NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa je završila: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 25 mar 2024, 15:58

Ja to gledam malo drugacije.

Svi mi imamo svoje obaveze prema klubu, bez da ocekujemo nesto zauzvrat.

Tako UO i administracija Kluba mora da vodi brigu o interesima Kluba, igraci o interesima Kluba na terenu kao i o imidzu Kluba, a navijaci da finansijski podrzavaju Klub barem kupovinom ulaznice.

Ako jedan segment ne funkcionise, to nije opravdanje za drugi da isto prestane funkcionisati.

Ako uradimo analizu: UO i administracija kluba rade fenomenalan posao. Igraci ne ispunjavaju svoj dio obaveze kao ni navijaci. Najzalosnije je slusati opravdanja tipa "losa igra". Pa mi ljudi zivimo u Bosni, losa igra je u svim rangovima. Mozda ce sad Truhlo zaljepiti prosjek pa reci kako su i navijaci u skladu sa ocekivanjima UO, ali to nije dovoljno za iskorak koji opet navijaci traze.
Celik!3,2,2.

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 25 mar 2024, 16:06

Kako bi nama legao jedan dobar rezultat s gostovanja pa da uvezemo par povjeda, ja iskreno vjedujem da mozemo zavrsiti medju 4-5 ekipa sezonu, za to je potrebna jedna pobjeda vani i sve kod kuce :D
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 25 mar 2024, 16:11

Pobjedis Gorazde u Gorazdu i onda uzmes ove dvije kuci i to ti je to.

Bandit88
Postovi: 406
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Bandit88 » 25 mar 2024, 21:58

habuba je napisao/la:
25 mar 2024, 16:11
Pobjedis Gorazde u Gorazdu i onda uzmes ove dvije kuci i to ti je to.
4 boda iz naredne tri utakmica će biti uspjeh za Daria

Baco
Postovi: 34
Pridružen/a: 24 jan 2020, 22:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Baco » 25 mar 2024, 22:24

Nema povjerenje u Damjanovića,tjera me sa tribine Bgm.Nema nikakv osjećaj za taktiku u odnosu na protivničku ekipu.

Baco
Postovi: 34
Pridružen/a: 24 jan 2020, 22:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Baco » 25 mar 2024, 22:30

Ali rezultat je mjerilo rada ili nerada ekipe.Nemaju igru a ja volim Čelik,evo 7 marki al ne mogu gledati patnju protiv svi ekipa.U gostima ljudi ne ošutaju prema golu daju im gol,ja bi rekao da prave ekipu za sljedeću sezonu al znam da to nije istina.Borba za opstanak u ovoj ligi,mislim da nema smisla ako hoce publiku na tribinama.Ko god to opravdava nije dobar.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5270
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 mar 2024, 22:49

Baco je napisao/la:
25 mar 2024, 22:30
Ali rezultat je mjerilo rada ili nerada ekipe.Nemaju igru a ja volim Čelik,evo 7 marki al ne mogu gledati patnju protiv svi ekipa.U gostima ljudi ne ošutaju prema golu daju im gol,ja bi rekao da prave ekipu za sljedeću sezonu al znam da to nije istina.Borba za opstanak u ovoj ligi,mislim da nema smisla ako hoce publiku na tribinama.Ko god to opravdava nije dobar.
Ne može se pita od gov.ana praviti, uvijek bilo i uvijek će biti. Damjanović ovdje snosi najmanju krivicu, jer je dobio vruć krompir u ruke, da pravi pitu od gov.ana i to pitu dobro jeftiniju nego je bivši trener imao na jesen.

Borba za opstanak ima smisla jer se štedi na ekipi i zato gledamo panjeve zbog viših klupskih ciljeva, kao npr vraćanje dugovanja i deblokada računa. Niko publiku ne tjera da dolazi i neće klub propasti radi 7KM dva puta mjesečno.

