. Pogotovo ne ovi koji su inostranstvu.

Nejse, slažem se definitivno s tobom da bi morali biti daleko bolje plaćeni kod nas. Isto mislim i za dosta drugih zanimanja.

Ali ne mislim da zbog toga treba unaprijed otpisivati ove opcije. Mislim da su ovakvi studiji isplativi iz više uglova, i da se njihova vrijednost ne bi trebala ocjenjivati samo kroz visinu novčanih primanja.

Završen fax ili neka druga vrsta edukacije nije nikakva sigurica, kao što je nekad bila na ovim prostorima. To je samo skuplja i kvalitetnija ulaznica za tržište poslova. Neće ništa značiti ako je ne znaš iskoristiti.

Ni mi u IT-u nemamo svi po randomu visoke plate. Može pričati i misliti ko god šta hoće. Znaju sigurno momci koji su u tom svijetu da se mora baaaš dosta toga izvrtiti da dođeš na taj neki famozni nivo nekoliko hiljada ojrića mjesečno. Ne ide to samo od sebe.
I moji su što po kliničkom, što bolnice i domovi zdravlja, al niko nije nešto pretjerano zadovoljan, jer jednostavno kažu ne vrijedi se žrtvovati toliko da bi te ljudi ponižavali kasnije sa tim što cijene više gugl ili te inflensere, zatvorenike i ostale pametologe sa držtvenih mreža, jer su svi propišali krv dok su to završili, pa dok su stekli iskustvo kasnije kroz rad i završili specijalizacije (5 godina svaka) da bi morali raditi bukvalno da nemaju haman pa slobodnog dana ako žele da iole zarade pristojno za život. Kažu da nema šanse da bi nekom preporučili da to studira, svojoj djeci posebno .
Ti studiji su možda isplativi društvu i državi ali njima samima s obzirom na omjer uloženo i koliko rade, sve vrijeme i trud sigurno nisu.

Ja im predlažem da stave katanac u bravu bolnica i domova zdravlja i napišu od sutra vas liječe inflenseri i gugl, mi prestajemo sa radom. Jer drugačije sa današnjim narodom ne možeš.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Surreal
Postovi: 7249
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 17 apr 2024, 16:01

Ma eto ja sam na obnovi na medicini, koliko god želio to, jasno isključivši "financijski" aspekt tog zanimanja, već me počela drmati kao neka egzistencijalna kriza. Ono najbolji jaran se ženi za par mjeseci, tamo drugarica trudna, ovaj otvorio neku svoju piljaru, ovaj ostatak već počeo raditi kao medicinske sestre/tehničari.

Onda pogledam sebe, znam da moram guliti još tri godine, znam da pič.ke neću vidjeti isto toliko, jer jbg nema Moeta i skupog auta i razmišljam tačno isplati li se ovo dalje uopće. Naročito čitajući ove priče o inostranstvu i zaradi tamo (plus mi je što sam svakako završio srednju medicinsku).
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
donDondon
Postovi: 3532
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la donDondon » 17 apr 2024, 16:02

puno njemackih rijeci u ovim postovima i previse dugi ne da se citati
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

Avatar
Marsal
Postovi: 22763
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 17 apr 2024, 16:02

Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 16:01
Ma eto ja sam na obnovi na medicini, koliko god želio to, jasno isključivši "financijski" aspekt tog zanimanja, već me počela drmati kao neka egzistencijalna kriza. Ono najbolji jaran se ženi za par mjeseci, tamo drugarica trudna, ovaj otvorio neku svoju piljaru, ovaj ostatak već počeo raditi kao medicinske sestre/tehničari.

Onda pogledam sebe, znam da moram guliti još tri godine, znam da pič.ke neću vidjeti isto toliko, jer jbg nema Moeta i skupog auta i razmišljam tačno isplati li se ovo dalje uopće. Naročito čitajući ove priče o inostranstvu i zaradi tamo (plus mi je što sam svakako završio srednju medicinsku).
Završi to i ne jedi gov.na.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Asteriks
Postovi: 14336
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 17 apr 2024, 16:05

numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:52
Asteriks je napisao/la:
17 apr 2024, 15:40
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:30

Svaki covjek ovdje koji radi moze sebi priustiti da vozi novo auto sa ratom od cca 250 eura, nikakav je to trosak. Zato u Njemackoj imas 50 miliona registrovanih auta.
Opet u Njemačkoj blizu 40 % ukupnog voznog parka čine auta od 10 plus godina starosti.

I nemojte opet one ublehe o komplet elektrificiranim autobusima.
Prosjecna starost auta je oko 8-9 godina ovdje, na skoro 70M registrovanih auta to je sasvim okej, kako ko voli. Kod nas na milion auta prosjecna starost 19-20 godina, dok su preko 70 % dizelasi.

Samo sto ovdje svake 2 godine moras na tehnicki i ne ne mozes na ulicu ako vozilo nije 100 % ispravno.