Razlog ove patnje cijele sezone je loša selekcija igrača na ljeto i to se očigledno nije moglo ispraviti na zimu. Nadam se da će klub biti pametniji naredno ljeto i bez obzira kakve ambicije bile u narednoj sezoni, složiti pristojnu ekipu za vrha ove lige. Problem ove ekipe je veliki broj trećeligaških amatera, a mali broj prosječnih igrača prve lige, pa tako jedan prosjek Musa izgleda kao top pojačanje u odnosu na ostatak tima.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Asimdemineri
Postovi: 14
Pridružen/a: 27 okt 2022, 23:51
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Asimdemineri » 25 mar 2024, 22:52

AllGunsBlazing je napisao/la:
25 mar 2024, 15:58
Ja to gledam malo drugacije.

Svi mi imamo svoje obaveze prema klubu, bez da ocekujemo nesto zauzvrat.

Tako UO i administracija Kluba mora da vodi brigu o interesima Kluba, igraci o interesima Kluba na terenu kao i o imidzu Kluba, a navijaci da finansijski podrzavaju Klub barem kupovinom ulaznice.

Ako jedan segment ne funkcionise, to nije opravdanje za drugi da isto prestane funkcionisati.

Ako uradimo analizu: UO i administracija kluba rade fenomenalan posao. Igraci ne ispunjavaju svoj dio obaveze kao ni navijaci. Najzalosnije je slusati opravdanja tipa "losa igra". Pa mi ljudi zivimo u Bosni, losa igra je u svim rangovima. Mozda ce sad Truhlo zaljepiti prosjek pa reci kako su i navijaci u skladu sa ocekivanjima UO, ali to nije dovoljno za iskorak koji opet navijaci traze.
Meni to preodgajanje navijača toliko ide na živce, ti si kao navijač dužan, ti nemaš šta očekivati, ti moraš pokazati bezuslovnu ljubav. Pričate priču u koju ni vi sami ne vjerujete.
U nikad goroj situaciji u gradu (moje subjektivno mišljenje) što se tiče društvenog i bilo kakvog drugog života, nema mjesta tim pričama. Kako niste svjesni da smo kao klub sa masom od 10tak hiljada ljudi, došli na 500 (+-) ljudi i ne pomjeramo se. Stagnira se u svemu i to već duže vrijeme. Ma šta ko govorio, ovaj klub je veliki isključivo zbog navijača i to ne nekih 500 zagriženih ultra fanatika, nego rulje, indijanaca i ostalih obični navijača koje privlačiš isključivo rezultatom i igrom.
Tužno je da su navijači bili sretniji u DLC nego u više rangu, a zašto? Pa svaka domaća tekma 3+ golova, zabavna igra, igralo se lopte, bio si i vrhu i stvara se pozitivna priča i iz toga dobiješ Sarajeva, napuniš stadion protiv Radnika (ispadneš na penale), naši igrači zanimljivi premijerligašima, utakmica protiv Klisa, bukvalno smo imali niz dobrih stvari uz taj pozitivizam eto Horića, nude se igrači, grad pomaže, raste broj članova, sponzorstvo itd itd.
Sve te stvari je donjeo sportski rezultat, to je jedino vidljivo.
Htio sam da kažem da se mora voditi o tome računa, zato što bez toga odoše navijači, a bez navijača nema Čelika. Nas 1000 ne može izvući Čelik ni za 200 godina. Zato treba raditi da se na sve moguće načine poveća broj ljudi oko Čelika, nikako tjerat i tražiti od navijača previše. Jedini način je u Zenici da djeliš letke i karte pred teraviju ili sportski rezultat.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5270
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 mar 2024, 23:01

AllGunsBlazing je napisao/la:
25 mar 2024, 15:58
Ja to gledam malo drugacije.

Svi mi imamo svoje obaveze prema klubu, bez da ocekujemo nesto zauzvrat.

Tako UO i administracija Kluba mora da vodi brigu o interesima Kluba, igraci o interesima Kluba na terenu kao i o imidzu Kluba, a navijaci da finansijski podrzavaju Klub barem kupovinom ulaznice.

Ako jedan segment ne funkcionise, to nije opravdanje za drugi da isto prestane funkcionisati.

Ako uradimo analizu: UO i administracija kluba rade fenomenalan posao. Igraci ne ispunjavaju svoj dio obaveze kao ni navijaci. Najzalosnije je slusati opravdanja tipa "losa igra". Pa mi ljudi zivimo u Bosni, losa igra je u svim rangovima. Mozda ce sad Truhlo zaljepiti prosjek pa reci kako su i navijaci u skladu sa ocekivanjima UO, ali to nije dovoljno za iskorak koji opet navijaci traze.
Naravno da će te Truhlo dočekati na volej, jer navijači itekako ispunjavaju svoje obaveze i to podaci o posjeti govore. Imati 2000 posjetu u ovoj šabaniji dok se valjaš u donjem dijelu tabele oko 9. i 10. mjesta, posjetu jednaku posjeti ekipe koja je prva na tabeli je odlična podrška.

Najdraži primjeri su mi Sloboda i Velež iz ove lige. Sloboda kad je recimo završila 5. na tabeli imala posjetu 654, a Velež kad je završio 3. u ovoj ligi imao posjetu 953.

Očekivati 4000 duša da gledaju panjine kako muku muče i brane se na Bilinom protiv fenjeraša ne ide. Sve u skladu sa rezultatima, kada bude rezultata, bit će i publike.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
phillies
Postovi: 2619
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 25 mar 2024, 23:31

Ukratko, u navijace /ustvari bolje da kazem simpatizere/ kao neki finansijski zamajac, u klubu se ne trebaju nadati. Oni to uostalom i ne ocekuju (vidjeli smo u izvjestaju). Ovdje se prica o nekoj masi od 10.000 navijaca? Nije to masa, to su posjetioci stadiona u rijetkim prilikama, kad gostuju Sarajevo, Zeljo, mozda Zrinjski + kad je iza Celika niz pozitivnih rezultata. Pa Čelik kad je igrao Premijer Ligu bilo je utakmica kad je na stadionu brojka kao sto je i sad na vecini utakmica, ako ne i manja. Ako se tome doda i egzodus radno sposobnih ljudi (odnosno cijelih porodica) iz Zenice u proslih pet godina, onda je ova brojka sasvim solidna.
A ima i do toga sto prosjecan covjek u Zenici, pati za Premijer Ligom i "onim Celikom"
U razgovorima sa ljudima iz carsije tokom ovih godina, nazalost mnogo puta sam cuo, "..ih jasta cu Celika gledati protiv Klisa, kad se sjetim kako smo igrali protiv Saraj'va, pa pun stadion, pa atmosfera,,," Sta reci na to, nista jarane, cekaj onda da se Celik izvuce iz govana.

Ne razumijem stav, da je Celik, da bi MOZDA privukao 3000 ljudi na stadion, trebao potpisati (lupam sad imena) Cvijanovica, Ziljkica, Barisica...i na njihove plate spiskati 50000 mjesecno, a zaraditi MOZDA 30000 od karata. Mada ni to nije garant, jer vrlo je moguc izostanak rezultata.A inace je nas covjek navikao na dobre rezultate :D
U nasoj ekipi vecina je igraca kojoj je DLC mjera, i da sad igraju nivo kojem nisu dorasli. Mozda ce vremenom nadoci ali trenutno kako je tako je.

Avatar
Venom
Postovi: 335
Pridružen/a: 18 nov 2023, 11:35
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Venom » 25 mar 2024, 23:56

Rezlutat je mac sa dvije ostrice. Moze donijet dobre stvari u i pozitivnu atmosferu oko kluba. Ali isto tako moze i da zamaskira sve one lose stvari koje se desavaju izvan zelenog terena. Eto mi smo cist primjer, realno da nam je neko 2013 kada smo "izborili" Evropu rekao da cemo za 7 godina bit u kantonalnoj ligi svi bi mu odgovorili "De ba odyebi glupane nemas pojma". Tad je svima bilo bitno da se igra dobar fudbal, a ovamo vec tad bili duzni i Bogu i narodu.