Mi uvezli za god dana 700k polovnih vozila, 200-250k predjenih vecinom. Auta kad izadju ovdje i u Francuskoj se izvozaju na lizing 4-5 godina, nabiju mu kilometrazu i onda ga lagano sutnu za Bejha i Balkan sa 150k na satu. Onda uzme nas covjek, jedan pa drugi, pa treci, dere i vozi i onda ga stavi na OLX i ti uzimas auto, 3-4 ruka (ne znas ni kako je odrzavan) sa 300k na satu i vozis. Onda lagano placas servise i to te finansijski unistava dok i ti ne odlucis da ga prodas. :kafa:
Opet ti okrećeš priču po nekakvim stranputicama. Prosječna starost osobnih vozila je 10 godina. Broj registrovanih tih PKW u Njemačkoj bio je oko 49 miliona msm prošle godine.

Skoro 25 % vozila od ukupnog broja su ona starija od 15 godina. Da ponovim, haman 40 % ukupnog voznog parka osobnih vozila je starije od 10 godina.

Prema izvještajima policije u Njemačkoj u saradnji tamošnjeg najvećeg autokluba ADAC, predviđa se da je na svakom trećem vozilu vraćena kilometraža itd.

Nigdje ne cvjetaju ruže i poenta je tvoj post o 50 miliona vozila gdje bi rekao da svaki Švabo vozi novo.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 17 apr 2024, 16:07, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
GefufnaII
Postovi: 200
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 17 apr 2024, 16:06

sve sto dijaspora kaze i napise, uzeti sa rezervom od 40-50%

a evo i slika koja to dokazuje
slika
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Jabroni » 17 apr 2024, 16:14

GefufnaII je napisao/la:
17 apr 2024, 16:06
sve sto dijaspora kaze i napise, uzeti sa rezervom od 40-50%

a evo i slika koja to dokazuje
slika
Onoliko postavljenih bifteka a niđe putera na slici
sumnjivo da bog čuje

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2100
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 17 apr 2024, 16:16

Asteriks je napisao/la:
17 apr 2024, 16:05
numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:52
Asteriks je napisao/la:
17 apr 2024, 15:40


Opet u Njemačkoj blizu 40 % ukupnog voznog parka čine auta od 10 plus godina starosti.

I nemojte opet one ublehe o komplet elektrificiranim autobusima.
Prosjecna starost auta je oko 8-9 godina ovdje, na skoro 70M registrovanih auta to je sasvim okej, kako ko voli. Kod nas na milion auta prosjecna starost 19-20 godina, dok su preko 70 % dizelasi.

Samo sto ovdje svake 2 godine moras na tehnicki i ne ne mozes na ulicu ako vozilo nije 100 % ispravno.

Mi uvezli za god dana 700k polovnih vozila, 200-250k predjenih vecinom. Auta kad izadju ovdje i u Francuskoj se izvozaju na lizing 4-5 godina, nabiju mu kilometrazu i onda ga lagano sutnu za Bejha i Balkan sa 150k na satu. Onda uzme nas covjek, jedan pa drugi, pa treci, dere i vozi i onda ga stavi na OLX i ti uzimas auto, 3-4 ruka (ne znas ni kako je odrzavan) sa 300k na satu i vozis. Onda lagano placas servise i to te finansijski unistava dok i ti ne odlucis da ga prodas. :kafa:
Opet ti okrećeš priču po nekakvim stranputicama. Prosječna starost osobnih vozila je 10 godina. Broj registrovanih tih PKW u Njemačkoj bio je oko 49 miliona msm prošle godine.

Skoro 25 % vozila od ukupnog broja su ona starija od 15 godina. Da ponovim, haman 40 % ukupnog voznog parka osobnih vozila je starije od 10 godina.

Prema izvještajima policije u Njemačkoj u saradnji tamošnjeg najvećeg autokluba ADAC, predviđa se da je na svakom trećem vozilu vraćena kilometraža itd.

Nigdje ne cvjetaju ruže i poenta je tvoj post o 50 miliona vozila gdje bi rekao da svaki Švabo vozi novo.
Nigdje nisam napisao da svaki svabo vozi novo vec da ko hoce da vozi novo- moze lagano, to je razlika. Besmisleno je poredjenje svakako, podaci su svakako i nebitni, ali znam sta okom vidim ovdje gdje sam ja, sigurno su 70-80 % nova auta, vidim sta se vozi, sto naravno ne znaci da je u citavoj Njemackoj tako.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2100
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 17 apr 2024, 16:17

GefufnaII je napisao/la:
17 apr 2024, 16:06
sve sto dijaspora kaze i napise, uzeti sa rezervom od 40-50%

a evo i slika koja to dokazuje
slika
Jedno je jaje na oko na ulju, a sasvim nesto drugo na puteru, pa ja. :kafa:

Avatar
scholsey
Postovi: 1650
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la scholsey » 17 apr 2024, 16:20

rio_Ferdy88 je napisao/la:
17 apr 2024, 15:58
Ja im predlažem da stave katanac u bravu bolnica i domova zdravlja i napišu od sutra vas liječe inflenseri i gugl, mi prestajemo sa radom. Jer drugačije sa današnjim narodom ne možeš.
Isto to ja predlažem za škole - eto nek vam Elvedin Sakić predaje djeci, kad očito mislite da nastavno osoblje treba rintati za milju i još dopuštati da mu se skače po glavi.