Uzevsi u obzir okolnosti u kojima se nalazimo sve ovo je i neka realnost, mozda cak i malo bolje od toga. Igraci naseg kluba u vlastitom gradu nemaju postena terena za treniranje. A i sami oni su limitirani kvalitetom. Sto se tice posjete, sta ocekivati u gradu koji se doslovno mrtav vecinu godine osim kad je dijaspora tu. Juzna tribina najbolji primjer 2019.protiv Zeljeznicara puna, ni pet godina kasnije tu je samo mali krug ljudi. Zenica kako je krenula ne bi me cudilo da se i Univerzitet ugasi jer nema studenata. Ali eto mu ocekujemo posjetu dok ekipa tavori u sredini tabele u ovoj blago receno rohanskoj ligi. Onda je problem i mentalitet ovih ljudi "kad je dobro sve je dobro, kad ne valja nesto ne valja sve". Ovdje ce ljudi doc na stadion kad se uvezu tri pobjede, a ne kad im kazes da si odblokirao racun, boli ba njih qurac za racun. Nije ovo Njemacka gdje Svabo napuni stadion, a Schalke muku muci u cvajti.

Na kraju kad se sve sabere i oduzme ova ekipa pored svih limita ce izboriti opstanak u ovoj ligi. Ako ne na kvalietet onda na silu, ali ce ga izboriti. Upravi i ljudima u klubu se nema sta zamjeriti, dali su svoje zivote u Celik. Kad skontas nama je privilegija sto gledamo opste ovaj klub da ista igra. Ako neko misli da moze bolje od trenutne garniture slobodan je da se stavi na raspolaganje. Ali eto imas Skupstinu na kojoj imas priliku nesto promijeniti na bolje, a ono ne dođe ni 80 ljudi. Jer pogresan mentalitet.
Srce, čast i ponos!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 26 mar 2024, 08:09

Asimdemineri je napisao/la:
25 mar 2024, 22:52
Meni to preodgajanje navijača toliko ide na živce, ti si kao navijač dužan, ti nemaš šta očekivati, ti moraš pokazati bezuslovnu ljubav. Pričate priču u koju ni vi sami ne vjerujete.
Ne bih bio licno tu da ne vjerujem, a znam jos ljudi koji isto rade.
Truhlo je napisao/la:
25 mar 2024, 23:01
Naravno da će te Truhlo dočekati na volej, jer navijači itekako ispunjavaju svoje obaveze i to podaci o posjeti govore. Imati 2000 posjetu u ovoj šabaniji dok se valjaš u donjem dijelu tabele oko 9. i 10. mjesta, posjetu jednaku posjeti ekipe koja je prva na tabeli je odlična podrška.

Najdraži primjeri su mi Sloboda i Velež iz ove lige. Sloboda kad je recimo završila 5. na tabeli imala posjetu 654, a Velež kad je završio 3. u ovoj ligi imao posjetu 953.

Očekivati 4000 duša da gledaju panjine kako muku muče i brane se na Bilinom protiv fenjeraša ne ide. Sve u skladu sa rezultatima, kada bude rezultata, bit će i publike.
Postajes predvidljiv :mrgreen:

Uzimas li i zadnje utakmice u prosjek? Hoces li oduzimati navijace iz Kaknja? I nemoj price oko 2000, reci nam tacno koji je prosjek.

Edit: 1540 prosjek u ligi, bez ove zadnje utakmice. Sa gostujucim iz Olova i Tesnja.
Celik!3,2,2.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 26 mar 2024, 08:32

https://nkcelik.ba/prvi-tim/

I o ovome se kukalo, klub rijesio. Braca Karalic, Salcinovic i Horic :mrgreen:
Celik!3,2,2.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5270
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 26 mar 2024, 09:15

AllGunsBlazing je napisao/la:
26 mar 2024, 08:09
Asimdemineri je napisao/la:
25 mar 2024, 22:52
Meni to preodgajanje navijača toliko ide na živce, ti si kao navijač dužan, ti nemaš šta očekivati, ti moraš pokazati bezuslovnu ljubav. Pričate priču u koju ni vi sami ne vjerujete.
Ne bih bio licno tu da ne vjerujem, a znam jos ljudi koji isto rade.
Truhlo je napisao/la:
25 mar 2024, 23:01
Naravno da će te Truhlo dočekati na volej, jer navijači itekako ispunjavaju svoje obaveze i to podaci o posjeti govore. Imati 2000 posjetu u ovoj šabaniji dok se valjaš u donjem dijelu tabele oko 9. i 10. mjesta, posjetu jednaku posjeti ekipe koja je prva na tabeli je odlična podrška.

Najdraži primjeri su mi Sloboda i Velež iz ove lige. Sloboda kad je recimo završila 5. na tabeli imala posjetu 654, a Velež kad je završio 3. u ovoj ligi imao posjetu 953.

Očekivati 4000 duša da gledaju panjine kako muku muče i brane se na Bilinom protiv fenjeraša ne ide. Sve u skladu sa rezultatima, kada bude rezultata, bit će i publike.
Postajes predvidljiv :mrgreen:

Uzimas li i zadnje utakmice u prosjek? Hoces li oduzimati navijace iz Kaknja? I nemoj price oko 2000, reci nam tacno koji je prosjek.

Edit: 1540 prosjek u ligi, bez ove zadnje utakmice. Sa gostujucim iz Olova i Tesnja.
Zvanični prosjek je 1.947, pusti se te priče. Onda slobodno prepolovi posjete Veleža i Slobode zbog gostujućih navijača, žena i djece koji ne plaćaju ulaz.

Znači mi 1500, Sloboda 300 i Velež 450, pregolemi :opaopa:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

PonosniSmogovci
Postovi: 735
Pridružen/a: 24 maj 2019, 19:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la PonosniSmogovci » 26 mar 2024, 09:22

Pa taj broj posjetilaca na ovakvu igru i rezultira ovako losim komentarima, pritiscima, itd.

Nas 500 je svjesno da su Durmis i Karalic prosjecni igraci Prve lige FBiH za klubove poput Sim Baua, Jedinstva i slicne jer ih gledamo evo 3-4 godine ali ostalih 800 je culo da je Durmis "izbacio" Sarajevo i ocekuje od njih da lome protivnicke odbrane, a ne mogu.

Taj pritisak je polomio ovu djecu da sad ne mogu dat gola s 2m.

nicaze95
Postovi: 707
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la nicaze95 » 26 mar 2024, 09:43

jednostavno nije se sistem dobar napravio za napredak tih igraca

dinodino2019
Postovi: 2448
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 26 mar 2024, 10:51

nicaze95 je napisao/la:
26 mar 2024, 09:43
jednostavno nije se sistem dobar napravio za napredak tih igraca
Mislis ti igraci nisu dobro vodjeni u omladinskim kategorijama i nisu naucili neke osnove. A njima se sansa zadnje 3 godine pruza kakvu mnogi nece imati. Vjeruje im se guraju se i kad su svaku utakmicu najgori, ali djaba kad im mozak nije centriran kako kod njih tako i kod roditelja.
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

nicaze95
Postovi: 707
Pridružen/a: 16 avg 2023, 19:01
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la nicaze95 » 26 mar 2024, 10:57

dinodino2019 je napisao/la:
26 mar 2024, 10:51
nicaze95 je napisao/la:
26 mar 2024, 09:43
jednostavno nije se sistem dobar napravio za napredak tih igraca
Mislis ti igraci nisu dobro vodjeni u omladinskim kategorijama i nisu naucili neke osnove. A njima se sansa zadnje 3 godine pruza kakvu mnogi nece imati. Vjeruje im se guraju se i kad su svaku utakmicu najgori, ali djaba kad im mozak nije centriran kako kod njih tako i kod roditelja.
dodo bi jos i ovu saban ligu sa losim terenima