@Surreal, kad god ti tako nešto prođe kroz glavu, pročitaj ovaj Marsalov post. Teško da ti je mogao nešto pametnije napisati.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
GefufnaII
Postovi: 200
Pridružen/a: 23 mar 2024, 19:02

Re: Chat

Post Postao/la GefufnaII » 17 apr 2024, 16:22

Jabroni je napisao/la:
17 apr 2024, 16:14
Onoliko postavljenih bifteka a niđe putera na slici
sumnjivo da bog čuje
ma i stejkovi su sumnjivi, kosti se glabaju
slika

slika

slika
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
alemsa
Postovi: 24011
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la alemsa » 17 apr 2024, 16:22

Marsal je napisao/la:
17 apr 2024, 15:56
200 hiljada su smiješni kilometri za današnja auta. Nije to fićo i stojadin ili golf 2 da se sve rasklima sa 40 hiljada
Nije burazeru (dizel ok), benzinac to je vec puno kilometara za Svabu Amera itd. Jer deres auto (80% autoput), drzis 100km+ na sat. Zato ti se Svabo rijesava tog auta nakon 100k, i to ide za Bosnu, Bugarsku itd. Jer vi ne derete auta toliko.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

FoSte95
Postovi: 12655
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 17 apr 2024, 16:23

Što nam je Dodo ovako nervozan 🤣🤔
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

19vendetta87
Postovi: 4645
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 17 apr 2024, 16:23

Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 16:01
Ma eto ja sam na obnovi na medicini, koliko god želio to, jasno isključivši "financijski" aspekt tog zanimanja, već me počela drmati kao neka egzistencijalna kriza. Ono najbolji jaran se ženi za par mjeseci, tamo drugarica trudna, ovaj otvorio neku svoju piljaru, ovaj ostatak već počeo raditi kao medicinske sestre/tehničari.

Onda pogledam sebe, znam da moram guliti još tri godine, znam da pič.ke neću vidjeti isto toliko, jer jbg nema Moeta i skupog auta i razmišljam tačno isplati li se ovo dalje uopće. Naročito čitajući ove priče o inostranstvu i zaradi tamo (plus mi je što sam svakako završio srednju medicinsku).
Nema smisla da odustajes na pola studija. Da si prva godina, pa hajd i ok, ali ako si dogurao do pola, nista neces postici odustajanjem, a vec si izgubio 2-3 godine
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2100
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 17 apr 2024, 16:23

Marsal je napisao/la:
17 apr 2024, 16:02
Surreal je napisao/la:
17 apr 2024, 16:01
Ma eto ja sam na obnovi na medicini, koliko god želio to, jasno isključivši "financijski" aspekt tog zanimanja, već me počela drmati kao neka egzistencijalna kriza. Ono najbolji jaran se ženi za par mjeseci, tamo drugarica trudna, ovaj otvorio neku svoju piljaru, ovaj ostatak već počeo raditi kao medicinske sestre/tehničari.

Onda pogledam sebe, znam da moram guliti još tri godine, znam da pič.ke neću vidjeti isto toliko, jer jbg nema Moeta i skupog auta i razmišljam tačno isplati li se ovo dalje uopće. Naročito čitajući ove priče o inostranstvu i zaradi tamo (plus mi je što sam svakako završio srednju medicinsku).
Završi to i ne jedi gov.na.
Medicina je fkt kod nas preskupa, ali ako si vec poceo, zavrsi, doktor je doktor svugdje. Imat ces i tu, a i za 3-4 godine se mozes ispalit ko doktor si svakako svugdje dobrodosao. :salut:

Avatar
Asteriks
Postovi: 14336
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Re: Chat

Post Postao/la Asteriks » 17 apr 2024, 16:29

numanumaye22 je napisao/la:
17 apr 2024, 16:16

Nigdje nisam napisao da svaki svabo vozi novo vec da ko hoce da vozi novo- moze lagano, to je razlika. Besmisleno je poredjenje svakako, podaci su svakako i nebitni, ali znam sta okom vidim ovdje gdje sam ja, sigurno su 70-80 % nova auta, vidim sta se vozi, sto naravno ne znaci da je u citavoj Njemackoj tako.
Evo ti statistika za 2022., a situacija se nije ništa promijenila ni za prošlu godinu. Preko 40 % PKW koji su stariji od 10 godina. Uzmi u obzir i to da je novo auto otp dok ga drži garancija. To što ti vidiš je druga stvar, imaš Merca iz 2013. koje izgleda top a već je prabacio deceniju.
slika
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.