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 26 mar 2024, 14:32

Bandit88 je napisao/la:
25 mar 2024, 21:58
habuba je napisao/la:
25 mar 2024, 16:11
Pobjedis Gorazde u Gorazdu i onda uzmes ove dvije kuci i to ti je to.
4 boda iz naredne tri utakmica će biti uspjeh za Daria
Bio sam malo sarkastican iako vjerujem da to oni mogu. Ako je Mehic mogao odigrati solidnu utakmicu u kojoj ne ide ko brizonja na svaku loptu ja sam ubjedjen da citav tim moze da igra jos kohezivnije i ubojitije bez obzira na limitiranost. Nas tim ovakav kakav je moze i mora da se gura za prve tri pozicije. Sad sto to nije tako mozemo analizirati na kraju sezone. Po meni tu ima fule sa pojacanjima, nereda koji se bio uvukao u svlacionicu i sigurno doze prevelike limitiranosti pojedinih igraca na kojim su treneri insistirali kao i neiskustvo (ili neznanje, nazovite to kako hocete) trenera da pripreme i posloze ekipu na najoptimalniji nacin da izvuku maksimum iz njih. Ali o tom potom, vise cemo pisati na kraju sezone.

Ono sto se ne moze nikako zamjeriti za sada jeste nivo rada i zalaganja unutar klubske administracije. I pored svih pritisaka da se radi na ekipi ljudi se drze kursa i to cijenim. Malo jesu ljetos proklizali ali su se odmah ispravili. Mi moramo izmisliti ova sredstva koja su nam potrebna da se rijesimo reprogramiranog i neutuzenog duga, kao i ostatka duga UIO. Sad su to vec neka minimalna sredstva koja sam ubjedjen da bi klub mogao da namakne od grada i kantona do ljeta samo da je racun otvoren. Ja licno ne bih bjezao niti od neke forme crno crvene noci ili neceg slicnog da se okupi sto vise ljudi da se ovaj dio pogura. Ova tri duga su nam najkriticnija da bi mogli i da pocnemo razmisljati o slijedecoj sezoni i takmicarskom stabiliziranju kluba. Po meni je svako zalijetanje prije rijesavanja dugova samo prolongiranje ove agonije kroz koju prolazimo. A i steta bi bilo nakon ovoliko posla koji je uradjen, vec sada miliona koji su vraceni i miliona koji su oprosteni da se pred cilj zalijecemo.

S tim recenim, svaka kritika na ovoj zadnoj stranici stoji (neka manje, neka vise). Ja sam licno misljenja da navijaci nisu iznijeli svoj dio onako kako sam ja ocekivao da hoce. Ja sam ubijedjen bio da u Zenici ima 2000 ljudi koji bi se uclanili u klub, ali nisam bio upravu. Mi imao 500 navijaca i 1500 simpatizera te dodatnih 8000 prolaznika koji dodju jednom u par godina na utakmicu ako je naboj dovoljno dobar i ako se sve zvijezde posloze. Tako da i ovaj rezultat koji sada imamo je vise nego dobar sa kakvim materijalom i sredstvima se radi. Nekada se mora pogledati u ogledalo i povuci linija na tome sta mi trenutno imamo jer bez toga se ne mogu praviti ciljevi i planovi. Moze i mora bolje na svim poljima ali nam valja ovo istrpiti. Vratite se u godinu kada smo odlucili da predjemo u kantonalnu ligu i vidjet cete da su neki od nas pisali da ce ovo biti bolan proces u kojem ce rezultati varirati i variraju. To je jednostavno tako i ne moze na silu. A vala i nebi trebalo.

Ja bih bio zadovoljan da preko ljeta dovedu 4-5 igraca i onda opet na zimu 2-3. Sa 6-7 kvalitetnih igraca ubjedjen sam da bi se borili za prvo mjesto. A to fazno dovodjenje uz par momaka iz omladinske skole bi nam dalo na vremenu da se rijesimo velikog dijela preostalih dugovanja.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11715
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 26 mar 2024, 14:57

Ja samo kazem da treba uskladiti zelje i nase mogucnosti. Trenutno imamo ekipu koja privlaci hiljadu ljudi, a imamo tu ekipu jer ih gleda hiljadu ljudi. Da imamo dvije hiljade ljudi, imali bi bolju ekipu.
Celik!3,2,2.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.